Chess in schouwburg Kerstconcerten in Mariakapel Lezing kind en moderne media in bibliotheek Zangkoor Merselo huldigt jubilarissen Venrays jazztrio speelt in Horst Doe mee - met het Literair Café De schaduw van de wind De Locht PEEL EN MAAS Donderdag 30 november 2006 - Pagina 13 Sinterklaas, Not the Dr. Phil show, Limburgs Blazers Con sort en Willeke Alberti: in de schouwburg is ook deze week weer veel te beluisteren en te bekijken. Sinterklaas heeft Schouwburg Venray al even aangedaan om een prijs uit te reiken aan de mooiste kindertekening van Venray. Het was een gezellig feest met veel kinderen, veel pieten en veel muziek. De vierde voorstelling van Sinterklaasfeest met Oewieë is ook alweer bijna uitverkocht. Natuurlijk zijn er nog enkele kaar ten beschikbaar voor de extra Sin terklaasvoorstelling van zondag 3 december om 13.00 uur, maar wees er wel snel bij, want een vijfde voorstelling komt er niet. "Ik heb het ontzettend druk, zo net voor mijn verjaardag. Ik kon gelukkig nog tijd vrijmaken voor zondag 3 december, maar daarna moet ik snel weer aan het werk om alles op tijd af te krijgen", aldus Sinterklaas. Dat Sinterklaas kinderen een warm hart toe draagt, mag duidelijk zijn. Zo biedt de theatervoorstelling van de Sint ruimte voor goede kinderdoelen om zichzelf te promoten. Vrijwilligers van Stichting KiKa -kinderen kankervrij- verkopen op zaterdag 2 en zondag 3 december voor en na afloop van de voorstel ling Sinterklaasfeest met Oewieë de populaire KiKa-beren. In de schouwburg staat een standje waar de knuffels verkrijgbaar zijn. De volledige opbrengst gaat naar KiKa, die kinderkankeronderzoe- ken financiert. Tevens is beide dagen een ambassadeur van stich ting De Opkikker aanwezig. Deze ambassadeur gaat beide dagen de bezoekers informeren over zijn organisatie. Stichting De Opkik ker verzorgt verwendagen voor langdurig zieke kinderen en hun familie. Op donderdag 7 december om 20.00 uur gaan de mannen van Relax, de dames Reijn en Goed én Leon Verdonschot van het radio programma Oeverloos op KinkFM en tevens journalist voor de Nieu we Revu hun opwachting maken in de Not the Dr. Philshow.Tijdens deze show; een mix van theater, talkshow, cabaret en diepgraven de psychologie, zorgen de presen tatoren ervoor dat de gasten hun diepste zielenroerselen delen. Dit doen zij door middel van een sper vuur aan vragen en valse psycho logische trucs. Vast onderdeel in Not The Dr.Phil Show is een kook- eiland waarachter een dame op leeftijd een oud-Hollandse maal tijden staat te koken. Ook dans en het publieksspel Walkie Talkie zijn terugkerende onderdelen. En Dr Willeke Albertifoto: Mike van den Toorn. Phil? Hij is lijdend voorwerp. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Vrijdag 8 december is er vanaf 20.00 uur een optreden door Het Limburgs Blazers Consort. Een en ander in het kader van het 250e geboortejaar van Mozart. Het ensemble dat onder leiding staat van solo hoboist Peter Ste- ijvers heeft voor deze bijzondere gelegenheid een programma samengesteld waarin de grootse Blazersserenade nr. 10 Gran Par tita' centraal staat; in combinatie met het Pianoconcert nr. 12 K.414 in de door Mozart vervaardigde bewerking voor strijkkwartet kan gesproken worden van een bijzon der mooi begin van het weekend. GOUD In Willeke Alberti's nieuwe en muzikale theatershow Goud, te zien in Schouwburg Venray op zondag 10 december vanaf 16.00 uur, trakteert Alberti haar publiek gul op een keur aan bekende liedjes die haar overdadige reper toire rijk is. Ook staat de veelzij dige artieste met enige regelmaat stil bij de vele andere disciplines waarbinnen ze actief is geweest. Wie herinnert zich bijvoorbeeld niet haar rollen in De kleine waar heid en Rooie Sien en haar optre dens in diverse tv-shows. Deze theatershow wordt een feest van herkenning. Het fantastische live orkest staat onder de bezielen de muzikale