Gemeente Venray Dorpskern Merselo krijgt nieuw gezicht Samenpersen afval belemmert leegmaken containers Openbare bekendmakingen Schapen niet voeren Ventileert u goed? Verkiezingen: stemmen in het buitenland Deze week Evenement PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Het gebeurt nogal eens dat mensen, om zoveel mogelijk afval te kunnen aanbieden in één lediging, het afval in de grijze of groene container gaan aandrukken of samenpersen. Er zijn zelfs persen en beugels in de handel die dit aandrukken makkelijker moeten maken. De ervaring leert dat afval dat té sterk is aangedrukt bij het leegmaken vaak niet volledig uit de containers valt. Wij willen u erop wijzen dat wanneer uw container hierdoor niet geheel geledigd wordt, de lediging toch in rekening wordt gebracht. U bent namelijk zelf verantwoordelijk voor de manier waarop u uw afval aanbiedt. Bovendien, de ophaaldienst komt er niet voor terug Wilt u weten hoeveel gezinnen met kinderen etper 1 januari waren in de dorpen en wijken? Of hoeveel kinderen er in 2005 zijn geboren in Oostrum? Kijk dan op www.venray.nl en klik vervolgens op Wonen en Leven Feiten Cijfers Venray in Cijfers. Bijna de helft van de Nederlanders ventileert te weinig. Dit kan leiden tot gezondheidsklachten als hoofdpijn, benauwdheid, allergieën en astma. Bijna iedereen denkt dat de binnenlucht in zijn huis wel gezond is. Maar hoe goed ventileert u eigenlijk? Doe de handige ventilatietest op www.vrom.nl/ventileren. Goed ventileren is 24 uur per dag ventileren. Dat wil zeggen: altijd ventilatie- roosters en -schuiven licht geopend of een (klap)raam op een kiertje (met anti-inbraakstang). Ook in de winter en bij regen extra ventileren tijdens en na het koken en douchen. En extra ventileren bij roken of na een feestje. Meer informatie vindt u op www.vrom.nl/ventileren of bel gratis Postbus 51, 0800 - 8051. Bouwplannen Aangevraagd Voorgenomen vrijstelling of doorbreking aanhouding Voorgenomen vrijstelling of doorbreking aanhouding Verleend Wet milieubeheer Ontwerpbesluit Milieueffectrapportage Startnotitie Donderdag 19 oktober 2006 - Pagina 18 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 42 Op 22 november 2006 vinden in Nederland de Tweede Kamer verkiezingen plaats. Heeft u de Nederlandse nationaliteit en woont u in het buitenland of bent u tijdelijk in het buitenland wegens uw beroep, of beroep van partner of ouder, dan kunt u uw stem ook uitbrengen via internet. Dit jaar wordt Nederlandse kiezers in het buitenland de mogelijkheid geboden om te stemmen via internet. Dat vergroot het stemgemak voor de kiezers. Venraynaren die gebruik willen maken van het stemmen via internet moeten zich daar tijdig voor registeren. Het registratieformulier moet uiterlijk 25 oktober in bezit zijn van de gemeente Venray. Wilt u zeker weten of u inderdaad in aanmerking kunt komen om vanuit het buitenland te stemmen? Of wilt u het registratieformulier downloaden? Ga dan naar www.kiezenuithetbuitenland.nl. Daar vindt u ook meer informatie over stemmen via internet. 23 t/m 29 okt - Nationale vogel show, Mgr. Hanssenstraat 29 (Zaal Back in Time) Bouwvergunningen - Smakterweg ongenummerd - gewijzigd uitvoeren sprinklervoorziening (nr. ba060505) - Van Broekhuizenstraat 47 - vernieuwen/veranderen garage en berging (nr. ba060506) - Volen 7 - kantoorruimte (nr. ba060507) - Alaertslaan 4 - zwembad (nr. ba060508) - St. Jozeflaan 2 - ontvangstruimte (nr. ba060509) - Nachtegaalweg 6 - paardenstal (nr. ba060510) - Mastbos 9 - vergroten woning (nr. ba060511) - Lelie 13 - vernieuwen entree/hal/voordeur (nr. ba060512) - Witte Vennenweg 1 - bewakings- en receptiepost (nr. ba060513) - Stationsweg 46 - 74 woningen (nr. ba060514) - Mambostraat 90 - carport (nr. ba060515) - Vloetweg 2 - zadeldak op bestaande garage (nr. ba060516) - Mambostraat 92 - carport (nr. ba060517) - Rouwkuilenweg 43 - vergroten champignonkwekerij (nr. ba060518) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 Wro en/of artikel 50, lid 5 of 6 van de Woningwet bouw vergunning te verlenen voorde navolgende bouwaanvragen: - Mastbos 9 - vergroten woning (nr. ba060511) - Alexanderhof 9 - vergroten woning (nr. ba060472) - Sinnesstraat 9 - instructielokaal (nr. ba060402) - Lathyrus 2 - carport (nr. ba060467) - Spurkterdijk 30 - crematorium (nr. ink0605889). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 20 oktober 2006 t/m 30 november 2006 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen met toepassing van artikel 15 Wro en/of artikel 50 lid 4, Woningwet voor: - St. Jozeflaan 2 - ontvangstruimte (nr. ba060509) U kunt de betreffende stukken van 20 oktober 2006 t/m 16 november 2006 (vier weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Henseniusstraat ongenummerd - hekwerk (nr. ba060438, verzenddatum 10/10) - Zuiderbergweg 9 - vergroten woning (nr. ba060431, verzenddatum 11/10) - Pascherhof 46 - wijzigen pui garage (nr. ba060458, verzenddatum 13/10) - Grote Markt 1 - gewijzigd uitvoeren verleende ba040199 is verbouwen Oud Raadhuis (nr. ba060354, verzenddatum 10/10) - Raadhuisstraat 2, 2a, 2b, 2c en 2d - verbouwen Dr. Poelshuis tot 5 appartementen en bouw buitenbergingen (nr. na060089, verzenddatum 10/10) - Gasstraat 5 - overkapping t.b.v. wintertuin (nr. ba060085, verzenddatum 11/10) - Hoogheidseweg 2 - gewijzigd uitvoeren ba060205 is woning en garage (nr. ba060441, verzenddatum 13/10) - Macroweg 11/13 - branddeur in bestaand bedrijf (nr. ba060437, verzenddatum 13/10). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Vossestaart 33 - afdak (nr. ba060387) - Noordsingel 11 - garage/berging (nr. ba060381) - Ysselsteynseweg 82a - vervangen nissenhut door opslagloods (nr. ba060375) De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbescherming mogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Overbroekseweg 4 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan W. Heidens, Overbroekseweg 4 te Leunen voor een kalkoenhouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 20 oktober 2006 t/m 30 november 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. De gemeente is voornemens medewerking te verlenen aan de verplaatsing van Circuit De Peel naar de zuidzijde van de Bakelsedijk. Aan deze ruimtelijke ontwikkeling zijn meerdere milieu aspecten verbonden. Dit vereist dat er een rapportage wordt opgesteld waarin wordt uitgelegd wat de gevolgen voor het milieu zijn en waarin onderzocht wordt hoe het plan - de verplaatsing van het circuit - milieukundig gezien goed uitgevoerd kan worden. De startnotitie is een eerste stap in de milieueffectrapportage-procedure. In deze startnotitie wordt aangegeven wat de gemeente van plan is te gaan onderzoeken. Daarbij zullen in elk geval worden onderzocht de mogelijkheden om de geluidbelasting te beperken, de effecten op de ecologie, de externe veiligheid mede in relatie tot het militair vliegveld De Peel en de effecten in de aanlegfase. De startnotitie richt zich op: - Het plangebied gelegen ten westen van Venray aan de zuidzijde van de Bakelsedijk, dat wordt omsloten door natuurgebied, akkerland en het vliegveld De Peel. U kunt de desbetreffende stukken van 20 oktober 2006 t/m 30 november 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling een zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders over het geven van richtlijnen inzake de inhoud van het milieu effectrapport. Mede op basis van de binnengekomen zienswijzen zullen de richtlijnen voor het maken van het milieueffectrapport worden opgesteld. De richtlijnen zullen onder meer betrek king hebben op de te beschrijven alternatieven en effecten. 