f Benefietconcert voor kansarme kinderen Ecuador Werken en leren in ateliers f: un Koester uw monument i Jubilarissen gemengd koor Holthees-Smakt Jubilarissen koor Grote Kerk ar -^Ëm Honderdzevenentwintigste jaargang - week 48 - donderdag 30 november 2006 Zaterdag 9 december in café 't Podium Café 't Podium in Venray staat op zaterdagavond 9 december helemaal in het teken van een benefietconcert voor de duizenden kansarme kinderen in Ecuador. Tijdens het concert wordt aandacht gevraagd en geld ingezameld voor de stichting Kinderen van Ecuador, een project waar voor Giel Claessens (19) uit Venray eind januari 2007 aan de slag gaat. "Al het geld dat opgehaald wordt, gaat naar het goede doel, de weeskin deren die wonen en leven in een kindertehuis in Quito, de hoofdstad van Ecuador", zegt Giel Claessens." Natuurlijk staat 'zijn' band tij dens het benefietconcert op de planken. Pilot Flame, de formatie waarvan Giel Claessens gitarist is, is de hoofdact van het muziekfes tijn in 't Podium. In het voorpro gramma van Pilot Flame speelt de band What's left. De avond begint om 20.00 uur en voor een entree kaartje betalen belangstellenden 1,50 euro. Giel Claessens is niet alleen gitarist van Pilot Flame. Natuurlijk, graag zou hij van zijn hobby zijn beroep willen maken, maar zo ver is het nog lang niet. Wat dichter bij komt, is echter wel het einde van zijn studie SPW aan de Gilde Opleidingen in Venray. De Venray- naar is bezig aan zijn laatste jaar van de opleiding SPW activitei tenbegeleiding niveau 4 en koos ervoor om voor zijn stage naar Ecuador te gaan. "Ik loop al 2,5 jaar met het plan rond om voor die stichting in Ecuador te gaan werken. Kennissen wezen mij op het bestaan van de stichting Kin deren van Ecuador en ik ben me in het werk van de vrijwilligers gaan verdiepen. De stichting is een erkend leer- en werkbedrijf, dus van school mocht ik daar stage gaan lopen." Natuurlijk, Giel Claessens weet dat Ecuador een arm en corrupt land is, waar gebakken cavia een lekkernij is, maar is desondanks van plan om naar het land af te rei zen. "Het is wel spannend, ja. Maar ik heb er ook zin in. Ik ga eerst een maand bij een gastgezin wonen en Spaanse les volgen. Daarna wil ik aan de slag met allerlei activi teiten voor de kinderen." Het lijkt de Venraynaar 'leerzaam' en 'mooi' om de kansarme kinderen te bege leiden en ze een gevoel van eigen waarde te geven. De stichting heeft als doel kinderen in Ecuador kind te laten zijn door kansarme kinderen hulp te verlenen en de leefsituatie voor deze kinderen te verbeteren. Dit door bestaande projecten te ondersteunen en nieuwe projecten te starten, met als uitgangspunten spelen (sport en spel), school en leefsituatie en gezondheid verbeteren. Giel Claes sens kan zich helemaal in de mis sie van de stichting vinden. "Graag zou ik tijdens mijn vijf maanden Giel Claessens gaat begin 2007 aan de slag in een kindertehuis in Ecuador. durende stage iets met sport, spel en muziek doen, maar eerst moet ik natuurlijk een beeld hebben van de mogelijkheden die er zijn. Gelukkig krijg ik een Nederlandse activiteitenbegeleidster en zijn bij de stichting ook nog andere Nederlandse vrijwilligers werk zaam die me kunnen helpen. Het lijkt me een grote uitdaging om voor het eerst op mezelf, en dan ook nog in een vreemd land met een andere cultuur, te gaan leven. Maar het is dankbaar werk, daar ben ik nu al van overtuigd." Voor meer informatie: www.stichting- kinderenvanecuador. Om een bijdrage van 1000 euro in de wacht te slepen voor hun nieuw onderwijsconcept werk ten/leren in ateliers trokken vier leerlingen van Focus in Venray maandagmorgen de stoute schoe nen aan en brachten een bezoek aan supermarkt Jan Linders in Venray. Mangesh, Lidian, Jasper en Danny boden de heer Van Roos malen van Jan Linders een door de leerlingen gemaakt schilderij aan om zo de aandacht te vestigen op hun project en in aanmerking te komen voor de maandelijkse prijs van 1000 euro die de supermarkt uitlooft. Focus is een school voor spe ciaal basisonderwijs in Venray. De school wordt bezocht door ongeveer 130 leerlingen, afkom stig uit de gemeentes Venray en Meerlo-Wanssum. Het zijn allemaal kinderen die allemaal extra bege leiding en zorg nodig hebben in hun ontwikkeling, omdat hulp en