Gemeente zaait verwarring over afrit De Brier Politiek niet gerust op komst crematorium "Vuur laat zich niet regisseren" Verbetering veiligheid Smakterheide Gunhoek De Hoveniers 'Gemeente vangt verlies NLW niet op' VERKEERSONGEVAL? VAN DER PUTT WD] ADVOCATEN n&l ook voor üw tuin het SnelPlanten-StappenPlan al uw snoeiwerk, zowel particulieren als bedrijven PEEL EN MAAS Donderdag 7 december 2006 - Pagina 3 Onzekerheid over gevolgen begraafplaats Boschhuizen De gemeente blijft verwar ring zaaien over de afrit naar bedrijventerrein De Brier. De ondernemers aan de Leun- seweg zijn bezorgd dat het vrachtverkeer niet over de nieuwe afrit van de Deurnese- weg mag. Het bevoorradings- verkeer wordt omgeleid over de toch al drukke Leunseweg en Acaciastraat. Dat krijgen de ondernemers op een bijeenkomst op maandag 30 oktober in het gemeentehuis te horen. Er komen ook felle protes ten van Rocom, Synthese, de fysio therapeutenpraktijk en Reintjes Advies. Navraag van deze krant bij de gemeente levert een heel ande- Een woonhuis dat in de fik werd gestoken, door de brand weer zelf nota bene, om ver volgens niet geblust te wor den. Dat moest en zou sensatie worden. Een experiment dat angstvallig stil werd gehou den, bang voor een grote toe loop van publiek. Slechts een kleine veertig personen ston den zaterdag tegen de klok van half tien op de Robroek- weg te wachten op de eerste vlammen. Het merendeel van de aanwezigen is afkomstig uit de brandweerwereld. Slechts een handjevol nieuwsgierige buitenstaanders komt later op de rook af. Een extra inspectie van de warmtebeeldcamera's zorgde voor een eerste vertraging.Als ein delijk de vlam in een bedmatras wordt gestoken, duurt het nog een twintigtal minuten voordat de eerste rook zichtbaar wordt. Het raam kleurt door de rookontwik keling vrijwel meteen zwart. Naar binnen kijken naar de vlammen op het bed, is niet meer mogelijk. Onder de dakpannen komt witte rook tevoorschijn. Voor dit experiment werd een slooppand aan de Robroekweg in brand gestoken, waarbij opna meapparatuur als video-, foto- en warmtebeeldopnamen werden ingezet om het brandverloop te volgen. Waarnemend brandweer commandant SraarTheeuwen legt het verloop van het experiment uit: "Deze informatiebronnen wor den gebruikt om de signalen van rook (R), stroming (S) tempera tuur (T) en vlammen (V) te lezen en te interpreteren en daarbij het in brandweeropleidingen gebruik te RSTV-model te optimaliseren. Op basis van signalen uit rook, vlammen en temperatuur kan een verantwoord besluit worden genomen om de woning binnen te gaan en eventuele slachtoffers nog te redden. Dit is voor Neder land een uniek experiment." Dit experiment deed de brand weer samen met FPS, Fire Protec tion Services, een organisatie die al enkele jaren onderzoek doet naar de ontwikkeling van bran den, en het NIFV, een instituut dat lesmateriaal voor de Nederlandse brandweerkorpsen ontwikkelt. Edward Huizer van FPS: "Inzicht in brandverloop is cruciaal voor re versie op. "Natuurlijk mogen de vrachtauto's van de nieuwe afrit gebruikmaken", laat een voorlicht ster medio november weten. "De weg is open voor iedereen en er geldt geen enkele beperking." Ver- keersambtenaarSiemenHalbersma, die ook het woord voert tijdens de bijeenkomst met de ondernemers, laat even later weten dat hij de verklaring van de voorlichting niet begrijpt. Halbersma legt uit dat WoonMax aan de zijde van de afrit te krap is om vrachtverkeer toe te laten. Hier komt de vestiging van Gamma waardoor het winkelende publiek gehinderd zou worden door het vrachtverkeer, dat dan tevens gebruik moet maken van de toch al krappe parkeerplaats. het nemen van beslissingen, het redden van slachtoffers en de eigen veiligheid van brandweer- mensen.Ten opzichte van een aan tal andere landen loopt Nederland enigszins achter op inzicht in tac tische brandbestrijding en brand