ernemers En de winnaar was... PEEL EN MAAS Donderdag 21 december 2006 - Pagina 9 Barto's Broodjes en IJssalon is een broodjeszaak en ijssalon in winkelcentrum De Bleek. Direc teur Barto Hulleman. Genomineerd doorVenray Centraal 'Barto's Broodjes ben ik begon nen in 1999, toen ik in de steden de trend zag dat mensen buiten de deur lunchten. In Venray was dat onontgonnen gebied, mensen aten gewoon uit hun broodtrommeltje. Financiële instellingen hadden weinig vertrouwen in mijn idee, anderen vonden De Bleek een twij felachtige locatie. Maar het pand is perfect en heeft een aangenaam terras.' Het succes van de broodjes smaakte naar meer: in 2003 huurde Barto Hulleman het naastgelegen pand en opende er een ambachte lijke ijssalon. 'Durf is: verder kijken dan het heden, juist als het goed gaat. Vandaar de ijssalon.' Nog meer vernieuwing: sinds kort is er de website lekkerstebroodje.nl. Hier kunnen mensen uit Venlo en Ven ray online hun lunch bestellen. 'De concurrentie in deze markt neemt toe, maar daardoor laat ik me niet afleiden. Ik laat gewoon mijn eigen visie zien.' Graszoden kweekbedrijf Direct Gazon kweekt en levert gazon aan particulieren en bedrijven. Eigena ren Toos en Wim Janssen, Roel Jans sen en Rob Bruin. Genomineerd door VZO afdeling Heide, Leunen, Merselo, Veulen, Vredepeel, Yssel- steyn. 'Het geheim van goed gazon en van Direct Gazon? Gediscipli neerde verzorging, stipte bezor ging en klantgericht werken. Wij werken zeven dagen per week.' Direct Gazon kweekt jaarlijks twee miljoen vierkante meter gazon in Ysselsteyn en omgeving. Het bedrijf begon in 1998. 'We hebben onze banen opgezegd en begonnen een nieuwe toekomst. Nee, we hebben geen moment spijt gehad.' Inmid dels exporteert Direct Gazon naar 10 landen en werken er in het hoog seizoen 18 mensen. 'In 2002 moes ten we kiezen tussen klein blijven of groeien. Dat betekende nog meer exporteren. Die gedurfde beslissing pakte goed uit.'Vreest Direct Gazon voor de concurrentie van kunst gras? 'Nee hoor, laat maar komen. Wist je dat veertig vierkante meter gras voor 3 personen zuurstof pro duceert? Gazon is mooi, natuurlijk en gezond. Dat blijft altijd.' GGZ Noord- en Midden-Limburg is een instelling voor de geestelijke gezondheids- en verslavingszorg. Voorzitter Raad van Bestuur Toine van der Sanden. Genomineerd door Industriële Club Venray e.o. 'Het enkeltje Venray zoals we dat vroeger kenden in de psychia trie, bestaat niet meer,' zegt Toine van der Sanden. Mensen met een psychiatrische beperking leven tegenwoordig zo veel mogelijk in de maatschappij. 'We gooien de ramen open.' Deze omwenteling gaat in Venray gepaard met een uniek project: Servaashof. Tussen 2006 en 2011 komen er op het terrein van de instelling behalve een nieuw psychiatrisch zieken huis ook 430 woningen en maat schappelijke voorzieningen, van een kinderboerderij tot sportvel den en een amfitheater. 'We halen de samenleving ons instituut bin nen.' Servaashof past binnen de GGZ-filosofie, die zegt dat onder nemen bestaat uit nieuwe dingen doen. 'Wij durven dit project aan omdat Venray en de psychiatrie al 100 jaar met elkaar verweven zijn. Dat maakt Servaashof tot zo'n leuke onderneming.' Café Hulsman en Plein 14 zijn een café en een café-restaurant in hartje Venray Directeur Paul Hulsman Genomineerd door Koninklijke Horeca Nederland afdeling Venray 'Wij willen onze gasten gebor genheid en gezelligheid bieden. Maar we doen ook graag iets ver rassends. Evenementen organise ren geeft ons een kick.' De Nieuw jaarsparty in de Wetteling, het beachvoet- en volleybaltoernooi, het evenement 6x11, het Lied jes Vastelaovend Kontoer: Paul Hulsman is erbij betrokken. 