NIET BIJ CORRIDOR MODE Steun voor Calictus en Hermus Eerste lijnbus in Merselo Veertigjarige schilder trakteert Feestelijk onthaal lijndienst 23 Geld voor De Tol NLW bezorgt post Gilde Limburgse economie groeit Koninklijke onderscheiding Frans Vroomen v.a. 79?5, V truien i y. hemden! 3rot» keu2e y.a. 2495 h JACKS winterwara» ^COLBERTS I op=op 2 St. 29?5, PEEL EN MAAS Donderdag 14 december 2006 - Pagina 7 laag geprijsd t-w.v. 19.95 J KOSTUUMS V ictuele dessins qQOO Bij aankoop ontvangt>u'Van ons^eon^lëuke attentie. Drie vernieuwende idee- en voor de bedrijvigheid in Noord-Limburg zijn door de NV Regio Venlo uitgekozen voor een eerste financiële ondersteuning. Net als in 2005 schreef de NV Regio Venlo dit najaar de ideeënwedstrijd Eureka! uit om vernieuwende ideeën in de agro- en maakin dustrie en de logistiek een ont- wikkelkans te geven. Na een eerste schifting moch ten afgelopen vrijdag zeven initia tiefnemers hun idee presenteren. Daarvan biedt de NV een eerste financiële ondersteuning aan drie voorstellen, die innovatief zijn en bijdragen aan verbetering van de economische structuur van de regio. Agro Systems uit Venlo verwerkt mest van pluimvee en exporteert het eindproduct. Het bedrijf wil bij een van de aan gesloten pluimveehouders een installatie bouwen, die de mest op milieuvriendelijke manier vergast. De installatie levert hier mee elektriciteit aan vierduizend huishoudens en warmte. Door de warmteleverantie wordt jaar lijks bijna zes miljoen m3 aardgas bespaard. Bovendien zijn zeven honderd transportbewegingen per jaar minder nodig. NV Regio maakt een haalbaarheidsstudie en het opstellen van een business plan mogelijk. Calictus Europe uit Merselo ontwikkelde een zelfreinigend filtersysteem voor koi- en andere siervisvijvers. Vol gende stap is automatisering van dit systeem, zodat het op basis van de mate van vervuiling zelf kan bepalen wanneer het zichzelf moet reinigen. Voor een optimale werking ervan moeten beluchting en doorstroomsnelheid van het systeem goed op elkaar afgestemd worden. Door de ondersteuning van de NV Regio kan Calictus de nodige metingen laten verrichten om deze optimalisering te rea liseren. NTS Hermus uit Venray is gespecialiseerd in producten, samengesteld uit precisieplaat- werk. Dit werk is erg arbeidsinten sief en duur en verdwijnt in hoog tempo naar lagelonenlanden. Door introductie van een nieuwe, veel snellere laserlastechniek zijn geavanceerdere producten moge lijk, stijgt de productiecapaciteit en dalen de productiekosten. Hermus investeert in de nodige machines en kan met hulp van NV Regio de bijbehorende ken nis in huis halen. De NV Regio Venlo verwacht dat de ideeën op termijn belangrijke productin novatie, productieverbetering en efflciëntiewinst opleveren. De NV Regio Venlo is een initiatief van de Noord-Limburgse gemeenten en Indrustriebank LIOF. Doel is een krachtige impuls te geven aan de economische structuur in Noord-Limburg door ondersteuning van vernieuwende projecten in de logistiek, agro- en maakindustrie. Momenteel onder steunt de NV hiervoor dertien uit eenlopende projecten in de regio. Voor het eerst in het bestaan arriveerde afgelopen zondag een lijnbus in het Venrayse kerkdorp Merselo. Daarmee is nu ook Merselo aangesloten op het openbaar vervoer. De eerste bus werd door leden van de dorpsraad en een aantal vroege Merselonaren ver welkomd. Het gezegde 'Merselo is met kranten dichtgeplakt' is vanaf afgelopen zondag Theo Zegers verwelkomt namens de dorpsraad de eerste lijnbus in Merselo. niet meer van toepassing. De eerste bus reed door een aantal kranten heen symbolisch Merselo binnen. De dorpsraadleden en een aantal inwoners kochten de eerste kaartjes en vertrokken met de bus om 8.47 uur richting Venray. Gerard Reijnders Schilderwerken jubileert Afscheid Faessen Match, Steunpunt Vrijwilligers werk Venray, gaat per 1 januari 2007 afscheid nemen van bureau medewerker Jan Faessen. Faessen is in deze functie jarenlang het gezicht geweest van het Vrijwil- ligerssteunpunt in Venray voor de vrijwilligers en hun organisaties. Belangstellenden hebben op don derdag 14 december tussen 16.30 en 18.30 uur de gelegenheid om Faessen een hand te komen geven en een glaasje te drinken in het gebouw van Match aan de Mark straat 8 in Venray. Vernieling De politie heeft drie jongens van 15-jaar uit Ysselsteyn aangehou den voor het vernielen van twee brievenbussen op 24 november aan de Ringweg en de Kerkweg. Na een tip van een oplettende burger werden de jongens