Kerstsfeer, bloemsierkunst en muziek Debat over WMO Gemengd koor huldigt jubilarissen Hair Kappers op tv 1 Met Peel en Maas naar ijssculpturenfestival II PEEL EN MAAS -M Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS Nederlands IJssculpturenfestival terug in Eindhoven De vierde editie van het Nederlands IJssculpturen festival draait helemaal om sprookjes. Heb je Belle en het Beest nog nooit gezien, ga dan naar Eindhoven en stap in een winterse sprookjeswereld die helemaal gevormd wordt door sculpturen van ijs en sneeuw. En dit is nog maar één van de vele sprookjes die hier uitge beeld gaan worden. Het Neder lands IJssculpturenfestival vindt van zaterdag 9 decem ber 2006 tot en met zondag 4 februari 2007 in een thermi sche tent van 2.500 m? op het Stadhuisplein in Eindhoven plaats. Voor de opbouw van deze winterse sprookjeswe reld maken 50 internationale en Nederlandse kunstenaars gebruik van 250.000 kilo gram ijs en 400.000 kilogram sneeuw. Het festival in Eindhoven is al weer het vierde in Nederland. De eerste twee edities vonden in 2003 en 2004 plaats in Eindhoven, vorig jaar werd uitgeweken naar Leiden om daar de schilder Rembrandt en zijn werken in ijs en sneeuw uit te beelden. Een logische keuze, want Leiden is immers de geboor testad van de Nederlandse mees ter. Maar nu is het festijn weer terug in Eindhoven. De grote sculptuurruimte is in vier delen opgedeeld. In het Barok Paleis is aandacht voor de sprookjes 'Belle en het Beest','De Kikkerkoning', 'De Kleren van de Keizer' en 'De Gelaarsde Kat'. Daarna loop je een Romaans Spookslot binnen. Hier word je omgeven door trollen, heksen, spoken, monsters en een draak. Spiegels zorgen voor spe ciale effecten in deze wereld. Het Jugendstil Rozenkasteel staat in het teken van sprookjes als 'Doorn roosje', 'Assepoester', 'Raponsje', 'De Sneeuwkoningin','Het Meisje met de Zwavelstokjes', 'Repel steeltje' en 'Prinses op de Erwt'. Aan het eind wandel je een bos in, waar de sprookjes 'Sneeuwwitje', 'Klein Duimpje','Hans en Grietje', 'Roodkapje', 'Vrouw Holle' en 'Jaap en de Bonestaak' worden uit gebeeld. Natuurlijk ontbreken de bekende sprookjeshuisjes niet. Zorg wel dat je warme kleding en schoeisel draagt, want de tem peratuur in de tentoonstellings tent bedraagt 8 graden beneden het vriespunt. Na de wandeling kun je dan weer heerlijk bijkomen in de gezellige 'Winterstube', waar warme chocolademelk, koffie, thee, Glühwein en andere win terse gerechten en drankjes wor den geserveerd. Voordat het fes tival haar deuren opent voor het publiek, zal een team van interna tionale professionele sneeuw- en ijskunstenaars van 25 november tot en met 8 december dagelijks werken aan de inrichting van een van de grootste ijssculpturenfesti- vals ter wereld.Tijdens deze peri ode is de tentoonstelling nog niet toegankelijk voor het publiek! De kunstenaars, die al jaren lang deelnemen aan wedstrijden en festivals in o.a. Canada, China, Japan en de Verenigde Staten, komen niet alleen uit Nederland, maar vanuit diverse landen over de hele wereld, zoals Rusland, Bel gië, Engeland, Finland, Zweden, Spanje, de Verenigde Staten en Canada. Bij het realiseren van de sneeuw- en ijssculpturen maken de kunstenaars gebruik van ket tingzagen, gasbranders, strijkijzers, beitels, raspen, slijpers, mesjes en zagen. Organisator van het vierde Nederlandse IJssculpturenfestival is het Eindhovense bedrijf Sculp ture Events Factory. Heb je na het zien van de sprook jes nog zin in meer winterse sfe ren, loop dan de stad nog even in. Het Nederlands IJssculpturen festival is namelijk