Zenith viert eenjarig bestaan Open dag Kunst Werk Plaats Venray 50.000 euro voor sportproject Het Venrayse gevoel van carnaval Meer kansen lager opgeleiden Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 7 december 2006 - Pagina 7 Zondag 10 december in Schouwburg Venray In Schouwburg Venray gaat op zondag 10 december de campagne Trendy Maroc Star in NL van start. Met de campag ne wil initiatiefnemer Abka- der Chrifi (campagneleider) Marokkaanse Nederlanders een krachtige impuls geven voor het ontwikkelen van een nieuwe, sterke identiteit. Sinds de politieke en sociaal maatschappelijke verhoudingen in de westerse wereld op scherp zijn komen te staan, is de Marok kaanse gemeenschap volgens Chrifi in de greep van negativiteit, angst en verwarring. 'Het wordt tijd dat de Marokkanen in Neder land, en Marokkaanse jongeren in het bijzonder, zichzelf herstel len en weer durven geloven in zichzelf en in onze maatschappij', aldus Chrifi. Een deel van de pro blemen is maatschappelijk/eco nomisch van aard, de trend nu is dat men inzoomt op de dingen die slecht gaan. De Venrayse wethou der Hassan Najja van burgerparti cipatie wil in samenwerking met de Marokkaanse en maatschap pelijke organisaties in Noord- en Midden Limburg middels deze campagne een mentaliteitsveran dering opstarten om dat deel van het probleem dat we zelf kunnen oplossen grondig aan te pakken. De basisgedachte is daarom dat de gemeenschap zelf verantwoor delijk is voor het scheppen van haar hogere en stabiele positie in de maatschappij. Doel van de campagne is het creëren van een nieuwe en sterke succesidentiteit (bewustzijn) die evenwicht en harmonie binnen de Marokkaanse gemeenschap herstelt. Doel is om de achterstandspositie van Marok kanen, in het bijzonder de jonge ren, in de regio te verbeteren. "Wij streven naar een dialoog binnen de gemeenschap om taboes te doorbreken vanuit een gedachte van zelfreflectie en zelfkennis. Het doel op de lange termijn, van vijf a tien jaar, is dat binnen en buiten de Marokkaanse gemeenschap een positief beeld ontstaat, dat Marokkanen in zich zelf, in de gemeenschap en in de maatschappij gaan geloven en dat mede door deze mentaliteits verandering de werkloosheid, schooluitval, overlast en crimina liteit uiteindelijk zullen afnemen", aldus Hassan Najja. Het model van het succeshandboek van Abkader Chrifi combineert de westerse psychotherapie (zelfreflectie op eigen gedrag/denken en hande len) met de islamitische cultuur. Deze ontdekking zal een nieuwe stroming brengen in het denken van mensen. Het is het middel dat mensen met elkaar zal verbinden en de sleutel die deuren tot materi eel en mentaal succes zal openen. Daarnaast gaat de succesfilosofie van Chrifi niet uit van verschil len tussen mensen, maar juist van overeenkomsten. De succesfiloso fie tracht verandering van binnen uit tot stand te brengen; mensen moeten in staat worden gesteld om vanuit hun kracht te veran deren en niet vanuit angst, frus tratie, onzekerheid of verwarring. Om dit doel te realiseren wordt in heel Nederland een beweging van Trendsetters opgezet om het zaad van de nieuwe ideologie van de vijf conceptwaarden in de gemeenschap te planten. De rol van de trendsetters is koers- bepalend in de regio. Zij hebben de rol van boodschapdrager; dit betekent in de praktijk dat zij van uit het nieuwe denken in dialoog gaan met hun contacten binnen de gemeenschap. Naast Trendset ters wordt een zestal instrumen ten ingezet om de boodschap te verspreiden: Maatschappelijke organisaties, website www.trendy- maroc-star.nl, succeshandboek, posters en folders, dvd met onder andere Najib Amhali en Ahmed Marcouch, trainingen, lezingen en workshops. Met ingang van januari is de dagvoorziening Aan de Singel voor ouderen in Venray een extra dag in de week geopend. Behalve op maandag, woens dag en vrijdag, kunnen cliën ten er voortaan ook op don derdag terecht. Mogelijk is de dagvoorziening op korte ter mijn ook een dag in het week end geopend. Medio november is de dagvoor ziening van welzij nsinstelling Synthese en Thuiszorg Noord- Limburg aan de Westsingel 5a in Venray officieel geopend. Tijdens een drukbezochte open dag werd de naam onthuld door de heer S. van