2007 PEEL EN MAAS Donderdag 28 december 2006 - Pagina 24 VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUB OKTOBER De derdewerelddag inVenray is ook dit jaar mede door het prach tige weer geslaagd. Vele duizenden mensen trekken langs de tenten en stands, waar de verschillende organisaties en stichtingen hun projecten en activiteiten laten zien. een antwoord krijgt hij niet van de wethouders Van der Broeck (CDA) en Emonts (PvdA). Leen- ders wil weten wat er gebeurt als de gemeenteraad weigert het col lege 686.000 euro te geven voor de aankoop van café 't Podium. Het koopcontract is inmiddels getekend door de gemeente en dat de gemeente een verkeerde keuze heeft gemaakt met 't Podi um als nieuw jongerencentrum. "De problemen blijven op straat liggen", zeg Van der Plas voor de raadsvergadering, "'t Podium zal slechts een kleine groep jongeren trekken. Grote groepen worden buitengesloten." De twee straat- Oktober: Staatssecretaris Pieter van Geel opent de eerste ondergrondse retourterminal in Venray. Juf Dini Camps neemt na 42 jaar met een groot feest afscheid van het onderwijs. In Castenray was zij bekend als juf Camps en in de eerste jaren dat ze voor de klas stond als juffrouw Custers. Twee jaar geleden was er ook al feest op school. Jus Dini vierde toen haar 40-jarige onderwijsjubileum en haar 60e verjaardag. Wouter Bos, lijsttrekker van de PvdA, zegt zijn bezoek aan Venray af. Alle geplande activiteiten wor den afgeblazen. In het kader van de Week van de Geschiedenis vindt de Landelijke Archievendag plaats. Ook het Ven rayse archief doet mee aan deze open dag. Dit jaar gaat het lande lijk thema over geloof en bijgeloof. Tijdens de open dag besteedt het gemeentearchief onder meer aan dacht aan dit thema aan de hand van een presentatie van opmerke lijke archiefstukken en foto's. Dankzij de inspanning van Stam tafel Vaat 69 is de replica van het Gouden Leeuwbeeld, dat boven de onderdoorgang naar het Gou den Leeuwpad in Venray hangt, gerestaureerd. De stalen boog en het beeld werden in het voorjaar opgeknapt en keren deze week weer terug op hun vertrouwde plekje in het centrum van Venray. De politiek vindt het de hoog ste tijd dat het Venrayse winkel centrum op de schop gaat. De partijen nemen geen genoegen meer met allerlei lapmiddelen. De pleinen, Grotestraat, Schoolstraat en alle verbindingswegen moeten allemaal nieuwe bestrating krij gen, nieuwe verlichting en nieuw straatmeubilair zoals bankjes en prullenbakken. De politie heeft in het eerste halfjaar na de opening van disco theek Zenith 35 bezoekers aan gehouden. In de meeste gevallen gaat om het verboden bezit van wapens of verdovende middelen, mishandeling of vernieling. Dat meldt politiechef John Geraedts in de commissie Stedelijk Beheer. Vanaf de opening in december 2005 heeft de politie nauw samen gewerkt met de beveiligingsmen sen van eigenaar Ton van Dijck. "De beveiliging functioneert uit stekend. Zowel binnen als buiten het gebouw en op de parkeer plaats. Daar hebben we alle lof voor", aldus Geraedts. De Venrayse wijk Brukske boekt tijdens een landelijk symposium in Den Bosch fraaie successen. Het buurtproject de tien Gouden Leef regels wordt als beste gekozen uit 85 bewonersinitiatieven. Els Bloe men behaalt een derde plaats met haar tuintjesproject. Het symposi um Kan Wél wordt georganiseerd door de LSA (Landelijk Samen werkingsverband Aandachtswij- ken) en Aedes, de vereniging van woningcorporaties. Vooral naar aanleiding van het vele zwerfafval zijn in Brukske tien gouden leefre