Ambtenaren gemeente Venray steunen Helpende handen I k "Venray kan zich meten met de beste korpsen" Groei toerisme volgt landelijke trend 2 DAGEN MEENEMEN VOOR DE HELFT!* PAUL BROUWER MODE VENRAY Subsidie De Blakt Raayland krijgt Science Lyceum Plannen Regio VVV gaan door KORTING Julicher Meijer alle kerstartikelen 98,- 198,- PEEL EN MAAS Ambtenaren van de gemeente Venray hebben 19.000 euro gedo neerd aan het Indiase project Hel pende Handen. De ambtenaren zagen ook dit jaar af van hun jaar lijkse kerstpakketten. Met elkaar spraken ze af het totale bedrag te storten voor de bouw van het vis sersdorpje Kanathur Angalamman Kuppam. Het dorpje, in het zuidoosten van India aan de kust van Ben galen, werd op tweede kerstdag 2004 ook getroffen door de alles verwoestende tsunami. Udavum Karangal - Helpende Helpen - adopteerde dit vissersdorpje. De afgelopen periode is er door de lokale bevolking, bouwvakkers en verschillende mensen van Helpen de Handen, met toestemming van de lokale overheid, hard gewerkt om de 72 huisjes van dit project op tijd klaar te krijgen. Op tweede kerstdag werden de sleutels, twee jaar na de ramp, overhandigd aan de 72 gezinnen. De in India beken- Burgemeester Jos Waals over handigt de cheque aan vertegen woordigers van Helpende Han den. de filmster Thiru R.Sivakumar ver richtte de officiële handeling. Brandweercommandant Peter Bandsma begint aan een nieuwe uitdaging in Oss Peter Bandsma (46) gaat op 1 januari 2007 aan de slag als brandweercommandant in Oss. Na ruim vijf jaar in Ven ray gewerkt te hebben, begint de in Venray wonende brand weercommandant aan een nieuwe uitdaging. Waarom en hoe kijkt hij terug op zijn peri ode in Venray. Peel en Maas legde Peter Bandsma enkele vragen voor. Wat een verrassing! Was je al langer op zoek naar een nieu we functie? "Op zoek is een groot woord. De brandweerwereld is echter volop in beweging en er doen zich geregeld kansen voor. Toen ik dan ook benaderd werd met de vraag of ik na wilde denken over Oss, heeft dit uiteindelijk geleid tot de beslissing om deze kans te grijpen." Hoe kijk je terug op je perio de als brandweercommandant in Venray? "Ik vind dat er veel is bereikt. Mede door de samenwerking met de gemeente Meerlo-Wanssum, zijn we in staat geweest om een belangrijke bijdrage te leveren aan het terugdringen van de brandon- veiligheid." Welke brand staat je nog het meeste bij? "Een grote brand in Ysselsteyn. Daar stond het oude deel van een bedrijf volledig in de brand, waar door het splinternieuwe gedeelte ten prooi dreigde te vallen aan de vlammen. Normaal gesproken is bestrijding is." Hoe staat het brandweer korps in Venray er momenteel voor? "Het korps van Venray kan zich meten met de beste korpsen in Nederland." Waar ga je je in Oss mee bezighouden? "Met het optimaliseren van vei ligheid en alles dat daarmee ver band houdt." Wie of wat zal je als meeste missen? "Burgemeester Waals." Wil je nog iets kwijt? "Ik heb met bijzonder veel ple zier in Venray gewerkt. Wat mede komt doordat steeds meer men sen ervan overtuigd raken, dat vei ligheid niet alleen een zorg is van de overheid maar dat iedereen zijn steentje bij kan dragen aan een zo veilig mogelijke leefomgeving." dit voor de brandweer niet echt een probleem, echter deze keer was de rijbaan kort daarvoor opnieuw geasfalteerd, waardoor de brandkraan niet meer bruik baar was. Tot overmaat van ramp bleek ook de brandput bij de nieuwbouw nog niet aangelegd. Gelukkig beschikte de buur man over een vijver van een indrukwekkende afmeting en waren de korpsen van Venray en Meerlo-Wanssum die dag op hum