2007 i' PEEL EN MAAS Donderdag 28 december 2006 - Pagina 21 VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUIT 'VENRAY' BLIKT TERUG EN VOORUB 75.000 euro aan stichting Hospice Zenit. De stichting bouwt een hos pice op het terrein van het voor malig kloostergebouw bij het zie kenhuis in Venray. Het hospice is bedoeld voor mensen die anders noodgedwongen het laatste stukje van hun leven in een ziekenhuis of verpleeghuis zouden moeten doorbrengen. Het Oranje Fonds zegt een bij drage van 40.000 euro toe voor de verbouwing en uitbreiding van jeugd- en gemeenschaps huis De Wis in Castenray. Als alles voorspoedig verloopt, kunnen de werkzaamheden aan De Wis nog dit jaar worden afgerond. De snelweg A73, tussen Venray- Noord en Overloon, wordt voor een uurtje afgesloten vanwege een bijzonder vervoer. De nieuw ste aanwinst van het oorlogsmuse um in Overloon, een Amerikaans landingsvoertuig, wordt over de weg vervoerd naar het museum. Powerman Holland verhuist naar de gemeente Horst aan de Maas. Dat maakt de organisatie van de duatlonwedstrijd bekend. Door een toenemende deelname is het vinden van passende fiets en loopparcoursen tussen de 2,5 km en 20 km volgens voorzitter Raadschelders steeds moeilijker. De dorpsraad van Heide weet acht partijen achter de lange tafel te krijgen in gemeenschapshuis De Gelderkoel. Vier weken voor de gemeenteraadsverkiezingen wil de politiek wel opdraven. Het dorp Heide zit in hoge nood. In de afgelopen twintig jaar is er geen woning meer gebouwd. Het college stelt 3000 euro beschikbaar aan het Literair Café Venray voor de ontwikkeling van een poëziefietsroute. Mede dank zij deze bijdrage ontstaan twee poëzieroutes binnen de gemeente. Deze routes leveren een bijdrage aan de versterking van de toeris tisch, recreatieve routes in Venray. Acht van de negen plaatselijke politieke partijen komen met bro chures, posters, aanhang en goede moed naar de aula van het Raay- land College. Ze zijn uitgenodigd in het kader van een project met betrekking tot de gemeenteraads verkiezingen. De komst van het multifuncti oneel centrum is onzeker gewor den nu het project kampt met een miljoenentekort. Daarnaast zijn al enkele gebruikers afgehaakt. In januari zou het college een besluit nemen over de haalbaarheid van het nieuwe sport- en cultuurge bouw aan de Zuidsingel. Door de financiële tekorten stellen B en W de beslissing uit. Er dient eerst een onderzoek te komen naar de oplossing van de problemen. De kogel is eindelijk door de kerk. Basisschool De Hommel krijgt groen licht om vijf nieuwe leslokalen te bouwen bij de loca tie aan de Oostsingel. De snel groeiende school kampt al jaren lang met ruimtegebrek en heeft noodgedwongen een dependance in Brukske. De Hommel moest in februari uitsluitsel krijgen omdat de school de toezegging had dat de nieuwbouw met ingang van het nieuwe schooljaar gereed zou zijn. Joep Hahn kan de verhuisdozen van de zolder halen. De gemeente raad van Meerlo-Wanssum verleent unaniem toestemming voor de verhuizing van de burgemeester naar Oostrum. Joep Hahn en zijn echtgenote hebben in het kerk dorp van de gemeente Venray een vrijstaande woning gekocht aan de Witte Vrouwenstraat en willen begin april al naar Oostrum ver kassen. De fracties hebben geen enkele moeite met de verhuizing van de burgemeester. De gemeente Venray neemt forse maatregelen om de overlast van zwerfvuil en illegale dum pingen van afval aan te pakken. Om dit doel te bereiken gaat de gemeente Venray niet alleen stren ger beboeten, maar ook aandacht schenken aan de communicatie. De gemeente Venray is bezorgd over de confrontatie die dreigt tus sen georganiseerde antifascisten en rechts-extremisten op het Duit se oorlogskerkhof in Ysselsteyn. Actiegroep Autonome Antifa Waal- sprong wil op zaterdag 4 maart op de begraafplaats een demonstratie houden, gelijktijdig met de her denking van de fascistische orga nisatie Blood en Honour, die daar de begraven