2007 Het Meerlo-Wanssumse jaar 2006 in beeld WÊËmNm. PEEL EN MAAS Donderdag 28 december 2006 - Pagina 27 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'MEERLO-WANSSUM' BLIKT TERUG EN VOORUIT November: Kinderen van de Mariaschool in Tienray doen mee aan het Nationaal schoolontbijt. September De ondernemers van de gemeente Meerlo-Wanssum, die voor het eerst samen op de Hilt- ho in Horst staan, presenteren hun thema en logo. 'Uw pijlen op Meerlo-Wanssum' is de slogan waarmee de ondernemers het publiek oproepen om tijdens de Hiltho vooral een kijkje te nemen in het Meerlo-Wanssum-paviljoen. T. Jenniskens heeft plannen voor een tweede Polenhotel in het centrum van Wanssum. Hij is al eigenaar van een logiesgebouw waar negentien buitenlandse werknemers verblijven, voorna melijk Polen. Het college van B en W wil echter geen medewerking verlenen aan het plan. Burge meester en wethouders zijn van mening dat het huisvesten van buitenlandse werknemers in het pand Oude Kerkstraat 3 in Wans sum niet gewenst is. Hoe zou Swolgen er over pak weg vijf tot tien jaar uit moeten zien? Over die vraag buigen zich In opdracht van de gemeente Meerlo-Wanssum gaat een extern bureau opnieuw onderzoek doen naar de visvijver in Tienray. Dat verklaart wethouder Carla Brug man (PK, Ruimte) in de commissie Ruimte. De nieuwe studie moet definitief uitsluitsel geven op de vraag of de door aannemer Swin- kels uit Deurne gestorte grond nu wel of niet vervuild is. Meerlo heeft weer de beschik king over een actieve, levende dorpsraad. De dorpsraad is ont waakt na enkele jaren slapende te zijn geweest en dat wordt gevierd. In café Oud Meerlo wordt een ideeënbus geplaatst door wethou der Leo Beterams. Groenste dorp van Nederland, dat is een titel die de gemeente Meerlo-Wanssum graag een keer wil veroveren. Dat die titel niet zomaar cadeau wordt gegeven, blijkt wel uit de lijst van criteria waar de jury van de Entente Flo rale de deelnemers op beoordeelt. Toch schrikt de gemeente Meerlo- Wanssum daar niet voor terug. De komende tijd worden de handen bussen hebben de daders onder andere hakenkruizen en SS-tekens op de muur gespoten en de tekst 'Eigen volk eerst'. De prullenbakken op de speel plaats van de Maria School in Tien ray hebben hun beste jaren ver achter zich liggen. Hoog tijd voor actie, vonden Cheyenne Hok en Joëlle Cuppen uit groep 8. Een taalopdracht met als onderwerp het milieu was voor de meiden een uitgelezen kans om hun plan nen op papier te zetten in de vorm van een brief aan wethouder Carla Brugman-Rustenburg (Ruimtelijke Ordening). De wethouder komt persoonlijk poolshoogte nemen en ze kwam niet met lege han den. De gemeente stelt twee prul lenbakken beschikbaar voor het schoolplein. De leerlingen mogen die prullenbakken zelf opleuken door er vrolijke motieven op te schilderen. Er zijn vernielingen aangericht aan de leegstaande pizzeria aan de Mgr.Aertsstraat in Swolgen. Beton blokken en stenen zijn door de ramen van het gebouw gegooid. De politie voert in de omgeving De grond bij de visvijver is Tienray is toch schoon. Dat con cludeert het onderzoeksbureau dat de grond in opdracht van de gemeente Meerlo-Wanssum onderzocht. Door de uitkomst van de derde studie, die werd betaald door de gemeente, kan na maan denlang gekissebis tussen provin cie, aannemer en gemeente ein delijk begonnen worden met de aanleg van de vijver in Tienray. De vijfentwintig ondernemers uit de gemeente Meerlo-Wanssum, die voor het eerst samen in één paviljoen op de Hiltho in Horst staan, hebben alweer plannen om over vier jaar nog grootser uit te pakken dan dit jaar. "Het geza menlijk optrekken in het grootste paviljoen van de Hiltho heeft