Koester uw monument Van ramp tot vamp! Hotel St. Joseph open Honderdzevenentwintigste jaargang - week 52 - donderdag 28 december 2006 Boys Time danscursus voor jongens Foto: Hoedemaekers Ben je je kapsel al jaren moe? Wil je je net als boven staand model van top tot teen in een nieuw jasje laten steken? Zit je ook al jaren in hetzelfde patroon en wil je er eens anders uitzien? Wat je nodig hebt is een complete metamorfose! Ervoor één keer helemaal anders uitzien en professionele foto's van jezelf laten maken: die bijzondere kans krijg je als je je aanmeldt voor de Peel en Maas-meta morfose 'Van ramp tot vamp'. In samenwerking met Rich Art Kappers in Wanssum en Lifestyle Mode, Foto Hoedemaekers en De Artiest in Venray biedt nieuws blad Peel en Maas dames van 18 jaar en ouder een compleet - gra tis - metamorfosepakket aan. De maandelijkse metamorfose bestaat onder meer uit het verzorgen van je haar en/of make-up, nieuwe kleding, een fotoreportage en een smakelijke afsluiting van je meta- Foto: Hoedemaekers complex De Witte Hoeve in Ven ray een groot galafeest plaats. De winnares ontvangt als hoofdprijs onder meer een schitterende mas- sage-relaxfauteuil van Hofmans Tapijten. Wil je meedoen aan de Peel en Maas-metamorfose? Meld je dan aan! De enige voorwaarden zijn dat je moet wonen in het versprei dingsgebied van Peel en Maas (de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum en de dorpen Overloon, Maashees, Holthees en Vierlings beek), een vrouw van achttien jaar of ouder bent en op minimaal één zaterdag in de maand kunt meedoen aan de Peel en Maas metamorfose. Interesse? Meld je dan snel aan! Dat kan schriftelijk of per e-mail. Vermeld daarbij dui delijk je naam, adres, telefoonnum mer en leeftijd. Stuur (of mail) ook een (pas)foto van jezelf mee. Graag inzenden naar de redactie van Peel en Maas, Postbus 1, 5800 AA Venray. Of mail naar redactie@ vandenmunckhofnl Hoezo jongens dansen niet? In Kunstencentrum Jerusalem in Venray is aan het begin van dit nieuwe lesseizoen de cursus Boys Time van start gegaan. Jongens van de groepen 3 tot en met 5 van de basisschool laten op hedendaagse muziek de stoerste dansen zien. En het belangrijkste isze genieten met volle teugen. Blanke mannen van mijn gene ratie konden niet dansen. Het was op de middelbare school niet cool voor een jongen om te dansen. Resultaat: dansende meisjes en jongens die hangend op één been stonden toe te kijken. De tijden zijn veranderd. Op dit moment ben je als jongen vet cool als je goed kan dansen. De ene na de andere Justin Timberlake staat op tijdens de pauzes op het school plein. Hiphop, streetdance, een fijne freestyle - dope as heil. Loop nu een club binnen en de jongens kunnen zelfs beter dansen dan de meisjes. Voor Kunstencentrum Jerusa lem reden genoeg om te starten met de cursus Boys Time voor jongens in de leeftijd van 6 tot en met 8 jaar.Vorige week donderdag vond de laatste les van de cursus plaats. Bij voldoende belangstel ling krijgt de cursus medio januari een vervolg. "Er zijn zoveel dans groepen voor meisjes", aldus Lon- neke Hendriks, dansdocente aan het kunstencentrum in Venray. "Bij die meidengroepen doet soms een jongen mee. Om ook jongens de mogelijkheid te bieden om te dansen zijn we met de cursus Boys Time gestart. Een specifieke jongensgroep die beweegt op muziek. Stoere dingen, op muziek die jongens aanspreekt. Rap, hip hop, Chips, Ali B. dat soort werk. Het slaat enorm goed aan." Hendriks (25 jaar) vindt de cur sus een echte uitdaging. "Jongens zijn toch anders dan meiden die braaf een les volgen. De jongens hebben in het begin toch een meer stoere houding, maar als het eenmaal loopt, durven ze veel meer. Nu doen ze danspasjes en kijken daarbij ook stoer. Dat vin den ze prachtig." De cursus telt zeven jongens tot 8 jaar. (Dans)oefeningen en spelle tjes worden afgewisseld. Het ple zier staat voorop. Na een inleiden de warming-up met een tikspel is het de beurt aan de spieroefenin- gen. Rekken en strekken, de spie ren soepel en los maken. "Zwaai, een, een, twee keer." Lonneke Hen driks staat enthousiast temidden van de jongens. De ouders, zusjes en tantes kijken vanaf de zijkant toe. Het is de laatste dag en dan kunnen de jongens laten zien wat ze in de lessen geleerd hebben. Aan het einde wordt afgesloten met een eigen dansje. De 'boys' worden beloond met een welver diend applaus. Ze krijgen vervol gens allemaal een diploma met een beoordeling van hun ritme en maat, de uitstraling en presentatie, motivatie en inzet en in mindere mate de techniek. Hendriks:"Je kunt de cursus zien als een