Zenith ontvangt Zenit Grote opbrengst voor weeshuis Kerstpakketten voor bewoners Beukenrode Kerst op Beukenhof "Het gaat goed met Meerlo-Wanssum" Kerstactie De Keg geslaagd "Een vreedzame samenleving" Kiwanisclub schenkt toestel Laat u inspireren Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 28 december 2006 - Pagina 5 Beroepskrachten en zo'n 120 vrijwilligers van Hospice Zenit zijn op woensdag 3 januari voor hun eerste nieuwjaarsbijeen komst te gast in uitgaanscentrum Zenith. Het is een heel bijzondere symbiose van twee naamgenoten met een heel verschillende mis sie. Zenit is het hoogste punt aan de hemel, voor velen een punt ter oriëntatie en voor anderen een bron van inspiratie en meditatie. Een punt om naar te kijken en je te verwonderen over het uni versum, waarin wij mensen heel klein zijn. De Engelstaligen spre ken overigens van Zenith. Zenit en Zenith zijn ondertussen begrip pen in Venray en verre omgeving, Zenith zelfs mijlenver over de landsgrenzen heen. In politieke termen gesproken hebben Zenit en Zenith de gemeente Venray 'op de kaart gezet'. In het begin van 2005 maakte het toenmalige bestuur van het in oprichting zij nde hospice bekend dat men na lang wikken en wegen had geko zen om de naam Zenit te verbin den aan het huis, waar mensen de laatste periode van hun leven kun nen wonen en zich samen met familie en vrienden kunnen voor bereiden op het naderende over lijden. De naam was nog maar net aan de openbaarheid prijsgegeven en officieel geregistreerd, toen Ton van Dijck, eigenaar van disco theek De Steeg in Leunen, bekend maakte dat zijn nieuw te bouwen uitgaanscentrum de naam Zenith zou gaan krijgen. Hierna ontstond enig rumoer gepaard gaand met de nodige emotie: het mag kan toch niet dat binnen de grenzen van één gemeente een disco paleis en een hospice dezelfde naam dragen! Er volgden over de naamgeving enkele gesprekken, die aanvankelijk wat moeizaam en stroef verliepen en vooral gin gen over de vraag: "wie was het eerst?". Het vermogen tot relati veren heeft uiteindelijk gewon nen: Zenit en Zenith zullen elkaar niet in de weg lopen en zeker niet met elkaar concurreren. In Zenith dansen en swingen jonge mensen, die nog een heel leven voor zich hebben. Zij zoeken wellicht naar een ijkpunt, Zenith, om inhoud te geven aan hun bestaan. Voor de gasten in het hospice is het leven bijna vervuld. Zij kijken terug op hun bestaan en oriënteren zich op een verre hoogte, Zenit. Huisartsen bundelen krachten Met de oprichting van de Coöperatie Cohesie hebben de huisartsen in Noord-Limburg hun krachten gebundeld in een belangenorganisatie. Ruim 80% van de huisartsen heeft zich aangesloten bij Cohesie. Dat de huisartsen hun krachten bundelen heeft met diverse fac toren te maken. Zo is er door de vergrijzing in toenemende mate behoefte aan goede maar ook goedgeregiseerde en afgestemde zorg voor mensen met chronische ziekten die veelal thuis of in eigen omgeving zorg willen ontvangen. De huisartsen willen daarin een centrale rol vervullen maar er zul len ook goede afspraken gemaakt moeten worden met zorgverzeke raars, ziekenhuizen en thuiszorgor ganisaties. Cohesie moet daarin als een herkenbare en betrouwbare organisatie kunnen functioneren. Verder is het de bedoeling dat Cohesie op termijn de taken van de Regionale Huisartsen Vereni ging (RHV) gaat overnemen zodat er in de regio een organisatie ont staat die aanspreekbaar is voor alle huisartsenzaken. De RHV zal op korte termijn worden opgeheven. Dorpsraad Oostrum De Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag 9 januari 2007 in D'n Oesterham in Oostrum een open bare vergadering. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer de projecten leefbaarheids budget en een rapportage van de overige activiteiten. Nieuwjaarsreceptie De Centrale van Ouderenver enigingen van Venray houdt, tradi tiegetrouw, ook dit jaar weer een nieuwjaars receptie in samenwer king met Stichting De Kemphaan. Alle ouderen in Venray zijn van harte welkom op vrijdag 5 janu ari van 15.00 tot 17.00 uur in De Kemphaan aan het Kennedyplein om met elkaar het glas te heffen en goede wensen uit te wisselen. Autobrand De politie onderzoekt de oorzaak van een autobrand die dinsdagavond plaatsvond op de Mozartstraat. Omstreeks half twaalf is daarbij een Ford Escort stationwagen uitgebrand. Bij de brand rolde de auto naar voren en kwam bij de voortuin van een woning tot stilstand. Een schuurtje en de tuinbegroeiing zijn daardoor beschadigd. De politie onderzoekt of er sprake is van brandstichting. Kerstkaartenactie casisschool De Meent Sixties Night Zaterdag 30 december is party centrum De Witte Hoeve aan de Gasstraat 5 in Venray weer de plek voor de liefhebbers van muziek uit de jaren 50, 60 en de jaren 70. Zo zal er weer een breed scala aan stijlen te horen en te zien zijn. Op deze alweer 25e aflevering drie bands, een uit Engeland en twee uit Belgie. The Fabulous 6T's uit Engeland bestaat uit leden die hun oorsprong als muzikant ook in de sixties hadden en begin 60 jaren al actief waren in diverse bands. De tweede band is de Belgische formatie The Vicking en de derde is Clearwater, een coverband die onder meer nog klassiekers speelt van onder andere Golden Earring, Steppenwolf, Robert Palmer, enz. Informatie en reservering, telefoon 0478-580624-581626 of per mail. l-linders@home.nl. Kaarten kosten in de voorverkoop 12,50 euro en aan de avondkassa veertien euro. De zaal is open om 19-30 uur, aanvang 20.00 uur. Zie ook www. dewittehoeve.com. Voorverkoop van kaarten bij De Witte Hoeve, Gasstraat 5, Sigarenhuis Janssen aan de Grote Markt 22 in Venray. Er bestaat ook een mogelijkheid voor een sixtiesarrangement.Voor meer informatie: De Witte Hoeve, telefoon 0478-581626. Getuigen gezocht De politie is op zoek naar getui gen van een aanrijding die vrijdag middag 22 december plaatsvond op een parkeerplaats aan de Krui denlaan. Daarbij liep een donker blauwe auto schade op aan de lin kerachterzijde.Vermoedelijk is dat gebeurd bij het inparkeren van een andere auto. Na de aanrijding heeft de veroorzaker zijn identi teit niet achtergelaten. De schade bedraagt zo'n 800 euro. Mogelijk zijn er getuigen van deze aanrij ding. Zij worden verzocht contact op te nemen met de politie Venray via telefoonnummer 0900-8844 (lokaal tarief). Man aangehouden De politie heeft donderdag avond omstreeks zes uur een 50- jarige man uit Venray aangehouden omdat hij weigerde zich te identi ficeren. De man werd tijdens een verlichtingscontrole van de poli tie aangehouden omdat hij fietste zonder licht. Toen de politie hem naar zijn identificatiebewijs vroeg, weigerde de man dit te overhan digen. De agenten wezen de man herhaaldelijk op de identificatie plicht en de consequenties bij het niet voldoen aan hun verzoek. De man weigerde iedere medewer king stellig, waarna hij door de agenten werd aangehouden.Tegen hem is proces- verbaal opgemaakt voor het rijden zonder verlichting en het niet voldoen aan een amb telijk bevel of vordering. Hulpactie Albanië Venraynaar Harrie Fijneman zet zich al jaren in voor de duizenden arme mensen in Albanië. Samen met de Nederlandse missiona ris Henri Veldkamp, die hij sinds 1992 kent, is hij in de weer om weeskinderen, kerken en scholen te voorzien van (school)meubilair, kleren, papier, knuffels, tennisbal len, voedsel