2007 PEEL EN MAAS Donderdag 28 december 2006 - Pagina 23 VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUB JULI Dialysepatiënten die een buik- spoeling nodig hebben, maar niet langer in staat zijn zichzelf te behandelen, kunnen sinds kort thuis geholpen worden. Dit bij zondere initiatief is mogelijk door Maessen Bedrijven een nieuw circuit heeft gebouwd aan de Bakelsedijk-Zuid. Dat vinden omwonenden enVROM-Inspectie. De buurtbewoners vinden niet alleen dat de gemeente Venray vandaag nog moet beginnen met handhaven, zij zien ook niets in de nieuwe locatie die de gemeente rayse fietsvierdaagse uitloopt op een vergelijkbaar drama. De gemeente Venray is niet verplicht om de uitbreidingsplan nen van een woonwinkel aan de Heidseweg in Heide goed te keuren. Na de rechtbank in Roer mond stelde ook de Raad van samenwerking tussen VieCuri Medisch Centrum en Thuiszorg Noord-Limburg. Ruim 800 kinderen van de basis scholen in Venray verzamelen zich op de parkeerplaats aan de Park weg voor de 55ste editie van Kin dervakantiewerk Venray, dat in het teken staat van het thema Rond de wereld. Jongerencentrum Dingus legt bij de gemeente Venray een scha declaim neer van 1.573 000 euro. Het gerechtshof in Den Bosch bepaalt in hoeverre het bedrag wordt toegewezen. Bij een eer dere uitspraak bepaalde de recht bank dat het jongerencentrum een schadeclaim vanwege winst en omzetderving mocht indie nen. Het heeft lange tijd geduurd voordat Dingus een onderbouwd bedrag op papier kon zetten. De bouw van kindercentrum De Nissehoff begint is eindelijk. Aan de Bosweg in Venray wordt op feestelijke wijze door enkele kinderen het startschot gegeven voor de werkzaamheden. Eind november hopen Bert en Anita Achten de deuren van het nieuwe gebouw te kunnen openen. "De eerste voorstellingen zijn uitverkocht", aldus directeur Anne-Christine Liebrand van Schouwburg Venray. "We zijn blij en trots te kunnen vertellen dat Schouwburg Venray voor het sei zoen 2006-2007 al meer kaarten in de voorverkoop verkocht heeft dan vorig jaar rond deze tijd. Dit is een positieve ontwikkeling, temeer omdat wij zo ons best gedaan hebben een mooi aanbod samen te stellen." Er zijn geen obstakels meer om het voorontwerp bestemmings plan voor het circuit de Peel in procedure te brengen. De provin cie Limburg, de gemeente Venray en de exploitant van circuit de Peel, Maessen bedrijven, bereiken overeenstemming over de toe komst van het racecircuit. Door een gezamenlijke inspanning is de zogenaamde 'omklapping' van het circuit, dat verhuist naar de ande re kant van de Bakelsedijk, een reëel alternatief voor alle betrok ken partijen. De politie onderzoekt een serie woninginbraken in Oirlo. Onbe kenden dringen twee woningen aan de Deputé Petersstraat en twee woningen aan de Hoofd straat binnen. Diverse goederen worden buitgemaakt met een totaalwaarde van enkele duizen den euro's. Racecircuit De Peel aan de Bakelsedijk moet meteen dicht en mag niet in bedrijf blijven tot Juli: Het is tropisch warm tijdens de fietsvierdaagse in Venray. op het oog heeft voor de realisatie van een nieuw racecircuit. Op het Gouden Leeuw-terrein starten de sloopwerkzaamheden aan de voormalige taxicentrale. De sloop volgt op de uitspraak van de rechter, die de huurover eenkomst met de huurder per 1 juli ontbonden heeft. De huurder en de onderhuurder hebben het pand verlaten. Een Franse buldog is door zijn Venrayse baasje ernstig toegeta keld. Het beest wordt afgegeven bij Dierenopvang Op de Smakter- heide in Smakt en is er ernstig aan toe. "De hond is verschrikkelijk afgetuigd", aldus Coen Goumans van de dierenopvang. "Zijn kaak is gebroken en hij kan nauwe lijks nog fatsoenlijk lopen. Dit is verschrikkelijk. De hond