al onze verwachtingen overtroffen", zegt Marlies Janssen van Ovivo Meerlo. Die mening wordt gedeeld door Piet Jacobs (dakbedekkin gen Wanssum). "Voor de uitstra ling van de ondernemers uit onze gemeente is dit uitstekend. Er is grote solidariteit, we hebben een open paviljoen, geen hokjes, en de sfeer onderling is geweldig." Het kunstwerk in Blitterswijck wordt niet eind dit jaar, maar begin 2007 op het plein geplaatst. "Er moeten nog wat aanpassingen gedaan worden aan de locatie. Waarschijnlijk wordt het ergens in februari onthuld", vertelt secre taris Sjaak Sluiters van de plaat selijke dorpsraad. Het kunstwerk komt te staan op het plein, aan de kant van de basisschool, op een kleine groenstrook. Kunstenaar Jos Beurskens is inmiddels druk met de uitvoering van het kunst werk bezig. Rondom het kunst werk zet de dorpsraad een ambi tieus project op om heel het dorp met kunst kennis te laten maken. De dorpsraden in de gemeen te Meerlo-Wanssum willen hun krachten gaan bundelen in een overkoepelend orgaan. In De Zandhoek in Wanssum wordt voor de tweede keer gesproken over de oprichting van een dorpsra- denoverleg, dat een aantal keren per jaar bijeenkomt om te praten over allerlei kwesties die in Meer lo-Wanssum spelen. "Het streven is om, net als in de gemeente Venray, te komen tot een dorpsradenover- leg, waarin vertegenwoordigers uit alle dorpen zitting hebben", zegt secretaris Sjaak Sluiters van de Blitterswijckse dorpsraad. Een Geijsternaar in hart en nie ren is niet meer. In Tilburg over lijdt Ad Jans op 82- jarige leeftijd. Jans, geboren en getogen in Geijs- teren, ging na zijn studie aan de lerarenopleiding in Tilburg wonen en werken. Hij is de zoon van meester Jans, naar wie in Geijste- ren een straat is vernoemd. Ad Jans stond onder meer aan de wieg van de oprichting van de heemkundevereniging in Meerlo- Wanssum, waarvan hij nog altijd lid was. Het voormalige hotel Verstrae- len aan de Geijsterseweg 7 in Wanssum wordt verbouwd tot een appartementencomplex dat bestaat uit negen appartementen. Achter het gebouw, dat uit drie vrijwel identieke lagen van drie appartementen komt te bestaan, wordt een patiowoning gebouwd. Het appartementencomplex is geschikt voor senioren, maar is ook een uitstekende woon- en leefomgeving voor starters en jonge gezinnen, vertelt directeur Martien Bots van het gelijknamige bouwbedrijf uit Liessel tijdens een informatieavond in het gemeente huis in Meerlo. Nee, sprintkanonnen van inter nationale allure zullen ze nooit meer worden. Maar Bram Derikx uit Geijsteren en Tom Coenders uit Meerlo 'winnen' tijdens het feestelijke startsein voor het nieuwbouwproject de Pilmus in Meerlo met hun spurt over pak weg twintig meter toch maar mooi een wooncheque van 250 euro van de provincie Limburg. En dat geld is als jonge huiseige naar in spe toch lekker meegeno men. Bram en Tom worden in het zonnetje gezet omdat zij de eerste mensen zijn die gebruikmaken van de starterslening. De gemeente Meerlo-Wanssum gebruikt 193-000 euro uit haar reservepotje om de begroting voor het jaar 2007 sluitend te krij gen. Voor nieuwe investeringen is de komende jaren in totaal een bedrag van circa 3,7 miljoen euro uitgetrokken. Dat blijkt uit de con ceptbegroting 2007. In 2007 stij gen de belastingen in de gemeent. De onroerendezaakbelasting (ozb) met twee procent, het rioolrecht met 3 procent tot 192,47 euro en de leges ook met 3 procent. De burgers hoeven volgend jaar echter minder diep in de buidel te tasten voor de afvalstoffenhef fing. Een gemiddeld gezin, dat in 2005 nog 206,51 euro betaalde en in 2006 197,68 euro, is in 2007 193,91 euro kwijt. De brede scholen in Swolgen, Tienray, Blitterswijck en Geijste ren worden op 8 december opge leverd en de brede school in Wans sum op 22 december. Dat maakt wethouder Dickie Minken (PvdA) in de commissie Leefbaarheid en Bestuur bekend. De bedoeling is om de opening van de brede scho len in de vier dorpen volgend jaar voor de zomervakantie te vieren. De gebouwen van de basisscholen worden momenteel omgevormd tot brede scholen. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft een college met ballen. Bur gemeester Joep Hahn en de wet houders Leo Beterams (PK), Carla Brugman (PK) en Dickie Minken (PvdA) besluiten ondanks de hevige regenval toch op de fiets te springen voor een eerste ver kenningstocht door de gemeente. Gehuld in regenpak gaan de vier op pad voor een twee uur duren de fietstocht door de dorpen Tien ray, Swolgen en Meerlo. De baggerwerkzaamheden aan de haven in Wanssum kunnen meteen beginnen. De commissie Ruimte en Economie besluit in te stemmen met het extra krediet van 50.000 euro dat noodzakelijk is om de onderhoudsbeurt uit te voeren. Het werk moet snel gedaan worden, omdat de herstel werkzaamheden aan de oevers anders niet uitgevoerd kunnen worden. Plein 5, een nieuwsprogramma van NCRV Radio 'dat het nieuws dichter bij de mensen brengt', besteedt aandacht aan de peri kelen rondom het bouwplan Beemdweg-Postbaan in Wanssum. Onder de titel 'Waarom bouwt een gemeente in iemands achter tuin?' geeft correspondent Roelie Arts uit Wanssum, die naast regio correspondent voor de NCRV ook een eigen radioprogramma heeft bij streekomroep Reindonk, haar visie op het'buikpijndossier'. De politie onderzoekt een bru tale gewapende overval op Friture John's Restaria aan de Hoofdstraat in Meerlo. De 35- jarige eigenaar uit Venlo doet aangifte van de overval. Net voor sluitingstijd komen vijf mannen de zaak bin nen met bivakmutsen op. Een van hen heeft een vuurwapen vast en een ander loopt achter de balie en eist geld. De Chinese uitbater van de zaak, die samen met zijn vrouw en dochter in de zaak is, wordt onder dreiging van een pistool gedwongen het geld uit de kassa af te geven. November De oppositiepartijen maken zich grote zorgen over de financië le koers die de gemeente momen teel vaart met de linkse coalitie PK-Partij van de Arbeid aan het roer. De financiën zijn voor zowel het CDA als GP'94 een groot zorg punt. 'Het is veel gemakkelijker om geld uit te geven en dat is vaak populair', zo schrijft het CDA in zijn algemene beschouwingen op de programmabegroting 2007. 'Het CDA streeft naar een degelijk financieel beleid. Uitputting van de reserves hoort daar zeker niet bij'. GP'94 laat zich in min of meer gelijke bewoordingen uit. Opnieuw een flinke subsi die voor de brede scholen in de gemeente Meerlo-Wanssum. Het ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschappen stelt in totaal ruim 150.000 euro beschik baar voor de verbouwing van de scholen. De verbouwingen zijn al enige tijd in volle gang. De ople vering van de brede scholen in Blitterswijck, Geijsteren, Swolgen en Tienray is op 8 december en in Wanssum op 22 december. Bij de oplevering van de brede scholen en de overgang van de peuter speelzalen wordt in januari stilge staan. De formele opening is voor de zomervakantie gepland. Het college van Meerlo-Wans sum wil toch geld uittrekken voor verkeersmaatregelen op de Maasheseweg tussen de gemeen tegrens met Boxmeer en de Dorp straat in Geijsteren. Burgemeester en wethouders stellen voor om de verbindingsweg in te richten als 60-kilometerzone met twee verkeersremmers. Het college wil met de maatregelen de verkeers veiligheid op de weg verbeteren. Het is feest op de peuterspeel zalen in de gemeente Meerlo- Wanssum. Stichting