best, zodat de nieuwbouw alsnog gespaard is gebleven. Zo zie je maar hoe belangrijk een goede voorbereiding op brand- In 2006 is het toerisme in Noord- en Midden-Limburg gegroeid met twee procent. Dit gebied volgt hiermee de landelijke trend in groei van binnenlandse vakanties van drie procent. Het Nederlands Bureau voor Toerisme en Con gressen heeft in samenwer king met het ContinuVakanti- onderzoek (CVO) de landelijke jaarresultaten gepresenteerd. In de periode oktober 2005 t/m september 2006 noteerden 2 dagen lang (vrijdag-zaterdag) de gehele dames en heren najaarscollectie van o.a. Hugo Boss, Paul Shark, Mc.Gregor en nog vele andere topmerken nu met 50% korting. Daarnaast hebben wij nog enkele fantastische kerstaanbiedingen voor u zoals: 1Rib kolberts in actuele kleuren 2. Kostuums donkerblauw-antraciet grijs 3. Sportieve shirts o.a. ruitjes en streepjes nu vanaf 25,- van 229 nu van 459 nu Wij wensen u een Voorspoedig en Modieus 2007 Noord- en Midden-Limburg samen met Oost-Brabant en het Rijk van Nijmegen in totaal 1.650.000 vakanties en staan daarmee op plaats vier van de populaire vakan- tieregiois in Nederland. Boven aan de ranglijst staan de Noordzee badplaatsen, de Veluwe en de drie Noordelijke provincies samen: Groningen, Friesland en Drenthe. In totaal gaven de Nederlanders dit jaar 2,6 miljard euro uit aan binnenlandse vakanties, een groei van vier procent ten opzicht van 2005. In Noord- en Midden-Lim burg werd door de groei van vakanties een groei in bestedingen genoteerd van ongeveer vijftig miljoen euro. In aantal vakanties kiezen meer Nederlanders voor Noord- en Midden-Limburg, als voor buitenlandse bestemmingen als Spanje en Oostenrijk. Andere Europese landen zoals Italil, Grie kenland en ook Turkije liggen daar ver onder met aantallen tussen 650.000 en 870.000 vakanties van Nederlanders. In Zuid-Limburg werden 950.000 vakanties geno ten in 2006, een stijging van tienb procent ten opzichte van 2005. Deze regio staat op plaats acht van de landelijke lijst van populaire vakantiebestemmingen in Neder land, maar is tevens de kleinste gemeten regio in oppervlakte. Uit onderzoek blijkt dat brede lande lijke promotie belangrijk is voor de bezoekerstrek naar een regio. Vervolg VP Verscherpte controle op afsteken vuurwerk Halt heeft dit jaar nieuw materi aal voor de vuurwerkvoorlichting op de markt gebracht, uitgesplitst naar basisonderwijs en voortge zet onderwijs. Het boekje voor leerlingen in groep 7 en 8 in het basisonderwijs bevat uitgebreide informatie en verhalen uit de praktijk, en vormt de basis voor de voorlichtingsles. De poster wil kinderen bewust maken hoe mak kelijk het fout kan gaan met vuur werk, en wat je kunt doen om dat te voorkomen. De materialen voor klas 1 en 2 van het voortgezet onderwijs - een flyer en poster - vestigen op een uitdagende manier de aan dacht op wat jongeren op deze leeftijd in principe al weten: dat het niet voor niets is dat er regels zijn rond het gebruik van vuur werk. De flyer geeft daarnaast een kort overzicht van deze regels en tips voor verstandig gebruik van vuurwerk. De voorlichtingen van Halt wor den ondersteund door films en er wordt gebruik gemaakt van inter actieve werkvormen. Weeda: "We hebben de campagne vernieuwd om aan te sluiten bij actuele ont wikkelingen. Het vuurwerk ver andert jaarlijks, daar willen wij op inspelen. Of de nieuwe campagne succesvol is geweest, weten we in de loop van januari." De provincie Limburg heeft in het kader van het CERES-program- ma Noord- en Midden Limburg 2000-2006 een Europese bijdrage van 481.431 euro toegekend aan het