moeten we waarschijnlijk laten inslapen, zoveel pijn lijdt hij." Veulens historie herleeft voor de vijfde keer. Door de overweldi gende publieke belangstelling en de enorme inzet van de inwoners van het iets meer dan 500 inwo ners tellende Venrayse kerkdorp wordt het festijn, ondanks het snikhete weer, wederom een suc ces. De brandweer houdt de natuur gebieden in Noord- en Midden- Limburg extra in de gaten van wege de droogte. De brandweer is vanwege het aanhoudende warme weer extra alert op heide- en bos branden. Manager Marga van Dijck is tevreden. Het bezoek van Guus Meeuwis trekt honderden fans naar discotheek Zenith. "Het was heerlijk druk en de sfeer was fantastisch. Alle bezoekers zon gen mee en hadden de handen omhoog. Het optreden duurde langer dan besproken. Ook Guus Meeuwis was zeer tevreden." Het onderzoek van de politie naar de vermissing van de twee vermiste Venraynaren van 19 en 23 jaar richt zich op Duitsland. Er wordt een inval gedaan in een woning aan de Heide in het Duitse Bracht. Tijdens dit onder zoek worden geen lichamen van de vermiste mannen van 19 en 23 jaar uit Venray aangetroffen. Burgemeester Waals en het bestuur van Fietsvierdaagse Venray voeren spoedoverleg. Aanleiding voor het gesprek is de afgelasting van de Vierdaagse in Nijmegen. Tijdens het wandelevenement val len twee doden door de tropische temperaturen. Zowel de gemeente als de organisatie van de fietsvier daagse wil voorkomen dat de Ven- State in Den Haag de gemeente in het gelijk. De enige kans die Gie- lens nu nog heeft om zijn plannen te realiseren, is via een wijziging van het bestemmingsplan. Het lijkt echter niet waarschijnlijk dat de gemeente daaraan wil meewer ken. De organisatie van de Venrayse fietsvierdaagse heeft dagelijks contact met het weerstation van vliegbasis Volkel. Dit vanwege de tropische temperaturen waarmee ook het fietsfestijn in Venray de komende dagen te maken krijgt. De organisatie wil regelmatig op de hoogte gehouden worden van het laatste nieuws om, indien nodig, in te kunnen springen op weersveranderingen. De zomervakantie is bezig en dus is een groot deel van Neder land ergens in het (buiten)land op zoek naar leuke uitjes. En dat is te merken tijdens de traditio nele jaarmarkt in hartje Venray. Gedurende de middaguren is het ondanks de tropische temperatu ren een drukte van belang in de winkelstraten en op de terrassen. De bewoners van De Hoge Beek en de gelijknamige stichting zijn maar wat trots op hun eigen vlag! Het vaandel van De Hoge Beek en ontmoetingscentrum De Halm wordt feestelijk onthuld tijdens een gezellige barbecueavond. In de psychiatrische instel ling op Servaashof zit al zeven maanden een extreem agressieve patiënt. Niemand weet raad met de man. Hij zit opgesloten in een kamertje van twaalf vierkante meter en wordt buiten gelucht in een 'kooi' van tien vierkante meter. De vakbond van verpleegkundigen NU'91 noemt de situatie menson waardig en onveilig. De man zou een voormalige kindsoldaat zijn uit Liberia, maar G. Deriks, lid van de raad van bestuur van de GGZ, wil dat niet bevestigen. Zoo Pare Overloon is een die rentuin die constant in beweging is. Zo zullen de komende jaren in het uitbreidingsgebied diverse nieuwe biotopen worden gereali seerd, waaronder Cheetah County en de Steppe. In de botanische tuin zal een kassencomplex ver rijzen en de entree en horecafaci- liteiten zullen worden vernieuwd. Zoo Pare Overloon bouwt aan zijn toekomst. Onder het motto 'Venray Oldti mer City' wordt weer de jaarlijkse Oldtimer toertocht gehouden. Dit jaar met een recorddeelname van maar liefst 400 jonge en oude old timers. Ook de Asteria knapzak- kentocht op zaterdag leverde met 42 deelnemers een nieuw record op. De