SS-soldaten wil eren. Ike Busser is in de race voor een wethouderspost. De fractieleider van Samenwerking vindt dat zijn partij klaar is om toe te treden tot het college. Ook raadslid Theo Mulders is wethouderskandidaat van de grootste oppositiepartij. Minister Van der Hoeven van Onderwijs, Cultuur en Weten schappen is te gast op het Raay- land College. Op uitnodiging van Wonen Venray start met het project Kan wel! in Brukske. Doel van dit project is om bewoners uit te dagen met ideeën te komen om het leefklimaat in de wijk te verbeteren. Kan wel! wordt uit gevoerd in tien wijken verspreid over het land. De politie stelt een onderzoek in naar een dodelijke aanrijding op de Nieuwe Maasheseweg. Een 40-jarige fietser uit Smakt komt daarbij om het leven. MAART Er vindt geen confrontatie plaats tussen rechts-extremisten en linkse groeperingen in Yssel steyn. Blood Honour wil een krans te leggen op het Duitse kerkhof, maar burgemeester Waals verklaart de begraafplaats door middel van een noodverorde ning tot verboden gebied. Blood Honour besluit daarom af te zien van de 'heldenverering'. De tegendemonstratie van de linkse groepering AFA op het Lovinck- plein gaat wel door. De PvdA is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen. De socialisten krijgen zes zetels, twee meer dan vier jaar geleden. Het CDA blijft de grootste partij met zeven zetels en verliest daar mee een zetel. De derde regerings partij, Lokaal Aktief, verliest twee zetels en komt daarmee op twee. Samenwerking blijft op vijf zetels, terwijl de WD een zetel inlevert en op twee komt.Van de nieuwko mers komt de SP met twee zetels in de raad en inVENtief met één zetel. Venray zegt tijdens het referen dum over circuit De Peel massaal 'ja' voor behoud van het circuit op de huidige locatie. Maar liefst 80% van de 16.972 deelnemers aan het referendum is voor deze locatie. Het aantal nee-stemmers is 3395. Het referendum is evenwel geen zekerheid over de toekomst van het circuit. De gemeente blijft wat dat betreft afhankelijk van de standpunten van het Rijk en de provincie Limburg. De stichting Sint Martinus Nederland - die haar wortels heeft in de regio Venray- ontvangt voor haar straatkinderenproject Sao Martinho in Rio de Janeiro (Bra zilië) een cheque ter waarde van 2500 euro van onderwijsminister Maria van der Hoeven. Dat gebeurt in Kasteel Hoensbroeck, waar de Maastrichtse minister de Limburg Award krijgt uitgereikt. De voormalige slagerij van Drabbels aan de Stationsweg in Venray wordt gesloopt. Dat besluit het college van B en W Naast de slagerij met aangrenzend woon huis verdwijnen straks ook de woningen aan Landweertweg 4 en Stationsweg 47 en 49 onder de slopershamer. Een projectontwik kelaar heeft een tijd geleden alle panden in de hoek van de Land weertweg en de Stationsweg tot aan de nieuwe rotonde gekocht en wil op deze locatie een appar tementencomplex neerzetten. De kerkdorpen willen een eigen sporthal. Patrick van der Broeck, dorpsraadvoorzitter van Oirlo, lan ceert het idee tijdens het dorps- radenoverleg. De andere dorpen reageren enthousiast. Want er is in de dorpen een schrijnend tekort aan zaalsportaccommodaties. In het sociaal café van de gemeente Venray wordt de 'Ven rayse' Internationale Vrouwendag gevierd. Het centrale thema is 'Vrouwen ontmoeten vrouwen'. Tijdens de bijeenkomst kunnen de Venrayse vrouwen genieten van een multiculturele lunch en (voor al) met elkaar praten. Ook enkele nieuw gekozen vrouwelijke raads leden maken hun opwachting. Stichting De Hoefslag in Veulen is genomineerd voor de Nationale Energie Toekomst Trofee 2006. Dit is de landelijke prijs van het Ministerie van VROM voor ener- giebewust wonen en werken. De prijs richt zich op energiebespa- rings- projecten op het gebied van renovatie, nieuwbouw van woningen en gebouwen en stede lijke vernieuwing. De Hoefslag is onlangs door het ministerie van VROM genomineerd voor deze prestigieuze