project ontsluitingsinfrastruc tuur De Blakt in Venray. Mogelijk wordt dit bedrag verhoogd tot maximaal 1.024.147 euro, afhan kelijk van de hoogte van subsidie aan andere projecten. Wethou der Lei Heidens (Economische Zaken) geeft aan dat door deze bijdrage de ecologische inpassing van De Blakt geoptimaliseerd kan worden. Als argumentatie voor de bijdrage geldt dat het project De Blakt bijdraagt aan de economi sche ontwikkeling en structurele aanpassing van de regio. Belang rijk daarbij is de bereikbaarheid van het grootschalig bedrijventer rein. Wethouder Heidens reageert enthousiast op de bijdrage. "Dit bedrag onderstreept het belang dat de provincie toekent aan eco nomische groei en ontwikkeling van de regio Venray. Een bijdrage voor de infrastructurele kant vind ik erg bijzonder voor De Blakt, omdat dit juist het bedrijventer rein wordt waar we streven naar een goede integratie tussen bedrij vigheid, bereikbaarheid en duur zaamheid. Je ziet dus dat dat prima samen kan gaan." De Blakt, voor heen Smakterheide 3 genoemd, is het nieuwe bedrijventerrein dat de gemeente Venray in een samen werkingverband met Maessen bedrijven in 2007 gaat ontwikke len. Het terrein heeft een netto uit- geefbare oppervlakte van circa 52 hectare. Bijzonder aan dit bedrij venterrein is de extra aandacht die besteed is aan duurzaamheid, intensief ruimtegebruik en een doordachte ecologische inpassing. Dit is vooral zichtbaar in de opzet van het bedrijventerrein en het gebruik van de aanliggende gron den die voor de natuurcompen satie gebruikt worden. Hierdoor ontstaat een natuurlijke overgang naar het aangrenzende kerkdorp Oirlo. De gemeenteraad spreekt zich op 13 februari uit over het bestemmingsplan De Blakt. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Op het Raayland College in Venray vindt op vrijdag 12 januari de officiële opening plaats van het Science Lyce um. Dit gebeurt in de aula van gebouwdeel A aan de Leun- seweg 6 om 13.30 uur. Het Raayland College streeft met het project, dat op 1 januari van start gaat, naar een ver betering en vernieuwing van het natuurwetenschappelijk onderwijs. Het gaat om een project om het natuurwetenschappelijk onder wijs, waar vakken als natuurkun de, scheikunde en biologie onder vallen, te moderniseren en meer leerlingen te prikkelen tot het kiezen van een vervolgopleiding in de zogeheten bètarichting. Het Raayland College wil met het project de leerlingen weer geïn teresseerd maken in bètavakken, net als enkele tientallen andere scholen in Nederland. Verder is het de bedoeling om de leerlin gen in contact te brengen met beroepsbeoefenaars in de natuur wetenschappen en technologie. Ook wil de school de leerlingen een duidelijker inzicht geven in het vervolgonderwijs, waardoor een vervolgstudie in natuurwe tenschapstudierichtingen een meer voor de hand liggende stap is. Het is de bedoeling dat het pro ject de komende jaren ook wordt opgepikt door andere middelbare scholen in de regio. Tijdens de opening op 12 januari worden op het Raayland College verschil lende lezingen gehouden. Onder meer professor doctor Martinus Veltman, winnaar van de Nobel prijs voor Natuurkunde in 1999, komt aan het woord. De wethouders die verant woordelijk zijn voor toerisme hebben vrijdagochtend tij dens een spoedbijeenkomst over de toekomst van de Regio VW in Blerick besloten dat de omvorming van de Regio VW Noord- en Midden-Limburg 'onverkort doorgang moet vinden' overeenkomstig het afgesproken tijdschema. De wethouders willen dit proces niet laten mislukken omdat twee gemeenteraden - Meij- el en Weert - in de regio niet