verloop. Het herkennen en op een juiste manier interpreteren van deze signalen, vormt de basis voor een veilige en effectieve brandbe strijding". Brandweerman Walter van den Hoek zit enkele meters verderop met een waterspuit de brand te bekijken. Meerdere malen ver telt hij die ochtend zijn verhaal. Hij weet als geen ander wat het betekent als elke seconde telt. Hij redde enkele jaren geleden een door de rook bedwelmd slachtof fer van een vreselijke dood. "Het werd toen te heet om nog verder die woning in te gaan en we wil den omkeren. Ineens voelde ik de onderbenen van die man, ik heb hem aan zijn voeten naar mij toe moeten trekken, want dichter bij hem kon ik niet meer komen, zo heet was het daar. Nadat ik hem naar mij had getrokken, kon ik hem oppakken en naar buiten in veiligheid brengen. Als ik daar enkele seconden later was geko men, had ik hem vanwege de hitte niet meer kunnen bereiken." SLAAPKAMER Terug naar de brand: Het slaap kamertje bevindt zich in een aan bouw van het eigenlijke woon huis. De verwachting was dat de vlammen omhoog richting dak zouden gaan. Door de hitte moest een raampje in de muur tussen de slaapkamerruimte en het oor spronkelijke woonhuis kapot springen en doorgang bieden aan de vlammen. Via een raampje in de scheidingsmuur moesten de vlam men overslaan naar de woonka mer. Omdat het allemaal blijkbaar wat langer duurt dan gepland, wordt aan de achterzijde van het huis de deur geopend zodat er zuurstof wordt toegevoerd. Met een ontwikkelt zich een dikke wit-grijze rookpluim en breidt het vuur zich uit. Onder het publiek stijgt een licht gejuich op als een van de ramen openbarst. Vervol gens klinkt verbazing door als de dakpannen letterlijk uit elkaar ploffen, gevolgd door een regen van stukjes dakpan. Het blijken keramische dakpannen te zijn. Bij Vandaar dat de gemeente en 3W Vastgoed zijn overeengekomen het vrachtverkeer om te leiden via de Leunseweg. Reintjes Advies vecht op donderdag 23 november de aanleg van de afrit aan bij de voor- zieningenrechter in Maastricht. De gemeente heeft inmiddels al beslo ten de start van de werkzaamhe den een week uit te stellen, van 20 naar 27 november. Omdat er een 'telfout' is gemaakt met de afloop van de bezwaartermijn. Leo Rein tjes van Reintjes Advies onder neemt verwoede pogingen om het verslag van de bijeenkomst van 30 oktober voor de rechtszitting in huis te krijgen. Want hij vermoedt dat er gedraaid gaat worden met de feiten. "De omleiding van het extreme hitte knallen ze uit elkaar. De nokbalken staan in brand, de aanbouw met de slaapkamer is vrijwel helemaal uitgebrand als het vuur zich lijkt te doven. Geluk kig zijn er nog wat kleine vlam men aan de nokbalken die zich weinig aantrekken van een schei dingsmuur. De kleine duiveltjes kruipen onder de pannen door en eindelijk - het is dan tegen de klok van twaalven! - slaan de grote vlammen toe. Het groten deel van het publiek, evenals de eerder toegestroomde media, is dan al naar huis. Zij hadden zich op een grote fik verheugd, en mis sen uiteindelijk de echte sensatie. De vlammen slaan hoog uit de ramen en het dak. Uren heeft men moeten wachten op de vlammen die men zelf nooit in eigen huis wil tegenkomen. Achter een rood-wit gespannen lint zitten de tienjarige Jelle en de negenjarige Jorn gespannen te kij ken. Ze juichen haast bij elke grote vlam en na elke knal als er weer enkele dakpannen uiteen spatten. "Nee", meesmuilt hij haast. "Het is geen grote fik. Het valt best wel mee. Ik had eigenlijk een hele Venray ontvangt 150.000 euro subsidie van de provincie voor de revitalisering van bedrijventerrein Smakterheide. Doel van het pro ject is de verkeersveiligheid en ver- keersdoorstroming te verbeteren. Dit levert een directe kwaliteits verbetering van het bedrijventer rein op. In 2007 gaat de gemeente Venray samen met ondernemers verenigingen parkmanagement