Gemeente Venray 1 Lopen en fietsen naar school Wijkradenoverleg spreekt met wethouders Persoonlijke uitleg over de Wmo Win 1 minuut gratis winkelen Gebruiksvergunning vereist bij kamerverhuur of logiesbedrijf Gebruik VIP-terminals vertraagd Ratten en muizen, voer ze niet Digitale balie op www.venray.nl Volkstuin huren? Kijk opi www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Een projectteam bezoekt u en geeft een presentatie over de Wmo en de gevolgen voor uw specifieke situatie. Er zijn wel enkele spelregels. U moet vertegenwoordiger of lid zijn van een belangenorganisatie met een echte achterban. Of u maakt onderdeel uit van een groep van minimaal 15 personen met dezelfde achtergrond of vragen, bijvoorbeeld als bewoners van een bejaarden- of verzorgingstehuis. Bel voor een afspraak met Miranda van Hoof, (0478) 52 33 33, of stuur een e-mail naar gemeente@venray.nl. Graag aangeven welke data u het beste schikken, voor welke organisatie het is en hoeveel personen u ongeveer verwacht. De gemeente komt naar u toe om uitleg te geven over de nieuwe Wet maat schappelijke ondersteuning (Wmo). Die wet voorziet onder meer in hulp middelen zoals rolstoelen, hulp bij het huishouden, aanpassingen in de woning (douchezitjes, leuningen) en ondersteuning voor mantelzorgers. De Wmo gaat op 1 januari in en moet ervoor zorgen dat iedereen kan meedoen in de maatschappij. De gemeente organiseert nu een Wmo najaarstour. Door een vertraging in de levering van de internetaansluiting kunnen de terminals voor blik en petflessen pas vanaf 6 november worden gebruikt. *V> Venray, focus op mensen Donderdag 2 november 2006 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 44 Vanaf 6 november kunt u op vijf locaties in de gemeente Venray blik en petflessen inleveren in de zogenaamde VIP-terminals (Venrayse Inzamel Plek). In november en december kunt u daar zelfs één minuut gratis winkelen mee winnen. Als u in de VIP-terminal flessen of blik heeft aangeboden krijgt u een bonnetje. Daarop staat een uniek lotnummer. Die nummers worden automatisch doorgegeven aan de gemeente. Elke eerste woensdag van de maand worden daaruit de winnaars van de speciale VIP-prijzen getrokken. De VIP-hoofd prijs is één minuut gratis winkelen. De winnende nummers en de daarbij behorende prijs worden bekendgemaakt via de website van de gemeente en bij de ingang van de supermarkt. De eerste trekking is al op woensdag 8 november. Zoveel mogelijk met de fiets of te voet naar school komen. Dat is het doel van het verkeersveiligheidproject De Verkeersslang. Wethouder Mathieu Emonts gaf maandag op het speelplein van basisschool de Keg op een ludieke manier het startschot voor het project. Veel basisschoolkinderen worden met de auto naar school gebracht. Dat zorgt voor problemen bij de schoolpoort. Er ontstaan onveilige situaties, parkeerproblemen en milieuoverlast. Venray werkt aan een verkeersvei lige schoolomgeving. Dat staat ook opgenomen in het concept Verkeer- en vervoerplan van de gemeente Venray. Het project Verkeersslang sluit daar naadloos bij aan. De basisscholen de Keg en Coninxhof voeren dit project samen met de gemeente uit. Deze scholen besteden in de themaweek van 30 oktober tot en met 6 november extra aandacht aan verkeersveiligheid. Project Verkeersslang Als kinderen in de themaweek op de fiets of te voet naar school komen krijgen zij een sticker. Ze kunnen elke dag een sticker verdienen. In de klas verzamelen de leerlingen dagelijks de stickers op een oranje klassenkaartje. Deze kaart wordt op een spandoek met'de Verkeersslang' in de gemeen schapsruimte geplakt. Aan het eind van de week moet de slang vol zijn. Dan krijgen de kinderen een verrassing. Kinderen die vanwege de afstand toch met de auto naar school gebracht worden, kunnen ook een sticker verdie nen. Zij moeten dan het laatste stuk gelopen hebben en de auto mag niet geparkeerd staan in de straat rondom de school. Ook de leerkrachten kun nen stickers verdienen. De gemeenteraad heeft op 31 oktober 2006 de Bouwverordening gewijzigd. In de Bouwverordening is onder andere bepaald dat voor het in gebruik nemen van kamerverhuur- en logiesgebouwen een gebruiksvergunning is vereist. Deze vergunning wordt alleen verleend als het pand brandveilig is en op gezonde en hygiënische wijze kan worden gebruikt. Voor de toetsing van deze regels zijn criteria opgenomen in de verordening. Aanpassing van de Bouwverordening was noodzakelijk, omdat er in kamer- verhuur- en logiesgebouwen meestal veel