leiding van Edwin Schimscheimer. Albertiwordt muzikaal en ook theatraal bijge staan door de bekende musical ster Brigitte Nijman en de danser/ zanger Frans Schraven.. Met hen zingt de Amsterdamse zangeres veel van haar grote hits en staat ze ook regelmatig stil bij de talrijke Nederlandse artiesten waarmee ze door de jaren heen heeft samenge werkt. Naast dit alles doet ze ook een boekje open over haar privé leven. Nooit vertoonde beelden en nooit vertelde anekdotes uit haar leven als dochter van Willy Alberti en als vrouw van drie bekende mannen worden de aanwezigen toevertrouwd. Tijdens de theater show gunt Alberti haar publiek een ruime blik in haar leven van de afgelopen vijftig jaar; ongege neerd, ongecensureerd, humo ristisch en vooral ongedwongen. Door de show heen zingt ze ook een aantal nieuwe nummers. Voor vragen kan men contact opnemen met Schouwburg Venray via tel. (0478)530999- Het com plete programma staat op www. schouwburgvenray. nl De productie Chess komt op vrijdag 29 december naar Schouwburg Venray. Chess wordt door velen gezien als de musical met de mooiste muziek en het schrijnend ste liefdesverhaal. De ABBA- mannen Björn Ulvaeus en Benny Andersson schreven de muziek en niemand minder dan Tim Rice, bekend van The Lion King, Aida en Jesus Christ Superstar, schreef de tekst. Het wereldwijde succes van Chess was mede te danken aan de megahits I Know Him So Well en One Night in Bangkok. Dit succes gaf de ABBA-mannen aanleiding tot het schrijven van nog een hit musical, namelijk Mamma Mia! Tim Rice liet zich voor het schrijven van dit stuk inspireren door het bloedstollende wereld kampioenschap schaken in 1972 in IJsland, een strijd tussen de legendarische Rus Boris Spas ski en de excentrieke Amerikaan Bobby Fischer. Een schaaktwee kamp tussen twee grootmeesters vormt het decor voor deze mee slepende musical over de onmo gelijke liefde tussen de Russische schaker Anatoli (Jeroen Phaff) en de Amerikaanse Florence (Joke de Kruijf). Zij is de geliefde vanAna- toli's tegenstander, de extravagan te en opvliegende Amerikaanse grootmeester Freddy (Jasper Kerk hof). Als de Rus overweegt over te lopen naar het Westen, beseft hij dat hij zijn familie nooit meer terug zal zien. De KGB-agent Molo- kov (Ben Cramer) probeert de Rus te overtuigen mee terug te gaan. Anatoli neemt dan een beslissing die voor alle partijen verregaande gevolgen heeft. Voor deze musical is Mark Vijn Theaterproducties bv op zoek naar twee jongens die hierin een rol willen spelen. Chess toert al vanaf oktober 2006 rond door Nederland en Bel gië. Voor elke voorstelling zijn er twee jongens nodig. Dus ook voor de voorstelling in Schouwburg Chess, foto Petra van Vliet. Venray. Wie kinderen of kleinkin deren heeft die het leuk vinden om op het podium te staan, dan is dit hun kans. Wie kaartjes heeft voor de musical kan kind of klein kind opgeven. Voor de voorstel ling op 29 december is de zoek tocht gestart naar twee jongens in de leeftijd van elf tot dertien jaar met een lengte van circa 1.40 meter. Voldoet kind of kleinkind aan deze kenmerken dan kan men hem opgeven via info@schouw- burgvenray.nl. of contact met Schouwburg Venray opnemen via tel. (0478)530999- De zoektocht sluit zondag 17 december. De eerste concerten in de serie advent- en kerstconcer ten in de Mariakapel in Hol- thees beloven bijzonder te worden. Het Russisch Ensem ble van het Domkoor Kali ningrad verzorgt op zondag 3 december twee concerten in de Mariakapel, deels met Rus sische volksliederen, deels met Russisch-orthodoxe koor muziek. Het koor is eerder al in 2003 en in 2005 te gast geweest in de Mariakapel, en beide keren was de belangstelling voor het con cert zo groot, dat de Mariakapel genoodzaakt was twee voorstel lingen op een dag te geven. Het eerste concert begint om 15.30 uur, en het koor treedt voor de tweede keer die dag op om 20.00 uur. De Mariakapel