voorbereiding op de cur sus breakdance die wordt beoe fend door jongens van een jaar of tien. Boys Time is een unieke cur sus om jongens met dans in aanra king te laten komen. In energieke lessen gaan de jongens aan de slag met verschillende stijlen en tech nieken zoals jazz- en streetdance. We werken aan kracht, coördina tie, muzikaliteit, lenigheid en snel heid. Maar het allerbelangrijkste is dat ze er plezier aan beleven." En plezier hebben ze. Jurian (6 jaar) heeft genoten van de les."Het zelfverzonnen dansje vond ik het allerleukste." Op de vraag of Lon neke goed les geeft, is hij ook dui- Topzwemmer John Wijers (19) uit Wanssum kan defini tief in de zomer van 2007 naar de Wereldspelen voor getrans- planteerden in Bangkok (Thai land). Dat is te danken aan de inzet van de landelijke Bart Foundation en de Wanssumse ondernemer Mare Pijpers. De twee bedrijven van Pijpers, Mari Wanssum voor zwemba den en Infra Smart voor infra- roodcabines, sponsoren name lijk de reis en verblijfskosten van de sportman uit Wanssum naar de Wereld Spelen. Twee keer eerder deed hij al met succes mee aan de Wereld Spelen in het Franse Nancy en in Canada. Hij won bronzen en zil veren medailles en zelfs goud op de 400 meter vrije slag met een nieuw wereldrecord. John Wijers is sinds zijn geboorte nierpatiënt. Na drie transplantaties en een lang ziekenhuisverleden gaat het nu goed met hem. Zijn derde nier, gekregen op 12 september 2000, is afgestaan door vader Jan Wijers. Johns ambitie is om komende zomer te schitteren op de World Transplant Games in Bangkok en een jaar later op de Paralympics. Die dromen kosten handenvol geld die deels betaald worden door de stichting gehandicapten sport en deels door de deelne mers zelfs. John kwam een half jaar geleden op initiatief van zijn moeder Petra in contact met de Bart Foundation. De organisatie die opgericht is door de zus en enkele familieleden van de te jong overleden tv-gigant Bart de Graaf om jonge ambitieuze mensen te steunen. De foundation moet een blijvende herinnering zijn aan de oprichter van BNN, die een eigen zinnige persoonlijkheid koppelde aan een bijzondere levensinstel- Ondernemer Mare Pijpers uit Wanssum met topzwemmer John Wij ers aan de rand van het zwembad in de showroom van Mari Wans sum. Pijpers sponsort de reis van Wijers naar de Wereldspelen voor getransplanteerden in Bangkok (Thailand). ling. Ondanks zijn ziekte haalde Bart het maximale uit het leven, waarbij hij zich door niets en niemand liet tegenhouden. Deze mentaliteit en instelling vormen de basis voor het werk van de Bart Foundation. Bart Foundation ondersteunt John Wijers uit Wanssum in het vinden van onder andere de juiste sponsors omdat John een sport man is met een drive. "Dat maakt John tot een echte bikkel", zegt Joost Rigter van de Bart Founda tion. Via de familie Wijers kwam de Bart Foundation in contact met ondernemer Mare Pijpers uit Wanssum. Mare Pijpers is geen onbekende voor John Wijers, want toen hij de jongste wereldsuc cessen haalde, organiseerde Mare met vrienden een voor Wanssum ongekend onthaal in het gemeen schapshuis. "Met mijn bedrijven ga ik John helpen zijn ambities waar te maken", legt Mare Pijpers uit, die zelf met zijn bedrijven is genomineerd voor de Venrayse prijs ondernemer van het jaar. "Op de eerste plaats omdat ik grote waardering heb voor mijn plaats genoot. Hij toont durf en lef en doorzettingsvermogen. Begrippen die ook in onze bedrijven hoog in het vaandel staan." Van de andere kant heeft Mari Wanssum alles te maken met zwemmen en zwem baden en heeft zijn internationale bedrijf Infra Smart veel contacten in het oosten -waar Pijpers de infraroodcabines laat maken- en waar John straks zijn ambitie waar wil maken. "Ik ben erg gelukkig met de medewerking van Mare Pijpers. Nu kan ik me volledig gaan richten op de trainingen", aldus John Wijers. De ambitieuze sportman volgt momenteel een opleiding voor meubelmaker. Hij hoopt dit schooljaar niveau 3 af te sluiten en het volgend schooljaar niveau 4 te doen in Eindhoven. Op zaterdag werkt hij in de poets ploeg bij Oerlemans in Broekhui- zenvorst. Maar zijn grootste passie is zwemmen op topniveau. Daar doet hij alles voor. John Wijers vertelt: "In 2005 ben ik contact gekomen met zwemtrainer Henk Foto: Hoedemaekers morfosedag. De medewerkers van Rich Art Kappers zorgen er in hun kap pers- en beautystudio in Wans sum en Bakel voor dat je kapsel opnieuw geknipt, gekleurd en gestyled wordt en ook wordt de make-up verzorgd. Na het verzor gen van het haar en de make-up wordt de metamorfose pas echt compleet, als je