Hofstraat krijgt meer kleur. Onder leiding van Piet Hermans, docent van de Vrije Academie in Venray, schilderen de cursisten Ria Seijkens, Ton Boudewijns, Jaap Kaan en Maria Gevers enkele schuttingen in hartje Venray. De kunstwerken zijn te bewonde ren tegenover het monumentale Poelshuis aan de Raadhuisstraat, op de plek waar nieuwe apparte menten komen. AUGUSTUS Het college besluit het milieu station aan de Metaalweg aan te kopen. De huidige eigenaar Essent wil er vanaf omdat het niet meer past binnen de kerntaken van de onderneming. De gemeente Ven ray zoekt een marktpartij die het milieustation gaat exploiteren. Volgens wethouder Patrick van der Broeck leidt dit tot een flinke kostenreductie. De arbeidsmarkt groeit zo snel dat er een groot tekort aan arbeids krachten ontstaat in Noord-Lim burg en omgeving. Het in Venray gevestigde uitzendbureau OTTO Uitzend Kracht kan op korte ter mijn 600 uitzendkrachten plaat sen. Zo heeft bijvoorbeeld een van de klanten van OTTO, Flextronics, behoefte aan meer dan 400 uit zendkrachten. Het gaat voorname lijk om chauffeurs en personeel in de dienstverlening. De gemeente trekt 20.000 euro uit voor bodemonderzoek en sanering van de vervuilde grond in de Grote Markt. Onlangs - bij de verplaatsing van de pomp- werd olie in de grond aangetroffen. Het is niet bekend hoe en wanneer de bodem vervuild geraakt is. Een gespecialiseerd bedrijf voert bin nenkort een onderzoek uit. Het gerechtshof in Den Bosch stelt de gemeente in het gelijk over de onteigening van de gron den van de familie Derckx. De per celen zijn gelegen in het bestem mingsplan Brabander/Laagheide. De grond is nodig voor de aanleg van de Nieuwe Overloonseweg en de bouw van 23 woningen. De familie wilde zelf woningbouw realiseren op haar eigendom. Op 88-jarige leeftijd overlijdt Franciscaan Jan Timmermans in Heerlen. Tot zijn pensionering in 1980 was hij godsdienstleraar en prefect aan het Boschveld College - het huidige Raayland College - in Venray. Op school genoot hij de bijnaam 'Hannibal'. Timmermans was een fervent volleyballiefheb ber. De politie houdt op de Haam- makerstraat twee verdachten aan in verband met een mishandelde en verwaarloosde hond in een woning aan de Haammakerstraat. Het gaat om een 20-jarige man en een 21-jarige vrouw uit Polen. De twee zijn aangehouden voor diefstal of heling van de boxer en worden ook verdacht van dieren mishandeling. Wethouder Patrick van der Broeck opent in een stralend zonnetje de kermis bij de specta culaire No Limit op het Schouw burgplein. De kermisliefhebbers kunnen genieten van 57 attracties die in het centrum staan opge steld. De exploitant van de kermisat tractie No Limit in Venray vertrekt een dag eerder. Dit in tegenstelling tot de afspraken die eerder zijn gemaakt. De exploitant verplaatst de No Limit naar de kermis in Ros- stock. Hij zorgt voor een vervan gende attractie. Venray kan terugkijken op een zeer rustige kermis. Weinig inci denten, perfecte weersomstandig heden en het goed naleven van afspraken maakten het een kermis om 'door een ringetje te halen'. Dat blijkt tijdens de ontvangst van exploitanten in het gemeentehuis. De politie houdt, voorafgaande aan de kermis, een aantal perso nen aan. Het zou gaan om poten tiële raddraaiers die of nog een straf hadden openstaan of voor onderzoek nog een keer moesten worden opgepakt. "In het verle den kon dat niet vanwege de per sonele bezetting. Nu hebben we deze maatregel wel toegepast met als doel minder onrust op de kermis. Ik denk dat ons dat gelukt is", aldus Coumans tijdens de bijeenkomst in het gemeentehuis. De familie Geven wordt in het zonnetje gezet door wethouder Van der Broeck. De Venrayse ker misexploitant was dit jaar voor