Twan Lenssen wint Kasteel loop Volharding wint eigen indoortoernooi Gaat Kevin zijn droom verder? Bedrijven tafeltenniscompetitie SPIO in nieuw pak PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 28 december 2006 - Pagina 13 SVOC'01 Pouwels stopt bij SSS'18 Hans Winkelhag blijft bij Ysselsteyn Nieuwjaarsborrel Het Alvertje AV Venray BC Doublet BC Klavertje Vier Biljartvereniging de Peel een abonnement waard Biljarten DOS Biljartvereniging Roelanzia Diana Venray De Peelkorf De Roos Darten Senioren Sport Swolgense motorcoureur zoekt sponsoren Sportnieuws -info Johan Vullings scoort de winnende treffer in de finale. Onder ideale weeromstandigheden hebben 500 atleten op tweede kerst dag deelgenomen aan de Kasteelloop in Horst. Om 10.00 uur werd gestart met de jeugdloop tot en met 9 jaar. De vele deelnemers maakten er een span nende wedstrijd van met als winnaar Stan v. Helmond uit Deurne in 4,00 en de winnares Daphne de Beer 4,11 over 900 meter. Daarna startten onge veer 60 deelnemers voor de dubbele afstand (1800 m.). Maikel v.d. Steen uit Deurne was de sterke winnaar in de categorie jongens 13 t/m 15 jaar in een tijd van 6,27. Broer Rik won in de categorie jongens 10 t/m 12 jaar in 6,54, terwijl zus Lindy winnaar werd bij de meisjes in 8,06. Zij was zelfs sneller dan Nadeche Meulendijks die in 8,30 de winnaar werd in de klasse meisjes 13 t/m 15 jaar. De 4800 meter was met ongeveer 240 deelnemers een prooi voor Twan Lenssen uit Ven- ray die een ronde bij gehouden kon worden door Werner Gentle uit Deur ne. Ook oppermachtig was Mechtild Panhuydden van de AV Maastricht bij de dames senioren. Deze overmacht straalde ook Ron Vlenterie uit door niet alleen als eerste veteraan vanaf 40 jaar te finishen maar ook door als derde bij de 9600 te eindigen. Jan Kevin van Leuven zijn droom kwam het afgelopen jaar uit. De Swolgenaar deed mee aan de Nati onale Juniorcup op een Aprilia 125cc. Hij werd gevraagd door het Bejoint- raceteam van Jos Koster en daarna begon een spannende tijd voor de jonge motorcoureur (16 jaar) uit Swolgen. Zijn droom ging door dankzij de bijdragen van veel sponsoren. De verwachtingen van het team waren om een keer in de top tien te rijden, maar uiteindelijk eindigde Kevin van Leuven op een zevende plek in het klassement, boven verwachting. In Duitsland werd twee keer een vierde plek behaald en in Assen werd de Swolgense motorcrosser verschil lende keren vijfde. Kevin reed ook één wedstrijd met een wildcard in Poels uit Venray wist de categorie heren veteranen vanaf 50 jaar op z'n naam te schrijven. Bij de dames vete ranen vanaf 40 jaar was de ijzersterke Anja v.d. Berg uit Deurne de beste. De overmacht bij de winnaar op 9600 meter was groot. John Philipsen had met 31,13 een halve minuut voor sprong op Leon van Ravenstein van AV Helden. Dave Ewalts werd knap derde. Peter Huls werd 2de in het totaal klassement en wist de vetera nen vanaf 40 jaar met drie seconden voorsprong op z'n naam te schrijven. Dapne Panhuijsen won met een grote overmacht door haar zus te verslaan, zes seconden bedroeg de voorsprong op nummer twee Miriam Tacken uit Lelystad. Karin Gielenwerd derde. Ook wat de kwaliteit bij de heren vanf 50 jaar was Paul Hoogers uit Uit hoorn de beste. Good old Hay Pollen werd tweede, Jan Peeters uit Horst werd knap derde. De belangrijkste uitslagen: 900 meter meisjes t/m 9 jaar: 1Dapne de Beer (AV Venray) 