Groen licht 't Podium Samen lekker ontbijten... 'Drugsbeleid heeft gefaald' Nu hele SPAMÜ DeMKB Oppositie kapittelt wethouder (3D mnm Sinter klaas IB Brunch EB en Dinc^J§ collecties D S automatiseerder 20% tot 50% korting op de hele kinderafdeling LEREN OPSTEKEN Bandoetere voor halve prijzen tot dé specialist tegels,, sanitair en weAetfi Peuters Meerlo-Wanssum Gouden bruidspaar Versteegen En verder: 50% korting! Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade 1 Oostrum pakt periodetitel oor Honderdzevenentwintigste jaargang - week 44 - donderdag 2 november 2006 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-12 Kunst Cultuur 16-19 Sport 20-24 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Kerkelijke diensten 26 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Forse kritiek oppositie; coalitiepartijen steunen college De gemeente kan een nieuw jongerencentrum beginnen in café 't Podium. CDA, PvdA en Lokaal Aktief steunden wet houder Emonts en het college. De morrende oppositie in de gemeenteraad haalde dinsdag avond bakzeil. Van de kritische geluiden die de drie coalitiepartijen in de com missievergadering lieten horen, was weinig meer over. Zelfs het ontbreken van een ontbindende voorwaarde in het koopcontract was voor CDA, PvdA en Lokaal Aktief geen twistpunt meer. Met een investering van 906.000 euro wordt de gemeente eigenaar van het café aan de Kruisstraat, inclu sief het naastgelegen terrein. "Er is te lang geen jongeren centrum geweest", zei Henk Bis- schops (PvdA). "De jeugd heeft veel te lang geen plek gehad en het gaat nog een hele tijd duren voordat het multifunctioneel cen trum er komt. Het college heeft voortvarend gehandeld." 't Podium is slechts een tijde lijk onderkomen voor het jonge rencentrum. Toon Loonen (CDA) sprak van een fors bedrag. "Wel licht is het te duur", zei Loonen, die het een geschikte locatie vindt. Volgens Bisschops zal het onroe rend goed niet in waarde dalen. "De gemeente loopt daarom geen grote financiële risico's." De derde coalitiepartij Lokaal Aktief maakt in eerste instantie nog een licht voorbehoud. Gerrit Lemmens tilde zwaar aan de over last voor de buurt. Bovendien is het pand onvoldoende geïsoleerd om er bijvoorbeeld hardcorepar- ty's in te houden. "Voor grote eve nementen moet de jeugd uitwij ken naar elders", zei Lemmens die zich later toch achter het voorstel schaarde. WD, SP en inVENtief stem den tegen, terwijl Samenwerking gedeeltelijk tegen was. Gerard Thijssen (inVENtief) had geen goed woord over voor de handel wijze van B en W Hij trok de inte griteit van het college zelfs in twij fel. "Een ondoordachte aankoop die veel te veel geld kost. Het is een rampzalige transactie", vindt Thijssen. "Het ontbreken van een voorbehoud in het koopcontract is uit den boze. Dit vat ik ernstig op." Elianne Sweelssen (SP) vindt dat de raad daarmee voor het blok is gezet. "Dit koopcontract kan niet door de beugel. De raad is geschoffeerd. De wethouder dient zorgvuldiger met gemeenschaps geld om te gaan." Emonts reageer de: "Ik ga met overheidsgeld zorg vuldiger om dan met mijn eigen portemonnee..." Thijssen vindt dat het college jarenlang het jongerenwerk heeft afgebroken door de slepende ruzie met Dingus. "En nu wil het college snel scoren met een over- valtactiek. Een raad die zichzelf respecteert kan dit niet over zijn kant laten gaan. Een jongeren centrum op die plek is ten dode opgeschreven" De oppositiepartijen wezen op de nabijheid van twee coffee shops, de ongeschiktheid van het pand, het wegblijven van de jeugd, de overlast voor de omgeving en de bezwaarprocedures die onge twijfeld zullen volgen."We moeten voorkomen dat het multifunctio neel centrum opengaat nog voor dat er ooit een jongerencentrum in 't Podium is geweest", zei Ike Busser (Samenwerking). Frans van der Kruijf (WD) vindt het zeer bezwaarlijk dat het college een onherroepelijk con tract sluit nog voordat de raad het geld ter beschikking heeft gesteld. "Daarmee neemt het college de raad niet serieus. We verzetten ons hier krachtig tegen. Zo'n investe ring past ook niet bij een tijdelijke voorziening", aldus Van der Kruijf,, die vindt dat het pand gehuurd had moeten worden. "Samenwer king is niet te spreken over de gang van zaken", zei