gels opgesteld. De bewoners van de Bosweg zijn ongerust over de komst van het bedrijf van de familie Bur- henne naar hun straat. Burhenne is momenteel gevestigd aan de Endepoel in Merselo, maar moet verplaatst worden. Het bedrijf handelt in partijgoederen en onderdelen van auto's. Joris Arts spreekt in de commissie Stedelij ke Ontwikkeling namens de buurt zijn bezorgdheid uit. Volgens hem mag er volgens het bestemmings plan geen detailhandel worden bedreven. Raadslid Martin Leenders (Samenwerking) moet dezelfde vraag wel vijf keer stellen. Maar eigenaar Pelzer. De politiek is ver bijsterd dat in de overeenkomst geen ontbindende voorwaarde is opgenomen. Heemkundestichting 't Raoke- liezer in Merselo neemt met een drukbezochte open dag een eigen archiefruimte in gebruik. Met de onthulling van de naam van de ruimte, De Schop, door de twee oudste inwoners van Merselo, Nella Hoedemakers en Sjang Stip hout, wordt de opening verricht, waarna kapelaan Crasborn de ruimte inzegent. Het gerechtshof in Den Bosch wijst de schadeclaim van Dingus, 1.573-000 euro, slechts gedeelte lijk toe. Het jongerencentrum stelt de gemeente aansprakelijk voor de geleden schade vanwege het jarenlange uitstel van de renovatie en het achterstallig onderhoud. Dingus verwacht dat van de scha declaim nog hooguit 600.000 euro te verhalen zal zijn. In het slecht ste geval resteert nog een vergoe ding van circa 250.000 euro. Het jongerencentrum overweegt dan ook in cassatie te gaan tegen de uitspraak in hoger beroep. Het wijkplatform Venray Cen trum denkt een oplossing te heb ben voor de duivenplaag in het Venrayse centrum. "Afschieten mag niet. Maar er is een gespecia liseerd bedrijf dat met klepkooien de dieren vangt", weet bestuurlid Ton Jans."Dit moet jaarlijks gebeu ren. Het is hard nodig, want er komen steeds meer duiven bij. Er zitten er nu al bijna vierhonderd in het winkelcentrum." Het vijftigjarig bestaan van het rectoraat in Heide wordt gevierd. Monseigneur Wiertz draagt de hoogmis op in Heide. De politie houdt 26 mensen aan in verband met de ontdekking van circa 150.000 henneptoppen in een loods aan de Castenrayse- weg in Oirlo. De politie treft een verwerkingsstraat aan die vol in bedrijf is en waar zesentwintig Poolse werknemers bezig zijn met het knippen van de toppen. Het lijkt de grootste vangst van dit jaar tot nu toe. De in beslag genomen hennepplanten vertegenwoordi gen een straatwaarde van vele mil joenen euro's. Venray start als eerste gemeente in Nederland met het inzamelen van blik en petflessen in onbeman de voorzieningen in de openbare ruimte. De ondergrondse retour- terminal op het parkeerterrein van Jan Linders wordt geopend door staatssecretaris Pieter van Geel van Milieu, samen met wet houder Patrick van der Broeck. Wim van Delft is de winnaar van de geschiedenisquiz. De quiz bestaat uit vragen over geloof en bijgeloof door de eeuwen heen. Koos Swinkels, lid van het Lokaal Historisch Platform Venray, legt veertig vragen voor aan de deel nemers. De opening van de zes afvalter- minals voor petflessen en blik in de gemeente Venray is uitgesteld. Het was de bedoeling dat het publiek met ingang van 1 novem ber er gebruik van zou kunnen maken. "Maar we hebben het een paar dagen moeten uitstellen", zegt wethouder Van der Broeck (CDA)."Het heeft te maken met de aansluiting op de computer van de Duitse leverancier." Momenteel kan de leverancier niet zien hoe vol de terminals zijn. Er moet daar om een extra verbinding gelegd worden naar het Duitse bedrijf. Zodat de lediging