900 meter jongens t/m 9 jaar: l.Stan van Helmond (Deurne) 3. Rik v.d. Pasch (Meerlo) 1800 meter meisjes 10 t/m 12 jaar: 1 .Lindy v.d. Steen (Deurne) het IDM. Dit ging ondanks een stevige crash in de training boven verwach ting, want ondanks een pijnlijke arm en knie werd een achttiende plaats behaald in een veld van 45 deelne mers. Het team is zo tevreden dat het graag verder wil met Kevin van Leu ven. De lat in het seizoen 2007 ligt echter een stuk hoger. De Swolgenaar heeft een nieuwe motor die hem vol gend jaar in de top drie moet brengen van de nationale kampioenschappen. Ook neemt het Bejoint-team deel aan het IDM in Duitland internationale kampioenschappen van Duitsland), waar de crème de la crème van alle juniorcuppers van Europa deelneemt. Met als hoogtepunt op 14 en 15 juli een wedstrijd op de Sachsenring, in het bijprogramma van de grand prix. Gaat Kevin zijn droom verder? Dit kan alleen met wederom veel sponsors en 1800 meter jongens 10 t/m 12 jaar: 1 .Rik v. d. Steen (Deurne) 1800 meter meisjes 13 t/m 15 jaar: 1. Nadeche Meulendijks 2.Anne Rein- tjes (TV Venray) 1800 meter jongens 13 t/m 15 jaar: 1. Maikel v. d. Steen (Deurne) 3. Lau rens Stam (AV Venray) 4800 meter dames t/m 39 jaar: 1. Mechtild Panhuysen (AV Maas tricht) 4800 meter dames veteranen vanaf 40 jaar: 1 .Anja van den Berg (Deurne) 4800 meter heren t/m 39 jaar: 1. Twan Lenssen (Venray) 3. Robin Teu- nissen (AV Venray) 4800 meter heren veteranen vanaf 40 jaar: 1. Ron Vlenterie (ALV) 4800 meter heren veteranen vanaf 50 jaar: 1. Jan Poels (Venray) 3.Wim Ebisch/Wiel Dinghs (Peelrunners) 9600 meter dames senioren: 1. Daphne Panhuysen 9600 meter heren t/m 39 jaar: l.John Philipsen (Deurne) 3. Dave Ewalts (TC Venray) 9600 meter heren veteranen vanaf 40 jaar: 1. Peter Huls 2. Frank Timmer mans (TV Venray) 9600 meter heren veteranen vanaf 50 jaar: 1. Paul Hoogers (AKU) 3. Jan Peeters (Peelrunners). begunstigers. Er zijn legio mogelijk heden om Kevin te steunen. U kunt bijvoorbeeld lid worden van de club van vijftig of honderd, waarna u op de hoogte wordt gehouden van al het nieuws. Ook bent u welkom op een racedag. Bedrijven kunnen gebruik maken van reclame-uitingen op kuip of pak en ga zo maar door. Kevin van Leuven heeft ook een eigen website: www.kevin-34.nl Heeft u interesse om Kevin te steunen? Neem dan contact op met de familie Van Leuven, Bosweg 20, 5866AC Swolgen,bank nr. 150400373, e-mail: bert_anja@planet.nl, telefoon: 0478-692674. Kevin van Leuven op de Sachsen ring in Duitsland, samen met een wedstrijdmiss en vader Bert. programma zaterdag 30 dec. SVOC'01 vet-Swolgen vet 15.00 Na vijf jaar goede samenwerking hebben Herman Pouwels, trainer van de dames van SSS'18, en het bestuur van SSS'18 besloten om na dit sei zoen uit elkaar te gaan. Pouwels kan terugblikken op een prima staat van dienst, want een damesteam op dit niveau handhaven is geen sinecure. SSS'18 gaat het seizoen 2006/2007 in zee met de 57-jarige Theo van Hees uit Nijmegen, thans werkzaam bij de damesafdeling van Herpinia. Verder is het contract van hoofdtrainer Noud Janssen en zijn assistenten met een jaar verlengd. Hans Winkelhag staat ook komend seizoen aan het roer bij Ysselsteyn. De voetbaltrainer uit Tegelen is bezig aan zijn eerste jaar bij de vijfdeklas- ser. Afgelopen seizoen degradeerde Ysselsteyn uit de vierde klasse en momenteel staat de club opnieuw in de bedreigde zone. Het