Gemeente Venray Basisonderwijs blij met verbouwde scholen Intentieovereenkomst Brede School Minima: ook in 2007 korting op ziektekosten verzekering Veelgestelde vragen over de Wmo Inzameling grof huishoudelijk afval Gemeente vraagt haar deel van verkoop productierechten Bedenk een naam voor de Brede School Nieuwe verordening raadscommissies; wijziging spreekrecht voor burgers PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Met de ondertekening van de intentieovereenkomst Brede School hebben de diverse partijen afgelopen dinsdag hun wil tot samenwerking tot uitdrukking gebracht. De zes ondertekenaars zijn van het SPOV (Stichting Primair Onderwijs Venray), de SSK (Samen sterk in kinderopvang), SPV (Stichting Peuterspeelzalen Venray), Jeugdgezondheidszorg Groene Kruis, Dichterbij en de gemeente Venray. Wethouder Mathieu Emonts: "Ik ben erg enthousiast over dit project. Het bouwen van een brede school is een zorgvuldig traject waar alle partijen enorme inzet voor tonen. Het blijkt een veelomvattende klus. Om alle wensen van de betrokken partijen zorgvuldig te bekijken en af te wegen, hebben we tijd nodig. Daarom is de aanvankelijk geplande opening in augustus 2008 niet waarschijnlijk. Dat vind ik jammer, maar de I goede voorbereiding komt uiteindelijk tot uiting in een fantastisch gebouw in De Brabander, het kloppend hart van een dynamische Venrayse woonwijk. En dat staat natuurlijk voorop. Nu nog een mooie naam voor de Brede School. Ik wil alle inwoners van Venray vragen om mee te doen aan de speciaal hiervoor uitgeschreven prijsvraag." (Zie hieronder.) Kijk ook op de afvalkalender of op www.venray.nl *V> Venray, focus op mensen Donderdag 30 november 2006 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 48 Mensen met een laag inkomen kunnen via de gemeente gebruikmaken van een collec tieve ziektekostenverzekering. Zij krijgen dan korting op de standaard basis- en aanvullende verzekering van Zorgverzeke raar VGZ. De gemeente draagt bovendien bij aan de premie. Vorige week zijn de nieuwe kortings percentages en premies voor 2007 bekend geworden. De korting op de standaardverzekering was 5% en dat wordt in 2007 6%. Ook op de Zorg Compleet Aanvullende Verze kering wordt een korting gegeven. Die was 20% en wordt in 2007 30%. Dat betekent dat de standaardver zekering in 2007 91,34 per maand kost. Het aanvullende pakket kost C 23,02 per maand. De totale premie bedraagt dan 114,36 per maand per verzekerde. De gemeente draagt daar nog eens 7,00 per maand aan bij, zodat het eigen aandeel in de verzekeringskosten op 107,36 per maand uitkomt. Ter vergelijking: in 2006 was de premie 99,62 per maand. U kunt onder de volgende voor waarden gebruik maken van deze regeling - u bent voor uw ziektekosten verzekerd bij de VGZ (hiermee heeft de gemeente een contract afgesloten) - u heeft een inkomen tot 120% van de bijstandsnorm - u beschikt over een beperkt ver mogen. Meer informatie over deze rege ling kunt u opvragen bij de afdeling Publieksdiensten van het gemeente huis. Daar is ook de vergoedingen- lijst 2007 verkrijgbaar. Nog even, en alle Venrayse basisscholen hebben een belangrijke verbouwing achter de rug. Overal is of wordt flink verbouwd en vertimmerd om de gebouwen geschikt te maken voor de vernieuwingen in het onderwijs. In 2004 stelde de gemeente ruim drie miljoen euro ter beschikking, afkomstig van het ministerie van Onderwijs. Dat geld was voor aan passingen aan schoolgebouwen. Bijvoorbeeld meer werkplekken voor kinderen, ICT-ruimtes, perso- neelskamers en ruimtes om (kleine groepen) leerlingen extra individueel aandacht te geven. Basisschool de Toverbal is één van de scholen die de verbouwing inmiddels achter de rug hebben. "Dit was vroeger een smalle gang", wijst directeur Theo Hoebergen aan, terwijl hij in een brede ruimte tegenover een rij klas lokalen staat. "Wij hebben ervoor gekozen om er werkplekken voor leerlingen te maken. Leerkrachten kunnen hier ook apart met kinderen werken. We zetten als school flink in op werken met computers, en dat kan hier ook heel goed. Dat geeft extra ruimte in de klas." Prioriteitenlijst Het geld dat de gemeente kreeg van het ministerie was niet