Multifunctioneel centrum voorlopig in de ijskast Zorgboulevard in Venray Vogelnamen voor straten Brabander 50.000 euro voor parkmanagement Kantoorgebouw hoek Leunseweg- Zuidsingel Toch subsidie jeugdwerk Oirlo Hulde voor schoonmakers Kerstkaarten De Meent voor het goede doel *5$ M MsaëVeis Laat u inspireren PEEL EN MAAS door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 14 december 2006 - Pagina 5 Nieuwe ontwikkelingen maken mfc wellicht overbodig Van uitstel dreigt afstel te komen. Al bijna twee jaar wordt er gesproken over de bouw van een multifunctio neel centrum (mfc) aan de Zuidsingel. Er zijn al vele ton nen uitgegeven aan onderzoe ken en ambtelijke uren. Maar de ontwerpfase is nog niet eens gestart. Maandagavond werd de gemeenteraad bijge praat over de stand van zaken. Het mfc, een investering van 7,9 miljoen euro, moet het ruimtege brek van een aantal verenigingen oplossen. Een derde sporthal en een nieuw jongerencentrum vor men de hoofdbestanddelen. Daar naast wil het Raayland College er enkele leslokalen in onderbren gen. Het laatste halfjaar was het opvallend stil. Het project liep door allerlei oorzaken vertraging op. In juni ontstond er nog com motie in de gemeenteraad toen wethouder Emonts (PvdA) om een krediet van 650.000 euro vroeg voor de vervolgfase. De raad vond drie ton meer dan genoeg. Nu blijken er een viertal ontwik kelingen te zijn die het mfc wel licht helemaal overbodig maken. De schouwburg wil niet alleen de foyer renoveren, maar ook het podium uitbreiden voor Venrayse amateurverenigingen en culturele instellingen. Het jongerencentrum krijgt voorlopig onderdak in café 't Podium, terwijl het tienercentrum al gehuisvest is in de kelder van basisschool Coninxhof. Emonts sluit niet dat 't Podium het defini tieve jongerencentrum wordt. Dan is er nog het St. Annater- rein waar een nieuwe woonwijk verrijst. In de plannen is wellicht ook ruimte voor andere functies, zoals nu al enkele verenigingen (kunstwerkplaats, judovereniging) er hun thuishaven hebben. De Dr. Poelsschool aan de Langeweg staat opnieuw ter discussie. Eerst was er sprake van dat het gebouw moest wijken voor woningbouw en parkeergelegenheid. Nu lijken er toch weer kansen voor vereni gingen te zijn. Omroep Venray en de Zangers van St. Frans maken al gebruik van het gebouw. Door al deze plannen en ont wikkelingen heeft het college besloten het mfc in de ijskast te zetten. Allerlei onderhandelingen zijn ook nog niet afgerond. Zo is er sinds eind mei geen contact meer geweest met het Raayland College, dat toch een belangrijke gebrui ker wordt. Aanvankelijk haakte het Raayland College af omdat het in zee wilde gaan met de nieuw bouw van Gilde Opleidingen op bedrijventerrein Hulst II. Later haakte de scholengemeenschap toch weer aan bij het mfc. Ook is er nog geen overeenstemming met SV Venray. De voetbalclub moet aan de Zuidsingel enkele velden inleveren en wil daar twee kunst grasvelden voor terug. "Er gaapt nog een verschil tussen vraag en aanbod", zei Emonts. "Het is een kwestie van onderhandelen." De gemeenteraad drong erop aan vooral haast te maken met de nieuwe sporthal, die tevens voor evenementen benut kan worden. Verenigingen en scholen zitten er al jaren om te springen. Wethouder Emonts erkende het probleem. "De sporthal gaan we snel realiseren want er is dringend behoefte aan." De meeste partijen toonden zich voorzichtig en deden het voorstel te starten met een klein schalige variant van het mfc. Om later, naar gelang er behoefte is, het gebouw verder uit te breiden. Alleen Lokaal Aktief was hier fel op tegen. Fractieleider Gerrit Lemmens sprak van een zwal kend beleid. "Dit is ongewenst. Het heeft ons al drie ton gekost. Een andere weg bewandelen bete kent opnieuw vertraging en kost nog meer geld. De oude plannen kunnen de prullenbak. We moeten doorgaan op de ingeslagen weg." Emonts beloofde eind januari met een prioriteitenlijst te komen