bestuur rekent Winkelhag de tegenvallende resultaten niet aan. "Nee, dat ligt echt niet aan de trainer", zegt voorzitter Peter Koopmans. "Hans is heel gedre ven en fanatiek. Hij ligt ook goed bij de spelersgroep. Vandaar dat we het contract hebben verlengd." SV Venray houdt op 1 januari een nieuwjaarsborrel vanaf 13.00 uur. Voorzitter Sjef Keijzers houdt vanaf 14.00 uur een toespraak en vanaf 14.30 uur is er de huldiging van de jubilarissen. Aansluitend is er een muzikaal programma met ondersteu ning van De Herders. Verder wordt er een loterij gehouden, waarvan de opbrengst naar Hospice Zenith gaat. In de jachthaven wordt op zaterdag 30 december een winterkoppelwed- strijd gehouden. De loting voor de plaatsnummers is vanaf 8.45 uur. Er wordt gevist van 10.00 tot 15.15 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pie- ter Kunen via tel. (077)3662920. Zie voor contributiebedragen 2007 www. hsvhetalvertje.nl. De bostrainingen en de zaaltrainin gen vervallen van 24 december tot en met 6 januari voor de pupillen, de c/d junioren en de NSG-atleten. Uitsla gen indoor Arnhem staan vermeld op www.avdeliemers.nl. Het emailadres van AV Venray-Regio is info@atletiek- venray.nl. De trainingen: Pupillen woensdag zaaltraining De Weert 18.00-19.00 uur. Zaterdag bostraining 11.00- 12.15 uur. C/D junioren maan dag zaaltraining De Weert 18.00-19.00 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. A/B en senioren: Dinsdag 19.00- 20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondagochtend in overleg trainer. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag (bos) 13.00 - 14.30 uur. NSG-atleten donderdag zaal De Focus 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dins dag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën).Tele foon tijdens trainingen: 585522. Infor matie bij de trainers of tel. 588217. Zie ook www.atletiekvenray.nl. Iedere zaterdag is de papiercontainer vanAV Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Agenda: 31 december Pfalzdorf Dl Sylvesterlauf 10 januari Someren Donckcross (LimBra) 21 januari Helden Heidense Bos- sencross (LimBra) 27 en 28 januari Venray Vlakwatercross(LimBra) In een sfeervol versierde Kiosk is de kerstdrive gehouden. Tussen de lijnen A en B was een mix gemaakt en dat leverde leuke en spannende wedstrijden op. Uiteindelijk waren Joep Vaessen en Mia van het Reve de winnaars. De avond werd afgeslo ten met een gezellig samenzijn. De eerstkomende weken wordt er niet gebridged. De start is op woensdag 10 januari met de eerste wedstrijd in de tweede parencompetitie. De kerstdrive is gespeeld. Aan het eind van de avond ging iedereen met een leuk presentje huiswaarts. In geel waren Maria Cuppen en Leny Jen- niskens met 59.58 procent de win naars. Tweede waren Truus Buyssen en Truus Michels met 59.17 procent en de derde plaats werd gedeeld door Tonny van Ham met Jeanne Korsmit en Marijke v.d. Boom met Aike van Glabbeek met een percentage van 57 procent. In groen was er een gedeelde eerste plaats met 60.76 procent voor Francien Haeghens met Jeu Steeghs en Door van Kempen met Truus Kok. Derde waren Toos Smits en Henk de Vries met 56.60 procent. Den Handboog verloor met 2-5 van De Peel 1. Jo Poels won zijn partij met 12.00 gem. en een serie van 42. Jac van Horne winst met 6.81 gem. en een serie van 33. De peel 2 tegen De Pruuvers werd 6-1De eerste grote overwinning dit