door Lifestyle Mode, Secondo of D-Company wordt gekleed. Vervolgens maakt vakfotografe Saskia Hoedemae kers van Foto Hoedemaekers een uitgebreide fotoreportage. De dag wordt in theatercafé De Artiest smakelijk afgesloten. Peel en Maas volgt de 'Metamorfose van de maand' op de voet en blikt elke laatste donderdag van de maand met foto's van de kandidate en een verhaal terug op deze bijzon dere dag. Rond de jaarwisseling kiezen de lezers van Peel en Maas wie de allerleukste metamorfose is. In januari 2008, als alle kandi daten bekend zijn, vindt in zalen- Lonneke Hendriks met de stoe re jongens van Boys Time delijk. "Het is een lieve juffrouw en ze geeft goed les." Tim (pas 5 jaar) is de allerkleinste, maar ook de fanatiekste van het stel: "Het dansen is het allerleukste van de les." Zijn twee jaar oudere broer Rick kan niet stilzitten op muziek. "Ik wil altijd meedansen en zin gen. Dat vind ik leuk. Ik vond de lessen heel goed. En de juffrouw heel lief." Op donderdag 11 januari krijgt de cursus Boys Time een vervolg. Tot aan de meivakantie vijftien lessen van drie kwartier op don derdag vanaf 16.45 uur.Voor meer informatie kunt u contact opne men met Kunstencentrum Jerusa lem in Venray, telefoon 0478- 585320, of kijk op website www. kunstencentrumjerusalem.nl. van der Horst en de Horster inter nationale zwemmer Mark Veens. Dit naar aanleiding van een artikel over een boekje dat ik met enkele nierpatiënten geschreven had over de ervaringen over onze transplan tatie. Hierin stond ook dat ik op zoek was naar een trainer. Ik was aan het zwemmen en mijn trainer ging stoppen. Henk van der Horst, de trainer van Mark Veens, had dit stukje gelezen en na overleg met Mark hebben ze besloten dat ik met hen mee mocht trainen." Trainen doet hij bij de triatlon verenging in Venray en bij HZPC in Horst. Elke dinsdag- en donder dagmorgen traint Wijers van 5-30 tot 6.45 in Horst samen met Mark Veens en Henk van der Horst. Dinsdagavond en zondagmorgen in Venray en donderdagavond weer in Horst. Verder gaat hij één of twee keer in de week in de Sprank in Venray fitnessen. Zijn doelen voor 2007? "Weer deelne men aan de Nederlandse kampi oenschappen van de Nebas Nsg en in augustus en september deel nemen aan de Wereldspelen voor getransplanteerden in Bangkok Thailand. Het streven is het om dan nog beter te presteren dan in 2005 in London. Voor 2008 wil ik me proberen te kwalificeren voor de Paralympics in Peking. Maar dit zal een zeer moeilijke opgave worden. In 2009 zijn de Wereld spelen voor de getransplanteer den in Australië. Dit is ook nog een mooie uitdaging." Het doel van de getransplan teerde sporters om wedstrijden op topniveau te doen is om te laten zien dat de mensen na een transplantatie weer volwaardig in de maatschappij kunnen functio neren en vaak ook nog op hoog niveau kunnen presteren in de sport. John Wijers uit Wanssum is daar een sprekend voorbeeld van. Een woonhuis aan de Wercken- slaan 10 in Venray. Het ontwerp is van architectenbureau C.Colsen in 1973- Dit woonhuis is opgezet als een eenvoudige donkere doos in het bos.Aan drie zijden is het huis grotendeels gesloten, met uitzon dering van enkele ramen en sleuf in het midden van de voorgevel. De achterzijde, grenzend aan ter ras en tuin is open. Het ontwerp is gemaakt in de jaren zeventig en weerspiegelt in de massiviteit en de overheersing van bruine kleu ren de esthetische opvattingen van die periode. Interessant is de variatie in de hoogte van de ver diepingsvloer die tot een bijzon dere ruimte leidt. Kent u ook zo n bijzondere plek in Venray of een van de kerkdorpen? Reacties graag via het secretari aat Stichting Venray Monumentaal p/a Groene Hart 7 in Venray, email venraymonumentaal@kpnplanet. nl. Doe mee met de Peel en Maas- metamorfose! Hotel St. Joseph in Tienray opende op tweede kerstdag voor het eerst officieel de deuren. Meer dan 250 wan delaars die deelnamen aan de kerstwandeltocht van de vete ranen van TOP'27 genoten van de routes die waren uit gezet, maar zeker ook van de schitterende muurschildering van de Nijmeegse kunstenaar Emile van Daalen in de oude kapel van het voormalige klooster van de Zusters van het Kostbaar Bloed. "Het is hét pronkstuk van het hotel", vertelt directeur Patrick van Soest (foto). Het driesterren hotel zal in het voorjaar offici eel haar deuren gaat openen. Over enkele weken zullen het restaurant en het grand café alvast in de weekeinden gaan draaien. VOOR EL EN MAAS "De juffrouw is heel lief" Topzwemmer John naar Wereldspelen Wijers Bangkok

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17