Air 4 Care uniek concert Vernieuwde Sparks in De Evenaar Dwerg nijlpaarden in Zoo Pare Overloon Percussion Fantasy in Ysselsteyn Vogelshow Gedichten en verhalen in Koningskerkje Speelgoed thema Wereldwinkel Allerzielenconcert symfonieorkest Boekenweek in De Foekepot PEEL EN MAAS Donderdag 19 oktober 2006 - Pagina 20 Rotary Club Venray organi seert op vrijdag 3 november in samenwerking met GGW De Peel een uniek concert in Schouwburg Venray. Het con cert met de titel Air 4 Care wordt uitgevoerd door het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht. De opbrengst van het concert is voor mantelzor- gers in Venray en omgeving. Het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht is een professioneel harmonieorkest met 52 musici. De bezetting kan worden omschre ven als een harmonieorkest, aan gevuld met ritmesectie. Het orkest is uniek in de wereld van de pro fessionele blaasmuziek, omdat het de lichte muziek tot een belang rijk deel van haar orkestcultuur heeft gemaakt. Orkest Koninklijke Luchtmacht gaat onder leiding van Miquel Rodrigo een prachtig muzikaal en swingend program ma neerzetten met als soliste de zangeres Lena Kovacevich. Voor de mensen die tijdens de Proms de groep Local Kreyner heb ben gehoord met het nummer Something Stupid: ook de Lucht machtkapel brengt dit nummer in diezelfde stijl ten gehore bren gen. Een greep uit de titels die het orkest zal spelen: DansArabe, Caravan (solo piano en trompet), Piece Oriental (solo klarinet en trombone), the Mask of Zorro, El Condor Pasa, Riverdance (solo blokfluit), Les Jeux Noirs (solo tenor saxofoon),Adios Ninino en Mayim (solo klarinet). Op 3 november kunt u een avond lang genieten van prachtige muziek en tegelijkertijd een bij drage leveren aan een feestelijke brunch voor mantelzorgers. In Venray en omstreken zijn vele mantelzorgers dagelijks The Sparks spelen op zaterdag 21 oktober in café zaal de Evenaar. De jaren zestig groep The Sparks, die zo'n veertig jaar samen op het podium staan, hebben zich versterkt met maar liefst twee zangers. De gebroeders Hermsen, zoons van de vorig jaar overleden zanger Ben Hermsen, gaan The Sparks versterken. Op de zoge naamde 'remember Ben' manifes tatie in Venray, ten bate van het kankerfonds op 10 juni dit jaar werd er reeds samen gespeeld. Hier werd meer dan 3000,00 ingezameld.De jongens zijn natuurlijk thuis met de muziek uit de zestiger jaren groot geworden en dragen dit dan ook uit. Hierbij zal het echter niet blijven. Meerde re optredens staan reeds gepland. The Sparks blijven doen wat ze al die tijd gedaan hebben. Lekker muziek maken. De eerste reacties op de vernieuwing waren zeer positief. De muziek bijft voor een groot deel hetzelfde al worden er nieuwe nummers aan het reper toire toegevoegd. Aanvang 21.00 uur. Een heel jaar lang twee keer per week de poep van twee vrouwelij ke dwergnijlpaarden uit Zoo Pare Overloon verzamelen, daar zit een luchtje aan! Het poep scheppen wordt zeker niet gedaan om er achter te komen welke hippo de meeste ontlasting in een jaar pro duceert. Wel kan Zoo Pare Over loon op deze manier een bijdrage leveren aan een onderzoek naar de voortplanting van het met uitster ven bedreigde dwergnijlpaard! Het dwergnijlpaard, het minder beken de 'neefje' van het nijlpaard, komt in de natuur voor in dichtbeboste gebieden in onder andere Libe ria en Sierra Leone. Aangezien er nog erg weinig dwergnijlpaarden in de natuur leven en er moeilijk onderzoek kan worden verricht door de dichtbegroeide leefge bieden, is weinig bekend over bijvoorbeeld de voortplanting van het dwergnijlpaard. Voor het in stand houden van de populaties