Roy, buurman van de dag voorziening voor ouderen: Aan de Singel. De dagvoorziening is een voorziening voor zelfstandig wonende ouderen en combineert dagopvang met verzorging. Oude ren kunnen er terecht voor soci ale activiteiten, ondersteunende begeleiding en persoonlijke ver zorging. Er is altijd een gevarieerd dagprogramma. Een activiteiten begeleider kan waar nodig ook verzorging bieden. Ouderen bij wie de zorgverlening door man- telzorgers een te zware opgave dreigt te worden, kunnen ook één of enkele dagdelen naar de dag voorziening. Dat geldt ook voor ouderen die op een wachtlijst staan voor opname in een verzor gingshuis. De activiteiten van de dagvoor ziening worden mede mogelijk gemaakt door de inzet van vrij willigers. Mensen die belangstel ling hebben om als vrijwilliger bij de dagvoorziening aan de slag te gaan, kunnen contact opnemen met Ankie Bongers van Synthese in Venray, telefoon 0478 517317. Mensen die meer willen weten over de dagvoorziening, kunnen contact opnemen met Thuiszorg Noord-Limburg, via 0478 526262 of Synthese, via 0478 517317. Het ligt misschien nog vers in het geheugen, maar Zenith opende alweer een jaar geleden de deuren met een waanzinnig openingsfeest. De Limburgse uitgaanstrots wist meteen de toon te zet ten. Inmiddels kan er tevre den worden terug gekeken op de eerste twaalf maanden. Sensationele optredens van (internationale topartiesten en steevast gezelligheid teke nen het succes van het eer ste jaar. Dat moet natuurlijk gevierd worden. Daarom heeft Zenith een weergaloos verjaar dagsweekend op poten gezet. Vrijdag 15, zaterdag 16 en zon dag 17 december staan geheel in het teken van het eerste bestaansjaar. En kijkend naar het programma wordt dat een unieke feestmarathon. Elk weekend gaan hier duizen den feestliefhebbers uit hun dak. Dat is tijdens de eerste verjaardag niet anders. De crew is al tijden in de weer voor dit bijzondere weekend. Er zal een schatkist aan Nederlandse sterren worden geopend! De eerste nacht, vrijdag 15 december, van dit nu al legenda rische weekend wordt er stevig afgetrapt met een aantal groot se namen uit de vaderlandse hardstylescene, namelijk Outblast, Nagoom, Gizmo en Buzz Fuzz. Zij toveren The Dome letterlijk en figuurlijk om tot een knalfes tijn. Het is duidelijk dat Zenith er verstand van heeft, want het verjaardagsfeest moet er vanaf minuut één in knallen. Laat dat maar aan deze jongens over! De minimumleeftijd is speciaal voor deze avond 16 jaar. Het duurt van 22.00 tot 05.00 uur. Zenith biedt vrij entree aan alle huidige Zenith Card members*. Ben je geen mem ber, dan is de deurprijs 10 euro. Zaterdag 16 december gaat het feest gewoon door. In de hoofd zaal The Dome Greatest Hits Area staan twee 'Big Boys' uit de Nederlandse clubscene achter de draaitafels. Don Diablo is naast de meest sexy dj van Nederland vooral een muziekdier in hart en nieren. Met zijn 'eclectic style' zet hij elke tent helemaal op zijn kop. Wat geldt voor Zenith Greatest Club, geldt ook zeker voor Fedde Le Grand. 2006 was helemaal zijn jaar. Zijn hit Put Your Hands Up for Detroit was overal te horen; van clubs tot radio stations. En als klap op de vuurpijl bereikt zijn single ook nog eens de eerste plaats van de Britse hitcharts. Iets wat wei nig Nederlandse artiesten op hun CV kunnen zetten. De talentvolle Chiel completeert het illustere gezelschap in de hoofdzaal. Maar dat is nog niet alles, ook de ande re zalen zijn geopend. Zo staat Nagoom in The Pit en is Motion het domein van Vantage. Minimum leeftijd is voor deze avond 18 jaar. De deuren zijn geopend van 22.00 uur tot 05.00 uur. Zenith biedt vrij entree alle huidige Zenith Card members*. Ben je geen member, dan is de deurprijs 10 euro. Alsof dat nog niet genoeg is, trekt Zenith de zondag ook bij het verjaardagsfeest, met een officiële open dag (vanaf 16.00 uur), waar de toegang gratis is! Alle leeftij den zijn meer dan welkom. Deze open dag mag je eigenlijk niet missen, al is het maar vanwege de bijzondere optredens. Zo staat het grootste feestduo van Nederland, de Gebroeders Ko, op het podium. Dat kan niet anders dan een mega- party worden. Daarnaast treedt één van de meest gewilde zange ressen van ons land op. Voormalig