2007 r PEEL EN MAAS Donderdag 28 december 2006 - Pagina 22 VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUB APRIL De Oostrumse ondernemers organisatie OOZO houdt in het kader van haar vijftigjarig jubileum een grote consumentenbeurs op industrieterrein De Hulst. De ope ning wordt verricht door Harrie Loozen, voorzitter van de Kamer van Koophandel, waarna een feestavond volgt voor de leden. Het bezwaar dat de bewoners van de Henseniusstraat indien den tegen het stopverbod in hun straat, is door het college van B en W gegrond verklaard. De gemeen te wil het verbod instellen om de uit de wens van de gemeente om meer kinderen aan het bewegen te krijgen. Er wordt een natuur lijke speelomgeving gemaakt in de vorm van boomstammen en keien. Pilot Flame uit Venray is in de schouwburg de winnaar van de eerste editie van het popfestival, dat op touw wordt gezet door de schouwburg in nauwe samen werking met jongerenorganisatie V-Kick. Pilot Flame bestaat uit de bandleden Freek Crienen, Job Janssen, Giel Claessens en Mark Born. Het voorarrest van de 35- jarige verdachte van de moord op de 30-jarige Kathleen Engels- dienst van 1970 tot 1981, daarna als secretaris/ penningmeester van de brandweervereniging en als beheerder van het brandweer leslokaal (van 1981-2004). Pieter Classens uit Oirlo is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau vanwege zijn vele verdiensten voor de Oirlose samenleving. Zo is hij al 23 jaar bestuurslid en vanaf 1990 secre taris van muziekvereniging Ons Genoegen. Negentien jaar is hij bestuurslid en vanaf 2004 voorzit ter van de redactie van het dorps blad 't Krentje, tien jaar jeugdlei der van voetbal- vereniging SVOC '01 en al 23 jaar bestuurslid van overlast die al jaren door koffie shopbezoekers in de straat wordt veroorzaakt, aan te pakken. Maar volgens de bewoners hebben zij er meer last dan voordeel van. Zij wil len dat koffieshop Halicarnas snel verhuist naar een goed bereikbare plaats op een industrieterrein. De rotonde Zuidsingel-Brukske wordt officieel geopend voor het verkeer. Daarmee is een belangrij ke 'blackspot' binnen de gemeente definitief verleden tijd. Al in 2000 waren er concrete plannen voor de aanleg van de rotonde, maar door gebrek aan middelen moes ten de plannen worden aange past. De rotonde wordt feestelijk geopend door wethouder Dries- sen. Sieb Nijssen uitYsselsteyn stopt als voorzitter van het dorpsraden- overleg. Nijssen (CDA) is onlangs gekozen in de gemeenteraad."Dan heb ik twee petten op. Dat brengt me in een moeilijke positie", zegt hij in het dorpsradenoverleg. Jan Driessen neemt in een bom volle schouwburg op feestelijke wijze afscheid als wethouder. Na bijna 25 jaar gemeentepolitiek, eerst als raadslid en ruim 15,5 jaar als wethouder van het CDA, stopt Driessen met zijn bijdrage aan het besturen van de gemeente Venray. Hij wordt in de schouwburg door tal van genodigden in het zonne tje gezet. In het centrum van Venray wordt het startsein gegeven van het project De Gouden Leeuw. Het gebied bestaat uit 112 woningen en appartementen in verschillen de typen en groottes, een parkeer garage met 500 parkeerplaatsen en 2400 m2 commerciële ruimten in fase een. In fase twee komen nog eens 52 woningen, waaronder tien huur woningen. Rosa de Weert van basisschool De Meent in Leunen en Dionne Theuws van de Venrayse Petrus' Bandenschool slagen er niet in de titel provinciaal voorleeskampi- oen in de wacht te slepen. April:Jan Driessen neemt afscheid als wethouder Cremers, is wederom verlengd met dertig dagen. Dat maakt de raadkamer van de rechtbank in Roermond bekend. De vrouw zou op 15 maart met een mes om het leven zijn gebracht in haar woning aan de Wasbloem in de wijk Landweert. Haar echtgenoot werd enkele dagen na de moord aangehouden. In een bovenwoning aan