Clemens van de Ven in De Evenaar L Rockavond bij V-Kick ff I/I i M W\ U l i W'lil if'VWw Schilderen met dementerenden Open huis JIP Concert The New Faces Actie Amnesty l\ Jv \V W U W nli J) M/ll II \m \):iï i vJl lWV u i w V r i 1 li W lil ■■'lili PEEL EN MAAS Donderdag 2 november 2006 - Pagina 19 Kinderen voor Kinderen Songfestival 2006 Monique Linders (foto links) en Melanie Camps, beiden uit Venray, zijn doorgedrongen tot de provinciale finale van het Kinderen voor Kinderen Songfestival 2006. De Lim burgse finale vindt op zondag 5 november plaats in de Oran jerie In Roermond. De beste van de twaalf deelnemers plaatst zich voor de landelijke finale later dit jaar. In de provinciale finale van het Kinder Songfestival zingen twaalf kinderen, onder begeleiding van een live band, hun favoriete Kin deren voor Kinderen-liedje. De uiteindelijke winnaar gaat door naar de grote landelijke finale die in december plaatsvindt en op televisie wordt uitgezonden. De provinciale finalisten zijn geselec teerd uit ruim 1800 deelnemers die allemaal tijdens maar liefst 33 voorrondedagen hun zangkunsten hebben mogen tonen. Niet alleen de deelnemers aan het songfesti val mogen zingen, ook de bezoe kers krijgen de kans van hun leven om, tijdens de meezingshow, de sterren van de hemel te zingen met liedjes uit 25 jaar 'Kinderen voor Kinderen'. Voor de beide Venrayse meisjes zijn het spannende dagen vooraf gaand aan het songfestival. Veel repeteren voordat zondag het grote moment is aangebroken. Monique Linders is elf jaar en zingt tijdens de provinciale finale 'Mama is morgen van mij'.Toch is dat niet haar favoriete Kinderen voor Kinderen-liedje. "Nee, dat is Podiumbeest." En dat Monique een echt podiumbeest is, bewees ze tijdens de voorronde in Venray waar ze met kop en schouders boven de andere deelnemers uit stak. Naast zingen zijn dansen en ballet haar favoriete bezigheden. Melanie Camps was uitstekend op dreef tijdens de voorronde in Weert en plaatste zich eveneens voor de provinciale finale met het liedje Een been op de stoep."Dat is ook mijn favoriete Kinderen voor Kinderen-liedje", aldus de 11- jarige uit Venray. Naast zingen doet zij het liefste turnen en dansen. Clemens van de Ven verzorgt op vrijdag 3 november in café De Eve naar een optreden. Ondanks dat hij het druk heeft met zijn band met optredens in Turkije, Frankrijk en Curacao wil hij zijn thuishonk Venray niet vergeten. Solo spelen op zijn piano vindt hij nog steeds leuk. Hij speelt nummers van Fats Domino, Louis Amstrong en Joe Cocker. Clemens blijft trouw aan traditionele rythm and blues. Hij is een virtuoos op de piano. Het optreden begint om 21.30 uur. Café 't Podium opent op zater dag 4 november de deuren voor een avond vol rock en metal met de bands Concubine, Liftid en Cyrcus. Cyrcus is een vierkop pige band uit het zonnige Rliein- land (DE) die een explosieve mix brengen van metal, alternatieve en punkrock. De band bestaat sinds 2002 en heeft sindsdien veel grote en kleine podia in Duits land aangedaan. Samen met de nieuwe zanger Andy staan ze op het podium van V-Kick. Hierna staat Liftid klaar om de zaal op z'n kop te zetten. Deze jonge forma tie heeft zich al bewezen aan het publiek door in 2003 'Nu of Nooit' te winnen en hiermee de plaats van openingsact op Pinkpop te veroveren. Hierna speelden ze op grote poppodia door het hele land en brachten ze in februari hun tweede full-length, genaamd Star ting fire uit. Liftid speelt energieke metal met een punk en rock-&-roll smaakje, geïnspireerd door Rage Against The Machine en Deftones. Nu de zaal al goed opgewarmd is, is het tijd voor Concubine. Ook deze band stond al eens op Pink pop en heeft inmiddels een flinke schare fans in het zuiden van het land. Concubine speelt crossover- metal met funk en ska invloeden. In 2002 brachten ze