SPOVenray prijs voor basisscholen Frank van Meijel beste ontwerper BTS Totaal bouw heeft showroom vernieuwd Win een vakantie met De Koets Hotel St. Joseph open voor wandeltocht j| Ingezonden Succes kunstenaar Kooien A ALLE TASSEN WINTERCOLLECTIE O KORTING Flyers 8 li Weet u geen raad met uw kerstpakket? PEEL EN MAAS Donderdag 21 december 2006 - Pagina 7 Voor de tweede keer wordt de SPOVenray prijs uitgereikt. Dit jaar gaat de prijs naar de school die het mooiste en beste schilderij heeft gemaakt. De schilderijen van de scholen zijn tentoongesteld in de foyer van de schouwburg en dagelijks te bezichtigen van 10.00 tot 15.00 uur. Een vakjury gaat de schilderijen beoordelen. Elke school is druk bezig met het ontwikkelen van het meerjaren beleid voor 2007-2011. Dit komt vast te liggen in het schoolplan. In het schoolplan beschrijft de school ook haar visie en missie. De scholen zijn uitgenodigd die visie en missie te verbeelden in een schilderij.Als je het schilderij ziet, zou je meteen moeten herkennen wat de school belangrijk vindt in haar visie op onderwijs. Alle scholen hebben meegedaan, dat wil zeggen dat veel leerkrachten hun creativiteit hebben ingezet. De vakjury let op de boodschap die uitstraalt van het schilderij, het kleurgebruik, de opbouw, de techniek en de creativiteit. Het wordt nog een hele klus, want er zijn werkelijk mooie schilderijen bij. Het mooiste of beste schilde rij krijgt de SPOVenray prijs. De school ontvangt een cheque van 500,00 euro om te besteden aan de school en de kinderen. Boomerang Freecards uitYssel- steyn heeft in vele cafés, sport scholen, theaters en andere uit gaansgelegenheden rekken staan waar gratis wenskaarten te krijgen zijn. Het Boomerang ontwerpteam bedenkt altijd leuke, ietwat tegen draadse ontwerpen voor die kaar ten. Men vindt er dus niet de stan daardcollectie. Ook niet voor de jaarlijkse kerst- en nieuwjaarswen sen. De uitgeschreven ontwerp wedstrijd werd dit jaar gewonnen door Frank van Meijel, grafisch ontwerper uit Ysselsteyn. Naast zijn werk als creative director op een reclamebureau maakt hij 'vrij denkwerk' zoals hij dat noemt. Op zijn site (www.denkfrank.nl) zijn daarvan voorbeelden te vinden. Uiteenlopend van alternatieve campagnes (bijvoorbeeld tegen de angst voor het terrorisme) tot eigen productideeën (zoals de p- drum, drinkverpakking en plastuit ineen). "Er is geen grote geldprijs aan verbonden", aldus Frank van Meijel. "Maar je doet het voor de eer. Ongeveer 150.000 kaarten liggen in heel Nederland in de Boomerangrekken. Dat is toch een leuke gedachte." In Stevensbeek heeft BTS Totaalbouw de sanitair- en tegelshowroom een flinke facelift gegeven. Trots presen teren Annie en Frans Zegers hun compleet vernieuwde showroom. Nieuwe badka mers én een enorme uitbrei ding in de collectie tegels! Frans Zegers: "We hebben hard gewerkt om alles voor de kerst vakantie klaar te hebben. Mensen hebben dan tijd om te gaan kijken. We willen dat het hier dan zwart ziet van de mensen die naar onze vernieuwde showroom komen kij ken. Daarom hebben we besloten om van 27 december tot en met 6 januari maar liefst 25% korting te geven op de gehele collectie! Dus iedereen die dan sanitair, tegels of een complete badkamer besteld, krijgt echt 25% korting." In de vernieuwde showroom zijn alle gerenommeerde merken vertegenwoordigd. Heeft u iets gezien dat niet in de showroom staat, 99% kans dat BTS Totaal- bouw het wel in haar program ma heeft! Dus vraag er naar, ook op die producten geldt van 27 december tot en met 6 januari een korting van 25%. BTS Totaalbouw is een