Peuterspeel zalen Meerlo-Wanssum bestaat vijf jaar. Op de vier peuterspeelzalen in Blitterswijck, Meerlo, Swolgen en Wanssum wordt uitbundig feestgevierd door de peuters, samen met de leidsters. Stichting Peuterspeelzalen Meerlo-Wans sum is in 2001 ontstaan uit een fusie tussen de vier zelfstandige peuterspeelzalen in de dorpen van de gemeente. Heemkundevereniging Meerlo- Wanssum is absoluut geen stof fige vereniging, maar een club die hard aan de weg timmert en dat ook graag wil laten weten aan de buitenwereld. De vereniging gaat komend jaar de boer op, want in 2007 wordt in alle zes de dorpen van de gemeente een tentoonstel ling met historische foto's, docu menten, boeken en dia's op touw gezet. "Wij hebben enorm veel oude boeken, historische foto's en bijzondere vondsten die te mooi zijn om in de kast te laten liggen. We willen al die prachtige materi alen graag aan iedereen laten zien en de burgers tijdens die exposi ties meenemen naar de tijd van toen", legt voorzitter Arie Snellen uit. Van dinsdag 31 oktober tot en met vrijdag 3 november vindt het Nationaal Schoolontbijt plaats. Het Nationaal Schoolontbijt wordt speciaal georganiseerd voor kin deren die op de basisschool zitten en onderstreept het belang van een goed ontbijt. Ook de kinde ren van de Mariaschool in Tienray ontbijten, samen met de meesters en juffrouwen, op school, net als de leerlingen van basisschool St. Anna in Blitterswijck. De regio Venray- Meerlo-Wans sum is dankzij een initiatief van Frans Geertshuis en Annemie Hermsen een bijzonder dagac tiviteitencentrum rijker. In de vroegere boerderij-slijterij aan de Meerloseweg in Wanssum geven ze mensen met een beperking een warme en veilige plek. Wethouder Dickie Minken opent het cen trum. Het particuliere dagactivi teitencentrum is speciaal bedoeld voor mensen met een zogeheten zorgvraag. Zoals bijvoorbeeld jon geren en volwassenen met ont wikkelingsstoornissen, maar ook voor mensen met een burn-out en mensen die zijn vastgelopen in het arbeidsproces en langdurig werklozen. Alle leerlingen en leerkrachten van de basisscholen St.-Anna in Blitterswijck en St. -Willibrordus in Geijsteren doen mee aan een massale dansactie. Het doel is om op een positieve en aanstekelijke manier aandacht te vragen voor het belang van sport en bewegen. Ze dansen op het nummer What a feeling van zangeres Irene Cara. De recordpoging lukt. Wanssummer Eric van de Ligt is al een tijdje bezig met de orga nisatie van de nog op te richten carbidvereniging in Noord-Lim burg. Er is links en rechts wel al belangstelling voor. Dat blijkt onder andere uit de vele reac ties die Van de Ligt krijgt op zijn website www.vuurwerkencarbid. nl Tijdens het onlangs aangekon digd nieuwe evenement in Wans sum, Spektakel aan de Maas op 9 december, wordt 's avonds op de oevers bij grand-café De Maashoe ve een spectaculaire demonstratie carbidschieten gegeven. Het bestuur en andere vrijwil ligers van de Blitterswijckse voet balvereniging BW'27 starten met de renovatie van het trapveldje. De ballenvanger is voorzien van een degelijk hekwerk en de twee oude stalen doelen vervan gen door veilige vaste doelen. In samenwerking met de dorpsraad, scouting De Meuleberg en BW is een totaalplan voor herstel van dit algemeen toegankelijke speel veldje ontwikkeld. SKC'06 is de naam van de nieuwe korfbalclub in Swolgen. De afkorting SKC'06 staat voor Swolgense korfbalclub, opgericht in 2006. De naam van de eerste korfclub in de gemeente Meerlo- Wanssum is bedacht door Lara Beurskens. Dickie Minken-Jansen keert na de verkiezingen voor de Provin ciale Staten in maart 2007 niet meer terug als Statenlid. De Wans- sumse wil haar wethouderschap