Gemeente Venray Venray pakt fietsproblematiek aan w Contact met de Venrayse jeugd Nieuwe regels kosten minder tijd en geld Kijk ook op www.venray.nl Veelgestelde vragen over de Wmo Inventarisatie monumentale en waardevolle bomen Openingstijden gemeentehuis Speel het vuurwerkspel Betaald parkeren op koopavond Samenwerking belangrijk in rampenbestrijding PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden P1M fa De gemeente gaat de Venrayse jeugd in 2007 meer dan ooit betrekken bij haar activiteiten. Daartoe stelde het college in september een implementa tieplan vast. Natuurlijk wil de gemeente jongeren zo goed mogelijk informe ren over activiteiten die voor hen worden georganiseerd. Daarvoor ligt nu een communicatieplan klaar. De gemeente Venray vindt het echter vooral belangrijk de jeugd meer te betrekken bij haar beleid. Zo neemt de gemeente deel aan de website Loqal, de digitale ontmoetings plek van Venray. Deze site, van en vóór jongeren, gaat in januari online. Daarnaast is 'wensgeld' beschikbaar om ideeën en wensen van jongeren te realiseren. Verder start de gemeente begin 2007 met het werven van ambassadeurs van de wethouder. Dat zijn jongeren die hun mening kunnen geven over alle onderwerpen die hen raken. Kortom, de gemeente gaat de Venrayse jongeren in 2007 volop betrekken bij de uitvoering van het jeugd beleid en hen uitdagen zelf actief deel te nemen aan (het organiseren van) activiteiten. -V> Venray, focus op mensen Donderdag 21 december 2006 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Burgers en bedrijven die nu nog verschillende vergunningen nodig hebben als zij een huis, fabriek of schuur willen (ver-) bouwen hoeven straks nog maar één vergunning aan te vragen: de omgevingsvergunning. Voordelen hiervan zijn minder administratieve lasten voor de aanvragers, betere dienstverle ning door de overheid, kortere procedures en geen tegenstrij dige voorschriften, verwacht het Ministerie van VROM. Het ministerie van VROM heeft de wens om de regelgeving in vier jaar tijd flink te reduceren en verbeteren, zodat de regels burgers en bedrij ven minder tijd en geld kosten. Een belangrijk onderdeel hiervan is de omgevingsvergunning. Dit is één allesomvattende vergunning voor bouwen, wonen, monumenten, ruimte, natuur en milieu. Één loket Ook Venray is gestart met het project omgevingsvergunning. De gemeente gaat zorgen voor één loket waar de aanvrager terecht kan met zijn aanvraag en voor informa tie. Dit wordt zowel een fysiek loket binnen het gemeentehuis als een digitaal loket via de website van de gemeente. De aanvraag doorloopt vervolgens één procedure waarin alle toetsingskaders zoals bestem mingsplan, bouwbesluit en milieu regelgeving aan de orde komen. Ook kan afstemming nodig zijn met provincie of waterschapsbedrijf. Resultaat is één vergunning. Voorbereiden Deze nieuwe dienstverlening is voor de gemeente geen eenvoudige klus. In 2007 wordt een en ander voor bereid. In de eerste helft van 2008 kunt u bij de gemeente terecht met uw aanvraag voor een omgevings vergunning. Al jaren kampt de gemeente Venray met een fors aantal fietsendiefstallen. Daarnaast veroorzaken her en der gestalde tweewielers al een tijdje over last in het centrum. De ge meente heeft besloten om daar wat aan te doen. Om de overlast tegen te gaan, is wethouder Hans Teunissen op 18 december begonnen met het uitdelen van flyers in het centrum. Fietsoverlast Met de publieksvriendelijke actie 'Doe eens gek, zetje fiets in een rek' probeert de gemeente fietsers te wijzen op hun parkeergedrag in het centrum. Veel mensen stallen hun fiets buiten de daarvoor be stemde rekken, wat vaak overlast veroorzaakt, zoals fietsen die pal voor de ingang van winkels staan. Nadat begin dit jaar extra stallingen zijn geplaatst, heeft de gemeente vastgesteld dat er nu genoeg par keervoorzieningen zijn die boven dien