jaar. Twan Backus maakte zijn 110 car. in 28 beurten. Hij speelde 3.92 gem. en een serie van 15. Jan van Geffen speelde gelijk met 3.70 gem. en een serie van 15. Miep Poels winst met 1.41 gem. en een serie van 9. Voetbalvereniging Volharding uit Vierlingsbeek heeft het jaarlijkse indoortoernooi in tenniscentre De Maaskant in Bergen gewonnen. Daar het de twintigste keer was dat dit toernooi gespeeld werd, was er spra ke van een jubileumeditie. En zoals het bij een jubileumeditie hoort, won de organiserende vereniging het toer nooi. In de finale van de serie A versloeg Volharding het uitstekend voor de dag komende SSS'18 uit Overloon met 6-4. Volharding had ook het meeste recht Uitslagen BBHV Dos 1-Sna 1 A-kl. 4-7 Hoekje-Dos 2 A-kl. 10-1 Trefpunt-Dos 3 C-kl. 3-9 Dos 4-EvSt.2 E-kl. 5-7 Dos 3-Dos 1 3-B. 0-10 Trefpunt-Dos 2 3-B. 4-7 KNBB De Jordaan 2-Dos Cl 2-5 De Basule-Dos C2 5-2 Programma: 2-1 Ketsers 2-Dos 3 C-klasse Roelanzia 1 verloor met 2-6 van OGOl.Alleen Jo Poels kon zijn partij winnend afsluiten, Gem. 7.04 en een serie van 51 (twee punten). Roelan zia 2 won met 10-3 van DVS. Twan Backus won met een gem. van 4.89 en een serie van 17. Hij stond na tien beurten in een verloren positie, maar hij had een sterke eindspurt, hij maak te de partij uit toen zijn tegenstander nog 5 car. moest. Tonnie Poels pakte ook de volle winst (drie punten) met een gemvan 309 en een serie van 12 Miep Poels haalde ook drie punten. Ze won met een gem. van 2.63. Roelan zia 3 verloor met 8-9 van de Ketsers. Wim Camps haalde een punt voor het gem. (2.31), met een serie van 18. Frank Verbeek speelde gelijk met een gem. van 2.16 en een serie van 18 (twee punten) Toon Rongen ook een gelijk spel, met 1.85 gem. (twee punten). Maarten Meulendijks haalde de volle winst (drie punten), met 1.42 gem. Roelanzia 4 tegen OBK werd 10- 4. Hans Rongen winst met 2.32 goed voor drie punten. Ruud Smolders haalde eveneens drie punten (gem 2.24). Lenie Sanders scoorde ook drie punten. Ze won met 1.20 gem. Na vijf avonden zit het koppeltoer- nooi van Diana er weer op.Dit toer nooi was zeer goed bezocht, zo'n 150 schutters deden mee met uitstekende resultaten. Ondanks dat de einduitslag nog niet bekend is, is het toch vermel denswaard dat Marjolein Janssen haar persoonlijk record wist te verbeteren met elf punten. Nieuwjaarsdag is er vanaf 11.00 uur een nieuwjaarsreceptie bij de ver eniging. Dinsdag 2 januari wordt er gewoon weer geschoten, de zevende wedstrijd van de onderlinge competitie. Zondag 7 januari is er een wed strijd in Baexem, vertrek om 13.00 uur vanaf het clublokaal. Programma woensdag 3 januari ODOS 3-de Peelkorf 5 19.30 De Peelkorf 6- Oranje Wit 3 20.30 Programma donderdag 4 januari Midako-Recreanten 1930 Uitslag De Roos tegen De Roos 2 is 788 tegen 765 ringen. Hoogste schutters De Roos 1 H. Hermans en P. Martens met 265 ringen. Bij De Roos 2 was de hoogste schutter L. Bartoli met 259 ringen.Nieuwe leden zijn nog altijd van harte welkom op don derdagavond vanaf 20.30 uur bij cafÈ P. Martens in Leunen. op de toernooioverwinning, aange zien de ploeg als enige van de deel nemende teams alle wedstrijden won. Het is zes jaar geleden dat de roodwit- ten hun eigen toernooi wisten te win nen. De smaakmaker bij Volharding was Jaap de Vlam, die in alle vijf de wedstrijden van de Bekenaren wist te scoren. Leunen, de winnaar van de afgelopen twee edities, kwam nu niet