in Meerlo-Wanssum niet langer meer combineren met het Staten lidmaatschap. Ze wil zich volledig richten op het wethouderschap De dorpsraad van Tienray is tegen de komst van een varkens bedrijf aan de Spoorstraat. Tijdens de raadsvergadering vraagt dorps raadvoorzitter Anthony van Baal aandacht voor de vestiging van het varkensbedrijf, dat onderdak zal gaan bieden aan ongeveer 2500 zeugen en 2500 biggen. Omwo nenden moeten wel last krijgen van stank en als de wind uit het westen komt, heeft zelfs het hele dorp te maken met stankoverlast, zo betoogt Van Baal. December De voormalige ambtswoning aan de Mgr. Jenneskensstraat in Meerlo is waarschijnlijk verkocht. Volgens een woordvoerster van de gemeente is er een mondelin ge koopovereenkomst. Een gezin met vier kinderen wil in het huis gaan wonen. Makelaar Patricia van Rijswick-Kneepkens bevestigt het verhaal. Het bestuur en de begeleidings commissie van de Blitterswij ckse jeugdsoos Domus Juvenicis Mosae, kortweg DIM, gaan maatre gelen treffen om de overlast voor de buurt in te dammen. Er komt bijvoorbeeld meer toezicht op straat en ook worden er borden geplaatst die de bezoekers wijzen op de juiste plek voor het parke ren van hun auto's, brommers en scooters. Met de maatregelen komt DIM deels tegemoet aan de wens van de omwonenden. De politie vindt het levenloze lichaam van de vermiste Ron Dae- men uit Venlo ter hoogte van de Veerweg in Blitterswijck. De poli tie gaat er niet van uit dat de dood van de Venlonaar het gevolg van een misdrijf is. Daemen (46) werd sinds 18 november 2006 vermist. De gemeente moet niet op de stoel van de dorpsraden gaan zitten. Een goede relatie tussen gemeente, dorpsraden en het overkoepelende dorpsradenplat form is natuurlijk prima, maar de dorpsraden moeten ook in de toekomst hun eigen agenda kun nen blijven bepalen en zeker geen adviescommissie van de gemeente worden. Een 'functie' als gemeen telijke adviescommissie komt in ieder geval niet overeen met de taakopvatting van de dorpsraden, zo blijkt tijdens de officiële over handiging van de reactie van de dorpsraden op de conceptnota dorpsradenbeleid. Voor een verhuurder van eve nementenwagens aan de Gun vormt een recente uitspraak van de Raad van State een gevoelige tegenvaller. De hoogste bestuurs rechter komt tot het oordeel dat een dergelijk bedrijf niet zomaar past op het perceel van een voor malige champignonkwekerij. De gemeente Meerlo-Wanssum moet daarom nog eens goed kijken naar de bezwaren van een aantal omwonenden. 'Spektakel aan de Maas kwam een dag te vroeg', relativeert brandweercommandant Sraar Theeuwen nadat hij samen met de organisatoren Van de Ligt Allight en grand-eetcafé De Maas hoeve het grote spektakel, vieren twintig uur later, moet afgeblazen. De storm is te gevaarlijk om de tent te laten staan. Het feest gaat in afgeslankte vorm door en de bezoekers kunnen onder meer genieten van een demonstratie van carbidvereniging De Kempen uit Eindhoven. De gemeente Meerlo-Wansum besluit om de succesvolle serie Hassiek Op Locatie in de toe komst jaarlijks binnen te halen met een concert. Het gemeente bestuur van Meerlo-Wanssum is zeer te spreken over deze serie klassieke concerten op bijzondere locaties en heeft van begin af aan zijn sympathie laten blijken door financiële steun en medewerking. De Stichting Klassiek op Locatie is zeer te spreken over de geste van het Meerlo-Wanssumse gemeente bestuur. Voorzitter Truus Knoops kijkt met de andere leden van het Plat form Gehandicapten Meerlo-Wans sum tevreden terug op het debat in het gemeentehuis. "De opkomst was prachtig en de inhoud van de discussies erg goed", aldus Truus Knoops. In een soort Lagerhuis