waarop de sporthal bovenaan zal staan. Eerst wil hij de mogelijk heden onderzoeken. Een paar maanden later volgt een nieuw raadsvoorstel met een financiële onderbouwing. VieCuri ziekenhuizen in Venlo en Venray heeft afge lopen week het Masterplan Venray gepresenteerd aan de omwonenden van het zieken huis. Dit plan omvat een toe komstvisie van VieCuri en de gemeente Venray over het zie kenhuisterrein en zijn voorzie ningen. Nieuwbouw is nodig om een aantal nieuwe initia tieven mogelijk te maken. VieCuri hecht waarde aan een zorgvuldig communicatie met de bewoners uit de wijk. Voor direct omwonenden zijn daarom twee voorlichtingsavonden belegd, waarvoor buurtbewoners per soonlijk zijn uitgenodigd. Met behulp van een powerpointpre- sentatie en foto's op panelen werd een indruk gegeven van de toekomstvisie. Projectleiders waren aanwezig om vragen te beantwoorden. Ter ondersteuning van deze bijeenkomsten werd een brochure uitgereikt, waarin de informatie nog eens kort en bon dig is verduidelijkt. In de bouwvisie wordt zoveel mogelijk aangesloten bij de bestaande bouw en de natuurlijke omgeving. De zorgboulevard en parkeergarage worden momenteel getoetst op economische haalbaar heid. De planvorming voor het Regionaal Centrum GGZ Venray is als enige al in een wat concreter stadium. Het programma van eisen is afgerond en op basis daarvan werkt de architect momenteel aan een schetsplan. De gemeentelijke bestemmingsplanprocedure voor het masterplan wordt binnenkort in gang gezet. In het masterplan staan de plan nen voor de vestiging van een Regionaal Centrum GGZ (RCG). Lichamelijke en geestelijke zorg op één locatie, dat is het zorgbe leid dat de overheid voert. In Venlo is dit concept al met succes toege past. Ook in Venray willen VieCuri en het GGZ Noord-en Midden- Limburg de krachten bundelen. Daarom verhuist het RCG Venray in 2009 naar een nieuw gebouw op het terrein van VieCuri. Patiënten die in VieCuri onder behandeling zijn voor kanker en die bestraling nodig hebben, moe ten nu nog voor die behandeling naar een ziekenhuis met radio therapeutische voorzieningen. VieCuri wil zijn patiënten graag volledige zorg kunnen bieden, zodat ze bij één ziekenhuis onder behandeling zijn en niet hoeven te reizen. De komst van een Radio therapeutisch Centrum zou dit mogelijk maken. Net als in Venlo, wil VieCuri op locatie Venray een zorgboulevard bouwen. Het vormt de entree van het ziekenhuis en mensen kun nen er terecht voor verschillende aan het ziekenhuis gerelateerde producten en diensten. Zo zijn er plannen voor een apotheek, kof fiehoek, kapsalon en winkeltjes. Ook komt er kantoorruimte voor bijvoorbeeld zorginstanties. Zo ontstaan korte lijnen tussen het ziekenhuis en de zorginstellingen en de bezoekers kunnen op één locatie hun zorgtaken bespreken en regelen. Met deze faciliteiten krijgt het ziekenhuis een vrien delijke uitstraling en praktische bestemming. Ook zijn er plannen voor een zorghotel. Geen volledige zieken huiszorg meer nodig, maar nog niet in staat om thuis te verblij ven? Een zorghotel biedt hiervoor een geschikt onderkomen. Men kan ook in een zorghotel verblij ven wanneer men de periode van herstel niet thuis wil verblijven. Daarnaast is het een optie om te kiezen voor een zorghotel om de mantelzorg gedurende bepaalde tijd te ontlasten. Een zorghotel zou tevens een voorziening kun nen bieden als vakantielocatie voor de zorgbehoeftige, al dan niet met partner.VieCuriVitaal zou deze voorziening willen bieden. De zorg is constant in beweging. Daarom wil VieCuri altijd ruimte hebben voor nieuwe ontwikkelin gen en mogelijkheden creëren om de zorg te verbeteren. In het mas terplan wordt daar rekening mee gehouden. Daarbij zullen sommige afdelingen verplaatst moeten wor den om tot een logische indeling van de nieuwe zorginstelling te komen. Ten slotte wil VieCuri een nieuwe parkeergarage en fietsen stalling aanleggen. De nieuwe straten in uit