Gemeente Ven ray Korting ziektekostenverzekering voor lage inkomens Ook dit jaar Winterfestival in Venray Venray steunt project eenzaamheid bij ouderen Meer informatie? Bel de afdeling Publieksdiensten Nieuwe gevallen dierziekte blauwtong Castenrayseweg afgesloten Donorformulier bij paspoort Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden .ftf- Er komt deze winter weer een ijsbaan in het centrum. Een grotere dan vorig B jaar, op het Schouwburgplein. De gemeente Venray heeft besloten voor het Winterfestival 2006 eenmalig een subsidie van 12.000,- te verstrekken aan de Stichting Winterfestival. In 2005 vond het Winterfestival plaats op de Grote Markt. De organisatie wil voor 2006 het evenement groter aanpakken en een kwaliteitsslag maken. Hiervoor wordt de ijsbaan geplaatst op het Schouwburgplein, waar meer ruimte beschikbaar is. Zo kunnen er een grotere ijsbaan en betere horeca- voorzieningen geplaatst worden. De Grote Markt wordt gebruikt voor de overige activiteiten van het Winterfestival, zoals een kerstmarkt. In samen werking met de organisatie van de weekmarkt wordt de weekmarkt ingepast in het Winterfestival. Geboorte aangeven bij de gemeente? Kijk op www.venray.nl *V> Venray, focus op mensen Donderdag 19 oktober 2006 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 42 De gemeente Venray heeft, onder voorbehoud van medefinancie ring van de provincie Limburg, subsidie toegekend voor een project om de eenzaamheid onder ouderen tegen te gaan. Medio november verwacht de provincie een beslissing te nemen over de medefinanciering van dit project. Als zij instemt, kan het project per 1 december van start gaan. Hoewel de sociale positie van oude ren de laatste jaren is verbeterd, gaat het met een bepaalde groep ouderen niet goed. De commissie Welzijn van de Seniorenraad en de ouderenadviseurs hebben het pro bleem van eenzaamheid onder ou deren gesignaleerd. Samen met de gemeente hebben zij het probleem nader verkend. Op hoofdlijnen zijn uitgangspunten geformuleerd om het probleem van eenzaamheid onder ouderen aan te pakken. Project Op basis daarvan heeft Synthese een project ontwikkeld. Dat bestaat uit twee onderdelen. Ten eerste het realiseren van een signaleringsnet werk waarin vereenzaamde ouderen worden opgespoord. Professionals en vrijwilligers werken daarin samen. Vervolgens krijgen de vereenzaamde ouderen activerende huisbezoeken. Daarin worden zij gestimuleerd en begeleid om stappen te ondernemen om uit hun vereenzaamde situatie te komen. Financiering De kosten voor het totale project overstijgen het gemeentelijk budget. Daarom is de provincie Limburg om medefinanciering gevraagd. Daarbij wordt een beroep gedaan op de subsidieregel Nadere regels voor de zorg. De provincie laat in haar overweging het advies van de stuurgroep Wonen, welzijn en zorg zwaar meewegen. Het advies van de stuurgroep was positief. Met name omdat het project tot stand is ge komen door samenwerking met en betrokkenheid van de Seniorenraad in de probleemverkenning en de productontwikkeling. Start project Medio november neemt de provincie Limburg een besluit over alle inge diende subsidieaanvragen, waaronder het projectplan van Synthese. Als de provincie instemt met medefinancie ring kan het project per 1 december van start gaan. Heeft u een laag inkomen? En heeft u geen aanvullende ziektekosten verzekering of kunt u die niet betalen? Of kunt u geen gebruik maken van een collectieve regeling? De gemeente Venray en Zorg verzekeraar VGZ hebben hier samen afspraken over gemaakt. Zij geven mensen met een inkomen tot 120% van de bijstandsnorm de mogelijkheid om met korting een goede ziektekostenverzekering af te sluiten. De korting geldt voor de basisverzekering én de aanvul lende verzekering. Behalve de korting kunt u ook nog een tegemoet koming van de gemeente van 84,- per jaar per verzekerde krijgen. De regeling gaat in op 1 januari 2007. Waarom een aanvullende verzekering? Iedereen is verplicht om zelf te zorgen voor een goede ziektekostenverzeke ring. Hiervoor betaalt u maandelijks een premie voor uw basisverzekering. Deze basisverzekering vergoedt echter niet alle kosten. Aanvullend verze keren is dus aan te raden. De aanvullende verzekering van de VGZ is in het contract met de gemeente uitgebreid met extra vergoedingen. Bijvoorbeeld voor tandartskosten, de aanschaf van een bril en fysiotherapie. Het pakket heet Zorg Compleet Aanvullende Verzekering. Met dit pakket beschikt u over een goede ziektekostenverzekering. Informatie kunt u opvragen bij de VGZ of de gemeente. Wat is het voordeel van dit aanbod? Het grote voordeel van dit aanbod is natuurlijk de goede verzekering. Verder is met VGZ afgesproken dat u een korting van 5% krijgt op de basisverze kering en 20% op de aanvullende verzekering. Ook komt u in aanmerking voor een bijdrage van de gemeente van C 84,- per jaar per verzekerde. Per maand is dit 7,-. In 2006 kost de maandelijkse premie van het basispakket het pakket Zorg Compleet Aanvullende Verzekering 106,62 per verzekerde. De gemeente draagt daar 7,- per maand aan bij. Verzekerden betalen zelf dus 99,62 per maand. Deze bedragen gelden voor 2006. De premiebedra gen voor 2007 zijn nog niet bekend. De kortingen van 5% op de basisverze kering en 20% op de aanvullende verzekering