de Gro testraat in Venray is het lichaam van een dode man gevonden. Over de doodsoorzaak wil de poli tie Limburg-Noord geen medede lingen doen, maar waarschijnlijk is de man door een raam gevallen en doodgebloed. Een deel van de Grotestraat wordt afgezet en de technische recherche is bezig met sporenonderzoek. Burgemeester Waals is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau voor zijn belangrijke en langdurige maatschappelijke ver diensten bij diverse organisaties op regionaal, provinciaal en lande lijk gebied. Waals begon zijn burgemees tersloopbaan in 1980 in de gemeente Nootdorp. In 1991 volg de zijn benoeming tot burgemees ter in Venray. Victorine Derks uit Venray is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau wegens haar afscheid na het twaalfjarig raads lidmaatschap, van 1994 tot 2006, eerst voor de fractie Van de Vorle en later voor Lokaal Aktief. Rein Dupont uit Oostrum krijgt een lintje vanwege zijn afscheid als lid van de gemeenteraad van Venray voor het CDA, in totaal twaalf jaar, in de perioden 1990 tot 1998 en van 2002-2006. Erdogan Cadirci uit Venray is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau vanwege zijn der tigjarige bijdrage aan de lokale politiek als lid van het CDA. Voorts was hij van 1978 tot 2004 bestuurslid van het multi-cultu- reel platform in Venray. Ook is hij Oud-voorzitter Harry van Rijs- wijck van de dorpsraad in Veulen wacht na afloop van de dorps raadsvergadering een verrassing. Burgemeester Jos Waals benoemt hem tot lid in de Orde van Oranje- Nassau.Van Rijswijck (65) krijgt de onderscheiding vanwege zijn vele verdiensten voor het dorp Veulen, met name als lid (sinds 1983) en voorzitter (van 1991 tot en met 2005) van de Veulense dorpsraad. Het avonturenpad, een speel- voorziening voor kinderen, krijgt een plek in het stuifzandgedeelte van natuurgebied Vlakwater, op het terrein van het oude zwem bad. Het avonturenpad komt voort Mei: Mia Jansen sluit de deu ren van haar sigarenhuis aan de Grote Markt. een aantal jaren vice-voorzitter geweest van de adviesraad van de Limburgse Turken en lid van het Allochtonenplatform Limburg. Joost van de Vorle is onderschei den vanwege zijn afscheid als lid van de gemeenteraad gedurende een onafgebroken periode van 24 jaar (van 1982 tot 2006). Jan van den Heuvel uit Ven ray krijgt een lintje vanwege zijn meer dan dertigjarige inzet voor de brandweer, eerst in actieve gemeenschapshuis De Linde. Leo van Dijck uit Leunen is sinds 1945 lid en stuwende kracht achter het kerkkoor in Heide. Ook was hij twintig jaar bestuurs lid van de LLTB Heide, waarvan drie jaar voorzitter, twintig jaar bestuurslid van harmonie Leunen- Veulen-Heide, vier jaar lid van de dorpsraad Heide en twaalf jaar lid van de Raad van Toezicht van de Rabobank Venray. Ook hij is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Gerrit Schoonderbeek uit Venray ontvangt een lintje vanwege zijn vele maatschappelijke verdiensten, zoals vijftien jaar, waarvan acht jaar als voorzitter, lidmaatschap van de 250 leden tellende EHBO-vereni- ging Venray, veertien jaar lid van de KNVB-jeugdcommissie kring Horst/Venray, elf jaar bestuurslid sectie jeugdzaken KNVB-Limburg en vijftien jaar bestuurscommis sie en secretariaat bij de KNLTB. Daarnaast was hij onder meer ook actief als provinciaal en landelijk commissielid voor opleidingen in de tennissport, zoals scheidsrech ter, competitie- en toernooileider. Henk Classens uit Castenray is onderscheiden vanwege zijn vele verdiensten voor de Castenrayse gemeenschap, zoals zijn tienja rig lidmaatschap van de redac tie van dorpsblad de Schans. Hij was onder meer ook vijftien jaar jeugdleider bij sportvereniging Castenray, drie jaar secretaris van het jeugdbestuur van diezelfde sportvereniging en dertig jaar actief als