twerk in PEEL EN MAAS Donderdag 28 december 2006 - Pagina 29 Mathijs vanAsten uitYsselsteyn winnaar in de klasse dubbel- zwaar. Van Asten is in de barra ge met zijn zevenjarige bruine hengst Chester Z van Calvaro Z bijna vier seconden sneller dan EmileTacken. Jac Clabbers uit Wanssum wordt tijdens de jaarlijkse feestavond van SV United onderscheiden met de gouden KNVB-speld. Dit als waardering voor zijn grote verdiensten voor de voetbalvereniging. Augustus: Venray 2 wint voor de zesde keer in successie het jaarlijkse toernooi om de Venray Cup. De Venrayse reserves zijn weder om te sterk voor de standaard teams uit de kerkdorpen. In de finale wordt thuisploeg Yssel- steyn met 7-0 overduidelijk teruggewezen. Kermisvierend Venray wordt afgeschoten door Jong PSV: 0- 9. Op alle fronten worden de Venrayse voetballers overklast. Vijfhonderd toeschouwers zien dat de Venraynaren acht tien minuten stand houden. Martien Amendt wordt tij dens de Limburgse kampi oenschappen voor paarden in Maasbree kampioen in de hoogste klasse ZZ springen. In Gothenburg in Zweden neemt Twan Cleven uit Tien- ray, lid van HBSV 't Trefpunt, deel wereldkampioenschap pen handboogveldschieten. Hij wordt met zijn ploeg zevende. September: Het gaat goed met de motor racecarrière van de 16-jarige Kevin van Leuven uit Swolgen. Zijn goede prestaties in het Nederlands kampioenschap ontgaan de kenners blijkbaar niet. Hij krijgt een uitnodiging om in Sachsenring bij Dresden in Duitsland te strijden om het prestigieuze internationale Duitse kampioenschap. Debbie Connor uit Venray weet met het Nederlands softbalteam op de wereld kampioenschappen in Peking (China) niet bij de eerste acht te eindigen. De teleurstellende klassering voor de Nederland se softbaldames betekent dat oranje zich vooralsnog niet heeft weten te plaatsen voor de Olympische Spelen in 2008. Tijdens een nationale triat lonwedstrijd in Spijkenisse wordt triatleet Dave Ewalts uit Venray fraai derde. Hij finisht in een tijd van twee uur, twee minuten en 54 seconden. SV Venray gaat van start met gehandicaptenvoetbal. Een instuifmiddag met hoofdtrai ner Jan Poels toont aan dat er voldoende interesse is om deze tak binnen het voetbal te orga niseren. Oktober: Boogschutter Bas Tonnaer van Ons Genoegen in Yssel- steyn neemt in Merida (Mexi co) deel aan het wereldkampi oenschap voor juniorschutters. Tonnaer (16) komt uit in de compoundklasse in een veld van 38 schutters. Na een indrukwekkende voetballoopbaan hangt de 70- jarige Piet Voermans uit Leu nen de schoenen aan de wil gen gehangen. Voetbalicoon Voermans is samen met Carel Jeucken het enige lid dat vanaf de oprichting van SV Leunen al 43 seizoenen actief voetbal lend lid is. Bij SV Venray staat tegen EHC de volslagen onbekende Ales Jureck in het doel. Hij keept in plaats van de geschorste Peter Nabbe.Jureck is eenTsjech van 28 jaar en speelde eerder prof voetbal in een lagere divisie in Polen. Het schoolbowlingtoer- nooi voor de basisscholen in de gemeente Venray wordt gewonnen door De Hommel met 385 punten, voor De Vlas wei met 378 punten en St. Oda uitYsselsteyn met 360 punten. De Venrayse triatleet Jack Lenssen wordt in zijn klasse tweede op het Nederlands kampioenschap in Assen. Lens sen verbetert zijn prestatie van vorig jaar, hij werd toen zeven de in de wintertriatlon, met bijna zeven minuten en eindigt in een tijd van 2.44 uur. November: Martien Arts van Ysselsteyn krijgt van de KNVB de zilveren Oranje (-15 jaar) in een oefen wedstrijd tegen Feyenoord Cl in Rotterdam zijn talenten te tonen. December: Het damesteam van TTV Summa/Red Stars maakt opnieuw de sprong naar de eredivisie. De kampioen van de eerste divisie wint tegen De 70-jarige Piet Voermans neemt na een lange carrière afscheid van het voetbal, in Venray de NTTB tafeltennis beker 2006 door in de finale met 3-2 Openline Westa te ver slaan. Bij de dames wordt NAK Den Helder de verwachte win naar door in de finale met 3-2 te winnen van MD Caps. Lisa Dreesens van zwemver- De tafeltennisdames van Red Stars worden kampioen in de