hun eerst album Laughter Days, uit dat door iedereen enthousiast werd ont vangen en nu zijn ze dan in Venray om kun nieuwe demo Collapse of the Empire te laten horen en Cafe 't Podium op zijn grondvesten te laten schudden! De eerste band start om 21.00 uur en de zaal is om 20.00 uur geopend. Meer informa tie staat op www.v-kick.nl. Concert Harmonie Oostrum Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum houdt op zondag 12 november vanaf 17.00 uur een beoordelingsconcert in gemeen schapshuis D'n Oesterham. Aan dit concert nemen deel; Fanfare Ons Genoegen Oirlo onder lei ding van Geert Jacobs, Koninklijke Harmonie Lottum onder leiding van Jos Kuipers, Fanfare St. Cae- cilia Maashees onder leiding van Roel Verheggen en Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum onder lei ding van Betty Bartels. Doel van dit beoordelingsconcert is een podium te bieden om elkaar muzi kaal te ontmoeten en een oordeel te krijgen over het niveau van het orkest. De beoordeling kan bij voorbeeld gebruikt worden in de voorbereiding naar een concours, maar kan ook gebruikt worden voor de verbetering van de eigen kwaliteit. De jurering is in handen van Heinz Friesen, een autoriteit en expert op het gebied van de blaas muziek en bekend dirigent. Spoorloos: nader bekeken De KRO afdelingsraad Limburg nodigt leden van de KRO uit om te gast te zijn op een bijeen komst met als onderwerp Spoor loos: nader bekeken. De KRO wil Spoorloos integer in beeld brengen en met respect omgaan met gevoelens. Daarbij stuiten de programmamakers op dilemma's als: Wat doe je als er sprake is van een erfelijke ziekte bij een van de personen, als iemand gedetineerd is of geen contact wil? Schrap je het onderwerp of niet? Of staan geloofsredenen een uitzending in de weg? Krijg je nieuwe inzichten in het gedrag van de ander of in je eigen gedrag. Over dergelijke vragen, over zorgvuldigheid, res pect, mededogen en ethiek bij het maken van programma's wordt deze avond gepraat met Paul Ver tegaal, eindredacteur van Spoor loos. De thema-avond vindt plaats op maandag 13 november in Hotel Asteria in Venray. Aanvang 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19-30 uur. Opgeven voor woensdag 8 november via email afdelingsraad. limburg@kro.nl. of schriftelijk bij het secretariaat van de afdelings raad Deemselstraat 14,6041 KR in Roermond. Herfstconcert De Dorpsklank De Castenrayse fanfare De Dorpsklank houdt op zondag 5 november vanaf 10.30 uur een herfstconcert in gemeenschaps huis De Wis. Tijdens dit concert kan men kennismaken met diri gent Martijn Pepels.Tevens vindt de huldiging van Piet Arts vanwe ge zijn 50-jarige muzikantenjubile um plaats. Het programma omvat verder nog optredens door fanfare St. Oda uit Merselo en Sigboldhe- mer uit Swolgen. Bamboemaki geboren In Zoo Pare Overloon heeft een verrassende geboorte plaatsge vonden; er is een zeldzame bam boemaki geboren. Onder toeziend oog van een aantal bezoekers is bamboemaki Kely bevallen van een jong. Het jong heeft de eer ste kritieke dagen goed door staan; moeder en kind maken het uitstekend. De geboorte van de kleine bamboemaki in Zoo Pare Overloon kwam als een verras sing. Bamboemaki's brengen nor maal gesproken één keer per jaar (in het voorjaar) hun jongen ter wereld. Aangezien Kely afgelopen voorjaar al een jong kreeg, werd niet gerekend op een tweede geboorte dit jaar. Voor het paartje bamboemaki's Kely en Zozorro is het goed toeven in Zoo Pare Overloon; het is al de derde keer dat deze bijzondere halfapensoort voor nageslacht hebben gezorgd. Feest bij Jera'70 OJC Jera'70 in Ysselsteyn is zaterdag 4 november het decor van een spetterend feestje. Vanaf 20.00 uur zijn de deuren geopend waarna iets later op de avond gefeest kan worden op het repertoire van Sjappoo Sjap- poo. Sjappoo Sjappoo is een the atrale