Busser. "We keuren het dan ook af. Maar we kunnen er niet meer vanaf. We staan met de rug tegen de muur." Volgens Emonts heeft het gebouw na een aanpassing van 27.500 euro een geluidsisolatie van 95 dba. Om het geschikt te maken voor een volwaardige con certzaal voor alle muziekstijlen is een investering van 250.000 euro noodzakelijk. Daarmee wordt de isolatie op een niveau van 105 tot 120 dba gebracht, aldus Emonts. Maar deze kwart miljoen euro wordt niet uitgegeven. "Voor grote concerten moet uitgeweken wor den naar commerciële gelegen heden", zei Emonts, die denkt dat het met de bezwaarprocedures wel meevalt. "Want het bestem mingsplan hoeft niet gewijzigd te worden. Het perceel heeft nu een horecabestemming en daarbinnen past een jongerencentrum." van oon Moj pet Het was mooi naadje pet afge lopen weekend bij de diverse afvalcontainers in Venray. Sta ik daar met mijn petflessen, is het loket nog gesloten. Maar ik ben dan ook (nog) geen VIP die vroegtijdig van de VIP gebruik mag maken. Vooropgesteld: petje af voor het initiatief en het idee om het Venrays afval vergaand te scheiden. Dat Venray daarmee in Nederland voorop loopt, ver dient alleen maar lof. Maar stem je communicatiecampagne dan ook af op de realiteit. Laat niet eerst op dinsdag een staatssecre taris op bezoek komen, een bobo die voor het oog van de burger politiek mooi weer speelt en zijn petflesje en blikje in de VIP gooit, om vervolgens de burgers in de dagen daarna uitgebreid via de media met de VIP te overstelpen. Een campagne waarin, opvallend genoeg, de gemeentelijke huisstijl helemaal wordt losgelaten. Nog niets aan de hand, totdat de bur gers zich daadwerkelijk bij de VIP melden en erachter komen dat de openingsdatum van de VIP 1 november is en ze met hun blik ken en petten weer huiswaarts mogen keren. Of niet... want het gevolg was dat veel mensen hun waren naast de VIP plaatsten, in de hoop dat een andere burger ze op 1 november wel in de afval- retourterminal zal mieteren. "Da's moj pet", zullen we maar zeggen. Maar een beetje communicatie deskundige had met een korte blik op het plan toch wel kunnen verwachten dat deze strategie tot problemen zou leiden? Waarom gingen de VIP's niet meteen open na het bezoek van de staatsse cretaris? Dat had een hoop boze gezichten en ontevreden burgers gescheeld. We moeten nu wach ten tot 6 november. Dit gaat mij boven de pet.... Hannes - V Van dinsdag 31 oktober tot en met vrijdag 3 november vindt het Nationaal Schoolontbijt plaats. Het Nationaal Schoolontbijt wordt spe ciaal georganiseerd voor kinderen die op de basisschool zitten en onderstreept het belang van een goed ontbijt. Het zorgt ervoor dat kinderen goed kunnen functione ren en presteren. Wie zijn school dag begint met een goed ontbijt kan zich beter concentreren. Bovendien is ontbijten ook belangrijk om een gezond gewicht te behouden. Het voorkomt dat je in de loop van de morgen gaat snoepen en snacken. Dit jaar nemen 1.500 scholen deel aan het Nationaal Schoolont bijt, waaronder basisschool De Kruudwis in Venray. De kinderen genoten woensdagochtend met volle teugen van een smakelijk ontbijt. Lemmens (Lokaal Aktief): "Criminelen maken 's nachts de dienst uit" Lokaal Aktief vindt dat het Venrayse drugsbeleid uit 1999 heeft gefaald. Gelijktijdig met het toestaan van twee legale coffeeshops aan de Henseni- usstraat zou de illegale drugs handel harder worden aange pakt. "Het heeft niet gebracht wat we ervan verwachtten", verzucht fractieleider Gerrit Lemmens. "De politie is de greep op de samenleving kwijt en criminelen maken 's nachts de dienst uit." Lemmens heeft de moed opge geven. "Het Venrayse drugsbeleid lijkt een verloren zaak. Naast de florerende coffeeshops zien we bij een nachtelijke rondgang door het centrum en de wijken dat drugs illegaal worden verkocht." Het raadslid merkt op dat de burgers ook zien wat er zich voor hun voordeuren op straat afspeelt. Vooral in de omgeving van de Gouden Leeuw, Langstraat en Henseniusstraat moet volgens Lokaal Aktief stevig opgetreden worden. "Het onveiligheidsgevoel neemt toe. Het gebeurt onder de dekmantel van gedoogbeleid. Het heeft een aanzuigende werking. Het idee groeit dat handel in drugs dag en nacht mag." Lemmens veroordeelt het optreden