Ingezonden Ontmoeting voor jongeren Dierenshow Jaarvergadering St. Christoffel Vier generaties in Venray Kurstjens Contactlenzen Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 Collecteweek PEEL EN MAAS Donderdag 9 november 2006 - Pagina 7 Speciale poli Maasziekenhuis Donderdag 16 november opent het Maasziekenhuis een speciale poli voor kinderen met het syn droom van Down. Patiëntje Hugo verricht op ludieke wijze de ope ningshandeling, waarbij hij zal worden geassisteerd door Jochem van Gelder. Jochem van Gelder is bekend van onder meer het televi sieprogramma Praatjesmakers. Als onderdeel van de opening mag Jochem alle kinderen die op het spreekuur komen een verrassing aanbieden. Adelbertvereniging Adelbert Venray houdt op maandag 13 november de derde lezing van het seizoen 2006-2007. Mevrouw Shan-Hwei Nienhuys- Cheng spreekt vanaf 20.15 uur in de Witte Hoeve over de Chinese Kunst van Steentijd tot heden. De oudste kunst, jade, brons en aarde werk in China dateert van 6000 jaar geleden, veel kunstenaars waren anonieme ambachtslieden. De schilderkunst werd ook wel beoefend door geleerden en zelfs door keizers. Alle perioden, feoda le, keizertijd, vasteland en Taiwan komen aan bod in talloze licht beelden. Dr. Nienhuys-Cheng werd geboren in Sichuan, groeide op in Taiwan en woont sinds 1972 in Nederland. Ze doceerde wiskunde en informatica aan verscheidene instellingen, meest recent de Eras mus Universiteit te Rotterdam. Ze is tevens directeur van de Chinese School te Eindhoven. Binnenkort verschijnt van haar een boek over Chinese geschiedenis en cultuur. Introducés zijn van harte welkom. Anders Sterk De Stichting Anders Sterk is een stichting voor en door ouders van kinderen met een GGZ-problema- tiek, zoals AD(H)D, autisme en aan autisme verwante stoornissen. Op dinsdag 14 november houdt de stichting een oudercontactavond. Het thema van deze avond is Het gebruik van medicatie; wat is de werking en wat zijn de bijwerkin gen? Er komt een psychiater als gastspreker om op vragen in te gaan en hier zo mogelijk duidelijk heid over te geven.Vragen kunnen van te voren worden verstuurd via emailadres info@anderssterk.nl. of per post naar Stichting Anders Sterk, p/a Bolderik 12, 5803 BP in Venray. Na de pauze is er nog een informeel gedeelte waarin ervarin gen kunnen worden uitgewisseld. De vereniging Balans en infor matiecentrum MEE is tijdens de oudercontactavond aanwezig met een stand met informatiemateri aal. De avond wordt gehouden in restaurant De Tambourin, Vincent van Goglt Instituut, in Venray van 19-30 tot 21.30 uur. Limburg, landschap letteren Het boek Limburg - landschap letteren van Uitgeverij Stichting Achterland wordt op donderdag 16 november gepresenteerd. Odile Wolfs, gedeputeerde cultuur van de Provincie Limburg, ontvangt het eerste exemplaar uit handen van directeur Jan-Paul Rosenberg van Uitgeverij Stichting Achter land. Omdat het boek teksten en foto's bevat over markante ele menten in het Limburgse Land schap, leek het de heer Rosenberg een goed idee om de presentatie te koppelen aan het 75-jarig jubi leum van Stichting het Limburgs Landschap. Het Limburgs Land schap gaat tijdens de boekpre sentatie als gastheer optreden. Omdat Chateau Neercanne een van de markante plekken uit het boek is, en omdat het kasteel het eerste cultuurmonument was dat het Limburgs Landschap onder haar hoede nam, vindt de presen tatie op deze locatie plaats. Lim burg - landschap en letteren is een literaire lofzang op Limburg. Het bestaat uit foto's van markante Limburgse plekken, afgewisseld met literaire teksten