Après-ski tijdens Winterfestival Kindervakantiewerk wint vrijwil ligersprijs 2006 Inalfa gestart met Open Roof Laat iemand aankleden door Wolff! S Gunhoek - Campagne tegen hondenpoep Starter van het jaar 2006 Spaanse kerst in Mariakapel Cheque De Ho ven lers 0478-571 soo ook voor üw tuin - het SnelPlanten-StappenPlan - al uw snoeiwerk, zowel particulieren als bedrijven Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 500, (vijfhonderd euro) PEEL EN MAAS Donderdag 30 november 2006 - Pagina 7 Yorgo Canli, voorzitter van Kindervakantiewerk Venray toont de cheque trots aan het publiek. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N oo rd - Li m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! Inalfa Roof Systems Group B.V. in Venray is wereldwijd gestart met een interne campagne voor efficiencyverbetering onder de naam Open Roof. Aanleiding voor de efficiencyverbetering is met name de forse groei in het aantal die Inalfa de afgelopen jaren heeft doorgemaakt. CEO Ton Houben: "In die fase ging het er eerst om de klussen tijdig en kwalitatief hoogwaardig geklaard te krijgen; nu is het tijd om de processen te stroomlijnen en de efficien cy te optimaliseren. We spelen tegenwoordig in de 'Champions League', daar moeten we ook onze organisatie en processen op aanpassen." Daarom heeft Inalfa in de afgelopen twee maanden samen met het Engelse adviesbu reau PA Consulting Group ver beteringen geïdentificeerd die vrijwel alle sectoren omvatten en die leiden tot een blijvende verbe tering van de concurrentiepositie op de wereldmarkt voor schuif- daken in de automobielindustrie. Implementatie van deze program ma's vindt gefaseerd plaats gedu rende 2007 en 2008, waarbij de kwaliteit van de dienstverlening onder alle omstandigheden zal worden gewaarborgd. De gevol gen voor de werkgelegenheid van het bedrijf in Venray (momenteel bijna zevenhonderd personen) zijn nog niet helemaal duidelijk en zullen vooral afhangen van het tempo van de implementatie. Het streven is om een belangrijk deel van de programma's tot eind 2007 te realiseren. Ondernemingsraad, vakbonden en medewerkers van de Nederlandse organisatie in Ven ray zijn geïnformeerd over de start van het Open Roof verbeterings programma en zijn actief betrok ken bij de verdere implementatie. Naast de vestiging in Venray zijn ook de processen van de drie vestigingen in de Verenigde Sta ten geëvalueerd en is ook daar de implementatie van de geïdentifi ceerde verbeteringsprogramma's gestart. De dochterondernemin gen inAzië zijn in een tweede fase onderdeel van de campagne. Inal fa Roof Systems Group is een van 's werelds grootste leveranciers in schuifdaken voor de automo bielindustrie. Het ontwikkelt en produceert innovatieve schuifda ken voor bijna alle automobielfa brikanten wereldwijd. Inalfa heeft haar hoofdkantoor in Venray en vestigingen in ondermeer Italië, de Verenigde Staten, Zuid-Korea, Japan, China en Brazilië. Met ruim 1.700 medewerkers wereldwijd en een omzet van circa 400 mil joen euro is Inalfa specialist op het gebied van innovatieve schuif daken. Leuke actie in samenwerking met Omroep Venray Ondanks de aanhoudend len teachtige temperaturen vindt op zaterdag 9 december; tijdens het Winterfestival een fantastische après-ski-avond plaats van 20.00 tot 01.00 uur. De echte après-ski- sfeer zal geëvenaard worden met de daarbij behorende borreltjes. Toegangskaarten voor deze mid dag zijn verkrijgbaar via De Hee- ren van Hulsman, Plein 14 en Culinair Creatief Ruud Welbers. Tijdens de Dag van de Vrij williger, afgelopen zaterdag, heeft wethouder