PEEL EN MAAS Donderdag 28 december 2006 - Pagina 28 gewonnen door basisschool de Bongerd met 25329 punten voor openbare basisschool De Keg met 24822 punten en de winnaar van vorig jaar, basis school De Meent uit Leunen met 23439 punten. Amazone Christianne van Eek van Rijvereniging Ons Genot uit Leunen wordt tij dens de Nederlandse dressuur- kampioenschappen in Wanroij reservekampioen met Unique. Atleten met echt lange adem nemen in Stein deel aan het NK 24-uurloop. Ruim 70 man nen en vrouwen uit diverse landen verschijnen aan de start om 24 uur lang een parkoers van 2772 meter af te leggen. Atletiekvereniging AV Venray is met twee duurlopers van de partij. Herman Jakobs (43) uit Oostrum pakt zilver bij de titel strijd en clubgenoot Jan Maes- sen (53) uit Venray eindigt als negende Nederlander. Bij de Nederlandse kampi oenschappen in Odiliapeel wint dansvereniging De Peel- dancers in Ysselsteyn diverse prijzen. Kimberley Xhofleer wordt tweede in de sport- klasse junioren, Marleen Alders tweede in de sportklasse jeugd en Loes Poels vierde in de sportklasse jeugd. Ook de garde dansgroep Dancing Stars behaalt een derde plaats in de hoofdklasse. Dansgroep de Sil ver Stars wordt eerste in de vrije klasse. De Venray Cup, de strijd tus sen alle handboogverenigingen in de gemeente Venray, wordt gewonnen door de schutters van Ons Genoegen met een verbetering van 15.33 punten. De 22-jarige Norbert Poels uit Blitterswijck eindigt in de bijna tweehonderd kilometer lange wielerkoers Hel van het Mergelland als beste Limbur ger. Van de bijna tweehonderd vertrokken coureurs vallen er tijdens de door harde regen, hagel en wind geteisterde wedstrijd bijna honderdze ventig renners af. Dertig halen de eindstreep na ruim vijf uur hard koersen. Norbert Poels eindigt als 27e. Tijdens de Nederlandse kam pioenschappen voor rolstoel dansers in Boxmeer vallen de dansers van dansschool Jans sen uit Venray in de prijzen. Patricia Pijl en Leslie v/d Vorle worden Nederlands kampioen bij de selectie combi 1, bij de debutanten combi 2 worden Marga Verber en Peter Willems derde, bij de selectie combi 1 worden Danny Janssen en Mariska Hudales tweede en bij de debutanten combi 1 eindi gen Henk Classens en zijn zus Jolanda Bouten-Classens als derde. Met een klinkende 7-1 zege tegen Vesta worden de voet baldames van SV Venray paas maandag kampioen in de tweede klasse. Op sportpark De Wieën hebben de Venrayse voetbalsters geen kind aan de gasten uit Melick. Door onder andere vier treffers van Saskia Benthem mogen de dames de champagneflessen ontkurken en de promotie naar de eerste klasse vieren. Frank Brands wordt opgeno men in de selectie van bonds coach Vic Hermans. Het Neder lands zaalvoetbalteam speelt vriendschappelijk tegen Slove nië. Het is zijn laatste interland want een maand later bedankt Brands voor Oranje. Jessie Wismans van Sportin stituut Verhagen wordt bij de Nederlandse judokampioen schappen tot 15 jaar in Eindho ven derde. De teller blijft uiteindelijk op zeventien staan. Het scorebord is te klein op sportpark De Spar in Oostrum. De voetbaldames van Oostrum halen weer eens vernietigend uit, 17-0 tegen het arme Elsendorp, en daarmee is het kampioenschap in de vijfde klasse een feit. Het eerste damesteam van de Rooyse VK verovert in pro motie/degradatiewedstrijden