"Steeds meer behoefte aan betrouwbare opvang" Jaarwisseling vieren op NCC camping "Het moet veilig blijven voor iedereen" Watersport in Geijsteren De Lindehof steunt SOS Meerlo-Wanssum Service rubriek Oude foto PEEL EN MAAS Donderdag 28 december 2006 - Pagina 11 Nieuw fenomeen in kinderopvang: het kinderonthaalhuis "Er is steeds meer behoefte aan goede en betrouwbare opvang voor kinderen," zegt Wilma Cleven uit Swolgen, die in de tweede week van janu ari het kinderonthaalhuis Jip- pie start, waar opvang voor 0- tot 4jarigen wordt geboden. Jippie staat voor flexibele, kleinschalige, deskundige en persoonlijke opvang in een huiselijke sfeer. Jippie is ver bonden aan Kate Harry, dat weer een onderdeel is van Hop Marjanneke, een grote landelijke intermediair op het gebied van kinderopvang. Een kinderonthaalhuis is een nieuw fenomeen op het gebied van dagopvang en biedt een aan tal voordelen: het kind heeft altijd dezelfde leidster hetgeen de ver trouwensband ten goede komt. Het kind krijgt persoonlijke aan dacht in een huiselijke omgeving en maakt deel uit van een kleine groep van maximaal zes kinde ren. De gezelligheid en speelmo- gelijkheden komen uit dit kleine groepje, het kind leert omgaan met andere kinderen. Wensen over opvoeding worden afgestemd met de leidster, er is veel mogelijk. Maar het bieden van structuur ligt wel aan de basis. Wilma Cle ven: "De basis moet goed zijn en structuur biedt vertrouwen, rust en veiligheid. Belangrijk voor de ontwikkeling van het kind. Verder is een voordeel dat de opvangtij- den flexibel zijn en op die basis wordt ook een contract gemaakt. De overheid draagt bij in de opvangkosten in de vorm van kin- deropvangtoeslag. De vrijwillige werkgeversbijdrage vervalt met ingang van het nieuwe jaar. Alle werkgevers betalen een percenta ge mee en dit gedeelte komt óók via de kinderopvangtoeslag bij de ouders terug." "In deze tijd waarin het deelne men aan het arbeidsproces steeds meer wordt gestimuleerd, zeker voor vrouwen, is het belangrijk dat er voldoende kinderopvang is. Ik was in het verleden leidster op een peuterspeelzaal. Maar de animo onder ouders om hun kin deren een extra derde dagdeel onder te brengen bij een peuter speelzaal, werd minder en mijn werkzaamheden werden daardoor afgeroomd. In mijn zoektocht naar iets anders kwam ik bij Kate Harry uit en het concept sprak mij meteen heel erg aan. Een eigen onderneming, kleinschalig en professioneel, bezig zijn met wat ik het leukste vind: de zorg voor kleine kinderen." Het opzetten van zo'n eigen onderneming gaat niet zomaar. Het begint met een infor matieavond, een intakegesprek, en er moet voldoende kwaliteit aanwezig zijn om in aanmerking te komen voor deelname aan de opleiding die hoort bij een kinder onthaalhuis. In vier maanden tijd komen de pedagogische vaardig heden aan bod, de ontwikkeling van en het communiceren met kinderen zijn enkele onderdelen van de opleiding. Het opstellen van een ondernemingsplan hoort ook bij de opleiding, die wordt afgeslo ten met een diploma. "De gerichte opleiding en de ruime ervaring in het omgaan met kinderen staan garant voor de kwaliteit die ik kan bieden. Een ander pluspunt is dat mijn huis gezellig is en helemaal is ingericht voor deze kleintjes, met speelgoed en een aparte slaap kamer. Onze eigen woonkamer hebben we naar boven verplaatst, zodat de begane grond helemaal voor Jippie beschikbaar is. De lan delijke omgeving waarin ik woon is prachtig. Ik ben zó in het bos en dat is heerlijk voor de kinderen." Ook het huis en de facilitei ten zijn streng getoetst. Kate Harry doet een risico-inventarisa tie, want