Gemeente Venray Inzameling bij VIP succes t Meer bouwplannen welstandsvrij Publicatiebord verdwijnt Veelgestelde vragen over de Wmo Meer informatie over Wmo? Kijk op www.venray.nl Voorkom fietsendiefstal Grondprijzen 2007 Samenwerken aan veiligheid PEEL EN MAAS Donderdag 28 december 2006 - Pagina 19 De nieuwe nota 'Ruimtelijke Kwaliteit in Venray' moet zorgen voor minder regels en voor advisering op maat. Makkelijk waar dat kan. En meer aandacht voor de ruimtelijke kwaliteit waar dat nodig is. Steeds wordt het goede beoordelingsinstrument bij uw bouwplan gekozen. Als de gemeenteraad de nota straks heeft vastgesteld, worden bouwplannen van individuele burgers nog maar zelden door een hele commissie beoordeeld. Kleine plannen in de achtertuinen zijn dan welstandsvrij. Voor bouwwerken aan de voorkant gelden loketcriteria die u zelf kunt controleren. Voor de grotere bouwplannen gaan gebiedsadviseurs u en uw architect adviseren, zodat uw nieuwe woning, stal of bedrijf past binnen de randvoorwaarden. Alleen echt grote plannen, zoals nieuwbouwwijken, grote projecten en monu menten worden nog voorgelegd aan het nieuwe Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit. De nieuwe welstandsnota ligt nu ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Daar kunt u tot 9 februari ook uw reactie geven op de nota. Op www.venray.nl vindt u de nota en foto's van praktijkvoorbeelden die straks wel of niet welstandsvrij zijn. Gemeentehuis Openingstijden Week 52 110,00 ■=m< Venrayfocus op mensen Het publicatiebord buiten bij de ingang van het gemeentehuis verdwijnt per 1 januari 2007. Toch blijft u goed geïnformeerd, want alle openbare bekendmakingen van de gemeente Venray kunt u op meer dere plekken terugvinden. U leest ze wekelijks in Peel en Maas op de speciale gemeentepagina's. Heeft u geen abonnement op Peel en Maas, dan kunt u deze pagina's ook gratis afhalen aan de balie van het gemeentehuis. Verder kunt u terecht op de internetsite van de gemeente www.venray.nl actueel bekend makingen. Bovendien worden vanaf 1 januari alle bekendmakingen ter inzage gelegd aan de informatiebalie in het gemeentehuis. U vindt hier ook de publicaties van bijvoorbeeld de Belastingdienst, deurwaarders en de provincie Limburg. 1. Hoe verloopt de overgang van de Wvg naar de Wmo? Een rolstoel of douchezitje en hulp voor mensen met een beperking vallen tot en met 31 december 2006 onder de Wet voorziening gehandi capten (Wvg). Daarna vallen deze regelingen onder de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo). De gemeente Venray is nu uw aanspreek punt voor de Wvg. Dat is straks ook zo bij de Wmo. Alle huidige cliënten van de Wvg hebben een brief gehad over deze verandering. 2. Wanneer krijg ik een nieuw indicatiebesluit voor de Wvg? Heeft u een indicatiebesluit voor de Wvg dat is afgegeven vóór 1 januari 2007, dan blijft dit geldig tot uiterlijk 1 januari 2008. Op deze datum vervallen nog lopende indicatiebesluiten van de Wvg. U krijgt dan een nieuw indicatiebesluit dat valt onder de Wmo. Verloopt uw indicatie besluit gedurende 2007? Dan moet u zelf bij de gemeente een nieuw indicatiebesluit aanvragen. De gemeente Venray gaat in samenwerking met de politie fietsendiefstal aanpakken. Uit een recente analyse is gebleken dat veel diefstallen makkelijk te voorkomen zijn. Daarom gaan gemeente en politie fietsers wij zen op hun eigen verantwoorde lijkheid. Op 17 december is een campagne gestart die inwoners moet aanzetten tot beter en veiliger fietsgebruik. De campagne bestaat uit posters in bushokjes en flyers. Hierop staan tips om fietsendiefstal te voorko men, en wat je moet doen als je fiets toch gestolen wordt. Door hun kennis over fietsendiefstal over te dragen, proberen gemeente en politie de houding en het gedrag van fietsers te verbeteren. Doel is om Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 De gemeente Venray stelt elk jaar de grondprijzen vast voor uit te geven kavels voor woning bouw en bedrijventerreinen. Omdat grond een marktproduct is, moeten de prijzen markt conform zijn. Sociale koopwoningen Voor 2007 wordt een afzonderlijke prijs opgenomen voor sociale koop woningen. Dat zijn woningen met een maximale prijs van 160.000 exclusief transactiekosten. Er is weer vraag naar deze woningcate gorie. Om deze te stimuleren, geeft de gemeente een korting van 70 per m2. Voor appartementen in deze categorie is een bedrag vastgesteld van 17.500. Residuele waardebepaling Voor appartementen in de vrije sec tor en voor solitaire kantoorgebou wen wordt de grondprijs niet meer vastgesteld per m2. De gemeente betekent de prijs aan de hand van de Vrij Op Naam-prijs of huurop brengst en van de stichtingskosten. Deze methode van berekenen heet de residuele waardebepaling. Het ministerie van VROM bepleit deze methode. Overzicht Voor 2007 leidt dit tot de volgende prijzen (de bedragen zijn per m2 en exclusief BTW en/of overdrachts belasting). Woningbouw - Vrije sector: 220,00 - Vrije sector appartementen: residueel - Sociale woningbouw grond gebonden: 110,00 - Sociale woningbouw appartemen ten: 