automatisch en tijdig kan worden aangestuurd. De jongerenwerkers Dirk van der Plas en Aissa Meziani vinden hoekwerkers van welzijnsinstel- ling Wel.kom zijn sinds medio 2005 actief in Venray in opdracht van de gemeente. Ze verwijten wethouder Emonts (PvdA) dat hij vooraf geen overleg met de jonge ren en het werkveld heeft gehad. De gemeente kan een nieuw jongerencentrum beginnen in 't Podium. CDA, PvdA en Lokaal Aktief steunen wethouder Emonts en het college. De morrende oppo sitie in de gemeenteraad haalt bakzeil. Van de kritische geluiden die de drie coalitiepartijen in de commissievergadering lieten horen, is weinig meer over. Zelfs het ontbreken van een ontbinden de voorwaarde in het koopcon tract is voor CDA, PvdA en Lokaal Aktief geen twistpunt meer. Met een investering van 906.000 euro wordt de gemeente eigenaar van het café aan de Kruisstraat, inclu sief het naastgelegen terrein. In een deel van de Oranjebuurt is na de reconstructie een nieuw parkeerregime ingevoerd. Uit eva luatie van het betaald en vergun- ninghouderparkeren is gebleken dat de maatregelen effectief zijn. De buurt ondervindt geen parkeer overlast meer en de leefbaarheid is toegenomen. Sinds de invoering van het betaald parkeren in het centrum in 1993 nam de parkeer overlast in de Oranjebuurt steeds ernstigere vormen aan. Bij de her inrichting van de buurt was dan ook een van de uitgangspunten dat iets aan het 'vreemdparkeren' gedaan moest worden. NOVEMBER De SP is een buitenbeentje bij de behandeling van de begroting 2007 in de Venrayse gemeente raad. Als enige keurt de partij de begroting af. "Er staan te weinig punten in die wij belangrijk vin den", zegt fractieleider Jolanda Dijkema. "Bovendien hebben we geen antwoorden op onze vragen gekregen." Janneke Kooien van basisschool De Kruudwis is winnaar van de vredesposterwedstrijd van de Lions Club Venray. Een deskundige jury onder leiding van voorzitter Jos Waals kiest de winnende teke ning in de bibliotheek Venray. De tweede plaats gaat naar Ciska Pee- ters van De Toverbal en de derde prijs naar Carmen Coppis van de Keg. De publieksprijs is voor Pris- cilla Steinbach van de Foekepot. Het thema is dit jaar Vier Vrede. Op het Raayland College inVen ray gaan jongeren van havo 5 en vwo 6 in debat met onder ande ren wethouder Mathieu Emonts en Olaf Palmen, namens Jongeren- netwerk Limburg. Het provinciaal jongerendebat staat in het teken van de naderende Tweede Kamer verkiezingen. Het loopt fout bij de informa tieavond over het nieuwe open baar vervoer in De Witte Hoeve. Een deel van het publiek verlaat vroegtijdig en boos de zaal omdat de avond niet over de bus en trein gaat, zoals de gemeente vooraf had aangekondigd. Ook is er nie mand van de nieuwe vervoerder Veolia aanwezig. Per 10 decem ber gaat het openbaar vervoer in heel Limburg over naar Veolia. De vervoerder neemt de trein, bus en Deeltaxi over van Hermes. Er is nog veel onduidelijkheid. Vooral over de nieuwe dienstregeling en de opstapplaatsen. Het muziek- en majorettenshow- korps St. Petrus' Banden komt over twee maanden op straat te staan. De vereniging ontvangt een brief van de gemeente dat het huur contract van clubgebouw Opmaat met ingang van 15 januari 2007 is beëindigd. MMSK St. Petrus Ban den heeft nog geen alternatieve ruimte gevonden. De Opmaat aan de Oostsingel moet gesloopt wor den voor de uitbreiding van basis school De Hommel. Veel leerlingen van basisscholen doen mee aan een massale dansac- tie. Het doel van de actie is om op een positieve manier aandacht