van de politie."Er wordt veel gerapporteerd, maar tot uit roeien van de nachtelijke handel komt het niet." Hij verwijst naar de moord op twee Marokkaanse jongens in mei tijdens een inbraak in een hennepkwekerij aan de Poststraat. "De burgers mogen na deze nachtelijke afrekening erop rekenen dat er harder wordt opge treden", meent Lemmens. Lokaal Aktief vindt dat er daar om in de begroting 2007 extra geld moet worden vrijgemaakt voor openbare orde en veiligheid. De lokale partij meent dat camera bewaking een effectief middel kan zijn tegen de verboden handel. In een reactie zegt het col lege dat zeven Noord-Limburgse gemeenten met politie en justitie een samenwerkingsovereenkomst hebben gesloten. "Daarin staat dat handel in drugs op andere plaat sen dan coffeeshops niet wordt getolereerd. En dat politie zich maximaal inzet om bij overtredin gen verbaliserend op te treden." L0CATI °'SïïUAT 5 VENRAY Julianasingel 7 DE OPLOSSING VOOR websdesign.nl V |mLEIsCfWARTEPlETEN U JeenonScSmTENVAN r DINCH met Hffd, fMUL_BRUNCH/ C WARME GERECHTFMKVK0UDE- EN Brunch 19,P P Dinch 22,95p p Hotel Asteria venray 'We merken weinig van bestuurlijke vernieuwing' Samenwerking vindt dat de nieuwe wethouder Najja de hooggespannen verwachtin gen niet waarmaakt. De PvdA- wethouder zou zich te weinig laten zien. Najja werd een half jaar geleden als vijfde wethou der aan het college toegevoegd met als hoofdtaak bestuurlijke vernieuwing. "Het college heeft bestuurlijke vernieuwing hoog op de agenda gezet", zegt fractieleider Ike Bus ser. "Dat schept hooggespannen verwachtingen en de verplichting om op topniveau te presteren. Dat doe je niet door bij commis sievergaderingen weg te blijven." Het ergert Samenwerking ook dat Najja niet aanwezig is bij de verga deringen van de fractievoorzitters waarvan hij adviseur is. Busser vindt dat Najja het niet kan maken met alleen een afmelding bij de voorzitter. "Dat hij het wel hoort als leden van die club behoefte hebben aan advies. Zo zet je jezelf en het college meteen op achter stand." Ook de WD toont zich kritisch. "Het is opvallend hoe weinig wij CAMPS OPTIEK Elke dag contactlensspecialist aanwezig als raad merken van de bestuur lijke vernieuwing", zegt fractie voorzitter Frans van der Kruijf. "Evenmin merken wij veel van de wethouder die hiervoor ver antwoordelijk is." Gerard Thijssen (inVENtief) laat zich in gelijke bewoordingen uit: "Op enige acti viteit van de wethouder wachten we nog." Samenwerking maakt zich ook zorgen over de geluiden uit 'Den Haag' om het aantal raadszetels te verlagen. Sinds de invoering van het dualisme in 2002 zijn wethou ders geen lid meer van de fractie. Het aantal raadsleden is toen gelijk gebleven. De landelijke overheid wil dit nu weer terugdraaien. In de Venrayse situatie betekent dit dat het aantal raadsleden zal dalen van 25 naar 21Busser spreekt van 'een ordinaire geldkwestie'. "De bedoeling van het dualisme was onder meer dat raadsleden meer tijd voor de burgers krijgen. Hier aan wordt nu volstrekt voorbij gegaan. Door de vermindering van het aantal raadsleden zal de werk druk alleen maar toenemen." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) is eveneens verbolgen over de voornemens. "Dat minister Rem- kes voortaan zelf maar op de markt gaat staan. Om met de bur gers te praten over hoe de kloof tussen overheid en burgers ver kleind moet worden." Samenwerking vindt dat Venray geen afwachtende houding moet aannemen. De lokale partij stelt voor een 'rondetafeldiscussie' te organiseren met burgers en het maatschappelijk middenveld. De uitkomst hiervan gaat naar de minister van Binnenlandse Zaken. Lees verder op pagina 3 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof. n l EN MAAS berden CD Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 'A gesioien www.tapi jtcentr umnl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl m Kinderen van 3 t/m 5 jaar 9,50 Kinderen van 6 t/m 12 jaar €11,50 Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 EDWIN BIANDA Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 I sterk in scha (tewerk Autoschadecenter Venlo B.V. Hulsterdreef Autoschade Venlo, tel. 077-382 01 95 Venray, tel. 0478-58 88 81 www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1