feest-karaoke act uit Breda en omstreken, waarbij niet alleen veel te luisteren valt maar ook veel te doen en te zien. In deze parodie op de showbizz worden alle muzikale clichés uit de kast getrokken. Het publiek wordt uit genodigd om mee te zingen met de beste smartlappen. De bandleden Shirly, Zizi Fer nando, Showrona, Rene en Ronnie zijn er helemaal klaar voor om de gezelligste podiums te beklim men. Waarbij ze het publiek karaoke laten zingen, luchtgitaar spelen, swingen, ontroeren, ver maken, maar vooral laten ervaren dat Sjappoo Sjappoo staat voor 100 procent feest. Kijk voor meer informatie op www.jera70.nl. Muzikale zondagmiddag Op de Servaashof in Venray wordt zondag 5 november van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale middag gehouden. Deze middag staan er twee artiesten op het programma. Om 14.30 uur bijt de Venrayse zanger Gert Janssen het spits af. Janssen droomde er vroeger al van schlagerzanger te worden. Dit is hem ook gelukt, hij zingt nummers van diverse arties ten in het Engels, Duits en Neder lands, alhoewel zijn voorkeur steeds meer uitgaat naar populai re Nederlandstalige nummers.Ver volgens verzorgt mevrouw A. Hen driks, Beppie Kraft look a like, een optreden met Limburgse liedjes. Belangstellenden zijn van harte welkom in restaurant Le Tambou- rin op de Servaashof in Venray. De organisatie is in handen van het Intern Activiteiten Centrum en restaurant Le Tambourin van de GGZ-groep Noord- en Midden Limburg. A t i 1 11 \v \W i I ff 1 \Y IV WWV' H I I //li \l\ Mm 1 3 H 11 i it-! f H'ï'f l1 'fi WW i-VTiHi rT'ltt i Wn- 'j lil ;11 j ij KJ. Iffij 7 -J V V H r' I mWPhw; s rili :ït f t I; J In Oirlo heeft de première van de film Oeldere dur 't jaor hin, 2005 plaatsgevonden. De film geeft een indruk van het Oirlose verenigings- en bedrijfsleven anno 2005. Na een korte inleiding door Wil Peters, vicevoorzitter van de dorpsraad, konden de inwoners van Oirlo, tevens de acteurs/figu ranten, genieten van de twee uur durende film. Initiatiefnemer Karei Steeghs reikt de eerste dvd uit aan Nel van Rijswijck van Stichting Aid Oeldere. Kunst is een belangrijk middel om in de wereld te komen van mensen met dementie. Kunstena res Ellen Geerts uit Oisterwijk gaat daarom op zaterdag 4 en woens dag 8 november in verpleeghuis Elzenhorst in Horst schilderen met een groep mensen met dementie. Dit op initiatief van Zorggroep Noord-Limburg (waartoe het ver pleeghuis behoort) en Alzheimer Nederland. In 2004, het jaar dat Alzheimer Nederland twintig jaar bestond, hield de stichting het project Kunst en dementie. Met verschillende activiteiten rond dit thema wilde Alzheimer Nederland de beeldvorming over dementie positief beïnvloeden. Eén van de activiteiten was het schilderen met dementerenden. Dit bleek een groot succes. Mensen met demen tie ontdekten nieuwe aspecten aan zichzelf. Reden om het kunst project ook in andere verpleeg huizen te introduceren. Onder lei ding van Ellen Geerts maakt een groep dementerende bewoners van de Elzenhorst tekeningen van ontwerpen die hen aanspre ken. De bewoners worden hierbij geholpen door hun kinderen en kleinkinderen, die zelf ook kleine schetsen maken. Deze schetsen worden door Ellen Geerts omge zet op doeken van 100x80 centi meter. Twee dagen lang beschil deren de cliënten de doeken naar eigen gevoel en creativiteit. Er zijn vrijwilligers aanwezig die helpen met de materialen. Daarna werkt Ellen Geerts de schilderijen af. De doeken krijgen straks een plaats in de gang die de woongroepen van het verpleeghuis met elkaar verbindt. Het jongereninformatiepunt (JIP) is gevestigd aan de Markt straat 8 in het centrum van Ven ray. Het JIP is twee dagdelen in de week geopend. Uit onderzoek is gebleken dat jongeren het fijner zouden vinden wanneer het JIP meerdere dagdelen geopend zou zijn om zo