samen met hun ouders uitgenodigd voor een gesprek op het politiebu reau. Toen de politie de jongens confronteerde met de twee ver nielingen gaven ze toe beide ver nielingen verricht te hebben. De jongens bekende dat ze met knal vuurwerk de twee brievenbussen hadden opgeblazen. De jongens zijn doorverwezen naar bureau HALT. De aangerichte schade wordt vergoed. Gerard Reijnders Schilder werken BV bestaat dit jaar veertig jaar. Ook in het jubile umjaar staat bij Gerard Reijn ders de klant voorop. Zo werkt het bedrijf al jaren Gewapende overval De politie heeft vorige week vrijdagmorgen omstreeks kwart over vier een 22-jarige man uit Venray op de Bevrijdingsweg aangehouden in verband met een gewapende overval. De man wordt ervan verdacht betrokken geweest te zijn bij een gewapende overval op een café op de Henseniusstraat op 8 augustus van dit jaar. Bij deze overval kwamen verschillende mannen het café binnen. Een van hen bedreigde de 37-jarige mede werker van het café met een vuur wapen en eiste geld. Hij zag kans uit de kassa een onbekend geld bedrag weg te nemen. In het café waren op dat moment nog enkele andere bezoekers aanwezig, die ook met het vuurwapen bedreigd werden. De 22-jarige man is voor onderzoek ingesloten. Eind december wordt aan de Venrayse St. Jozefweg een bijzonder woonproject opge leverd. Onder de naam Het Ambachtkwartier wordt een mix van wonen, zorg en wel zijn gerealiseerd. Onderdeel van het woonpro ject is ontmoetingsruimte De Tol, bedoeld voor alle toekomstige bewoners van Het Ambachtkwar tier en de omwonenden uit de wijk. Stichting De Tol, een samen werkingsverband van Zorggroep Noord-Limburg, Wonen Venray, Synthese en Dichterbij (voorheen De Wendel) heeft voor de inrich tingskosten van het VSB Fonds (20.000 euro), de Stichting Nuts Ohra (15.000 euro) en de Stich ting RCOAK (15.000 euro) een bedrag van in totaal 50.000 euro ontvangen. Het nieuwe wooncomplex Het Ambachtkwartier is uniek, omdat het aan ouderen mét en aan oude ren zonder zorgindicatie onder dak biedt. Er zijn drie groepswo ningen beschikbaar voor mensen met een verstandelijke beperking (cliënten van Dichterbij). Op dit moment woont een aantal van de toekomstige klanten nog in ver zorgingshuis het Schuttersveld in Venray. Zij maken straks de over stap naar 'Het Ambachtkwartier'. Het nieuwe woonproject is een voorbeeld van de wijze waarop zorg en wonen geïntegreerd wor den in de samenleving. De Tol, met een oppervlakte van ruim 350 m2, biedt mensen straks de mogelijk heid om elkaar te ontmoeten. Niet alleen bewoners van de woningen van Het Ambachtkwartier kunnen er terecht, maar ook de overige bewoners uit de wijk. Daarnaast zijn er gemeenschapsvoorzienin gen gevestigd, zoals een internet café en een eetpunt. Ook wordt er dagbesteding geboden aan mensen met een verstandelijke handicap. De ruimte is volledig rolstoeltoegankelijk. De naam De Tol verwijst naar een boerderij die in de zeventiende eeuw op de plek van de nieuwbouwlocatie stond. De boerderij werd gebruikt als woonhuis, als verzorgings ruimte bij het St. Jozefklooster en voor het stallen van vee. Twee keer per jaar werd in Venray een (vee)markt gehouden en bij deze boerderij tol geheven op het aan gevoerde vee. Afgelopen zondag heeft de dorpsraad Veulen met een fees telijk tintje lijndienst 23 van het openbaar vervoer in gebruik geno men. Om 10.47 uur sprak de voor zitter van de dorpsraad, H. Hel legers, een welkomstwoordje uit voor de eerste lijndienst in Veulen. NLW Groep gaat vanaf 2007 in samenwerking met collega-SW- bedrijven in Limburg postdien sten verzorgen voor de stichting Gilde Opleidingen. Beide direc ties ondertekenden hiervoor een dienstverleningsovereenkomst voor drie jaar. Hierin is vastgelegd dat besteldiensten, bezorgdien sten en frankeerdiensten worden uitgevoerd door medewerkers die in een begeleid leerwerktraject hun afstand naar de arbeidsmarkt verkleinen. De stichting Gilde Opleidingen geeft hiermee vorm aan een beleid dat maatschappe lijke betrokkenheid toont. Binnen NLW Groep voert het bedrijfson derdeel Business Post, net als bij een aantal andere sociale werk- voorzieningsbedrijven, taken uit op het gebied van postdiensten. Deze taken stellen sw-bedrijven in staat om meer medewerkers bui ten het bedrijf te laten werken en ontwikkelings- en doorstromings kansen te bieden. In het kader van de modernise ring van de sociale werkvoorzie ning, maar ook ten behoeve van re-integratietrajecten zijn deze werkvormen voor veel medewer kers een