Dr. Phil en Dubbel Op! X-mas party in V-Kick Arts elf jaar vorst Fiets in 't Gasthoes Kerstconcert Fanfare Holthees-Smakt APK-plak voor Ad van Zwol OPEN DAG KUNST- EN MUZIEKWERKPLAATS VENRAY Zondag 10 december 2006 van 13.00 tot 17.00 uur Terug naar de wildernis PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 7 december 2006 - Pagina 28 Programma Schouwburg Venray Spektakel in de Not the Dr. Phil Show, het Limburgs Bla zers Consort, de nieuwe, muzi kale theatershow Goud met Willeke Alberti, theater in Mar mer en Chocola en de theater komedie Dubbel Op! Schouw burg Venray presenteert de komende week een bijzonder programma met niet alledaag se voorstellingen. De mannen van Relax, de dames Reijn en Goed én Leon Verdon- schot van het radioprogramma Oeverloos op KinkFM en tevens journalist voor de Nieuwe Revu maken op donderdag 7 december vanaf 20.00 uur hun opwachting in de Not the Dr. Phil Show in Schouwburg Venray. Tijdens deze show, een mix van theater, talk show, cabaret en... diepgravende psychologie,zorgen de presentato ren ervoor dat de gasten hun diep ste zielenroerselen delen. Dit doen zij door middel van een spervuur aan vragen en valse psychologi sche trucs - waar Freud een puntje aan kan zuigen. Vast onderdeel in NotThe Dr. Phil Show is een kook- eiland waarachter een dame op leeftijd een oud Hollandse maal tijden staat te koken. Ook dans en het publieksspel Walkie Talkie zijn terugkerende onderdelen. En Dr. Phil? Hij is lijdend voorwerp. Lan delijke bekendheid kreeg Not The Dr. Phil Show door met een oranje tank Duitsland binnen te vallen. Willem en Wim reden met Willy van de Kerkhof (oud-internatio nal) richting Nederlands elftal om dat te behoeden voor een afgang op het WK. MARMER EN CHOCOLA Op dinsdag 12 december vanaf 20.00 uur is het de beurt aan the atervoorstelling Marmer en Cho cola van Karin Breurs. De voor stelling is een combinatie is van pure stand-up en voorbereid caba ret pleit Breurs voor natuurlijke omgangsvormen en geen internet als middel om een partner te vin den. Op een weinig invoelende wijze legt ze haarfijn een aantal intermenselijke gedragsgezwellen bloot om die vervolgens met flu welen satire meedogenloos te ver trappen. Met haar publiek zoekt ze naar de resetknop van de maat schappij. Een aantal herkenbare personages geeft hierbij gezicht aan de overdrijving. Breurs vult het nagenoeg lege podium moei teloos met haar verbale kwalitei ten en haar ongekende humor. Dat verkilling zo grappig kan zijn! Vanuit een sober aangekleed podi um hekelt Karin Bruers de maat schappelijke verkilling zoals zij die ervaart. Ze neemt haar publiek mee op een wandeling door haar eigen straat. Met een soci ale thermometer temperatuurt ze zichzelf, haar buurt en haar buurtgenoten en constateert een ernstige mate van onderkoeling. Ze raakt in gesprek met een ver bitterde dame die de ellende van haar eenzaamheid als gif sproeit door de wijk. Haar buurvrouw die wel alle eigenschappen bezit om zich sociaal warm te bewegen kan die gevoelens alleen uiten op haar vaste hangplek tussen dode familieleden op het kerkhof. Samen met een aantal gelijkgezin den hangt ze daar menig uurtje weg. Een carpoolregeling drukt de kosten en ze maken er een gezellige boel van. Jon van Eerd is het stralende middelpunt in de nieuwe theaterkomedie Dubbel op! die op woensdag 13 decem ber vanaf 20.00 uur wordt opge voerd in Schouwburg Venray. In een beroemde health- en beauty kliniek gebeuren rare dingen die niet door de beugel kunnen. Van Eerd speelt een gewiekste, foute plastisch chirurg, die eigenlijk