veiligheid is één van de speerpunten van de organisatie. Ook de hygiëne moet aan vastge stelde voorwaarden voldoen. Deze wettelijke eisen worden regelma tig gecontroleerd. "Ik ben ervan overtuigd dat de vraag naar professionele opvang zal groeien en ik wil op deze manier daaraan meewerken door Wilma Cleven: "De basis moet goed zijn en structuur biedt vertrouwenrust en veiligheid. Belangrijk voor de ontwikkeling van het kind" met mijn eigen kleine onderne ming zo veel mogelijk kwaliteit te bieden. Het grootste voordeel van het concept van een onthaalhuis zie ik in de combinatie van het persoonlijke, huiselijke, de ruimte en de flexibiliteit, gecombineerd met de professionaliteit die ook een groot kinderdagverblijf biedt. Kinderen hebben een liefdevolle en betrouwbare opvang nodig. En ouders hebben behoefte aan zekerheid dat er goed wordt gezorgd voor hun kind, zodat zij zich kunnen concentreren op hun werk. Ik heb veel vertrou wen in mijn bedrijfje 'Jippie' en ik heb met al mijn enthousiasme het beste voor met de kleintjes die aan mijn zorg worden toever trouwd." Meer informatie: www.kate-en- harry.nl Het telefoonnummer van Jippie: 0478-691646. Campingbeheerder Anton van Wijk kiest voor rust en vrijheid van de natuur Anton van Wijk (66) komt als kampeerder al vanaf 1976 met de caravan naar de NCC cam ping in Geijsteren. De NCC is een vereniging van ruim 4000 enthousiaste en actieve cara vangebruikers. De vereniging richt zich op het stimuleren van toeristisch gebruik van de caravan binnen en buiten Nederland, heeft eigen clubter reinen die vaak in een natuur gebied liggen. Zoals in Geijste ren, waar de camping op een uniek terrein, pal aan de golf baan, ligt. "De rust en de stilte, buiten zijn, rondzwerven in de omgeving en dan in het dorpscafé een borrel drinken en een praatje maken met de dorpsbewoners, dat is wat het wonen op de camping zo aan trekkelijk maakt." Anton van Wijk, afkomstig uit Tiel, is sinds twee jaar beheerder van de NCC camping in Geijs teren en heeft zijn huis verruild voor een caravan. Hij was docent aardrijkskunde op een middelbare school en is op 6l-jarige leeftijd in de VUT gegaan. Een paar jaar eerder, toen zijn zoon het huis uitging, is hij met zijn vrouw al kleiner gaan wonen. En de laatste twee jaar hebben ze de achtertuin ingeruild voor het uitgestrekte natuurgebied van Geijsteren. "Ons huis staat er nog, om de drie weken rijden we naar Tiel, voor namelijk om de was te doen want dat is op de camping niet mogelijk in de winter, 's Zomers wel, want dan kunnen onze gasten en wij gebruikmaken van de faciliteiten van de landgoedcamping in Geijs teren. Onze camping heeft een biologisch zuiveringssysteem en wasmiddelen zijn te agressief. Wij maken ook schoon met ouderwet se groene zeep. We zijn hier, wat je noemt, zelfverzorgend. Sinds een jaar hebben we een toiletunit en we merken dat dit toch weer meer gasten trekt. Zelfs zoiets heeft een magneetwerking." Wonen in de natuur, dat is wat Anton van Wijk trekt. "Terug naar de natuur, zoals bij de romantiek van Rousseau. Genieten van de rust, tijd om boeken te lezen, geen behoefte aan televisie. Het leven, vooral in het westen van het land, is verkild en geïndividualiseerd: iedereen is vooral met zichzelf bezig. Het dorp Geijsteren is nog zoals vroeger en ouderwets in de zin van contact en er voor elkaar zijn als het nodig is. Het is ook een prachtig dorp, heel bijzonder zelfs." Beheerder van een camping is een vrijwilligersbaan, de NCC-ver- eniging draait op vrijwilligers. Het maakt het voor de leden aantrek kelijk om erop uit te gaan, want de campings zijn