de 25ste keer aanwezig. Wendy Boskamp is de grote winnares van de kermisloterij. Zij ontvangt tijdens de altijd populai re trekking van de loterij voor het gemeentehuis een reischeque van 300 euro. Bij een routinecontrole van het water in forensisch psychia trisch centrum de Rooyse Wissel in Oostrum blijkt dat op diverse plekken meer legionellabacteriën voorkomen dan is toegestaan. Alle douches in de kliniek zijn meteen afgesloten. Er zijn geen besmettin gen geconstateerd. Bij zijn afscheid van het deke naat Venray in 2003 beloofde het Venray's Mannenkoor (VMK) aan deken Coenen een muzikale omlijsting van een heilige mis in zijn nieuwe dekenaat Weert. Volkomen onverwacht overleed deken Coenen in augustus 2005. Postuum wordt alsnog de jaar- dienst voor deken Coenen muzi kaal opgeluisterd. Venray gaat nieuwe stappen zet ten in een verdere scheiding van het huisafval. Naast de bekende glasbakken komen er ook inza melpunten voor kunststof flacons en melk- en sappakken.Alle voor zieningen worden vervangen door nieuwe ondergrondse containers. Het lichaam van de sinds juni vermiste 26-jarige in Venray gebo ren en getogen Marijke Vervoort is gevonden in het Noorse berg gebied Jotunheimen. Een schipper ontdekt het aangespoelde lichaam van de vrouw in een meer. De Noorse politie sluit een misdrijf uit. De nieuwe ondergrondse afval containers zijn nu al een groot succes. "Er wordt veel meer gebruik van gemaakt dan we ver wacht hadden, zegt wethouder Van der Broeck enthousiast. "Voor al bij de containers voor melk- en drankpakken loopt het storm." De gemeente gaat het aantal ledigin gen daarom verdubbelen. Gouverneur Frissen van Lim burg brengt een bezoek aan de Venrayse moskee. Tijdens het bezoek aan het Marokkaans Islami tisch Centrum aan de Kiosk staan islamitische jongeren centraal. De gouverneur praat met een tiental Marokkaanse jongeren over zaken als geloofsbeleving en integratie. De rechtbank in Roermond schort de rechtszaak over de moord op de vermoorde Kathleen Engels-Cremers (30) op. De rech- ter-commissaris gaat op verzoek van de advocaat van de verdachte, de 35-jarige echtgenoot van de vrouw, nog enkele verdachten horen. De verdachte heeft nog altijd geen bekentenis afgelegd. Hij blijft ontkennen dat hij zijn echtgenote heeft vermoord. Nederlander worden is een bij zondere gebeurtenis. Daarom hou den alle gemeenten in Nederland een speciale bijeenkomst voor 'nieuwe Nederlanders'. Ook in het Venray worden de nieuwe Neder landers welkom geheten, tijdens een ceremonie in het gemeen tehuis. Ze krijgen onder meer de film 'Mensen maken Venray' te onderdak te helpen. De SP staat hierin alleen. De andere politieke partijen vinden dat Wonen Venray correct gehandeld heeft. Er komt toch een volledig par keerverbod aan beide zijden van de Hoenderstraat. De gemeente zet de maatregel door, hoewel de bezwaarcommissie de omwo nenden deels in het gelijk heeft gesteld. Het college legt echter het advies van de bezwaarcom missie naast zich neer. Enkele bewoners van de Mam- bostraat in Brukske zijn niet geluk kig met de aanleg van parkeer plaatsen tussen de huisnummers 28 en 30. De parkeervakken gaan ten koste van de groenstrook die nu een goede afscherming biedt tegen de drukke Deurneseweg. Raadslid Gerda van Stelten (CDA) ergert zich groen en geel aan de vele kabels op straat, tij dens de weekmarkt. De kabels verbinden de marktkramen met de elektriciteitskasten. "Voor men sen met een rolstoel of rollator is het ondoenlijk. Ze moeten soms wel over vier of vijf dikke kabels heen. En het is nog gevaarlijk ook", vindt Van Stelten. Op de afrit ten noorden van de Deurneseweg wordt de maxi mumsnelheid verlaagd van 80 naar 50 kilometer. De afrit wordt gebruikt