m—ï DeMKB SPAMÜ de graaf Élnr? li i,\i: automatiseerder Bi tj intratuin «s Onderzoek naar nagels vermoorde vrouw I 0478 511 330 specialist tegels, sanitair en l Dagvoorziening Aan de Singel Tien jaar Lucky Aces En verder: Bandoetere Auto Ghielerf LtJHL HAEGENS MOLENAAP JfT*! tfjCE GEOPEND ZONDAG 10 DEC. u '°^tSaT5^ ADVIES??? CADEAUBON!!! Venray strijdend naar zege Voor Mm® SiLJÊ Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-12 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 23-27 Kunst Cultuur 28 Kerkelijke diensten 30 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 20-jarige Venraynaar aangehouden Met de aanhouding van een 20-jarige Venraynaar is een reeks van brandstichtingen in de Venrayse wijk Desselke opgelost. De pyromaan, die inmiddels een bekentenis heeft afgelegd, stichtte tussen augustus 2005 en oktober 2006 dertig branden. Acht wonin gen, zes auto's en verder heg gen, kliko's en brievenbussen zijn in die periode door de Venraynaar in brand gestoken. De schade loopt in de tiendui zenden euro's. De verdachte, geen bekende bij de politie, wordt vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. De branden in de wijk Noord- West vonden 's nachts plaats en soms op meerdere locaties tege lijk. Woningen, auto's en andere materiele zaken ware het doel wit van de 20-jarige Venraynaar die in de wijk woont waar hij de branden heeft gesticht. De man kon worden aangehouden door intensief rechercheonderzoek en getuigenverklaringen van wijkbe woners. Ook werd een gedragswe tenschapper van het Nederlands Forensisch Instituut ingeschakeld om een profiel van de dader te krijgen. Volgens korpschef John Geraedts van de Venrayse politie had het oplossen van de branden vanaf het begin grote prioriteit. Er werd vaker gepatrouilleerd in de wijk en de gemeente Venray scha kelde zelfs een particulier beveili gingsbedrijf in om in de nachtelij ke uren te patrouilleren in de wijk. Geraedts is opgelucht dat met de aanhouding van de Venraynaar de zaak is opgelost. "De brandstich tingen hebben in de wijk voor veel onrust gezorgd. Er waren mensen die uit angst 's nachts niet meer konden slapen. Brieven bussen werden uitvoorzorg met houtjes dichtgemaakt. Ons was er dan ook alles aan gelegen om de zaak zo snel mogelijk op te lossen. Gelukkig is het alleen bij materie le schade gebleven en zijn er geen slachtoffers te betreuren. We zijn ook zo snel mogelijk naar buiten gekomen met de aanhouding van de verdachte om de bewoners in de wijk gerust te stellen. Want de angst was er nog steeds." De man opereerde overigens in zijn eentje. Over zijn motief kon de korpschef Geraedts nog geen mededelingen doen. De poli tie houdt binnen enkele weken wel een bewonersavond waar de mensen in de wijk geïnformeerd worden. Daarnaast krijgen alle slachtoffers persoonlijk bericht van de politie. In de periode dat de pyromaan actief was, had de politie intensief contact met de bewoners om zo de onrust in de wijk enigszins weg te nemen. "De brandstichtingen leefden enorm in de wijk", aldus gebiedsmentor Jan Krouwel. "Er is in die periode dan ook heel veel geïnvesteerd naar de burger. Zeker om in het belang van het onderzoek mee te werken met het geven van getuigenverkla ringen." Nu de dader opgepakt is, kan de wijk opgelucht ademhalen. "Een hele opluchting", aldus Cor Creemers van de wijkraad. "De brandstichter heeft de mensen meer dan een jaar beziggehou den." Meisje aangehouden De politie heeft vorige week woensdag vijf jongens uit Deurne, Sevenum, Horst en Panningen en een meisje uit Oirlo, in de leeftijd variërend van 14 tot 16 jaar, aange houden. Zij worden ervan verdacht dat zij op woensdag 22 november met een lawinepijl een berg stro in brand hebben gestoken in Hegel- som. Nadat de lawinepijl in de stro- berg ontplofte, vatte het stro vlam. Ongeveer 20.000 kg stro ging in vlammen op. De lawinepijl werd illegaal via België het land inge voerd. De politie kwam de jonge ren op het spoor via een melding bij Meld Misdaad Anoniem. Botjes Ja, ik heb nieuwe schaatsen gekregen van Sinterklaas. Flitsen de, supermoderne kunstschaat sen, die mijn botjes van vroe ger vervangen. Ik weet het nog goed: de eerste keer dat ik ging schaatsen. Het was ergens op een