prettig geprijsd. De faciliteiten zijn eenvoudig, maar altijd voorzien van schone sanitaire voorzieningen. De cam- pinggasten zijn meestal wat ouder, gesteld op hun rust en kunnen zichzelf vermaken. Het zijn door de wol geverfde kampeerders. Ze hebben een gemeenschappelijke deler: de 'passie' voor het kampe ren. Ook de gesprekken onderling gaan doorgaans over de caravan, de trekhaak en de auto en of het insteken van de caravan wel of niet moeilijk is. Vriendschappen ontstaan hierdoor op de camping. HAPPY HOUR Wat zijn de taken van een beheerder van een camping? "Natuurlijk het onderhoud van het terrein, de gasten ontvangen en wegwijs maken, schilderwerk, bij problemen oplossingen zoeken. Mijn vrouw heeft een map met toeristische informatie samenge steld, waarin de omgeving wordt gepromoot, maar waarin ook prak- Campingbeheerder Anton van Wijk: "Oudejaarsdag zelf bakken we oliebollen en appelflappen daar beginnen we 's ochtends al mee." tische informatie te vinden is zoals het adres van de huisartsenpost en de trombosedienst. Een stukje geschiedenis van Geijsteren, waar in ook baron de Weichs de Wenne en het landgoed worden belicht, komt aan bod. En het organiseren van activiteiten, zoals oudejaars avond. De camping met 21 staan plaatsen is al lang van tevoren vol geboekt. Van het landgoed lenen we dagen van tevoren al een grote tent die verwarmd kan worden. Voor de tent komt een gezellig knapperend houtvuur. Zo rond 16.00 uur komen onze gasten met eigen drank, voor het happy hour. Oudejaarsdag zelf bakken we oliebollen en appelflappen, daar beginnen we 's ochtends al mee. Wie wil kan meehelpen. Om 23-45 uur verzamelen we weer in de tent en luiden we met z'n allen het nieuwe jaar in. Er bestaat geen mooiere omgeving om dit te doen, op zo'n unieke plek midden in de natuur." Meer informatie: www.caravan- club.nl Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.R vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Carbidschieten: strenge voorwaarden Omdat het carbidschieten in de gemeente Meerlo-Wanssum stilaan een rage begint te wor den, heeft de gemeente Meer lo-Wanssum de puntjes op de i gezet wat betreft de mogelijk heden en onmogelijkheden. Aanleiding is het feit dat Eric van de Ligt uit Wanssum het initiatief heeft genomen om in Wanssum de eerste Noord- Limburgse carbidvereniging op te richten. En met succes. Want tijdens het Spektakel aan de Maas bij grand-café De Maashoeve gaven zich al zes mensen op voor deze kersver se vereniging. Destijds verklaarde de politie Limburg-Noord dat carbidschie ten niet gebonden is aan wet telijke voorschriften. Dat klopt, maar de gemeenten kunnen in de Algemene Plaatselijke Verordening maatregelen nemen. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft mede naar aanleiding daarvan via publicaties in de dorpsbladen laten weten dat er in die gemeente wel degelijk toestemming nodig is als mensen met carbid willen gaan schieten. Mensen die deze oude traditie -carbidschieten met melkbussen- nieuw leven willen inblazen, moe ten daarvoor een speciale onthef fing aanvragen bij de gemeente. Maar tijdens de viering van oud op nieuw heeft de gemeente een algehele ontheffing verleend. Pre cies zoals met vuurwerk mag 31 december van 10.00 uur 's mor gens tot 1 januari 2.00 's nachts met carbid worden geschoten. De carbidschieters moeten wel voldoen aan een reeks voorwaar den om de veiligheid van de beoe fenaars alsmede het publiek te garanderen. De gemeente Meerlo-Wnssum laat weten dat de regels zijn opge steld in nauw overleg met carbid- kenner in deze regio, de Wanssum- se ondernemer Eric van de