Spektakel aan de Maas kwam een dag te vroeg Winnaar gratis vuurwerk J Gunhoek De Hoveniers Vogelmarkt in Meerlo St. Joseph één dag open? Gouverneur Frissen ontvangt petitie Feestconcert in OJC Midgard Steenfabrieken in Tienray Oude foto Service rubriek N ook voor üw tuin het SnelPlanten-StappenPlan al uw snoeiwerk, zowel particulieren als bedrijven PEEL EN MAAS Donderdag 14 december 2006 - Pagina 15 Carbiddemonstraties trokken toch veel volk naar De Maashoeve "Spektakel aan de Maas kwam een dag te vroeg", relativeerde brandweercommandant Sraar Theeuwen vrijdagavond enkele minuten nadat hij samen met de organisatoren Van de Ligt Allight en grand-eetcafé De Maashoeve het grote spektakel, vierentwin tig uur later, moest afgeblazen. De storm, met windkracht vijf, was te gevaarlijk om de tent te laten staan. Niemand durfde in deze tent apparatuur te plaatsen. Dankzij vier vrachtwagens van het nabijgelegen bedrijf Auto Plas Waasdorp werd de tent op de plaats gehouden. Ondanks het afblazen van het spektakel beslo ten Eric en Kathleen van de Ligt en Bas en Bianca Roozen om het feestje in afgeslankte vorm door te laten gaan. "Het muzikaal pro gramma dat in de tent zou plaats vinden met Ondiep en fanfare Concordia moesten we afblazen", vertelt Bianca. Eric van de Ligt vult aan: "En voor het vuurwerk was de wind te hard." Maandenlange voorbereidingen en veel enthousi asme dreigden in één klap in de Maas te vallen. De gehavende tent werd zaterdagmorgen afgebro ken en via de website en de pers werd wereldkundig gemaakt dat de organisatie, verslagen door de wind, het grote spektakel moest afblazen. "De veiligheid van de bezoekers stond bij ons voorop", zeggen Bianca, Kathleen, Eric en Bas in koor. Omdat het weer zaterdagavond redelijk herstelde, kon de car- bidshow wel doorgaan. De bijna duizend mensen die de moeite namen om naar De Maashoeve te komen, hadden daar geen spijt van. De zeven mannen en vrou wen van carbidvereniging De Kempen uit Eindhoven gaven een oorverdovende demonstratie.Van de vijfentwintig rode melkbussen op een rij vlogen stuk voor stuk met enorme knallen de deksels weg. De knallen waren vele kilo meters verderop nog te horen. De honderden mensen stonden met de vingers in de oren te kij ken naar het spectaculaire show- spel. De belangstelling was op zeker moment zo groot dat de weg naar De Kooy helemaal vol stond. Dankzij de medewerking van de vrijwilligers van de EHBO, die zich ontpopten tot verkeersre gelaars, kwam alles weer in orde en verliep de verkeersafwikkeling in het donker uitstekend. En de propaganda voor het carbidschie- ten leidde ertoe dat Eric van de Ligt zaterdagavond een stuk of zes leden kon registreren die de eer ste Noord-Limburgse carbidclub gaan vormen. In De Maashoeve zorgde een De mannen en vrouwen van carbidvereniging De Kempen uit Eindhoven gaven een oorverdo vende demonstratie. joekskapel voor de nodige stem ming, gaven Eric en Kathleen van de Ligt via een groot scherm een virtuele vuurwerkshow en was er een mega-expositie van vuurwerk dat dit jaar verkocht mag wor den. Honderden geïnteresseerden vulden hun bestellijstje zaterdag avond al in. Hoe nu verder? Daar zijn de organisatoren helder in.Wanssum heeft er een nieuw evenement bij en het wordt volgend jaar gepro longeerd. "Het weer heeft ons in 2006 verslagen, maar wij zijn zelf niet verslagen: We komen terug met een nog mooier en spectacu lairder programma dan dit jaar", is de overtuiging van de organisatie. Van de Ligt Allicht: Voor de familie Van Leeuwen uit Vierlingsbeek is het bezoek aan Spektakel aan de Maas niet voor niets geweest. De bijna 13-jarige Jeffrey van Leeuwen kreeg dinsdag namelijk een cheque voor gratis vuurwerk bij vuurwerkspecialist