de trekpleister voor 'Eindhoven Winterstad', een grootschalig winters evenement in het hart van deze Brabantse stad. Van vrijdag 8 december tot en met zondag 7 januari staat de hele binnenstad in het teken van Koning Winter. Op het 18 sep- temberplein komt een kerstboom te staan die voorzien is van een innovatieve LED-verlichting. Voor het vernieuwde Piazza Center zal een 10 meter hoge snowramp ver rijzen. Deze unieke baan, met een lengte van 40 meter en geheel van sneeuw gemaakt, kan worden gebruikt voor snowboarden, skiën en sleeën. Daar moet je beslist een keer vanaf glijden! In het centrum van de stad, op de Markt, kun je rondjes schaatsen op een grote ijsbaan. Het Nederlands IJssculp turenfestival in Eindhoven is van zaterdag 9 december 2006 tot en met zondag 4 februari 2007 dage lijks geopend van 10.30 tot 18.00 uur. Op maandag 1 januari 2007 zijn de sculpturen te bezichtigen van 13.00 tot 18.00 uur. De entreeprijs voor volwasse nen bedraagt 7,50 euro. Voor kin deren van 4 tot 12 jaar kost een kaartje 4,50 euro. Kinderen tot 4 jaar mogen onder begeleiding van een ouder het festival gratis bezoe ken. De prijs voor 65-plussers en deelnemers aan groepen vanaf 20 personen bedraagt 6,50 euro. Meer informatie is te vinden op www. sculpture-eventsnl. Nieuwsblad Peel en Maas heeft samen met de organisatie van het ijssculpturenfestival in Eindhoven een leuke lezersactie op touw gezet. Speciaal voor lezers van Peel en Maas heeft de organisatie een aantal vrijkaarten beschikbaar gesteld. Mensen die een vrijkaartje willen voor de schitterende festijn, kunnen deze bon inleveren bij boekhandel Van den Munckhof, Grotestraat 68 in Venray. De redac tie verdeelt de gratis kaarten onder de eerste vijftien inzenders. Naam: Adres: Woonplaats: Telefoonnummer: InterMakelaars, met kan toren in Venray, Horst, Hel- den-Panningen en Landgraaf is onlangs toegetreden tot de Nederlandse Vereniging van Makelaars o.g. en vastgoedde skundigen (NVM). Dit kwali teitskeurmerk sluit prima aan bij de visie van het bedrijf. "Onze slogan is niet voor niets 'kwaliteit die indruk maakt'. We willen in ons vakgebied tot de top behoren, zeg maar Champions League spelen. De NVM streeft ook naar de beste dienstverlening, zowel voor de particulier als voor haar leden. We kunnen nu weer een stukje extra zeker heid aan onze klanten bieden. De zekerheid dat de kwaliteit die ze bij InterMakelaars kun nen verwachten, ook wordt onderkend door de groot ste branchevereniging in de makelaardij", aldus directeur Foppe ten Broek. InterMakelaars is een regionaal opererend makelaarskantoor met in ieder gebied regiospecialisten in vastgoed. InterMakelaars biedt een breed dienstenpakket in aankoopbegeleiding, verkoopbe geleiding, taxaties en advies, vast goedmanagement, hypotheken en verzekeringen. De laatste jaren groeide het kantoor uit tot een bekende en betrouwbare naam in de makelaardijDe tijd was rijp om zich nog verder te professionalise ren. De heer Ten Broek: "Voor ons was er maar één branchevereni ging waar we ons bij aan wilden sluiten; de NVM. Alleen de NVM staat voor dezelfde kwaliteit die InterMakelaars wil uitdragen. We waren dan ook erg blij toen onze aanvraag werd gehonoreerd. Op 23 oktober jongstleden zijn we officieel NVM-lid geworden. Hiermee is de dekkingsdicht heid van de NVM in Noord-Lim burg meteen een stuk gegroeid. NVM heeft namelijk in heel Nederland een enorme dekking, maar Limburg blijft helaas wat achter. Het lidmaatschap van de NVM brengt vele voordelen met zich mee, zowel voor ons als voor onze klanten. Zo worden alle