prijs. Oud-Venraynaar René Hanssen is benoemd tot nieuwe directeur van het conferentiecentrum MECC in Maastricht. Hij volgt daarmee Erik Rosier op die aan het begin van dit jaar afscheid nam van het MECC. Hanssen bekleedde eer der diverse managementfuncties bij onder andere de Jaarbeurs in Utrecht en enkele bedrijven in de mediasector. Rosa de Weert uit Leunen is gekroond tot voorleeskampioen van Noord-Limburg. De leerlinge van basisschool De Meent wint de regionale voorronde van de nati onale voorleeswedstrijd in Venlo. Dianne Theuws van basisschool St. Petrus' Banden eindigt op de tweede plaats. De Stichting Open Jongeren werk Venray gaat het gebouw van Dingus aan de Hoenderstraat ver laten. De stichting geeft daarmee gehoor aan de eis van de gemeen te Venray. Voorzitter Gijsbers is niet te spreken over de gang van zaken. "Dit is tegen alle afspraken in", aldus Gijsbers. "Toch hebben wij eieren voor ons geld gekozen en zijn we begin deze week direct gestart met de verhuizing." De Raad van State maakt vrijwel zeker een einde aan een dwang som van ruim 40.000 euro voor veevoederbedrijf Nijsen Granico in Veulen. Dit blijkt tijdens een rechtszitting bij de Raad in Den Haag. De dwangsom werd door de provincie Limburg aan het bedrijf opgelegd, omdat Nijsen Granico geen meldingen wil doen bij het landelijk meldpunt afvalstoffen over de producten die het bedrijf levert aan klanten. Volgens de pro vincie overtreedt Nijsen Granico daarmee de wet Milieubeheer. 'In wijkcentrum de Kiosk in Brukske is geen stemfraude gepleegd'. Dat stelt burgemees ter Waals in een verklaring naar aanleiding van opmerkingen van Gerard Thijssen (inVENtief) en vragen van Ike Busser (Samen werking). Er was volgens Thijssen een allochtone man die de gehele dag door steeds met een andere alloch- toon het stemlokaal bin nenkwam. Hij vertelde telkens de smoes dat de betreffende kiezer niet kon lezen en daarom begeleid moest worden. Waarna ze samen de stem uitbrachten. Twee opmerkelijke feiten tij dens de gemeenteraadsvergade ring. Er wordt afscheid genomen van twaalf raadsleden, van wie er één ontbreekt. Joost van de Vorle, de nestor van de gemeenteraad, is wegens ziekte aan zijn bed gekluisterd en is de grote afwe zige. Daarnaast wordt ook tijdens deze vergadering nog eens de kille verhouding duidelijk tussen Samenwerking enerzijds en de coalitiepartners CDA, PvdA en in mindere mate Lokaal Aktief. Prins Huub d'n Twedde van De Piëlhaas overhandigt een bedrag van 1250 euro aan Luc Bertrands. Het geld is de opbrengst van de prinsenreceptie op carnavals- zon dag. Luc Bertrands, de Venrayse ambassadeur van Cliniclowns, toont zich content met het bedrag, dat wordt besteed aan het oplei den van nieuwe clowns. Loek Nelissen, oprichter van bouwbedrijf Nelissen, overlijdt op 89-jarige leeftijd. Met het overlij den van Nelissen verliest Venray een van zijn meest prominente inwoners. Loek Nelissen richt het bouwbedrijf vlak na de Tweede Wereldoorlog op. Inmiddels is het bedrijf opgegaan in BAM. Hij stond bekend als een voortvarend ondernemer met een groot hart die verder keek dan de deuren van zijn eigen bedrijf en veel bete kende voor de Venrayse gemeen schap en de regio. De politie houdt de 35-jarige echtgenoot van de vermoorde Kathleen Engels (30) aan. De vrouw wordt levenloos in haar woning aan de Wasbloem aange troffen. In de buurt worden men sen ondervraagd. Het slachtoffer was getrouwd en moeder van twee kleine kinderen. Het motief voor de moord moet in de relatio nele sfeer gezocht worden, maakt justitie in Roermond bekend. Piet van Genugten is de winnaar van het Venrayse Voorjaarsdictee. Van de ruim zestig deelnemers is Van Genugten met zestien fouten met afstand de beste. De nationale boomfeestdag staat in het teken van het thema 'Bomen en Spelen'. Vijftig kinde ren van groep 7 en 8 van basis school De Flierefluit planten vijftig bomen en struiken langs de wadi, een opvangsysteem van