door automobilisten die via de Leunseweg naar Venray of Leunen gaan. Er komt ook een aftakking naar het nieuwe win kelcentrum De Brier dat momen teel in aanbouw is. De gemeente hoopt door de verlaging van de maximumsnelheid de verkeersvei ligheid te verbeteren. SEPTEMBER De 12-jarige verstandelijk gehan dicapte jongen die vermist werd, is aangetroffen aan de Californi- scheweg in Horst aan de Maas. De jongen verblijft met een groep op een boerderijcamping aan de Lol- lebeekweg. Bij de zoekactie wordt ook de ME ingezet. De jongen maakt het naar omstandigheden goed. Venray is twee miljonairs rij ker! De deelnemers in de win nende postcode 5801 DW de straat Schutsboom, verdelen een geldbedrag van 8 miljoen euro. Ze hebben bedragen gewonnen, variërend van ruim 380.000 euro tot maar liefst ruim 2,6 miljoen euro. De overige 1500 winnaars mogen 4,8 miljoen euro verdelen en winnen maximaal 1800 euro per lot. Eric van den Munckhof en zijn Gladys winnen de hoofdprijs: 2.666.666 euro! De tweede mil joenenklapper is voor de familie Liefting,die 1.142.857 euro van de loterij in ontvangst mag nemen. Het Prominentenkunst Gala levert maar liefst 38.050 euro op zien en ontvangen het oer-Venray se nieuwsblad Peel en Maas. Na een lange tijd van voorbe reidingen en het ontwikkelen van een nieuw verblijf heet Zoo Pare Overloon zijn langverwachte cheetahs welkom. De anderhalf jaar oude Xeno en Xavanna nemen hun intrek in Cheetah County, waar de bezoeker het gevoel krijgt even in Afrika te zijn. Tiny Grebenjak verricht de opening van het Moedercentrum Venray, door het naambord bij de voordeur te onthullen. Na het officiële gedeelte volgt een goed bezochte en vooral gezellige open dag. Het Venray's Mannenkoor (VMK) voert met onmiddellijke ingang een ledenstop in. Volgens het bestuur kan het koor niet anders: "Door de recente succes sen van het koor, de vernieuwing van het repertoire en de nieuwe optredens met steeds meer sho welementen voelen blijkbaar steeds meer mannen zich tot het koor aangetrokken." De tijdelijke huurders van de twee sloopflats in Veltum moeten voor 1 september hun woning verlaten. Nog zo'n twintig flats zijn bewoond en de huurders komen letterlijk op straat te staan. De SP voert fel actie om ze aan Historisch Platform Venray zetten hun handtekening onder het con venant RooyNet. RooyNet is een gezamenlijk project dat als doel heeft het digitaliseren van het cul tureel erfgoed en dat via internet voor een breed publiek toegan kelijk maken. RooyNet wordt het digitale geheugen van Venray. Rien van den Brand ontdekte in het Algemeen Rijksarchief te Brus sel een hoeveelheid documenten over Venray en het Land van Kes- sel, daterend uit de 16e eeuw, de 'Spaanse Tijd'. Omdat zijn onder zoek van belang wordt geacht voor de Venrayse geschiedschrij ving, worden hiervoor door het Lokaal Historisch Platform Venray de financiële middelen beschik baar gesteld. Gemeentearchivaris drs. Paul van Meegeren neemt de 10-delige cd-serie in ontvangst. Op donderdag verdwijnen de marktkramen van het Henseni- usplein. Er zijn zes vergunningen verleend, maar niet alle onder nemers nemen iedere week hun standplaats in. Omdat het niet langer rendabel is. De gemeente leningen verstrekken aan starters op de woningmarkt. Maximaal 34 kopers kunnen een lening krijgen van ten hoogste 30.000 euro. De starterslening geeft minder draag- krachtigen een steuntje in de rug om toch een hypotheek voor een woning te kunnen afsluiten. De eerste drie jaar is de lening rente vrij en hoeft er ook niet te worden afgelost. Gegadigden moeten mini maal drie jaar onafgebroken in de gemeente Venray woonachtig zijn. Jarenlang leek Venray het slacht offer van een tekort aan muziek evenementen voor