Winnaars fotowedstrijd Summa OTTO klaar voor de toekomst Schrijf een brief aan de Sint! Prijswinnaars kleurwedstrijd Sinterklaas 1500 euro voor Stichting Kind Singelvisie is leidraad voor de toekomst OTTO gaat Europees Jubilarissen Euterpe Jubilarissen ZijActief ZAKELIJK BEKEKEN PEEL EN MAAS Donderdag 30 november 2006 - Pagina 9 Zo aan het eind van het jaar is het altijd leuk om even terug te blikken op de gebeurtenissen. Voor deze keer ga ik wat verder, met u terug, om de stap naar de toekomst te maken. Ik ga u heel kort twee decennia pensioengeschiedenis opsom men en inzicht geven in de toekomst. In 1986 kwam het Bilka/Weber arrest, waarmee uitsluiting van parttimers verboden terrein werd vanwege de (indirecte) discriminatie van vrouwen. Waardeoverdracht kwam heel voorzichtig op gang. In 1987 werden de regels veranderd van de Pensioen en Spaarfondsen wet (PSW), met als verreweg belangrijkste verandering de verplichting tot af-fïnanciering van reeds toegezegde pensioen en bij ontslag. Deze wijziging leidde feitelijk tot afschaffing van vrijwel alle eindloonrege lingen. In 1990 gevolgd door het Barber arrest, waarin het Euro pese Hof duidelijk maakte dat mannen en vrouwen gelijk beloond moeten worden bij gelijke arbeid en dus ook ge lijke pensioenen moeten krij gen. In 1992 de Brede Herwaarde ring met grote verschillen voor de lijfrentes oud of nieuw regiem. In 1994 invoering van de eerste Code Rendement en Risico, evenals het wettelijke recht op waardeoverdracht vastgelegd in de PSW. In 1995 kwam de Wet Vereve ning Pensioenrechten bij echtscheiding, zodat opgbouwd pensioen bij echtscheiding gelijk wordt verdeeld tussen partners. Ook ziet het rapport Witteveen het daglicht, al zal het tot 1999 duren eer eraan begonnen wordt, wat vervol gens tot 2004 mocht duren. In 1996 komt de Algemene Nabestaanden Wet in plaats van de Algemene Weduwen en Wezen wet. Gevolg het ontstaan van het ANW gat. In 1998 hebben we nog de Wet Medische Keuringen deze ver biedt gezondheidswaarborgen te vragen bij indiensttreding van nieuwe werknemers. In 2000 de overhevelingstoe slag, in 2001 het nieuwe belas tingstelsel, in 2002 de Alge mene Wet Gelijke Behandeling. Ik sla een paar jaar over en in 2006 de Wet Afschaffing VUT Prepensioen en Levensloop, de Wfd en de WIA. Helaas ben ik nog lang niet compleet maar wel een beetje moe. En ik ben niet de enige geloof ik. Ik wens u alvast een fijn kerst feest en een gezond en gelukkig Nieuwjaar, waarin wij u zullen trakteren op de nieuwe Pensi oenwet. Wordt dus nog wel even vervolgd. Chris Jagers SUMMA ADVIESGROEP In april van dit jaar heeft Summa Adviesgroep, met onder meer een vestiging in Oirlo, een fotowed strijd voor sportverenigingen uitgeschreven. De wedstrijd is een geweldig succes geworden. Tientallen fanatieke en enthousi aste verenigingsleden hebben hun best gedaan om de leukste, spor tiefste en origineelste actiefoto te maken van hun vereniging om zo mee te dingen naar een van de prijzen. De stapel foto's was over weldigend en de beste drie hier uit kiezen, bleek geen eenvoudige taak. Uiteindelijk hebben de men sen van Summa Adviesgroep drie winnaars getrokken. De hoofprijs, 500 euro, gaat naar W Resia uit Wellerlooi. De tweede prijs, 250 euro, is voor SV Panningen, terwijl Hovoc een cheque van 125 euro kreeg uitgereikt. De mooiste inzendingen (53) zullen worden afgedrukt op de Summa-weekkalender 2007 die over enkele weken verschijnt. De winnende foto's zijn te bewonde ren op www.summa.nl Met het oog op de toekomst en vanwege de sterke groei van het bedrijf