Emonts aan Yorgo Canli, voorzitter van Kindervakantiewerk Venray, de vrijwilligersprijs 2006 uit gereikt. Deze prijs bestond uit een cheque ter waarde van 500 euro, die beschikbaar was gesteld door Rabobank Ven ray en een 'glaswerkstuk' met inscriptie. In haar juryrapport gaf de jury aan erg onder de indruk te zijn van het feit dat Stichting Kinderva kantiewerk al 53 jaar bestaat. Maar ook dat een vaste kern van 25 personen de organisatie draagt en de stichting jaarlijks ongeveer 160 leiders leidsters aan zich weet te binden, van wie het grootste aan tal een leeftijd heeft tussen 15 en Over hondenpoep zijn maar twee feiten te melden: net als ieder ander levend wezen poept een hond één of meer malen per dag en niemand vindt het leuk om in de poep te staan, ook hondenbezitters niet. De hondenbezitter is in Venray zelf verantwoordelijk voor het opruimen van de poep. Dit beleid is per 1 januari 2005 op deze manier ingevoerd. Om dit meer onder de aandacht te brengen wordt in de campagne 'Venray Zo Mooi!'vanaf 27 november aan dacht besteed aan hondenpoep. Dit gebeurt door een postercam pagne in Venray en met acties waarin het goede gedrag beloond wordt. Hondenbezitters die zelf zorgen voor het opruimen van de poep kunnen in de maand decem ber verrast worden door de hand havers. Zij gaan op verschillende dagen rondlopen waarbij ze aan Op zondag 10 december vindt het spektakel Prominenten Rooy on Ice plaats, in combinatie met Winters frühshoppen van 14.00 tot 19-00 uur. Er zullen deze mid dag diverse spannende races op het ijs worden gehouden om de Prominenten Rooy on Ice Trofee. Er zijn twee categorieën: promi nenten uit Rooy en de prinsen Rooy (alle prinsen inclusief kerk dorpen) 20 jaar, sprak de jury erg aan. Extra het vermelden waard is dat het kindervakantiewerk als eerste organisatie in 2006 het vei ligheidsvignet heeft gehaald, dat 'Venray' de grootste kindervakan- tiewerkorganisatie is van Neder land en dat het Venrayse draai boek gevraagd wordt door andere kindervakantiewerkorganisaties in Nederland. "De jury vindt dat het kindervakantiewerk een grote maatschappelijke betekenis heeft in de gemeente Venray." Maar ook over de andere twee genomineer den uit de doelgroep jongeren en vrijwilligerswerk was de jury vol lof. 't Alvertje werd onder meer geprezen omdat het in de 50 jaar van zijn bestaan altijd aandacht heeft gehad voor zijn jeugdleden. zes personen cadeaubonnen uit delen voor een dierenwinkel en een speeltje voor de hond. In ver band met andere prioriteiten van de milieuwachter is er tot nu toe slechts beperkt gehandhaafd. Dat Op donderdag 30 november vindt de finale van de Venlose Start 2006 plaats. P&O Praktijk SteijnBers en Gastouderbureau Bambini a Casa, beiden gevestigd inVenlo, zullen strijden om de fel begeerde titel Starter van het jaar en een geldbedrag ter waarde van 4000 euro. Beide finalisten zullen hun ondernemingsplannen pre senteren aan een deskundige jury en publiek. De jury, onder leiding van Harry Loozen, direkteur Kamer van Koophandel Limburg-Noord, zal een moeilijke opgave hebben om uit de beide finalisten de winnaar te kiezen. P&O Praktijk SteijnBers ondersteunt MKB-ondernemers en P&O professionals in de gro tere organisaties bij het opzetten en uitvoeren van een professio neel personeelsbeleid op struc turele en/of projectmatige basis. Gastouderbureau Bambini a Casa komt tegemoet aan de vraag naar kinderopvang door op een pro- De deelnemers moeten beschik ken over: goede dartskwaliteiten, een timmermanshand hebben en flink wat bomen kunnen omza gen (op het ijs, dus