17.500,00 Reststroken die in het groen structuurplan staan vermeld Bedrijventerreinen - Keizersveld: 100,00 - De Hulst 2: 100,00 - Solitaire kantoren op bedrijven terreinen: residueel Reststroken Venray-centrum - Rode gebied: 900,00 - Lichtgrijs gebied: 350,00 - Donkergrijs gebied: 220,00 De prijzen zijn ook te vinden op www.venray.nl wonen en bouwen grondprijzen 2007. De gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wamssum, Sevenum en Venray hebben sinds 2005 een gezamenlijke uitvoeringsorganisatie voor de handhaving. De gemeenten hadden een eigen handhavings- programma en -beleid. Dat was lastig bij de uitvoering. Daarom hebben ze nu een gemeenschappelijk handhavingsprogramma opgesteld. Het college van B en W van Venray heeft dit programma op 19 december 2006 vastgesteld. Met de handhaving wil de gemeente bijdragen aan het behoud van een gezonde omgeving, waar iedereen veilig kan wonen, werken en recreëren. Thema's Nieuw is dat het programma uitgaat van handhavingsthema's. Eerst waren de programma's vooral gericht op de handhaving van de diverse wettelijke voorschriften. Binnen een thema zijn de verschillende handhavingstaken gebundeld. Aan de thema's is vervolgens een prioriteit toegekend. Thema's met een hoge prioriteit krijgen relatief meer aandacht dan thema's met een lage. Een lage prioriteit wil trouwens niet zeggen dat de gemeente niet handhaaft of het thema minder belangrijk vindt. Een thema kan laag scoren omdat iedereen zich aan de regels houdt en de gemeente dus geen extra controles hoeft te doen. Dat zou zonde van de tijd zijn. Horeca Een thema dat hoog scoort is bijvoorbeeld de horeca. Een horeca-exploitant heeft te maken met veel wettelijke bepalingen: Drank- en Horecawet, Wet milieubeheer, verschillende bepalingen uit de Algemene plaatselijke veror dening en de gebruiksvergunning, gericht op een brandveilig gebruik. Nu nog verrichten meerdere toezichthouders de controles op de diverse wetten. Maar straks is er nog maar één toezichthouder die alle wetsbepalingen gaat controleren. Natuurlijk kan dit niet van de ene op de andere dag. De toe zichthouders moeten eerst worden opgeleid. Om ze daarbij te helpen, wor den er tijdens de looptijd van het nieuwe programma checklisten opgesteld. Het programma is dus een groeitraject, dat in 2010 volledig in werking zal zijn. Efficiënter Themagewijs werken betekent dus efficiënter werken. Ook bedrijven hebben hier voordeel van, want zij krijgen minder controleurs over de vloer. Ook wil de gemeente bedrijven die zich goed houden aan de voorschriften, minder vaak controleren. En bedrijven die zich minder goed of slecht aan de regels houden, juist vaker. Het programma ligt vier weken ter inzage in het gemeentehuis van Venray. het aantal diefstallen te verminde ren. Jongeren Onder jongeren bevinden zich veel slachtoffers, maar ook daders van fietsendiefstal. Veel fietsen worden gestolen tijdens het uitgaan. Daar om worden ook flyers vespreid op het Raayland College en ROC Gilde opleidingen. Op 28 en 29 december zullen leden van scouting Venray flyers uitdelen in het centrum van Venray. De flyer bevat ook een fietsregistra- tiekaartje. Hierop kunt u gegevens van uw fiets noteren. Bewaar het kaartje goed. Dat is handig wanneer u aangifte moet doen als uw fiets toch gestolen mocht worden. Tips tegen fietsendiefstal Belangrijke tips om fietsendiefstal te voorkomen: - zet uw fiets altijd op slot, ook thuis - zet uw fiets vast aan een fietsenrek - gebruik liefst meerdere sloten, want dieven zijn meestal maar in één slot gespecialiseerd - merk uw fiets met uw postcode en huisnummer - bewaar alle gegevens van uw fiets - doe bij diefstal altijd aangifte, dat kan ook via internet op www.politie.nl. Bewaar dit kaartje bij uw papieren Soort fiets Merk fiets Type fiets Kleur fiets Framenummer Chipnummer Postcode Bijzondere kenmerken De gemeente Venray heeft aan de introductie van de VIP-terminals voor petflessen en drankblikjes een prijzenloterij verbonden. Dat blijkt een doorslaand succes. In de directe omgeving van de VIP ligt veel minder zwerfvuil, met name petflessen. Niet alleen medewerkers van de supermarkten zeggen dit. Maar ook de mensen die de gemeente onlangs in het zonnetje zette als Zwerf- AfvalPakker, melden dat er echt minder kleine petflessen op straat liggen. Elke keer als u lege petflessen en drankblikjes in de VIP deponeert, krijgt u een bonnetje met een nummer. Daarmee kunt u wekelijks prijzen winnen. En eens per maand zelfs een minuut gratis winkelen. Marcel Derks uit Venray heeft dinsdag 19 december als eerste maandwinnaar een minuut gratis mogen winkelen bij supermarkt Jan Linders. De winnende nummers zijn wekelijks te vinden op de website van de gemeente Venray, op de gemeentepagina's in Peel en Maas, bij de supermarkten nabij de VIP- terminals en in het weekend op de kabelkrant. Marcel en Petra Derks uit Venray met bedrijfsleider Leon van Roosmalen van Jan Linders Venray en ambtenaar afvalbeleid Marcel Franssen van de gemeente Venray (v.l.n.r.).

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19