pan den die we in de verkoop heb ben automatisch op de grootste landelijke woonsite www.funda. nl geplaatst. Andere voorbeelden zijn de unieke rechtsbijstandver zekering voor kopers en verko pers van particuliere onroerende zaken en de NVM huisgarantie tegen verborgen gebreken. De NVM-makelaar moet constant op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelingen, door het eigen digitale kenniscentrum en door middel van studie. Kortom: een NVM-makelaar moet meer kun nen dan een huis verkopen. Dat sluit weer prima aan bij ons full service-concept." Stilstand is ach teruitgang. Daarom is InterMake laars altijd op zoek naar manieren om haar klanten nog beter van dienst te zijn. Tegelijkertijd met het NVM-lidmaatschap is de huis stijl aangepakt. Deze heeft een verfrissende restyling ondergaan, wel zijn de voor InterMakelaars kenmerkende ronde advertenties gehandhaafd gebleven. Ook is vorige maand '4- Sale' voor het eerst uitgebracht. In dit magazine toont InterMakelaars haar gehele regionale woningaan bod. "We zijn ons meer en meer op internetmarketing en klant informatiesystemen toe aan het leggen. Funda past hier prima bij, maar ook houden we zelf onze klanten per e-mail en telefonisch regelmatig op de hoogte van de ontwikkelingen in ons aanbod of de status van het pand dat wij voor ze verkopen. De Open Huizen Route, telkens een groot succes, blijft uiteraard ook in de toekomst gehandhaafd. De eerst volgende Open Huizen Route staat gepland voor 16 december aanstaande." InterMakelaars is erg actief op het gebied van nieuw bouwprojecten. "Gezien onze ervaring bieden we een nieuw- bouwcoach voor projectontwik kelaars. Deze coach is volledig op de hoogte van de vraag naar nieuwbouw in een bepaalde regio en kan derhalve de projectont wikkelaar begeleiden en van des kundige informatie voorzien. In datzelfde kader is InterMakelaars in samenwerking met Wonen Lim burg door het Nederlands Vast goed Instituut gevraagd om een visie te geven over de woning markt in Limburg. Onze bevin dingen zal ik 20 december tijdens een congres in Theater de Oranje rie te Roermond naar voren bren gen. Ook hierbij blijkt weer dat het NVM-lidmaatschap ons geen windeieren legt. De NVM heeft vele gegevens voorhanden, waar we nu zeer goed gebruik van kun nen maken.Tot slot willen we ons meer gaan toeleggen op aankoop begeleiding, omdat hieraan een steeds grotere behoefte blijkt te zijn", besluit Foppe ten Broek. Het hoofdkantoor van InterMa kelaars is gevestigd aan de Kerk straat 34 in Helden-Panningen, tel. (077)3067100. Voor meer infor matie en gegevens over de andere InterMakelaars-kantoren kijk op www. in termakelaars .com Dorpsraad tegen komst varkensbedrijf De dorpsraad van Tienray is tegen de komst van een varkensbedrijf aan de Spoor straat. Op dit moment zijn de dorpsvertegenwoordigers informatie aan het inwin nen over hoe - en of - ze nog bezwaar kunnen aanteke nen tegen het plan. Tijdens de raadsvergadering vroeg dorpsraadvoorzitter Anthony van Baal aandacht voor de ves tiging van het varkensbedrijf, dat onderdak zal gaan bieden aan ongeveer 2500 zeugen en 2500 biggen. Het gaat volgens de dorpsraad om een stal met een oppervlakte van ongeveer 70 x 100 meter. Omwonenden moeten wel last krijgen van stank en als de wind uit het westen komt, heeft zelfs het hele dorp te maken met stank overlast, zo betoogde Van Baal. De dorpsraadvoorzitter wees de poli tiek op de onrust die de komst van het varkensbedrijf in Tienray heeft veroorzaakt. Maar hij vroeg zich vooral af hoe het toch kan dat 'een dergelijk groot project