kan circa honderd bezoekers per concert ontvangen, en de belangstelling voor dit concert is zo groot, dat snelle aanmelding en reservering van kaarten wordt aanbevolen. De kaarten zijn beschikbaar op volgorde van aanmelding. Het Rus sisch Ensemble van het Domkoor Kaliningrad is opgericht in 1999, en komt ook uit deze stad, vroeger Koningsbergen geheten, toen de stad nog hoofdstad was van Oost- Pruisen. Het ensemble bestaat uit zes geschoolde solisten die alles a capella zingen. Het koor staat onder de artistieke leiding van Elena Kramarenko, zelf als mezzo sopraan aan het ensemble verbon den. Zij heeft haar opleiding geno ten aan de Staatsuniversiteit voor Kunst en Kuituur in St. Petersburg. Zij trad op in Parijs, Dublin, Boe dapest, Rome en Gdansk. Zij weet de zes stemmen van het ensemble zo samen te brengen dat er een heldere, expressieve en dynami sche klank ontstaat. De ook in Nederland befaamde Russische dirigent Gergjev was in de zomer van 2003 diep onder de indruk toen hij het ensemble in Kalining rad hoorde zingen voor een groep Duitse bezoekers aan de Domkerk. Meerdere recensies in het recente verleden zijn allen zeer lovend over het koor, en de bezoekers, die het koor in de Mariakapel heb ben meegemaakt, waren zonder uitzondering enthousiast en diep ontroerd door de kwaliteit van hun muziek. Kaarten zijn te bestel len bij de bekende voorverkoop adressen in Holthees, de familie Ermers via tel. (0478)636480 en bij de familie Wijenberg via tel. (0478)636390. Kaarten kunnen ook besteld worden via www.mariakapel. nl. en vanaf een half uur voor aanvang van de concerten bij de ingang van de kapel, maar naar verwachting zullen er dan bijna geen kaarten meer beschikbaar zijn. Hoort wie rockt daar kinderen De Hardrock Division van OJC Dingus houdt op zaterdag 2 december vanaf 20.00 uur in samenwerking met café Efsane een thrashmetalconcert onder de naam Hoort wie rockt daar kinderen. De bands Soulnerve en Encircled staan deze avond op het podium. Verder is er nog een Super Surpri se Act. Soulnerve, een steeds meer bekender wordende trashband uit de Achterhoek werd opgericht in december 2004. Om tot de stabie le thrashmetalact Soulnerve uit te groeien die ze tegenwoordig dan ook helemaal zijn, werkte de band zo'n twee jaar erg hard aan totaal nieuw materiaal. Met verschillende muzikanten met ook verschillende achtergronden, werden de invloe den van overal vandaan gehaald om het idee van Soulnerve, het brengen van een totaalconcept moderne melodieuze thrashmetal, te kunnen creëren. De band heeft dit jaar bijna twintig optredens gedaan en is succesvol geweest. Zo hebben de muzikanten onder andere in de halve finale van de Metal-Battle 2006 gestaan én in de finale van de Achterhoekse Music Awards 2006. In september 2003 begon het verhaal voor hetTilburg- se Encircled, een vijfkoppige band met een breed metalen spectrum. Ze vermengen moderne Power Metal met authentieke Death- en Heavy Metal elementen. Met hun eerste optreden sleepten zij direct een prijs bij De Kunstbende in de wacht. Daarna volgden er al snel veel optredens. Zo waren ze te zien en te horen op het No Sleep Til' Burg-festival in de grote zaal van 013 en openden zij daar voor Agresión en Flesh Made Sin. In april is hun Iconoclast MCD uit gekomen, Prepare for iconoclasm!. Tussen de bedrijven door en ver der tot later in de nacht gaan een aantal metal- dj's van Dingus de avond kracht bijzetten en opluiste ren. Het café en de kassa van café Efsane zijn deze avond vanaf 19.00 uur open. Kerstmarkt In restaurant Le Tambourin op Servaashof in Venray wordt op donderdag 7 december van 16.00 tot 20.00 uur een kerstmarkt gehouden. In de kramen worden onder andere zelfgemaakte kerst artikelen verkocht. Bij de ingang van het restaurant wordt men ont vangen door het belevingstheater van het Vincentiushuis. De muzi kale omlijsting wordt verzorgd