Gemeente Venray Nieuwe prestatieafspraken met Wonen Venray Veelgestelde vragen over de Wmo Nieuw verkeers- en vervoersbeleid Begroting 2007 vastgesteld Stemmen op 22 november Reconstructie Vlierstraat Kadaster informatie opvragen? www.venray.nl bij 'digitale balie' PEEL EN MAAS Venray is op de goede weg wat verkeersveiligheid en bereikbaarheid betreft. Om dit zo te houden zijn in het nieuwe verkeers- en vervoersplan doelstellin gen opgenomen die de bestaande situatie de komende jaren verder kunnen verbeteren. Tot 2015 is de gemeente onder meer het volgende van plan: - doorgaan met het instellen van 30 km-zones - goede bereikbaarheid regelen voor nieuwe woonwijken en bedrijventerreinen - studie naar het verkeer en de parkeerproblematiek in het centrum om het centrum aantrekkelijk en bereikbaar te houden - meer aandacht voor de verkeersveiligheid in de kerkdorpen en het buiten gebied - verbeteren van de luchtkwaliteit, bijvoorbeeld door het weren van vracht wagens in de dorpen - voortzetting van het 'Duurzaam Veilig'-beleid van de afgelopen jaren. Het nieuwe verkeers- en vervoersplan ligt tot en met 14 december ter inzage bij de balie van het gemeentehuis. Openingstijden Week 46 Gemeentehuis *V> Venray, focus op mensen Donderdag 16 november 2006 - Pagina 15 Bwniiiniui 1. Wat is de Wmo? De Wmo is een wet: de Wet maatschappelijke ondersteuning. De wet maakt gemeenten verantwoordelijk voor maatschappelijke ondersteu ning. Hieronder vallen bijvoorbeeld: - sociaal cultureel werk, zoals buurthuizen en subsidies aan verenigingen, leefbaarheid in wijken en dorpen - ondersteuning van mantelzorgers en vrijwilligers - hulp aan mensen die hulp nodig hebben in het dagelijks leven, zoals een aanpassing aan een woning of een rolstoel. 2. Ik heb nu huishoudelijke hulp. Mag ik die houden? Hulp bij het huishouden wordt tot 31 december 2006 verzorgd en vergoed uit de AWBZ. Daarna uit de Wmo. Vanaf dat moment regelt de gemeente de hulp bij het huishouden. U heeft een brief gehad van de gemeente waarin beschreven staat wat er voor u gaat veranderen. 3. Wat is het verschil tussen huishoudelijke verzorging en persoonlijke verzorging? - Huishoudelijke verzorging is de hulp die u krijgt in uw huishouden. Denk bijvoorbeeld aan de afwas doen, het eten koken, wassen en strijken, stofzuigen en de ramen wassen. In 2006 krijgt u huishoude lijke verzorging nog vergoed uit de AWBZ door uw zorgverzekeraar. Vanaf 2007 valt deze hulp onder de Wmo. Huishoudelijke verzorging vraagt u met ingang van 1 januari 2007 aan bij de gemeente. - Persoonlijke verzorging is de hulp die u krijgt voor uzelf. Denk bijvoor beeld aan hulp bij het opstaan, douchen, scheren, opmaken, aankleden. Persoonlijke verzorging krijgt u vergoed uit de AWBZ en dat blijft in 2007 zo. Deze hulp valt niet onder de Wmo. Kijk ook op www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl De gemeenteraad en de raads commissies hebben de afgelo pen weken vergaderd over de programmabegroting 2007. Op dinsdag 7 november heeft de raad de begroting 2007 vast gesteld. Het college had in de begroting voorgesteld om de toeristenbelasting voor 2007 te verhogen van 0,65 naar C 0,85 per overnachting. Hiermee was de raad het echter niet eens. De verhoging is nu beperkt tot C 0,05 inflatiecorrectie. Wel wordt vanaf 2007 ook toeristenbelasting geheven over de overnachtingen van buitenlandse werknemers. Aanvullende verzoeken Daarnaast heeft de raad nog enkele aanvullingen gedaan op de voor stellen van het college. Zo gaat het college bijvoorbeeld onderzoeken of het mogelijk is de knelpunten op het gebied van openbare verlichting versneld op te lossen, en wil de raad inzicht in de