ondersteuning niet verantwoord kan plaatsvinden op één van de 26 basisscholen. Vorig schooljaar is Focus gestart met een nieuw onderwijsconcept: werken/leren in ateliers. Ze hebben vijf ateliers op school: Rekenen,Taal, Kunst, De Wereld en Techniek. Het vernieu wende aan dit onderwijsconcept is dat kinderen kunnen kiezen wat ze willen gaan leren, wat ze willen kunnen. Leraren zorgen voor een inspirerend en uitdagend aanbod, waaruit kinderen activiteiten/ opdrachten kiezen; leraren zijn nu meer de begeleiders van het leren en minder de docenten. Kinderen mogen keuzes maken en voelen zich zo ook competent. En uit de laatste leerlingenenquête mag de school opmaken dat kinderen het heerlijk vinden om op deze manier te leren. Bij deze manier van leren past ook een andere inrichting van de school/lokalen. Het verbou wingsplan is nagenoeg klaar. En in dat verbouwingsplan is ook een kookatelier/restaurant opgeno men. U kunt zich voorstellen dat koken allerhande kennis en vaar digheden van de leerlingen vergt (lezen, wegen, tijd, planning enz.). Een kookatelier/restaurant alleen is echter niet af zonder een inven taris: pannen, bestek en andere kookgereedschappen. En omdat ze nu nog slechts over een heel klei ne, bonte verzameling van potten en pannen beschikken, vonden de kinderen de 1000 Euro-actie van Jan Linders een heel mooie kans om daarin verandering te brengen. Het bij de prijs horende winkeltje zou ook nog heel erg goed van pas komen in het atelier rekenen. Er is vergaderd, er is een kleine com missie opgericht en er is een plan bedacht. De leerlingen zijn op pad gegaan en hebben een schilders doek gekocht, zijn alle groepen van de school langs gegaan en heb ben alle leerlingen van de school enthousiast gemaakt voor het plan. Er is een brief opgesteld voor Jan Linders, alle kinderen en meesters en juffen hebben hun naam op het schilderij gezet, de commis sie heeft een vergadering van de oudervereniging bezocht en het plan besproken en ook daar veel De vier initiatiefnemers Man gesh, Lidian, Jasper en Danny boelen maandag het schilderij aan aan de heer Van Roosmalen van Jan Linders. enthousiaste reacties gekregen. Maandag werd uiteindelijk het schilderij aangeboden. En nu maar gespannen afwachten of ze de prijs ook gaan winnen Een woonhuis met praktijkruim te aan de Langstraat 106 in Venray. Een prachtig pand, gebouwd in 1969 en ontworpen door archi tect C. Colsen. Dit huis met prak tijkruimte vormde destijds het begin van de centrumbebouwing van Venray. Daarom is het vorm gegeven als een 'stadsmarkering' met een verticaal accent. De plasti sche compositie en de knik in het gebouw begeleiden de richting verandering op deze kruising. Het perceel is grotendeels bebouwd. De dakterrassen vormen een com pensatie voor de beperkte opper vlakte van de tuin. Een zeer bij zonder en fraai pand. Weet u ook zo 11 bijzondere plek in Venray of een van de kerkdorpen? Reacties graag via het secretariaat Stichting Venray Monumentaal p/a Groene Hart 7 in Venray, email venraymo- numentaal@kpnplanet.nl. Op dinsdag 21 november zijn tijdens een feestelijke bijeenkomst, die werd voorafgegaan door een .mis in de St. Jozefkapel in Smakt, twee leden van het gemengd koor Holthees-Smakt gehuldigd: Hanna van Els - Roelofsen en Nel Kersten - Geurts. Beiden zijn 40 jaar lid van het gemengd koor Holthees- Smakt. In aanwezigheid van alle leden zijn beide jubilarissen met een gouden speld en een oor konde in besloten kring gehuldigd in restaurant 't Pelgrimshuis in de Smakt Zondag 26 november vierde het 55 leden tellende koor van de dekenale St.Petrus' Banden- kerk zijn jaarlijkse Ceciliafeest in dansschool Jansen. Onder het genot van een smakelijke brunch passeerden de nodige anekdotes de revue. Tijdens het aangename samenzijn werden door deken Smeets drie zilveren jubilaris sen gehuldigd: Toos Heidens, Ine Jakobs, Truus Swinkels. e zilve ren eremedaille ging vergezeld van een fraai bloemetje. Het zeer geslaagde feest werd afgesloten met een flitsend optreden van de De drie jubilarissen samen met deken Smeets op de foto. Muurbloempjes uit Helden, die de kaakspieren van de zangers en zangeressen weer eens op een geheel anders wijze wisten te sti muleren. EL EN MAAS

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15