gaat OTTO Uitzend Kracht een aantal organi satorische veranderingen doorvoeren om nog slagvaardiger te kunnen opereren op de steeds internationaler wordende arbeidsmarkt. Frank van Gooi en Peter Verlegh zullen als res pectievelijk algemeen en financieel directeur de eindverant woordelijkheid houden. Vanwege de sterke groei van OTTO Uitzend Kracht worden de ver schillende bedrijfsonderdelen omgevormd tot businessunits onder leiding van een statutair directeur. Hiermee worden de lijnen korter, komt de verantwoordelijkheid lager in de organisatie te liggen en kan het bedrijf nog beter inspelen op kansen en ontwikkelingen in de markt. Théo Mentink wordt als directeur verantwoorde lijk voor OTTO Uitzend Kracht. Raymond Goertz krijgt de leiding over OTTO Facilitair. OTTO Polska en OTTO UK worden aangestuurd door respectievelijk Guido Vreuls enAndy Greig.Voor OTTOTechniek wordt nog een direc teur gezocht. Frank van Gooi en Peter Verlegh blijven vanzelfsprekend eindverantwoordelijk, maar krijgen een minder operationeel takenpak ket. Patrick Hustinx, thans werkzaam voor de ABU (de grootste onder nemersorganisatie in de uitzendbranche, red.), gaat binnenkort funge ren als rechterhand van Frank van Gooi. "We zijn ervan overtuigd dat ons bedrijf door deze organisatorische veranderingen helemaal klaar is om een belangrijke rol te kunnen spe len op de Europese arbeidsmarkt", aldus Frank van Gooi. OTTO Uitzend Kracht werd in 2000 opgericht en is inmiddels uit gegroeid tot de grootste internationale arbeidsbemiddelaar van Neder land. Op jaarbasis werken er 7.000 medewerkers uit Polen, de Baltische landen, Slowakije, Tsjechië, Duitsland en Nederland voor opdrachtge vers in Nederland, Polen en Engeland. De omzet bedraagt naar ver wachting voor 2006 60 miljoen euro. OTTO wil in 2008 groeien naar een omzet van 100 miljoen euro. OTTO is in zes jaar tijd uitgegroeid tot het veertiende uitzendbureau van Nederland. OTTO Uitzend Kracht is NEN 4400-1 gecertificeerd en lid van de ABU. Man aangehouden De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag op de Ravel- straat een 19-jarige man uit Venray aangehouden op verdenking van fietsdiefstal. Na een melding over verdachte geluiden zagen agenten een jongen fietsen. Vervolgens bleek dat de fiets beschadigd was en dat er geen slot meer op zat. De jongen werd aangehouden en is voor ver der onderzoek meegenomen naar het bureau. Sinterklaas heeft in samenwer king met Peel en Maas een eigen e-mail adres geopend waar de kin deren uit Venray met specifieke vragen terecht kunnen. Hebben jullie vragen of willen jullie een brief schrijven aan de Goedheilig man, dan kun je die via mail stel len en sturen naar sinterklaas@ vandenmunckhof.nl. Voor de goede orde, jullie verlanglijstjes mag je nog gewoon in de schoen doen! De komende weken zullen wij de leukste brieven en vragen aan de Sint publiceren in Peel en Maas. Brief van Liona Hoi sinterklaas In de brief die wij van u heb ben gekregen stond dat een Piet had gehoord dat wij alleen thuis waren Welken Piet was die piet sinter klaas? Van Liona Zwartkruis. Lieve Liona, Fijn dat je me even mailt. Voor mij is het moeilijk om er precies achter te komen welke piet dat het was. Het is wel zeker dat het een oppas piet was. Dit zijn de pieten die even bij kin deren binnenkijken die nog niet of niet zo veel alleen thuis zijn geweest. Ik heb in het oppas pie tenboek geen klachten gelezen over jou Liona, dus alles is beslist goed gegaan. Dat is een extra cadeautje waard, je mag van mij zaterdag de schoen zetten en een van de pieten