te vragen voor het belang van sport en bewegen. Duizenden Neder landers, onder wie ook talloze leerlingen van het Raayland Col lege, geven gehoor aan de oproep om vijf minuten te swingen op het nummer What a feeling van zangeres Irene Cara. Het streven is om in het Guinness Book of Records te komen onder de titel 'de meeste mensen die gelijktijdig op verschillende plaatsen aan het dansen zijn'. De actie slaagt. Tegelijk met duizenden kinde ren in heel Nederland houden de leerlingen van de basisscholen in Venray, Ysselsteyn, Veulen, Mer selo, Castenray en Geijsteren een spreekbeurt over de rechten van het kind. Deze educatieve actie zorgt ervoor dat kinderen zich bewust worden van de rechten van het kind. Het college van B en W stemt in met het voorstel tot reconstructie van de Vlierstraat. Een reconstruc tie is nodig omdat de Vlierstraat op dit moment te smal is voor een goede doorstroming van het ver keer. Ook de slechte staat van het trottoir en de huidige boomsoort die te veel hinder veroorzaken, zijn aanleiding voor een uitvoe rige reconstructie. Basisschool De Foekepot kan haar gebouw aanpassen aan de laatste eisen op het gebied van onderwijskundige vernieuwingen. Het college van B en W stemt in met de verbouwingsplannen voor een bedrag van 58.547 euro. In De Foekepot worden een extra spreekkamer, een remedial tea ching kamer, een extra kamer voor interne begeleiding en een betere indeling van de bestaande directieruimtes gerealiseerd. De SP is ook in Venray de grote winnaar van de Tweede Kamer verkiezingen. De socialisten krij gen 4418 stemmen en dat is 19,4 procent van het totaalaantal uitgebrachte stemmen. Drie jaar geleden stemden 1572 Venrayna- ren op de SP, toen iets meer dan zeven procent. Het CDA blijft in Venray de grootste partij met 8522 stemmen (37,34%), maar verliest ten opzichte van de vori ge verkiezingen (9385 stemmen, 42.08%). Geheel volgens de lan delijke uitslagen scoort ook Geert Wilders met zijn Partij voor de Vrijheid goed in Venray. Wilders krijgt maar liefst 1767 stemmen, 7,74%. Grote verliezers in Venray zijn de PvdA en de WD. Basisschool Antonius in Veu len neemt op feestelijke wijze afscheid van juffrouw Henny Direks, die ruim veertig jaar op de school werkte en van een welverdiend FPU gaat genieten, 's Morgens zeggen de kinderen van de school vaarwel tegen de juf frouw, 's middags is er op school een afscheidsreceptie van 16.30 tot 18.00 uur. De Raad van State in Den Haag ziet geen aanleiding om de bouw van antroposofisch Kindercen trum De Nissehoff in Venray stil te leggen. De eigenaar van een naburig perceel had daar via een spoedprocedure om gevraagd. De affaire rond de nieuwbouw op het bedrijventerrein aan de Bosweg speelt al geruime tijd. Bezwaarma ker is J.Willems, die in de nabijheid een voormalige betoncentrale bezit. De nieuwbouw zou botsen met zijn plannen om deze cen trale weer op te starten. De Raad van State vond Willems' bezwaren in elk geval niet zwaarwegend genoeg voor een bouwstop. De aanleg van een extra afrit van de Deurneseweg naar woon boulevard WoonMax op bedrij venterrein De Brier is uitgesteld. Reintjes verzet zich tegen de aanleg. Hij pleit voor een betere een eerlijkere verkeersontsluiting. Reintjes kan zijn pand en naastlig gend perceel aan de achterzijde niet meer ontsluiten door de komst van WoonMax, ondanks eer der beloftes en toezeggingen van de gemeente. De toch al drukke Leunseweg krijgt bovendien nog meer verkeer te verwerken met de komst van WoonMax. De dorpsraad van Leunen kiest voor