prima voldoen. Bij de actie 'Doe eens gek, zetje fiets in een rek' hangen stadswachten flyers aan fietsen die fout geparkeerd staan. Wethouder Hans Teunissen is op 18 december al zelf begonnen met flyeren. Fietsendiefstal Gemiddeld worden in Venray zo'n 1.100 fietsen per jaar gestolen. Ieder jaar is 3 procent van alle in woners van de gemeente slachtoffer van fietsendiefstal. In samenwerking met de politie heeft de gemeente nu een campagne opgezet die fietsers moet aanzetten tot beter en veiliger gebruik van hun fiets. Deze cam pagne, bedoeld om het aantal diefstallen te verlagen, is op 17 december van start gegaan tijdens het Winterfestival. 1. Is de strippenkaart ook geldig in de bussen van Veolia? Ja. 2. Is de strippenkaart ook geldig in de Regiotaxi? Nee. 3. Krijgen ouderen korting in de Regiotaxi? Nee. 4. Krijgen ouderen en Wmo/Wvg-geïndiceerden korting in de reguliere bus? Ja, de korting is verwerkt in de roze strippenkaart. Deze kunt u, evenals de normale strippenkaart op de landelijke verkooppunten kopen op vertoon van uw identiteitskaart om aan te tonen dat u 65 of ouder bent. 5. Waar kan ik het treinkaartje en de strippenkaart kopen? Het treinkaartje koopt u aan de automaat op het station. Veolia onder handelt met onder andere het postkantoor om ook daar weer kaartjes te laten verkopen. De strippenkaart blijft te koop op de plekken waar die nu ook al te krijgen is, zoals het postkantoor. Kunt u een boom aanwijzen die zo beeldbepalend is in de omgeving dat deze beschermd moet worden? De gemeente Venray heeft het afgelopen jaar ongeveer 700 monumentale of waardevolle elemen ten aangewezen. Een element kan een boom zijn, een groep of laan van bomen, erfbeplanting of een bosgebied. Bomen zijn van groot belang voor onze leefomgeving. De gemeente wil daarom bescher ming voor de monumentale en waardevolle bomen. In 1998 is een lijst van monumentale bomen vastgesteld. Het betrof toen alleen particuliere bomen binnen de bebouwde kom. In 2006 is een nieuwe inventarisatie opgezet. Daarin zijn alle particuliere en gemeentelijke groen- elementen in de hele gemeente beoordeeld op monumentale of waardevolle status. Dit is gedaan aan de hand van landelijke criteria, opgesteld door de bomenstichting. Bomen die in groepsverband staan kunnen als groep, laan, of bosgebied beschermd worden. Volgend jaar moet de lijst met monumen tale en waardevolle bomen officieel worden vastgesteld. Ondersteuning Particulieren die een monumentale of waardevolle boom of groenelement bezitten, ontvangen hierover medio 2007 bericht. De gemeente wil hen graag helpen door hen te ondersteunen bij het onderhoud. De boom of het element kan meegenomen worden in de controle op veiligheid. Daaruit volgt een onderhoudsadvies. Ook geeft de gemeente particuliere bezitters van zo'n monumentale boom daarover meer achtergrondinformatie. Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 51 <n: Het gemeentehuis is gesloten op maandag 25 en dinsdag 26 decem ber (eerste en tweede kerstdag). Vanaf woensdag 27 december is de gemeente weer bereikbaar tijdens de normale uren: telefonisch van 08.30 tot 17.00 uur (vrijdag tot 13.00 uur), de publieksbalie is open van 09.00 tot 13.00 uur. Op nieuw jaarsdag, maandag 1 januari, is het gemeentehuis gesloten. Het historisch archief en de studie zaal van het gemeentehuis zijn bovendien gesloten op woensdag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 december. De brandweer heeft voor het vierde jaar op rij een computer spel over de gevaren van vuurwerk op haar internetsite www.brandweer.nl gezet. Het spel richt zich op jongeren vanaf acht jaar. Het behandelt de risico's van vuurwerk, kaarsen en feestvuren. Ook geeft het spel handige tips over hoe je het beste met vuurwerk en vuur kunt omgaan. Ieder jaar gebeuren ongelukken omdat jongeren op een onveilige manier vuurwerk afsteken. Het