verder dan de vierde plek. Leunen ver- In de eerste klasse is de laatste wed strijdronde gespeeld in 2006 met als resultaat een nieuwe koploper.Want After Fifty's haalde flink uit tegen PlusMinus terwijl Spijkerhoek ternau wernood won van Peters Voegwerken. Daardoor staat After Fifty's nu twee wedstrijdpunten voor op Spijkerhoek. Adviesbureau Brandveiligheid- NLW 9-1 Adviesbureau Brandveiligheid heeft NLW een grote nederlaag toegebracht. Alleen Jan van Gerven wist een punt je af te snoepen tegen Thea van den Bosch, die het altijd lastig heeft tegen van Gerven. Opvallend was het dat alle wedstrijden in drie games werden beslist.Ton Peeters en Gerda van Meij- el bleven dus ongeslagen en ook het dubbelspel ging naar Gerda van Meij- el en Thea v.d. Bosch. De NLW dames Franka Hendrix en Marjo Lange deden hun best maar konden geen vuist maken tegen het sterke team van Adviesbureau Brandveiligheid. Spijkerhoek-Peters Voegwerken 6-4 Koploper Spijkerhoek heeft een moeizame zege behaald op het team van Peters Voegwerken. Omdat het Zaterdag 30 december wordt in café De Piëlhaas een toernooi gehou den. Aan dit toernooi kan iedereen deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur, de wedstrijden beginnen om 20.30 uur. Informatie, opgave, tel: 582187. Aan de vooravond van het 45-jarige bestaan (maart 2007) kan deVenrayse zwemvereniging met haar dik 750 leden terugkijken naar mooie jaren van ontwikkeling. Aan het einde van 2000 zat SPIO in een behoorlijke dip, er was gebrek aan vrijwilligers, de financiën waren niet op orde en het ontbrak aan communicatie binnen de club. Na twee bijzondere ledenver gaderingen, die tijd, is de opgaande lijn opgepakt en bloeit de club als nooit tevoren. SPIO (de naam SPIO is afkomstig van SPIO de dochter, nimf/nereïd, van de Griekse zeegod Nereus en zeegodin Dorus) is SPIO momenteel actief in leszwemmen, loor in de kleine finale met liefst 6-0 van het thuis spelende Montagnards uit Bergen. Het voor het eerst deelne mende GW'57 uit Grave won de titel in de serie B door in de finale Melder- slo met 6-4 te verslaan. Volharding 2 stelde teleur door niet door de pou lefase heen te komen. Volharding Al deed het beter. Het team van trainer Erwin van Benschop werd keurig vier de na een 5-2 nederlaag in de kleine belangrijke dubbelspel gewonnen werd door Spijkerhoek behaalden zij een benauwde 6-4 overwinning en hebben door deze uitslag de leiding af moeten staan aan After Fifty's. Bij Spijkerhoek wonnen Geert van Boven en Patrick Hendriks elk twee partijen Vooral voor Hendriks was dit goed voor zijn zelfvertrouwen en poetste daardoor zijn offday van de vorige competitiewedstrijd ver weg. Frans Roording wist alleen van Peter Verhae- gen te winnen. Verhaegen had geen gelukkige avond want hij verloor al zijn wedstrijden. Verder was het maar goed dat kopman Jac Swinkels weder om ongeslagen bleef bij Peters Voeg werken en samen met het belangrijke winstpunt van Frans van Meijel op Frans Roording bleven zij op vier pun ten steken. Peters Voegwerken is een plaatsje gezakt op de ranglijst en staat nu op plaats vier op de ranglijst net achter Adviesbureau Brandveiligheid. After Fifty's-PlusMinus 1-9 After Fifty's heeft dus goede zaken gedaan door de grote overwinning op PlusMinus. Plus Minus heeft best nog wel tegengesparteld en vooral Gusta Thijssen liet zich weer goed zien. Zij wist zelfs de sterke Elly Moors in vijf