eerste divisie en promoveren naar de eredivisie. Juni: Tijdens de B/C finale van de Nederlandse kampioenschap pen turnen heren in Borne behalen Bram Verhofstad en Koen Raedts van St. Christoffel een derde plaats. Zwemmer John Wijers uit Wanssum wint tijdens de Nederlandse kampioenschap pen zwemmen, georganiseerd door NEBAS (de organisatie voor gehandicaptensport in Nederland), twee keer goud: op de 50 meter schoolslag in 41.70 seconden en op de 100 met een verstandelijke beper king, de Special Olympics in Hoogezand, vallen zes judoka's van Sportinstituut Verhagen uit Venray in de prijzen. Kampi oen van Nederland worden Jurn Bardoel en Jens Gruntjens, zilver is er voor Rob de Bakker en Maikel Classens en Jasper Holtackers en Patrick van de Beuken krijgen een bronzen medaille. Fieke Houwen (Meerlo) wint tijdens een ruiterfestijn in Meerlo de kür op muziek. De 'Wanssumse Anke van Gruns- ven' zet met haar paard Salou- pe een fantastische prestatie Christoffel wint in de per soon van Roel Arts een gouden medaille tijdens de toestelfi nales B/C-lijn in Heerenveen. Thijn Haverkort wordt twee de op vloer, Bram Verhofstad derde aan de brug en Koen Raedts derde op de rekstok. Pim Stevens van AV Venray- regio pakt tijdens de landelijke kampioenschappen voor AB- lands kampioen in de eerste divisie. Halfweg was in de eerste divisie van de Peelland Dartbond ongeslagen kampi oen geworden en had zich via een plaatsingstoernooi in Bee- rendonk gekwalificeerd voor de Nederlandse titelstrijd. Op Texel weet Gerard Koonings van Ons Genoegen uit Ysselsteyn de titelstrijd om het Nederlands kampi oenschap veldschieten in zijn neer. De jeugdige motorracer Kevin van Leuven maakt furore. meter schoolslag in 1.36.27 minuut. Rob Hermans uit Venray pakt in Emmen tijdens de Nederlandse kampioenschap pen atletiek voor veteranen (masters) het Nederlands kam pioenschap op het nummer discuswerpen in de leeftijdsca tegorie 50+. Op het Nederlands kampi oenschappen voor mensen In het 50 meterbad in Amster dam worden de Nederlandse junioren kampioenschappen lange baan gezwommen. Dion Dreesens behaalt twee maal goud en drie keer zilver, Angèl Koenen pakt een keer brons. Ook Inge Arts wint een gouden medaille. Gymnastiekvereniging St. junioren in Bergen op Zoom een gouden medaille bij het hoogspringen. Clubgenoot Robin Teunissen wint een bronzen medaille op de 1500 meter. Het dartteam van Halfweg wordt in Loosdrecht Neder- voordeel te beslissen. De hand boogschutter van Ons Genoe gen maakt zijn favorietenrol helemaal waar door met grote overmacht de recurveklasse te winnen. Tijdens het concours hip- pique in Grubbenvorst wordt De jeugdatleten Pim Stevens (rechts) en Robin Teunissen pakken res pectievelijk goud en brons op de NK atletiek. bondsspeld. Arts is naast acht tien jaar jeugdleider ook twin tig jaar leider bij de senioren geweest. De tafeltennisdames van Red Stars worden kampioen in de Vice Versa uit Oudenbosch het duel om een plaats in de ere divisie. In een goed bezette schouw burg wordt Ferry Greevink uit geroepen tot sportman van het Debbie Connor neemt deel aan het WK softbal in Peking. eniging HZPC zet tijdens de Nederlandse kampioenschap pen zwemmen in Drachten een grandioze prestatie neer. Ferry Greevink wordt uitgeroepen tot sportman van het jaar in Venray. eerste divisie na een 8-2 zege op Scylla. Sabina Larmené wint haar drie enkelpartijen, terwijl Kim Bakkers en invalster Mar- cia Kok beiden tweemaal win nen. Jeugdvoetballer Kevin Kool hof krijgt de uitnodiging om in het schaduwteam van Jong jaar in Venray. Nadia Janssen wordt gekozen tot beste sport vrouw en het compoundteam van Ons Genoegen tot beste sportploeg. De mannen van het Rotter damse AA-Drink/FvT winnen De vlinderslagspecialiste weet op de 50m, 100m en 200m vlinderslag de Nederlandse titel voor zich op te eisen bij de jeugd. Zwemster Lisa Dreesens wint aan het einde van het jaar drie keer goud op het NK. finanriplp zëK.ërhgid Sportief jaaroverzicht 2006 ÜjJlrJLl-ZJ Hoofdsponsor TTV Summa,

Peel en Maas | 2006 | | pagina 29