organiseren voor een duurzaam beheer van de bedrijventereinen. Op het bedrijventerrein Smakter heide liggen een groot aantal logis tieke bedrijven die zorgen voor een werkgelegenheidsimpuls in de regio Venray en omgeving. Het grote aantal vrachtbewegingen op dit bedrijventerrein en de fiet sende jeugd die de wegen op dit vrachtverkeer ligt in geen enkel verkeersbesluit vast. Het is een onderlinge afspraak waartegen geen bezwaar mogelijk is." Ondanks toezeggingen krijgt hij het verslag niet op tijd binnen. Tijdens de zitting op 23 novem ber voert ambtenaar Peter Hanen het woord namens de gemeente. Het verslag van de bewuste bij eenkomst van 30 oktober maakt onderdeel uit van zijn pleitnota. "De gepresenteerde routing van het vrachtverkeer en de daarop volgende felle discussies en opmerkingen waren in de notu len helemaal niet terug te vinden", constateert een verbaasde Reintjes, die bij thuiskomst de notulen ook grote brand verwacht. Maar kijk eens daarboven, die balken die branden wel, we zijn benieuwd wanneer die naar beneden vallen." De jongens vinden de brandweer niet interessant. Maar het vuur blijft hen boeien. "Kijk! daar gaan ze!", roept Jorn als de eerste dak balk naar beneden dondert. Ze lij ken haast te juichen als het vuur eindelijk is doorgeslagen naar het woongedeelte en er echte grote vlammen te zien zijn. Een dikke rookpluim sluiert zich gestaag laag over de grond richting Brabander. Om kwart over twaalf meldt zich een van de weinige omwonenden. Hij is de rook, die inmiddels al gedurende twee uur zijn woning in een wolk omhult, spuugzat. Alle omwonen den hebben van tevoren een brief gekregen over dit gebeuren, er is door de gemeente een stookver- gunning verleend en de weinig asbest die in het pand aanwezig was is tijdig verwijderd. Twee brandweermannen lopen met de man mee om de situatie bij zijn woning te bekijken. Uiteindelijk blijkt het allemaal wel mee te val len. De brandweer beëindigt op dat moment het experimentele terrein als doorgaande route naar school gebruiken, zorgen voor onveilige situaties. Hiervoor wor den op korte termijn voorzienin gen getroffen. In samenwerking met een vertegenwoordiging van ondernemers, politie, middelbare school, gemeente en het Regiona le Verkeer Orgaan Limburg zijn de onveilige situaties onderzocht. Om te zorgen dat deze investeringen duurzaam zijn, gaat de gemeente samen met de ondernemingsver enigingen in januari 2007 parkma nagement opstarten. De provincie maakt werk van bedrijventerrei nen. Parkmanagement is daar een belangrijk onderdeel van. De ambitie van het coalitieakkoord is minimaal tien parkmanagement projecten te realiseren. in de brievenbus vindt. Volgens Reintjes zou Hanen voor de rech ter verklaard hebben dat er geen enkele sprake is van een verplich te omleiding via de Leunseweg. "Zijn verhaal was met onwaarhe den doorspekt." Leo Reintjes weet ondertussen niet meer wie of wat hij moet geloven. "Duidelijk is wel dat de notulen gemanipuleerd zijn. Zoals de gemeente dit wel vaker op cruciale momenten doet." Voor Reintjes is het extra wrang omdat hij over een perceel beschikt dat hij niet mag ontsluiten op de Leun seweg. Omdat deze straat te druk zou zijn. "Het zoveelste bewijs dat eigen zaken en belangen van bevriende projectontwikkelaars erdoor worden gedrukt." Voor een experiment van de brandweer werd zaterdag een slooppand in brand gestoken. deel van de brand. Dat betekent dat de camera's worden ingepakt en het nog geringe vuur dat over is, gecontroleerd zijn gang kan gaan. Sraar Theeuwen: "Nee, het experiment is zeer zeker niet mis lukt, integendeel. Er is veel beeld materiaal gemaakt dat zeer bruik baar is.Wat deze dag ons ook heeft geleerd, is dat een scheidingsmuur ontzettend veel schade kan beper ken, en dat vuur zich niet laat regisseren en dus zijn eigen gang gaat." Rond vier uur wordt het pand met behulp