het meest verregaande sce nario van het centrumplan. Behal ve de gebouwen De Brink en De Schakel wordt ook het pand van de Rabobank gesloopt. Het dorps plein verhuist richting de Albi- onstraat. Midden op het huidige plein komt het nieuwe gemeen schapshuis met daarboven circa dertig appartementen. Het par keren gebeurt aan de achterzijde, grenzend aan de achtertuintjes van de woningen aan de Gussen- straat. Het aantal klachten over honden poep is dit jaar verder afgenomen. In de eerste drie kwartaal komen er zestien meldingen van overlast binnen op het gemeentehuis. De helft van de klachten komt uit de wijk Landweert. Voor het college zijn de cijfers een bevestiging dat het nieuwe hondenpoepbeleid, dat inging op 1 januari 2005, goed werkt. Sinds begin vorig jaar zijn de hondenuitlaatstroken in alle dorpen en wijken opgeheven. De hondeneigenaar heeft voortaan een opruimplicht. Projectontwikkelaar Nebuvast gaat in Leunen circa 45 woningen bouwen op de locatie van disco De Steeg en het achterland. Niet iedereen juicht de komst van de nieuwe woonwijk toe. Want er is in Leunen opnieuw geen ruimte voor particuliere bouwkavels. "Na Hurks in De Korenmolen wordt Leunen opnieuw opgeza deld met een projectontwikke laar die 75.000 euro per woning opstrijkt", zegt dorpsbewoner Leo Reintjes in de dorpsraadvergade ring. Wethouder Hans Teunissen (Lokaal Aktief) deelt de kritiek. "Het zou ideaal als de gemeente zelf de kavels kan uitgeven. Maar we kunnen nooit opbieden tegen de projectontwikkelaars." De renovatie en uitbreiding van gemeenschapshuis De Wis in Cas tenray dreigt in de knel te komen door de financiële perikelen bij de parochie St. Matthias. Onlangs werd bekend dat de penning meester een aanzienlijk bedrag aan kerkgelden heeft verduisterd. Naar verluidt ongeveer twee ton. Daardoor kan het kerkbestuur de eerder toegezegde lening aan De Wis niet nakomen. Het gaat om een krediet van 125.000 euro. De stichting gemeenschapshuis De Wis heeft dit bedrag als over brugging nodig voor de periode 1 december 2006 tot 1 juli 2007. In 2008 gaat het Venrayse win kelcentrum geheel op de schop. Bestrating, verlichting, banken, paaltjes, afvalbakken, rijwielrek- ken, borden, alles wordt ver nieuwd. Een grootscheepse opera tie met ingrijpende gevolgen. Het November: Ook het Raayland College staat in het teken van de landelijke verkiezingen. centrum wordt het domein van het wandelende publiek en daarin is geen plaats meer voor auto's, brommers of fietsers. In de com missie Stedelijk Beheer levert de Schoolstraat de meeste discussie op. Al enkele keren is tevergeefs gepoogd om al het verkeer te bannen uit deze verbindingsweg die evenwijdig aan de Grotestraat loopt. Het treinstation in Oostrum wordt het nieuwe knooppunt voor alle buslijnen in de regio Venray. Het vervangt het inmid dels gesloten busstation aan de Julianasingel in Venray. Alleen is het Oostrumse NS-station nog niet toegerust op de komst van veel bussen en extra reizigers. Liefst zeven lijndiensten starten en fini shen voortaan in Oostrum. De burgerzaal in het gemeen tehuis is goed gevuld met belang stellenden die vaak reizen met het openbaar vervoer. Vooral ouderen en gehandicapten zitten met tal van vragen over de nieuwe rege ling van de trein, bus en regiotaxi die op 10 december ingaat. Tien dagen na de mislukte informatie avond in De Witte Hoeve komt de nieuwe vervoerder Veolia Trans port ditmaal wél opdraven. Verkeerswethouder Patrick van der Broeck geeft samen met de bewoners het startsein voor de