Kinderen Voor Kinderen ster Elize brak vorig jaar definitief door in Nederland. Met haar gouden keel, lekkere songs en top perfor mance belooft ze ook Zenith op geheel eigen wijze op te fleuren. Maar daarmee zijn we er nog niet. Zenith heeft ook Puppies Huis orkest uitgenodigd. Deze lokale helden kunnen niet ontbreken tijdens het 1 jarig bestaan, kijkend naar hun verleden in "de Steeg". Het is al bijzonder dat Zenith de eerste verjaardag drie dagen lang viert. Er staat de bezoekers heel wat te wachten. Daarom worden uitgaansliefhebbers van harte uitgenodigd om dat speciale Zenith-gevoel zelf mee te maken. Zenith trakteert haar members op vrij entree uitsluitend wanneer deze op een voorafgaand Zenith bezoek in het bezit was van de Zenith membercard Voor meer informatie: www.thezenith.nl Verkoop kerstbomen Lions Club Venray Peel- parel verkoopt op zaterdag 9 december vanaf 9.00 uur kerstbomen op het Schouw burgplein in Venray. Er zijn bomen in diverse soorten en maten te koop. Ook voor een boom groter dan drie meter kan men hier terecht. Boven dien is er een ruime selectie aan kerstspullen te koop zodat ook mensen die al een boom hebben iets van hun gading kunnen vinden. Als extra service biedt Lions Club Peerparel aan om de kerst boom tegen een kleine vergoeding thuis te bezorgen. De opbrengst van deze verkoop komt ten goede aan 't Raayke inTienray, een instel ling voor opvang en begeleiding van kinderen en volwassenen met een verstandelijke handicap die met spoed hulp nodig heb ben (crisisopvang). Tevens biedt 't Raayke logeeropvang, weeken- dopvang en vakantieopvang. Het winterfestival, met de schaatsbaan vindt ook plaats op het Schouw burgplein. Wie deze zaterdag niet in de gelegenheid is naar het Schouwburgplein te komen, kan per email kerst@lcvenraypeelpa- rel.nl. een kerstboom bestellen. De bestelling wordt dan thuisbe zorgd. Voor iedereen die het nieu we jaar met een goede dronk wil inluiden wordt door LC Venray Peelparel de mogelijkheid gebo den bubbels te bestellen. Het gaat om de Cremant d'Alsace, Henri Ehrhart, methode traditonelle, die omschreven is als zacht-droog en vol van smaak, gemaakt van pinot- noir, pinot-gris en riesling. Voor meer informatie kan men www.lcvenraypeelparel.nl raad plegen. De Tijd te koop U leest het goed. Na de verkoop van café Het Podium en het slui ten van OJC Dingus is ook Café De Tijd nu te koop. Het verschil met de twee andere verkopen is dat De Tijd alleen te koop is op 31 decem ber, oudejaarsavond van 20.00 tot 0.00 uur. Iedereen die met familie, vrienden en/of collega's zin heeft in een unieke oudejaarsparty, mag en kan reageren. Op deze avond hebben de kopers het voor een groot gedeelte zelf voor het zeg gen. Er is slechts één voorwaarde en wel dat het feest in een Café De Tijd-achtige stijl wordt georga niseerd. Verder is het bijvoorbeeld mogelijk om zelf voor je favoriete eten te zorgen, breng jij je eigen dj's mee of wordt er een speciaal optreden georganiseerd.Tot 1 janu ari 0.00 uur heb jij het voor het zeggen, wie er binnen mag. Daarna is het café open voor iedereen tot in de late uurtjes. Voor meer infor matie bel (0478) 510137. Let op! Verkocht is verkocht! Verkeersongeval De politie assisteerde zondag ochtend bij een eenzijdig ver keersongeval met letsel op de Deurneseweg in Heide. Een per sonenwagen met drie inzittenden kwam in de berm terecht, ver volgens in een greppel en sloeg over de kop. Politie, brandweer en ambulance waren ter plaatse om de slachtoffers te helpen. De slachtoffers hadden nek- en rug klachten, maar er is geen sprake van ernstig letsel. Voor de zeker heid werden zij echter overge bracht naar het ziekenhuis. De bestuurder van het voertuig, een 30-jarige man uit Venray, heeft een blaastest afgelegd. Hieruit bleek dat de man vermoedelijk meer had gedronken dan toegestaan. De politie onderzoekt de zaak. Op zondag 10 december organiseert de Kunst Werk Plaats Venray zijn jaarlijk se open dag. De kunst- en muziekateliers zijn dan voor het publiek geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur. De Kunst Werk Plaats is een atelier voor (aankomende) beeldende kun stenaars en musici met een GGZ-achtergrond. Het kunstenaarscollectief