debat (met links de voorstanders en rechts de tegenstanders) wordt aan de hand van drie stellingen gediscussieerd over de problemen waar mensen met een beperking en gehandicapten tegenaan lopen in de praktijk. De locaties Tuincen trum Wanssum e.o. aan de Burge meester Ponjeestraat en Volleberg krijgen van de politiek voorrang boven De Cuyper als het gaat om woningbouw in Wanssum. Gelijk tijdig met de locatie tuincentrum e.o. dient de locatie Volleberg ont wikkeld te worden. De gemeenteraad stemt in met de nieuwe opzet van de Regio VW Noord- en Midden-Limburg. Onder één voorwaarde: dat alle gemeenten deelnemen aan de regionale VW-organisatie nieuwe stijl. De toekomst van de Regio VVV Noord- en Midden-Limburg staat op het spel. Enkele gemeen ten weigeren namelijk de nieuwe opzet te steunen, met als gevaar dat er straks geen VW meer is. Edgar Scheffrahn en Ingrid Huys, de nieuwe eigenaren van de ambtswoning in Meerlo, zet ten hun handtekening onder het koopcontract. Namens de gemeen te Meerlo-Wanssum bezegelt bur gemeester Hahn de overeenkomst. Hij en zijn echtgenote Riny Hahn waren tot voor kort de bewoners van dit karakteristieke pand. De verkoop van het rijksmonument, dat sinds 1968 dienst heeft gedaan als ambtswoning voor de burge meester van Meerlo-Wanssum, is hiermee officieel een feit. een twintigtal Swolgenaren en twee medewerkers van het advies bureau BRO tijdens een veldexcur- sie die op touw was gezet door de plaatselijke dorpsraad. Een fiets tocht, waarin onder meer wordt gesproken over het gebrek aan woningbouw voor starters, het welig groeiende onkruid, de deso late toestand van de voormalige pizzeria aan de Mgr.Aertsstraat en de gevaarlijke verkeersremmers op diezelfde weg. De gemeente Meerlo-Wanssum wil de leegstaande ambtswoning, tuin en muur in Meerlo volle dig verkopen. De muur rond het karakteristieke pand aan de Mgr. Jenneskensstraat blijft staan en in de immense tuin wordt geen bebouwing toegestaan. Dat besluit het college van B en W Makelaar P. van Rijswick uit Meerlo krijgt de opdracht om het gebouw te verko pen. De voormalige ambtswoning - beter bekend als Huize Meerlo of Huize Nab - staat sinds maart van dit jaar leeg. Burgemeester Hahn verhuisde toen naar Oostrum. Volksmuziekgroep Mallemoer bestaat 25 jaar. De zilveren mijlpaal wordt gevierd met een bijzonder optreden van de zes muzikanten op het dorpsplein van Geijsteren. Tevens wordt tijdens deze fees telijke middag de nieuwe cd van Mallemoer gepresenteerd: 'Dat is dat, liekes en melodiekes'. De stichting Kunst Is Passie (SKIP) heeft haar activiteiten in de voormalige Versboerderij aan de Spoorstraat in Tienray gestaakt. Het pand staat na anderhalf jaar weer te koop. "We hebben van wege alle toestanden besloten om niet meer op deze locatie verder te gaan. We hadden er geen goed gevoel meer bij en gaan op zoek naar een andere plek waar we onze kunstactiviteiten kunnen voortzetten", vertelt Roel Func- ken. De kunststichting moest haar plannen drastisch wijzigen toen onlangs bleek dat de helft van de gebouwen op het terrein illegaal is en afgebroken moet worden. SeptemberWethouder Brugman bezoekt twee basisscholen om met de kinderen te praten over het milieu en het klimaat. September: Ellen Withers uit Geijsteren is trots op haarpodengo's de eerste gefokt in Limburg dan ook flink uit de mouwen gestoken om in 2008/2009 een volwaardig kandidaat te zijn in de nationale groencompetitie. Wethouder Carla Brugman- Rustenburg maakt zich samen met de jeugd in haar gemeente sterk voor ons milieu en het kli maat. Ze bezoekt De Peddepoel in Wanssum en De Mariaschool in Tienray om met de kinderen van gedachten te wisselen over deze