"Dorpsraden bepalen hun eigen toekomst" Bietenoogst... Ingezonden Luc van Hartingsveldt: gek van computers Leo Schraven (45) maakt zijn droom waar Service rubriek Oude foto PEEL EN MAAS Donderdag 30 november 2006 - Pagina 11 Werving dorpsraad Wanssum nog bezig Het dorpsradenoverleg Meerlo-Wanssum heeft woens dagavond namens alle aange sloten dorpsraden een reactie aangeboden op de concept nota Dorpsradenbeleid van het college van B en W. Bur gemeester Joep Hahn nam de brief in ontvangst van Antho ny van Baal, die als eerste het roulerende voorzitterschap waarneemt van het platform en dorpsraadvoorzitter van Tienray is. Burgemeester Hahn sprak tijdens de bijeenkomst in het gemeentehuis zijn grote waarde ring uit voor de vrijwillige inzet van de leden van de dorpsraden en in het bijzonder de meerwaar de van een gezamenlijk gedragen visie op het gemeentelijke dorps radenbeleid. "Dorpsraden bepalen, samen met de inwoners, hun eigen toekomst!", vatte de burgemeester de strekking van de brief samen. Het platform is het inhoudelijk niet overal eens met de nota, maar Twéé doden zijn niet genoeg! Met name de laatste twee jaren ijveren de dorpsvereniging van Maashees en de dorpsraad van Geysteren ervoor, het vrachtver keer te weren van de weg die Wanssum met Maashees verbindt. De talloze containers die per dag over deze plaatselijk zeer smalle weg, de kortste route naar de A73 zoeken, zorgen niet alleen voor een oorverdovende herrie op de verhoogde kruising in Maashees, waardoor omwonenden nood gedwongen met de ramen dicht moeten slapen maar maken boven dien het gebruik van de weg door andere weggebruikers, met name fietsers, tot een levensgevaarlijke onderneming. Enkele maanden geleden was het nog zo dat mijn echtgenote, onderweg naar Wans sum, in de bocht bij de pastorie, van de weg af werd gedrukt door een tegemoetkomende container vrachtauto. Zij kwam nog met de schrik vrij. Mijn dochter had afgelopen vrijdag minder geluk. Op weg naar haar werk in Meerlo kwam ze, terwijl ze net uit een met bomen omzoomde onoverzich telijke bocht kwam, oog in oog te staan met een vrachtauto die uit de tegenovergestelde rich ting komend, net bezig was een mevrouw op een fiets in te halen en bijgevolg voor het groot ste deel op de weghelft van mijn dochter zat. Door de vele bomen die tot pal aan de weg staan was uitwijken niet mogelijk. Door krachtig te remmen probeerde mijn dochter een frontale bot sing te voorkomen. Alléén omdat de mevrouw op de fiets, met de vrachtwagen pal naast haar, anti- beschouwt deze als een belang rijke stap. In de brief van het platform staat onder meer dat de gemeente met de nota aantoont serieus werk te willen maken van een samenwerking met de dorpsraden. 'Wanneer de raad een dorpsradenbeleid vaststelt, betekent dat een formele erken ning van dorpsraden en een ver sterking van onze positie'. 'Maar samenwerking tussen dorpsraden en gemeente regel je niet alleen door als gemeente een beleid vast te stellen, hoe belangrijk die stap ook is. Voor samenwerking is ver trouwen nodig van alle betrokken partijen en geledingen. Dat ver trouwen moet de kans krijgen te groeien'. NOTA De nota regelt vooral de relatie en afspraken tussen college en de gemeentelijke organisatie. De nota wordt nog vastgesteld door het college van burgemeester en wethouders en vervolgens voor gelegd aan de raad. De dorpsraden ciperend op het naderend gevaar, de struiken indook waardoor ze net op tijd voldoende ruimte aan de vrachtauto bood om terug te keren op eigen helft, kon mijn dochter op fortuinlijke wijze de vrachtauto ontwijken. Echter niet zonder hierbij twee bomen te schampen en een aanzienlijke averij aan de auto op te lopen. Op hetzelfde tracé waar inmid dels vele jaren geleden een ande re jonge vrouw en meer recent een jongeman uit Maashees het leven hebben gelaten zijn zowel de mevrouw op de fiets als mijn