Steeds meer mogelijkheden voor huidproblemen Regendag? Beautydag! Make-up trends voor Kerstmis Sinterklaas-stress: hoe ga ie er mee om? 'Moeite om wellness in mijn leven in te passen r 1Vilt u adverteren op deze pagina '<s A Bel dan Arie Snellen 0478-582727 PEEL EN MAAS Donderdag 30 november 2006 - Pagina 21 Praktijk voor Huidtherapie Henriëtte Vievermans: Henriëtte Vievermans (41) is al veertien jaar actief als huidtherapeute in haar eigen praktijk. Dagelijks consulteren vele jeugdigen en volwassenen haar praktijk, op zoek naar een oplossing voor hun huid problemen. Henriëtte Vievermans heeft in die veertien jaar veel verandering meegemaakt, zowel qua proble men, maar vooral qua behandelin gen. "Je staat er van te kijken wat er tegenwoordig allemaal kan. Met name de komst van de laser, zo'n zes jaar geleden, heeft veel deuren voor mij geopend. De laser wordt voor veel doeleinden gebruikt, met name omdat het een effectieve methode is, grotere gebieden tege lijk behandeld kunnen worden, de huid voor de behandeling niet extra belast hoeft te worden en iedere laser zijn eigen doel heeft." De praktijk van Henriëtte Vie vermans biedt inmiddels zoveel behandelmethoden, dat veel men sen met verschillende huidproble men bij haar terecht kunnen. "Wij hebben een aantal specialisaties. Eén daarvan is het duurzaam ont haren, elektrisch en met de laser. Het voordeel van de elektrische methode is dat er ook witte haar tjes kunnen worden verwijderd. Het voordeel van de laser is dat er minder behandelingen nodig zijn en dat er grotere gebieden in een keer behandeld kunnen worden. Bovendien doet het minder pijn. Een andere specialisatie is litte kenmassage. Als mensen hiervoor bij ons komen, bekijken we het litteken, geven we advies, masse ren we het litteken en leren we de mensen hun litteken zelf te mas seren. Van deze behandelvorm is namelijk bekend dat wanneer er meerdere malen per week voor een korte periode gemasseerd wordt, dit werkzamer is dan wan neer wij het één keer in de week zouden doen." Een grote groep jongeren bezoekt Henriëtte Vievermans voor acne behandeling. "Acne behandelen we afhankelijk van de vorm op verschillende manieren. Er kan worden gewerkt met onder andere fruitzuren behandeling. De oneffenheden en talgklieren kunnen op een speciale manier worden 'uitgedrukt'. Naast het behandelen vind ik het erg belang rijk dat de klant uitgelegd krijgt wat het nu precies is en wat je er tegen mag doen. Het zogenaamde Het prachtige winterweer laat nog even op zich wachten. Het wordt kouder, maar die dagen worden vooral nog ver gezeld met een grijze hemel, waar veel water uit komt val len. Vervelend zou je zeggen, maar met de volgende tips kun je van een regendag een beautydag maken! Nieuwe huid Voor een zachte huid verwarm je een kopje amandelolie met een paar druppels essentiële lavendel olie. In een kom meng je 75 gram maïsmeel en 75 gram zout. Smeer de olie op de plek die je wilt mas seren en strooi dan het bloem- en zoutmengsel erop. Masseer zacht jes in ronddraaiende bewegingen. Afspoelen met heet water. Zachte voeten Je kunt het eelt op je voeten grondig aanpakken door een warm voetenbad te nemen en in het water een paar druppels Tea Tree Oil toe te voegen. Schuur hierna het eelt met een pluim- steentje op nog vochtige huid. Behandel daarna je voeten met een voetencrème. Ademtherapie De meeste mensen gebruiken maar de helft van hun longcapa citeit. Om meer uit je longen te halen, kun je deze oefening doen: Ga plat op bed liggen met je handen op je buik, net onder je ribben. Haal diep adem door je neus en voel je