belangrijke stap op weg naar een reguliere baan. Een afvaardiging van Veolia was ook aanwezig en sprak de hoop uit dat vele Veulenaren gebruik zullen gaan maken van de busverbinding. Man aangehouden De politie heeft dinsdagavond rond acht uur een 40-jarige man uit Venray aangehouden, nadat hij op de A73 enkele kilometers tegen het verkeer in had gereden en een aanrijding had veroor zaakt. Daarbij raakte een persoon gewond (leeftijd en woonplaats onbekend). De spookrijder reed van Venray richting Venlo, toen hij ter hoogte van de afslag Horst/Meldersloo de aanrijding veroorzaakte. De bestuurder van de tegenligger raakte gewond en is met lichte verwondingen naar het ziekenhuis in Venlo gebracht. De veroorzaker van het ongeluk is aangehouden en naar het poli tiebureau gebracht. Daar is een ademanalyse gedaan, omdat de blaastest uitwees dat de spookrij der waarschijnlijk onder invloed achter het stuur zat. De Limburgse economie ver toont voor 2006 een groei, maar deze blijft achter bij de landelijke groei. De in begin 2006 nog ver wachte inhaalslag is achterwege gebleven. De groei is te zien in de omzet, export en werkgele genheid. Dit blijkt uit de Enquête Regionale Bedrijfsontwikkeling (ERBO) van de beide Limburgse Kamers van Koophandel. Voor het onderzoek werd een representa tieve steekproef genomen uit het handelsregister van de kamer van koophandel. Aan het onderzoek namen 1.342 Limburgse bedrijven deel. De uitvoering vond plaats van medio september tot medio november 2006. De omzet van het Limburgse bedrijfsleven laat een reële groei van 2,7 procent zien. Dit is de groei na correctie van de prijsontwikkeling. Landelijk bedraagt de groei 3,7 procent. De nominale groeicijfers voor Lim burg en Nederland zijn respectie velijk 3,6 procent en 4,6 procent. Deze groei wordt grotendeels gerealiseerd op de buitenlandse markten. De export groeit met 4,6 procent-punten. Vooral de Zuid- Limburgse bedrijven moeten het hebben van de export. De export- groei aldaar bedraagt 6,1 procent. Limburg-Noord daarentegen laat een meer dan gemiddelde groei van de omzet op de binnenlandse markt zien. Dit komt op het conto van de industriële toeleveranciers en de groothandel. De positieve omzet ontwikkeling vertaalt zich in betere bedrijfsresultaten en een toename van de investerings bereidheid. De werkgelegenheid neemt in Limburg toe, en wel met 1,6 procent. Ook hier is de toena me onvoldoende om de landelijke groei bij te benen (+2,2 procent). samen met Wonen Venray, vroeger beter bekend als de woningstich ting. Ter gelegenheid van het jubi leum en als dank voor de jarenlan ge samenwerking, bood Reijnders Schilderwerken aan de entree/hal van het wooncomplex Zuider poort aan de Leunseweg van een nieuw kleurtje te voorzien. Tevens schonk het bedrijf de bewoners een kunstwerk dat was gemaakt door Marieke van den Munckhof. Om deze gebeurtenis niet ongemerkt voorbij te laten gaan, werden de bewoners woens dag 13 december uitgenodigd om onder het genot van een kop koffie en gebak de opgeknapte entree in te zegenen. Die bijeen komst vond plaats in de centrale hal van het complex. Het was een geanimeerde bijeenkomst waarbij natuurlijk ook een afvaardiging van Wonen Venray niet ontbrak. "In mijn ogen een passende geste om eens iets terug te doen voor je klanten", aldus directeur Gerard Reijnders. Frans Vroomen (67) is gede coreerd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Vroomen ont ving de decoratie uit handen van burgemeester Frankfort van de gemeente Veghel. De voormalig docent aan de Venrayse ambachts school is de oprichter van honk en softbalvereniging Red Caps Venray, voorheen DAR. Na zijn verhuizing naar Veghel in mei 1970 bleef Vroomen maatschap pelijk zeer betrokken. "Door Frans bestaat er een honkbalvereni- ging in Venray"; aldus bestuurslid Patrick van Fessem. Vroomen wist als gymdocent begin jaren '60 een groep scholieren zo te enthousi asmeren voor deze Amerikaanse sport dat in 1965 de honkbalver- eniging DAR (De Andere Rooyers) werd opgericht. Een toepasselijke verenigingsnaam voor de beoefe naars van deze destijds 'vreemde en gevaarlijke' sport. Vroomen was zichtbaar aange daan na de uitreiking. "De waarde ring die ik door deze onderschei ding krijg raakt mij diep. Zolang ik in staat ben om mij in te zetten voor de gemeenschap zal ik dat blijven doen;" aldus de ongenees lijk zieke Vroomen. Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl VéOLIA •TRANSPORT

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7