van een shovel met de grond gelijk gemaakt. De rook is inmiddels opgetrokken. Hier en daar lijken buurtbewoners gretig gebruik te hebben gemaakt van de situatie, zij hebben stiekem hun tuinafval verbrand. Geen haan die daar naar kraait, hun rook- pluimpjes vielen amper op. Een succesvolle dag. Een slooppand is opgeruimd, men heeft van de brand kunnen leren, en de tuinen in de buurt zijn weer opgeruimd. Parkeertarief Hoenderstraat gehalveerd Het tarief voor de onverhar de parkeerplaats aan de Hoen derstraat wordt met ingang van 1 januari 2007 gehalveerd. Het dagtarief gaat omlaag van 2 naar 1 euro. Wethouder Van der Broeck (CDA) wil tot 2010 het tarief ook zetten op 1 euro. Terwijl de ande re parkeertarieven in die periode jaarlijks met vijf procent stijgen. De wat verderaf gelegen par keerplaats aan de Hoenderstraat is vooral bestemd voor langparkeer- ders, zoals mensen die werkzaam zijn in Venrays centrum. "Maar zij vinden het tarief te hoog", zei Van der Broeck woensdag in de com missie Middelen. "Het gevolg is dat ze gaan 'wildparkeren' in de omliggende woonbuurten. Met de halvering van het tarief hopen we de werknemers weer terug te halen naar een reguliere parkeer plaats." Er bestaat ongerustheid over de komst van een uitvaartcen trum met een crematorium op de gemeentelijke begraafplaats Boschhuizen. De politiek maakt zich zorgen omdat het crematorium grote gevolgen kan hebben voor de exploi tatie van de begraafplaats. Bovendien wordt een deel van het aanwezige bos gekapt en is vlak bij de locatie een dassen- burcht gebouwd. Het nieuwe gebouw past niet in het huidige bestemmingsplan bui tengebied. De huidige entree en de aula worden gesloopt.Alle acti viteiten worden ondergebracht in de nieuwbouw die bestaat uit ont vangstruimtes, familiekamer, aula, kantoor, condoleancekamers en uitvaartcentrum. De hoofdingang komt iets verderop te liggen in noordelijke richting van de Spurk- terdijk. Vlak bij de entree komt het nieuwe gebouw met parkeer gelegenheid. Het is gelegen in een POG-gebied (provinciale ont wikkelingszone groen). Er zullen bomen gekapt moeten worden. Het strooiveld komt in het aan grenzende bos dat in de EHS (eco logische hoofdstructuur) ligt. De gemeente is verplicht het verlies aan bos en natuurwaarden elders te compenseren. Wethouder Hei dens (CDA) meldde in de com missie Middelen dat de provincie nog geen toestemming geeft. "De provincie is terughoudend. Toch wil de initiatiefnemer het risico nemen en het bos van de gemeen te kopen en deels kappen." Vlak naast het nieuwe uitvaartcentrum wordt deels in de bossen een par keerterrein aangelegd met tachtig plaatsen. De initiatiefnemer is Yarden uit vaartverzekering uit Meppel. Leo Everaerts (Lokaal Aktief) en Mari- us Emons (PvdA) wilden weten of er door de uitbreiding ook graven geruimd moeten worden. Everaerts pleitte voor behoud van het groen en een goede ontsluiting. John Niessen (WD) vroeg waar en hoe het verlies aan natuur gecompen- "De gemeente is niet van plan de financiële problemen van de NLW op te lossen", ver klaarde wethouder Emonts (PvdA) in de commissie Maat schappelijke Diensten. "Dat moeten ze zelf binnen de bedrijfsvoering doen. Alhoe wel het een forse opdracht is, ga ik ervan uit dat er na 2007 geen tekorten mee zullen zijn." Commissielid Ton Teeuwen (CDA) stelde vragen over een brief die Emonts aan de politiek heeft geschreven over de her structurering van NLW Bedrijven. De gemeente is verantwoordelijk voor de WSW (Wet Sociale Werk voorziening) die gemoderniseerd wordt. De uitvoering ligt bij de NLW die momenteel kampt met verliezen. Teeuwen wilde weten seerd wordt. "Raad en commissie staan voor een voldongen feit. Er is weinig transparantie. Wat is de invloed op de exploitatie van de begraafplaats? Het wordt aan het zicht van de politiek onttrokken." Ruud van Veen (SP) meent dat de invloed van