geen arts is en met botoxnaal- den en dubieuze schoonheids behandelingen fluitend zijn geld verdient. Maar hij speelt ook zijn sullige tweelingbroer die gedwon gen wordt de schuld op zich te nemen als de behandelingen min der goed uitvallen dan verwacht. Maar de broer blijkt nog dommer dan verwacht en zorgt ervoor dat het behoorlijk in het honderd loopt. In Dubbel op! is ook Lucie de Lange weer van de partij. Als directrice van het instituut lijkt ze te worden meegezogen in de hilarische wirwar van vergissin gen en persoonsverwisselingen Dubbel op:foto Roy Beusker. die op ingenieuze wijze in elkaar gevlochten zijn. Voor deze voor stelling zijn nog enkele kaarten beschikbaar.Wie op zoek is naar een uniek kerstgeschenk kan een 'avond op maat' cadeau geven. Hierbij kunnen Schouwburg Ven ray en Theatercafé De Artiest van dienst zijn met het aanbod the atraal verwennen. Schouwburg Venray en Theatercafé De Artiest bieden diverse varianten aan, zoals Applaus of Bravo waarmee men familie of vrienden blij kan maken. Bijgevoegd in dit pakket zit een lijst met voorstellingen welke door de ontvanger gereser veerd kunnen worden. Zodra men een keuze gemaakt heeft, kan er contact opgenomen worden met de theaterkassa. Reserveren voor een voorstelling bij Schouwburg Venray kan via tel. (0478)530999- Het complete programma staat op www.schouwburgvenray.nl. Dit jaar zorgt V-Kick ervoor dat de jongeren van Venray en omge ving zich niet hoeven te vervelen op tweede kerstdag want deze dag wordt er een kerstparty gehouden met drie dj's. Om 21.30 uur opent dj Goofst'r uit Venray de avond. Dj Goofst'r draait al meer dan tien jaar mee in de dancewereld. Hij heeft met vele bekende arties ten mogen werken als Benny Rodrigues, Joost van Bellen, Erick E, Gregor Salto, MC Nova (soul- vation) en Ricky Rivaro op podi ums als Heineken music Hall, Superclub A.dam en club More A.dam. Zijn opzwepende ener gieke house sound staan absoluut garant voor een vette set. Hierna is het om 23-30 uur de beurt aan hoofdact Ron van den Beuken uit Horst. Deze ervaren dj is al zeker acht jaar bezig met dance muziek maken. Van den Beuken heeft een aantal projecten opgezet waaron der Mystery, dat goed lag bij veel bekende dj's en ook in landen als Japan,Australië, Spanje en de UK. Bij deze laatste is Mystery in de top 75 terechtgekomen. Andere bekende nummers van Ron van den Beuken zijn Devotion, Cloxk en niet te vergeten Timeless dat zorgde voor zijn grote uitbraak. Als afsluiter kan men genieten van het duo Jules Raoul, twee schoolvrienden die in 2000 zijn begonnen met dance muziek. Raoul heeft in die tijd ook de elek- tropopband Lemonseven opgezet. Met deze band kreeg Raoul een deal bij platenmaatschappij Capi- tol/Emi. Met Capitol hebben Jules Raoul hun eerste dance remix nummer gemaakt. In 2003 hebben ze een sublabel opgezet genaamd 12-tone en in augustus 2003 kwam Epool uit die in verschil lende dance lijsten terecht kwam. Hieruit vloeide ook hun eerste hit Progress.V-kick opent haar deuren in café 't Podium om 20.30 uur en zal niet eerder sluiten dan 04.00 uur. Zie ook www.v-kick.nl. Het is op vrijdag 8 decem ber precies elf jaar geleden dat Wichard Arts vorst werd van car navalsvereniging De Klute-trap- pers uit Vredepeel. Arts heeft in deze elf jaar vele avonden gepre senteerd, waaronder de jaarlijkse zittingsavond en het prinsenbal van De Klute-trappers. Zoals het een goede vorst betaamt, heeft hij al die jaren de prins, prinses en nar begeleid en gesteund in hun carnavalsseizoen. De verenigin gen waar De Klute-trappers het