Van de Ligt Allicht te Wanssum. De cheque is een tegemoetko ming om klanten te belonen die zaterdagavond bij het Spektakel aan de Maas in de vuurwerkstand tijdens de voorverkoop vuurwerk kochten, aldus Eric van de Ligt. Tijdens de voorverkoop is er bui ten extra prijsvoordeel ook gratis vuurwerk te verkrijgen. De vuurwerk-voorverkoop duurt tot 23 december in de win kel en tot 26 december bij on line bestellingen op de webshop www.vuurwerkecarbid.nl.Van de Ligt Allicht moest helaas vanwege de windvoorspelling van maar liefst windkracht 5 de vuurwerk show afblazen. bel voor: bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray-Oirlo 0478-571800 Vogelvereniging de Gevleu gelde vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 24 december weer haar maandelijkse vogel markt. Aangeboden worden onder andere kanaries, par kieten en exotische vogels. Op deze markt is tevens een vogelhandelaar aanwezig die ook een groot assortiment vogels te koop aanbiedt. Tevens kunnen de bezoekers in sport- en feest- zalencomplex 't Brugeind in Meerlo terecht voor alle vogelbe nodigdheden. In de verenigings bibliotheek kunnen ze boeken of video's lenen die over de vogel- sport gaan en alle informatie over de vogelsport of vogelvereniging krijgen. De markt wordt gehou den in 't Brugeind in Meerlo, van 9.30 uur tot en met 12.00 uur. In verband met de nog steeds dreigende vogelgriep worden er geen kwartels en duiven toegela ten. Voor verdere inlichtingen; tel: 0478-531221. Voor traditionele kerstwandeling De verbouwing van Hotel St. Joseph in Tienray is nog in volle gang, maar toch wil directeur Patrick van Soest de deuren op tweede kerst dag al openen. De deuren van het café welteverstaan, want de officiële opening van het grootste deel van het spik splinternieuwe hotel in het voormalige missieklooster St. Joseph van de Zusters van het Kostbaar Bloed vindt naar ver wachting plaats in het voor jaar van 2007. Speciaal voor de deelnemers aan de traditionele kerstwan deling van de veteranen van TOP'27 wil Van Soest het café in de voormalige kapel van het mis sieklooster en de keuken voor één dag openen. Hij heeft inmid dels een gebruiksvergunning aan gevraagd bij het bureau Brand weerzorg in Venray, dat van plan is hem die vergunning te geven. "Maar voor deze activiteit heeft de eigenaar ook een evenemen tenvergunning nodig. Wij hebben nog geen aanvraag hiervoor ont vangen, dus daar kunnen we ook nog niets over zeggen", laat een woordvoerster van de gemeente weten. Bouwbedrijf Moeskops uit Bergeijk kocht het Tienrayse missieklooster met het omliggen de terrein van bijna drie hectare enkele maanden geleden van de Zusters van het Kostbaar Bloed. Het klooster is doorverkocht aan Van Soest, die het samen met zijn compagnon Sjaak Proosten uit Venlo gaat verbouwen tot een driesterrenhotel dat zich onder meer gaat richten op toeristen en bedevaartgangers. Punknight in Tienray OJC Gaellus in Tienray houdt op vrijdag 15 december een hardcore/punknight. De avond wordt rond 21.00 uur geopend door de Horster band The Schmunks in de soos. Deze band gaat voor veel spe len, lol maken en muziek. De band komt voort uit de resten van old- school hardcoreband Senseless en voormalig Heavenly Schmucks. The Schmucks spelen voorname lijk streetpunk, oi!, met speedrock invloeden. Hierna is het de beurt aan de de Maastrichtse band Spar row Falls. Deze band omschrijft hun muziek als een mengeling tussen dramatische hardcorerock, punkrock, oldschool en hardrock. In september dit jaar kwam hun eerste titelloze EP uit, geprodu ceerd door Igor Wouters (Angel Crew, Backfire). Vervolg VP Eerder verklaarde wethou der Brugman (PK, Ruimte) dat ze alle opties de revue heeft laten