van bekende Nederlandstalige auteurs. Locaties die in het boek voorkomen zijn 'klassiekers' als het Vrijthof, semi narie Rolduc, Chemelot Geleen, historisch Thorn, Nationaal Park de Meinweg, de Venlose tuinbouw. Ook staan er onontdekte schoon heden in als de Ambeyerheide, de schaapskooi van de Berger- heide en de Limburgs-Brabantse grenspaal tussen Budel en Weert. In het boek zijn teksten opgeno men van ondermeer Jan Engel man, Leo Herberghs, Pierre Kemp, Nicolaas Beets, Hendrik van Vel- deke, Jan Hanlo, Lodewijk van Deyssel, Frans Erens, Hans van de Waarsenburg, Felix Rutten, Huub Beurskens, Ad Zuiderent, Bertus Aafjes,Ton van Reen, Jan Wolkers, Cees Noteboom en F.C.Terborgh. Wiel Kusters tekende voor de inleiding en Odile Wolfs voor het voorwoord. Het boek is te koop in de boekhandel of te bestellen via Stichting Achterland, email naar info@achterland.nl. of kijk op www.achterland.nl. Kienavond in Meerlo De Bond van Wapenbroeders afdeling Venray en omgeving houdt op dinsdag 14 november vanaf 19-30 uur een kerst-kien- avond in zaal 't Brugeind in Meer lo. Er wordt gespeeld om vlees pakketten. Introducés zijn van harte welkom. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Multifunctioneel centrum Hierbij wil ik reageren op het artikel over het Raayland College dat danst voor een wereldrecord in Peel en Maas van 2 november. In dit artikel wordt een nieuwe sporthal als droom betiteld. Het lijkt echter meer op een nacht merrie. Het is al weer 1,5 jaar geleden (april 2005) dat dhr. Waals tijdens de Nationale Sportweek aan 400 leerlingen van het Raay land beloofde dat de sporthal er binnen 3 jaar zou komen: 2006 financiën, 2007 aanbesteden en beginnen met de bouw, augustus 2008 ingebruikname. Na afloop van deze demonstratietocht, die eindigde op de stoep van het stad huis, werd een afvaardiging van de sectie LO door de heren Waals en Suylen in het gemeentehuis ont vangen en werden de afspraken nogmaals bevestigd. Maar Venray wilde meer: zo ontstond het her senspinsel van een MFC (multi functioneel centrum) waarin de sporthal dan ook werd opgeno men. Talrijke commissies werden benoemd en vele uren van over leg volgden.Voor wat de sporthal betreft, is nader onderzoek zin loos.. Bureau Oranjewoud heeft daar in het verleden in het kader van de privatisering van de sport accommodaties reeds duidelijk aangetoond dat een nieuwe sport hal noodzakelijk is (zowel voor avond- als schoolgebruik). Ook daar zat een pittig kostenplaatje aan vast. Met nieuwe wethouders en verschuivingen van functies wil men nu weer 654.000 euro uittrekken om te bekijken of het MFC wel haalbaar is. Als ze de 2,8 miljoen voor de sporthal daar maar niet voorgebruiken. De laat ste zes jaren zijn de plannen voor de hal al vaak in een vergevorderd stadium afgebroken. Koppel de bouw van de hal los van het MFC, want daar kunnen we niet op zit ten wachten. Welk college durft nu eindelijk de knoop eens door te hakken en de hal te bouwen, zodat leerlingen via een veilige oversteek naar de overkant van de Zuidsingel kunnen gaan en niet meer met hele klassen kriskras door Venray behoeven te fietsen naar gymzalen die onvoldoende zijn ingericht voor het voortge zet onderwijs, of moeten er eerst ernstige ongelukken gebeuren? College Venray, politieke groepe ringen kom over de brug. Nu het Raayland College donderdag 16 november om 11.15 uur danst om mee te werken aan een nieuw wereldrecord kunnen burgemees ters na de actie een intentieverkla ring ondertekenen waarin zij toe zeggen te gaan werken aan lokaal beweegbeleid. Kom op mijnheer Waals, zet die