en andere 'spullen' die ze in het armste land van Europa goed kunnen gebruiken. In 2002 ontving Don Henri ook de kerk banken uit de Vredeskerk. Henri Veldkamp, die werkt in het bis dom Tirane en veel inwoners van dorpen helpt met hun problemen, heeft onlangs weer een beroep gedaan op Fijneman om hem te steunen. Mede door de slechte wegen is zijn auto helemaal op en de bisschop heeft het geld niet om een andere te kopen. Gezocht worden dus vrienden van Alba nië die Don Henri's werk willen ondersteunen met geld. Uw bijdra ge kunt u storten op giro 3750990 t.n.v. Harrie Fijneman,Venray o.v.v. Albanië. Voor meer informatie: Harrie Fijneman, Hubertusstraat 23,5801 RVVenraym, tel: 584578. Op vrijdag 12 december heb- den aan de bewoners van Beuken ben de kinderen van De Bongerd rode en aan oudere bewoners in het kerstfeest op school gevierd, de wijk. Ze hebben op die dag zelf kerst pakketten gemaakt en aangebo- De actie was een groot succes! Afgelopen donderdag vierden de bewoners van Beukenhof hun kerstfeest. De middag begon met een dienst in de kapel van het ziekenhuis. Pastor Tia Braam ver telde het al oude kerstverhaal. Dit afgewisseld met bekende kerstlie deren die werden gezongen door enkele leden van het mannenkoor. Zaterdag werden de bewoners van Beukenhof opnieuw verrast. Mevrouw Van Dijk van Intratuin kwam alle bewoners een bloeme tje aanbieden. Een van de bewo ners nam het eerste bloemetje in ontvangst. Burgemeester Waals: Burgemeester Hahn: De opbrengst van de kerstkaar tenactie van basisschool De Meent in Leunen voor speeltoestellen voor een weeshuis in Mexico was fantastisch. De kinderen brachten met de verkoop van de zelfge maakte kerstkaarten een bedrag van maar liefst 1957,05 euro bij elkaar. Tijdens de liveverbinding met Tom Felder in Mexico, waar deze Oostrumer als vrijwilliger werkt, werd het bedrag bekend gemaakt. Tom, de kinderen en de directrice van het weeshuis waren helemaal overdonderd door deze prachtige opbrengst, maar werden misschien nog wel meer getrof fen door de betrokkenheid van de kinderen, ouders en school van Leunen. Daarnaast heeft de ouder vereniging tijdens de afsluiting op de speelplaats nog voor 76 euro aan consumpties verkocht. Ook dit bedrag zal aan het goede doel worden besteed. Met een totaal bedrag van 2033,05 euro kun nen dus op korte termijn speel toestellen en -materialen worden gekocht. Ook zal het sportveld onder handen genomen kunnen worden. Tom zal hiervan, evenals in de voorbereiding van de actie, weer een film maken, zodat alle kinde ren van de school in Leunen kun nen zien waaraan het bedrag is besteed. Tijdens het live-contact zongen de kinderen van het wees huis een lied voor de Leunse kin deren, waarna deze op hun beurt afsloten met een kerstlied voor de kinderen in Mexico. Jenaplanschool De Keg sloot donderdag met een grote kerst markt een kerstproject voor het goede doel af. De afgelopen weken zijn de kinderen en de leer krachten van de school druk in de weer geweest om de actie te doen slagen. Een deel van de opbrengst gaat naar het project Levens red den, toekomst schenken. Het project is een initiatief van Stefani van der Broek. Zij steunt daarmee het werk van haar ach ternicht, zuster Ingoberga. Zij is missiezuster van de orde Heilig Bloed Zuid-Afrika. Het goede doel Levens redden, toekomst schenken ontvangt 2122,85 euro. Hospic Zenith krijgt 250 euro en Clinic Clowns 250 euro. Deze twee doelen zijn uitgezocht via de wensboom waar kinderen hun wensen in konden hangen. Vorige week donderdag werd door enkele leden van Kiwanisclub Schieëpersland het nieuwe speeltoestel op de speelplaats van de Josefschool in Overloon