mensen verblijven. De kans op een calamiteit is in deze panden veel groter dan in gezinssituaties. Daarom is in de regeling opgenomen waar kamerverhuur- en logiesgebouwen aan moeten voldoen. Zo zijn er regels voor de brandveiligheid en brandveilig heidsvoorzieningen, zoals brandslanghaspels. Ook zijn er regels voor gezond en hygiënisch gebruik van de ruimte. Dan gaat het bijvoorbeeld over de aanwezigheid van voldoende toilet- en wasgelegenheden. De gebruiksver gunning wordt pas verleend als de benodigde voorzieningen zijn aangebracht. Locaties U kunt uw blik en petflessen inleve ren tijdens de openingstijden van de supermarkten waar de VIP buiten staat opgesteld. De VIP wordt namelijk 's avonds afgesloten in verband met mogelijk vandalisme. De terminals staan op de volgende locaties: - Kruidenlaan (bij de Plusmarkt) - Bongerdstraat (bij Jan Linders) -Veltumse Kleffen (bij C1000) - Kiosk (bij C1000) - Lovinckplein in Ysselsteyn. Op het terrein van het Raayland College komt ook een terminal. Daar kunnen de scholieren hun frisdrankflessen en -blikjes in kwijt. De reinigingsdienst treft met grote regelmaat allerlei etenswaren, soms zelfs complete broden aan in de plantsoenen. Veel inwoners van Venray doen dit in een goedbedoelde poging om de vogels te voeren. Echter, veldmuizen en ratten weten Vier of meer personen Overigens is een gebruiksvergunning voor een kamerverhuurgebouw pas nodig als er aan vier of meer personen onzelfstandige woonruimte wordt verschaft. Van onzelfstandige woonruimte is sprake als huurders gebruik moeten maken van een gezamenlijke douche, toilet en/of kookgelegen heid. Het maakt daarbij niet uit of de huurders al dan niet inwonen bij een hoofdbewoner. De gemeente adviseert exploitanten van logiesgebouwen en verhuurders van kamers aan vier of meer personen om zo spoedig mogelijk contact op te nemen met het team Handhaving van de gemeente Venray. Zij gaat tot sluiting van het pand over als verhuurders niet bereid blijken om de noodzakelijke voorzieningen te treffen, dan wel het gebruik van het gebouw te wijzigen. Wat kost een parkeervergunning? Heb ik recht op een bijstandsuitkering? Wat moet ik doen om een bouwvergunning te krijgen? Dit zijn zomaar en kele vragen die u aan de gemeente Venray kunt stellen via haar internetsite. Kies op de eerste pagina (homepage) in het linker menu Digitale balie Zoek product of dienst. Zoek vervolgens via trefwoord, beginletter of thema het product of dienst van uw keuze. Via Digitale balie Overzicht formulieren kunt u - voor sommige producten of diensten soms nood zakelijke - aanvraagformulieren inzien of naar uw eigen computer halen en afdrukken. het brood ook te vinden. En hebben daarmee voldoende te eten. Zo houden we de muizen- en ratten- populatie zelf in stand. De gemeente vindt dat dit ongedierte liefst voorkomen en anders bestreden moet worden. Dus als u vogels wilt voeren, doe dit dan alleen als zij het nodig hebben en dan in daarvoor bestemde vogelhuisjes. Die zijn in iedere dierenspeciaalzaak te koop. Hiermee wordt in elk geval voor komen dat Venray een veldmuizen- plaag of, erger, een rattenplaag gaat krijgen. Op maandag 23 oktober hielden de gezamenlijke wijkraden, verenigd in het Wijkradenoverleg, hun jaarvergadering in wijk centrum de Kiosk. Tijdens deze drukbezochte jaarvergadering legde het bestuur verantwoording af over het gevoerde beleid van het afgelopen jaar. Daarnaast waren er twee workshops. Daar in discussieerden de wijkraden met de wethouders Najja en Van der Broeck. In één workshop werd aan de hand van stellingen gediscussieerd over belangenbehartiging door de wijk raden en de verwachtingen die de gemeente en de wijkraden daarbij hebben. Aan de orde kwamen prak tijkvoorbeelden: wat stimuleert de wijkraden en wat belemmert hen in hun functioneren. In de tweede workshop ging het over de activitei ten die door de wijkraden worden ontplooid; welke problemen en welke ondersteuning vinden zij daarbij op hun pad. Belangrijke gesprekspartners Het was een vruchtbare avond. Er is naar eikaars mening geluisterd en er zijn suggesties gedaan om de com municatie tussen de gemeente en de wijkraden te verbeteren. Beide wethouders gaven nog eens uitdruk kelijk aan dat de wijkraden voor de gemeente belangrijke gespreks partners zijn in het gebiedsgericht werken. Daarnaast spraken zij hun waardering uit voor het vele werk dat alle vrijwilligers in de wijkraden verrichten. [Santen Liaan m UterV.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17