passeren en de argu menten van alle partijen heeft gewogen. De gekozen oplos sing ligt volgens haar in het midden en doordat de tuinen groter worden, is er minder behoefte aan openbaar groen. Het aantal parkeerplaatsen voldoet aan de normen en inwoners uit Wanssum krijgen voorrang bij toewijzing. Ver der vindt ze de bouw van de vijftien woningen van groot belang voor Wanssum. De gemeente Meerlo-Wanssum lijkt klem te zitten. Projectontwik kelaar T. Vissers uit Wanssum heeft namelijk nog een claim open staan die de gemeente met dit bouwplan wil inlossen. Als er nog minder huizen gebouwd mogen worden, dan kan de gemeente rekenen op een fikse schadeclaim van de projectontwikkelaar. Het is de bedoeling de wijk te ontsluiten met een doodlopende weg vanaf de Beemdweg. Sommige omwo nenden hebben grote moeite met de toename van het verkeer, de afname van het groen en de priva cy, andere bewoners verliezen een groot deel van de achtertuin die ze in bruikleen van de gemeente hebben. Volgens hen heeft de gemeente in het verleden steeds gezegd dat op die plek nooit woningen komen en ze voelen zich dan ook bedrogen. De bewo ners vinden het vreemd dat een dorpswijk wordt volgepropt met woningen. Tevens voeren ze aan dat in Wanssum veel woningen langere tijd te koop staan, waaruit zou moeten blijken dat de nood aan nieuwe huizen niet zo hoog is als de gemeente beweert. CLAIM OMWONENDEN De omwonenden dreigen de gemeente voorts met een scha declaim. Ze geven aan dat hun woningen in waarde verminderen, omdat de nieuwe huizen op korte afstand verrijzen. Door de hoogte van die woningen kunnen de nieuwe buren gemakkelijk in hun tuin en woning kijken, waardoor hun privacy wordt aangetast. Zelf verliezen de bewoners hun uit zicht op 'een mooi stukje groen'. Volgens hen heeft de gemeente tevens verzuimd voldoende onderzoek te doen naar de aanwe zigheid van bedreigde planten en dieren op het bewuste bouwter rein. In hun ogen komen die wel degelijk voor, zoals bepaalde vleer muizen, vogels, uilen, kikkers,egels en eekhoorns. Inmiddels heeft het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit in het kader van de Flora- en faunawet, op verzoek van een van de omwonenden, een verzoek tot handhaving bij burgemeester en wethouders neergelegd. Het ministerie wijst het college erop dat er eerst een natuurwaarden- onderzoek moet zijn verricht voordat het uitvoeren van de werkzaamheden kan beginnen. Gebeurt dat niet, dan is het moge lijk dat verbodsbepalingen van de Flora- en faunawet worden over treden, aldus de Dienst Regelingen van het ministerie, die de kwestie in onderzoek heeft. Een woord voerster van de gemeente laat des gevraagd weten dat het natuur- waardenonderzoek nog niet is afgerond. Inmiddels zijn echter al 35 bomen gekapt, omdat de bewo ners van de gemeente schriftelijk de opdracht kregen om hun tui nen per 1 september 2006 te ont ruimen en ervan uitgingen dat de bomen weg moesten. Toen bleek dat hiervoor nog geen ontheffing van het ministerie was, werden de ontruimingsactiviteiten meteen gestaakt.Van de burgemeester kre gen de omwonenden te horen dat de brieven anders gelezen hadden moeten worden. Op 25 september ontvingen de bewoners een brief van de gemeente waarin ze werd mede gedeeld dat 'voor u nu andere wegen openstaan om uw belan gen te behartigen. U kunt gebruik maken van de wettelijke mogelijk heden van bezwaar en beroep'. En dat zijn de omwonenden ook van plan, want achttien bezwaarschrif ten tegen het plan ploften onlangs bij de gemeente op de deurmat, en inmiddels hebben ze ook een advocaat in de arm genomen die hen begeleidt op het juridische pad. Verder hebben de omwonen den de afgelopen tijd weer con tact opgenomen met de politiek, die