overhandigd. De school heeft het speeltoestel kunnen aanschaffen dank zij de steun van de Venrayse kiwanisclub. Die stelde daar voor 1500 euro beschikbaar. Het speeltoestel werd met een officieel tintje in gebruik genomen en de kinderen van groep vijf, die hierbij aanwezig waren, toonden zich natuur lijk zeer verheugd. Kiwanisclub Schieëpersland uit Venray maakt deel uit van een wereldomvattende organisatie van vrijwilligers, verenigd in lokale clubs. Het kerndoel van de clubs is: het leven verbeteren op basis van vriendschap en wereldwijde dienstverlening. De slogan van Kiwanis is: "Serving the children of the world". De club in Venray is opgericht in 1987 en maakt sinds 1990 deel uit van Kiwanis Interna tional. De leden van de club zijn afkomstig uit alle geledingen van de bevolking en zijn van alle leef tijden. Jaarlijks worden tal van activi teiten opgezet om gelden te gene reren die weer aan goede doelen geschonken worden. Kiwanisclub "Schieëpersland" organiseert jaar lijks een grote boekenmarkt in Venray, die steeds drukker bezocht wordt. Verder houdt deze club elk jaar een "dienstenveiling", waar allerlei diensten gekocht kunnen worden. De school in Overloon was een van de vijf projecten die Kiwanisclub Schieëpersland afge lopen jaar heeft gesteund. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl "Ik zou niet graag alleen op de wereld zijn. Volgens mij is de lol er gauw af, zo in je uppie. De meeste mensen lijken het daar mee eens te zijn. Kijk maar eens wat voor antwoorden je krijgt als je iemand vraagt wat hij of zij mee zou nemen naar een onbewoond eiland. Dan noemen we mobiel tjes, een radio, een foto van een geliefde. Een mens wil nu eenmaal contact met andere mensen, met de rest van de wereld. In het leven van alledag staan we constant in contact met ande ren. Overal om ons heen rinkelen de mobiele telefoons en in winkels kletsen mensen de lucht vol met prietpraat. Een beetje bekende Nederlander stort zijn zielenroer selen over ons uit via een weblog en als het donker wordt kijken we naar onze medemens op de buis. We zijn nog maar zelden alleen met onze eigen gedachten. Hoewel onze e-mail accounts uitpuilen, betekent dat nog niet dat we ons ook verbonden voe len. Natuurlijk, we kennen de vrijwilligers van de vereniging, de buurman die Tafeltje Dekje rond brengt, de medewerksters van de Zonnebloem. Maar aan de andere kant kennen we soms onze eigen buren niet. Hoogstens het merk van de auto voor hun deur. Hoewel het aantal contacten toeneemt, lijkt de kwaliteit ervan soms af te nemen. We hebben genoeg aan onszelf en onze eigen verplichtingen. Iedereen moet zijn eigen boontjes maar doppen. Ook in de politiek kwam dit gevoel het afgelopen jaar naar boven."Wie echt wil,kan werken", werd er geroepen. "Uitkeringen zijn alleen voor echte pechgeval- len." "Iedereen is verzekerd tegen ziektekosten, dus niemand blijft verstoken van medische hulp." Zo kan iedereen voor zichzelf zorgen. Wilders scoort zetels met zijn kri tiek op het asielbeleid, want we hebben onze handen al vol aan onszelf. Het gaat niet slecht met Neder land, met Meerlo-Wanssum, met ons. We zijn vrij en welvarend. Uit onderzoeken blijkt steeds weer dat de Nederlanders zich gelukkig voelen en tevreden zijn met hun leven. Daartegenover staat onze reputatie als zeurders en klagers. Over de neiging van Nederlanders tot klagen wordt in andere landen al even lacherig gedaan als over de Hollandse zuinigheid. Maar laten we onszelf niet gek maken met onze klaagzang. Als we niet oppassen, kan de angst straks nog gaan regeren. Mensen moeten niet bang zijn om een stukje van hun welvaart in te leveren. Gevoelens van