we bedoelen niet als men slaapt!). Deze middag is vrij toegankelijk voor iedereen. Meer informatie vindt u op www.winterfestival.nl De onlangs met een Michelin- ster bekroonde chef René Brienen De jury is onder de indruk over hoe de jeugdleden op een zorg vuldige wijze begeleid worden in de hengelsport door speciaal daarvoor opgeleide vrijwilligers. Jeugdleden worden niet opgeleid om alleen de vissport te beoefe nen, maar leren in cursussen ook om zorgvuldig om te gaan met natuur en milieu. "De jury nomineert de hengel sportvereniging 't Alvertje omdat zij grote waardering heeft voor de enthousiaste vrijwilligers, die creatief en actief de jongeren in deze tijd weet te vinden en te bin den aan de hengelsport". Over jongerenvereniging V-Kick zei de jury onder meer dat de doelstellingVenray interessanter te maken voor jongeren" haar erg probleem is opgelost, waardoor de handhaving intensiever wordt. De handhaver kan ook verbaliserend optreden. Als hij een overtreding constateert kost dat de hondenbe zitter 50 euro. fessionele wijze flexibele gastou- deropvang thuis aan te bieden. De Venlose Start is een door regi onale opgezette competitie met als doel startende ondernemers te stimuleren de start van het bedrijf te onderbouwen met een onder nemingsplan. Voor 2007 kunnen aan deze competitie alle (aspirant) ondernemers meedoen die tussen 1 januari 2005 en 31 december 2007 zijn gestart of gaan starten met een eigen onderneming in de gemeenten Arcen-Velden, Beesel, Bergen, Gennep, Helden, Horst aan de Maas, Kessel, Maasbree, Meerlo- Wanssum, Meijel, Sevenum, Venlo en Venray. Elk jaar vinden er drie kwartaalverkiezingen plaats. De winnaars van elk kwartaal strijden tijdens de finale om de titel 'Stater van het Jaar' en dingen mee naar het uitgebreide prijzen pakket waaronder een cheque van 4000 euro. De eerste kwar taalverkiezing in 2007 vindt plaats op donderdag 15 maart 2007. ('Brienen aan de Maas') is een van de chefs die medewerking verlenen aan het programma Pro- minentenchefs op donderdag 14 december, tijdens het Winterfesti val in Venray. Het Winterfestival Venray én uiteraard alle bezoekers zijn zeer verguld met het feit dat uitgere kend René Brienen zijn medewer king heeft toegezegd aan deze aansprak en dat "In de korte tijd van haar bestaan de naam V-Kick al bijna een begrip geworden in Venray op veelzijdig gebied voor een grote groep jongeren". De jury nomineerde stichting V-Kick omdat het een initiatief van jongeren zelf is en zij een plat form wil zijn voor alle jongeren in Venray. Zij heeft grote waardering voor de professionele wijze waar op V-Kick in de publiciteit treedt." Wethouder Emonts onder schreef de kwalificaties van de jury en feliciteerde de genomi neerden en de winnaar. In een kort nawoord benadrukte Piet Kroft, voorzitter van Match, steun punt vrijwilligerswerk Venray,de kwaliteit van het Venrayse vrijwilli gerswerk. Ook onder de meer dan Het tweede concert in de serie advent- en kerstconcerten in de Mariakapel in Holthees wordt gehouden op zondag 10 december. Het kerstconcert staat geheel in het teken van advent- en kerstmuziek van Spaanse componisten uit de 16e en 17e eeuw en wordt ver zorgd door kamerkoor Capella Ducis uit Den Bosch. Het programma met a capella koorzang wordt afgewisseld met instrumentele intermezzi door twee professionele musici, die hun sporen in de oude muziek hebben verdiend, op oude instru menten. Harjo Neutkens bespeelt de vihuela en de luit, Sarah Wal- der bespeelt de gamba. Zij spe len muziek van onder andere de Spanjaard Diego Ortiz. Het con cert