handtekening onder de goedkeuring van die nieuwe sporthal, zodat datgene wat beloofd is, ook daadwerkelijk wordt uitgevoerd binnen de afge sproken tijdsplanning. Met spor tieve groeten van Gerard Loeffen. Mooi Meegenomen Nou, mooie actie Mooi Meege nomen, die de gemeente Venray met veel poespas is gestart. Ben ik tot driemaal toe voor niets naar die terminal gefietst met tassen vol petflesjes en blikjes; doen ze het niet! En nu zijn ze wel open, maar werken ze nóg niet! Je mag wel de flesjes en blikjes inleve ren door ze in speciale tonnen te deponeren, maar waar blijft de bon waar ik recht op heb om mee te doen aan de beloofde verloting van een minuut gratis boodschap pen doen of en voedselpakket? Nergens! Bedankt voor de moeite. Ik vind het echt pet, naadje pet welteverstaan! H. Gijsberts, Venray Drugsbeleid Drugsbeleid heeft gefaald. Dat zegt Gerrit Lemmens van Lokaal Aktief in Peel en Maas van 2 november. En daar is geen speld tussen te krijgen. Het col lege weet daarop te melden, dat er een samenwerkingovereen- komst is gesloten met een aantal gemeenten in de regio. De bedoe ling is meer op te treden tegen de drugshandel buiten de twee coffeeshops. Wat een dooddoe ner. Die afspraak was in Venray al gemaakt in het gedoogbeleid rond die twee shops. En wat is daarvan terechtgekomen? Niets. Sterker nog, de situatie is alleen maar veel erger geworden. Het gedoogbe leid voor de coffeeshops was er toch op gericht om meer zicht op de problemen te krijgen? Nou, zie hier het resultaat. Mensen in mijn omgeving (Langstraat/Hen- seniusstraat) gaan nog maar bij hoge uitzondering 's avonds over straat en zeker niet alleen. Maar de problemen zijn niet alleen in het centrum te constateren. Op veel obscure plaatsen in de andere wijken is van alles volop te koop. Zoals bijvoorbeeld de parkeer plaats bij het ziekenhuis, rond het Raayland College, rond het gras veld bij de Grote Kerk en gedeel ten van de wijken Veltum en Brug- ske. En dat is maar een summiere opsomming. Als je bedenkt, dat volgens een opgave uit 1999 (de nota drugsbeleid van de gemeente Venray) het percentage heroï negebruikers in onze gemeente hoger is dan het landelijk gemid delde, zou je toch verwachten, dat het handhaven en optreden in deze zaak alle prioriteit verdient. Dat wordt dus beloofd, maar wat komt daarvan terecht? Ik heb daar een hard hoofd in. Zeker zal in het begin wat extra aandacht wor den geschonken aan de illegale handel. Maar door het gebrek aan mankracht bij de politie zullen deze goede bedoelingen op korte termijn stranden. Wellicht een kleine stap in de goede richting is de openingstijden van de horeca terug te brengen op een normaal niveau en niet meer onbeperkt. Op die manier houd je de mensen van de straat. Ik ben mij bewust, dat dit een cynisch stukje is, maar daar is alle reden voor. Geef de lokale overheid de kans om hun beloften na te komen, maar dat kan men slechts hopen. Will de Groot,Venray Kenteken graveren Bij sportcentrum De Sprank in Venray wordt zaterdag 11 novem ber van 10.00 tot 16.00 uur de mogelijk geboden de voorruit van de auto te laten inspecteren op kleine beschadigingen. Deze kun nen indien mogelijk ter plaatse worden gerepareerd. Een kleine beschadiging kan door allerlei invloeden van buitenaf gaan door scheuren. Een ruitreparatie is vanaf WA+ geheel gratis, dus geen eigen risico en geen aantasting van no-claim.Wel de groene kaart of polis meebrengen voor de juis te gegevens. De regeling geldt niet voor Centraal Beheer-verzekerden. Men kan hier tevens terecht voor kenteken graveren tegen autodief stal voor