sneller een antwoord op hun vragen te krijgen. Vanaf maandag 6 november is het JIP daarom vier dagdelen per week geopend, en wel van maandag tot en met donderdag van 15.00 uur tot 17.30 uur. Het JIP gaat ook regelmatig filmavonden en andere activiteiten houden voor jeugd en jongeren. Het JIP is er voor jonge ren van twaalf tot en met eenen twintig jaar en men kan er terecht voor vragen over verschillende onderwerpen, zoals: seksualiteit, verslaving, racisme, geld, studie, woongelegenheid, werk etc. Ver der kunnen jongeren ook op een laagdrempelige manier in contact komen met een maatschappelijk werker indien intensievere hulp nodig is.Alvorens van start te gaan met de nieuwe openingstijden houdt het jongereninformatiepunt open huis op vrijdag 3 november van 14.00 tot 17.00 uur. Er worden verschillende activiteiten aangebo den in en rondom het informatie punt. Zo staan er binnen verschil lende informatiestands met als aanvulling enkele presentaties en spellen waaraan jongeren kunnen deelnemen. Ook zijn er tal van hebbedingetjes te koop en krijgt iedere bezoeker een presentje na het bezoek aan het jongerenin formatiepunt. Voor een hapje en drankje wordt gezorgd. Buiten staat de jongerenbus waarin jon geren film kunnen kijken, spellen kunnen spelen of gewoon gezellig met elkaar kunnen kletsen. Ook hier is een ruim assortiment aan foldermateriaal aanwezig over de eerder genoemde onderwerpen. Het JIP is een onderdeel van Wel zijnsorganisatie Synthese Venray. Opening carnaval 2007 Keulen heeft het, Maastricht heeft het en Venray dit jaar ook. Een lie van de 11e feest. Op de dag dat het nieuwe carnavalssei zoen wordt geopend gaat na de officiële opening de Pielhaas resi dentie op zijn grondvesten trillen met een openingsfeest in de foyer van de schouwburg. De hofkapel onder leiding van Joop Derks gaat de avond muzikaal opluisteren. In de categorie 'uit de oude doos' is er een optreden door Jeanny van Veghel. Zij zingt krakers als As ik ow zie en Dans de hieële aovond. Verder is er een optreden door Appie Hein uit Overloon. Vorst Milton Cavis praat het geheel op vakkundige wijze aan elkaar. Het programma begint om 20.33 uur. St.- Maartensoptocht Kinderen die zin hebben de St. Maartensoptocht in Landweert mee te lopen zijn welkom. Ze dienen om 18.30 uur met een lampion en eventueel een instru ment aanwezig te zijn bij 't Stek- ske. Na de optocht wordt er een verhaal voorgelezen en krijgen de kinderen warme chocolademelk. De optocht vertrekt bij 't Stekske en gaat via Kruidenlaan, Silene, Sneeuwklokje, Sterremuur, Pen ningmuur, Wijnruit, Vingerhoeds kruid, Vogelwikke, Vossenstaart, Sleutelbloem, Reigersbek, Ranon kel, Hertekruid, Honingklaver, Boterbloem, Duizendblad, Brugje over, Fluitekruid, Pastinaak en weer terug naar 't Stekske. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. (0478)587123 of (0478)513795. Muziekband The New Faces bestaat tien jaar en viert deze mijl paal op zondag 12 november met het geven van een jubileumcon cert. De bandleden van The New Faces zijn allemaal bewoners van De Witte Steen, het verpleeg- en reactiveringscentrum voor jon geren (onderdeel van Zorggroep Noord-Limburg). Het concert vindt plaats in zaal De Witte in Blerick en begint om 15.00 uur. Muziekband The New Faces werd opgericht op initiatief van toen malig bewoonster Han Keulen. De band startte met één gitaar en wat kleine ritme-instrumenten en heeft nu negen leden. In de loop der jaren is het instrumentarium door gulle giften van sponsors fors gegroeid. Ook konden er elek tronische instrumenten worden aangeschaft. Bovendien zijn er vier vrijwillige muzikanten die iedere woensdag met de band komen repeteren. The New Faces heeft een breed repertoire. Liedjes van Frans Bauer, Marco Barsato, maar ook van de Beatles en John Den ver. Vijf van de negen leden