Gemeente Ven ray Uitbreiding team trouwambtenaren Samenwerking parkmanagement Terugblik op de verkiezingen Veelgestelde vragen over de Wmo Geluidssanering weg- en railverkeer Openingstijden gemeentehuis eind december PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Op 11 december is een bijeenkomst gehouden over het parkmanagement op de bedrijventerreinen in Venray. De financieel betrokken partijen onder tekenden een convenant en bekrachtigden daarmee de samenwerking voor de komende drie jaar. Wethouder Lei Heidens tekende uit naam van de gemeente Venray. De andere partijen zijn de Provincie Limburg, de onder nemersverenigingen Keizersveld en Smakterheide en de Limburgse Werk geversvereniging. De laatste voert de regie van het parkmanagement voor de Kamer van Koophandel Limburg Noord. De parkmanagement-organisatie moet het beheer van de bedrijventerreinen gaan verbeteren. Dat is nodig om de economische ontwikkeling van de regio te bevorderen. Door de samenwerking tussen overheid en bedrijven kunnen betere afspraken gemaakt worden over het beheer van de wegen en het groen en de beveiliging op de bedrijventerreinen. Om het parkmanagement op te zetten is aan de raad een financiering gevraagd van 90.000 euro. Die investering is nodig om het project in drie jaar tijd tot een succes te maken. Het voorstel wordt 19 december in de gemeenteraad behandeld. *V> Venray, focus op mensen Donderdag 14 december 2006 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 50 Het opkomstpercentage in Venray tijdens de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen was 79,05%. Daarmee loopt het bijna gelijk met het landelijk percentage: 80,35%. Ook de uitslag was te vergelijken met het landelijke beeld: de SP en de Groep Wilders/Partij voor de Vrijheid behaalden veel stemmen. Net als bij de gemeenteraadsver kiezingen in maart 2006 konden kiezers in de gemeente Venray ook nu weer hun stem uitbrengen in een willekeurig stembureau in Venray. Van de 22.862 personen die op 22 november hun stem uitbrachten, gingen er 1494 in een ander stern- district stemmen als waar zij geregi streerd staan. Dat is 6,55 van het totaal opgekomen kiezers. Koploper was het gemeentehuis. Daar kwamen 252 mensen uit een ander stemdistrict stemmen. Trouwen, of het laten registreren van partner schap, is een belangrijke stap in iemands leven. De gemeente Venray wil er alles aan doen om daar een onvergetelijke dag van te maken. Haar trouw ambtenaren, officieel buitengewoon ambtenaren van de burgerlijke stand genoemd, ondertekenen mede de akte van uw huwelijk of partnerschap. U kunt in Venray zelf uw trouwambtenaar kiezen. Woensdag 6 december zijn twee nieuwe trouwambte naren geïnstalleerd: Jacqueline Leenen en voormalig wethouder Jan Driessen. Jacqueline geeft aan: "Ieder bruidspaar is uniek. De één houdt het graag formeel, terwijl de ander graag zijn/haar hart openstelt. In een persoonlijk gesprek, bij voorkeur bij de mensen thuis, bespreek ik graag de wensen. Zo combineren wij samen het officiële deel met de persoonlijke wensen." Jan Driessen: "Als buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand wil ik graag huwelijken op een vlotte, eigentijdse, plezierige en vooral persoonlijke manier voltrekken. Sfeer, warmte en gevoel zijn voor mij de belangrijkste kenmerken voor de huwelijksvoltrekking. De huwelijksceremonie in goed overleg vorm en inhoud geven en voor het paar tot onvergetelijk en onuitwisbaar hoogtepunt maken, daar ligt voor de mij de uitdaging." Op www.venray.nl kunt u ook kennis maken met de andere trouwambtenaren. Voor meer informatie kunt u bij de afdeling Publieksdiensten kosteloos de huwelijks- gids afhalen. Als het glad is door vorst strooit de gemeente Venray op doorgaande wegen, wijkontsluitings- wegen en busroutes. Maar ook op fietspaden en de schoolroutes van en naar het Raayland College. Op deze manier is er een goede doorstroming van het verkeer. Bovendien voldoet de gemeente daarmee aan haar verplichting om erop toe te zien dat weggebruikers op een veilige manier gebruik kunnen maken van de wegen. Incidenteel worden de wegen rond de basisscho len in Venray gestrooid. Deze zitten in een zogenaamde toegevoegde route. Die wordt alleen bij extreme glad heid of sneeuwval meegenomen. Verder staat in