prinsenbal en de receptie bezoe ken kunnen er altijd op rekenen dat vorst Wichard zijn woordje klaar heeft. Voor zijn inzet voor de Venrayse Vorstenraad werd hij tijdens het laatste Vorstenraadsbal in Veulen, onderscheiden met de Groot-Orde van de Vorstenraad. Ter ere van deze onderscheiding en voor alles wat vorst Wichard voor de carnaval in de gemeente Venray en voor de Vredepeelse carnaval in het bijzonder, heeft gedaan biedt carnavalsvereniging De Klute-trappers hem een recep tie aan op vrijdag 8 december van 20.11 tot 22.49 uur in De Kleine Loef in Vredepeel. Kerstconcert in Merselo In de kerk in Merselo wordt op zaterdag 23 december vanaf 19.00 uur een kerstconcert gege ven door Fanfare St. Oda, met medewerking vanAnnelies Engels (zang), Fried van Maasakker (doe delzak), Happy Sound (dames koor), IVM-leerlingen (blokfluit), Marlies Muijzers (cello). Het con cert duurt 90 minuten. Na afloop van het concert gaat men onder begeleiding van de jeugddrum band naar zaal 't Anker waar men gaat nagenieten onder het genot van een hapje en een drankje. Expositie Nelly Geurts Tot en met 27 februari 2007 exposeert kunstenares Nelly Geurts uit Venray met nog vier andere kunstenaars in Zorgcen trum Sint Jozef in Meijel. Zie ver der voor de openingstijden onder www.galeriegeurts.biz. een abonnement waard Kukeleku haalt op zondag 10 december het multimediaspek- takel Fiets naar het Gasthoes in Horst. De tekst werd geschreven door oud-wielrenner Peter Win nen uit Venray. In Horst geeft hij voor aanvang van de voorstelling een toelichting. Op de flanken van de beroemdste Alp uit de Tour de France vertilt een bont bizarre stoet zich aan de 21 bochten die de weg naar boven markeren: de legende, de hysterische journa list, de femme fatale, de duivelse supporter, de blinde soigneur, de mecanicien, de verveelde televi siekijker, de waterdrager. Een lij densweg in 21 staties. En aan het eind wacht de loutering: de dood of de gladiolen. Een multimedia spektakel over het beklimmen van een berg, het verleggen van gren zen, over uitputting als metafysi sche ervaring, over goeie benen en dikke nekken, over heroïek en afgebladderd heldendom. Over de innige driehoeksverhouding tus sen wielersport, media en com mercie. Het pact met de Duivel. Het NRC handelsblad schreef Fiets gaat over krankzinnigheid van topsport in het algemeen en wielrennen in het bijzonder. Drie ons maakt optimaal gebruik van de theatrale mogelijkheden van de Tour de France. Een boeiende, meeslepende voorstelling over de sportverdwazing die wielrennen heet. De inleiding door Peter Win nen begint om 19 00 uur in het theatercafé. Om 20.00 uur start de voorstelling. Meer informatie is te vinden op www.kukleku.com. Kerstconcert in Leunen Harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide houdt op zondag 17 december vanaf 19.00 uur het inmiddels traditionele kerstcon cert in de kerk in Leunen. Met de muzikale leiding in handen van dirigent Geert Jacobs, belooft het concert ook dit jaar weer een sfeervolle gebeurtenis te worden. Solistische medewerking, zowel gezamenlijk als afzonderlijk, wordt verleend door Dolf Drab- bels en Norma Ansinger. Zij zin gen onder andere When a Child is Born. Daarnaast is er de muzikale medewerking van saxofoonkwar tet Quartetto Moresque met Komt Vrienden, Sevilla en enkele verras send gearrangeerde kerstliederen. Ook Scouting Don Bosco Leunen verleent gewoontegetrouw haar medewerking. Na het concert kunnen de bezoekers nog terecht in zaal Martens voor een passende versnapering onder de tonen van genoemd saxofoonkwartet. Toe