regenwater, inAntoniusveld, op de hoek van deA73 en Henri Dunant- straat. De Koninklijke Harmonie Euter pe en MMSK St. Petrus' Banden verzoeken in een brief aan de gemeenteraad om te onderzoeken of het gebouw waar Dingus in gehuisvest was, gebruikt zou kun nen worden door beide muziek verenigingen. Zowel de harmonie als MMSK is al geruime tijd op zoek naar een nieuw onderkomen voor repetities en andere vereni gingsactiviteiten. Een bewoner van de Etnalaan wordt horendol van het lawaai van de straaljagers die oefeningen houden rond de voormalige mili taire vliegbasis De Peel.Aangezien het vliegveld niet geschikt is om als zodanig te worden ingezet, wil hij dat een eind komt aan het 'oneigenlijke gebruik' als oefenter rein. Kort en goed komt het stand punt van Etnalaanbewoner en oud-wethouder Jan Houba hierop neer: De Peel is geen vliegbasis meer, en moet dan ook worden geschrapt als 'luchtvaartterrein voor militaire luchtvaart'. De Idols-sterren Raffaëlla, Floor- tje, Ellen en Serge zijn te gast in discotheek Zenith in Venray. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de megadiscotheek uitpuilt van de jongeren die een glimp willen opvangen van winnares Raffaëlle en de andere finalisten van de edi tie 2006 van Idols. MMI (Machine Metaal Industrie) en Hermus in Venray zijn de gast heren van de jaarlijkse manifesta tie Kies Techniek. Beide bedrijven openen de deuren om belangstel lenden een kijkje te gunnen in de wereld van de technische sector. Het nieuwe college is rond. Has san Najja (PvdA) en Patrick van der Broeck (CDA) zijn de twee nieuwe gezichten. De zittende wethouders Lei Heidens (CDA), Mathieu Emonts (PvdA) en Hans Teunissen (Lokaal Aktief) worden door hun partij opnieuw naar voren geschoven. Leunen wil zo snel mogelijk starten met de bouw van een sporthal op sportpark 't Klaver blad. De dorpen pleiten al langer voor een sporthal in een van de Venrayse kerkdorpen. Leunen is vanwege de centrale ligging de meest geschikte locatie. De dorps raad wil van de gemeente weten of ze kan instemmen met de opzet. De hoogte van de investe ring is nog niet bekend. De komende tien jaar moet de gemeente Venray miljoenen inves teren in de hoofdwegen. Vooral in de zuidoosthoek dient het wegen net dringend te worden uitge breid door de ontwikkeling van de bedrijventerreinen De Brier, Hulst II en De Blakt. Wethouder Driessen (CDA) heeft het over een'zorgenkindje'. Hij doelt op de Leunseweg, Deurneseweg en de op- en afritten van de A73- Dries sen presenteert het verkeer- en vervoersplan voor de komende tien jaar. JANUARI FEBRUARI Dingus mag tot 1 juli 2006 in het pand aan de Hoenderstraat blijven zitten. Dat bepaalt de kan tonrechter in Venlo. De gemeente had de huur per 1 juli vorig jaar opgezegd. De rechter bepaalt de voorlopige ontruimingsdatum nu op 1 juli 2006. De gemeente mag de huur overeenkomst met jongerencen trum Dingus toch ontbinden. Dat bepaalt het gerechtshof in Den Bosch in hoger beroep. Daarmee lijkt een einde te komen aan het conflict over onder meer de renovatie van het pand aan de brengt een kennismakingsbezoek aan Venray. Het kan nog wel eens gezellig worden. Frissen haalt in een persoonlijke brief namelijk hard uit naar burgemeester Waals en de gemeente over hun opstel ling in de kwestie circuit De Peel. Hij verwijt de gemeente een ver keerde voorstelling van zaken te geven. Frissen betitelt het referen dum als een 'onjuist middel'. Bur gemeester Waals toont zich tijdens de raadsvergadering niet onder de indruk. Waals noemt de woorden van Frissen 'powerplay'. Uiterlijk 1 juli zal er duidelijk heid komen over de toekomst van circuit De Peel. Dat is het resultaat van een overleg tussen het college van burgemeester en wethouders, de fractievoorzitters en gouver neur Frissen. Een onafhankelijk onderzoek moet aantonen of er in Venray voldoende maatschap pelijk draagvlak en voldoende belang is voor een circuit en een bepaalde locatie. Ook de huidige