'Mijn moeder zei altijd: "Als je kroeg goed loopt, hoef je geen gekke dingen te doen." Maar toch moet je soms uitpakken met iets ver- nieuwends. Bij elk nieuw idee zijn redenen te bedenken om het niet te doen. En het tijdstip lijkt altijd slecht gekozen. Maar als je niet durft, ga je achteruit. Daarom heb ben wij Plein 14 strak en modern ingericht, anders dan de mensen gewend zijn. En daarom hebben we gekozen voor nieuwbouw van Café Hulsman. En al zit het nog niet mee, dat nieuwe pand komt er!' Hoe worden de winnaars van de Venrayse Ondernemers Prijzen gekozen? Een kijkje achter de schermen. De winnaar van de Rabobank Publieksprijs wordt op 4 januari gekozen door de bezoekers van het Venrayse Ondernemers Eve nement. De winnaar van de Loek Nelissenprijs wordt gekozen door een jury.'De Loek Nelissenprijs en de Rabobank Publieksprijs heb ben een uitstekende naam in Ven ray en omgeving. Dat willen we graag zo houden. Het moet een echte eer zijn om te winnen. De jury gaat dan ook niet over één nacht ijs.'Aan het woord is Berna- det Verhoeven. Zij is binnen het zevenkoppig organisatiecomité van de Venrayse Ondernemers Prijzen verantwoordelijk voor de jurering. Enthousiasme De jury van de Loek Nelissen prijs bestaat uit vier personen. Het zijn de heer Jos Waals, burgemees ter van Venray en juryvoorzitter; de heer Harry Loozen, directeur Kamer van Koophandel Limburg; de heer Jos Vervoort, partner bij Hoffman Krul Partners; en de heer Harry Clevis, directeur Clevis Consultancy. 'Het zijn stuk voor stuk mensen die in hun dagelijks werk veel te maken hebben met ondernemers en ondernemen,' weet Bernadet Verhoeven. 'Het jurywerk doen ze trou wens alle vier in hun vrije tijd. En ze doen dat met veel enthousias me, want ze vinden het hartstikke leuk om bij ondernemers in de keuken te kijken.' Durf De eerste taak van de juryleden is brainstormen over het thema dat het organisatiecomité heeft gekozen. In het verleden was het thema onder andere 'Onderne merschap innovatie' en 'Onder nemerschap samenwerking'. Dit jaar is het thema 'Onderne merschap durf'. Aan de hand van dit thema selecteren de tien Venrayse en Wanssumse ondernemersvereni gingen een ondernemer (uit hun eigen vereniging óf van buiten) van wie zij vinden dat deze het thema op bijzondere wijze invult. Dit jaar kwamen de tien onderne mersverenigingen tot acht geno mineerden. Geen onderscheid Voor deze acht genomineerden brengt de uitverkiezing aardig wat werk met zich mee. Om te beginnen maken ze voor de jury een map met documentatie over hun bedrijf. Daarnaast ontvangen ze twee van de vier juryleden in hun bedrijf gedurende exact één uur ('ik houd de tijd strikt in de gaten, er wordt geen onderscheid gemaakt!' verzekert Bernadet Ver hoeven). En tot slot spreken ze op 15 december tijdens de jury dag nog eens 20 minuten met de voltallige jury. Na afloop trekken de juryleden zich terug om te bepalen welk cijfer ieder van hen geeft aan de acht genomineerden. De aspecten 'ondernemerschap' en 'durf' tellen daarbij voor der tig procent mee, 'presentatie' en 'documentatie' voor vijftien pro cent, de documentatie bepaalt tien procent van het eindcijfer. 'Aan het eind van deze jurydag is de winnaar van de Loek Nelis senprijs bekend,' zegt Bernadet Verhoeven. 'Althans, bij de jury en bij mij. De rest van Venray en Wanssum moet nog even geduld hebben tot 4 januari. Als op 4 januari 2007 de winnaars van de Loek Nelissenprijs en de Rabo bank Publieksprijs worden bekendgemaakt, dan gebeurt dat al voor de zesde keer. Dit waren de winnaars in de afgelopen vijf jaar: 2001: Loek Nelissenprijs: Rabobank Publieksprijs: 2002: Loek Nelissenprijs: Rabobank Publieksprijs: 2003: Loek Nelissenprijs: Rabobank Publieksprijs: 2004: Loek Nelissenprijs: Rabobank Publieksprijs: 2005: Loek Nelissenprijs: Rabobank Publieksprijs: 2006: Keijsers-Manders Installatietechniek, Ysselsteyn Vice Versa Reisbureau, Venray Manders Industries,Venray Plus Supermarkt,Venray NLW Groep (leer- en werkbedrijf voor mensen met een arbeidsbeperking),Venray Toon Kateman Schildersbedrijf,Venray Vivara Natuurbeschermingsproducten, Venray BAS (Instituut voor Betontechnologie,Advies en Schade-expertise),Venray RichArt Kappers, Wanssum Van de Mortel Assurantie Advies, Venray Bekendmaking op 4 januari 2007. Barto's Broodjes en IJssalon Graszoden kweekbedrijf Direct Gazon GGZ Noord- en Midden-Limburg Café Hulsman en Plein 14 'De jury gaat niet over één nacht ijs'

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9