buik en ribben omhoog komen. Houd dit vijf tel len vast en adem dan langzaam door je mond uit. Schoonheidsslaapje Midden op de dag een dutje doen, is goed voor je huid. In anderhalf uur rust je lekker uit en is je lichaam druk bezig om stof fen als lipiden en elastine aan te maken, het weerstandvermogen op te bouwen en afvalstoffen af te voeren. Glanzende haardos Een mooie haardos krijg je als je in een sprayflacon een theelepel zuiveringszout (te koop bij apo theek) mixt met een kopje warm water. Spray je haar van boven naar beneden. Na een minuut afspoelen met koud water. Buiten dat je haar prachtig gaat glanzen, haalt het ook nog alle productres- ten uit je haar. Mooie wenkbrauwen Om je wenkbrauwen mooi te houden, kun je ze eerst met baby olie insmeren om de huid zacht te maken. Epileer daarna voorzichtig de extra haartjes. Bron: www.planet.nl 'pullikken' is namelijk niet altijd even goed. Als ze weten hoe ze er wel aan mogen zitten, kan er veel leed bespaard blijven." "Couperose is een veel voorko mende aandoening die wij behan delen met een laser. In twee a drie behandelingen kun je al veel resul taat zien. Pigmentvlekken vermin deren we met 'Skin- Rejuvenation', een behandeling die ervoor zorgt dat pigmentvlekken en bepaalde roodheid minder wordt, met name bij pigment zie je dat hier goede resultaten mee geboekt worden. Mensen met opvallende littekens en wijnvlekken kunnen wij van dienst zijn met onze camouflage pasta's. Deze pasta's maken wij in de juiste kleur en we leren de mensen het op een juiste manier aan te brengen, zodat het litteken of de wijnvlek veel minder opvalt." In al haar behandelingen is Hen riëtte Vievermans heel resultaat gericht. "Ik begin altijd met een gratis, vrijblijvende intake, waarin ik alle mogelijkheden uitleg. Als een behandeling voor naklachten zorgt, geef ik dat altijd aan, zodat mensen weten waar ze aan toe zijn.. Soms doet het wat meer pijn en geeft het wat meer roodheid, maar geeft de behandeling ook meer resultaat. Uiteindelijk bepa len mensen zelf wat ze doen." De praktijk ook oedeemtherapie uit, speciaal voor mensen met bij voorbeeld vocht in de benen of in de armen na een borstamputatie. "Bij deze therapie behandelen we de vochtophoping door middel van lymfedrainage (een soort van massage) en zwachtelen we daar na de behandelde plaats in om het proces te continueren. We kunnen sinds kort ook lymfetaping uitvoe ren, waarbij het te behandelen gebied met tape behandeld wordt, waardoor mensen veel minder last hebben van de zwachtels en hier ook gewoon mee kunnen dou chen. Uiteindelijk wordt er een kous aangemeten, om het behaal de resultaat te handhaven. Deze kous meten wij niet zelf aan, wij werken daarvoor samen met een gespecialiseerd bedrijf." "Eén advies dat wij altijd geven is dat je moet proberen om je huid in balans te houden. Hier reiken wij tips voor aan en bieden ver schillende therapieën en behande lingen aan." "In het nieuwe jaar starten wij met micro-dermabrasietherapie aanbieden, een methode die de huid schuurt met kristallen, waar door pigment en kleine acne lit tekens vermindert. Kortom: inmid dels zijn er veel mogelijkheden om te werken aan verschillende huid- Qua make-up staat Kerst mis in het teken van glamour en klassiek, met veel goud en bruintinten en glitter en glans accenten. Een aantal tips om deze look met de kerstdagen voor elkaar te krijgen. - Check altijd vooraf je wenk brauwen. Kijk of er overtollige haartjes zitten die je beter weg kunt halen. Wenkbrauwen die mooi in vorm zijn, zorgen voor een open oogopslag. - Begin je make-up met het aanbrengen