onveiligheid hoeven niet toe te nemen. We hoeven geen zonde bok te zoeken in buitenlanders of met de rug naar de boze buiten- "Ik heb nu twee kerststallen thuis. De eerste, die we al meer dan 30 jaar voor kerst uit dezelfde doos halen, heb ik van mijn zus gekregen en komt uit Nigeria. Ze hebben daar 10 jaren gewoond en voor ons huwelijk kregen we die kerststal. Jezus zwart, Maria zwart, Jozef zwart, olifanten en kamelen in plaats van schaapjes en drie koningen te paard. Inderdaad, één koning heeft een wit gezicht. Die kerststal wordt op zand gezet (mos kennen ze niet in de Sahara). Soms een plastic palm, soms een waterput, soms een hut erbij, al naar gelang het speelgoed van de kinderen daar inspiratie toe gaf. Ik heb er eens een beeldje van de H. Franciscus bij geplaatst, maar dat werd prompt verwijderd met de mededeling dat Jezus al heilig was en niet bekeerd behoefde te worden. De tweede vond ik op de zolder van mijn broer, die in september overleed. Dat bleek de kersstal van ons thuis te zijn. Een zoals het hoorde, veel knielende herders en ander volk, eerbiedig kijkende schapen, een amechtig hijgende os en ezel en een engel met de wimpel "Vrede op aarde". Die werd door vader pas opge hangen na de nachtmis als moe der het blanke kindje Jezus in de kribbe had gelegd. Dan was het Kerstmis. Ik weet nog niet welke kerststal ik dit jaar zal opzet ten. Of eigenlijk wel. Gewoon die zwarte uit Nigeria en niet die nostalgische van ons thuis. Die zwarte heeft me jaren lang leren relativeren. Zwart of wit, het gaat om een vreedzame samenleving. De zelfaangelegde Sahara heeft me er jaren lang op gewezen dat het niet normaal is dat wij het hier zo goed hebben en anderen het gewoon slecht. Daar moet je wat aan doen. Plaats er een palm, sla een put, bouw een huis of dek ten minste aan het kerstdiner ook wacht te gaan staan. Nederland is geen droge terp in het wassende water. We zouden onszelf voor de gek houden door het creëren van onze eigen schijnveiligheid en door ons af te keren van de wereld waar we zo graag bij horen. Ik roep iedereen op om mee te doen en mee te werken aan een solidair en grenzeloos Nederland. Laten we wat minder energie steken in chatten en mobieltjes en doen wat we kunnen in onze eigen omgeving.Veiligheid en zorg bieden aan hen die ons nodig heb ben, in de eerste plaats kinderen en ouderen. De geest en de gren- Burgemeester Joep Hahn: "Ik roep iedereen op om mee te doen en mee te werken aan een soli dair en grenzeloos Nederland!' Foto: Frido Smeets. zen openstellen en houden voor andersdenkenden, andere cultu ren en andere werelden. Samen kunnen we heel veel bereiken als we eikaars steun en toeverlaat zijn en samen optrekken. Niet zeuren, maar de handen uit de mouwen steken! Het gaat goed met Meerlo- Wanssum. En dat kan ook in 2007 zo blijven als we er samen voor gaan. Doet u ook mee?" voor de onverwachte gast. En het gaat niet om de symboolwaarde van "Vrede op aarde", maar om de realiteit dat we toevallig niet hier vechten, maar wel met zijn allen in Palestina, in Iran, in Afghani stan, in Colombia, in voorsteden van Parijs, Londen en Amsterdam en soms ook in Venray. En dat we ons tegen die realiteit moeten verzetten. Kerstmis is dus geen Burgemeester Jos Waals:"Kerst- mis is gewoon als iedere dag kei hard knokken voor een betere wereld!' nostalgie en herinnering aan een goed gevoel. Kerstmis is gewoon als iedere dag keihard knokken voor een betere wereld. Sterkte daarmee." Jos Waals, burgemeester. Thuiszorg N oo rd-Li m bu rg :1WANIS CLUB SCHIEËPERSLAND Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN aanpak

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5