ijsbaan in natuurgebied de Rouwkuilen, op een kleine, maar oh zo bevroren waterplas. Met twee ijzers onder de ene schoen en twee andere ijzers onder de andere schoen ging ik wiebelend over het ijs. Tenminste, dat was de bedoeling, maar helaas waren de riempjes die ervoor moesten zorgen dat de botjes op de juiste plek onder mijn schoenen ble ven zitten, me niet altijd even trouw. Om de paar meter lag ik dus weer op mijn bips, zonder ijzers onder mijn voeten, en kon ik weer de riempjes gaan vast maken. Ja, dat waren nog eens tijden! Toen vroor het in decem ber nog wel eens dat het kraakte, bleef het wekenlang ijzig wit en koud in het land. Dat is anno 2006 wel anders, de tempera tuur wil maar niet verder dalen en het blijft mooi groen in ons kikkerlandje. Schaatsen op een echte natuurijsbaan is dus een probleem, dat in Venray creatief en met veel inzet van onderne mers, gemeente en vrijwilligers wordt opgelost door een kunst ijsbaan in hartje centrum aan te leggen. De zoveelste, die dit jaar groter is dan andere jaren en op het Schouwburgplein zal schitte ren. Een prachtig festijn moet het worden, dat Winterfestival, dat vrijdag om 19.00 uur knallend van start gaat. Nu nog een beetje sneeuw en we kunnen genieten van een prachtig 'Venray on Ice', met glühwein, open haard, ijs- hockeywedstrijden en een heuse kerstmarkt a la Düsseldorf. Ja, Sinterklaas is weg, het is tijd voor de Kerstman. Ik ben er klaar voor met mijn nieuwe schaatsen, die wat beter zijn voor mijn in de loop der jaren toch wat strammer geworden botjes Ik kom u wel tegen op het ijs! Hannes DE OPLOSSING VOOR websdesign.nl V Volgens een uitgelekt bericht gaat televisiezender Talpa opnames maken van de muzi kale avond tijdens het Winterfestival Venray op zaterdag 17 december. Een van de optre dende acts tijdens het zogeheten Smartlappen on Ice-programma wordt namelijk gevolgd in het kader van een reallifeprogramma. Gezien de deelnemende artiesten, onder wie Jan Boezeroen, Karin Goverde, Bonnie St. Claire, Jaques Herb en Frank Mirella, is het span nend om te gaan zien om wie het gaat.Woensdag waren de werkzaamheden in volle gang. Het SPOV, het overkoepelen de schoolbestuur van alle Ven rayse basisscholen, handelt voor bijna twee miljoen euro in aandelen. Martin Wijnho ven (Samenwerking) uitte in de commissie Maatschappe lijke Diensten zijn verontrust heid. "We maken ons ernstig zorgen over de financiële risi co's." Wijnhoven heeft in de jaarstuk ken achterhaald dat het SPOV eind 2004 voor 1,7 miljoen euro heeft belegd in aandelen. Een jaar eerder was dit bedrag nog meer dan 2 miljoen euro. "We hebben er grote moeite dat een schoolbe stuur zo'n grote bedragen steekt in risicovolle aandelen. Het gaat om 37 aandelenpakketten waaronder enkele drankenmerken. Terwijl dit geld toch aan het basisonder wijs besteed moet worden." Daar naast heeft het SPOV eind 2004 voor 2,1 miljoen euro uitstaan op spaarrekeningen en deposito's. Wijnhoven vraagt zich af of de handelwijze van het SPOV-bestuur niet in strijd is met de richtlijnen van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. "Het roept beelden op van de provin cie Zuid-Holland. Daar is heel veel geld verloren gegaan door handel in aandelen. We maken ons grote zorgen dat er zo met publieke mid delen wordt omgegaan." Martin Wijnhoven deed in de commissie het voorstel een onderzoek in te stellen. "Blijkbaar heeft het SPOV grote bedragen niet nodig voor de verbetering van het onderwijs. Wij willen weten of de regeling van het ministerie van OCW cor rect wordt gehanteerd." De andere fracties werden enigszins over vallen door de ontdekking van Samenwerking. Ze staan achter een diepgaand onderzoek. "Het is zeker de moeite waard hier goed naar te kijken", zei Ton Teeuwen (CDA). "Want in het onderwijs moet tegenwoordig ieder dub beltje worden omgedraaid." Elly van Dijck (PvdA): "Het is zinnig om hier dieper op in te gaan." Alle fracties willen in de eerstvolgende commissievergadering in januari op de kwestie terugkomen. Het SPOV geeft een summiere reactie. "We handelen volledia volsens de regels van het ministerie", is het enige dat directeur Yvonne Raaijmakers kwijt wil. "Verder wil ik er nu niet inhoudelijk op ingaan. Ik weet niet wat de