breidingsplan Aan den Heuvel in de wijk Brabander krijgen vogelnamen. Het college is akkoord gegaan met de straat namen Tureluur, Haviklaan, Sperwerstraat, Boomvalk, Smellekenlaan en Buizerd laan. Het woningbouwplan Aan den Heuvel is begonnen met de vol gende fase. Het is van belang dat er straatnamen komen vanwege de hulpdiensten en een goed ver loop van de bouwstromen. Voor de naamgeving wordt aangeslo ten op het al eerder vastgestelde gebiedsthema. Door aan het hele gebied tussen de Loobeek en de Nieuwe Overloonseweg het thema van vogelsoorten per deel gebied te verbinden, zijn de indi viduele straatnamen duidelijk ver bonden met deze wijk van Venray en hierdoor ook snel vindbaar. Het gebied vormt dan ook qua naam geving een representatief geheel zoals ook in andere wijken al is toegepast. De naamgeving volgt hier de laagte van het Loobeekdaal in het buitengebied naar de hoogte van de stad (Aan den Heuvel). Rich ting de Overloonseweg komen de straatnamen Schans, Schanshof en Donk als verwijzing naar de hoog tes in het landschap. Plus straten genoemd naar zes roofvogels (havik, sperwer, boomvalk, toren valk, smelleken en buizerd). In de buurt van de Buitenweg verschij nen namen van weidevogels zoals de tureluur. Dit is een overgangs gebied naar het Loobeekdal, waar in de toekomst de straten namen krijgen van watervogels. Venray ontvangt een provin ciale bijdrage van maximaal 50.000 euro voor de realisatie van parkmanagement in de regio. Parkmanagement is een instrument dat het beheer van bedrijventerreinen centraal regelt. Daarbij staat samen werken aan een goede kwali teit van de bedrijventerreinen centraal. In Venray gaat het om een groei model en wordt begonnen met parkmanagement op de bedrijven terreinen Keizersveld en Smakter- heide. De gemeente Venray heeft samen met de Provincie Limburg, Liof, de Limburgse Werkgevers Vereniging en het georganiseerd bedrijfsleven het initiatief geno men om te komen tot een structu rele parkmanagementorganisatie voor alle bedrijventerreinen bin nen de regio Venray te beginnen met Keizersveld en Smakterheide. De basis vormt het business plan Parkmanagement Venray en omstreken dat afgelopen maan dag door alle partijen is onderte kend. De ondernemers zelf dragen 70.000 euro bij, de gemeente Ven ray 90.000 euro en de Kamer van Koophandel 50.000 euro. Behalve een parkmanager worden onder andere de volgende projecten van de subsidies betaald: 'veiligheid' 'efficiënt ruimtegebruik en ter reinbeheer' en 'energie- en water beheer'. De Provincie Limburg maakt werk van bedrijventerreinen. Park management is daar een belang rijk onderdeel van. De ambitie van het coalitieakkoord is minimaal tien parkmanagementprojecten te realiseren. In 2004 heeft de provincie deze uitdaging opge pakt met de subsidieregeling 'Ver nieuwende Actieprojecten'. Met diverse vernieuwende projecten stimuleert de provincie bedrijven en gemeenten om de voordelen van parkmanagement in te zien en deel te nemen. De provincie brengt partijen bij elkaar, biedt financiële ondersteuning in de aanloopfase en wisselt kennis uit. Samen met ondernemers en gemeenten wil de provincie bou wen aan hoogwaardige bedrijven terreinen met optimaal beheer. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in De gemeente Venray werkt aan plannen voor de bouw van een kantorencomplex op de hoek Zuidsingel-Leunse- weg. Aanvankelijk was het de bedoeling met de opbrengst ervan het naastgelegen multi functioneel centrum (mfc) te financieren. Hoewel het mfc voorlopig in de ijskast is gezet, wil de gemeente de kantoorlo catie toch ontwikkelen. Want er blijkt genoeg belang stelling te zijn voor het kantoorge bouw dat de naam vmc (Venrays Maatschappelijk Cluster) heeft gekregen. Vier partijen tonen seri euze interesse. Woningstichting Wonen Venray, de politie, de ambu lancedienst en een zorgcluster dat bestaat uit een huisartsenpost aan gevuld met mogelijk een tandarts en