door kinderkoor De Bandelieren, accordeonist de heer Huys en het Servaaskoor. De organisatie is in handen van het Intern Activiteiten Centrum en restaurant Le Tambou rin van de GGZ Noord en Midden Limburg. De opbrengst komt te goede aan de cliënten. De bibliotheek in Venray houdt in samenwerking met de GGZ Noord- en Midden-Limburg op donderdag 14 december de lezing Kind en moderne media. Een informatieavond over cyberpes- ten, computergames, de invloed van internet, MSN en televisie. Het digitale tijdperk heeft een vogel vlucht genomen. Er is veel moge lijk op het internet, een nieuwe vorm van communicatie, waar kin deren al jong gebruik van maken. Computerspellen worden steeds realistischer en gewelddadiger. Kinderen zijn te veel bezig met televisie, computer, telefoon, etc. Dit gaat ten koste van het soci ale contact met leeftijdsgenoten. Als dat al zo is wat kun je dan als ouder doen? De moderne media roept vragen op zoals: Wat zijn de nadelen en gevaren, maar ook wat zijn de voordelen? Hoe kun je als ouder je kind het beste begeleiden bij het msn-en en chatten? Wat sta je toe en waar trek je een grens? En hoe kun je dat doen? Deze en andere vragen zullen 14 decem ber aan bod komen. De lezing is bedoeld voor ouders, maar ook anderen die met jongeren werken zijn van harte welkom. Imre Salet, medewerker preventie en ortho pedagoge van de GGZ Noord- en Midden-Limburg geeft een voor dracht over kind en media en na de pauze is er gelegenheid voor het stellen van vragen en het in gesprek gaan over dit onderwerp. De lezing duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Aanmelden liefst vooraf bij de balie van de bibliotheek, via tel. (0478) 581970 of via email balie obvenray.nl. Tijdens het jaarlijkse Cecilia- feest, gehouden op zaterdag 25 november, heeft het gemengd ker kelijk zangkoor van Merselo drie jubilarissen gehuldigd. Kapelaan Crasborn memo reerde de vele verdiensten van de jubilarissen. Jeu Michels werd in het zonnetje gezet vanwege zijn 70-jarig lidmaatschap van het koor. Omdat hiervoor geen medaille of oorkonde toereikend is, werd hem een mooie kaars met opschrift als aandenken aangebo- Foto: van links naar rechts: mevrouw Janssen, Jeu Janssen, mevrouw Michels, Jeu Michels, mevrouw Michels, Harrie Michels, kapelaan Crasborn. den. Harrie Michels en Jeu Janssen kregen beiden de medaille van de Nederlandse Sint-Gregoriusver- ening, behorende bij het 25-jarig lidmaatschap, door hun echtgeno tes opgespeld. Kapelaan Crasborn reikte de daarbij horende oorkon des uit en voor de echtgenotes was er een bloemetje. Het open podium van Stichting De Tiendschuur in Horst brengt zondag 3 december naast muziek nog een andere vorm van kunst, namelijk de beeldende kunst. Sinds enige tijd biedt stichting De Tiendschuur elke eerste zondag van de maand een open podium voor beginnende artiesten. Op de bühne van de Kasteelboerderij in Horst kunnen muzikanten, zan gers en anderen zich laten zien aan het publiek. Zondag 3 decem ber is het de beurt aan The Garner Trio, een jazztrio dat afkomstig is uit Venray en bestaat uit Gerard Rutten (piano), Wilbert Janssen (drums) en Henk van den Bosch (contrabas). Het trio is genoemd naar de legendarische Erroll Garner (1921- 1977) omdat het hoofdzakelijke muziek speelt van deze jazzgigant. De muziek van jazzpianist Erroll Garner is zeer toegankelijk voor het grote publiek. Dit was ook een belangrijke reden voor zijn popu lariteit. The Garner Trio is nu ruim een jaar bezig en heeft al enkele succesvolle optredens achter de rug. Ook deze middag zal het trio met veel plezier het publiek laten meegenieten van Erroll's tijdloze swings, ballads en mambo's. Bij zonder deze zondag is de expo sitie van twee beeldend kunste naars afkomstig uit de regio. In de herberg van de Kasteelboerderij staan schilderijen en andere wer ken geëxposeerd van de in Venray woonachtige Francien