verkeersmaatregelen in de Joke Smitstraat in de wijkAntoniusveld. De gemeente, wijkraad en enkele bewoners van de Joke Smitstraat en de Rosa Manusstraat spraken over de verkeersveiligheid in de genoemde straten na een verkeers ongeval eind september, waar een kind bij betrokken was. De politie arresteert in Tegelen een 44-jarige man uit het Duitse Bracht in verband met de ver dwijning van de vermiste mannen Fouad Bendella (23) en Karim Fourkour (19) uit Venray. Er is tevens een doorzoeking geweest in een woning aan de Heide in Bracht, waar de verdachte ver bleef. De twee mannen zijn sinds de nacht van woensdag 10 op donderdag 11 mei spoorloos ver dwenen. Hun verdwijning zou rechtstreeks te maken hebben met een ontruimde hennepplan tage aan de Poststraat inVenray. DECEMBER Met de aanhouding van een 20- jarige Venraynaar is een reeks van brandstichtingen in de Venrayse wijk Desselke opgelost. De pyro maan, die een bekentenis heeft afgelegd, stichtte tussen augustus 2005 en oktober 2006 dertig bran den. Acht woningen, zes auto's en verder heggen, kliko's en brieven bussen zijn in die periode door de Venraynaar in brand gestoken. De schade loopt in de tienduizenden euro's. In Schouwburg Venray gaat de campagne Trendy Maroc Star in NL van start. Met de campagne wil initiatiefnemer Abkader Chrifi (campagneleider) Marokkaanse Nederlanders een krachtige impuls geven voor het ontwikke len van een nieuwe, sterke identi teit. Sinds de politieke en sociaal maatschappelijke verhoudingen in de westerse wereld op scherp zijn komen te staan, is de Marokkaanse gemeenschap volgens Chrifi in de greep van negativiteit, angst en verwarring. Het SPOV, het overkoepelende schoolbestuur van alle Venrayse basisscholen, handelt voor bijna twee miljoen euro in aandelen. Martin Wijnhoven (Samenwer king) uit in de commissie Maat schappelijke Diensten zijn veront rustheid. "We maken ons ernstig zorgen over de financiële risico's." Wijnhoven heeft in de jaarstuk ken achterhaald dat het SPOV eind 2004 voor 1,7 miljoen euro heeft belegd in aandelen. Een jaar eerder was dit bedrag nog meer dan 2 miljoen euro. "We hebben er grote moeite dat een schoolbe stuur zo'n grote bedragen steekt in risicovolle aandelen." De kans bestaat dat muziek- en majorettenshowkorps St. Petrus' Banden toch onderdak krijgt in de voormalige Dr. Poelsschool aan de Langeweg. Wethouder Emonts (PvdA) zegt in de commissie Maat schappelijke Diensten dat hij half december uitsluitsel kan geven. "Want er is nog een andere par tij die op zoek is naar onderdak", aldus Emonts. MMSK St. Petrus' Banden komt half januari 2007 op straat te staan omdat clubgebouw de Opmaat aan de Oostsingel wordt gesloopt voor de uitbrei ding van basisschool De Hommel. De zaak van de vermoorde vrouw Kathleen Engels-Cremers is opnieuw niet inhoudelijk behan deld voor de rechtbank in Roer mond. Advocaat Lina van de ver dachte, de man van de vermoorde vrouw, heeft het Nederlands Forensisch Instituut gevraagd om onderzoek te doen naar de nagels van de vrouw. Die nagels zijn na de moord, op woensdagavond 15 maart, veiliggesteld en daarna niet meer onderzocht. Lina wil de nagels op DNA-sporen laten onderzoeken. Het Winterfestival Venray gaat knallend van start. Wethouder Patrick van den Broeck opent het Winterfestival, waarna het publiek de schaatsen onderbindt en kan genieten van heerlijke ijspret, glühwein en muziek. Frans Vroomen (67) is gedeco reerd tot Lid in de Orde van Oran je Nassau. Vroomen ontvangt de decoratie uit handen van burge meester Frankfort