gangskaarten zijn verkrijgbaar bij het Texaco tankstation in Leunen. Kerstmarkt De Vrouwen Organisatie Vier lingsbeek-Groeningen houdt op zondag 17 december van 11.00 tot 16.00 uur een creatieve kerst markt in Zalencentrum Concordia in Vierlingsbeek. Er zijn diverse kraampjes aanwezig met onder meer kerstkaarten, kerstkransen, kerststukjes, glühwein, wafels, Unicef, vogelkooitjes en nog veel meer. Ook is er een knutselhoek voor kinderen. Adelbertvereniging De Adelbertvereniging Venray houdt op woensdag 13 december de vierde lezing van het seizoen 2006-2007. Spreker deze avond is de filosoof Drs. Harry Willemsen. De lezing draagt de titel Op weg naar het einde van de verlichting? De avond begint om 20.15 uur en wordt gehouden in het Theehuis in het Odapark. Kondigt zich een nieuwe cultuurcrisis aan? Een cultuurcrisis wordt steeds inge leid door twijfel aan bestaande vanzelfsprekendheden. Zo ook in onze tijd: Is het overheersende mens- en wereldbeeld te handha ven? Waar staan wij, nu we gecon fronteerd worden met de zich aandienende veranderingen in het vlak van mens- en wereldbeeld? Hoe verhouden wij ons tot het zogeheten dubbelkarakter dat niet alleen de moderne wetenschap, maar ook onze manier van leven en samenleven vertoont? Anders gezegd: Hoe verhouden wij ons tot het enerzijds bevrijdende karakter, anderzijds onderdruk kende karakter van onze werke lijkheidsbenadering? Filosofen spreken in dit verband wel over het probleem van de dialectiek van de Verlichting. Is het einde van de Verlichting in zicht en hoe nu verder? Willemsen studeerde filosofie in Nijmegen, is redacteur van het Woordenboek Filosofie, hoofdredacteur van het tijdschrift Filosofie, voorzitter Wijsgerige Kring Eindhoven, directeur van Centre Erasme, een centrum voor onder andere korte filosofiecur sussen in Zuid-Frankrijk (www. centre-erasme.nl). Introducés zijn van harte welkom. Herfstvlinders Ondanks dat het al eind novem ber is, fladderen er volop vlinders rond in de Vlindervallei van Zoo Pare Overloon. Door het zachte kli maat van de afgelopen tijd zijn er nog verschillende vlindersoorten, waaronder de gehakkelde aurelia en de atalanta, te bewonderen. Door de relatief hoge temperatu ren staan de gele vlinderstruiken nog volop in bloei, waardoor vele vlinders afkomen op de geurige bloemen. De felgekleurde vlinders en de gele vlinderstruiken zor gen dit najaar voor een bijzonder schouwspel in Zoo Pare Overloon. Doordat het weer nog steeds erg zacht is en er nog nauwelijks nachtvorst is geweest, zijn veel atalanta's nog niet begonnen aan hun trektocht naar het zuiden en vliegen ze nog in ons land. Hoe lang de vlinders nog te zien zijn in de Vlindervallei is nog onbekend. Wanneer het zachte weer omslaat en de winter zich aandient, gaan de vlinders in winterrust of trek ken naar het zuiden. Zoo Pare Overloon is elke dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zie ook www. overloonzoo.nl. Disco On Ice Synthese houdt op vrijdag 15 december samen met de Stichting Tiener Activiteiten Venray (STAV) een Downstairs Disco on Ice voor tieners van twaalf tot zestien jaar. De ijsbaan op het Schouwburg plein is deze dag omgetoverd tot een ware disco.Tussen 19-30 en 22.30 uur mogen de kinderen de schaatsbaan op om op heden daagse popmuziek uit hun dak te gaan. Uiteraard wel op schaatsen. Schaatsen kan men lenen bij de schaatsbaan. Twee bands bestor men gedurende de tienerdisco het podium. Dit zijn Flakes en Mootje Frisjes, een rap en beat box-duo uit Venray en het welbe kende Reflexy om de avond met een staaltje