bouwbedrijf, een tegelbe- drijf en een sanitairbedrijf in één. Een team van zo'n twintig echte vakmensen staat garant voor kwa liteit, services en snelheid! Dus als u zelf de badkamer niet kunt maken, de tegelvloer niet wilt leg gen, dan zijn de BTS vakmensen u graag van dienst.Alles in één hand en topkwaliteit in uitvoering! BTS Totaalbouw, Kloosterstraat 18, 5844 AN Stevensbeek, tel. 0485-381742, internet: www.bts- totaalbouw.nl Feestcafé De Koets geeft samen met Flügel een feest-skireis naar de Franse alpen weg voor twee personen met allerlei extra's zoals skipassen, feesten etc etc. Flügel, het kleine flesje van het bekende eendje, organiseert een complete reis, inclusief aller lei feesten. Dat feesten begint al onderweg in de bus die op 9 maart zal vertrekken richting de Alpen in Frankrijk. Jij kunt dit samen met je vriend of vriendin gaan meemaken, als je tenminste van feesten houdt! Je gaat dan samen met vele feestbeesten en veel Flügeltjes acht dagen skiën, boarden en feesten. Deze reis mag je gewoon niet missen. Wat moet je doen... Als je op kerstavond, eerste kerstdag, tweede kerstdag en oud en nieuw in feestcafé De Koets vijf Flügel bestelt, dan krijg je een lotnummer. Bovendien krijg je bij tien Flügel nog een mooie Flügel-kerstmuts (en natuurlijk twee loten natuur lijk). Met oud en nieuw om 04.00 uur wordt in het café een win nend lot getrokken. Er kan alleen gewonnen worden als de winnaar aanwezig is. Er zal dus net zolang loten getrokken worden totdat er een winnaar is. Bovendien zijn er nog diverse andere leuke prij zen te winnen. Met oud en nieuw kun je rustig al voor twaalf uur richting de Koets komen, want er zullen gratis hapjes en drankjes zijn zodat je je echt thuis voelt. En natuurlijk is er om twaalf uur een glaasje champagne. De Koets is kerstavond, eerste kerstdag, tweede kerstdag en oud en nieuw gewoon geopend van af 22.00 uur, Bovendien is de entree gratis en is er ook geen kaartje nodig (vol vol). Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Thuiszorg Noord-Limburg heeft het HKZ-certificaat gehaald. HKZ is een onafhankelijk kwaliteits keurmerk voor de zorgsector. Een zorginstelling met een HKZ-keur- merk heeft intern de zaken goed op orde, stelt de klant centraal en werkt voortdurend aan verbete ring van de zorg- en dienstverle ning. Thuiszorg Noord-Limburg is hiermee de eerste thuiszorginstel ling uit Noord-Limburg die dit cer tificaat heeft behaald. Thuiszorg Noord-Limburg wilde vóór 1 janu ari 2007 het HKZ-certificaat beha len, als vervolg op het eerdere Kwaliteitskeurmerk van de voor malige Landelijke Vereniging voor Thuiszorg (nu: Actiz). Dat is dus gelukt. Ingrid Lenders, manager Zorgontwikkeling: "Het keurmerk biedt een basisgarantie voor kwa liteit. Het betekent dat je je werk zodanig hebt georganiseerd, dat aan alle voorwaarden is voldaan om optimale zorg te kunnen leve ren. Het biedt geen garantie dat we altijd alles goed doen en dat alles altijd goed gaat. Maar het bete kent wel dat we de zaken goed op orde hebben en dat we voort durend en systematisch werken aan verbetering." In de toekomst wordt zo'n certificaat alleen maar belangrijker. "De gemeentes, het zorgkantoor, overheid en cliënten willen dat je zorg van aantoonbare kwaliteit kunt leveren. Daar is de afgelopen maanden overigens al op beoordeeld bij de aanbestedin gen van de huishoudelijke zorg in het kader van de Wet maatschap pelijke ondersteuning." Inmiddels beschikken al heel wat zorgin stellingen in Nederland over het HKZ-certificaat. Het bezit van het HKZ-certificaat is dus niet uniek. Ingrid