van de gemeen te Veghel. De voormalig docent stroom. De kerststal is weer terug op de Grote Markt. De afgelopen twee jaar heeft de stal nabij de Grote Kerk gestaan vanwege het Winter festival. Nu staat de stal weer op zijn eigen plekje. Voor hoelang is echter niet bekend, want de Stich ting Kerststal Venray vreest voor de toekomst. De kerststal is volle dig afhankelijk van giften van der den. De stichting is nu een actie gestart om mensen te bewegen jaarlijks een bijdrage te storten voor de kerststal. Zoals het er nu naar uitziet gaat de bouw van de parkeergarage in De Gouden Leeuw in maart DecemberVenray geniet van een prachtig winterfestival. aan de Venrayse ambachtsschool is de oprichter van honk- en soft- balvereniging Red Caps Venray, voorheen DAR. Voor het eerst arriveert een lijn bus in Merselo. Daarmee is nu ook Merselo aangesloten op het open baar vervoer. De eerste bus wordt door leden van de dorpsraad en een aantal vroege Merselonaren verwelkomd. Ook de dorpsraad Veulen neemt met een feestelijk tintje lijndienst 23 van het open baar vervoer in gebruik. De politie houdt twee nieuwe verdachten aan in het kader van het onderzoek naar de twee ver miste mannen uit Venray. Het gaat om een 32-jarige man uit Sevenum en een 17-jarige inwoner van Venlo die zijn aangehouden voor moord of doodslag. De politie doet tevens in drie woningen in Blerick, Venlo en Sevenum een doorzoeking. De Venraynaren Fouad Bendella (23) en Karim Fourkour (19) worden sinds de nacht van woensdag 10 mei op donderdag 11 mei van dit jaar vermist. Sindsdien zijn ze spoorloos. De politie gaat ervan uit dat de twee om het leven zijn gebracht. VieCuri ziekenhuizen in Venlo en Venray presenteert het Master- plan Venray aan de omwonenden van het ziekenhuis. Dit plan omvat een toekomstvisie van VieCuri en de gemeente Venray over het ziekenhuisterrein en haar voor zieningen. Nieuwbouw is nodig om een aantal nieuwe initiatieven mogelijk te maken. In de bouw- visie wordt zoveel mogelijk aan gesloten bij de bestaande bouw en de natuurlijke omgeving. De zorgboulevard en parkeergarage worden momenteel getoetst op economische haalbaarheid. Jan Loonen (67) uit Oostrum krijgt in Düsseldorf een hoge bui tenlandse onderscheiding. De oud bestuurder van Campina Melkunie ontvangt uit handen van Landwirt- schaftsminister Eckhard Uhlen- berg hetVerdienstkreuz am Bande der Bundesrepublik Deutschland. Loonen wordt onderscheiden vanwege zijn verdiensten voor de grensoverschrijdende coöperatie ve samenwerking tussen Campina en het Duitse Milchwerke. Het is een drukte van belang in de schouwburg in Venray, waar vijftien jaar Dizzy Jazzdance wordt gevierd met de voorstelling Tijd loos. De dansers blikken tijdens de voorstelling terug op het verle den en werpen alvast een blik op de toekomst om daarna de voor stelling af te sluiten met een groot feest. De toeschouwers genieten van de voorstelling. Wethouder Hans Teunissen van der Broeck start met het uitde len van flyers in het centrum van Venray om fietsoverlast tegen te gaan. Al jaren kampt de gemeente Venray met een fors aantal fietsen diefstallen. Daarnaast is er in Ven ray centrum al een tijdje overlast door her en der gestalde fietsen. Jaarlijks worden in de gemeente gemiddeld zo'n 1100 fietsen gestolen. In samenwerking met de politie zet de gemeente een flyer- en postercampagne op die de inwoner moet aanzetten tot beter en veiliger fietsgebruik. De politie rolt in een loods aan de Jan Poelsweg in Ysselsteyn een grote hennepkwekerij op. In de loods, die