vijftien euro per auto worden alle ruiten voorzien van een onuitwisbaar kentekennum mer. Deze methode wordt aanbe volen door onder andere verze keringsmaatschappijen, politie en ANWB Het is niet nodig om een afspraak te maken. Aanbevolen door specialisten! Afgelopen vrijdag is in de Schouwburg Venray een cheque uitgereikt van 5000 euro club die in samenwerking met de GGW de Peel het fundraise concert Air 4 care hebben voor de mantelzorgers in Venray. georganiseerd. Er is nog voor ongeveer 30 mantelzorgers plaats om aan te schuiven bij de De mantelzorgers wordt op 11 november een brunch aangeboden namens de Rotary brunch, aanmeldingen via Synthese in Venray. Cabaret in Gryphus In het Vierlingsbeekse jonge rencentrum Gryphus geeft op vrijdag 17 november Lambert-Jan Koops een cabaretvoorstelling. Hij brengtt deze avond zijn eer ste avondvullende voorstelling Dedemsvaart, Uw Aandacht Waard. Je zult toch maar in Dedemsvaart geboren worden. Achteraf gezien een goede start want er is daar zo weinig te doen, dat je als kind een goede fantasie gaat ontwik kelen om de stilte te overleven. Het begon voor Koops pas alle maal echt met het winnen van de eerste Culture Comedy Award. De jury formuleerde het aldus: 'Gestileerde razernij van een hooligan met een hart van goud, gebracht op het ritme van Oasis, The Strokes en Johnny Rotten, die op geniale wijze speelt met de problemen die de moderne mens dagelijks moet zien te over winnen.' Koops' grote doorbraak kwam bij de tweede editie van Hard Gelach bij Radio 3FM. Als taaifenomeen met het Oost-Neder landse accent wordt hij wel gezien als de mogelijk waardige opvolger van Herman Finkers. De humor en timing komen al aardig dicht in de buurt. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. Het optreden van Koops begint om 21.00 uur. Voor deze voorstelling zijn kaarten te reserveren via tel. (0478)631802 of (0478)630508. Reserveren via internet is mogelijk op www. gryphus.nl. Duizenden vrijwilligers van de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK) gaan binnenkort op pad om geld in te zamelen voor kinderen met een handicap. Zij doen dat in het kader van de nationale col lecteweek van de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK), van 13 tot en met 18 november. Met de opbrengst helpt de NSGK kinderen en jonge ren met een handicap om zo vol waardig mogelijk te kunnen leven. Het is de vijfde keer dat de NSGK collecteert. Kinderen en jongeren met een handicap willen graag gewoon meedoen, net als hun leeftijdgenootjes. Daarvoor zijn vaak veel extra aanpassingen, zorg en begeleiding nodig. De NSGK helpt, bijvoorbeeld met speciale vakanties, aangepaste speelplaat sen en kleinschalige woonvormen. Zodat ze met hun beperking toch gewoon kind kunnen zijn. Dat kan allemaal dankzij de inzet van dui zenden vrijwilligers, die kinderen met een handicap een warm hart toedragen en zich daar belange loos voor inzetten. Dit jaar is de vijfde NSGK-collecte. De eerste was in 2002, met ongeveer 500 collectanten.Vorig jaar waren er al bijna 4500 vrijwilligers die samen ongeveer 300.000 euro inzamel den, een prachtige opbrengst. En dit jaar gaan naar schatting 7000 collectanten op pad, verdeeld over 360 gemeentes. Wie des ondanks geen collectant aan de deur krijgt, kan ook een bijdrage overmaken op giro 552000 van de NSGK te Amsterdam. De NSGK komt al sinds 1950 op voor kinde ren en jongeren met een handicap in Nederland. De stichting is onaf hankelijk en kan haar werk doen dankzij donateurs en vrijwilligers. De NSGK is in het bezit van het CBF-keurmerk. Dit garandeert dat