dat van grote invloed kan zijn op de leefbaarheid in ons dorp zo stilletjes Tienray is binnengeslo pen?'"Wij denken dat een derge lijk bedrijf geen aanwinst is voor het dorp! Los van het feit dat er een stevige inbreuk wordt gedaan op het landschappelijke karakter aan deze entreezijde van Tienray, voorzien wij meer overlast dan baat. Past zo'n grootschalig bedrijf bij een kleinschalig dorp?" De vestiging van een varkens bedrijf aan de Spoorstraat valt vol gens Van Baal ook niet te rijmen met de visie van de gemeente om De Diepeling, waar het varkens bedrijf ten westen van komt te liggen, als natuurgebied verder te ontwikkelen. De dorpsraadvoor zitter vindt het verder spijtig dat de dorpsraad niet eerder op de hoogte is gesteld van het bouw plan van eigenaar Peter Cornelis- sen, die momenteel een varkens bedrijf in Meerlo heeft, maar daar niet kan uitbreiden. PLAN TER INZAGE Volgens de gemeente Meerlo- Wanssum zijn alle procedures volgens het gebruikelijke traject verlopen en heeft iedereen de kans gehad om z'n zegje te doen. De plannen voor vestiging van een varkensbedrijf in Tienray lagen al in oktober ter inzage op het gemeentehuis. Er is vergun ning verleend op 17 oktober en van 24 augustus tot 5 oktober heeft het ontwerpbesluit ter inza ge gelegen, maar er zijn in deze periode geen bezwaren tegen het plan ingediend. Om die reden werden de benodigde bouw- en milieuvergunningen dus gewoon verstrekt en is het nu niet meer mogelijk om nog beroep in te stel len tegen het vergunningbesluit, dat tot 8 december nog ter inzage ligt. Beroep is volgens een woord voerster van de gemeente 'alleen mogelijk als je kunt aantonen dat je niet in staat bent geweest om een bezwaar in te dienen, maar dat komt in de rechtsspraak niet zo vaak voor'. Overigens is het gebied in Tienray waar het var kensbedrijf zich wil vestigen, in het verleden al aangemerkt als landbouwontwikkelingsgebied, een locatie dus waar landbouw bedrijven die elders niet kunnen groeien, de ruimte krijgen. Bij Veerhuys Tante Jet Op zaterdag 9 en zondag 10 december toont Marian Moo- ren van bloemsierkunst 't Höfke uit Meerlo haar kerst- werken in het gezellige huis kamerrestaurant van Tante Jet aan de Maas in Blitterswijck. Daarnaast geeft Marian de dag door enkele demonstra ties over het samenstellen en opbouwen van kertstuk- ken waarin ze een tipje van de sluier van haar technierk zal oplichten. De mensen die Marian kennen weten dat haar werken uitmunten in origi naliteit en vormgeving. Loop vrijblijvend binnen bij Tante Jet van 10.00 uur tot 16.00 uur. Op zaterdag 9 december ver zorgt de bekende volksmuziek groep Mallemoer het programma 'De Rommelpot is aan de deur'. Een programma dat bestaat uit volkse liederen en melodieën afkomstig uit Nederland, Vlaande ren, Ierland en Duitsland. Tot het instrumentarium behoren viool, gitaar, bas, diverse fluiten, doedel zak, rietpijp, accordeon trekhar- monica en slaginstrumenten Het is ook dit jaar weer gelukt een aantal nieuwe nummers in het repertoire op te nemen zoals een aantal grap pige bedelliedjes en het Vlaamse "Vergeet den arme niet" dat herin nert aan het Middeleeuwse straat toneel. De ervaring leert dat Malle moer een sfeervol optreden weet te brengen in ontspannen, volkse sfeer. Deze heerlijke volksmuziek van Mallemoer met de prachtige bloemenzee van 't Höfke in com binatie met de streekgerechten uit de keuken van Tante Jet is een geweldige opstap voor het kerst feest 2006. Mallemoer speelt vanaf 19-OOu. In de gemeente Meerlo- Wanssum wordt op donderdag 14 december een debat gehou den over