19 oktober 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray Dorpsraad, gemeente en Wonen Venray gaan beginnen met de uitwerking van de plannen uit het Dorpsontwikkelingsplan (DOP) Merselo. Op 23 oktober starten de eerste werkzaam heden in de dorpskern. Die zijn vooral gericht op veiligheid, herkenbaarheid en de uitstraling van het dorp. Bij de uitwerking is vooral gekeken naar de wensen van de inwoners van Merselo. Bij de planvorming heeft de samen werking met de diverse partijen centraal gestaan. Dit vanuit de gedachte van gebiedsgericht werken. Mede dankzij de inzet en een subsidie van Wonen Venray en bewonersinitiatieven vanuit de dorpsraad wordt in samenspraak met de gemeente de uitvoering van het plan mogelijk gemaakt. In fases De werkzaamheden beginnen op maandag 23 oktober. Ze worden in fases uitgevoerd. - De uitvoering begint met het verharden van de bermen vanaf het Grootdorp aan de noordzijde tot aan de kerk. Aan de zuidzijde komen groenstroken, onderbroken door de inritten van de woningen. Zowel de inritten als de berm aan de noordzijde worden verhard met gebakken klinkers. - Nu wordt nog geparkeerd in de berm. Dat kan straks op de rijbaan. Hiervoor worden parkeervakken gemaakt. Die worden duidelijk gemarkeerd met plantenbakken in het wegdek. Doordat de vakken verspringen van noord- naar zuid zijde ontstaat een verkeersrem- mend effect. Wonen Venray heeft voor deze werkzaamheden een financiële bijdrage geleverd. - De berm bij de Haag wordt deels voorzien van bermverharding, waardoor gevaarlijke wegkanten verdwijnen. Daarna worden nog zogenoemde punaises, een soort drempels aangelegd en wordt het wegprofiel aangepast. In het voorjaar van 2007 wordt ten slotte beplanting aange bracht. Het grasveld tussen de A73 en Keizersveld en Landweert wordt deze weken begraasd door schapen onder de hoede van een herder. Het is dit jaar voor het eerst dat de schapen in de bebouwde kom grazen. Er zijn mensen die de schapen bijvoeren met tuinafval. Dat kan gevaarlijk of zelfs dodelijk voor hen zijn. De herder vraagt daarom het publiek om de scha pen niet te voeren. De gemeente krijgt veel reacties over de schapen in de bebouwde kom. Veelal positieve, zoals school klassen van een basisschool die op dierendag de schapen bezochten. De kinderen zongen liedjes en hadden veel plezier, aldus de herder. Maar er waren ook mensen die last onder vonden van de schapenkeutels op de paden. Het regenachtige weer van vorige week vergrootte de ergernis. De gemeente heeft de herder gevraagd het pad schoon te maken en te houden. Momenteel zijn de paden weer schoon. Giftige takken De herder zelf heeft aandacht gevraagd voor het gevaar van bij voeren van de schapen. In de hopen groenafval kunnen giftige takken, bessen of bladeren voorkomen. In een levende groenstrook herkennen de schapen deze en blijven ze er van af. Maar als het gesnoeid of gesneden is kunnen ze de plant niet herkennen. En een takje van de taxus kan dan dodelijk zijn! De schapen hebben voldoende aan het gras, geef hen dus geen groenafval. Grazend maaien De kudde zal nog gedurende twee weken grazen. Waar mogelijk staan ze in een raster, waardoor ze soms een gedeelte van het doorgaande fietspad afsluiten. Dit wordt aange geven met een hekwerk en borden. Dit grasveld werd voorheen éénmaal per jaar gemaaid en het maaisel afgevoerd. De schapen vervangen als het ware het maaiwerk en komen twee a driemaal per jaar in dit gebied om te grazen. Zo ontstaat er een gevarieerde gras- en bloemrijke weide. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 18