zeer spannende games te verslaan en dat was de verrassing van de avond. Met goed gevarieerd spel wist zij Elly Moors telkens te verrassen. Ook tegen Gerard Moors stond zij na drie games voor met 2-1maar toen gooide Gerard er een schepje bovenop en wist hij vrij simpel de vierde en vijfde game te winnen. Gerard Moors en Janos Ros- manics bleven ongeslagen bij After synchroonzwemmen, waterpolo en wedstrijdzwemmen. De prestaties liegen er tegenwoordig niet om. Bij het Leszwemmen op zaterdag in De Sprank, gaan per kwartaal ongeveer honderd leden op voor een zwem diploma als resultaat van het steeds beter onder de knie krijgen van hun zwemvaardigheid. Synchroonzwem men hikt aan het tegen het landelijk niveau. Waterpolo is met de heren op bondsniveau en de jeugd sterk in opmars. Wedstrijdzwemmen is, in samenwerking met Manta Bergen, onlangs gepromoveerd naar de lande lijke B-competitie.Al met al resultaten die genoemd mogen worden en die finale tegen Z.S.V uit Zeilberg. Saillant detail in dit duel was dat ZSV getraind wordt door Math Aerts uit Overloon, tot twee jaar terug zelf trainer van Vol harding Al. De jubileumeditie van het indoortoernooi dreigde bijna afgebla zen te worden. Een spontaan ontstane brand in de tennishal zorgde binnen voor een behoorlijke rookontwik keling, maar de brandweer slaagde erin om de lucht in de hal weer tot normale proporties terug te brengen, waardoor het toernooi met enige ver traging toch gespeeld kon worden. Fifty's. Anne Say kon haar goede vorm van de laatste weken niet voortzetten tegen deze sterke tegenstander en moest helaas haar partijen afgeven. Elly Coenen speelde een uitstekende partij tegen Gerard Moors. Na de eer ste en derde game te hebben gewon nen, leek een verrassing in de lucht te zitten, doch Gerard won uiteindelijk de vierde en vijfde game met grote cijfers. Teamcaptain Erwin van Mill kan dus uiterst tevreden zijn op zijn team die nu de koppositie heeft over genomen van Spijkerhoek. Eindstand eerste helft: le After Fyfty's 45 punt ten, 2e Spijkerhoek 43 punten, 3e Adv. Brandveiligheid 37 punten, 4e Peters Voegwerken 33 pt, 5e NLW 14 pt. Elke donderdagmiddag is er vanaf 13.30 uur een fitnessmiddag met fit ness, zwemmen en sauna als totaal aanbod in sportcentrum De Sprank. Dit betreft een samenwerkingsproject met sportcentrum De Sprank. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Gymnastiek 60+ in gymzaal Oostrum wordt elke dinsdagmiddag vanaf 16.30 uur gehouden. De start is op dinsdag 9 januari. Op maandag 15 januari wordt er een voorlich tingsmiddag gegeven over yoga in het Centrum voor Ouderen de Kemp haan. Bij voldoende interesse kan men intekenen voor tien yogalessen. Voor informatie zie www.synthese.nl, email seniorensport@synthese.nl of tel. (0478)517317 (vanaf 2 januari). mede behaald worden door onder steuning van vrijwilligers. Om meer clubbinding, eenheid en professionelere uitstraling te rea liseren was het bestuur er veel aan gelegen om één lijn clubkleding te introduceren. Bijna 45 jaar na de oprichting kwam SPIO in contact met haar oprichters de gebroeders Jans sen van het gelijknamige bouwbedrijf. De directie van Janssen Raedts Bouw heeft het SPIO mogelijk gemaakt om door middel van een financiële dona tie ruim tweehonderd zwemmers te voorzien van poloshirts, korte broe ken en zwemtassen. t£r/Vp,VO%

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13