scheidsrechter. Herman Staal uit Venray wordt onderscheiden vanwege zijn bijna vijftigjarige actieve inspan ning als dirigent en organist in diverse (kerk)koren, zoals in Heide, en later ook in Ysselsteyn, Oirlo, Smakt en Overloon. Ook was hij medeoprichter en vijftien jaar bestuurslid van motorcros sclub Heide, medeoprichter van het jeugdcarnaval in Heide, mede oprichter en vier jaar lid van de dorpsraad Heide, enkele jaren voorzitter van de Zangers van St. Frans en negen jaar secretaris van de Kerkdorpenfractie. In Den Bosch is oud-Venray- naar Ton Nelissen benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Nelissen, ook oud-prins van De Piëlhaas, krijgt de konink lijke onderscheiding voor zijn vele werk voor de sportkoepel NOC/NSF. Ook is hij lid van tal van belangenorganisaties in de bouw sector. De gemeente krijgt voortaan de beschikking over gegevens van het waterverbruik van bij stand trek kers. Een zeer laag verbruik kan duiden op bijstandsfraude. Daarop gaat de gemeente vanaf de tweede helft van 2006 extra controleren. Opsporing wordt mogelijk door koppeling met de gegevens van de lokale waterleverancier. Het dagelijks bestuur van het dorpsradenoverleg is weer voltal lig: Remie van de Craats (Leunen) en Ben van der Sterren (Casten ray) worden gekozen. Ze krijgen ieder veertien van de zestien uit gebrachte stemmen. De gemeente gaat opnieuw een onteigeningsprocedure starten tegen de familie Janssen aan de Buitenweg. Al vele jaren lopen de onderhandelingen over aankoop van de grond bijzonder stroef. De percelen zijn nodig voor de uitbreidingswijk Laagheide in Bra- bander.Twee jaar geleden kreeg de gemeente een tegenvaller te incas seren toen de Kroon bij Konink lijk Besluit een streep trok door de voorgenomen onteigening van de drie percelen van Janssen. De 26 meter hoge spits van de kerktoren van de St. Petrus' Ban- denkerk kan in het licht gezet worden! Jan Driessen, die onlangs afscheid nam als wethouder, over handigt een cheque ter waarde van 5670 euro aan deken Har rie Smeets, als voorzitter van het kerkbestuur van de St. Petrus' Ban- denkerk. In een lekker zomers zonnetje wordt een begin gemaakt met de sloop van het pand waarin tot voor kort de jeanswinkel John's Jeans Shop van John Hoelen geves tigd was. Na 32 jaar sluit Hoelen de deuren aan de Grotestraat, om met zijn jeanswinkel opnieuw te beginnen aan de Schoolstraat. Op de open plek aan de Grotestraat verrijzen binnenkort een winkel en een appartement. Mia Jansen, met in haar kielzog echtgenoot Chris, sluit de deuren van Sigarenhuis Jansen aan de Grote Markt. De zaak gaat niet op slot. Arno van Ooijen uit Deurne zet de zaak voort. Waarom Mia ermee stopt? De leeftijd. Ze is nu 63 en Chris is inmiddels 70. Het Venrayse bedrijf Mongozo brengt in navolging van een serie Mongozo speciaalbieren een nieuw soort 'bier' op de markt: Glutaner. Het 'bier' is 100 procent glutenvrij en vooral bedoeld voor mensen met een glutenallergie, maar ook voor de consument die gezondheid belangrijk vindt en mensen met uiteenlopende dië ten. Burgemeester Waals wil een samenwerkingsverband van de Venrayse politie met Polen.'Tk zou het toejuichen als er stageplaatsen komen voor Poolse politieagenten en andersom", antwoordt Waals op vragen van de SR De partij stelt vragen over de opmerking van Waals dat Nederlandse agenten de Poolse taal zouden moeten leren. De burgemeester staat nog steeds achter die uitspraak. De politie onderzoekt een aan tal brandstichtingen. Op de Imker straat is onder meer het motor blok van een auto vernield en op De Hoge Beek een auto compleet uitgebrand. Buurtbewoners blus sen de branden. Op de Burge meester van de Loostraat branden twee personenauto's uit. Sjaak van Rltee (63) is de opvol ger van Ron Linders als koning van schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan. Van Rltee schiet onder toeziend oog van tientallen belangstellenden, onder wie bur gemeester Jos Waals en wethou der Patrick van der Broeck, de vogel naar beneden. Racecircuit De Peel blijft in de buurt van de huidige locatie aan de Bakelsedijk in Vredepeel. Daar mee vallen de alternatieven aan de Beemdweg en Metaalweg af. Tot die conclusie leidt het onafhan kelijk onderzoek van het bureau Haskoning Royal. Het college schaart zich achter de uitkomst van het rapport. Bureau Intraval gaat in opdracht van de gemeente Venray een onderzoek verrichten naar het aantal dak- en thuislozen in Ven ray. Ook wil de gemeente graag inzicht krijgen in de achtergrond situatie van deze groep personen. Er kan binnen vijf maanden veel veranderen. Het college krijgt steun van de gemeenteraad om het licht op groen te zetten voor het omstreden Turks studiecen trum aan de Langstraat. Alleen de lokale oppositiepartijen inVEN- tief en Samenwerking keren zich tegen het plan. Eind december was de gemeenteraad nog una niem tegen. In 1905 kwamen de Broeders van Liefde naar Venray om het gesticht St. Servatius op te richten. Niet lang daarna volgden de Zus ters van Liefde en werd St. Anna een feit. Honderd jaar psychiatrie in Venray wordt afgesloten met het afscheid van de Broeders en Zusters van Liefde tijdens een vie ring in de Grote Kerk en de ope ning van een expositie in de kapel van Servatius met als titel 'Van 1908 tot nu'. De gemeenteraad maakt in een extra vergadering nog geen defi nitieve keuze. Duidelijk is wel dat het raceciruit aan de Bakel sedijk in Vredepeel blijft. De andere opties aan de Metaalweg en Beemdweg vallen af. Er zijn twee varianten. Het racecomplex wordt gedeeltelijk verplaatst naar de overkant van de Bakelsedijk of het circuit wordt helemaal 'omge klapt'. Zodat het geheel buiten het waardevolle natuurgebied (EHS) komt te liggen. De gebroeders Bert en Geert Pelzer van De Uitmarkt gaan ook de horeca van het oude raadhuis op zich nemen. Dat komen de broers overeen met Piet van Ben schop, eigenaar van het oude raad huis. De gebroeders Pelzer gaan ervan uit dat ze rond de jaarwisse ling kunnen openen. De politie Limburg-Noord treft in een loods een reeds geruimde hennepkwekerij en bloedsporen aan. De politie onderzoekt tevens de vermissing van twee Venrayna- ren van 19 en 23 jaar. Een woord voerder van de politie bevestigt de vermissing, maar kan nog niet aangeven of de kwekerij en de bloedsporen met deze vermissing in verband staan. De Venrayse zangeres Annelie Reijnders zingt samen met Lee Towers het openingslied van de tiende editie van Funpop. Samen brengen zij het nummer De Ster ren van de Hemel, een nummer met tekst van Freek de Jonge op muziek van Nard Reijnders. Fun pop op recreatiepark Klein Vink inArcen is het grootste openlucht muziekfestival voor mensen met een verstandelijke beperking. Wat een feest in de schouw burg! In de Venrayse cultuurtem pel wordt een kleurrijke show opgevoerd voor en door leerlin gen van Dizzy Jazzdance. De dans school van Wilma Keijzers viert dit jaar het 15-jarig jubileum en de dansshow is het startsein voor de jubileumactiviteiten. De optredens van burgemees ter Waals in de media zijn bij de families van Fouad Bendella (23) en Karim Fourkour (19) totaal verkeerd gevallen. Zij vinden dat Waals zich diep moet schamen voor zijn 'zeer kwetsende en pijn lijk discriminerende opmerkin gen' over het vermiste duo.Verder wekt hij de indruk dat het gaat om twee kansarme jongeren, terwijl de vermisten dat absoluut niet zijn. "Fouad en Karim zijn twee werkende mannen die afgeronde mbo-studies hebben en als kwa jongensstreek de loods binnen glipten om wietplantjes te stelen", zegt Habiba Alitou, een vriendin van de familie Fourkour." Bouwondernemer Hurks krijgt