akkoord gaan. De wethouders gaan er daar bij van uit dat de gemeenteraden die zich nog definitief moeten uitspreken over het dossier, deze mening zullen delen. De porte feuillehouders achtten het niet raadzaam om, gegeven de stand van zaken van nu, terug te gaan naar de gemeenteraden om het dossier nogmaals te bespreken en eventueel een aanvullende bij drage te vragen om het gat aan te vullen dat de gemeenten Weert en Meijel in de begroting van de nieuwe Regio VW laten vallen. Burgemeester Hubert Bruis van de gemeente Venlo, voorzitter van de Regio VW Noord- en Midden- Limburg, kreeg als opdracht Meijel en Weert alsnog over de streep te trekken. Tevens zal Bruis contact opnemen met de provincie, meldt hij in een brief aan alle gemeen tebesturen. De gemeenten wil len namelijk advies over hoe het nu verder moet. Ook zal Bruis de provincie vragen op welke manier zij de regio inhoudelijk kan steu nen bij het promoten van het toerisme. De gemeenten willen haast maken met de voortgang. Weert en Meijel besloten om niet mee te doen aan de nieuwe opzet van de Regio VW Venray heeft de discussie over het nieuwe jaar heen getild en Meerlo-Wanssum is in principe akkoord, mits alle gemeenten meedoen. De directie van de Regio VW Noord- en Midden-Limburg wil de VW-winkels overdragen aan de 28 gemeenten in de regio. Het hoofdkantoor in Arcen moet zich voortaan alleen nog maar bezig houden met het promoten van het toerisme. VW-medewerkers vrezen voor hun baan. Ook zijn ze bang dat de winkeltjes weg gestopt worden in kantoren of andere winkels. ël Politie in de knel De politie arresteerde in de nacht van vrijdag op zaterdag op het Schouwburgplein een 16-jarige jongen uit Venray. Een groep jongens, waartoe deze jon gen behoorde, stond midden op de weg en belette automobilisten de groep te passeren. Ook toen de politieagenten voorbij reden wil den de jongens nauwelijks ruimte laten om door te rijden. De agen ten spraken de jongens op hun gedrag aan en een van hen begon zich met de situatie te bemoeien. Toen één van de agenten de jon gen even apart wilde nemen om hem aan te spreken op zijn gedrag begon de jongen tegen de agent te schreeuwen en schelden, waarop hem werd verteld dat hij werd aangehouden. Toen de agen ten de jongen mee wilden nemen begon hij zich hevig te verzetten, te schoppen en te slaan waarbij hij bewust een van de agenten raakte. Man aangehouden De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 28-jarige man uit Venray gearresteerd op verdenking van verstoring van de openbare orde, openbare dron kenschap en het niet opvolgen van een vordering. Op de Grote Markt ontstond omstreeks 01.00 uur een ruzie tussen verschillende personen. De politie kwam tus senbeide om de ruzie te sussen en de personen uit elkaar te halen. Eén van de mannen gaf hier ech ter geen gehoor aan en bleef pro voceren. De politie heeft de man aangehouden en meegenomen naar het bureau. Oplegger gestolen De politie onderzoekt de dief stal van een oplegger die dinsdag middag tussen drie en zes uur bij een bedrijf op de Vennootstraat is gestolen. In de oplegger stond diverse randapparatuur voor com puters. Woensdagmiddag werd bij de politie aangifte gedaan van de diefstal. De waarde van de inhoud van de oplegger loopt in de enkele honderdduizenden Amerikaanse Dollars. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Donderdag 28 december 2006 - Pagina 3 ADVOCATEN Gratis kennismakingsgesprek ENTRUM g S3vecht E 8 2 3 40% Boxmeer Provincialeweg 5 Beuningen Claudiuslaan 60 www.tuincentrumovervecht.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3