ze op een verantwoorde manier omgaat met de giften die zij ont vangt. Meer informatie staat op www.nsgk.nl. Het GGZ Noord- en Midden Limburg houdt ontmoetingsbij eenkomsten voor jongeren van ongeveer veertien tot achttien jaar van wie een ouder psychiatri sche en/of verslavingsproblemen heeft. Als een vader of moeder psychiatrische problemen en/of last heeft van een verslaving is dat voor de ouder, maar ook voor de kinderen in het gezin niet gemak kelijk. Ofschoon de meeste ouders proberen te vermijden dat zij met hun problemen de kinderen belas ten, merken de meeste kinderen toch dat het niet zo goed gaat met hun vader of moeder. Zeker als hun vader of moeder opgenomen moet worden of niet in staat is de normale zorg te bieden die kinde ren nodig hebben. De problemen van de ouder kunnen de sfeer in het gezin dan behoorlijk beïn vloeden. Kinderen kunnen daar best een tijdje tegen, maar als de problemen groter worden of lan ger duren kunnen kinderen zelf psychische problemen krijgen. Het KOPP/KVO preventiepro gramma (Kinderen van Ouders met Psychiatrische Problemen en Kinderen van Verslaafde Ouders) van de GGZ Noord- en Midden- Limburg wil zowel ouders als kin deren die te maken hebben met deze omstandigheden een extra steuntje in de rug bieden. Daarom houdt het GGZ ondermeer maan delijkse ontmoetingsbijeenkom sten. Tijdens deze ontmoetings bijeenkomsten treffen jongeren lotgenoten, ervaren ze dat ze niet de enige zijn en worden ze geholpen met allerlei vragen die ze hebben over de situatie thuis en hoe daarmee om te gaan. De ontmoetingsbijeenkomsten wor den iedere laatste donderdag van de maand van 18.30 tot 20.30 uur gehouden in Venlo. De data zijn donderdag 30 november en don derdag 21 december. Voor meer informatie en aan melding kan men contact opne men met Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tel. (0478)527066 of emaü igg@ ggznml.nl KSV Venray houdt in het week einde van 11 en 12 november een kleindierententoonstelling in de voormalige Allers DAF garage aan de Maasheseweg in Venray. Er zijn oorspronkelijke rassen aanwezig in de diergroepen kippen, siervo- gels, watervogels, duiven en konij nen. Ook zijn er leden met hun kampioensdieren aanwezig. Dit zijn de watervogels van Jo Hee- sen, de kringduiven van Herman Strijbos, duiven en dwerghoen ders van Huub de Bruin, Piet Bot- den met oorspronkelijke duiven, de Antwerpse baardkrielen van Harry Verrijdt en Herman Verrijdt met het beste konijn en de beste rijnlanders. Ook is er een wed strijd voor de jeugd. De leerlingen van zes basisscholen in Venray is gevraagd ieder een fabeldier te tekenen en de show te verfraaien. De tekeningen worden door kun stenaars van ateliers Germalein uit Hegelsom gejureerd. Er zijn drie leeftijdsgroepen; tot en met zes jaar, zeven tot en met negen jaar en tien tot en met twaalf jaar. Voor de tien beste tekeningen zijn er in elke leeftijdsgroep prijzen te winnen. De prijsuitreiking wordt op zondagmiddag tijdens de ten toonstelling gehouden. Borstvoeding De Vereniging Borstvoeding Natuurlijk Venray houdt op don derdag 9 november van 20.00 tot 22.00 uur een thema-avond voor voedende moeders. Het eer ste deel van de avond gaat over borstvoeding in combinatie met bijvoeding. Aan bod komt onder andere: wat is het beste moment om te starten met bijvoeding, wat is de waarde van borstvoeding na zes maanden en wat houdt de Rapleymethode in. Tijdens het tweede deel van de avond kunnen algemene vragen over borstvoe ding gesteld worden en is er tijd voor een gezellig praatje. Opge ven kan bij Monique Hendriks via