dochter ternauwernood aan een dodelijk ongeval ontsnapt. Onderzoek ter plekke wijst uit dat vrachtauto's, komend vanuit Wanssum, de as van de weg bij het ingaan van deze bocht vrijwel allemaal ruim overschrijden zelfs als er geen fietsers gepasseerd hoeven te worden. Zeer veel auto's uit de tegenovergestelde richting doen hetzelfde, vooral als ze de bocht met hoge snelheid naderen. Er zijn geen maatregelen genomen om het gevaar te beper ken. Géén snelheidsbeperking, géén inhaalverbod, géén door getrokken streep. Door de aard van de weg is het ook nauwelijks mogelijk om deze op een veilige manier geschikt te maken voor deze zwaargewichten. Hij is smal en er staan monumentale dikke bomen kort op elkaar, pal langs het asfalt. De weg is bovendien als fietsroute zeer in trek bij wielren ners en recreanten. Zonder vracht auto's is hij al méér dan gevaarlijk genoeg. Verkeersontmoedigende maatregelen zullen dan ook niet afdoende blijken te zijn. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft met haar containervervoer een logistiek probleem dat nu op zijn vanaf het begin betrokken geweest bij de beleidsontwikke ling. Eind 2005 zijn al gesprek ken gevoerd met alle dorpsraden en sleutelpersonen. De resultaten van dit overleg zijn verwerkt in de nota. Op de inhoud daarvan is nu de gezamenlijke reactie gekomen van het platform. Opmerkingen en verbeterpunten worden mee genomen in de nota en de besluit vorming. De burgemeester betreurde ook bij deze gelegenheid het gemis van een dorpsraad in Wanssum. In dat verband sprak hij zijn vertrou wen uit in de initiatiefgroep Wans sum. Deze groep bewoners heeft een avond georganiseerd onder de titel 'Tot hoever reikt mijn voor deur' voor de werving van leden voor een nieuwe dorpsraad. Deze bijeenkomst voor genodigden van verenigingen vindt plaats in samenwerking met de gemeente op woensdagavond 20 december in het gemeentehuis van Meerlo- Wanssum. een naburige gemeente wordt afgewenteld. Kennelijk zijn de twee minuten die een vracht auto op zijn tijd kan winnen als hij onderweg is naar de A73 belangrijker dan mensenlevens. Twee dorpsverenigingen vragen hier al lang en niet voor niets de aandacht voor. De talloze bijna- ongelukken van de afgelopen tijd komen in de statistieken niet voor. Ik sprak een familie die drie incidenten opsomden in het laat ste anderhalf jaar, waarbij ze zelf bijna slachtoffer werden op exact dezelfde plekken die ik hierboven heb beschreven. Met het toenemende vracht verkeer is het onder de gegeven omstandigheden niet de vraag óf er binnenkort opnieuw dodelijke slachtoffers te betreuren zijn maar wanneer. Jan Loonen, Maashees Gouverneur bezoekt haven Wanssum Gouverneur Leon Fris sen brengt op donderdag 14 december van 9.30 tot 12.30 uur een werkbezoek aan de gemeente Meerlo-Wans sum. Doel van het bezoek is een kennismaking met de gemeente en haar bestuur. De gouverneur praat tijdens zijn werkbezoek onder meer met het college van B en W en de gemeenteraad en zal van 11.30 tot 12.30 uur ook een bezoek brengen aan de haven in Wans sum. Het college van B en W wil graag met Frissen van gedach ten wisselen over de ontwikke ling van de haven in Wanssum, het leefplein in Meerlo en de dorpsontwikkelingsprogramma's (DOP's). Ook de voortgang van het dualisme, de relatie tussen de gemeente en de provincie Limburg en intergemeentelijke samenwerking komen in het gesprek met de gouverneur aan de orde. De gemeenteraad wil met Frissen vooral praten over de toekomst van de gemeente Meer lo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.R vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Jongste ondernemer van Limburg woont in Meerlo Luc van Hartingsveldt is nog maar een paar maanden zestien jaar, volgt nog een opleiding aan de Gilde Oplei dingen en mag zich al direc teur noemen van zijn eigen bedrijf Luc-It. Hij is sinds kort de jongste ondernemer