achter een woning ligt, treft de politie in een profes sioneel opgezette kwekerij ruim 7000 planten in diverse groeista- dia aan. De geschatte straatwaarde is circa 1 miljoen euro. Er zijn geen aanhoudingen verricht. Er is tevens sprake van diefstal van 2007 van start. Na langdurige onderhandelingen is er eindelijk een akkoord bereikt tussen de gemeente en 3W Vastgoed. De nieuwe overeenkomst valt vooral in het voordeel uit van de Maas trichtse projectontwikkelaar die de risico's tot een minimum beperkt heeft. De gemeente moet daarentegen grote bedragen voor financieren en ziet de opbrengst pas veel later terug bij de verkoop van de woningen. De parkeerkel der biedt plaats aan vijfhonderd auto's en vergt een totale investe ring van 12,5 miljoen euro. De gemeenteraad stemt in met een onderzoek naar gratis open baar in de gemeente Venray. Het initiatiefvoorstel van inVENtief kan na een aanpassing rekenen op een grote raadsmeerderheid. Ven ray meldt zich aan bij het ministe rie van V W om in aanmerking te komen voor een landelijk expe riment. Onlangs in de commissie vergadering kon inVENtief op niet veel bijval rekenen. Alle partijen zijn voorstander van gratis open baar vervoer, maar vrezen dat de gemeente uiteindelijk toch voor de kosten opdraait. Het CDA verzet zich tegen het appartementengebouw van drie verdiepingen dat verschijnt aan de Julianasingel op de plek van het voormalige kantoor van Vis sers wegenbouw. Het CDA meent dat het beoogde gebouw totaal niet past aan de Julianasingel. De partij vindt dat er onvoldoende rekening is gehouden met dorpse karakter van deze plek midden in het centrum. Alhoewel bouw bedrijf Fleuren alle procedures al heeft doorlopen, wil het CDA dat wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) toch gaat praten met Fleu ren om het bouwplan aan te pas sen. De kogel is door de kerk. In maart 2007 wordt de soms fel bekritiseerde welstandscommissie in de gemeente Venray afgeschaft. De kleinere bouwplannen, dit is circa tachtig procent van alle aan vragen, kunnen voortaan ongezien of via een snelle toets doorgang vinden. Bij grotere bouwaanvra- gen worden de initiatiefnemers vanaf het begin begeleid en gead viseerd door een nieuw in te stel len Adviescommissie Ruimtelijke Kwaliteit. Deze commissie wordt de vervanger van welstand. Het inzamelen van blik en pet flessen in de ondergrondse retour- terminals in de gemeente Ven ray is een groot succes. Sinds de start eind oktober worden iedere maand 15.000 petflessen ingeza meld. Dat is de helft van het aantal petflessen die bij de supermarkten verkocht worden. Om de mensen die petflessen en blik in de retour- terminal gooien te belonen, mag de eerste winnaar die verbonden is aan deze actie een minuut gratis winkelen in de Jan Linders-ves- tiging in Venray. Winnaar Marcel Derks weet in een minuut tijd voor maar liefst 190,40 euro aan artikelen in zijn boodschappen- wagentje te gooien. Jenaplanschool De Keg sluit met een grote kerstmarkt een kerst project voor het goede doel af. De afgelopen weken zijn de kinderen en de leerkrachten van de school druk in de weer geweest om de actie te doen slagen. Een deel van de opbrengst gaat naar het project Leven redden, toekomst schenken. Het project Leven red den, toekomst schenken is een initiatief van Stefani van der Broek uit Venray. Zij steunt daarmee het werk van haar achternicht, zuster Ingoberga. Zij is missiezuster van de orde Heilig Bloed in Ixopo, Zuid-Afrika. Het Venrayse jaar 2006 in beeld

Peel en Maas | 2006 | | pagina 24