Goede voornemens? Volhouden! Arrangementen voor 50+ en kinderen Aan bieding Zmi 50% Imrting ap 1 keer zonnen Uitreiking eerste pasje door taxi Peeters Zon fit: bruin worden in een gezellige omgeving PEEL EN MAAS Donderdag 28 december 2006 - Pagina 9 Goede voornemens zijn niet zo heel moeilijk op te stellen. Veel mensen weten wel wat ze in hun leven willen veranderen. Het vol houden is een ander verhaal. Uit onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de mensen terugvalt in het oude gedrag. Gewoontes zijn immers niet gemakkelijk af te leren. Daar zijn tegenwoordig gelukkig wel boeken en cursus sen voor. Het maken van goede voorne mens heeft wel degelijk nut, maar het volhouden lukt in veel geval len niet iedereen. Veranderen kost namelijk tijd, aandacht en energie en dat wordt wel eens onderschat. Het is belangrijk om jezelf te blij ven motiveren. Stel doelen die concreet en meetbaar zijn, zorg voor een goede voorbereiding op moeilijke momenten en beloon jezelf tijdig. Veel gedrag vertoon je automa tisch. Daar denk je niet meer bij na. En automatisch gedrag is moei lijk te veranderen. Psychologen hebben vastgesteld dat ook leuke veranderingen als een huwelijk, gezinsuitbreiding, pensionering, een nieuwe baan of een vakantie stressfactoren zijn. Volgens som migen komt dit door de verande ring zelf. Gewoontes, ook slechte, bieden zekerheid, structuur en controle. Alles wat je anders gaat doen, roept onzekerheid op. Zo ook het waarmaken van goede voornemens. Wil je dus van een blijvend resultaat genieten van de goede voornemens, bereid het dan goed voor, stippel het uit, dek je in op moeilijke momenten en raad pleeg eventueel de boeken die op dit moment op de markt zijn om je doel te bereiken. Bron:Telegraaf Bewegingstrends 2007 in De Sprank De Sprank probeert het komende jaar haar leden weer te prikkelen tot (meer) bewe gen en ze te helpen hun goede voornemens waar te maken. Thijs Vullings, manager van De Sprank: "Het jaar 2007 staat voor ons vooral in het teken van de 50+ in de vorm van het programma LacoVitaal." Met LacoVitaal biedt De Sprank 50+ veel mogelijkheden om te bewegen. De 50+ wordt een steeds vitalere doelgroep. Deze mensen voelen zich jong en willen dit ook zo lang mogelijk blijven. Zij hebben niet de behoefte om achter de geraniums te gaan zit ten. "In principe heeft De Sprank alles in huis om deze doelgroep in beweging te houden. Al deze vormen hebben we gebundeld in LacoVitaal. LacoVitaal bestaat uit arrangementen voor 50+ waarin al onze bewegingsvormen en faci liteiten worden gekoppeld, dus fit ness, zwembad en buitenactivitei ten. Nu loopt er bijvoorbeeld een arrangement waarin de deelnemer eerst aan de slag gaat met Nordic Walking, daarna ontspant in het bubbelbad, vervolgens een aantal ontspanningsoefeningen doet en tot slot gaat relaxen in de sauna. Dit kan in de ochtend of in de middag. Ze kunnen hiervoor kie zen uit verschillende abonnemen ten, met aantrekkelijke tarieven. In 2007 willen we deze arrangemen ten gaan uitbreiden, zodat er meer keuze is om te gaan bewegen." Ook kinderen zijn gezien het toenemende overgewicht een belangrijke doelgroep om aan het bewegen te krijgen. "Hetzelfde idee van de 50+ gaan we doorvoe ren naar kinderen. We gaan arran gementen aanbieden met daarin verschillende kindvriendelijke bewegingsvormen op kindvrien delijke tijdstippen." "Op fitnessgebied is er niet echt een trend aan te geven. Wij spelen in op de behoefte van onze klan ten. Dat betekent dat de groeps lessen tijdig vernieuwd zullen worden. We zijn net gestart met Body Combat en we bieden ook Nordic Walking aan." 3s- Cabine 1:10 minuten Cabine 6:10 minuten Cabine 2 en 3:20 minuten Cabine 7:10 minuten Cabine 4 en 5:25 minuten Cabine 8 en 9:20 minuten Naam: Adres: Niet geldig op de actiekaarten. Eén bon per persoon. Legitimatie verplicht. FF Het Venrayse taxibedrijf Twan Peeters start in januari met een lijndienst tussen Venlo en Venray. Door het stoppen van de Deeltaxi is er volgens het taxibedrijf in de regio Venray een tekort ontstaan in het vervoersaanbod. Taxi Twan Peeters speelt daar op in door te starten met een volgens het bedrijf ongeveer vergelijkbare vorm van vervoer. Dit betekent dat er gewerkt wordt