locatie van het circuit, nabij de luchtmachtbasis, zal in dit onder zoek worden meegenomen. Richelle van Opijnen van basis school De Landweert wint de lokale voorleeswedstrijd. Op de tweede plaats eindigt Rosa de Weert van de Meent uit Leunen. De derde plaats is voor Dionne Theuws van de Petrus' Banden- school. Schouwburg Venray presenteert de nieuwe huisstijl. In het logo is het gebouw, waarin 'het' allemaal gebeurt, als uitgangspunt gekozen. "Het logo symboliseert alle facet ten van het theater zoals dat nu in Venray functioneert", aldus direc teur Anne-Christine Liebrand. De bewoners van de Henseni- usstraat willen dat koffieshop Hali- carnas verdwijnt uit hun straat. Ze zijn de overlast van stoppende auto's en de verkeersopstop pingen beu en voelen zich door de gemeente Venray in de steek gelaten. De gemeente wil met een stopverbod een einde maken aan de overlast, maar de bewoners willen maar één ding: dat de kof fieshop uit hun buurt verdwijnt. Zij zien geen heil in de maatregel van het college. Leunen is het enige Venrayse kerkdorp zonder historische ver eniging. De laatste jaren zijn op aansturen van het Lokaal Histo risch Platform Venray in Smakt, Merselo, Oostrum, Ysselsteyn en de Vredepeel stichtingen van start gegaan. De andere kerkdorpen hebben al langer een historische organisatie. Nu is Leunen als laat ste aan de beurt. Rich Art Kappers uit Wanssum is winnaar van de Loek Nelissen- prijs. De jury omschrijft Richard Bindels, die samen met zijn vrien din Judith Ceilings het bedrijf runt, als een energieke, creatieve, innovatieve en succesvolle onder nemer die zich op een unieke manier onderscheidt in zijn markt 'door verbindingen te leggen met andere sterk imagobepalende en waardetoevoegende partijen'. De prijs wordt uitgereikt door Loek Nelissen jr. Op de kop af vijf weken na de start is de Voedselbank Venray al een groot succes. Het initiatief ondervindt brede steun van het Venrayse bedrijfsleven en de bur gers. De bliksemstart kent echter ook een keerzijde van de medaille. Voedselbank Venray is naarstig op zoek naar een ruimer pand om de artikelen te kunnen opslaan. Gerard Thijssen is de lijsttrekker van inVENtief. De Venrayse advo caat is een van de oprichters van de nieuwe lokale partij. De kers verse lijsttrekker rekent op drie of vier zetels bij de raadsverkie zingen van 7 maart. Cees de Vocht staat op de tweede plaats. Het duo Thijssen-De Vocht vormt vanaf de oprichting al het politieke gezicht van de partij. Een Ysselsteynse nertsenfokker wil zijn bedrijf aan de Moostdijk uitbreiden. Een aantal omwonen den, gesteund door de stichting Bont voor Dieren, probeert dit via de Raad van State te verhinderen. Volgens de nertsenfokker en de gemeente Venray gaan natuur en milieu er echter alleen maar op vooruit. De fokkerij is al tientallen jaren gevestigd aan de Moostdijk in Ysselsteyn. Februari: Minister Van der Hoeven brengt op uitnodiging van het CDA een bezoek aan het Raayland College logo van Oostrum. De dorpsraad van Oostrum is al langer op zoek naar een kunstwerk ter vervan ging van de huidige waterpartij. De Nederlandse Volks Unie meldt zich in vijf gemeenten aan voor de raadsverkiezingen van 7 maart 2006. Behalve in Venray doet de extreem rechtse partij ook mee in Apeldoorn, Arnhem, Nijmegen en Oss. Om de veiligheid op de Mer- seloseweg te waarborgen worden in het Odapark enkele bomen gerooid die aan de rand van het park staan. De bomen aan de zijde van de Merseloseweg zijn gecon troleerd; enkele bleken zo gevaar lijk te zijn, dat wordt besloten om ze op korte termijn weg te halen. De gemeente haalt een onjuist artikel over circuit De Peel van haar website. Onder de kop 'kans voor nieuwe locatie circuit' staat op de nieuwspagina vermeld dat de raad heeft ingestemd met een alternatieve zoeklocatie voor het racecircuit. Terwijl de raad juist unaniem de zoektocht naar een alternatief heeft afgewezen. Ver derop vermeldt het bericht dat