zal er zeker wat voor jou in doen! Tot ziens, Sinterklaas Brief van Melissa Lieve sint vannacht had ik mijn schoen gezet, 's morgens toen ik waker werd toen zat er niks in mijn schoen. Pakjespiet die kwam vannacht en mama was zo dom geweest om de klem op de deur te doen pakjespiet had een mail gestuurd. Daar stond in dat het voor de deur lag. Toen mochte we extra de schoen zetten, om de tekeningen op te halen Melissa Janssen Beste Melissa. Gelukkig zijn niet alle mama's zo dom om de klem op de deur te doen, dan zouden mijn pieten nog meer werk hebben. De tekening uit jouw schoen die de pakjespiet opgehaald heeft vond ik geweldig! Wat zeggen jullie er ook al weer tegen? Vet vool of zoiets! Ik was er in ieder geval erg blij mee. Hopen- lijk maak je nog zo'n prachtige tekening voor mij voordat ik vol gende week terugreis naar Spanje. Melissa nogmaals dankjewel! Sinterklaas Afgelopen zondag werden onder grote belangstelling de prijswinnaars van de Sinterklaas kleurwedstrijd gehuldigd. De kleurwedstrijd was een initiatief van de Schouwburg Venray samen met Oewieë, de groep die de komende dagen een aantal Sinter klaasvoorstellingen in de schouw burg verzorgt. De prijswinnaars zijn Leeftijd 0-5 jaar: Luna Driessen (3), Axel Weijs (4) en Suze Jeuken (5); Leeftijd 6-7 jaar: Suus Eibers (7), Vera Wismans (7) en Lotte Demarteau (7); Leeftijd 8 jaar en ouder: Björn Gijsberts (9), Jolijn Maassen (9) en Loes Ponjee (8). De Kiwanis Club de Rooyse Ladies heeft de opbrengsten van het Dauwtrappen voor het goede doel, een cheque van 1.500 euro, overhandigd aan de stichting Kind in Mill. Ruim tweehonderd mensen wandelden mee voor het goede doel onder het genot van allerlei lekkere dingen die gemaakt waren door de Rooyse Ladies. Naast deze cheque brach ten de Rooyse Ladies ook nog ingezamelde kinderkleding, speel goed en beddengoed mee zodat de stichting ook daar mee voor uit kan. Eerder dit jaar schonk de Rooyse Ladies al een bedrag van 1.250 euro. Stichting Kind is een non-profitorganisatie voor opvang en hulpverlening aan kinderen tussen nul en tien jaar uit de regio, onder wie ook Venray, die in een acute crisissituatie verkeren en waarbij de hulpverlening niet langer meer uitgesteld kan wor den. Zij verlenen hulp bij zowel crisissituaties of bij korte duur. Zij bieden onmiddellijke hulp in de vorm van onderdak en veiligheid naast lichamelijke, medische en geestelijke zorg op maat evenals incidentele hulpverlening als per spectief biedende zorg voor ver laten of verwaarloosde kinderen, voor baby's die te vondeling wor den gelegd, voor kinderen van aan alcohol of drugsverslaafde ouders of voor kinderen die een of beide ouders plotseling hebben verlo ren door een ongeval of misdrijf. In december verhuist de Stichting Kind (van de Rekening) naar Lan- genboom waar zij een groter huis gaan betrekken en waar de kinde ren volop ruimte krijgen.Televisie- zender Talpa heeft met een nieuw programma hieraan meegewerkt en de verhuizing wordt in decem ber op televisie uitgezonden. Ook in 2007 gaan de Rooyse Ladies zich weer inzetten voor het goede doel. Welk doel dat is, wordt bij de volgende activiteit bekendge maakt. De Venrayse buitensingels worden gezien als een van de dragers van het centrum van Venray. Ze vormen de verbin ding tussen centrum en woon wijken, tussen woonwijken en bedrijventerreinen en zijn een van de karakteristieke kenmerken van Venray. Deze week presenteerden de wet houders Nadja en Teunissen de 'Singelvisie' waarin aange geven staat hoe Venray in de toekomst met zijn singels wil omgaan. De