tel. (0478)585895. Expositie Anna Maria van Gemert Anna Maria van Gemert expo seert in de hal van het kantoor van Wonen Venray in Venray. De expo sitie wordt gehouden tot en met 1 januari 2007. De openingstijden zijn van maandag tot en met don derdag van 8.30 tot 17.00 uur en op vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. In haar werken, welke bestaan uit aquarellen en mandala's, verbindt Van Gemert sfeer en realiteit. Op vrijdagmiddag 10 november laat de kunstenares zien hoe ze omgaat met haar schildertechniek, hoe ze een persoonlijk afgestemde engel voor de bezoekers schildert en geeft informatie over de schilder workshop die begin volgend jaar wordt gegeven. Tussen 13.00 en 17.00 uur is men van harte wel kom bij Carma aan de Kempweg 2A in Venray. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. (0478)583272 of kijk op www.annamariavange- mert.nl. Carnaval met De Bliekers In het gemeenschapshuis in Maashees wordt zaterdag 11 november volgens de traditie het startschot voor de carnaval van De Bliekers gegeven. Tijdens deze avond treden prins Patrick en zijn adjudant Mare officieel af. Ver der staat de avond geheel in het teken staan van hypnose. Er is een uiterst professionele hypnotiseer ingeschakeld die de gehele avond zijn vakmanschap gaat tonen. Motortocht MTC2004you De enige motortoerclub van Venray en omgeving, MTC2004you, bestaat bijna drie jaar. Het ledenaantal is vrijwel con stant gebleven. Het zou natuurlijk geweldig zijn als er nog enthou siaste motorrijders zijn die zich aan willen sluit bij de club. Het afgelopen jaar heeft vol gezeten met activiteiten en er staan nog een paar activiteiten voor dit jaar gepland. Clubavonden, thema avonden, toerritten, weekendjes weg, etc. Iedere eerste vrijdag van de maand is er een clubavond in café de Evenaar. Onlangs is er door één van de leden een infor matieve avond georganiseerd bij het verkeerhandhavingsteam Limburg Noord van de regionale politie. Vanuit de club zijn er twee weekenden georganiseerd. Een driedaagse tocht naar en in het Teutoborgerwald en een wekend in Luxemburg. En natuurlijk zijn er verschillende toerritten gehou den en vindt de afsluitende oriën- tatierit op zaterdag 11 november plaats. Zie voor meer informatie www.mtc2004you.nl Gymnastiekvereniging St. Christoffel houdt op maandag 27 november de algemene leden vergadering. Deze vergadering is toegankelijk voor alle leden vanaf veertien jaar. Naast de gebruikelijke vaste agendapunten worden ook de jubilarissen gehuldigd. Naast de 12,5-jarige jubilarissen wordt ook Theo Marcellis die 25 jaar lid is gehuldigd. Marcellis is ook 25 jaar bestuurslid en 25 jaar penning meester van de vereniging. Tevens wordt afscheid genomen van Op de foto mevrouw Flinsen- berg (rechts) en Marius Albers. Jenny en Jos. Verder is afgelopen zaterdag de hoofdprijs uitgereikt aan mevrouw Flinsenberg. Zij is de trotse eigenares geworden van de fiets. De winnende nummers zijn verder: 3308-2794-2951-2792- 1844-3230-2131-1175-942-3983- 1049-443-3793- Winnaars kunnen tussen 18.30 en 19-30 uur contact opnemen met Marius Albers, tele foon 0478-587179 Wat is ze ontzettend trots, Jo Wijnhoven uit Venray. Ze is sinds kort de gelukkige overgrootmoe der van Feye Hermsen die onlangs is geboren. Uiteraard staan op deze foto van vier generaties in Venray ook moeder Nancy Herm sen en oma Christa Vermeulen. Contactlenzen met een leesdeel dubbelfocus contactlenzen Vraag uitgebreide documentatie aan: Noorderhof 20 - Venray - T: 0478 - 550630 5000 euro voor mantelzorgers

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7