geoormerkt. De gemeente had dus zelf nog een vinger in de pap bij de besteding. Toch is zij bewust op afstand gebleven. En dat is goed, vindt Theo Hoebergen. "De gemeente heeft het geld doorgesluisd naar de SPOV (de koepelorganisatie van de Venrayse basisscholen - red.). Die heeft zelf 1. Wanneer gaat de Wmo in? De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) gaat in op 1 januari 2007. Dit is meteen het einde van de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) en de Welzijnswet. Die wetten vallen voortaan onder de Wmo. Ook de hulp bij het huishouden valt voortaan onder de Wmo. 2. Ik heb nu al een voorziening. Hoe gaat dat in 2007? Voorzieningen en hulp voor mensen met een beperking vallen tot 1 januari 2007 onder de Wvg. Daarna vallen ze onder de Wmo. De gemeente is op dit moment uw aanspreekpunt voor de Wvg. Dat is straks ook zo bij de Wmo. U krijgt van uw gemeente bericht als er voor u iets gaat veranderen. Voor meer informatie en voor aanvragen kunt u terecht bij het Zorgloket van de gemeente Venray. 3. Wat heb ik aan de Wmo? Dat hangt af van uw persoonlijke situatie. De gemeente ondersteunt bij voorbeeld clubs, wijkcentra, dorpshuizen en andere activiteiten in uw buurt. Bent u vrijwilliger of mantelzorger? De gemeente kan u onder steunen bij uw werk. Uw gemeente biedt hulp als u hindernissen in het dagelijks leven ervaart die u zelf niet kunt verhelpen. Bijvoorbeeld als u een handicap hebt, chronisch ziek bent of vanwege uw leeftijd een beperking hebt. een prioriteitenlijst opgesteld die met de gemeente en de scholen is besproken. Wij zijn heel tevreden dat de gemeente wat meer afstand houdt, en eigenlijk vooral als toe zichthouder optreedt." De bouw kundig adviseur van de gemeente neemt wel deel aan bouwvergade- ringen en de verbouwingsplannen van iedere school worden aan het college ter goedkeuring voorgelegd. Inhaalslag Elke school had zo zijn eigen wensen, variërend van een spreekkamer of een grotere lerarenruimte tot nieuwe werkplekken voor leerlingen. "Wij waren blij met dit extra geld. Al met al is het een hele inhaalslag geweest van aanpassingen aan de gebouwen", zegt Hoebergen. Toch zijn lang niet alle wensen vervuld. "Vooral bij oudere schoolgebouwen als het onze zou een totale renova tie beter zijn geweest. De financie ring van het basisonderwijs door het Rijk is echt te krap. Eens in de veertig jaar groot onderhoud: dat zou je met je eigen huis eens moe ten doen!" De meeste scholen zijn wel zo slim om het rijksgeld voor onderwijsvernieuwing te combine ren met andere potjes. Zo heeft de Toverbal in één moeite door naast de nieuwe werkruimte meteen ook de dringend noodzakelijke speelzaal laten bouwen. Hiervoor was vanuit de gemeente al in maart 2005 geld beschikbaar gesteld. Afgerond Inmiddels is bij 14 van de 21 basis scholen de verbouwing klaar, en wordt bij drie scholen al gewerkt. De laatste vier zullen snel volgen, want eind volgend jaar moet de hele operatie zijn afgerond. Theo Hoebergen blijft kritisch over de financiering door het ministerie, maar de verbouwing aan zijn school doet hem wel goed. "Je kunt zeggen dat het glas halfvol is of halfleeg. De instelling bij de scholen is nu dat het glas toch mooi halfvol is. Op dinsdag 5 december wordt weer grof huishoudelijk afval ingezameld. De firma Maessen Recycling voert de inzameling uit. Dit gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen belt om een afspraak te maken op deze dag. Het tele foonnummer is 0478 - 51 31 00. De kosten bedragen 15 euro voor maximaal 2 m3. Er dient iemand aanwezig te zijn om te betalen. Betaling kan via pinnen, chippen of het invullen van een eenmalige machtigingskaart bij de chauffeur. Ook kunt u zelf grof huishoudelijk afval naar het milieustation brengen. iptttff Me ctnrvro aas moe Uttel ie 9e tfibimler De gemeente is eigenaar van grote stukken landbouwgrond in de gemeente Venray. Deze grond wordt deels verpacht. Pacht is een bijzondere vorm van huur. De gemeente gaat onderzoeken of de pachters productierechten, bijvoorbeeld melk- of mestquota, hebben verkocht. Want in dat geval moeten zij de helft van de opbrengst daarvan aan de gemeente afstaan. Sommige