vier singels hebben een zeer divers karakter, maar hebben ook sterke overeenkomsten. Zo heb ben alle singels stadse karakter trekken, maar ook veel dorpse elementen. Vooral daar waar de historische uitvalswegen van Venray de singels kruisen, is het dorpse element goed terug te vin den. Daarnaast vormen alle singels een combinatie van bebouwing, meestal aan de binnenzijde van de singels en groen, dat zich veelal aan de buitenzijde bevindt. Op de Westsingel na zijn verder alle sin gels voorzien van separate fietspa den. In de Singelvisie heeft de gemeente Venray een kader uitge zet om de ruimtelijke, functionele en verkeerskundige kwaliteit van de singels te versterken. Daarbij dient dan vooral gelet te worden op de bestaande omgeving. "Het is geen bestemmingsplan waarin staat wat wel en niet mag", legt wethouder Hans Teunissen uit. "Het is voor de toekomst wel een leidraad bij plannen die aan de singels ontwikkeld gaan worden. Zo staat in de visie aangegeven waar bij plannen extra accenten gelegd kunnen worden en waar juist niet. Zo kan op de hoek Raad- huisstraat-Noordsingel bebouwing plaatsvinden die aangeeft van "hier ga je het centrum in", waar bij toch ook weer gekeken moet worden naar de karakteristieke laagbouw van de Raadhuisstraat." En zo heeft volgens de wethou der elke plek langs de singels haar eigen kenmerken. Uitgangspunt in de visie is dat die kenmerken ver der versterkt worden. Daarnaast kunnen de singels een stedelijke ontwikkelingsband gaan vormen waar bedrijven en voorzieningen die niet in het centrum passen een publiekstrekkende rol kun nen vervullen. Daarnaast zou de Parkweg als een nieuwe entree voor het Odapark en Vlakwater- gebied kunnen gaan dienen zodat dit groene gebied meer betrokken wordt bij het centrum en de sin gels. In ieder geval zal ook aan de Westsingel het fietspad geschei den gaan worden van de rijbaan. De Singelvisie is echter geen bestemmingsplan. "Initiatieven langs de singels zullen in ieder geval moeten passen binnen het geldende bestemmingsplan", ver telt Hassan Nadja. De wethouder geeft aan dat de gemeente ook de burgers wil laten meepraten over de Singelvisie. "Omdat het geen bestemmingsplan is, is er geen officiële inspraak. Toch willen we ook van de burgers horen hoe ze over de visie denken. Daarom heb ben we midden december twee informatieavonden gepland. Een informatieavond is voor iedereen toegankelijk. Die avond leggen we uit hoe we met de visie om den ken te gaan en willen we weten hoe de mensen hierover denken. De tweede avond nodigen we een aantal specifieke partijen uit die direct of indirect belang hebben cq. betrokken zijn bij de inrich ting van de singels. Denk daarbij aan Wonen Venray, 3VO en het historisch platform. De reacties van die avonden zullen gewogen worden en al dan niet worden opgenomen in de definitieve ver sie van de Singelnota." De informatieavonden worden in de tweede week van januari gehouden.. Afgelopen zaterdag vierde de Koninklijke Harmonie Euterpe uit Venray haar jaar lijkse Cecilia-avond. Tijdens dit feest werden zeven jubila rissen gehuldigd. De meest uitzonderlijke hul diging was wel de huldiging van Jan Derks. Omdat Jan Derks niet in de gelegenheid was om naar de feestavond te komen, werd hij op bijzondere wijze gehuldigd tij dens de avondmis. Deze mis werd opgeluisterd door het opleidings orkest. Voor zijn 70-jarig lidmaat schap kreeg Jan Derks (foto) tij dens de mis een verguld insigne van verdienste met twee zirkonia en kroontje van de Federatie van Katholieke Muziekbonden in Nederland Voor Herman