zich als gevolg van alle nieuwe ontwikkelingen wederom lijkt te gaan buigen over de bouwkwes- tie in hartje Wanssum. Ook de rekenkamer is nog bezig met een onderzoek. Wethouder Brugman wilde woensdagmorgen geen reactie geven omdat de petitie niet offi cieel aan het college van B en W aangeboden is. In teken van tien jaar Jellygoose. Jellygoose viert op zater dag 16 december feest in OJC Midgard in Wanssum. De bandleden sluiten met deze muzikale avond hun tiende muzikale jaar af. Tien jaar geleden begon Jellygoose als vierkoppige band met het spelen van covers van onder meer NOFX, Lagwagon en Bad Religion. In de loop der Jaren is Jelly goose uitgegroeid tot een vijftal, speelt de band nog steeds covers, maar nu wel in geheel eigen stijl. John Denver, Abba, Simon and Gartfunkel en Herman Brood wor den op energieke en punkachtige wijze op de bühne ten gehore gebracht. En ja, wat doe je als je tien jaar wordt? Dan geef je een 'kinderfeestje'."Om als band tien jaar te bestaan, is tegenwoordig al een hele prestatie", aldus zanger Nick Knelissen.'Tn zo'n tijd kun je als band ontzettend groeien en mag je het bandje toch wel als erg volwassen beschouwen, maar van de andere kant: het zijn toch nog maar 10 jaar.Het is tegenwoor dig niet altijd gemakkelijk om als echte live band te kunnen blijven spelen, is de ervaring van de jubi laris. Vooral als opkomend bandje moet je vaak bedelen om ergens te mogen spelen. "Gelukkig heb ben wij die tijd wel gehad, al was dat ook mooi om te doen." Vooral de laatste paar jaren is er veel voortgevloeid uit Jellygoose. In ruim drie jaar tijd bracht Jel lygoose twee cd's op de markt. Begin 2003 verscheen het debuut album Greatest Hits en in maart 2006 de cd Layin'Eggs. Dit jaar speelde de band onder meer in 013 in Tilburg, samen met de Band Zonder Banaan, en in De Bosuil in Weert samen met The Australian Nirvana. Ook stonden de bandle den met hun eigen cd-presentatie met de Heideroosjes op de bühne en speelden ze op verschillende podia door het gehele land. Maar ook de laatste jaren deelden ze hun shows samen met onder meer Peter Pan Speedrock, Mark Foggo's Skasters, V-Male en Di-rect. "Het is gewoon heerlijk om muziek te kunnen en mogen maken. Er gaat heel wat vrije tijd inzitten, maar ook heel veel uren van lol.Tijdens de repetities, maar ook vooral tij dens de optredens", aldus drum mer Mike Poels. "En daar gaat het tenslotte om. Iets doen wat je leuk vindt, waar je lol in hebt en waar je trots op mag zijn." De deuren zijn op zaterdag 16 december vanaf 20:30 open en de entree is in principe vrij. De jubilerende band en soos Midgard vragen de bezoekers echter vrij blijvend om een euro. Het geld dat opgehaald wordt, is bestemd voor het nieuwe project van de Stich ting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum: in Kalundu Vieuw, een dorpje in Zambia, wordt een basisschool gebouwd. Tevens vindt tijdens deze jubileu mavond nog een zogenoemd reü nieoptreden plaats van de band Full Of Fun. Deze Wanssumse band startte eveneens tien jaar geleden. Enkele jaren terug is de band gestopt,maar speciaal voor deze avond komen de mannen van Full Of Fun nog een keer bijeen. Tienray genoot in de regio ook bekendheid door de aanwezig heid van twee grote steenfabrie ken: de stoomsteenfabriek van Daal Co aan de Swolgenseweg en de boerenoven aan de Spoor straat. Veel inwoners van Tienray en omliggende dorpen verdien den in de steenfabriek de kost. Kent u de personen die op de foto staan? U kunt hun namen doorge ven aan de heemkundevereniging, contactpersonen: A. Snellen, tel: 692196 of A.Jacobs, tel: 692526. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.R vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15