toestemming om in Leunen elf patiowoningen te bouwen op de plek van champignonkwekerij Janssen aan de Van Berlostraat. Het nieuwe bouwplan grenst aan de overzijde van de weg aan nieuw bouwwijk De Korenmolen. Om de bouw mogelijk te maken, moet vrijstelling worden verkregen van het bestemmingsplan. B en W wil len aan het plan meewerken, hoe wel de stedenbouwkundige opzet nog niet door de beugel kan. Een multifunctioneel centrum (MFC) voor Venray is onder voor waarden haalbaar. Dat is de con clusie van het haalbaarheidson derzoek dat door het college is bevestigd. Door de bouw van een MFC kunnen volgens burgemees ter en wethouders diverse maat schappelijke belangen gediend worden. Door een aantal functies gezamenlijk onder te brengen op één locatie wordt volgens het col lege de sociale cohesie versterkt. Met de realisatie is volgens B en W een investering van circa 7 mil joen euro gemoeid. De instandhouding van het gemeenschapshuis De Wis vormt een belangrijke pijler voor de leef baarheid in Castenray. Reden voor het college om de raad voor te stellen het bestuur van De Wis te steunen door eenmalig een bud get van 90.000 euro vrij te maken. Het Schieëperskruis (herders- kruis, red.) is op Hemelvaartsdag onder toeziend oog van tientallen belangstellenden op feestelijke wijze ingezegend in de Ballonzuil- bossen in Merselo. Het kruis ver dween met de ontginning van het gebied rond 1910. In samenwer king tussen de Stichting Kruisen en Kapellen van Venray, die het verhaal achterhaalde en uitploos, en Stichting de Marke, die tekent voor het beheer van de bossen, is het kruis op een passende plek in de bossen teruggebracht. Medio juni gaat op De Hulst 2 het Amerikaanse bedrijf Art.Com van start. Art.Com is een bedrijf dat wanddecoraties via internet verkoopt. Daarbij moet worden gedacht aan posters en reproduc ties, maar ook aan originele schil derijen. De vestiging op De Hulst wordt het Europese centrum voor logistiek en distributie. Het bedrijf zal op termijn werk bieden aan 200 mensen. Op 86-jarige leeftijd overlijdt Paula Rutten-Tielen. Zij was de vrouwelijke pionier in de Ven rayse gemeentepolitiek. In 1962 werd zij als eerste vrouw ooit in de gemeenteraad gekozen. Acht jaar later werd zij de eerste vrou welijke wethouder in Venray. De gemeente Venray schakelt zelf een particulier beveiligings bedrijf in om de komende periode in de nachtelijke uren te patrouil leren in de wijk Noordwest. Dit om de omrust in de wijk weg te nemen en het veiligheidsgevoel te verhogen na de vele brandstichtin gen. De politie heeft daar momen teel simpelweg de capaciteit niet voor. Defensie mag het luchtruim rond de voormalige militaire vlieg basis De Peel blijven gebruiken voor oefenvluchten. Een buurt bewoner die protest had aange tekend, krijgt ook bij de hoogste bestuursrechter nul op het rekest. Etnalaanbewoner J. Houba is de herrie van de laag overvliegende straaljagers meer dan beu, en stap te eerst naar de rechter en vervol gens naar de Raad van State. Het technisch onderzoek in de loods aan de Poststraat is afge rond. In de loods werd minutieus gezocht naar sporen. De politie is nog bezig met het onderzoek naar de verdwijning van Fouad Bendella (23) en Karim Fourkour (19), maar zowel familie, politie als Openbaar Ministerie houden er rekening mee dat beide man nen niet meer in leven zijn. Hun vermissing staat ook vermeld op de website www.vermisteperso- nen.nl. JUNI Na de wijk Noordwest is nu ook de wijk Brukske opgeschrikt door een serie branden. Er vinden zes brandstichtingen plaats in de wijk. Coniferen, vuilnisbakken en auto's branden uit. Er is onenigheid over de nieu we basisschool in nieuwbouw wijk Brabander. De gemeente en schoolbestuur SPOV kiezen voor een katholieke school. De com missie Maatschappelijke Dien sten is het