boeren hebben in het verleden van de Nederlandse Staat productie rechten gekregen. Een productierecht is een melkquotum, suikerquotum of mestquotum. De pachtboer krijgt hierdoor het recht om een bepaalde hoeveel heid melk, suiker of mest te produceren. De productierechten zijn mede afge geven op hoeveelheid grond die de pachtboer in eigendom en in pacht heeft. Zelf melden De pachtboer die een productierecht heeft, kan dit recht verkopen. Bij ver koop heeft de gemeente als verpachter van de grond recht op de helft van de opbrengst van het productierecht dat op die grond is afgegeven. De boer dient aan de gemeente mee te delen of hij over productierechten beschikt, omdat de gemeente deze informatie niet krijgt van de instantie die de rech ten afgeeft en beheert. Tot nu toe hebben pachters niet aan de gemeente doorgegeven dat zij productierechten hebben verkocht. De gemeente heeft de (ex)pachters onlangs gevraagd om de informatie vrijwillig te geven, zodat de gemeente haar deel krijgt. Voor meer informatie zie www.venray.nl. Voor het gebouw waarin de Brede School straks haar plek krijgt is nog geen naam. Daarom roept de gemeente alle inwoners van Venray op hun suggestie voor een mooie naam in te sturen. Meedoen kan op drie manieren: 1. via de post (gemeente Venray, t.a.v. Suzanne van Gasselt, Postbus 500, 5800 AM Venray) 2. via de balie van het gemeentehuis 3. via de link op de website www.venray.nl Vermeld duidelijk uw naam, adres en telefoonnummer. Insturen kan tot 1 januari 2007. De uitslag wordt eind februari 2007 bekend gemaakt. De hoofdprijs is vier kaartjes voor Toverland. De winnaar legt bovendien samen met de wethouder de eerste steen van de nieuwe Brede School die, uiteraard, de winnende naam gaat dragen. De gemeenteraad van Venray heeft een nieuwe verordening vast gesteld voor de raadscommissies. De nieuwe 'spelregels' gaan in per 1 januari 2007. De belangrijkste veranderingen zijn dat bij het spreekrecht burgers meer betrokken worden bij de commisieverga- deringen en dat de commissies de gemeenteraad niet meer recht streeks adviseren. Er zijn in totaal vijf raadscommissies actief in Venray, die elk een groot aantal onderwerpen op de agenda hebben. - De commissie Middelen adviseert en overlegt over onder andere algemene zaken, financiën en bedrijfsvoering, economische ontwikkeling en werk gelegenheid. - De commissie Maatschappelijke Diensten adviseert en overlegt over wel zijnszaken, cultuur, onderwijs, sport, welzijnsaccommodaties, sociale zaken en volksgezondheid. - De commissie Stedelijk Beheer adviseert en overlegt over openbare orde en veiligheid, openbare werken, bouwen en milieu en leefbaarheid. - De commissie Stedelijke Ontwikkeling adviseert en overlegt over onder andere stedenbouw en planologie, volkshuisvesting, plattelandsontwikke ling en ruimtelijke kwaliteit. - Dan is er nog de Rondetafelcommissie. Dit is een nieuwe commissie die gaat fungeren als discussieforum over belangrijke onderwerpen voor zowel de gemeenteraad en het college als de verschillende fracties. Aan deze discussies kunnen ook burgers en vertegenwoordigers van bedrijven en verenigingen in Venray deelnemen. Regels voor de samenstelling en werk wijze van deze commissie worden nog opgesteld. Spreekrecht Over alle onderwerpen die behoren tot het werkterrein van de commissie kunnen burgers het woord voeren. Dit kan aan het begin van de vergade ring, maximaal vijf minuten. Nieuw is dat inspreken voortaan ook mogelijk is bij de behandeling van een agendapunt. De ingebrachte standpunten kunnen dan meteen door de commissie bij de bespreking worden betrokken. Adviezen De commissie geeft geen rechtstreeks advies meer aan de gemeenteraad. De commissieleden informeren elkaar, adviseren aan hun fractie over moge lijke standpunten en kunnen ook advies uitbrengen aan het college van Bur gemeester en Wethouders. Dat kan zowel gevraagd als op eigen initiatief. Griffie De gemeenteraad en de commissies worden ondersteund door de griffie. Heeft u vragen, wilt u de volledige tekst van de verordening of meer informatie? Stuur dan een e-mail naar griffie@venray.nl.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17