zijn al vanaf het begin lid van de band. In de loop der jaren verzorgde de band onder leiding van muziek- therapeute Els Denessen vooral in de regio Venlo vele optredens. Voor het jubileumconcert heeft de band een jaar lang liedjes ingestu deerd van Guus Meeuwis. In het voorprogramma treedt de Boem Box Band uit Horst op. In de pauze worden dia's ver toond van het project Helpende Handen. Helpende Handen (regio Venray) laat zien en horen op welke manier kinderen en volwas senen in India met sponsorgelden geholpen kunnen worden. Amnesty Peel Maas voert zaterdag 4 november in het cen trum van Venray actie in het kader van de campagne Laat de angst niet winnen van de mensenrech ten. Algerije: Kom in actie tegen marteling door de veiligheids dienst! 'Ze spuugden op me, schol den me uit en schopten me. Ze deden dit omdat ik informatie had ontkend die ze aan me toonden. Diezelfde nacht werd ik uitgekleed en opgesloten in het toilet waar Expositie bij Amba Jan Maessen exposeert in de kunsthandel van Amba aan de Patersstraat in Venray. Met frisse ideeën heeft Maessen de afgelo pen weken gewerkt aan enkele nieuwe doeken. De expositie duurt tot en met 30 november, met mogelijke kans op een ver lenging. Kijk voor meer informatie op www.amba-online.com. Tienerdisco Downstairs Tieners van twaalf tot vijftien jaar uit Venray kunnen op vrijdag 3 november weer uit hun bol gaan in tienerdisco Downstairs aan de Goudsmidstraat (kelder basisschool Coninxhof). De avond duurt van 20.00 tot 23.00 uur en wordt gehouden door de Stichting Tiener Activiteiten Venray (STAV). In tegenstelling tot voorgaande discoavonden wordt er nu een tij delijk toegangspasje verstrekt aan de bezoekers. Dit toegangspasje is geldig voor vier discoavonden. Legitimatie verplicht middels een ID- kaart of schoolpas. Meer informatie staat op www.tiener- activiteitenvenray.nl. of is ver krijgbaar bij het Secretariaat via tel. (0478)516995,'s avonds tel. (0478)582453. ik de hele nacht bleef. Iedereen die gedurende de nacht het toilet gebruikte, zag me daar.' Getuigenis van een voormalige gevangene die in 2005 door de Algerijnse veiligheidsdienst werd gemarteld. De militaire veiligheids dienst van Algerije arresteert ver dachten zonder arrestatiebevel en houdt ze vaak op geheime locaties vast zonder dat ze een advocaat, een dokter of familieleden mogen spreken. Slaan, elektroshocks en het onder dwang drinken van vuil water vermengd met urine of chemicaliën zijn slechts enkele van de methoden die voormalig gedetineerden aan Amnesty Inter national hebben gerapporteerd. Getuigenissen die door de veilig heidsdienst na dergelijke behan delingen werden opgetekend, worden in rechtszaken routine matig als bewijsmateriaal gebruikt. Amnesty International dringt er al jaren bij de Algerijnse autoriteiten op aan klachten over marteling en mishandeling te onderzoeken. Er is geen enkel toezicht door de rechterlijke macht op de handel wijze van de veiligheidsdienst. De openbare aanklager wordt zelden op de hoogte gesteld van arresta ties, hoewel de Algerijnse wet dit wel voorschrijft. In sommige geval len werden verdachten maanden lang vastgehouden voordat het eerste verhoor door de rechter plaatsvond.Amnesty International vraagt de Algerijnse autoriteiten ervoor te zorgen dat medewerkers van de militaire veiligheidsdienst niet langer verdachten arresteren en gevangenzetten en dat de ver antwoordelijken voor marteling of mishandeling van gevangenen worden berecht. Kom zaterdag in actie en teken de petitie. Bij de ingang van de Albert Heijn staat tussen 10.00 en 16.00 uur de stand van Amnesty Peel Maas. Monique en Melanie in provinciale finale Kunst Cultuur Première Oeldere dur 't jaor hin h vk fill f/MI t t-HI 'O 'fH 1 T'Ml4ïf 1'HtJfiiJjl i1 fii J!r

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19