Lenders:"Wat wel bijzonder is, is dat we het certificaat zo snel hebben gehaald nadat we intern de nodige veranderingen hebben doorgevoerd. Andere sterke pun ten waren volgens de auditoren de professionaliteit van de huis houdelijke verzorging en de aan dacht voor het personeel, in de zin van het opleidingenaanbod en het loopbaanbeleid. Hoewel het niet direct zichtbaar wordt, heb ben cliënten er voordeel bij als de organisatie over een HKZ-cer tificaat beschikt. Lenders: "We zijn verplicht om naar de oorzaken van klachten en fouten te zoeken en daarvoor structurele oplossingen te bedenken. Daardoor kan her haling worden voorkomen en dat levert behalve tijdswinst vaak ook betere zorg op. Maar ook wordt er meer nagedacht over het hoe en waarom van de activiteiten: doen we de goede dingen, doen we ze goed, hoe kan het beter? Wanneer die dynamiek in een organisa tie ontstaat, wordt de cliënt daar ongetwijfeld beter van. In de HKZ- schema's zijn bovendien allerlei eisen opgenomen over de infor matie die cliënten moeten krijgen, over welke zeggenschap de cliënt heeft en over de evaluaties van cliënten van de zorg- en dienstver lening." Lourdescomité De Stichting Organisatie Lim burgse Bedevaarten houdt in 2007 weer Lourdesbedevaarten. Voor genoemde reizen zijn nog plaatsen vrij.Treinreizen: 3 t/m 10 juni, 1 t/m 8 september en 21 t/m 28 september. Busreizen: 2 t/m 10 juni negen dagen. Voor busreizen kunnen helaas geen zieken mee. 3 t/m 10 juni (nachtbus) acht dagen. Er zijn geen voorzieningen voor gehandicapten. 31 aug t/m 8 sep tember negen dagen, 1 t/m 8 sep tember (nachtbus) acht dagen, 20 t/m 28 september, negen dagen. Vliegreizen: 1 t/m 4 juni vier dagen, 4 t/m 9 juni zes dagen, 2 t/ m 7 september zes dagen, 22 t/m 27 september zes dagen. De vlieg reizen vertrekken vanaf Eindhoven of Maastricht. Geïnteresseerden in een van bovenstaande bedevaar ten dienen zich voor 15 februari aan de melden bij G. Philipsen via tel. (0478)583575 of bij J. van Stip hout via tel. (0478)586721. Verder organiseert de Stichting Limburg se Bedevaarten ook bedevaarten naar Rome, Banneux, en Czesto- chowa in Polen. Over deze bede vaarten is informatie te verkrijgen bij de Stichting Organisatie Lim burgse Bedevaarten in Maastricht via telefoon (043)3215715. Intratuin bij Hart in Actie Intratuin Venray is door Ende- Mol Producties benaderd om deel te nemen aan het Programma Hart in Actie in deze regio. Intra tuin Venray heeft met veel plezier deelgenomen aan de betreffende opnames. Gezien het verrassings karakter van het programma kan Intratuin nog niets verklappen. De uitzending is te zien zijn op woensdag 27 december vanaf 12.30 uur bij SBS6. Kenteken graveren Belangstellenden wordt op zaterdag 23 december de moge lijkheid geboden de voorruit van de auto te laten inspecteren op kleine beschadigingen. Deze kun nen indien mogelijk ter plaatse worden gerepareerd. Een kleine beschadiging kan door allerlei invloeden van buitenaf gaan door scheuren. Als een ruit eenmaal begint te scheuren is vervangen nog de enige mogelijkheid. Dit is een kostbare zaak en om dit te voorkomen is een reparatie moge lijk. Een ruitreparatie is vanaf WA+ geheel gratis, dus geen eigen risico en geen aantasting van no- claim.Wel de groene kaart of polis meebrengen voor de juiste gege vens. De regeling geldt niet voor Centraal Beheer-verzekerden. Men kan tevens terecht voor kenteken graveren tegen Autodiefstal. Voor 15 euro per auto worden alle rui ten voorzien van een onuitwisbaar kentekennummer. Deze methode wordt aanbevolen door onder meer verzekeringsmaatschap