begint om 15-30 uur. Capella Ducis is het oude muziekkoor van Den Bosch. Al meer dan tien jaar stelt het koor zich ten doel pro gramma's met een grote inhoude lijke samenhang en onbekendere muziek ten gehore te brengen. Sinds 1994 staat het koor onder de inspirerende leiding van Frans van de Loo. Onder de titel i O qué nueva! neemt Capella Ducis onder leiding van Frans van de Loo de toeschouwers mee naar het Spanje van de 16e en begin 17e eeuw, naar de hoogtijdagen van advent en Kerstmis in de grote kathedralen. Daar waar de motet ten klonken van beroemde mees ters als Tomas Luis de Victoria en Cristobal de Morales en zijn leer ling Francisco Guerrero, maar ook van een minder beroemde collega avond. Samen met onder meer Theo Wolters en Ruud Welbers zal hij op 14 december zorgdragen voor culinaire verwennerijen tijdens een speciale avond waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Hospice Zenit in Venray. Deelnemen aan deze avond is nog mogelijk, inschrijven kan via de website www.winterfestival.nl 350 organisaties die nu niet geno mineerd zijn, bevinden zich vele verenigingen en organisaties die door hun wijze van werken zeker voor een nominatie en een prijs in aanmerking kunnen komen. Dat zal volgend jaar blijken bij de prijs voor 2007. De prijsuitreiking was het hoog tepunt van een middag vol muziek en cabaret. Op de informatiemarkt waren een twintigtal organisaties actief. Zij probeerden vrijwilligers te werven voor hun vrijwilligers organisaties en lieten zien wat zij te bieden hadden. De middag was georganiseerd door Match, Steunpunt Vrijwil ligerswerk Venray, die hierbij ondersteund werd door een aan tal enthousiaste vrijwilligers en de hulp kreeg van enkele gulle spon soren. als Juan Esquivel. Deze motetten, op bijbelse of liturgische teksten in het Latijn, zijn juwelen van evenwichtige renaissance polyfo nie. Kerstmis was in Spanje in die dagen echter ondenkbaar zonder de zogenaamde villancico. Hoe wel van oorsprong een wereld lijke op de volksmuziek geënte compositie, werd deze vorm door componisten gretig toegepast op Kerstmis. Het is bijna altijd zeer ritmische muziek waarin de klik van de castagnet nooit ver weg is. Meestal eenvoudig van structuur maar compositorisch bepaald niet simpel. Verwant met de villancico is de ensalada. In een mengelmoes van stijlen, volksdeuntjes en kerk muziek wordt er op beeldende en humoristische wijze een verhaal verteld. Het is programmamuziek avant la lettre. In dit concert een ensalada van Matteo Flecha over de bemanning van een zinkend schip dat door de geboorte van Christus toch gered wordt. Als harmonische rustpunten tussen al deze polyfone muziek zingt Capel la Ducis een aantal kerstkoralen van Johann Sebastian Bach. Wie dit sfeervolle kerstconcert wil bijwonen, kan kaarten bestel len bij de bekende voorverkoop adressen in Holthees, de familie Ermers via tel. (0478)636480 en de familie Wijenberg via tel. (0478)636390. Kinderen tot en met twaalf jaar betalen de helft van de entreeprijs. Kaarten kun nen ook besteld worden via www. mariakapel.nl. en vanaf een half uur voor aanvang van het concert voor zover er dan nog kaarten zijn. De actie is eigenlijk vrij sim pel. Weet jij iemand die zich het afgelopen jaar voor Ven ray, zijn of haar directe omge ving of op andere wijze bij zonder heeft gemanifesteerd? Geef hem of haar dan op voor een compleet nieuwe outfit. Het idee is van Mark van Osch, eigenaar van Wolff kleding aan De Bleek. Mark verzorgt elke zaterdag morgen in het programma Prime Time van Omroep Venray een kle dingadvies. "Dat gaat