extra capaciteitsbehoef te van de ambtelijke organisatie om het collegeprogramma te realiseren. Verder gaat het college onderzoeken wat de financiële consequenties zijn als de parkeertarieven de komende jaren met niet meer dan het infla tiepercentage worden verhoogd. De raad heeft het college ook opgedragen om het beleid rondom de huisvesting van buitenlandse werknemers goed te regelen, en om een plan van aanpak op te stellen om de herinrichting van het Venrayse centrum vóór het einde van deze raadsperiode af te ronden. Tenslotte heeft de raad besloten dat er voor het haalbaarheidsonderzoek naar het multifunctioneel centrum voor lopig niet meer dan 300.000 euro beschikbaar is. De raad vindt dat het college eerst met een goede onderbouwing voor aanvullende middelen moet komen. Nu de raad de begroting heeft vast gesteld, kan het college aan de slag met het voorbereiden en het uitvoe ren van het beleid voor 2007. Op 22 november zijn de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Als u stemgerechtigd bent dan heeft u een stempas en een kandidatenlijst thuisgestuurd gekregen. Op de achterkant van deze kandidatenlijst vindt u alle namen en adressen van alle stemlokalen in Venray. Neem bij het stemmen naast uw stempas ook een identiteitsbewijs mee (bijvoorbeeld paspoort, identiteitskaart of rijbewijs). De voor zitter van het stembureau kan u hierom vragen. Stemmen op een ander stembureau Op de stempas staan de gegevens van het stemlokaal vermeld waar u uw stem kunt uitbrengen. Maar als u uw stem in een ander stemlokaal in de gemeente Venray wilt uitbrengen dan kan dat ook, met dezelfde stempas. U hoeft daarvoor dus niets te regelen. Stempas kwijt? Als u uw stempas kwijt bent dan kunt u tot uiterlijk 21 november, 17.00 uur een vervangende stempas aanvragen bij de afdeling Publieksdiensten. Hier voor moet u persoonlijk aan de balie in het gemeentehuis komen met uw geldige legitimatiebewijs. Mocht u alsnog uw oude stempas terugvinden dan kunt u daarmee niet stemmen; dat kan alleen met de nieuwe stempas. Stemmen in een andere gemeente Als u op 22 november in een andere gemeente wilt gaan stemmen dan heeft u een kiezerspas nodig. Deze kunt u mondeling aanvragen tot en met 17 november. U moet hiervoor naar het gemeentehuis komen met uw stem pas en een geldig legitimatiebewijs. Uw stempas wordt dan omgezet in een kiezerspas waarmee u in iedere gemeente in Nederland kunt stemmen. Iemand anders laten stemmen Als u op de dag van de verkiezingen niet in de gelegenheid bent om zelf uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders een volmacht geven. Deze persoon mag dan namens u uw stem uitbrengen. Op de achterzijde van uw stempas kunt u de naam invullen van degene (gemachtigde) die voor u gaat stemmen. De gemachtigde kan iedereen zijn die in Venray woont en ook een stempas heeft ontvangen. Van belang is wel dat de gemachtigde niet meer dan twee machtigingen heeft aangenomen en de volmachtstem gelijktijdig met de eigen stem uitbrengt. Stemlokalen voor minder valide mensen Bijna alle stembureaus in Venray zijn geschikt voor minder valide kiezers. Wel zijn er twee stemlokalen die 'het beste' zijn voor wat betreft toeganke lijkheid en bereikbaarheid. Dit zijn: verzorgingshuis Beukenrode, gelegen aan de Beukenlaan 1 en wijkcentrum 't Stekske op de Kruidenlaan 161, beide in Venray. Stemmen op het station, Raayland College en in het ziekenhuis Net als bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen maken we weer gebruik van een mobiel stembureau. U kunt gaan stemmen op drie verschillende locaties: op het station in Oostrum, het ziekenhuis en het Raayland College. Hieronder leest u wanneer het mobiele stembureau waar staat: van 07.00 uur tot 09.30 uur NS-station, Stationsweg 213, Oostrum van 10.00 uur tot 12.00 uur Ziekenhuis Venray (VieCuri), Merseloseweg 130, Venray van 12.30 uur tot 14.30 uur Raayland College, Leunseweg 6, Venray van 15.00 uur tot 19.00 uur NS-station, Stationsweg 213, Oostrum. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft ingestemd met het voorstel tot reconstruc tie van de Vlierstraat. Deze is nodig omdat de Vlierstraat op dit moment te smal is voor een goede verkeersdoorstroming. Ook de slechte staat van het trottoir en de huidige boom soort zijn aanleiding voor een reconstructie. Qua ontwerp sluit de Vlierstraat straks naadloos aan op de aangrenzende Oude Oostrumseweg. Na goedkeuring van het bouwplan voor de appartementen aan de Vlierstraat heeft een aanpassing van de zogeheten 'parkeernorm' plaatsgevonden. Dit is het vastge stelde aantal parkeerplaatsen dat er per woning moet zijn. Om aan de norm te voldoen zijn er in 2005 alsnog 17 extra parkeerplaatsen in de Vlierstraat ingepast. Daarvoor was een versmalling van de rijbaan noodzakelijk. De huidige breedte van de weg belemmert een goede en veilige verkeersdoorstroming. Ook wordt in de Vlierstraat de wettelijke door- rijhoogte van vier meter onder de bestaande bomen (Haagbeuken) niet meer gehaald. Hierdoor zijn alle bomen beschadigd door vrachtwa gens. Het zogenaamde opsnoeien van de takken is geen optie omdat van de kroonvorm van de boom dan weinig over blijft. Verder is het trottoir in slechte staat en op korte termijn aan vervanging toe. Het college van B en W heeft dan ook gekozen voor het tegelijk uit voeren van de verbreding van de rijbaan, opknappen van het trottoir en vervanging van de bestaande bomen. Voor de bomen is inmiddels een kapvergunning aangevraagd. Het voorstel wordt 19 december behandeld in de gemeenteraad om dat zij het plan moeten goedkeuren en geld beschikbaar moeten stellen. Woensdag 8 november hebben de gemeente en Wonen Venray nieuwe prestatieafspraken onder tekend voor de periode 2007- 2010. De afspraken gaan over onderwerpen als nieuwbouw, herstructurering, woningen voor starters en ouderen, maatschap pelijke voorzieningen, maar ook over de leefbaarheid in de wijken en dorpen. In de afspraken heeft nieuwbouw van sociale huurwoningen een cen trale plaats gekregen. De afgelopen jaren is de wachttijd voor deze woningen flink toegenomen. Van gemiddeld 1,7 jaar in 2004 naar 2,5 jaar in 2006. Dit vinden zowel de gemeente als Wonen Venray veel te lang. Beide partijen willen daarom de wachttijd in de periode 2007-2010 terugbrengen naar 1,5 jaar. Om dit voor elkaar te krij gen zijn meer sociale huurwoningen nodig. Daarom is afgesproken om nog eens 175 extra woningen te bouwen. Bij de te bouwen woningen wordt ook rekening gehouden met de woningbehoefte van starters en ouderen. Er moeten niet alleen nieuwe woning en gebouwen worden, ook in de bestaande woningvoorraad wordt geïnvesteerd. Daarom wordt in 2007 een uitvoeringsprogramma voor de wijk West opgesteld. Leefbaarheid vergroten Een ander belangrijk onderwerp vormt de leefbaarheid. De gemeente en Wonen Venray gaan samenwer ken om de leefbaarheid in Venray te verbeteren. Een voorbeeld hier van is dat volgend jaar in De Tol (Ambachtskwartier) dagactiviteiten voor ouderen worden georganiseerd en een dagelijkse maaltijdservice wordt ingesteld. De prestatieaf spraken sluiten aan bij een van de speerpunten uit het collegepro gramma: 'Venray voorziet in alle woonwensen'. De ondertekeining van de nieuwe afspraken door wethouder Hans Teunissen en Liesbeth van Beek, directeur Wonen Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15