van de Steeg, Huub Derks, Ron van den Heuvel en Paul Raedts was er een zilveren onderscheiding vanwege hun 25- jarig lidmaatschap. Voor Willy Tijssen en Martien Peters was er een vergulde onder scheiding vanwege hun 40-jarig lidmaatschap. Opvallend aan deze leden is wel dat zij allemaal actief zijn of zijn geweest als muzikant en daarnaast, op na, allemaal actief zijn of zijn geweest in een bestuurs- of commissiefunctie. De avond begon echter met een diploma-uitreiking. Vijf klarinet leerlingen van de interne oplei ding hebben examen gedaan Christine Janssen, Niels Strijbosch, Yvonne Janssen, Pleunie Schaef- fers en Silke Verblakt gingen op voor het A-examen. Renee Jennis- kens heeft het A-examen gedaan op saxofoon en Lian v.Meijel het C-examen op fluit. De zeven geslaagden ontvingen hun diploma en een roosje. Hoofdveld SV Venray toneel voor internationale reclamespot Tijdens de jaarlijkse feestavond van ZijActiefYsselsteyn werden maar liefst vijf jubilarissen gehuldigd. Op foto van links naar rechts Jo Fleur- kens-Teunissen, Jo Claessens-Hendrix en T. Bouwman-Miltenburg (alle drie 50 jaar lid) en Marie vanAsten-Geelen en FienTrommelen-Remeijse (beiden 60 jaar lid). Sportpark De Wieën heeft een rijke historie als het gaat om hoogte en dieptepunten. Vrijdagmorgen werd daar een nieuw hoofdstuk aan toege voegd. OTTO Uitzendkracht, hoofdsponsor van SV Venray, had het hoofdveld uitgeko zen als locatie van de nieuwe reclamespot die straks in heel Europa te zien zal zijn. Daarbij werd alles uit de kast gehaald. Modellen werden inge vlogen vanuit Polen, Kroatië en Tsjechië. Als regisseur werd Fons Bruijs aangetrokken. Hij is onder meer de bedenker van de 'Even Apeldoorn bellen'- campagne. Achter de camera zat Gaby Her mans, zoon van Toon Hermans. De modellen stelden zich als een voetbalteam op zoals bij het beluisteren van het volkslied. Alleen klonk nu de bekende Euro pese hymne. En op de shirts van het team prijkte het nieuwe logo van OTTO. Uitzendkracht heeft plaats gemaakt voor het interna tionale WorkForce.eu. "Daarmee willen we aangeven dat we de grootste in Europa willen zijn. Op dit moment zijn we dat in ons marktsegment ook maar we willen uitbreiden", stel de directeur Frank van Gooi. Het bedrijf is dit jaar goed voor een omzet van 60 miljoen euro en wil in 2008 de 100 miljoen halen. Dat een reclamespot van 20 secon den niet een-twee-drie gemaakt is, bleek vrijdagmorgen. Meerdere malen moesten de opnames wor den overgedaan onder relatief koude omstandigheden. "De spot moet uitstralen dat de mensen graag bij ons willen werken en dat ze bij ons willen werken. Omdat we internationaal opereren heb ben we ook gekozen voor model len van diverse nationaliteiten", vervolgt Frank van Gooi. "Daarom hebben we ook gekozen voor vak mensen." Regisseur Fons Bruijs is een van die vakmensen. Hij was niet snel tevreden. Vooral de bomen op de achtergrond vormden een obstakel. Regelmatig werden de opnames onderbroken omdat de modellen niet dicht genoeg bij elkaar stonden. Ook de snel heid waarmee de camera voorbij het 'team' reed moest synchroon lopen met de muziek van de Europese hymne. "Het lijkt wel het Zwanenmeer", klonk het als het te langzaam ging en "veel te snel" als cameraman Hermans net een seconde te snel bij het laatste model uitkwam. Het duurde dan ook even voordat de timing per fect was. De spot zal binnenkort op de diverse tv-zenders te zien zijn. Ingezonden mededeling Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden ICHTING

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9