daar niet mee eens. De meeste politieke partijen wensen een openbare school. Vanwege de integratie van meerdere geloofs overtuigingen. Willem Eickmans uit Oirlo mag zich opnieuw Nederlands kampi oen ambachtelijk schaapscheren noemen. Hij wint de titelstrijd in Exloo, waar veertien scheerders uit het hele land in actie komen. De Stichting Kruisen en Kapel len in de gemeente Venray bestaat 25 jaar. Dit wordt gevierd met de opening van de tentoonstel ling Monumentjes van Devotie in museum 't Freulekeshuis. Bij gele genheid van deze tentoonstelling verschijnt het boek Kruisen en kapellen in Venray, kunst langs de straat. Er komt in de gemeente Venray geen agrohotel voor de vestiging van buitenlandse seizoenarbei ders. Daarmee komt het college terug op het besluit van een jaar geleden. B en W waren toen druk op zoek naar een geschikte loca tie voor een Polenhotel. Er ont stond vooral in Smakt grote ophef toen burgemeester Waals het leeg staande klooster als een mogelijke locatie aanwees. Jan Stevens, of meneer Jan zoals hij door de kinderen van de Petrus' Bandenschool wordt genoemd, gaat met pensioen. Hij wordt door de leerlingen en het team nog eens extra in het zon netje gezet. Duizenden wandelaars worden in de straten van het centrum toe gejuicht tijdens de intocht van de laatste dag van de Avondvierdaag se. De organisatie heeft in verband met de WK-wedstrijd van Neder land het défilé vervroegd naar het begin van de middag. Elf organisaties zijn in de raad zaal van het gemeentehuis in Ven ray om met de ondertekening van een samenwerkingsovereenkomst de gewenste bouw van een mul tifunctioneel centrum kracht bij te zetten. Aanwezig zijn onderte- Juni: Willem Eickmans uit Oirlo wordt wederom Nederlands kam pioen ambachtelijk schaapscheren. kenaars van organisaties op het gebied van educatie, cultuur en sport en vanuit de gemeente bur gemeester Waals en wethouder Emonts. De gemeente Venray denkt in de toekomst geld te kunnen verdienen aan het afval. Door de gescheiden inzameling van 'waar devolle' afvalproducten als blik, frisdrankflessen, drankenkartons, melkpakken en kunststof zeep- en shampooflacons. De firma BWaste uit Deventer biedt een prijs van 220 euro per ton. Het jaarlijkse voordeel bedraagt ongeveer 56.000 euro. Dit betekent een ver laging van de afvalstoffenheffing van 3 tot 4 euro per huishouden. Huurwoningen voor senioren die vrijkomen in de dorpen moe ten beschikbaar zijn voor de eigen inwoners. Dat vinden de Venrayse dorpsraden die kritiek uiten op het toewijzingsbeleid van woning corporatie Wonen Venray. De dorpsraden willen voorkomen dat buitendorpsen de seniorenwonin gen, die mondjesmaat op de markt komen, in bezit nemen. Willie van Bakel (66), Henk van Heumen (62) en Martien Kanters (66) fietsen een maand lang voor het goede doel: Hospice Zenit. Hun reis begint met de eerste etappe van de monstertocht van Venray naar Barcelona/Montserrat. Ruim 2000 kilometer door Neder land, België, Luxemburg, Frankrijk en Spanje. Een reis vol avontuur, cultuur en natuur. Al vijftig jaar loopt Piet van Ooi (72) de straten van de gemeente Venray af. Hij en zijn collectebus hebben bijna elk kerkdorp gezien. De collectekalender van het Rode Kruis Venray geeft aan dat Piet van Ooi en vele andere collectanten met de collectebus in de hand weer langs de deur gaan. "Ik ben blij dat ik kan bijdragen aan de algemene gelden van het Rode Kruis. En als mijn gezondheid het toelaat, blijf ik dit nog vele jaren doen." Op 86-jarige leeftijd overlijdt Sjors Reemer, de nestor van de Venrayse kermis. Reemer was meer dan 50 jaar een vertrouwd gezicht op de kermis in Venray. Eerst met zijn draaimolen en later met het Lunapark. Het Lunapark deed hij later over aan zijn zoon Chris. Theo Zegers uit Merselo is de nieuwe voorzitter van het