hip-hop af te sluiten. Verder verzorgen verschillende dj's de muziek en is er een cur- lingbaan. Jongeren die in het bezit zijn van een Downstairs-pas kun nen deze ook gebruiken ter legi timatie. Wie nog geen (tijdelijk) pasje heeft kan deze krijgen bij de schaatsbaan. Meer informatie staat op www.tieneractiviteitenvenray. nl. of www.downstairsvenray.nl. Fanfare Holthees-Smakt geeft onder leiding van dirigent Ron Arets op zondag 17 december haar jaarlijkse kerstconcert, dit maal in de Mariakapel in Holthees. Het wordt een kerstconcert, met bekende kerstliederen, in bekende en minder bekende arrangemen ten, en waarbij het kerstbrood en een lekker glas glühwein er zeker toe bijdragen dat de bijzondere sfeer van Kerstmis door de bezoe kers aan dit concert duidelijk erva ren kan worden. Traditiegetrouw komen er ook vele bezoekers uit Holthees en Smakt naar dit kerst concert, maar de Mariakapel heeft in de afgelopen jaren met haar serie advent- en kerstconcerten vele bezoekers uit de wijde omge ving weten te bereiken, en ook voor de bezoekers uit de regio is dit kerstconcert een prima gele genheid in de goede kerstsfeer te komen. Op het programma van dit kerstconcert staan onder meer de volgende kerstarrangementen ver meld: Midden in de Winternacht, A la Berline Postiljon,Away in a man ger, Little drummerboy, Mary's Boy Child, Stille Nacht, en variaties van Bach en een koraal van Bruckner. Het kerstconcert begint om 15.30 uur. Fanfare Onze Lieve Vrouwe Gilde Holthees-Smakt werd in 1917 opgericht en viert dus het komend jaar haar negentigjarig bestaan. Door al die jaren heen heeft de fanfare bij tal van kerke lijke en wereldse feesten acte de présence gegeven, en het is een bijzondere prestatie om in zo'n kleine gemeenschap de fanfare door al die jaren heen overeind te houden en naar behoren te laten presteren. Ieder jaar weer weet de fanfare nieuwe jeugdleden aan zich te binden, en na enige jaren van opleiding in de fanfare op te nemen. De fanfare leeft in het dorp, de fanfare is niet weg te denken uit de gemeenschap van Holthees en Smakt, en daar doet de fanfare ook alles aan om dat zo te houden, zoals jaarlijks met het Kerstconcert. Ook al is het kerst concert gratis, toch vindt de Maria kapel het plezierig in verband met de voorbereidingen voor dit kerstconcert om een beeld te hebben van het aantal bezoekers, dat te verwachten is. Bezoekers wordt daarom gevraagd de gratis entreekaarten te bestellen bij de bekende adressen in Holthees: de familie Ermers, tel. (0478)636480, en bij de familie Wijenberg, tel. (0478)636390. Men kan ook via de website van de Mariakapel laten weten, dat men het concert wil bezoeken, kijk daarvoor op www.mariaka- pel.nl. Vanaf een half uur voor aanvang van het concert kunnen bezoekers bij de ingang van de kapel nog kaarten krijgen. Ieder een is welkom zolang er nog plaatsen beschikbaar zijn. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo worden op zondagmid dag 10 december diverse activi teiten gehouden die te maken hebben met het naderend kerst feest. Kinderen mogen een eigen kerstboompje versieren en mee naar huis nemen. Daarnaast is er een demonstratie kaarsen maken. Wie wil weten hoe men zelf een lekker kerstlikeurtje maakt, kan terecht bij leden van het Dionysos- gilde. Op de bovenverdieping is de expositie Glas in lood, schilde ren met Licht bezichtigen die tot stand kwam in samenwerking met atelier Flos uit Steyl. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Voorspeelavond Saxofoonleerlingen van Yvonne Tijssen houden op donderdag 14 december een voorspeelavond in de aula van Kunstencentrum Jerusalem in Venray. Van 19-30 tot 20.30 uur passeren verschil lende genres de revue. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. (0478)585320. Ad van Zwol (Foto. Saskia Hoedemaekers) De APK-plak 2007 is dit jaar toe gekend aan Ad van Zwol. De APK- plak wordt ieder jaar uitgereikt aan een persoon of vereniging die zich verdienstelijk heeft gemaakt op sociaal en cultureel gebeid voor Venray of omgeving. De kan selier van de APK Jan Arts en deken De kunstenaars van de Kunst Werk Plaats expose ren hun eigen werk, de muzikanten van de Muziek Werk Plaats laten hun muziek horen. De Kunst Werk Plaats en de Muziek Werk Plaats zijn gevestigd op het St. Annaterrein, Waranda 4, Noordsingel 39 Venray. Tenny Tonen geassisteerd door prins Huub den twedde hebben dat tijdens de Venrodse Aovend van Veldeke Venray bekendge maakt. Ad van Zwol krijgt de APK plak voor zijn vele verdiensten voor Omroep Venray. Tijdens het carnavalsseizoen verslaat hij voor Omroep Venray al jaren de prin senproclamatie, Cirkus Mök en de installatie. Daarnaast heeft hij het eigen programma 'n uurke streektaal. Ook is hij sportverslag gever van het goed beluisterde programma Noord Limburg Sport op zondagmiddag. Voor SW is Van Zwol jaren in touw geweest als bestuurslid, wedstrijdleider, redac teur van de Rooyse rakker en mederedacteur van het jubileum boek. Als echte Piëlhaas schreef hij diverse liedjes, is vertaler van de vastelaoveskraant en was hij lid van diverse commissies. Dat hij in het dialect schrijven en spreken goed thuis is bleek dit voorjaar uit de wedstrijd hetVenrods dictee: Hij was daar de grote winnaar. Van Zwol houdt samen met anderen de Open Monumentendag. Naast de organisatie beheert hij het secretariaat en hij verzorgt ieder jaar het boekje dat bij gelegen heid hiervan uitgegeven wordt. Verder is hij medeoprichter van Joekskapel Lang Zök en hij regelt al zeventien jaar samen met Frits Basten d'n Venraodse Aovend van Veldeke Venray. Ook was hij meer dan 12,5 jaar bestuurslid van deze vereniging. Al deze verdiensten hebben ervoor gezorgd dat Van Zwol door de APK is gekozen tot plakkedrager 2007. Zondag 21 januari 2007 mag Van Zwol de APK plak in ontvangst nemen tij dens een feestelijke bijeenkomst in de foyer van Schouwburg Ven ray. Boekrecensie in Peel en Maas Stone Hills, een wildreser vaat in het noordwestelijke Matabeleland, Zimbabwe. Hier wonen Bookey, haar man Richard en hun zoontje David te midden van de fascinerende schoonheid van de Afrikaan se natuur. Hun reservaat is beroemd om zijn vele zeld zame diersoorten. Je kunt er op safari gaan en genieten van zowel witte als zwar te neushoorns, olifanten, giraffen, leeuwen en luipaarden, apen, slan gen en roofvogels. Bookeys lievelingsdier is Poom- bi, een ondeugend wrattenzwijn dat als wees in huize Peek beland de en samen met David is opge groeid. Poombi weet ondanks haar twijfelachtige tafelmanieren ieder een voor zich in te nemen. Maar tenslotte kan zij de lokroep van de wildernis niet langer weerstaan. Hoeveel Bookey ook van haar gezette varkentje houdt, ze weet dat Poombi terug moet naar haar knorrige soortgenoten. En Bookey wordt dubbel en dwars beloond voor haar wijze beslissing. Terug naar de wildernis is het onverge telijke, waargebeurde verhaal van een gezin in een Afrikaans wild reservaat. Het boek is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 17,50 euro. Kunst Cultuur Het CMvérgetrfijke, waargelrwde verhaat van een gezin tn een Afrikaans wildreservaat

Peel en Maas | 2006 | | pagina 28