jongeren. Dankzij de gemeente Venray en in de eerste plaats de organiserende jongerenstichting V-Kick, die eind 2005 het levenslicht zag, vindt eindelijk een dagvullend muziek festival plaats op het schouwburg plein. Het winkelcentrum in de wijk Veltum wordt vergroot en krijgt een flinke kwaliteitsimpuls. Boven op de winkels worden 24 apparte menten gebouwd en er komt een parkeerkelder onder het winkel gebied. Dat meldt wethouder Teu- September: Gemeentearchivaris Van Meegeren neemt een histori sche cd-serie over Venray in ontvangst. voor het goede doel: kinderen en jong volwassenen met spierdys trofie. Prominenten Nederlanders als Hans Wiegel, Peter Winnen en Leon Frissen maakten kunst werken die voor het goede doel worden geveild. Het kunstwerk van Rita Verdonk gaat van de hand voor 8500 euro. De provincie is helemaal omge draaid. De komst van Polenhotels is alweer van de baan. De cam pings zouden op 1 januari 2008 moeten stoppen met de huisves ting van de veelal Oost-Europese gastarbeiders. Ook hierop is de overheid teruggekomen. De cam pings gaan zelfs een sleutelrol ver vullen. De kogel is door de kerk. Het college van B en W besluit café 't Podium aan de Kruisstraat te kopen om er tijdelijk een open jongerencentrum van te maken. "Het wordt een bovenwijks jon gerencentrum, bedoeld voor alle jongeren van zestien jaar en ouder uit de hele gemeente Venray", ver telt wethouder Mathieu Emonts (Jeugdzaken). "Begin januari krij gen we de beschikking over het gebouw." De gemeente betaalt in totaal 870.000 euro voor 't Podi um. De Openbare Bibliotheek Ven ray, de gemeente Venray, museum 't Freulekeshuus en het Lokaal schrapt daarom de minimarkt op donderdag. De verkoop op vrijdag en zaterdag gaat gewoon door. De huidige verkopers behouden nog hun donderdagse standplaats, maar nieuwe vergunningen wor den niet meer verleend. Buurman Jan Willems wil dat de bouw van het nieuwe kindercen trum De Nissehoff aan de Bosweg wordt stilgelegd. Hij vraagt een voorlopige voorziening aan bij de rechtbank in Roermond. Bert en Anita Achten gaan echter gewoon door met de bouw van het nieu we pand. "Niemand heeft ons gezegd dat we moeten stoppen", zegt Bert Achten. "De benedenmu- ren staan al, voor het eind van het jaar willen we het kindercentrum openen." De oppositiepartijen WD, inVENtief en de SP uiten in de raadsvergadering kritiek op de aankoop van café 't Podium. Het college heeft hiervoor 870.000 euro uitgetrokken om er een jon gerencentrum in te vestigen. "Een rampzalige transactie. Zowel maat schappelijk als financieel", vindt Gerard Thijssen (inVENtief). Na de kritiek vanuit de buurt, jonge renorganisatie V-Kick en de Din- gus-achterban begint nu ook de politiek zich te roeren. Jan Strijbosch viert zijn 40- jarig onderwijsjubileum en zijn afscheid van de basisschool in Oirlo. Het jubileum- en afscheids feest van Jan Strijbos begint in schoolverband met de opening van een door hemzelf samenge stelde expositie 'Oirlo's schoolver- leden in beeld'. Wethouder Patrick van der Broeck (CDA) heeft welhaast een luxeprobleem bij de presenta tie van zijn eerste begroting. De SI! nieuw in de raad, krijgt na de raadsvergadering op de derde dinsdag in september het eerste exemplaar aangeboden. De lasten verzwaring voor de burgers blijft beperkt tot 1,4 procent. De alge mene reserve was jarenlang het zorgenkindje. Nu gaat de reserve- pot in een klap omhoog van 6,0 naar 9,6 miljoen euro. Daarnaast toont de begroting voor 2007 nog een overschot van 841.000 euro. De zeventien bouwkavels in het nieuwbouwproject Timmer- mannsweg-Ringweg in Ysselsteyn zijn allemaal uitgegeven. Liefst 33 gegadigden - van wie 32 uit Yssel steyn en één van buiten het dorp - doen mee aan de