van je gebruikelijke gezichtsverzorging. Dit voedt de huid en zorgt ervoor dat de make up goed blijft zitten. Let echter op voor een te vette crème: die kun je beter even in laten trekken. - Daarna is de basis aan de beurt. Gebruik een camouflage om de schaduwen in je gezicht minder zichtbaar te maken, breng daaroverheen een foundation aan in de kleur die past bij jouw huis en gebruik een concealer om bepaalde gedeeltes op te lichten, zoals boven de wenkbrauwen, de neus en de jukbenen. Je maakt het geheel af met een poeder. -Teken je wenkbrauwen bij met een potlood om meer diepte aan te brengen. Borstel ze daarna in model. - Teken een lintje met het oog potlood op je bovenste ooglid en veeg dit uit, ook naar je arcade boog. Breng roodbruine oogscha duw glitters aan op je ooglid en eventueel een iets donkerbruine kleur op de arcadeboog en de bui tenste uiteinden van het ooglid. Breng goud glanspoeder aan op het wenkbrauwbot. - Krul de wimpers eerst met een wimpertang en breng vervolgens veel zwarte mascara aan. Eventu eel kun je plukjes nepwimpers tussen de wimpers aanbrengen voor een vollere oogopslag. - Breng een beetje kleur aan in je gezicht met rouge. - Teken de lippen met een lip- potlood en vul hem in met een gloss. Let erop: kleur mag weer, dus kies een kleur die past bij je kleding en de glamourkleuren. - Breng tot slot nog wat glan seffecten aan op de binnenkant van de ooghoeken, op het wenk brauwbot, onder de ogen, de decolleté en de armen als je een open truitje draagt. Met deze make-up steel je de show volgens de laatste trends! Bron: www.douglas.nl problemen!" Voor veel huidaandoeningen kunt u via uw verzekering een ver goeding aanvragen. Sla er uw ver zekeringspolis op na. Praktijk voor Huidtherapie Hen riëtte Vievermans Langstraat 100 Medisch Centrum Veltum Tel: 0478-581352 Pre-ski oefeningen Bepaalde spieren worden tij dens het skiën zwaarder belast dan tijdens normale dagelijkse bezigheden. Een goede voorberei ding is dus geen overbodige luxe. Tijdens het skiën moet je voortdu rend door je knieën buigen. Omdat je hielen hoger in de skischoen staan dan je tenen, kun je alleen door buiging je evenwicht bewa ren. Hierdoor worden de spieren die naast je scheenbeen lopen tij dens het skiën behoorlijk belast. Belasting van spieren leidt tot ver moeidheid en vermoeidheid kan leiden tot ongelukken. Er is een aantal oefeningen dat je gemak kelijk thuis of tijdens je werkzaam heden kunt doen om je lichaam in goede skiconditie te krijgen. - Je kunt beginnen met een aan tal kniebuigingen per dag.Je hoeft niet helemaal door te buigen tot de grond, maar totdat de hoek in de knie recht is. Herhaal de knie buiging tien keer en doe dit een aantal keren per dag. - Ook kun je een aantal keren per dag oefenen met het op één been staan. Deze oefening helpt om evenwicht en controle op de lange latten te krijgen. Deze oefe ning kun je uitbreiden door met het andere been te zwaaien. - Om de spier aan de voorkant van je onderbeen te trainen, kun je een aantal keren per dag je tenen optrekken. - Een andere, zeer gemakkelijke en overal uitvoerbare oefening is het verplaatsen van je gewicht van je tenen naar je hielen en weer naar je tenen. Je rolt dan als het ware over de onderkant van je voet. - Trappenlopers trainen hun beenspieren beter dan mensen die met de lift gaan. Soepele spieren zijn belangrijk tijdens het skiën. Daarom is het goed om je spieren voordat je gaat skiën even te rekken. Rekken ver groot de soepelheid en ontspan ning van je spieren. Voordat je gaat rekken, moet je je spieren wel een beetje opwarmen. Dit