in Panningen een plek in de eerste klasse. Na drie spannen- Januari: Basisschool De Keg wint de SUMMA/Red Stars basisscho lenkampioenschappen tafel tennis. De Keg wint met 24 punten het scholenkampioen schap voor Petrus Banden (16 punten) en De Hommel (13 punten). Er doen 160 spelers en speelsters mee van veertien basisscholen uit Venray-cen- trum, Oirlo, Oostrum, Leunen enVredepeel. mend voor Atletiek Nijmegen, finisht 42 seconden later als tweede. Lensen gaat zich voor bereiden op het Nederlands kampioenschap 10 kilometer op de baan. Februari: Tijdens de Limburgse indoor atletiekkampioenschappen in Düsseldorf veroveren de atle ten van AV Vënray-Regio maar liefst twintig medailles, waar van zes gouden medailles. Met De korfbalsters van SVOC'01 pakken de titel in de zaal en op het veld. behaalt tijdens de Nederlandse juniorenkampioenschappen goud op de 200m vlinderslag. Zij zwemt deze afstand in een persoonlijk record van 2.35.39 en is daarmee maar liefst 6.09 seconden sneller dan ooit. Op de algemene ledenverga dering van COVS Horst-Venray worden vijf scheidsrechters door de KNVB en de COVS gewaardeerd met de gouden speld. Onder hen bevinden Britt Teunissen uit Ysselsteyn behaalt in het Brabantse Berg- hem tijdens het nationale kam pioenschap veldrijden voor de jeugd in de categorie meisjes elf jaar een verrassende vierde plaats. Mike Teunissen kon zijn nationale titel niet verdedigen, omdat hij zijn rechterpols heeft gebroken. Na zijn overwinning in 2005 zegeviert het Helmondse talent Gijs Jacobs ook in de zesde lustrumuitgave van de Vlakwatercross. De A-junior van HAC legt de 8100 meter in het recreatiegebied Vlakwater af in de tijd van 26,29 minuten en is daarmee 31 seconden sneller dan vorig jaar. Oud-Ven- raynaar Twan Lensen, uitko- name de broers Erik en Pim Stevens hebben een belangrijk aandeel hierin want Erik Ste vens wordt driemaal Limburgs kampioen en Pim Stevens mag tweemaal op de hoogste trede van het erepodium plaatsne men. De tafeltennissters Kelly Wil lems en Sandra Leijten pakken in Panningen de Nederlandse dubbeltitel bij het Nederlands kampioenschap voor B-spe lers. In de finale hebben ze weinig moeite met het duo Simone de Klerk en Monique Posthuma van AA-Drink/FvT: in vier games gaat de titel naar Summa/Red Stars. Britt Teunissen wordt verras send vierde bij het NK wielren nen voor de jeugd. zich Tom van den Hoek (Ven ray), Hay Linders (Geijsteren) en en Jan Verheijen (Oostrum). Zij worden door districts voorzitter Jan Terburg onder scheiden voor hun jarenlange verdiensten als voetbalscheids rechter. Pim Stevens behaalt tijdens de Nederlandse indoorkam pioenschappen atletiek een zilveren medaille bij het hoog springen. De atleet van AV Venray-Regio sprint over 1.91 meter. Venraynaar Ferry Greevink van taekwondovereniging Tong-Il wint tijdens de US Open in Dalles een bronzen medaille. Taekwondoka Gree vink komt uit in de klasse +84 kg. Clubgenote Annette van Deursen behaalt eveneens een bronzen medaille in de klasse tot 72 kg. Het nieuwe wielerseizoen staat in de startblokken.Tijdens de ploegenvoorstelling van het continentale Fondas-P3 Trans fer team worden ook de broers Norbert (22) en Wout (18) Poels uit Blitterswijck gepre senteerd. Maart: Marleen Alders van dansver eniging De Peeldancers uit Ysselsteyn wordt