het college 'nu de raad akkoord is' de haalbaarheid onderzoekt van de locatie aan de Sinnesstraat in Oirlo. Vóór Venray is de nieuwe naam van de partij van Toon en Lowieke Kateman. De twee krijgen van de Raad van State te horen dat ze de naam Venray Transparant niet mogen gebruiken. "We zijn toen gaan kijken naar een andere naam, maar opties als 'glashelder','door zichtig' etc. vonden wij niet goed genoeg. Omdat we beiden voor Venray zijn, hebben we uiteinde lijk gekozen voor Vóór Venray", aldus Toon Kateman. De Rabobank verbindt zich voor drie jaar als sponsor aan de stichting V-Kick in Venray. V-Kick bestaat uit jongeren die op eigen initiatief een stichting hebben opgericht, met als doel om Venray interessanter te maken voor jon geren van 16 tot en met 23 jaar. Zij gaan een zo breed mogelijk scala aan activiteiten organiseren voor de doelgroep. Met een heus voorleesontbijt gaan ook in de Venrayse biblio theek de Nationale Voorleesdagen van start. Tijdens deze landelijke activiteit worden in Nederland tal van activiteiten op touw gezet in bibliotheken en peuterspeelzalen om het voorlezen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen, te bevorderen. Het verleggen van de Oostsin gel is van de baan. Het college kiest er definitief voor de huidige singelroute te handhaven. Een paar jaar geleden was nog beslo ten dat de Oostsingel een stuk zou opschuiven in de richting van de Henri Dunantstraat, waarvoor de gebouwen van de Volksuniversi teit en muziekkorps Petrus' Ban den moesten wijken. De aanleg van de rotonde op de kruising Oostsingel-Henri Dunantstraat gaat gewoon door. Huub Janssen is de nieuwe prins (Huub II) van De Piëlhaas. Huub, een carnavalsvierder in hart en nieren en al jaren op allerlei manieren actief binnen de Ven rayse carnavalsvereniging, wordt bijgestaan door zijn vrienden Bart van Dijck en JohnAben. De politie is op zoek naar de identiteit van een onbekende dode man, die wordt aangetrof fen op de spoorlijn in Smakt. Bekend is dat hij zelfmoord heeft gepleegd. Het blijkt te gaan om een 73-jarige Duitser. Brandweercommandant Peter Bandsma verricht de 'eerste spade' voor de uitbreiding en aanbouw van de brandweerka zerne. Na twintig jaar van plannen maken, is het dan eindelijk zover. Alle gebouwen op de gemeente- werf - met uitzondering van de voertuigloods - zijn inmiddels gesloopt. Bandsma mag met een speciale schop het laatste bergje zand verplaatsen. Een 42-jarige automobilist uit Griendtsveen, die ernstig gewond raakt bij een verkeersongeval op de Deurneseweg in Heide, over lijdt in het ziekenhuis in Nijmegen aan zijn verwondingen. Wonen Horst en Wonen Ven- Gouverneur Leon Frissen ray overhandigen een bedrag van Maart: De Partij van de A rbeid is de grote winnaar van de gemeen teraadsverkiezingen i n Ve n ray. De gemeente Venray heeft de vrije hand om op te treden tegen een 'illegaleloods aan de Ericaweg in Oirlo. Dit bepaalt de Raad van State. Hiermee lijkt een einde te komen aan het jarenlange getouw trek tussen de gemeente en de eigenaar van de loods, voormalig varkenshouder W Steeghs. Toen deze overstapte naar de akker bouw, was de loods in de plaats gekomen van de vroegere zeugen- stal. De gemeente trok daarop de eerder verleende bouwvergun ning weer in. Door de deelname van negen partijen aan de raadsverkiezin gen van 7 maart vreest Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) voor een 'posteroorlog' op de verkie zingsborden. "Daar moeten negen partijen met hun affiches op. Ze zullen elkaar allemaal gaan 'over- plakken'", denkt Lemmens. "We zouden de borden moeten inde len zodat iedere partij een bepaal de ruimte krijgt toegewezen", stelt Lemmens voor. Ike Busser (Samen werking) denkt dat het plakken geen probleem hoeft te zijn. Gedeputeerde Odile Wolfs ver richt de officiële start voor de bouw van het psychiatrisch cen trum van de GGZ Noord- en Mid den-Limburg. Dit betekent ook de start van de realisatie van