telt momenteel ruim zestig deelne mers. De kunstzinnige achter grond is divers. Er zijn deelnemers met een academische achter grond, anderen zijn autodidacten. De diversiteit van de beeldende kunstenaars komt dan ook sterk in hun werk tot uiting en is zeer gevarieerd: schilderkunst, kera miek, beeldhouwkunst, grafische kunst, enz. Het collectief exposeert regel matig en was dit jaar o.a. te zien in het Provinciehuis in Maastricht. De aan de Kunst Werk Plaats ver bonden muziekafdeling biedt gelegenheid zowel tot individu ele muziekbeoefening alsook in groepsverband. Bijzonder is de beoefening van djembé en did- geridoo. Tijdens de open dag op 10 december worden daarvan demonstraties gegeven. Sinds kort is er ook een thea terafdeling van start gegaan, voor beoefening van drama en dans. Het gebouw van de Kunst Werk Plaats, met ateliers, muziekstu- dio's en een uitgebreide galerie, is gelegen aan Warande 4 in het monumentale Annapark te Venray. De route naar het gebouw wordt duidelijk aangegeven. Voor meer informatie: Stich ting Kunst Werk Plaats Venray info@kunstwerkplaatsvenray.nl of www.kunstwerkplaatsvenray. nl telefoon Kunst Werk Plaats 0478- 527694, telefoon Muziek Werk Plaats: 0478-527121. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! Gedeputeerde Staten (GS) stel len ruim 450.000 euro beschik baar voor zeven Buurt-Onderwijs- Sport-projecten (BOS) in Limburg. Gedeputeerde Odile Wolfs: "Met deze projecten stimuleren wij het samenwerken op lokaal niveau tussen de buurt, onderwijsinstel lingen en sportverenigingen. Voor al jongeren maar ook ouderen krij gen hierdoor meer mogelijkheden om in hun buurt te gaan sporten en dat bevordert de sociale cohe sie." De ondersteuning van de zeven BOS-projecten passen binnen de uitvoering van de thema's Jong zijn in Limburg en Vitale Kernen en Buurten. Met name jongeren die niet in de gelegenheid zijn om in de eigen buurt/woonomgeving deel te nemen aan sport, krijgen deze kans nu wel door een BOS- project. Het sportaanbod voorziet in een lokale behoefte waardoor jongeren een zinvolle vrijetijdsbe steding erbij krijgen. Het sporten is goed voor de gezondheid en kan tevens actief worden ingezet om sociale achterstandsituaties aan te pakken. Een voorbeeld hiervan is het verminderen van eventuele overlast van hangjongeren. Multi functionele sportvoorzieningen op buurtniveau zijn echter een noodzakelijke voorwaarde voor het slagen van een BOS-project. De provincie Limburg - via de Limburgse gemeenten - is op de tweede plaats geëindigd met de meeste gehonoreerde BOS-aanvra- gen door het Ministerie van VWS. Het Huis voor de Sport Limburg - project 'Iedereen kan sporten' krijgt in dit kader een bijdrage van 50.000 euro. Het project richt zich op sportaanbod voor gehandi capten. In dit project wordt door acht gemeenten intensief samen gewerkt onder de gezamenlijke regie van gemeente Venlo en het Huis voor de Sport. De gemeenten zijn: Arcen en Velden, Horst a/d Maas, Maasbree, Meerlo-Wanssum, Helden, Seve- num, Venlo en Venray. Het is het eerste BOS-project in Limburg voor gehandicapten, waarbij een verhoging van de sportparticipa- tie, het bevorderen van het woon- en leefklimaat en de gezondheid als doelen geformuleerd zijn. De brede gemeentelijke samenwer king met sportverenigingen, onderwijs- en zorginstellingen gericht op jongeren met een beperking is uniek in Nederland. Bij de KRO is de dubbel dvd gereleased van Het gevoel van carnaval. Het gevoel van carnaval gaat op zoek naar bijzondere ver halen, portretten, optochten en historische feiten. Het accent ligt op de werkelijke waarde van het carnaval. En dat is niet het beeld van louter dronken en zich mis dragende carnavalsvierders, maar is vooral de verbroedering tussen alle rangen en standen. Elke afle vering benadert carnaval vanuit een andere invalshoek: van voor bereiding tot de uitslag van de praalwagencompetitie. De eerste drie afleveringen zijn opgenomen in Kielegat (Breda), waar dit jaar lijkse feest een grote traditie is. In de volgende vijf afleveringen zien we opmerkelijke gebeurte nissen van 'gewone' Oeteldonkse carnavalsvierders. Ook op deze dvd de carnavalsmis vanuit Rooi (Venray), een gezamenlijk gebeu ren van