Zuid-Neder lands kampioen gardedans in Gemert. Ze verslaat haar con currenten in de jeugd sport klasse na een spannende strijd met 280 punten. Op het Open Nederlands kampioenschap taekwondo in Eindhoven wordt Ferry Gree vink tweede in de klasse heren +84kg. Hij ligt op koers voor het Europees kampioenschap in mei in Düsseldorf. De korfbalsters van SVOC'01 pakken de titel in de tweede klasse van de zaalcompetitie. Na een klinkende 2-7 zege in de uitwedstrijd tegen Erica in Horst mogen de dames uit Oirlo en Castenray de cham pagne ontkurken. In Gouda wint de bijna 15- jarige Carrie Wegh uit Leunen, lid van handboogvereniging Ons Genoegen in Ysselsteyn, de indoortitel voor junioren. In een spannende finale is zij te sterk voor provinciegenoot Maud Custers. De schoolatletiekdag 2006 van AV Venray-Regio wordt Zwemster Inge Arts van Spio Feest in Oostrum. De voetballers worden kampioen in de zesde klasse. De Peeldancers behalen verschillende podiumplaatsen tijdens de Nederlandse damkampioenschappen. meulen van Sjoelclub Venray opnieuw Nederlands kampi oen bij de meisjes met een gemiddelde van 130.4. Zus Tanja wordt prachtig tweede met een gemiddelde van 125.2. Na een 5-2 nederlaag tegen Brandersstad degraderen de tafeltennisdames van Red Stars uit de eredivisie. Ellen Ras tekent voor de twee Venrayse punten. Oostrum is terug waar het minimaal thuishoort: de vijfde klasse. Op de eerste zondag in mei zet het vaandelteam van de Oostrumse voetbalvereni ging de pijnlijke degradatie van de bekerfinale tegen Never Down verloren. Het districtsteam van Zuid II behaalt een mooie tweede plaats op het Nederlands kam pioenschap jeugdfutsal voor spelers onder 17 jaar. In het team van Zuid II zitten vier jeugdspelers van TV/Sportijn: Martin Michels, Dick Saamena, Gijs Mooren en Robert-Paul Hulsman. randje. Tijdens de Europese kampi oenschappen taekwondo in het Duitse Bonn wordt Venray naar Ferry Greevink tweede in de klasse +84 kg. Greevink, lid van Tong II uit Venray, verliest in de finale van de Fransman Mic- kael Borot met 6-7. Annette van Deursen, eveneens lid van Tong II, wint de bronzen medaille in de klasse tot 72 kilogram. Na enkele mislukte pogingen worden de voetbaldames van Venray eindelijk kampioen in de tweede klasse. De korfbalsters van Oostrum vieren het kampioenschap. it.s. Gif GêVên Ook de voetbaldames van Oostrum pakken de titel, de volleybalwedstrijden komt Rooyse VK als sterkste uit de strijd en bemachtigt het recht op promotie. Met een tribune vol Rooyse supporters is het feestje compleet. Tijdens het NK individueel in Barneveld wordt Inge Ver- 2004 recht. Na een eenvoudige 4-0 zege op Sambeek wordt de kampioensvlag gehesen. Met een 21-7 zege op De Merels 2 pakken de korfbal sters van SVOC'01 na de zaalti- tel nu ook het kampioenschap op het veld. De trilogie zit er niet in. Een maand later wordt Door een 4-5 zege in de uit wedstrijd tegen Olympia in Ommel pakken de kofbalsters van Oostrum de titel in de derde klasse. Voor trainer Bart Direks, die na een jaar stopt als coach van Oostrum, en speel ster Anne Verheijen, die verkast naar De Peelkorf in Ysselsteyn, een afscheid met een gouden Sportief jaaroverzicht 2006 [INBOUW BED' ft OIRLO G<Wf£DR|jf JlffLO 4 IBLMllUori WlELERP ï'5to'iLAND ÏSSEN /ORT |f rïce

Peel en Maas | 2006 | | pagina 28