is het van groot belang dat we meer inzicht krijgen in deze voortplan ting. Vandaar dat er gestart wordt met een onderzoek naar de voort planting van dwergnijlpaarden in dierentuinen. Zoo Pare Overloon zet zich hier, met hulp van haar natuurbehoudstichting Stichting Zodiac Nature Watch, graag voor in. Tijdens het onderzoek wordt een jaar lang twee keer per week dwergnijlpaardenpoep verzameld van onder andere twee dwergnijl paarden uit Zoo Pare Overloon. De poep wordt vervolgens onder zocht op hormonen die belangrijk zijn voor de voortplanting. Bin nen heel Europa werken diverse dierentuinen mee aan dit project. Daarnaast wordt in Liberia gepro beerd een reservaat op te zetten ter bescherming van het dwerg nijlpaard, zodat we de wilde popu laties hopelijk in stand kunnen houden. Dwergnijlpaarden zijn in de natuur bijna uitgestorven, naar schatting leven er nog ongeveer 2000 tot 3000 dieren. Ze komen voor in Liberia, Sierra Leone, Guinee en Ivoorkust. Dwergnijl paarden leven alleen of in kleine groepen en vinden hun leefgebied in bossen, vlakbij rivieren. Hun leefgebied is erg versnipperd door onder andere landbouw, daarnaast wordt er veel op deze kleine nijl paarden gejaagd. Zoo Pare Overloon in Overloon is in oktober dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur, tel. (0478)640046. Zie ook www.over- loonzoo.nl. In De Smelehof in Ysselsteyn kan men op vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 oktober genie ten van Percussion Fantasy. Er zijn drie spectaculaire Proms-achtige slagwerkshows vol dans, zang en humor. Naast nummers als Africa van Toto en Music van John Miles komen er veel meer bekende melodieën voorbij. Ook wordt er muziek gemaakt op attributen die men niet verwacht. De jeug- densembles JES 1 en JES 2 zorfen voor verrassingen. Leon Houwen (toetsen) en Erwin Hendriks (bas gitaar) en Gerard Spreeuwenberg (trompet) verlenen hun medewer king. De zang komt voor rekening van Ria Linders, Mirjam Michels en Henk Deters. Ook de dansgroep van Myrna van den Bosch ver zorgt een optreden. Op vrijdag en zaterdag is de aanvang om 20.00 uur en op zondag om 14.30 uur, deze middag is speciaal voor de jeugd. Het programma deze mid dag is een verkorte versie van de avondvoorstellingen. Op zaterdag 28 oktober wordt het jubileum afgesloten met een receptie in De Smelehof.Aanvang 20.00 uur. Kaarten in de voorverkoop zijn nog verkrijgbaar. Voorverkoop adressen zijn Winkel Boerenbond Ysselsteyn en Snackpoint Snac- kers in Ysselsteyn. Voor de zondag middag is er geen voorverkoop. Het tentoonstellingsseizoen is weer begonnen. Op vrijdag 27, zaterdag 28 en zondag 29 oktober houdt W De Vogelvriend haar jaarlijkse vogelshow. Een zestigtal inzenders showen dan meer zeshonderd vogels aan het publiek. Voorafgaand aan de show zijn alle dieren door ervaren keurmeesters bekeken en beoor deeld. Echte kampioenen bevol ken de kooien, maar ook de niet prijswinnaars zijn meer dan de moeite waard. Voor de echte lief hebbers zijn het allemaal prijswin naars. Te bewonderen zijn vogels van diverse pluimages zoals kana ries, parkietachtige, exoten en Europese cultuurvogels. Vrijwilli gers van de vereniging zorgen ook dit jaar weer voor een sfeervolle aankleding van de zaal, inclusief grote gezelschapsvolière. Bij de tombola valt menig prijsje te ver dienen. De show wordt gehouden in zaal Back inTime in Oostrum en is geopend op vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur, op zaterdag van 13.