com missieleden precies willen weten. Dat bespreek ik liever met de commissie zelf dan via de pers." Wethouder Mathieu Emonts (PvdA) verklaarde dat de gemeen te slechts een beperkt toezicht heeft op de financiële handel en wandel van het SPOV "Het school bestuur moet maar uitleggen hoe ze met de middelen omgaat",aldus Emonts, die er allerminst blij mee is dat Wijnhoven deze kwestie naar buiten brengt. "Het is hoogst ongelukkig dat dit in de openbaar heid komt." Toch meent Emonts op voorhand dat het SPOV niets te verwijten valt. "Ik ga ervan uit dat er niets onrechtmatigs is gebeurd. Ik heb ook geen enkele aanleiding om te denken dat er iets niet zou kloppen." f f T C A F E reserveer ee?ke„?a?„T„r^£Sr 'T^ l,Be" Tel. 0478511466 Maasheseweg 80a Venray CAR-CITY VENRAY VAN 11-17 UUR Sfeervolle Kerstshow De zaak van de vermoorde vrouw Kathleen Engels-Cremers is woensdag opnieuw niet inhoudelijk behandeld voor de rechtbank in Roermond.Advocaat Lina van de verdachte, de man van de vermoorde vrouw, heeft het Nederlands Forensisch Instituut gevraagd om onder zoek te doen naar de nagels van de vrouw. Die nagels zijn na de moord, op woensdagavond 15 maart, veilig gesteld en daarna niet meer onder zocht. Lina wil de nagels op DNA-sporen laten onderzoeken. Mogelijk dat er DNA van een andere persoon dan de verdachte wordt aangetrof fen. Dat zou de zaak een nieuwe wending kunnen geven. "Het slachtoffer is met fors geweld gedood", liet advocaat Lina weten. "Een logische reactie is dat ze zich heeft geweerd en daarom zit er wellicht DNA van de moordenaar onder haar nagels." Lina heeft de afgelopen maanden verschillende getuigen gehoord, onder wie buren en vrienden. Dat heeft de Venlose advocaat gedaan om het alibi van de verdachte te construeren. In het tijdpad zaten volgens Lina nog hiaten. "Ik ben daar nog steeds mee bezig. We moeten heel zorgvuldig omgaan met de feiten en verklaringen."Justitie vermoedt dat de man zijn vrouw heeft vermoord voordat hij naar Meerlo vertrok om daar een klusje te verrichten. De Venrayse vrouw werd 15 maart vermoord aangetrof fen door haar man. De 35-jarige echtgenoot werd enkele dagen later als verdachte opgepakt. Hij zat ruim drie weken in beperking. De Ven rayse verdachte blijft ontkennen dat hij zijn vrouw om het leven heeft gebracht. Hij beweert die avond op een bepaald tijdstip van huis te zijn gegaan, voor een bezoek in Meerlo. Toen hij terugkwam, heeft hij zijn vrouw dood aangetroffen. Hij zegt dat hij in de tussenliggende periode niet thuis is geweest. Kathleen Engels-Cremers werd meerdere keren met een scherp voorwerp gestoken. Het moordwapen is spoorloos. vakkundig adviseren. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl up Honderdzevenentwintigste jaargang - week 49 - donderdag 7 decenber 2006 EN MAAS berden Brandstichtingen in Desselke opgelost bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Talpa volgt Winterfestival Ophef over aandelenhandel schoolbestuur SPOV 31 DECEMBER OUD NIEUW FEEST 31 december vanaf 20.00 u. sluiten wij bet jaar gezellig af met een leuke feestavond met de volgende ingrediënten: Ontvangst met een heerlijk welkomstcocktail. Een uitgebreid warm en kouo d Een spetterend dessert-buttet. Life muziek. Gratis casino-entertainmeni. Champagne en oliebollen njaens Gchdfavónd vrij drinken van 20.01 tot 02.00 uur. (excl. buitenlands 8ed,S,"eerd.!g67.5«pp N1EUWJAARSBRUNCH 1 JANUARI 12.00-15.00 uur Met champagne prijs: €1M> P-P- Kinderen van 3 t/m jaar «W5_en kinderen van 6 t/m 12 jaar €9.50 TIJDIG'. kerstbrunch Op beide Kerstdagen lekker smullen van de 'e kerstdag Z ^eSdag'^.SO p.p. kerstdag €32,50 p.p. e„ op 2e kerstdag €29,50 p p 8 Bel voor onze Kerstfolder Hotel. Asteria venray venray - panningen Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs "owft ■"Ap-V; Venray v-iii Boxmeer Nuenen CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl Bezoek nu onze vuurwerksite: www.intratuinvuurwerk.nl en bestel online. De vuurwerkvoorverkoop via onze klantenservicebalie start vanaf 4 december. Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 K A P P E R S VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. IM.llliMH.MNli»

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1