doe je door rond te lopen, rustig hard te lopen, of bijvoorbeeld trap te lopen. Een goede warming-up duurt zo'n 10 minuten. Rek hierna je spieren langzaam, totdat je een bepaalde spanning in de spier voelt. De lich te spanning houd je dan 12 secon den vast, waarna je weer rustig terugkomt in je startpositie. Bron: www.wintersportinforma- tie.nl Het is weer zover: Sinter klaas komt. In deze periode zijn veel kinderen ziek van de spanning. Gelukkig is dat over ruim een week weer voorbij. Maar wat doe je tot die tijd? Een paar tips. Praten over onprettige gevoe lens kan opluchten. Probeer ze onder woorden te brengen voor je kind: jonge kinderen kunnen dat vaak zelf nog niet. Door woorden te geven aan gevoelens, kunnen ze er meer grip op krijgen en voelen ze zich begrepen. Een leuke manier om kinderen aan de praat te krijgen, is elkaar om de beurt verhaaltjes vertellen. Begin zelf met een lief verhaaltje over een kind en Sint, en vraag dan uw kind iets te vertellen. Hij/ zij mag het helemaal zelf verzin nen. Laat het beginnen op de dag van de komst van Sinterklaas op school en laat uw kind vooral ver tellen over wat een ander (fictief) kind meemaakt. Zo komt u toch iets te weten over wat er in zijn of haar hoofd omgaat. Samen kun je er dan een prettig einde bij ver zinnen. Dwing een kind nooit iets te doen waar het bang voor is. Wil het niet op de schoot van Sint? Laat het dan zo. Wil het Sint geen handje geven? Dwing niet. Probeer duidelijk te maken dat Sint en Piet er niet op uit zijn om stoute kinderen te straffen. Soms zijn kinderen daar toch nog bang voor. Er hoeft maar één keer iets gezegd te zijn over in de zak naar Spanje, en de hele fantasie kan er mee aan de haal gaan. Ver tel dus dat alle kinderen verwend worden, hoewel je niet altijd alles krijgt wat je wilt, omdat dat nu eenmaal niet kan. Neem de gevoelens van je kind serieus, maar het spel van Sint en Piet minder. Laat doorschemeren dat het een spel is als kinderen daar zelf iets over opmerken. Zegt je kind 'wat zit zijn baard scheef!', lach daar dan samen om: 'Ja, hij heeft niet goed in de spiegel geke ken toen hij zich aankleedde!'. Bron: www.planet.nl Topsportmanager Maurice Ambaum presentator Sportgala Het Sportgala van Venray wordt dit jaar gepresenteerd door Maurice Ambaum (39) uit Steyl, directeur van Ambaum Media Communicatie en sportmarketingbureau Mixed Zone. Ambaum is manager van tal van topsporters onder wie wereldkampioen pols stokhoogspringen Rens Blom, rolstoeltennisster Sharon Walraven, motorcoureur Joey Litjens en de Olympische vrouwen kanoploeg. Well ness loopt als een rode draad door zijn professionele leven. Maar privé komt hij nog maar amper toe aan het onderhou den van zijn persoonlijk wel zijn. Verrast dat je bent gevraagd om het Sportgala van Venray te pre senteren? "Ja en nee. Ja, omdat ik niet had verwacht dat het Sportgala bij mij zou uitkomen. Nee, omdat het Sportgala mij liet weten dit jaar een meer journalistieke invul ling van de presentatie te willen. De organisatie zocht iemand die ervaring heeft als sportjournalist en tegelijkertijd de sport ook van uit een andere invalshoek kent, in mijn geval het management van topsporters. Bovendien begeef ik me al zo'n vijftien jaar in de Ven- rayse sportwereld, als trainer van AV Venray en als trainer van een loopgroep dames. Dus Venray is mij niet geheel vreemd." Wat heb jij met wellness? "Zakelijk heel veel, privé veel te weinig. Wé werken als bureau voor veel klanten op het gebied van wellness. Dan moet je denken aan gezondheidscentra, fitness centra, kuuroorden, geestelijke