Ligt. Hij is ook de initiatiefnemer van de eerste Noord-Limburgse carbid vereniging en promotor van het carbid.Van de Ligt vindt het uitste kend dat er nu voorwaarden zijn waaraan de beoefenaars van deze traditie zich moeten houden. "Het moet veilig blijven voor iedereen en dat willen wij ook met onze nieuwe vereniging", zegt Van de Ligt, die ook medeorganisator was van Spektakel aan de Maas tijdens welke happening ook een grote en spectaculaire carbiddemonstra- tie werd gegeven. De woordvoerder van de gemeente laat weten dat de gemeente deze maatregelen heeft genomen nu blijkt dat het carbid schieten een rage begint te wor den. Als de nieuwe carbidclub demonstraties wil geven moet daarvoor een ontheffing worden aangevraagd.Volgens de regels van de gemeente mag carbidschieten alleen gebeuren vanaf particulier terrein en moet het plaatsvinden onder toeziend oog van volwasse nen. Kinderen beneden de zestien jaar mogen deze sport niet beoe fenen. Op de locaties waar wordt geschoten, mogen maximaal vijf bussen gelijktijdig schietklaar zijn. Bovendien moet gezorgd worden voor goed blusmateriaal. In de dorpsblaadjes van Meerlo-Wans sum stond vorige week de eerste publicatie over de voorwaarden rondom het carbidschieten. Door een misverstand zijn dat niet de goede voorwaarden en publiceer de de gemeente deze week de correcte tekst. Het dagactiviteitencentrum De Lindehof in Wanssum, voor mensen met beperking of een zorgvraag, gaat zich actief inzetten om het werk van de Stichting Ontwikke- lings-Samenwerking Meerlo- Wanssum te ondersteunen. Vanaf heden worden namelijk in hun speciale cadeaushop aan de Meerloseweg in Wans sum Afrikaanse gebruiks voorwerpen verkocht van de Wereldwinkel Venray. En de opbrengst daarvan vloeit hele maal naar het nieuwe project van SOS Meerlo-Wanssum, de bouw van een basisschool in het dorpje Kalundu View in Zambia. "Wij vinden dat dit gebaar past bij onze doelstel ling en op die manier werken onze cliënten ook mee aan een betere wereld", licht Annemie Hermsen van De Lindehof toe. Dankzij de sympathie van de Wereldwinkel ten opzichte van SOS Meerlo-Wanssum krijgt De Lindehof deze producten tegen inkoopsprijs. Dat betekent dat de opbrengst voor honderd procent naar het nieuwe project van SOS gaat. In het atelier van dagactivitei ten De Lindehof worden gebruiks voorwerpen gemaakt zoals fotoal bums, ordners, gebonden boeken en lampen en deze worden door de deelnemers aan de dagactivitei ten zelf ook verkocht in de winkel. Bovendien worden ook produc ten van andere zorginstellingen verkocht en sinds deze week dus ook gebruiksvoorwerpen en pro ducten van de Wereldwinkel. Zo zijn in het dagactiviteitencentrum Max Havelaar koffie en Afrikaanse thee en chocolade verkrijgbaar en staan er ook prachtig metalen speelgoed, spekstenen beelden, speciale kandelaars en beelden. In een speciale hoek van de winkel is een informatiestandje van SOS ingericht. De winkel is geopend: maandag, woensdag en zaterdag van 13-30- 17.00 uur.Tijdens schoolvakanties gesloten. Voor meer informatie: www.delindehof-wanssum.nl Het Maasdorp Geijsteren kende voor de Tweede Wereldoorlog jaarlijks grote watersportfeesten. Deze feesten waren wijd en zijd bekend. Verkleed in een matrozen pakje namen de roeiers plaats in hun bootje op de Maas.Twee man nen, die achter op een plankje van de boot elkaar met een stok in het water proberen te duwen. Kent u de personen die op de foto staan? U kunt hun namen doorgeven aan de heemkundevereniging,contact- personen:A. Snellen, tel: 692196 of A.Jacobs, tel: 692526. i Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11