aan een schema om de wachttijden zo kort moge lijk te houden. Ook wordt in janu ari met een dienst gestart om de verbinding met Venlo en de omlig gende dorpen zoals Horst, Hegel- som, Sevenum, Venray, Broekhui zen, Broekhuizenvorst, Lottum en Grubbenvorst regelmatig bereik baar te houden. Tevens is er een pasjessysteem ingevoerd waarmee men voor 6 euro per rit door heel Venrav kan reizen. Deze pasjes zijn aan te vragen via tel.nr. 582222. Ook kan men via dit telefoon nummer informatie opvragen over de andere diensten van Taxi Twan Peeters. De taxidiensten in Venray in het weekend zullen ook bekeken worden. Door de inzet van meer taxi's wordt - mede op verzoek van de horecabedrijven - geprobeerd om de wachttijd zo kort mogelijk te houden. Ellen van der Meijde-Mun- ten (36) stuurde twaalf jaar geleden uit nieuwsgierig heid haar foto naar een Miss Beauty verkiezing van het Zondagsnieuws. Vol verbazing won ze deze beautywedstrijd en kreeg ze een contract aan geboden bij een Eindhovens modellenbureau. Inmiddels is ze moeder van drie kinderen en heeft ze het mannequin- werk op een laag pitje gezet. Maar ze leeft er wel nog steeds naar. "Ik verzorg me goed en probeer zo gezond mogelijk te leven." Tijdens danslessen bij Dizzy Jazz Dance vroeg een lokale foto graaf of hij foto's van haar mocht maken. "Ik heb toen een profes sionele fotosessie gedaan en deze foto's voor de gein opgestuurd naar het Zondagsnieuws voor een Miss Beauty verkiezing. Tot mijn grote verbazing werd ik Miss Beauty. En toen begon het balletje te rollen." Ze kreeg een contract bij een Eindhovens modellenbu reau en mocht een jaar lang in een auto rijden met daarop Miss Beauty geschreven. "De opdrach ten kwamen binnen, erg leuk alle maal. Ik had in een mum van tijd al diverse shows gelopen en ben met een kennis een mannequin cursus gaan volgen." "Als ik terugdenk aan die tijd, vond ik het winnen van de prijs het leukste. Daar is het immers allemaal mee begonnen. In tegen stelling tot wat veel mensen den ken, heb ik de 'modellenwereld' als zeer vriendelijk ervaren. Je komt vaak dezelfde mensen tegen en dat is erg gezellig. Wel is het contact ietwat oppervlakkig." Al snel kwam naar voren dat eigen inzet erg belangrijk is."Wil je mee blijven doen in deze wereld, dan moet je zelf willen en vooral ook zelf doen.Als je 'nee' zegt, dan lig je er ook snel weer uit." Een ander hoogtepunt was de deelname aan de Miss Limburg verkiezing. "Toen ben ik derde geworden." "Ik was in die periode, en nu nog steeds, veel bezig met mijn lichaam. Ik let erop dat ik voldoen de fruit eet, light producten nuttig en zo gezond mogelijk eet. Boven dien ga ik met enige regelmaat naar de schoonheidsspecialist en verzorg ik mijn huid zorgvuldig." COMBINEREN Ellen van der Meijde-Munten doet nu even niets aan haar model- lencarrière. "Negen maanden gele den ben ik bevallen van een doch ter. Ik ben nu moeder van drie kinderen: een dochter van zes, een zoon van twee en een baby van negen maanden. En daar heb ik mijn handen aan vol. Toen ik mijn oudste dochter kreeg, heb ik het werk op een laag pitje gezet en me uitgeschreven bij het model lenbureau. Ik vond het namelijk vervelend dat ik mijn dochter steeds moest wegbrengen als ik een opdracht had. Daarna heb ik als freelancer gewerkt en vooral in de regio, dat was gemakkelijker te combineren met mijn gezin." In de toekomst zal ze het modellenwerk waarschijnlijk weer gaan oppakken. "Ik vind het erg leuk om te doen, dus als zich een opdracht aandient zal ik die zeker aanpakken. Het heeft me ook veel geleerd. Ik sta nu met zelfvertrouwen op een podium en ik ben ook niet snel meer onze ker als mensen naar me kijken. Ik merk dat mijn oudste dochter het ook erg leuk vindt.Als zij later ook het modellenwerk in wil, zal ik dat niet tegenhouden.Alhoewel ik me wel zorgen maak over die erg dunne modellen die tegen woordig het modebeeld bepalen. Gelukkig willen ze daar verande ring in brengen." Ze heeft nu een leuk, druk leven. "Naast mijn zorg voor de kinde ren, werk ik een dag per week als secretaresse bij een verpleeg- afdeling van VieCuri in Venray. Dat doe ik al zo'n 15 jaar en het is nog steeds leuk. Daarnaast ben ik druk met dansen bij Dizzy Jazz Dance en