elk kerkdorp, in de wijk Brukske en op het Raayland College een zoutbak. Die wordt door de wijk/dorpsraden/school 'beheerd'. De aannemer van de gemeente regelt het onderhoud, de plaatsing en het vullen met zout. Natzout Sinds enkele jaren strooit de gemeente met 'natzout'. Dit betekent dat tijdens het strooien een vloeistof (zout water) wordt toegevoegd aan het droge strooizout. Daardoor'plakt' dit meteen aan het wegdek. Bij het natstrooien gaat weinig zout verloren en bereiken we met minder zout hetzelfde resultaat. Het gebruik van natzout heeft verder als voordeel dat de gemeente veel meer preventief kan strooien. En dat leidt weer tot een kortere strooitijd. r#l ~kltr Stemmachine voor slechtzienden In verzorgingshuis Beukenrode kon den slechtzienden en blinden door audio-ondersteuning zelfstandig hun stem uitbrengen. De gemeente heeft iedereen die mogelijk hiervan gebruik wilde maken persoonlijk aangeschreven en twee luister-cd's gegeven. Daarmee konden zij zich goed voorbereiden. De gemeente kon dit doen in samenwerking met de Nederlandse Vereniging voor Blinden en Slechtzienden, afdeling Noord- en Midden-Limburg. Twee mensen maakten gebruik van deze mogelijkheid. Nieuwe eisen stemmachine Venray maakt gebruik van de stemmachines van Nedap. Deze machines zijn voor de verkiezingen voorzien van extra beveiligings maatregelen die de gemeente én de stembureauleden moesten controleren. Daarnaast reikte de gemeente de stemmachines pas op de verkiezingsdag zelf uit. Hiervoor waren extra procedures ontwikkeld. Dit is prima verlopen. In het stem lokaal zelf werden de instructies eveneens aangescherpt. Er zijn geen problemen geweest rondom de beveiligingsaspecten. Mobiel stembureau Net als bij de gemeenteraadsver kiezingen konden kiezers terecht op het mobiele stembureau. Dat stond afwisselend bij het NS-station, het VieCuri ziekenhuis en het Raayland College. De gemeente besloot naar aanleiding van de vorige verkie zingen om het stembureau in de avonduren een uur langer open te laten: kiezers konden op het station tot 19.00 uur terecht. 163 mensen brachten hun stem uit op het mobie le stembureau. Kijk voor de cijfers over de verkiezingen in Venray ook op de gemeentelijke website www.venray.nl. Onderstaande straten en fietspaden zijn opgenomen in het strooischema 2006/2007 Acaciastraat Hagelweg Macroweg Smakterweg Agribaan Handrik Marktstraat Sparrend reef Akelei Heidsepeelweg Matthiasstraat Sportlaan Akkerweg Heidseweg Meerloseweg Spurkt (incl. fietspad) Albionstraat Hemelsleutel Merseloseweg Spurkterdijk Antoniusstraat Henri Dunantstraat Metaalweg Spurkterweg Beekweg Henseniusplein Mgr Hanssenstraat Steeg Begraafplaats (toegangsweg) Henseniusstraat Mgr Verrietstraat St. Antoniusstraat Bergweg Hertekruid (alleen fietsroute) Microstraat St. Catharinastraat Blauwververstraat Hoebertweg Molenpad St. Fransiscuslaan Blekersveld Hoenderstraat Nieuwe Maasheseweg St. Josefweg Boterbloem Hofstraat Nieuwhuisweg St. Jozeflaan Brugpas Hoofdstraat Noordsingel Stationsplein Brukske rondweg Hoogriebroekseweg Notarisberg Stationsweg Burggraaf (alleen fietsroute) Hoogzand (alleen fietsroute) Oirloseheide Steegsepeelweg Castenrayseweg Horsterweg Oirloseweg Swingpad Christoffelkruid Jaegerhofweg Oosterbosweg 't Liene Coppelenberg Joh. v. Stalbergweg Oostsingel Timmermansweg De Bleek Joh. v. Wyttenhorstweg Op de Ries Twistweg De Gouden Leeuw Julianasingel Ossendijk (zuidelijk deel) Veldstraat (oostelijk deel) Deken Thielenstraat (gedeeltelijk) Kapelaanspad Oude Oostrumseweg Veltumse Kleffen incl. parkeerplaats Deputé Petersstraat Karpatenlaan Overbroekseweg Deskesven Keizer Karelweg Overloonseweg Vendel Deurneseweg parallelweg Keizersveld Op den Bus Vennootstraat Dr. Kortmanweg Kempkensberg (oostelijk deel) Paardekopweg Veulense waterweg Duizendblad Kempweg Pas (westelijk deel) Veulenseweg Eikenhofweg Kenned ystraat Past. Ruttenstraat Vliegert Eikenlaan Kerkpad Pastoor Gerardsstraat Volen Einde Westsingel Kiekweg Paterslaan Vredeweg Eindstraat Kiosk (buiten winkelcentrum) Patersstraat Weg in den Berg Energieweg Klaproos Medisch Centrum Landweert en toegangsweg Westsingel (incl. deel Aan den Heuvel) Ericaweg Klein Oirlo Fietstunnel Landweert Kleindorp Pauwweg Weth. Pubbenstraat Fluitekruid Kruidenlaan (inclusief