inschrijving. De bouwkavels variëren van 259 tot 489 vierkante meter. Negen kavels zijn bestemd voor vrijstaande huizen en op de ande re acht kavels komen twee-onder een kapwoningen. De gemeente Venray zet de aan val in op jongeren die voortijdig hun schoolloopbaan afbreken. De regio Noord-Limburg staat lande lijk in de top tien van regio's met de meeste 'drop outs'. De gemeen te spreekt van alarmerende aantal len. In het schooljaar 2005-2005 hebben in Noord-Limburg 1793 leerlingen tussen 12 en 22 jaar vroegtijdig het onderwijs verlaten. Deze regio kent een opvallend sterke stijging. Ook de gemeente Venray gaat nissen (Lokaal Aktief) in de raads vergadering op vragen van de SP. Het huidige winkelcentrum blijft bestaan en wordt uitgebreid met 500 vierkante meter. De cafetaria wordt 200 m2 groter en de sport school aan de achterzijde krijgt er 150 vierkante meter bij. Er komen ongeveer veertig woningen op de locatie van de voormalige discotheek De Steeg in Leunen. Eigenaar Ton van Dijck verkoopt het perceel, inclusief de parkeerplaats aan de St. Catha- rinastraat, aan een projectont wikkelaar uit Gennep. Er komen zowel grondgebonden woningen als appartementen. Eind 2005 werd het nieuwe uitgaanscen trum Zenith op bedrijventerrein de Hulst II in Venray geopend. Sindsdien staat De Steeg leeg. Alle gebouwen worden gesloopt om woningbouw mogelijk te maken. Er wordt nog eens stilgestaan bij de donkere dagen die de bevrijding van Venray in het najaar van 1944 inluidden. De stichting Lucky Seventh organiseert voor de tweede keer het bevrijdingskamp Lest we forget. Lucky Seventh laat samen met een groep vrijwil ligers op een educatieve manier zien wat er in die dagen gebeurde en met welke middelen de geal lieerde troepen deze uitputtings slag streden. Het oorlogskamp ligt achter de bossen van McDonalds aan deA73 in Venray. Voor de rechtbank van Roer mond vindt de tweede pro-forma- zitting plaats van de zaak van de vermoorde Kathleen Engels-Cre- rners. Dat betekent dat de zaak niet inhoudelijk is behandeld. De echtgenoot zit vast op verdenking van de moord. De politie heeft inmiddels het technisch onder zoek afgerond. Op basis van alle beschikbare technische sporen wil advocaat Lima een achttal getui gen verhoren, onder wie buren en vrienden. De verhoren moeten voeding geven aan het construe ren van het alibi van de verdachte. In het tijdpad zitten volgens Lima nog hiaten. De gemeente Venray moet ver keersmaatregelen nemen om de straten in de wijk Antoniusveld veiliger te maken. Dat vinden bewoners en wijkraad, die wil len voorkomen dat er nog meer ongelukken gebeuren in de wijk. Een automobilist reed onlangs een zevenjarige jongen aan ter hoogte van het plein aan de Joke Smit straat. De wijkraad Antoniusveld en de bewoners van de Joke Smit straat vroegen in het verleden al meerdere malen aandacht voor de verkeersveiligheid in de wijk. De gemeente Venray weigert een bouwbedrijf uit Leunen toe stemming te geven om een terrein aan de Hoopweg te gebruiken als buitenopslag. Om de gedwon gen ontruiming weer ongedaan te maken, stapte het bouwbedrijf eerst naar de rechter en toen naar de Raad van State, maar in beide gevallen zonder succes. Deze uit spraak vormt een zware slag voor Bouten Bouwbedrijf, want volgens directeur P. Bouten is de buiten opslag op het terrein van de voor malige kippenboerderij van zijn schoonvader van cruciaal belang. Augustus: De Venrayse kermis trekt ook dit jaar weer duizenden bezoekers. "lawicitL'iiihi;';!:'»!! J. Y ,-ï r'. 7: rJ. September: Eric van den Munckhof en zijn Gladys winnen ruim 2.6 miljoen euro in de Postcode Loterij. Het Venrayse jaar 2006 in beeld Pc ker H.H.A. vd M-virlcbi>f 7

Peel en Maas | 2006 | | pagina 23