Zwiers en Horstenaar Wim Wijnen. Francien Zwiers is van geboorte Cuijkse en na veel omzwervingen sinds twee jaar woonachtig in Venray. Door haar vele reizen door Noord en West-Afrika en het Midden-Oosten is zij geïnspireerd geraakt door de culturen en alle opgedane impres sies op doek te zetten. Haar voor keur voor warme kleuren en het schilderen van historische gebou wen probeert ze in haar te verta len in haar werk. In 1985 begon Win Wijnen met tekenen en schil derijen. Momenteel is hij lid van de schildersgroep Amber in Ven ray en van een beeldhouwgroep in Horst. Hij maakt sculpturen van ijzer en roestvrij staal en beelden van steen. Sinds enkele jaren is hij smid bij streekmuseum De Locht in Horst Melderslo. Het Open Podium begint om 15.00 uur. Voor meer informatie zie www.detiendschuur.nl. Punkavond in OJC Watjang?!? In OJC Watjang?!? in Oirlo wordt op zaterdag 2 december voor de tweede keer een punk-/hardcore- avond gehouden. De avond wordt rond 20.00 uur geopend door de band Damaged Goods uit België, die punk in de stijl van Suicidal Tendencies en Verbal Assault speelt.True Colors, eveneens uit België, neemt het stokje over met door Youth Of Today beïnvloede hardcore. Hierna is het de beurt Common Cause uit Noorwegen. Deze band heeft net een nieuwe geluidsdrager uitgebracht die ze live ten gehore gaat brengen. De formatie Citizens Patrol uit Panningen releast deze avond haar demo met daarop harde punk. Na deze band is het tijd voor de drie grote namen die deze avond gaan spelen. Als eerste speelt State of Mind die groovende NYHC speelt, in de stijl van Leeway en Break down. Vervolgens is het de taak van Justice om de mensen omver te blazen. Momenteel bezig met haar eigen label en een nieuwe langspeler, weet deze band toch nog tijd te maken om elk weekend shows te spelen. Rise and Fall sluit de avond af met snoeiharde punk- metal met invloeden van Integrity en Black Sabbath. Vanaf 19 00 is de zaal open. Zie voor meer infor matie www.watjang.nl. De laatste opgave van het jaar is de novemberopgave: "De merel stort zich met een kreet vol wildheid in de voorjaarsvlagen." "Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig?" Antwoorden op deze twee vragen kan men insturen naar het secre tariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Ven ray, tot vrijdag 22 december. Elke laatste donderdag van de maand ver schijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afgelopen maand bekend gemaakt. Er zijn steeds tien punten te verdienen: vijf voor de juiste naam van de dichter en vijf voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor men sen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! De stand is als volgt: aan kop de heer J. Bekenes, de dames H. Craghs en R. van Daal en de heer A. Ederveen met 80 punten, de heren A. Leyssen en P. Weerts hebben 70 punten. De heer A. Kroft volgt met 60 punten. Mevr. L. Colsen heeft 40 punten en de heerT. van Els en de dames L. Geurts en Th. Van Kruis bergen hebben ieder 10 punten. Deze maand dus de eindspurt! Het gedicht van vorige maand was van Marijke Boon en het droeg als titel Twee potten en een lelijk kind. Het was een gedicht dat moeilijk te vin den was, maar niet voor de lezers van de deze maand door het Literair café Venray-regio gepresenteerde Poëziefietsroutes! Het humoristische gedicht spreekt voor zichzelf: Twee potten en een lelijk kind Ik zag twee potten en een lelijk kind. Ik dacht: de donor zal wel onbekend zijn, en zo te zien een monsterlijke vent zijn die daarvoor dus op deze wijze compensatie vindt. Die potten waren echt twee hele mooie vrouwen. Ik dacht: verdorie, had de spermabank nou niet wat appetijtelijkers op de plank. Zo'n lelijk kind, daar kun je toch onmogelijk van houden. Het kind zei "mamma" en ze keken allebei. Een deed er kiediekiediekiedie op z'n handje, hij lachte en ik zag een heel klein schattig tandje. Toen