viaduct) Plataanstraat Weverslo Foekepot fietspad Kruisstraat Poststraat Wijnruit Gemeentehuis toegang en parkeren Kulutweg Raadhuisstraat Wilhelminastraat (westelijk deel) Landweertweg Rauwkuilenweg Witte Vennenweg Geysterseweg Langeweg Ringweg Ysselsteynseweg Gouden Leeuw (incl. parkeerplaats) Langstraat Ripseweg parallelweg Zandakker Leeuwstraat Roland Zandhoek (doorgaande weg) Groenewoldsepad Leunseweg Rozemarijn (alleen fietsroute) Zeilbergseweg Grootdorp Lindestraat Schaapskuil Zomp Grote Markt Lollebeekweg Schoolstraat Zuidsingel Grotestraat Loonsedijk Schoutenstraatje Zuivelweg Gunhoekweg (oostelijk deel) Lorbaan Schouwburgplein Zwarte pad Brukse Haag Lovinckplein Servatiusweg Fietspad Haammakerstraat Maasheseweg Sleutelbloem De buitengewoon ambtenaren van de Venrayse burgerlijke stand, v.i.n.r. Pius van Loon, Jacqueline Leenen, Joke Derix, Bart Derksen, Jan Driessen en Ria de Bruijn-Hofman 1. Hoe bestel ik de regiotaxi? Een rit kan gereserveerd worden via 0900-0699 (lokaal tarief). 2. Kan ik ook naar Brabant rijden met de regiotaxi? Ja, een rit met de regiotaxi moet beginnen en/of eindigen in Limburg en kan maximaal vijf zones zijn tegen het gereduceerde tarief. Daarna betaalt u het commerciële tarief. Dit geldt ook voor de reiziger met een Wmo/Wvg-indicatie. 3. Hoe kan ik de klantenservice Regiotaxi Limburg bereiken? Per telefoon via 0900-3310550 of op internet via www.regiotaxlimburg.nl. 4. Kan ik het ziekenhuis in Venlo met de regiotaxi bereiken? Ja, voor deze bestemming is een uitzondering gemaakt. 5. Ik heb een Wmo-indicatie. Wat moet ik doen als ik verder dan vijf zones moet reizen? U neemt dan contact op met Valys. Dit is de firma die het transport regelt voor afstanden verder dan vijf zones. Zie www.Valys.nl of bel 0900-9630. Woningen in Nederland die geluidsoverlast ondervinden van weg- en railverkeer worden daarop aangepast. Deze zogehe ten geluidssanering duurt al erg lang. En er is nog steeds geen zicht op hoeveel woningen dat zijn. Daarom heeft VROM een einddatum gesteld waarvoor alle geluidssaneringssituaties moeten zijn gemeld. Voor railverkeer is als einddatum 1 januari 2007 vastgesteld. Voor wegverkeer is dat voorals nog 1 januari 2009. Voor de woningen binnen de geluidszone van de spoorweg Nijmegen-Venlo is een akoestisch onderzoek ingesteld. Hieruit is gebleken dat deze woningen op 1 juli 1987 een geluidsbelasting ondervonden die hoger was dan 65 decibel. Deze datum is relevant omdat nieuwe woningen vanaf toen aan de eisen van de Wet geluidhin der moesten voldoen. De gemeente Venray heeft vanaf mei 2006 alle potentiële saneringen door rail verkeer, die nog niet eerder zijn gemeld, geïnventariseerd. Het gaat om 101 woningen of andere geluidsgevoelige bestemmingen. B en W hebben de plicht om deze woningen aan de minister van VROM te melden (artikel 88, eerste lid, van de Wet geluidhinder en art. 25 van het Besluit geluidhinder spoorwe gen). Voor deze woningen wordt een saneringsplan opgesteld. Lijst ter inzage Het saneringsplan wordt gebaseerd op maatregelen aan de woningen. Op de lijst'Meldingen railverkeers- lawaai' staan de betrokken wonin gen aangegeven. De lijst ligt vanaf vrijdag 15 tot en met donderdag 21 december 2006 in het gemeente huis ter inzage. Woningen die al eerder aan de minister zijn gemeld, de zogeheten Raillijstwoningen, hoe ven niet opnieuw gemeld te worden. Die staan dus ook niet op de huidige lijst vermeld. Om toch een volledig beeld te krijgen van alle betrokken woningen, ligt ook de Raillijst ter inzage. Beide lijsten zijn ook in te zien op de website van de gemeente Venray, www.venray.nl Direct naar Railverkeerslawaai. De inventarisatie van de sanerings- voorraad door wegverkeer wordt in 2007 opgestart. Het gemeentehuis is gesloten op maandag 25 en dinsdag 26 december (eerste en tweede kerstdag). Vanaf woensdag 27 december is de gemeente weer bereikbaar tijdens de normale uren: telefonisch van 08.30 tot 17.00 uur (vrijdag tot 13.00 uur), de publieksbalie is open van 09.00 tot 13.00 uur. Op nieuw jaarsdag, maandag 1 januari, is het gemeentehuis gesloten. Het historisch archief en de studiezaal van het gemeentehuis zijn bovendien gesloten op woensdag 27, donder dag 28 en vrijdag 29 december.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21