heel leuk en we krijgen ook aardige reacties. Ik wilde iets terugdoen en kwam met dit idee. Mario Kreemers, de presentator van Prime Time zag het ook wel zitten, waarna we de actie hebben opgezet. Mensen kunnen iemand aanmelden tot en met zaterdag 9 december. Vervol gens beoordelen wij de inzendin gen. Er moet natuurlijk wel een bijzonder, leuk of interessant ver haal achter de voordracht zitten." De bedoeling is dat de win naar of winnares op zaterdag 16 december van het bed wordt gelicht en als het ware live op de radio wordt aangekleed in de win kel van Wolff. "Al met al een leuke surpriseactie net voor de feestda gen", aldus Mark van Osch. Weet u iemand waarvan u denkt dat hij of zij in het nieuw gestoken kan worden? Geef hem PEEL EN MAAS een abonnement waard CDA tegen komst windmolens Het CDA Venray is tegen het aanwijzen van locaties voor plaat sing van windmolens in haar gemeente. Vanwege de te grote negatieve impact op de leefom geving, de aantasting van het landschap door horizonvervui ling, het te geringe draagvlak in Venray en de beschikbare andere methoden voor duurzame ener gieopwekking, zoals zonenergie en aardwarmte, is het CDA tot dit besluit gekomen. Het CDA heeft een lange procedure gevolgd om tot zijn besluitvorming te komen, laat de partij in een persbericht weten. De partij heeft onder meer bezoeken afgelegd aan windmo lenparken en er zijn een aantal informatiebijeenkomsten bezocht door de fractie en de partijleden. Ook hield de fractie voor haar leden een informatiebijeenkomst en is er een uitgebreide discussie geweest binnen het CDA. of haar dan op bij Omroep Venray, Langeweg 92B Venray of via de mail primetime@omroepvenray.nl Vergeet niet alle gegevens van de kandidaat en van uzelf, evenals de motivatie, te vermelden. Veiligheidswijzer politie De Veiligheidswijzer 2006, een informatieboekje van de politie regio Limburg-Noord en de sector veiligheid Noord- en Midden-Lim burg, verschijnt deze week. De uitgave wordt in een oplage van 189-000 exemplaren huis aan huis verspreid onder alle inwoners van de regio. Het boekje bevat tips over veiligheid en leefbaarheid en informeert over de bereikbaarheid van de diverse hulp- en gezond heidsdiensten. De Veiligheidswijzer geeft tal loze voorbeelden van veiligheids maatregelen die u zelf kunt nemen. Het is een handleiding met nuttige informatie over politie, brandweer en gezondheidsdiensten. Bij de meeste onderwerpen staan tips om de eigen veiligheid te vergro ten. Deze tips zijn aangevuld met een overzicht van de belangrijkste telefoonnummers. Samen met de uitgever is gekozen voor dertien edities. De algemene informatie is voor de dertien edities gelijk; zij verschillen alleen door de geplaatste advertenties. De Veilig heidswijzer is een uitgave die om financiële redenen voorzien is van reclame. De verspreiding vindt plaats via het reclamedrukwerk. Mensen met een ja/nee of nee/nee sticker op hun brievenbus, krijgen daardoor de Veiligheidswijzer niet. Daarom liggen er vanaf 10 decem ber extra exemplaren op het gemeentehuis of bij het dichtstbij zijnde politiebureau. Inbrekers aangehouden De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag drie mannen aangehouden op verden king van inbraak in een woning aan de Henseniusstraat. Het gaat om drie mannen van 22,29 en 43 jaar oud uit Eindhoven en Best. Een alerte getuige betrapte de inbrekers omstreeks half zes en belde direct 112 om de politie te waarschuwen. Hij volgde de inbrekers en gaf signalementen door. Een politiepatrouille wist twee verdachten aan te houden op het Schouwburgplein. Ook