dorps radenoverleg Venray. Zegers is de opvolger van Sieb Nijssen, die terugtrad omdat hij onlangs gemeenteraadslid is geworden. Theo Kooter uit Vredepeel is de nieuwe vice-voorzitter. In Kunstencentrum Jerusalem in Venray vindt een voorronde plaats van het Kinderen voor Kinderen- festival. Uit de twee voorronden in Limburg gaan tien kinderen naar de provinciale voorronde op 5 november in de Oranjerie in Roermond. De besten van deze voorronde gaat naar de landelijke finale in december van dit jaar. Zeven jeugdclubs uit Noord- Limburg nemen in Castenray deel aan Rollebol 2006. Meer dan 350 kinderen genieten van de drie cir cuits, met in totaal 51 spellen, die door de organiserende vereniging SJW Castenray zijn uitgezet. Een circuit heeft als thema het WK voetbal. Het is nog helemaal niet zeker dat de twee vermiste mannen uit Venray, die sinds mei spoorloos zijn na een inbraak in een hennep kwekerij in Venray, zijn gevonden op het terrein van minicamping De Brandemolen in Arcen. Het terrein wordt door 25 politieagen ten minutieus met stokken afge zocht. Politiewoordvoerder Hans van Kruchten ontkent echter dat de twee mannen inmiddels zijn gevonden. De in Venray geboren en getogen Marijke Vërvoort wordt nog steeds vermist. De politie in Noorwegen zoekt in Jotunheimen, een ruig berggebied in midden-Noorwegen. Ook zijn familieleden en vrienden van Marijke in Noorwegen om te helpen bij de zoektocht.Van de 26- jarige Marijke Vervoort ontbreekt sinds 4 juni elk spoor. De politie vermoedt dat Marijke in een gat of gletsjer is gevallen en sluit dan ook niet uit dat haar lichaam nooit gevonden zal worden. De gemoederen lopen hoog op in de benauwde raadzaal. Het CDA wil onder geen beding 650.000 euro beschikbaar stellen voor het vervolgonderzoek van het multifunctioneel centrum. De lokale oppositiepartijen Samen werking en inVENtief helpen het CDA aan een krappe meerderheid van twaalf tegen elf. Wethouder Emonts moet het voorlopig doen met drie ton, tot groot ongenoe gen van zijn partij PvdA. Er komt geen sporthal in Leu nen. De dorpsraad trekt het plan voor de bouw van een sporthal op sportpark 't Klaverblad in. Eerder laat de gemeente al doorscheme ren dat hetinitiatief weinig kans van slagen heeft. Dit vanwege de komst van een derde sporthal in het multifunctioneel centrum aan de Zuidsingel in Venray. Venray Muzikaal Totaal viert op gepaste wijze het tienjarig jubi leum. Voor het eerst in tien jaar wordt het Venrayse muziekfeest over twee dagen verspreid. En met succes. Honderden kinderen sluiten een hoofdstuk aan het basison derwijs in de gemeente Venray af om volgend jaar een studie in het voortgezet onderwijs te gaan vol gen. Zo ook Femke Claessens uit Ysselsteyn. Niks vreemds, ware het niet dat de 14-jarige Femke is geboren met het Down Syndroom. Een hele prestatie die nog meer cachet krijgt, want Femke gaat vol gend schooljaar naar het Raayland College in Venray. In de rechtbank in Roermond vindt de pro-formazitting plaats van de zaak van de vermoorde Kathleen Engels-Cremers. Haar man zit vast op verdenking van de moord. De politie heeft het tech nisch onderzoek nog niet afge rond, daarom is de zaak voor onbe paalde tijd aangehouden. Justitie laat nog een deskundige oproepen om de bloedsporen in de woning te duiden. Dat moet nog gebeuren, daarom is het onderzoek nog niet afgerond. Juffrouw Han van Weers neemt afscheid van basisschool St. Jan de Doper in Merselo. En wie de Mer selo school een beetje kent, weet dat daar altijd een feestje voor de juf, de kinderen en de leerkrach ten aan wordt verbonden. De kinderen worden verrast met een circus spellencircuit en een echt circusoptreden. Juni: Duizenden wandelaars nemen deel aan de Avondvier daagse Venray. Het Venrayse jaar 2006 in beeld 1

Peel en Maas | 2006 | | pagina 22