spel geeft praktische adviezen om de gevaren te verkleinen. Zo leert de speler welke kleding hij het beste kan dragen. Ook geeft het spel aan welke soorten vuurwerk in Neder land veboden zijn. Risico's Verder komen de risico's van kaar sen en feestvuren aan bod. Een on derdeel van het spel geeft aan hoe je met kaarsen moet omgaan. Een ander onderdeel leertje wat te doen als je brandwonden hebt opgelopen. De afgelopen jaren hebben tiendui zenden jongeren het vuurwerkspel al gespeeld. Het is te vinden onder een button op de homepage www.brandweer.nl of direct via www.brandweer.nl/vuurwerkspel/ vuurwerkspel.html. Op donderdag 21 december is er een extra koopavond. Op deze avond geldt gewoon betaald parkeren, net als op andere koopavonden. Een grote brand bij een bedrijf midden in een woonwijk, een plotse linge uitbraak van een besmettelijke dierziekte, een groot deel van Venray zonder elektriciteit door stroomuitval. Zomaar drie scenario's die het openbare leven in de gemeente Venray danig kunnen ver storen. Elke gemeente heeft op papier staan wat er moet gebeuren als er bijvoorbeeld een grote brand uitbreekt. Coördinator bij rampen in de gemeente Venray is Irma Seelen, senior beleidsmedewerker openbare orde, brandweer en rampenbestrijding. 'Denk vooruit!' is de slogan van de landelijke campagne die onlangs is gestart. Want een ramp valt niet te plannen, de voorbereidingen daarvoor echter wel. De gemeente Venray werkt samen met 27 andere gemeenten in Midden- en Noord-Limburg als het gaat om rampenbestrijding. Van elke gemeente is in kaart gebracht welke risico's er aanwezig zijn en welke procedures er gevolgd moeten worden op het moment dat er iets gebeurt. In totaal zijn er achttien typen rampen in beeld gebracht, zoals hoog water, aardbevingen of uitbraak van vogelgriep, waarvoor de scenario's klaar liggen. Bevolkingszorg De functie van Irma Seelen kan het beste omschreven worden als die van een spin in het web. Haar voornaamste taak is rampenbestrijding. Het is niet zo dat zij zelf met een brandblusser aan de slag gaat, maar zij weet wel precies wie waar verantwoordelijk voor is en hoe er vervolgens gehandeld moet worden. Als coördinator moet zij de touwtjes in handen houden. "Wan neer er een ramp plaatsvindt is de eerste taak van de gemeente de zorg voor de bevolking," vertelt Irma. "Zij zorgt voor de opvang van slachtoffers en eventuele vervangende huisvesting. Daarvoor is het belangrijk dat duidelijk is waar de opvanglocaties zich bevinden. Daarnaast is het zaak dat zo snel mogelijk de gegevens van een wijk waar zich een ramp heeft voorgedaan opgetrommeld worden. Wie woont er in de wijk? Waar bevinden die mensen zich nu en waar gaan ze heen? Het is belangrijk dat op zo'n moment iedereen geregistreerd wordt. Dat is een gigantische klus die de ge meente niet alleen kan uitvoeren. Daarom hebben we een samenwerkings overeenkomst met onder andere het Nederlandse Rode Kruis, dat ons op zo'n momenten ondersteunt." Oefening "Iedereen die een rol heeft in de rampenbestrijding is verplicht regelmatig aan oefeningen mee te doen", vertelt Irma. "In de gemeente Venray kennen we een rampenplan, dat gelijk is aan die van de overige gemeenten in de regio Noord- en Midden-Limburg, waarin criteria voor oefeningen zijn be schreven. Er wordt ook samen met overige hulpverleningsdiensten geoefend. Door samen te werken houd je elkaar op de hoogte van de ontwikkelingen. Leert van en met elkaar. Waar het in rampenbestrijding voornamelijk om draait is samenwerking, met de overige hulpverleningsdiensten, met andere gemeenten," vervolgt Irma. "Zodat er op het moment dat er iets gebeurt, meteen gezamenlijk gehandeld kan worden." Irma Seelen, senior beleidsmedewerker openbare orde, brandweer en rampenbestrijding is coördinator bij rampen in de gemeente Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21