blijven in 2007 staan. Aan welke voorwaarden moet u voldoen? - U moet inwoner zijn van de gemeente Venray en - voor ziektekosten verzekerd zijn bij VGZ per 1 januari 2007. - Uw inkomen mag maximaal 120% van de voor u geldende bijstandsnorm zijn; de hoogte van deze norm is afhankelijk van uw leeftijd, woon- en gezinssituatie. - Uw vermogen mag niet hoger zijn dan C 5.180,- voor een alleenstaande en C 10.360,- voor een alleenstaande ouder of echtpaar/samenwonenden. Bij deze regeling telt de waarde van uw eigen woning niet mee. U bent niet verzekerd bij VGZ? De gemeente heeft een contract met VGZ. Daarom kunt u alleen van deze regeling gebruik maken als u verzekerd bent bij VGZ. Bent u bij een andere zorgverzekeraar verzekerd en wilt u toch gebruik maken van dit aanbod? Dat kan als u uw huidige verzekering opzegt en u aanmeldt bij de VGZ. Dit is mogelijk per 1 januari 2007. Denk hierbij wel aan uw opzegtermijn. Waar en wanneer kunt u een aanvraag indienen? U kunt een aanvraagformulier krijgen bij de afdeling Publieksdiensten van het gemeentehuis. Hier kunt u ook meer informatie krijgen. Wij vragen u de aanvraag zo snel mogelijk in te dienen. Dan kan VGZ op tijd een nieuwe polis voor u maken. Ook de aanschaf van een bril of lenzen wordt door de collectieve verzekering die via de gemeente wordt afgesloten vergoed. Hiervoor gelden wel maximumbedragen. c. Door de ontdekking van weer een aantal nieuwe gevallen van de dierziekte blauwtong, ditmaal in Strijbeek, Afferden, Westmaas en Kortgene, zijn de begrenzin gen van de 20-kilometerzones rond Zuid-Nederland en Zeeland per 11 oktober jl. weer veran derd. Dat heeft het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voed selkwaliteit bekendgemaakt. De maatregelen in verband met de ziekte zijn gericht op bedrijfsmatige en hobbymatige houders van her kauwers in het 20-kilometergebied Zuid-Nederland. Het totaaloverzicht van de maatregelen, de begrenzing van de 20-kilometergebieden en andere informatie over blauwtong, zoals de maatregelen in het beper- De reconstructie van de kom van Castenray loopt volgens plan ning. De Horsterweg is in twee fases aangepakt. Nu is het de beurt aan de Castenrayseweg. Het verkeer, fietsers uitgezon derd, wordt vanaf 19 oktober gedurende drie weken omgeleid. De Castenrayseweg krijgt rode fiets stroken en de kruisingen worden verhoogd aangelegd. Om deze werkzaamheden veilig en snel uit te voeren is het noodzakelijk de Castenrayseweg inclusief de kruisin gen af te sluiten voor alle verkeer, fietsers uitgezonderd. Het doorgaan de verkeer wordt met de bekende gele borden omgeleid via de A73. De busdienst en het lokale verkeer kan vanuit Horst de Kreuzelweg nemen, waarna via de Castenray seweg, door Oirlo, de Zandhoek en Hoogriebroekseweg de Horsterweg weer bereikt wordt. Vanuit Venray is een omleiding via de Lollebeekweg en (gemeente Horst) Meterikse- weg, Kempweg en Molenveldweg voorzien. De tijdelijke omleidingen worden op donderdag 19 oktober ingesteld. Ze duren afhankelijk van de weersomstandigheden ongeveer drie weken. Overlast Oirlo Vooral voor het dorp Oirlo zal enige overlast door toename van verkeer niet te vermijden zijn. De gemeente zal daar extra aandacht aan geven. Mochten er toch nog vragen zijn dan kunt u altijd even contact opnemen met de gemeente Venray of met de dorpsraad van Oirlo. kingsgebied (rest van Nederland), staan op de website van het minis terie, www.minlnv.nl/bluetongue. Op deze website wordt de informa tie voortdurend actueel gehouden. Het is namelijk mogelijk dat als gevolg van ontwikkelingen omtrent de dierziekte de beperkende maat regelen gewijzigd worden. Vragen? Het ministerie van LNV begrijpt dat u mogelijk vragen heeft over de consequenties van de maatregelen voor uw bedrijf. U kunt dan contact opnemen met het LNV-loket, tel. 0800-2233322. Openingstijden: op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur. Inwoners van Venray van 18 jaar en ouder krijgen met ingang van 1 november bij het afha len van een nieuw paspoort of nieuwe identiteitskaart een donorformulier van de gemeente. Met het donorformulier kunt u uw keuze over orgaan- en weefseldonatie laten vastleggen in het Donorregister. Het Donor- register valt onder het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. U krijgt het donorformulier als u uw paspoort of identiteitskaart komt afhalen. Een besluit nemen over het donorschap is belangrijk. Voor uzelf, voor uw nabestaanden en voor mensen die op de wachtlijst staan om een orgaan te ontvangen. De gemeente onderschrijft het belang van donorregistratie en werkt daarom graag mee om het Donorregister meer bekendheid te geven. Al geregistreerd? Misschien weet u niet meer of u zich al hebt laten registreren in het Donorregister. Of u kunt zich niet herinneren welke keuze u toen hebt gemaakt. Neem dan contact op met het Donorregister via het informatienummer 0900 - 821 21 66 (lokaal tarief). Het Donorregister kan u nader informeren. Als u al geregistreerd staat, hoeft u niets te doen. Meer informatie Op de website van het Donorregister en NIGZ-donorvoorlichting vindt u meer informatie over donorregistratie en orgaan- en weefseldonatie. Hier kunt u ook gratis uitgebreide bro chures downloaden of aanvragen.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17