pijen, politie en ANWB Het is niet nodig om een afspraak te maken. De dag wordt gehouden bij sport centrum-zwembad De Sprank in Venray van 10.00 tot 16.00 uur. Hotel St. Joseph in Tienray opent op tweede kerstdag 26 december voor het eerst haar deuren. Directeur Patrick van Soest heeft alle benodigde ver gunningen van de gemeente Meerlo-Wanssum binnen, meldt hij woensdagmiddag enthousiast. De deuren worden speciaal Hennepkwekerij opgerold De politie heeft dinsdagmiddag in een loods aan de Jan Poelsweg een grote hennepkwekerij opge rold. In de loods, die achter een woning ligt, trof de politie in een professioneel opgezette kweke rij ruim 7000 planten in diverse groeistadia aan. De geschatte straatwaarde is circa 1 miljoen euro. Er zijn geen aanhoudingen verricht. De politie sluit niet uit dat er nog aanhoudingen zullen volgen. Er is sprake van diefstal van stroom. Tienermök II Enkele enthousiastelingen zijn druk bezig een geweldige avond voor te bereiden voor de tieners van Venray en omstreken. Het belooft weer een geweldige avond te worden met veel humor, dans, zang en cabaret. "We kijken met een heel goed gevoel terug op de eerste tienermök vorig jaar. Het was best spannend of het aan zou slaan. Maar dat er behoefte is aan een speciale avond voor tieners is vorig jaar overduidelijk geworden. De after-party was net zo'n suc ces als de voorstelling zelf. Ik heb nog nooit zoveel hossende jonge ren gezien", aldus Brechje Jeuken, één van de organisatoren. Na de kerstvakantie kunnen eerste- en tweedeklassers van het Raayland via hun mentor in de voorverkoop kaartjes kopen. De vrije verkoop is vanaf 15 en 16 januari op het Raayland en bij Peelrand Make laardij aan de Schoolstraat in Ven ray. Kaarten kosten 5 euro. geopend voor de traditionele kerstwandeltocht van de vetera nen vanTOP'27. Tussen 12.30 en 14.00 uur kunnen belangstellen den voor deze tocht zich inschrij ven in het voormalige klooster. Het inschrijfgeld bedraagt twee euro voor volwassenen en voor de jeugd tot zestien jaar één euro. De officiële opening van het grootste deel van het spiksplin ternieuwe hotel in het voormalige missieklooster St. Joseph van de Zusters van het Kostbaar Bloed vindt naar verwachting plaats in het voorjaar van 2007. Speciaal voor de deelnemers aan de traditionele kerstwandeling van de veteranen wordt het café in de voormalige kapel van het missieklooster geopend. Bouwbe drijf Moeskops uit Bergeijk kocht het Tienrayse missieklooster met het omliggende terrein van bijna drie hectare enkele maanden gele den van de Zusters van het Kost baar Bloed. Het klooster is door verkocht aan Van Soest, die het samen met zijn compagnon Sjaak Proosten uit Venlo gaat verbou wen tot een driesterrenhotel dat zich onder meer gaat richten op toeristen en bedevaartgangers. Kans op 1 miljoen Het zijn spannende dagen voor oud-Venraynaar Herman Lerou. Lerou, architect in ruste, woont tegenwoordig in Den Bosch en onder zijn bezielende leiding wordt momenteel de St. Jan kathe draal gerestaureerd. Een project dat meedingt naar de Bankgiro Restauratie. Dit is een intiatief van de Bankgiroloterij, waarbij het project kans maakt op een miljoen euro. Zaterdagavond zal live op tv (Nederland 2, red.), tus sen 20.10 en 21.15 uur, bekend worden welk restauratieproject een miljoen euro krijgt, de St. Jan is een van de vijf finalisten. Lerou hoopt natuurlijk op veel Venrayse stemmen. Dat kan door tijdens de uitzending te bellen naar 0909- 0373 of sms dan SINTJAN naar 7227. Weet u geen raad met uw kerstpakket? De Voedselbank Venray wel! Vorig jaar hield de