de derde verdachte werd daar even later in de omgeving aangehouden. In een portiek van een winkel troffen agenten gesto len spullen aan. Het ging onder andere om computerapparatuur. Het drietal is overgebracht naar het bureau en ingesloten. Bruidspaar Loonen In Peel en Maas van vorige week is een erg storende fout geslopen. Erg storend, want in het artikel over het gouden bruidspaar Loo nen werd vermeld dat Martin en Gerda Loonen uit Venray vier kin deren hebben, 'van wie er helaas nog maar drie in leven zijn'. Dit moest echter zijn 'van wie er helaas drie overleden zijn'. De redactie van Peel en Maas biedt het echtpaar Loonen hierbij haar welgemeende excuses aan. Week van de Jeugdzorg De provincies houden van zater dag 2 tot zaterdag 9 december samen met de bureaus jeugdzorg en de aanbieders van jeugdzorg de Week van de Jeugdzorg. Daarmee willen zij een reëel beeld geven van wat de jeugdzorg te bieden heeft. Elke provincie en groot stedelijke regio houdt die week lezingen, open dagen en presenta ties. Stichting Uit eigen beweging en de trainers van het Netwerk "Ho, tot hier en niet verder...!" verzorgen de informatieavond Ho, tot hier en niet verder.! Gemiddeld één op de vijf Nederlandse kinderen in de leef tijd van een tot vijftien jaar heeft emotionele of gedragsproblemen. Problemen op jonge leeftijd zor gen er voor dat kinderen zich niet gelukkig voelen. Het leven van een kind wordt (te) zwaar. Het kind kan zich zo niet goed ont wikkelen. De omgeving van het kind: ouders, broertjes en zusjes, klasgenootjes en de leerkracht lij den mee in de gevolgen daarvan. Ouders en opvoeders vragen zich af op welke manier zij hun kinde ren het beste kunnen helpen om goed om te gaan met zichzelf en anderen. Ho, tot hier en niet ver der! bestaat uit een training voor kinderen van de basisschool en een cursus voor de ouders en opvoeders van deze kinderen. Op dit moment profiteert een brede doelgroep kinderen en volwasse nen van dit aanbod: ook kinderen en volwassenen met een beper king op psychisch, lichamelijk of verstandelijk gebied. Op scholen maakt men vaker gebruik van deze methode. De cursus wordt met goed resultaat zowel pre ventief, pedagogisch, als curatief ingezet. Tijdens de kindertraining leren kinderen en jeugdigen door spelen en bewegen, grondregels en vaardigheden waardoor ze op zichzelf kunnen vertrouwen, zich sterker en veiliger voelen. Zij leren hoe ze goed voor zichzelf kunnen zorgen, met respect voor zichzelf en de ander. Ouders en opvoeders krijgen handvatten, adviezen en vaardigheden. Zo zijn zij in staat om ook op langere termijn hun kinderen op een positieve wijze te begeleiden bij de ontwikkeling van zelfvertrouwen en zelfstandig heid. Uit kleinschalig onderzoek blijkt zowel direct als na langere tijd na de training een duidelijke vermindering van psychische en sociale problemen, angst, grens overschrijdend- en agressief gedrag. Meer informatie staat op www.uiteigenbeweging. Op maandag 11 december is er een informatieavond voor ouders en opvoeders, hulpverleners, leer krachten en andere belangstel lenden. Tijdens deze avond maakt men nader kennis met het doel en de werkwijze van de cursus Ho, tot hier en niet verder! De avond duurt van 20.00 tot 21.30 uur en wordt gehouden in het Trefcen trum WW in Maastricht. Aanmel den is noodzakelijk en kan via tel. (043)3251847. Eindstraat 12, tel. 581553 Ï1& bel voor: bezoek onze site: www.gunhoek.nl Ven ray- Oirlo mV rvalmttUe werk t-Wravi rjafcobanh ümray is november too6 Rabobank

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7