onderwerpen. Door middel van de campagne 'Groene voet stappen' worden verkeersveilig heid en milieubewustzijn op een speelse manier onder de aandacht gebracht bij de leerlingen en hun ouders. De renovatie van het missiek looster in Tienray is in volle gang. Zoals bekend wordt het gebouw omgetoverd tot een hotel met zeventig kamers. De horecaonder nemers Patrick van Soest uit Baar- lo en Sjaak Proosten uit Venlo heb ben inmiddels ook al hun naam voor hun hotel: hotel St. Joseph. "We hebben voor St. Joseph geko zen omdat die naam boven op de gevel staat en past bij de histo rie van het gebouw. De Latijnse schrijfwijze houden we aan." Ellen Wilbers (47) en haar partner Lambert van Rijswick uit Geijsteren zijn de trotse eigenaren van vier jonge Portugese poden go's, de eerste podengo's gefokt in Limburg. Al drie jaar is Ellen Wilbers dol op deze honden en nu biedt ze ook andere honden liefhebbers de gelegenheid om te genieten van de sociale viervoeter. Ellen Wilbers is gek op ze. "Vanaf het begin dat ik het ras zag, was ik verkocht. Geweldig leuke hon den." De politie Limburg-Noord start een onderzoek naar de daders die op twee grote panden in Wanssum en Meerlo racistische leuzen heb ben gespoten. Met zwarte spuit- w een buurtonderzoek uit. Het pand is na de vernielingen door de eige naar dichtgetimmerd.. Meerlonaar Niek Hanckman legt zijn 'eeuwige geloften' af in het kloostercomplex in Vught bij de fraters van Onze Lieve Vrouw, Moeder van Barmhartigheid. Niek belooft onder grote belangstelling voor altijd frater (broeder) te zul len zijn. Frater Niek Hanckmann (geboren in Hoorn, 1972) is werk zaam op een school die verbon den is aan een kliniek voor kind en jeugdpsychiatrie. Hij groeide op in Meerlo. Oktober De Wanssumse dialectband Ondiep vertegenwoordigt tijdens de finale van het Mooi Limburgs Muziekfestival in Sittard de regio Venray. Karlijn Surminski (Blit- terswijck/Amsterdam) en Peter van de Water (Meerlo) deden ook heel verdienstelijk mee. Ze halen de finale net niet, maar krijgen van de jury wel de nodige complimen ten. Oud-wielrenner en twee keer Alphe d'Huez-winnaar Peter Win nen uit Venray en de broers Wout en Norbert Poels genieten tijdens de presentatie van het astrolo gisch boek van Theo Bos uit Blit terswijck. In het boek 'Sport onder kosmische invloed' worden ook de sporthoroscopen van Winnen en de broers Poels beschreven. Vanwege een slechte ontslui ting wijst het college van B en W een nieuwbouwplan in hartje Geijsteren af. Het bouwplan om het pand aan de Dorpsstraat 19 te vervangen, en haaks op de straat vervolgens zes studio' s te realise ren/voorziet weliswaar in goedko pe woningen (richtprijs 115.000 euro), waaraan in Geijsteren ook zonder meer behoefte bestaat, maar wordt tevens gekenmerkt door een slechte stedenbouwkun dige opzet', meent het college. Het college wil in de toekomst twee hoofdlocaties buitensport in stand houden voor de buitensport verenigingen in Meerlo-Wanssum. Burgemeester en wethouders willen de haalbaarheid onderzoe ken van een geheel nieuw sport complex aan de Helling tussen Meerlo en Wanssum voor de clubs uit beide kernen. Verder is B en W van plan om het sportpark in Swolgen te renoveren zodat de buitensportclubs uit Tienray en Swolgen hiervan gebruik kunnen maken. De voetbalclubs BW uit Blitterswijck en SV Geijsteren wil len graag zelfstandig blijven. Voor Blitterswijck stelt het college nog voor om een 'afkoopsom' toe te kennen, zodat de club de huidige locatie kan renoveren. November: De buurt is de overlast die jongeren veroorzaken beu. Ze willen dat de jeugdsoos in Blitterswijck maatregelen neemt.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 27