voedselbank een inzamelingsactie van overtollige kerstpakketten. Dat werd een groot succes. Ook dit jaar kunt u weer met uw kerstpakket bij de voedselbank terecht. Heeft u een overschot aan kerstpakketten of zitten er in uw kerstpakket zaken die u niet kunt gebruiken? De Voedselbank Venray weet er wel raad mee! De voedsel bank is gevestigd in de Protestantse Kerk Het Zonnelied in Brukske. Daar kunt u pakketten en/of goederen afgeven, elke donderdag van 12.00 tot 17.00 uur. Op andere tijdstippen kunt u terecht bij mevrouw Goedee, Ravelstraat 6, tel. 06-50860418. Wilt u de voedselbank finan cieel ondersteunen dan kan dat door uw bijdrage over te maken op bankrekening 116520949- Van de Mortel tien jaar Van de Mortel Assurantie Advies kan terugkijken op een succesvol jaar met als hoogtepunt het win nen van de Ondernemers publiek- prijs tijdens de Venrayse Onder nemersprijzen 2006. Tevens viert Van de Mortel Assurantie Advies haar tienjarig bestaan.Thijs van de Mortel is sinds 1974 werkzaam in de verzekeringsbranche. In 1990 ging hij vanuit Oostrum werken met een kantoor aan huis dat zes jaar later werd omgedoopt als Van de Mortel Assurantie Advies en werd gevestigd in het centrum van Venray. Inmiddels in het kantoor al weer vier jaar gevestigd in het nieuwe kantoor aan het Pastoor Wijnhovenpark 5-7. Het kantoor is van een eenmanszaak inmiddels uitgegroeid naar 11 medewerkers. Vanaf mei 2006 is Van de Mortel Assurantie Advies tevens lid van de NBVA, een vereniging van onaf hankelijke financiële en assurantie adviseurs. Naast de verzekerings producten is Van de Mortel Assu rantie advies tevens specialist op het gebied van hypotheken, spa ren en pensioenen. Thijs en Ine van de Mortel zijn er erg trots op dat in het tienjarige bestaan van de Mortel Assurantie Advies, de naam van hun kantoor een begrip in Venray en omstre ken is geworden. "We kijken tevre den terug naar de afgelopen jaren" aldus Thijs van de Mortel. "Er is veel gebeurd in ons vak en we moeten continu alert blijven. Het leukste blijft ons contact met onze relaties. Zoals wij de afgelopen jaren zijn gegroeid zijn ook onze relaties niet stil blijven staan. "Het tienjarige bestaan hebben we met al onze medewerkers gevierd in Zweden, Stockholm om precies te zijn. Zonder de inzet en aandacht van onze medewerkers waren we natuurlijk nooit zover gekomen" Verder gaat onze speciale dank uit naar al onze klanten die reeds jaren het vertrouwen geven aan ons kantoor. We kijken dan ook vol vertrouwen en enthousiasme uit naar de komende tien jaar." PLIV Het katoor van Platform Lage re Inkomens Venray (PLIV) is in verband met de kerstvakantie gesloten van vrijdag 22 december tot en met zondag 7 januari. Op maandag 8 januari is het kantoor weer open. Raad schade en win slipcursus De Rabobank is hoofdsponsor van het Winterfestival Venray. Tus sen 29 december en 5 januari is de bank dagelijks tussen 16.00 en 21.00 uur met een stand op het Winterfestival te vinden. In de stand staat een auto met schade. Degene die de werkelijke kosten van de schade, zoals opgesteld in het officiële schaderapport, het dichtst benadert, wint een slipcur sus voor twee personen. Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consuitatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg Daar kunt u op rekenen! In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Regiotaxi De regiotaxi is een ramp voor de gehandicapten. Op maandag 12 december hebben gehandicapte mensen geprobeerd een taxi te bestellen. Van 13.00 uur tot 17.00 uur was er niet doorheen te komen bij de centrale. Om 18.00 uur heb ik het ook geprobeerd voor die zelfde mensen. Om 18.45 uur prik te ik erdoor heen en bestelde een taxi 'op tijd' voor dinsdagmorgen 10.45 omdat die mevrouw op con trole moest in het ziekenhuis. De mevrouw van de centrale vertelde mij dat ze zou zorgen dat de taxi om 10.00 uur zou komen. Ik meld de dat het nergens voor nodig was om al zo vroegte komen, want dan moest mevrouw in het ziekenhuis nog een half uur wachten. Het antwoord van de centralist was 'je kunt beter op tijd zijn dan te laat. De regiotaxi is te duur. Een mevrouw plande een rit van Sie- bengewald naar Tegelen. Kosten retour 80,40 en dat moet die vrouw dan van haar AOW-uitkering betalen. Waar zijn we mee bezig. Op zaterdagavond 16 december werd een rit geboekt om men sen naar huis te brengen vanuit de Kiosk in de wijk 't Brukske in Venray. De rit stond gepland om 22.30 uur. Om 23.00 uur was er nog geen taxi waarna ik opnieuw naar de centrale belde en na tien minuten erdoorheen kwam. Cen tralist Yvonne meldde dat er om 22.30 uur een rit gepland was en dat ze onmiddellijk een taxi zou sturen. Om 23.20 uur kwam er een taxi en stopte bij het winkel centrum bij C1000. Ik ben er naar toegelopen en vroeg aan de chauf feur of hij het wijkcentrum De Kiosk niet wist. Hij antwoordde: 'Ik weet dat wel, maar ik heb net een melding gekregen dat ik geen opdracht heb en dat dan inhoudt dat er geen mensen mogen instap pen'. Ik vertelde hem dat hij dat toch maar moest doen omdat die mensen al vanaf 22.30 uur buiten stonden te wachten. De chauffeur heeft dat toen gedaan en om 23-30 uur kwam de opdracht om de rit uit te voeren. Dit is een kleine greep uit de vele problemen. De Gehandicapten Organisatie keurt zo'n praktijken absoluut af. De gemeenten zijn medeverantwoor delijk voor hun burgers en zeker ook voor de gehandicapte burgers. In Venray zei een medewerker van de gemeente dat ze er niets aan konden doen omdat het een pro vincie aangelegenheid is. Dit slaat dus nergens op en is het bekende afschuifsysteem. Gemeente kom op voor je gehandicapte burgers en keur dit gedrag van die 'des kundigen' af die Veolia in het leven hebben geroepen. Deze mensen moeten zich diep schamen. En dan durven ze nog als beoorde lingspunt een acht te geven. Zelfs mensen uit Gennep die een taxi wilden bestellen kregen te horen dat het heel druk was en ze terug gebeld zouden worden. Het is nu een week geleden en ze zijn nog steeds niet teruggebeld. Het is een schande om gehandicapten veel geld af te nemen wat ze zo hard nodig hebben om in het leven van alledag mee te kunnen doen. Namens het bestuur van Gehan dicapten Organisatie Venray omstreken, R Molmans, Venray Onlangs werd in het provin ciehuis in Maastricht de uitslag bekendgemaakt van de prestigi euze schilderwedstrijd Alphons Wintersprijs editie 2006.Aan deze wedstrijd voor amateur-schil ders uit Nederland- en Belgisch Limburg namen deze keer 425 mensen deel. In een voorselectie werden negentig werken genomi neerd. De jury maakte drie prijs winnaars en zeven eervolle ver meldingen bekend. Onder deze laatste bevond zich oud-notaris Marinus Kooien met zijn olieverf schilderij, getiteld Hoteltijn nabij Aix en Provence. Kooien won in editie 2002 van deze wedstrijd de eerste prijs en in 2004 behaalde hij al een eervolle vermelding. Het schilderij wordt samen met de andere werken tot en met januari tentoongesteld in het provincie huis in Maastricht. 74f?arte- c>c/wetpefp Taffen- De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl 'nfernet Keurmerk thuiszorg 50°/<

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7