het maatschappelijk functioneren van mensen met een beperking. Het gehan dicaptenplatform in Meerlo- Wanssum gaat tijdens die bijeenkomst samen met Task- force Handicap en Samenle ving aan de hand van een aantal stellingen over onder meer de beeldvorming over mensen met beperkingen en chronisch zieken in discussie met een aantal genodigden en andere belangstellenden. Ook de invoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning (WMO) zal tijdens dit debat aan de orde komen. Vanaf 2007 gaan de gemeenten deze wet uitvoe ren. Dit houdt in dat zij verant woordelijk zijn voor verstrekking en toewijzing van bijvoorbeeld woningaanpassingen, rolstoelen, huishoudelijke ondersteuning en taxivervoer aan mensen met beperkingen. De Taskforce Handi cap en Samenleving wil dat men sen met een handicap kunnen meedoen in de samenleving. Men sen met een handicap moeten eerst zelf weten wat ze kunnen. Er moet niet gekeken worden naar de handicap van iemand, maar naar wat hij of zij kan. De drempels waar mensen met een handicap tegenaan lopen, zijn er nog steeds. Iedereen is op 14 december om 19-30 uur van harte welkom in het gemeentehuis. Het debat staat onder leiding van Roderik van Grieken, directeur van het Neder lands Debat Instituut. Hair Kappers in Venray timmert flink aan de weg. De visagisten en kappers van Hair Kappers zijn allemaal vakmannen of -vrouwen en staan altijd met een goed advies voor de klant klaar. In de salons in Venray, Panningen en Venlo wordt het belevingsconcept steeds ver der uitgewerkt. De vele shows en 'fotoshoutings' geven aan dat Hair Kappers goed bezig is.Wie kent bijvoorbeeld niet de metamorfose van Hair Kappers in het Style Magazine? En het Hair- team is binnenkort ook te zien in het programma 'Huize Huisman' van Henny Huisman op Nederland 2 op 5,12 en 19 december.Ook het metamorfoseprogramma 'A perfect day' op TV Limburg besteedt op 6 en 20 december en 3 en 17 januari Naam: Adres: Tooske van Grootel en Fatma Kok (beide dames zijn werk zaam bij Flair Kappers), samen met Henny Huisman. 2007 aandacht aan de metamorfo ses van Hair Kappers. Het jaarlijks St. Ceciliafeest van het gemengd koor in Wans- sum, zondag 19 november, begon met een plechtige mis. Tijdens deze dienst zong het koor met begeleiding van de kopergroep onder meer Missa Simplex van Stalmeier.Na de mis werd het Ceciliafeest voortgezet in De Zandhoek. Tijdens het voortref felijke diner werden vijf jubi larissen gehuldigd, onder wie voorzitter G. Rutten vanwege zijn vijftigjarig lidmaatschap,waarvan meer dan 35 jaar als voorzitter. Naast een bloemetje van wethou der Minken ontving hij ook de gouden bondsspeld uit handen van de bondsconsul, mevrouw Jenniskens. Het koor zong daarna een speciaal voor hem door Piet Poels geschreven lied .Daarna werden de anderen jubilarissen gehuldigd vanwege hun 25-jarig lidmaatschap: mevrouw T van Ham en de zangers L. Volleberg P.Zegers en trompettist F.Gielen van de kopergroep. Na deze huldi ging werd mevrouw W. Gielen in de bloemetjes gezet. Na meer dan 25 jaar bestuurslidmaatschap in de functie van secretaresse stapt ze uit het bestuur. De voorzitter roemde haar inzet en creativiteit in deze en nog vele andere func ties binnen de vereniging. Ook voor haar was een speciaal lied gecomponeerd door Piet Poels. Donderdag 30 november 2006 - Pagina 12 Sprookjeswereld van ijs en sneeuw! rT. Lever deze bon in bij boekhandel Van den Munckhof NVM-lid onderstreept fullservice-concept Meerlo-Wanssum Geen aanwinst voor het dorp Tienray" e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 12