ik langsliep, echt waar, toen zwaaide hij naar mij. Ik zwaaide terug en zei: dag dames, wat heeft u een lekker kind wie dat niet ziet is of jaloers of stekeblind. Marijke Boon In de succesvol verlopen feestmaanden oktober en november kwa men zowel de jeugd bij de etalagewedstrijd als de senioren van Schut tersveld aan hun trekken bij de viering van het derde lustrum van het Literair café. Behalve Tonnus Oosterhoff, die Venray met zijn poëzie liet kennismaken, was ook Cees Nooteboom in het Literair Café present. Hij zorgde voor een uitverkochte zaal! Na deze activiteiten en de pre sentatie van de poëziefietsroutes en de opening van de bijbehorende fototentoonstelling in oktober komt Literair Café voor even in wat rus tiger vaarwater. De poëziefietsroute zijn in de boekenhandels en bij het VW-kantoor te koop. Op zondag 17 december is volksmuziekgroep Mallemoer te gast. De stemmige kerstbijeenkomst in de Witte Hoeve begint om 11.30 uur. Iedereen is van harte welkom bij deze afsluiting van het literaire jaar! Maar ook 2007 gaat van activiteit bruisen: Op 21 januari worden voor de veertiende keer de Raadselige Rozen uitgereikt en op de nationale gedichtendag op 25 januari laat het Literair Café ook weer van zich horen! Wie donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt men de activiteiten van het Venrayse Literair Café. Men krijgt het programma thuisgestuurd en bovendien ontvangt men reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Informatie over het bovenge noemde of over het werk van het Literair Café is verkrijgbaar aan de Rochusstraat 1, 5801 RR in Venray, tel. (0478)582948 of op www.lite- rair-cafe-venray. nl In streekmuseum De Locht in Melderslo staan zondagmiddag 3 december twee traditionele textieltechnieken centraal. Op het weef getouw werkt de wever met schering en inslag zodat een fraai gewe ven doek ontstaat. Daarnaast is er een demonstratie quilten. Het betreft een oude handwerktechniek met een fraaie deken als eindresultaat. De eerste stap bestaat uit het aan elkaar naaien van losse lapjes van uit eenlopende kleur, het zogenaamde patchwork. Daarna pas wordt de deken gemaakt met het patchwork als kleurrijke bovenlaag. Ook is de expositie Glas in lood, schilderen met Licht te bezichtigen. Deze expo sitie kwam tot stand in samenwerking met atelier Flos uit Steyl. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie www.delocht.nl.Voor informatie over quilten kan men terecht bij mevrouw Bonte via tel. (0478) 584135. Boekrecensie in Peel en Maas In het oude centrum van Barcelona ligt het Kerkhof der Vergeten Boeken. Hoofdper soon Daniel Sempere wordt door zijn vader,weduwnaar en boekhandelaar, meegenomen naar deze geheimzinnige, ver borgen werekd van verhalen. Vanaf dat moment neemt Daniels leven een wending die hij niet had kunnen voorzien. Hij mag een boek uitzoeken en kiest De schaduw van de wind, geschreven door een zeker Julian Carax. Het boek laat hem niet meer los, ook al schudt de wereld tijdens het grauwe Franco-regime om hem heen op zijn grondvesten. Hij wil alles weten over het boek en de schrijver. En merkwaardigerwijs lijken alle mensen die hij ontmoet, ook de vrouwen op wie hij ver liefd wordt, deel uit te maken van het grote spel waarvan het boek het middelpunt vormt. Carlos Ruiz Zafon (1964) leeft in Barcelona en Los Angeles. Met zijn roman De schaduw van de wind bereikte hij zijn internatio nale doorbraak. Het boek, een CARLOS RUIZ ZAFON duizelingwekkend verhaal tegen de schitterende achtergrond van een mysterieus Barcelona, is al in meer dan vijftien landen verkocht en heeft een wereldwijde oplage van meer dan 9 miljoen exempla ren. Het boek, een jubileumedi tie met illustraties, is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 29,95 euro. Sinterklaas, Not the Dr. Philshow en Limburgse blazers Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13