therapeuten. Dichterbij, een instelling voor gehandicaptenzorg, toonde ook belangstelling, maar is weer afgehaakt. Het college heeft inmiddels besloten het vmc helemaal los te koppelen van het multifunc tioneel centrum. Mocht het mfc niet haalbaar zijn, dan kan het kantorencomplex er toch komen. Wethouder Emonts (PvdA) hield maandag tijdens een informatieve raadsvergadering wel wat sla gen om de arm. Er zijn afspraken gemaakt met de gebruikers. Het is bekend wat de wensen zijn en hoeveel ruimte er nodig is. "Zeker heid heb ik nog van geen enkele partij.Want ik heb nog geen hand tekeningen", zei Emonts. Zo blijkt de politie wel interesse te heb ben in een nieuw gebouw. "Maar er komt een reorganisatie aan. Daardoor kan de politie nog geen beslissing nemen omdat niet dui delijk is hoe de spreiding over de regio zal zijn. Pas over twee, drie jaar kan er uitsluitsel komen." Emonts noemt het een uitste kende locatie voor de huisart senpost en de ambulancedienst. Omdat via de Leunseweg zowel in noordzuid- als in oostwestrich- ting (Deurneseweg) de gemeente goed bereikbaar is. Struikelblok is de Leunseweg die in de huidige vorm niet berekend is op nog meer verkeer. "De ontsluiting is nu heel lastig. Daarvoor zijn maat regelen voor de Leunseweg nood zakelijk", aldus Emonts, die niet wilde zeggen welke bedrag deze commerciële activiteiten opleve ren ten gunste van het mfc. De stichting SJMO (Stichting Jongerenwerk St. Machutus Oirlo) krijgt toch subsidie van de gemeente Venray. In eer ste instantie was de subsidie afgewezen omdat de aanvraag pas op 5 juli 2006, ruim na de fatale datum van 1 mei, bij de gemeente was ingediend. BestuurslidAnita Classens stapte namens SJMO naar de commissie bezwaarschriften. Het jongeren werk in Oirlo ontvangt al veertig jaar een waarderingssubsidie. De stichting weet dat jaarlijks voor 1 mei de aanvraag moet zijn inge diend. In het verleden heeft de gemeente het nooit zo nauw geno men met deze datum. Maar sinds het onderzoek van de rekenkamer, waaruit bleek dat er nogal wat mis is met de subsidieregeling, zijn de touwtjes strakker aangetrokken. De gemeente heeft op 20 april aan alle gesubsidieerde instellin gen een brief gestuurd. Tevens is er in het weekblad Peel en Maas melding gemaakt van de fatale datum van 1 mei. Eind juli besluit het college het subsidieverzoek van SJMO af te wijzen omdat de aanvraag te laat binnenkwam. Op 15 augustus diende het stichtings bestuur een bezwaarschrift in. De subsidie is goed voor 30 procent van de totale begroting van SJMO. Het bestuur beweert dat het de brief met aanvraagformulier van de gemeente van 20 april nooit heeft ontvangen. Medio mei heeft de gemeente op telefonisch ver zoek alsnog een formulier toege stuurd. Op 23 oktober behandelt de commissie bezwaarschriften de kwestie. De gemeente kan niet aantonen dat op 20 april de brief verstuurd is, want een verzendadministratie ontbreekt. Bovendien erkent de gemeente dat de brief verkeerd geadresseerd is. Twee jaar gele den was er een wisseling van het secretariaat naar Hoofdstraat 14. Dit nieuwe adres is ook doorge geven aan de gemeente, maar het is onjuist in de administratie terechtgekomen, namelijk het adres Deputé Petersstraat 14. De commissie bezwaarschriften stelt SJMO op alle punten in het gelijk. Alleen had het bestuur na de aan vraag van half mei het formulier wel eerder kunnen terugsturen dan pas op 5 juli. De stichting zegt dat dit komt omdat er niet eerder een bestuursvergadering was. De gemeente wordt 'toerekenbare tekortkomingen' verweten. "De afwijzing van de gevraagde sub sidie, is naar het oordeel van de commissie, dan ook strijdig met de beginselen van behoorlijk bestuur, in het bijzonder het vertrouwens beginsel", luidt het oordeel. De commissie besluit het bezwaarschrift gegrond te ver klaren en de subsidie alsnog toe te kennen. Het college heeft het advies overgenomen. De gemeente Venray heeft donderdag (vandaag) vier