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Vierlingsbeek - Dinsdag 31 oktober verzorgen Bram vd Wurff en Adriaen Willemsz een interactieve avond vol gedichten en verhalen in het Koningskerkje. Uiteraard toe gespitst op de expositie met schilderijen van Anni van Bok hoven. Ook krijgt het publiek (voor wie dat wil) de kans om zelf mee te doen. De avond begint om 20.00 uur. Tijdens de expositie Innerlijk Landschap in het Koningskerkje is er ook ruim aandacht voor gedichten en verhalen. Schilde ren en dichten hebben veel met elkaar gemeen. Anni van Bok hoven (Gemert) geeft zelf een omschrijving: 'Wat mij in diepste wezen drijft, kan ik eigenlijk met niet zoveel woorden zeggen. Mis schien kan je als kunstenaar, eigen lijk nooit direct iets zeggen, net als een dichter. Ik kan er alleen maar langs schuren, proberen greep te krijgen op. Waarschijnlijk kan geen enkel kunstwerk echt gezien en werkelijk begrepen worden, want achter alle denkbare beteke nissen, ligt immers altijd weer een laatste geheim.' De schilderijen van Anni van Bokhoven zijn zeer geschikt om de fantasie te laten werken. Het zijn vaak (verlaten), geheimzinnige landschappen waarin de verbeel ding kan dwalen. Ieder kan zijn eigen beleving er in kwijt. Zelfs een eenvoudige omschrijving van wat je ziet en voelt, kan al tot een mooie serie woorden leiden. Nina Schepers maakte gedichten bij het werk van Anni van Bokhoven. Verzameld in een map zijn ze in het Koningskerkje te lezen voor de geïnteresseerde bezoeker. De poëtische benadering van schilde rijen blijkt ook een mooie manier van kijken naar kunst. Kinderen van groep 5 en 6 waren laatst in het Koningskerkje om kennis te maken met kunst, er werd door hen ook een gedicht voorgelezen. Met plezier gingen ze daarna ook zelf aan de slag: blauw, blauw en blauw en als het groen was was het een bos Bram vd Wurff en Adriaen Wil lemsz zijn lid van Meralit, een enthousiaste groep mensen die 'het woord wil laten bewegen en die beweging dicht bij de mensen probeert te brengen'. Ze presenteren het woord in alle denkbare kunstvormen aan het publiek. Hun kennis en kunde zorgen beslist voor een boeiende en levendige avond, gevuld met woorden, gedichten en sfeervolle verhalen. De expositie Innerlijk landschap van Anni van Bokhoven duurt nog t/m 5 november en is open op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Reserveren is mogelijk via tele foon 0478-631401. In Wereldwinkel Venray wordt de komende weken aandacht besteed aan het nieuwe,kleurrijke en verantwoorde speelgoed uit Sri Lanka. De importeur Lanka Lamai heeft de door de Tsunami getrof fen bedrijven financieel geholpen om de werkzaamheden te kun nen hervatten. En met succes. De productie is weer op volle gang. Lanka Lamai heeft op Sri Lanka in de afgelopen jaren veel bereikt op het gebied van de arbeidsomstan digheden en de productieproces sen. Al het speelgoed dat aan de Wereldwinkels wordt aangeboden heeft het CE keurmerk. De afwer king van het speelgoed biedt werk aan heel veel mensen. Zij krijgen een rechtvaardige beloning en hebben indien nodig recht op medische behandeling. Kinderen werken niet mee, maar gaan naar school. 'Geef alle kinderen een kans' was het motto van de Derde Werelddag in Venray. Met een aan koop van speelgoed uit Sri Lanka geeft u zowel de kinderen in Sri Lanka als in uw eigen omgeving een eerlijke kans. Verder is de collectie wereldmuziek van Putu- mayo recent uitgebreid met enke le nieuwe cd's met kinderliedjes van uit de hele wereld. Wereldwinkel Venray is geves tigd aan de Henseniusstraat 3a in Venray. actief. Behalve de waardering en het respect van degene voor wie zij zorgen, ontvangen zij vaak geen beloning. Rotary Venray wil deze mensen op de Dag van de Man telzorg daarom een extra attentie en een blijk van