in Limburg. Gespecialiseerd in computers en in het bijzon der in dienstverlening, onder steuning en verkoop van alles wat met computers te maken heeft. Mentor Van Rijswijck van de Gilde Opleidingen is trots op zijn leerlingen. "We vinden dit een heel positieve ontwikkeling. Alleen moet je als zestienjarige natuurlijk wel zorgen dat je voldoende aan dacht schenkt aan de oplei ding. Maar Luc kennende zit dat wel goed. Hij is een heel actieve en leergierige." Luc van Hartingsveldt is geen onbekende in Meerlo en omstre ken omdat hij al twee jaar zijn kennis aanwendt om dorpsgeno ten een handje te helpen als hun computer gecrasht is of de printer hapert. Gedurende de afgelopen twee jaren werkte hij samen met Pascal Thiesen (21). De twee leer den elkaar kennen op het voet balveld.Thiesen trainde de jeugd, waar Van Hartingsveldt actief was. In de kleedruimtes werd gespro ken over koetjes en kalfjes. Zo ook kwam het onderwerp computers aan de orde omdat Pascal een eigen automatiseringsbedrijfje had. Van Hartingsveldt vond dat interessant en mocht bij Thiesen in de keuken kijken. "Vanaf dat moment was ik gewonnen voor de computers", vertelt hij van achter zijn eigen bureau in de vroegere garage van zijn ouders aan de Meerlose Constantijn straat. Het werken met computers beviel hem zo goed dat hij besloot om een eigen bedrijfje te starten onder de naam Luc-IT. Zijn ouders steunden dat initiatief van harte en op zekere dag stonden Luc en vader Carel van Hartingsveldt aan de balie van de Kamer van Koop handel in Venlo. Daar keken de medewerkers even vreemd toen de jonge Luc meldde dat hij zich kwam laten inschrijven in het han delsregister als zelfstandige onder nemer. Dat was geen probleem, maar wel heel bijzonder, kreeg Luc te horen. De afgelopen vijf tien jaren was er geen inschrijving geweest van een zestienjarige. Vol gens de woordvoerder van de KvK in Venlo is Van Hartingsveldt onge twijfeld de jongste ondernemer van Limburg en mogelijk zelfs van ons land. Luc van Hartingsveldt is een bescheiden jongen die weet wat hij wil. De start van een eigen bedrijfje is, volgens hem, dan ook een logisch vervolg op de activi teiten van de afgelopen jaren. Hij volgde na de basisschool Megels- heim in Meerlo de vmbo-opleiding aan het Dendron College in Horst en sinds augustus zit hij op de Gilde Opleidingen in Venray, waar hij de opleiding informatietechno- Directeur Luc van Hartings veldt achter zijn bureau. logie volgt. Luc is een jongen die het beste leert door het zelf te doen. In het verleden haalde hij regelmatig een oudere computer uit elkaar om die vervolgens weer in elkaar te zetten.Volgens Luc van Hartingsveldt is dat de beste leer school. "Het bedrijfje sluit perfect aan bij mijn opleiding.Theorie en praktijk sluiten zo goed op elkaar aan", meent de jonge ondernemer. Hij kon gemakkelijk aan de slag omdat zijn ouders hem een ruim te gaven en een startkapitaaltje. Grote winsten zal hij in het begin nog niet maken, maar dat hoeft ook niet, vindt hij. Hij wil eerst zijn studie goed afsluiten en tussen door via zijn bedrijfje ervaringen opdoen en mensen helpen. En als er dan wat geld overblijft, wordt dat gebruikt om weer te investe ren in het eenmansbedrijfje. Meer informatie over het jonge bedrijfje staat op www.luc-it.nl. Opening nieuw bedrijf in Wanssum Morgen, vrijdag 1 december, gaat de droom van Leo Schra ven uit Blitterswijck in vervul ling met de officiële opening van zijn bedrijf LEOlac in Wanssum. Een relatief jong bedrijf, het is pas 1 november operationeel geworden in de vroegere hallen van CPB aan de Stayerhofweg in Wanssum, dat gespecialiseerd is in het coaten van schuim(producten). Ondanks het gegeven dat het een jonge en dynamische onderne ming is, beschikt het bedrijf nu al over een enorme kennis en ervaring en een aardige order portefeuille. Leo Schraven werd vijfenveertig jaar geleden