van haar inwoners voor hun speci ale inzet bij het schoonhouden van hun eigen leefomgeving bedankt. Zij werden door wet houder Patrick van der Broeck in het zonnetje gezet. Op de derde donderdag in december belonen tientallen gemeenten in heel Nederland mensen die zich het afgelopen jaar op eigen initiatief hebben ingezet om hun omgeving zwerfafvalvrij te maken. Venray had vier inwoners genomineerd die het ZAP-speldje en de bijbehorende oorkonde in ontvangst mochten nemen, omdat zij zich regelmatig inzetten om hun omgeving schoon te houden. Door de initiator van de actie, Stichting Nederland Schoon wor den deze vrijwilligers ZwerfAfval- Pakkers genoemd. De afgelopen maanden is de gemeente Venray op zoek gegaan naar geschikte kandidaten, die regelmatig op pad gaan om hun omgeving schoon te houden. In het kader van het Conve nant Verpakkingen III hebben de overheid, de gemeenten en het bedrijfsleven afgesproken aan dacht te geven aan het vraagstuk zwerfafval. In het deelconvenant Zwerfaval hebben de partijen heldere en meetbare afspraken opgenomen over de reductie van zwerfafval in de komende jaren. Stichting Nederland Schoon is in 1991 opgericht door het bedrijfs leven, de overheid en belangen organisaties. De ZAP-actie valt geheel binnen de doelstelling van Nederland Schoon. De kinderen van basisschool De Meent in Leunen zamelen dit jaar geld in voor speeltoe stellen voor een weeshuis in Mexico. De kinderen verko pen hiervoor kerstkaarten die ze zelf hebben gemaakt. Tom Felder uit Oostrum is als vrijwilliger werkzaam in een weeshuis in Mexico. Hij heeft vorig jaar zijn baan in Nederland opgezegd om dat te kunnen gaan doen. De speeltoestellen van het weeshuis zijn helemaal kapot en erg gevaarlijk. Er is in geen jaren meer iets aan gedaan. Op donder dagavond 21 december is er van 17.00 tot 19.00 uur een kerst wandeltocht met spellen door Leunen voor de kinderen van De Meent. Het is de bedoeling dat we tijdens de gezamenlijke afsluiting, vanaf 18.30 uur, via de computer live contact gaan leggen met Tom Felder in Mexico. Dan wordt ook de opbrengst van de kaartenver- koop bekendgemaakt. Natuurlijk zijn alle ouders hierbij welkom. Als voorbereiding hebben de kin deren in de groep een film kun nen bekijken over het weeshuis. Deze film heeft Felder gemaakt in Mexico. Nadat het geld besteed is aan nieuwe speeltoestellen of het opknappen van oude toestellen, maakt Felder hiervan wederom een film. Gemeente verkoopt perceel Vennootstraat De gemeente Venray verkoopt een perceel aan de Vennootstraat op bedrijventerrein Smakterhei de aan Boom Beheer. Sinds 1990 beheert Boom Transport het stuk grond in erfpacht. Het perceel heeft een oppervlakte van 7900 vierkante meter en wordt ver kocht voor de boekwaarde van 143.032 euro. In de erfpachtover eenkomst is destijds vastgelegd dat Boom het stuk grond tussen tijds kan kopen tegen een vastge stelde prijs. Het transportbedrijf wil nu van deze optie gebruik maken. Boom wil tevens een deel van het perceel voor privégebruik aankopen. Alhoewel het om indu- striegrond gaat, heeft de gemeente hiertegen geen bezwaar. Gewond De politie heeft vorige week zaterdag assistentie verleend bij een verkeersongeval op de krui sing Zwartwater-Beekweg in Merselo waarbij een automobilist gewond is geraakt. Een 30-jarige automobilist uit Overloon verleen de op de kruising geen voorrang aan een 32-jarige automobilist uit Uden. Beide voertuigen kwamen met elkaar in botsing en vervol gens botste de Udenaar tegen een langs de weg staande boom. Het slachtoffer is met vermoedelijk een beenbreuk per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Ver moedelijk is verblindheid door de laagstaande zon de oorzaak van het ongeval, maar dat moet nog verder worden onderzocht. Eindstraat 12, tel. 581553 Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COM FORTABEL WONEN aanpak

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5