gezondheidszorg, voeding, beau tycentra, uitgevers op het gebied van wellness, enz. En met tal van aanbieders van het product well ness zijn we bezig om Noord-Lim burg op dit gebied een imago en profiel te geven. Kortom, ik ben een groot deel van de week bezig met wellness. Maar ik heb het zo druk, dat ik zelf bijna niet meer aan wellness toekom. Het resul taat is er ook naar: overgewicht en een slechte conditie." Je oogt inderdaad niet als een fitte, gezonde man. "Ik kan dat helaas niet ontken nen. Als ik ergens binnenstap en het heeft met wellness te maken, dan vertel ik altijd dat 'dit het resultaat is als je te weinig tijd en aandacht hebt voor je persoonlijk welzijn'. En geloof me: iedereen is dan meteen overtuigd. Ik stoor me er geweldig aan dat ik over gewicht heb, en er nog meer aan dat ik niet de discipline heb om dat veranderen. Ik schrijf, praat en overleg de hele week over gezond leven, voldoende bewegen, goede voeding, het aanpassen van een leefstijl, terwijl ik zelf heel veel moeite heb om dat in mijn eigen leven in te passen. Ik heb onlangs een weddenschap afgesloten dat ik twaalf kilo ga afvallen en dat ik voor iedere kilo word beloond. Maar ook dat ik 'boete' moet doen als me dat niet lukt. Dat werkt wel bij mij, daar haal ik motivatie uit. En ik weet ook zeker dat het me gaat lukken. Wat dat betreft klamp ik graag vast aan een uitspraak die Fun Sijbers ooit voor deze wellnesspagina liet optekenen: 'ik heb de ambitie om nooit meer dik te worden'Ik moet eerst nog de kilo's kwijt worden, maar als ik zover ben dan wil ik ook nooit meer dik zijn." Sport je? "Ja, maar te weinig. Ik train zoveel mogelijk mee met de dames die ik looptraining geef, ik probeer één of twee keer per week te zwemmen in De Sprank, ik doe in Fitness-Sauna Centrum Venray zelf de krachttraining mee met de atleten die ik samen met Martin van Egmond bij AV Venray train. Als ik dat allemaal volhoud, dan zou ik eigenlijk al behoorlijk sporten. Het probleem is echter de continuïteit. Er zijn weken dat ik alle trainingen kan doen, maar er zijn ook weken dat ik er amper aan toe kom. Per saldo bouw ik dus veel te weinig op." Wat is voor jou wellness? "Wellness is voor mij dat doen waar ik me goed bij voel. Dat kan inspannend zijn, zoals gaan hardlo pen, zwemmen of fitnessen. Maar ook heel ontspannend zijn, zoals een kuuroord of sauna bezoeken, heel lang in een bubbelbad zitten of onder de douche staan, of met een stapel boeken op het strand gaan zitten. Dat vind ik heerlijk. Het allerbelangrijkste is dat ik telefonisch niet te bereiken ben en geen deadline heb." Werk je bewust aan je geestelijk welzijn? "Nee, omdat ik ook geen prik kels krijg om daar aandacht aan te besteden. Want hoe druk ik het ook heb en hoe hectisch mijn leven ook is, een gevoel van stress of klachten die daaraan zijn gere lateerd, zijn mij vreemd. Ik besef dat daarin ook een groot gevaar schuilt. Want blijkbaar geeft mijn lichaam geen 'voorsignalen' af. Dus als het een keer misgaat, dan is het waarschijnlijk ook heel goed mis. Dat beangstigt mij wel eens. Wanneer en hoe merk ik dat ik te ver ben gegaan?" Tot slot, wat verwacht je van het Sportgala? "Ik zou het echt niet weten, ik laat me graag verrassen. Wat me wel opvalt, is dat het blijkbaar heel professioneel wordt aangepakt. Ik ben al uitgenodigd door Ricor Dames- en Herenmode om een pak te laten aanmeten, en ik ben bij Essenziale Hairstudio en Visa- gie geweest om te bekijken wat er met mijn kapsel moet gebeuren. Heel leuk. Ik ben benieuwd!" "WelmmJ Problemen

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21