treed ik op bij Circus Mök. En ik sta open voor nieuwe opdrachten en uitdagingen. Ik ben namelijk graag met leuke dingen bezig!" Anita van den Broek nam drie jaar geleden de zonnestu- dio aan de Kruitweg in Venray over van de vorige eigenaar. Dankzij de erfenis van haar overleden moeder kon zij uit de WAO stappen en een nieuw avontuur aangaan. Nu runt ze sinds mei samen met haar vriend Anro Gerritsen Zon fit op een nieuwe locatie, aan de Eikenlaan in Venray. Gezellig heid en hygiëne staan voorop bij de zonnestudio. Anita van den Broek belandde een aantal jaar geleden door omstandigheden voor 80% tot 100% in de WAO. "Om me lekker te kunnen ontspannen, ging ik naar de zonnestudio aan de Kruit weg. De toenmalige eigenaar ver telde mij dat hij zijn zaak graag kwijt wilde en dat hij op zoek was naar een geschikte opvolger. Tot mijn verbazing dacht hij aan mij. Ik schrok daar eerst best wel van. Maar hoe langer ik erover nadacht, hoe leuker het me leek. Diezelfde avond heb ik besloten het te doen. De erfenis van mijn moeder kreeg op deze manier een goede bestemming." Anita van den Broek en haar partner Anro Gerritsen, die inmid dels ook bij de zaak was betrok ken, verhuisden in mei dit jaar hun zonnestudio naar de Eiken laan in Venray. "De Rabobank had interesse in onze locatie en onze huurder had het verkocht. Het nieuwe pand kregen we 'kaal' opgeleverd, daar hebben we nog veel aan moeten doen. Maar het bevalt ons erg goed. Het pand heeft voldoende ruimte, gratis parkeermogelijkheden en, zeer belangrijk, airco. Normaal gespro ken is het in de zomer niet uit te houden bij de zonnebanken, maar nu was het erg aangenaam.Terwijl het buiten 30 graden is, kon je bij ons koel aan je bruine teint wer ken." maar mensen die lekker bruin willen worden. "Ook mensen met reuma of huidaandoenin gen kunnen veel baat hebben bij een zonnebank. Bovendien werkt lichttherapie heel goed bij depressieve klachten. Als mensen een verklaring heb ben van de huisarts, krijgen ze de bezoeken aan de zonne bank bovendien vergoed." Voordat iemand onder de zonnebank gaat, wil Anita van den Broek graag eerst weten wat voor huidtype hij of zij heeft. "Er zijn wel eens men sen die mij 's morgens bellen om een afspraak te maken, omdat ze 's avonds een eten tje hebben en bruin aan de dis willen zitten. Zo werkt het natuurlijk niet. Ik wil de men sen altijd eerst even zien om ze een aantal vragen te stellen. Op deze manier kan ik hun huidtype bepalen en kan ik ze advies geven over de duur en het gebruik van de zonnebank. Zo voorkom je verbrandingen en huidirritaties." Gezelligheid is een belangrijk onderdeel van Zon fit. "Mensen hebben het erg druk en wei nig rust meer. Bij ons kunnen ze onder de zonnebank relaxen en na afloop onder het genot van een kop koffie of thee nog even lekker nagenieten. Dat doet veel mensen goed en dat vinden wij natuurlijk leuk om te zien. We proberen zoveel mogelijk aan de wensen van onze klanten tege moet te komen. Ze zijn we ook op zondag open en werken we met speciale tarieven voor studenten en 65+. Andere voorbeelden zijn onze happy hour tussen 14.00 tot 16.00 uur en de rittenkaar- ten." Naast gezelligheid hecht Zon fit sterk aan hygiëne. "Na iedere klant wordt de zonnebank door ons gereinigd en ook iedere dag wordt iedere bank gedesinfec teerd." Zon fit beschikt over verschil lende soorten zonnebanken, een gezichtsbruiner en een massage- stoel voor extra ontspanning. "De zonnebruiners hebben allemaal een verschillende sterkte aan lam pen. Bovendien hebben sommige bruiners een gezichtsbruiner en andere pigmentlampen. Deze vari atie is nodig om alle huidtypen veilig te laten bruinen. Daarom is goed advies zo noodzakelijk. Ik raad de mensen ook altijd aan om hun huid voor en na het zon nen goed te verzorgen, omdat het bruinen de huid natuurlijk wel uitdroogt. Klanten kunnen zich na het zonnen bij ons douchen." Zon fit is 7 dagen per week geopend. Er hoeft geen afspraak te worden gemaakt, maar om gega randeerd te zijn van een plekje en om wachttijd te voorkomen, is het beter als u wel reserveert. Meer informatie: www.zonflt.nl Van Miss Beauty tot mannequin en moeder Riï 7nn fit Irnmpfi nipt

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9