carnavalsvereniging, koor, harmonie, pastor en parochie. De mis vond plaats op carnavalszon dag 26 februari 2006 vanuit de St. Petrusbandenkerk. Op dvd 1 gaat presentator Fons de Poel in Kiele gat (Breda) op zoek naar antwoor den als: hoe word je prins carna val? Wie wedijveren met elkaar in de originaliteit van de jaarlijkse optocht? Welk chagrijn onttrekt zich liever aan het feestje? Welke actualiteiten in de gemeenschap lokken uit tot scherts? Den Bosch bereidt zich voor om Oeteldonk te worden. In de eerste aflevering worden beelden van de voorbe reiding getoond: de bouw van de praalwagens, gesprekken met de bouwers, beelden van het dweil orkest en de dansmariekes. Inzicht wordt verschaft in 'wie is wie tij dens carnaval'. Aflevering 2 laat Den Bosch zien aan de vooravond van carnaval, is iedereen er klaar voor? In de derde aflevering zien we de start van het carnaval met de mis in de Sint Jan en de aan komst van de prins met zijn hof houding. Aflevering 4 toont een verslag van de eerste dag en de grote optocht van de praalwagens. In de laatste aflevering tenslotte zien we de uitslag van de praal wagencompetitie, beelden van de kinderoptocht en een optreden van Joep Peters. Op dvd 2 verza melt carnavalvierend Venray zich in de uit de 15e eeuw stammende St. Petrus' Bandenkerk voor de tra ditionele carnavalsmis, een bezin ningsmoment voor de mensen het carnaval gaan vieren. De eucharistieviering is in het Nederlands, maar overweging, voorbede en enkele liederen zul len in het Limburgs dialect te horen zijn (Nederlands onderti teld). De dubbel dvd is te koop bij Van Leest. Lager opgeleide werkzoe kenden profiteren momenteel nog niet voldoende van de ver beterde arbeidsmarkt. Werk zoekenden en werkgevers met vacatures vinden elkaar vaak niet. De CWI's in Noordoost-Brabant, Noord-Limburg en Nijmegen heb ben daarom een aanpak ontwik keld om de kansen voor deze werkzoekenden te verbeteren en te voorkomen dat er nodeloos een beroep gedaan wordt op een uitkering. Het gaat in het genoem de gebied om circa 37.000 laag opgeleide niet werkende werk zoekenden (standcijfer oktober 2006) In 2007 zullen hier circa 40.000 vacatures voor laag opge leiden ontstaan. De CWI's zoeken nadrukkelijk de bovenregionale samenwerking om over de gren zen van de eigen regio het werk en aanbod bij elkaar te brengen. Met de partners UWV en gemeen ten wordt een sluitende aanpak geborgd. Er is geen ruimte is om, zonder gegronde redenen, een geschikte vacature te weigeren, en waar mogelijk worden prak tische oplossingen gezocht voor problemen die het aannemen van de baan in de weg staan. Door de samenwerking komen vacatures in een groter gebied onder de aan dacht. Het gaat hierbij om func ties voor zeer diverse beroepen. Ook de vacatures van aanpalende beroepen worden meegenomen omdat de werkzoekende hiervoor wellicht ook geschikt (te maken) is. Het klinkt eenvoudig en daarin zit meteen ook de kracht. De nieuwe werkwijze is met name bedoeld voor werkzoeken den met enkel lager onderwijs of lager beroepsonderwijs. Zij wor den opgeroepen voor een groeps gewijze bijeenkomst waarbij werk uit de eigen regio of de naastgele gen regio wordt aangeboden. Een redelijk te overbruggen afstand tussen wonen en werken mag geen reden zijn om een baan te weigeren; het zijn goede vacatu res. Dorpsraad Oostrum De Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag 12 december een openbare vergadering in D'n Oes terham. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer de kerst boomverbranding, de bestemming waterpartij en een rapportage van de overige activiteiten. Dorpsraad Ysselsteyn De Dorpsraad Ysselsteyn houdt op maandag 11 december vanaf 20.00 uur een openbare verga dering in zaal Roelanzia. Op de agenda staan het overleg voor zieningen voor ouderen door de heer M. Vincken van Synthese en mevrouw B.Titulaer en de bespre king VWP (Venrays Verkeers- en VervoersPlan) Mobiliteit op maat. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: van den munckhof bv Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Start campagne Trendy Maroc Star in NL Dagvoorziening Aan de Singel de SCHATTEN van de Grote Kerk

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7