Gemeente Venray Wethouder Heidens in China Afslag Deurneseweg-Leunseweg drie weken dicht Openbare bekendmakingen Collecte Masterplan Loobeekdal voorbeeldproject voor minister Veerman Blikvangers verdwijnen Deze week Evenementen Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Vanaf maandag 20 november is de afrit van de Deurneseweg (N270) naar de Leunseweg afgesloten voor alle verkeer. De afrit wordt uitgebreid met een afslag naar het nieuwe bedrijventerrein De Brier. Tegelijkertijd met de werk zaamheden wordt de straatverlichting ter plaatse uitgebreid. De maximale snelheid wordt teruggebracht naar 50 kilometer per uur. Het verkeer vanuit Wanssum naar het centrum en Leunen wordt doorgeleid naar de afslag van de Langstraat en Zuidsingel en kan van daaruit de weg vervolgen. Enige toename van verkeer en daarmee wat overlast op deze wegen is onvermijdelijk. De werkzaamheden gaan ongeveer drie weken duren, afhankelijk van de weersomstandigheden. Beleidsregels Vastgesteld Verordeningen Gewijzigd Bouwplannen Aangevraagd Uniforme Openbare Voorbereidingsprocedure Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Meldingen Besluiten Met de invoering van de nieuwe VIP- terminals voor blik en petflessen verdwijnen alle blikvangers in de gemeente Venray. Deze worden in de week van 13 november verwijderd. Uw blik kunt u voortaan dus naar de VIP-terminals brengen. Donderdag 9 november 2006 - Pagina 18 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 45 Wethouder Lei Heidens is van 7 tot 14 oktober voor 'economi sche zaken' naar China geweest. Samen met 23 ondernemers, kenniswerkers en bestuurders uit Limburg bezocht hij Beijing en Shanghai. De reis had als doel China te leren kennen en contacten te leggen. Zo keek Lei Heidens concreet naar mogelijkheden tot samenwerking. Bijvoorbeeld voor zogenoemde agroparcs en de automobielindu strie. Hierin ziet hij voor de logistiek en distributie wel kansen: "Het is bijvoorbeeld goedkoper om de eind- assemblage van grotere consumen tenproducten, zoals auto's voor de Europese markt, ook in Europa te concentreren. Daar, en op het gebied van agribusiness liggen kansen voor de regio. Maar het is een zaak van lange adem." Netwerken De wethouder bezocht China als vertegenwoordiger van Greenport Venlo. Dit is een netwerk waarin ondernemers, provincie Limburg, gemeenten en kennisinstellingen samenwerken aan innovaties in de agrosector. De Limburgse delegatie bestond onder andere uit de gedeputeerden Eurlings en Driessen, vertegenwoordigers van KnowHouse, de Universiteit Wage- ningen, Transforum, Liof, Syntens, de LLTB en een aantal ondernemers waaronder Martin Houben (Hou- bensteyn), Jan Janssen (SaWeCo) en Pierre Nijsen (Nijsen Granico). Greenport brengt niet alleen kennis maar haalt ook kennis, in China bijvoorbeeld over voedsel, gezond heid en cultuur. Succesvol De deelnemers vonden de reis over het algemeen succesvol: de doelstellingen 'China leren kennen' en 'netwerk versterken' zijn zeker gehaald. Het bleek moeilijker dan verwacht om ook concrete contacten met bedrijven te leggen. Daarom dringen de deelnemers aan op goed georganiseerde follow-up, zowel naar China als gericht op verdere ontwikkeling van het netwerk. Op 12 oktober werd het boek Veranderend land aangeboden aan Minister Veerman. Daarmee startte een landelijke promotie campagne voor de Reconstructie van het buitengebied. Het boek geeft bewoners, overheden en betrokken partijen in het buiten gebied een handreiking voor een succesvolle uitvoering van het Reconstructieplan. In het boek zijn tien voorbeeldprojecten op genomen. Het Masterplan Loo beekdal van gemeente Venray is er daar één van. De Reconstructie is een landelijke ontwikkeling, gebaseerd op de Reconstructiewet. De Reconstructie is opgezet om de verschillende func ties in het landelijk gebied - natuur, landbouw, recreatie, water en cultuur - met elkaar te verster ken. De juiste functies moeten dus op de juiste plek komen. Dat vraagt om keuzes en het maken van slimme combinaties. Keuzes vastgelegd In het Masterplan Loobeekdal wordt dit gedaan. Samen met de betrok ken partijen worden keuzes - tot op functieniveau - voor de toekomstige inrichting van het Loobeekgebied gemaakt. Die functies worden vast gelegd. Daarnaast worden, ook samen met de betrokkenen, projec ten vastgelegd in een uitvoerings programma en een gebiedsconve- nant. Zo worden tussen partijen Presentatie van het Reconstructieboek aan minister Veerman door wethouder Teunissen (uiterst rechts) en Gea Melis (midden voor) van de gemeente Venray en de betrokkenen van de overige projec ten in het boek. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende beleidsregel vastgesteld: - Beleidsregel Kermis. In deze beleidsregels heeft het college van Burgemeester en Wethouders aangegeven hoe het omgaat met de organisatie van de kermis Venray centrum en de kermissen in de kerkdorpen. De beleidsregel is op 1 november 2006 in werking getreden en ligt ter inzage. - Bouwverordening van de gemeente Venray De wijzigingen betreffen: - Eerste stap tot actualisering van de brandveiligheidsvoorschriften. Deze voorschriften zullen binnenkort in een volgende wijziging nog verder worden aangepast. - Opname van regels tot onderzoek naar met asbest vermengd puin in de bodem. - Regels om het toezicht en de mogelijkheid tot optreden te vergemakkelijken bij onaan vaardbare situaties van kamerverhuur en huisvesting van buitenlandse werknemers. De gemeenteraad heeft deze verordening op 31 oktober 2006 gewijzigd. De wijzigingen treden op de 6e dag na de bekendmaking in werking. U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden gedurende vier weken inzien. Bouwvergunningen - Mgr. Nolensstraat 1 - vergroten woning (nr. ba060546) - Twistweg 2 - mestsilo (nr. ba060547) - Stationsweg 146 - vergroten woning (nr. ba060548) - Nieuweind 22 - vergroten woning (nr. ba060549) - Brugpas 27a - vergroten woning (nr. ba060550) - Merseloseweg 147a - zwembad (nr. ba060551) - Houbenweg 1 - woning/garage/berging (nr. ba060552) - Lemmenweg 1 - berging/hobbyruimte (nr. ba060553) - Veulenseweg 8a - vergroten woning (nr. ba060554) - Grotestraat 56 - veranderen voor- en zijgevel (nr. ba060555) - Engelenstraat 35 - vergroten woning (nr. ba060556). Sloopvergunningen - Houbenweg 1 - woning/garage/berging (nr. slp060056) - Lemmenweg 1 - berging/stalruimte (nr. slp060057) - Op de Ries 2 - bakhuis/varkenshok (nr. slp060058). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voor bereidingsprocedure, medewerking te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - B.P. De Hulst II - bedrijfsgebouw (nr. ba060370). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 10 november 2006 t/m 21 december 2006 (zes weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd vooreen gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Joke Smitstraat 56 - carport (nr. ba060466, verzenddatum 31/10) - Henseniusstraat 3 - verbouwen pand (nr. ba060453, verzenddatum 01/11) - Vloetweg 2 - zadeldak op garage (nr. ba060516, verzenddatum 01/11) - Overbroekseweg 4 - veranderen woning (nr. ba060495, verzenddatum 02/11) - Veulenseweg 16 - terrasoverkapping (nr. ba060486, verzenddatum 02/11) - Hoogheidseweg 6 - woning (nr. ba060448, verzenddatum 02/11) - Ripseweg 1 - vier lichtmasten (nr. ba060444, verzenddatum 02/11) - Oude Oostrumseweg 12 - vestiging detailhandel (nr. ink0603815, verzenddatum 01/11). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - Kleefkruid 6 - vergroten woning (nr. ba060422) - Kroonkruid 38 - vergroten woning (nr. ba060384) - Prins Bernhardstraat 29 - vergroten berging (nr. ba060378) - Minister Charles Ruysstraat 12 - vergroten woning (nr. ba060429) - Korte Drilweg 4 - woning (nr. ba060389) - Wanssumseweg 15 - veranderen woning (nr. ba060421). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbescherming mogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. - Vlierstraat - 7 haagbeuken, herplant 7 bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 10 november 2006 tot en met 21 december 2006 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen/Verleend. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Veulenseweg 61 te Veulen - De Bokkesprong vof, Veulenseweg 61, 5814 AB te Veulen, voor het verplaatsen van een mestplaat. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 10 november 2006 tot en met 21 de cember 2006 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum be zwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voorde inrichting gelegen aan: - Spurkt 12 te Smakt - een revisievergunning te verlenen aan M.J.G. van de Winkel, Spurkt 12, 5817 AJ te Smakt voor een varkensfokkerij en vleesvarkenshouderij met bloembollenteelt; - Zuivelweg 2E te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan Agerland BV, Leveroyse- weg 9, 6093 ZH te Heythuysen voor het uitbreiden en wijzigen van de Boerenbondwinkel. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 10 november 2006 t/m 21 december 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 9 november 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray afspraken gemaakt én vastgelegd, inclusief een harde financiële para graaf. Het totale programma levert een meerwaarde voor de ontwik keling van het gebied. De integrale manier van werken, het trekker schap en de verantwoordelijkheid die de gemeente voor dit project op zich neemt, zijn uniek in de ont wikkeling van het platteland van Nederland. 11 en 12 nov. - Kleindieren- tentoonstelling, Maasheseweg 87a 12 nov. - Dichter Tonnus Oosterhoff om 11.30 uur in het Theehuis, Odapark (Literair Café) 5 t/m 11 nov. - Stichting Alzheimer Nederland Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, Gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 18