waardering geven door hen een feestelijke brunch aan te bieden. U kunt kaartjes bestellen voor 'Air 4 Care' via onze website www.air4care.nl of bellen naar J. Litjens 0478-641670. De prijs van 32,50 per persoon is inclusief gratis consumpties gedurende de hele avond. De avond duurt tot 24.00 uur. Adelbertvereniging Adelbertvereniging Venray houdt de tweede lezing van het nieuwe seizoen 2006-2007. Monique Gerrits zal op dins dag 24 oktober 2006 om 19.30 uur in het Theehuis van het Odapark komen spreken over de Stichting Exodus uit Venlo. De Stichting Exodus heeft tot doel het regelen en coördineren van de opvang en reïntegratie van ex-gedetineerden. Men wil dit bereiken door een persoonlijke begeleiding, waarbij de nodige bagage wordt aangereikt, die een succesvolle reïntegratie mogelijk moet maken om aldus recidive te voorkomen. In Exodus Venlo bestaat de groep uit ex-gedeti- neerde vrouwen met kinderen, die na een zorgvuldige selectie en onder de begeleiding van een mentor voor gemiddeld negen maanden het begeleidingstraject doorlopen. Mevrouw Gerrits vertelt van de vier 'sleutels' die gehanteerd wor den om tot welslagen van reïnte gratie te komen. Twee bewoon sters van Exodus zullen haar vergezellen. Zij zullen hun erva ringen vertellen, vragen beant woorden en een duidelijk beeld geven van het zinvolle werk van de Stichting Exodus. De lezing wordt gevolgd door de jaarvergadering. Het Deurnes Gemengd Koor en het Symfonieorkest Helmond-Ven- ray repeteren onder leiding van Frans van Houten in het Theo Dries- sen Instituut in Helmond (Foto: Toni van Tiel). Ter gelegenheid van Allerzie len zullen het Deurnes Gemengd Koor en het Symfonieorkest Hel mond-Venray zondag 5 november een gezamenlijk concert geven in het Helmondse Speelhuis. Onder leiding van dirigent Stephan Pas speelt het SHV de derde symfonie van de Poolse componist Henryk Górecki. Deze Symphony of Sor rowful Songs is gebaseerd op een gedicht dat is aangetroffen in een cel van de Gestapo in de Tweede Wereldoorlog. Zangsoliste is de Helmondse sopraan Petra Rai- mond. Vervolgens begeleidt het SHV het Deurnes Gemengd Koor bij Die sieben letzte Worte unse- res Erlösers am Kreuze. Dit ora torium van Joseph Haydn wordt gedirigeerd door Frans van Hou ten. Zangsolisten zijn de sopraan Caroline Spanjaard, alt Louise Rijs, tenor Peter Vos en bas Arnold Ardts. Het concert vindt plaats op zondag 5 november in theater 't Speelhuis aan het Speelhuisplein in Helmond. Aanvang 15-30 uur. De toegangskaarten kosten vijf tien euro aan de kassa van 't Speel huis. Telefonisch reserveren kan via telefoonnummer 0492-587000. Op basisschool De Foekepot heeft de boekenweek niet één maar twee weken geduurd. Alle activiteiten rond het thema De leeuw is los pasten niet in één week. In de peuterspeelzaal die ook in de school is gehuisvest was een compleet dierencircus. In de school hingen overlag posters van de boekenweek. De kinderen hebben ook zelf pos ters gemaakt, die zeker even mooi waren als de posters die de school in het kader van de boekenweek had gekregen. De kinderen hebben niet alleen boeken gelezen maar ook zelf ver halen geschreven. Ze hebben hun verhalen op postervellen geplakt en er mooie illustraties bij gete kend.Vrijdagmiddag zijn de kinde ren in eikaars klassen gaan kijken naar alle tekeningen, collages en andere mooie dingen die ze in die weken allemaal gemaakt hadden. De kinderboekenweek werd om 14.00 uur op de speelplaats afge sloten met een roofvogelshow waarvan de hele school volop heeft genoten. Deze show werd verzorgd door Valkerij De havikshoeve. Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 20