de dassen bij vak G onderschat wordt. "Er komt geen omheining en de dassen kunnen wroetschade aanrichten." Cor Vervoort (Samenwerking) was positiever. "Het is een passende hedendaagse voorziening.Alle kri tische kanttekeningen wegen er niet tegenop." Enkele partijen wezen op de concurrentie voor de begraaf plaats. De gemeente meldt in haar bestuursrapportage dat de komst van het crematorium grote finan ciële gevolgen kan hebben. "Wat heeft het te betekenen?", vroeg Gerda van Stelten (CDA) zich af. Ingeborg de Barbanson (WD) toonde zich ongerust over het opheffen van de bestuurscommis sie van de begraafplaats. De com missie ging over in een klankbord groep die inmiddels ook alweer is opgedoekt. "Het is een onduidelijk verhaal." Volgens Heidens hoeft het cre matorium geen negatieve effecten of er daardoor mensen buiten de boot vallen. Volgens Emonts hoeft dat niet het geval te zijn. "Want de opzet is dat steeds meer medewer kers elders buiten de poort gaan werken." Wel is de wachtlijst voor een werkplek bij NLW Bedrijven flink toegenomen. "Dit komt ook door de herkeuringen voor de nieuwe arbeidsongeschiktheids wet WIA. Bovendien zit de econo mische situatie niet mee", aldus Emonts, die meldde dat NLW bin nenkort twintig personen extra aan het werk kan zetten. Ton Teeuwen wilde weten van de financiële gevolgen zijn voor de gemeente als aandeelhouder indien de aandelen worden afge waardeerd. Emonts kon hier nog geen antwoord op geven. "Hier moeten we samen met de direc tie en de raad van commissarissen naar kijken." te hebben voor de begraafplaats. Eerder is afgesproken dat de tarie ven voor begraven niet kostendek kend hoeven te zijn. "Maar ik kan ook niet in de toekomst kijken. Er komt steeds meer behoefte aan cremeren. Dit hoeft de begraaf plaats niet in de weg te zitten. Het zijn geen concurrenten van elkaar. We willen juist een goede afstem ming en dat het straks onder één beheer valt." Heidens verklaarde dat er geen graven geruimd worden. "De ini tiatiefnemer is ook op de hoogte van de aanwezige dassenburch- ten. Wroetschade zou kunnen, maar het strooiveld komt aan de andere kant van vak G." Heidens kon niet zeggen waar de natuur waarden gecompenseerd worden. "Er liggen nog meer aanvragen voor EHS-compensatie binnen de gemeente. We willen versnippe ring voorkomen en bekijken waar het het beste kan." Marius Emons (PvdA) was onte vreden over de reactie van de wet houder. "Hij houdt heel veel sla gen om de arm." Ook Paul Litjens (CDA) was niet gerustgesteld. "De beantwoording van de wethouder roept weer net zoveel nieuwe vra gen op." Verdachte moord blijft in hechtenis De rechter-commissaris van de rechtbank in Roermond heeft bepaald dat de hechtenis van de van moord verdachte 44-jarige man uit het Duitse Brüggen met veertien dagen wordt verlengd. De man wordt verdacht van de moord op twee vermiste mannen uit Venray. Politie en justitie doen momenteel verder geen medede lingen in dit onderzoek. Verkeersongeval De politie stelt een onderzoek in naar een verkeersongeval met letsel donderdagavond rond 17.30 uur op de Macroweg. Bij het onge val raakte een 24-jarige automobi list uit Boxmeer gewond. Hij werd per ambulance naar het zieken huis overgebracht. Het ongeluk gebeurde toen de man met zijn auto door nog onbekende oor zaak tegen de achterkant van de aanhanger van een vrachtwagen reed. De vrachtwagen stond langs de kant van de weg geparkeerd. De chauffeur die in de cabine lag te slapen, schrok wakker van de klap van de aanrijding. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M.ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax:0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Een huis brand af, maar de brandweer grijpt niet in... bel voor: bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray-Oirlo 0478-571800

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3