de nieu we wijk Servaashof op het voor malige St. Servatiusterrein, dertig hectare groot en direct grenzend aan het centrum. In de nieuwe wijk komen de psychiatrie en maatschappij op vernieuwende wijze samen. K 1 T: kruising met de Vredeweg voor een rood verkeerslicht staat te wachten. Bij haar in de auto zit de 88-jarige vrouw. Hoenderstraat. Dingus moet het gebouw verlaten. "Maar ik hoop dat de gemeente het fatsoen heeft om niet op korte termijn te ontrui men.We hopen in ieder geval tot 1 juli in het pand te mogen blijven", zegt Dingus-voorzitter P. Gijsbers. De politie onderzoekt een ver giftiging van een hond in de wijk de Brabander. De politie waar schuwt hondenbezitters om alert te zijn. Het college van B en W besluit de bezuiniging op de subsidie van Kunstencentrum Jerusalem uit te stellen tot 2009- Met ingang van 2007 zou het kunstencentrum structureel 100.000 euro minder subsidie krijgen. Een financieel onderzoek in relatie tot het onder nemingsplan 'Wissels en Spagaten' is nodig om een definitief besluit te kunnen nemen. De redactie van Peel en Maas heeft een selectie gemaakt van de belangrijkste gebeurtenissen die in het afgelopen jaar in de gemeente Venray plaatsvonden. Een korte samenvatting van de eerste drie maanden van 2006 vindt u op deze pagina. De sloop van café Hulsman aan het Schouwburgplein is in volle gang. Het dak gaat tegen de vlakte en in en om het gebouw in hartje Venray zijn enkele medewerkers van een gespecialiseerd bedrijf - gehuld in witte pakken - in de weer om het asbest in het dak op te ruimen. Zoals bekend loopt de nieuwbouw van café Hulsman vertraging op omdat J. Sijbers, eigenaar van de aangrenzende panden, bij de gemeente Venray bezwaar heeft aangetekend tegen de afgifte van de bouwvergun ning. Een 'wensmuur' helpt een groepje jongeren bij het inven tariseren van de wensen en behoeften aan vrijetijdsactivitei ten voor jongeren in Venray. Het idee is afgeleid van de bekende klaagmuur in Jerusalem in Israël. Leerlingen van het Raayland Col lege kunnen hun wensen op een formulier aangeven en in de wens muur stoppen. De gegevens uit de enquête worden omgezet in con crete activiteiten. In Oostrum verschijnt voor eind dit jaar een nieuw kunstwerk op het dorpsplein. Kunstenaar Erik van Maarschalkerwaard presen teert in de dorpsraadvergadering het ontwerp. Het wordt een grote gestyleerde O, waarbij de kunste- naar voortborduurt op het nieuwe Het is nog onduidelijk of en hoe veel de schouwburg moet bezuini gen. Onder druk van de politiek en het schouwburgbestuur worden de aangekondigde bezuinigingen - 80.000 euro voor dit jaar - van tafel gehaald. Het bestuur gaat ook niet akkoord met het voorstel om de komende drie jaar respectievelijk 12.000, 24.000 en 36.000 euro te bezuinigen. De raad dwingt wet houder Emonts om opnieuw met de schouwburg te praten. De politie Limburg-Noord kijkt terug op een redelijk rustige jaar wisseling, maar op een onrustige eerste nacht van het nieuwe jaar. Gedurende die nacht zijn op diverse plaatsen in de regio inci denten. In totaal houdt de politie zeventien personen aan. De gemeente Venray bereikt overeenstemming met de bewo ners om dertien esdoorns te spa ren tijdens de herinrichting van de Oude Oostrumseweg. Uit reac ties van de bewoners blijkt dat er voldoende draagvlak is voor het sparen van de esdoorns. Eerdere plannen voorzagen in de kap van alle bomen. De politie onderzoekt een ver keersongeval op de Ripseweg in Vredepeel. Een 88-jarige jarige vrouw uit Venray raakte daarbij als inzittende van een auto gewond en overlijdt in het ziekenhuis aan haar verwondingen. Een 77-jarige automobiliste uit Venray rijdt ach terop een vrachtauto, die bij de het CDA-Venray komt ze praten over het onderwijs. Februari: Een Amerikaans landingsvoertuig wordt over de weg ver voerd naar het Oorlogsmuseum in Overloon. Het Venrayse jaar 2006 in beeld «p

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21