geboren als zoon van de plaatselijke groen teman Schraven in Blitterswijck. Hij studeerde MTS werktuigbouw, ging aan de slag in de autoscha debranche met als specialiteit de spuiterij en kwam in 1984 in dienst van meubelfabriek Leolux in Venlo. "Een prachtig en mooi bedrijf waar ik altijd graag hebt gewerkt." En daar begon hij aan een indruk wekkende carrière. Hij werd van chef van de spuiterij, bedrijfleider coated products, manager van de nieuwe bedrijfsonderdelen en uit eindelijk algemeen bedrijfsleider productie van Leolux met zo'n 350 mensen. Enkele jaren geleden werd hij daarnaast aandeelhouder en algemeen directeur van het zusterbedrijf Antopode. Bij Leolux was hij onder andere gespeciali seerd en medeontwerper/beden ker als lakspecialist in een nieuw procédé waarmee een meubel kan worden voorzien van een sterke en elastische, waterdichte, huid. Leo Schraven is de geeste lijke vader van dit procédé. Deze meubels kun je bij wijze van spre ken in de regen zetten. Leo Schraven droomde er toen al van om ooit en eigen bedrijf te beginnen waar hij zijn creativiteit nog meer kwijt kon. Reden dat hij medio dit jaar zijn collega's van Leolux de hand gaf en op zoek ging naar een ruimte om zelf aan de slag te gaan. Tegelijkertijd heeft Leolux aan zijn relaties laten weten deze activiteit niet meer als een kernactiviteit te beschouwen en mag Schraven het patent van het coaten van schuim meenemen naar Wanssum. In de 2500 m2 grote Wanssumse hal is een productieruimte inge richt, een speciale spuiterij met enorme afzuigers en een droog ruimte. "Hier gaat het allemaal gebeuren", zegt directeur Leo Schraven van het bedrijf LEOlac. Schraven gaat zich in Wanssum verder specialiseren in het coa ten van schuimproducten. Het is de bedoeling dat in zijn bedrijf meubels, speeltoestellen, zwem baden, wanden, matrassen, water beddragers, wc-matjes en andere producten ("Je kunt het zo gek niet bedenken, of het kan") van de productieband rollen. Allemaal gemaakt van schuim en voorzien van drie deklagen die erop wor den gespoten. Het materiaal is zacht, sterk en hygiënisch en de toepassingen zijn onbeperkt, zo verzekert Schraven. OPDRACHTEN Hij heeft al verschillende leuke opdrachten in huis, zodat hij de komende tijd volop aan de slag kan. Wat doet LEOLac nu precies? Om daar antwoord op te geven is het wellicht handig dit te illustre ren met een voorbeeld: het matras. De huidige privé- en ziekenhuis matrassen kunnen vanwege de naden of ritssluitingen broei- haarden van bacteriën en schim mels. Samen met zijn Belgische compagnon Michel Marynissen is een eigen matras ontworpen. Ze namen een tien centimeter dik schuim ter grootte van een matras en coaten dit enkele keren met een speciale verf. Het procédé van LEOlac is van zodanige kwaliteit en techniek dat de coating zich als het ware als een gesloten huid om de schuimvorm vormt. En het Leo Schraven van LEOlac toont in zijn nieu w bedrijf enkele van de vele schuimproducten die gecoat zijn. mooie is dat in de coating zelfs een reukje kan worden toege voegd. "Het is werkelijk een ideaal matras geworden. Hygiënisch en allergievrijlicht Leo Schraven het product toe. En op deze manier kan het procédé van LEOlac in allerlei vormen en mogelijkheden worden toegepast. Leo Schraven is optimistisch gestemd over de kansen van zijn nieuwe onderneming. De opdrachtenportefeuille zit al redelijk goed gevuld en binnen een jaar hoopt hij tien tot vijftien mensen in dienst te hebben. Hij krijgt opdrachten van binnen huisarchitecten en vormgevers, maar ook van kinderdagverblijven, speeltuinen en uit de sportwereld. Vrijdagmiddag is om 15.00 uur de officiële opening van LEOlac, de droom van Leo Schraven. Bietenoogst met Jan en Antoon Meerlo. Foto uit het archief van de Bovee. Het paard in de 'kortekar' in toenmalige Boerenbond Meerlo. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11