Cold Turkey in Tienray l Kapellenfestival in Swolgen Kabelkrant populair in Meerlo-Wanssum Extra krediet voor onderhoud haven 'Bouwlocatie tuincentrum krijgt voorrang' Dorpsraden gaan samenwerken €19, Service rubriek PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS Zaterdag 21 oktober speelt Cold Turkey in OJC Gaellus in Tienray. Het Brabantse Cold Turkey begon in 1995 als een bijna niet van echt te onderscheiden Lenny Kravitz- coverband. Zo kwam de band ook aan haar naam: Kravitz speelde ooit de John Lennon-cover 'Cold Turkey'. Door de jaren heen heeft het repertoire zich echter aan gepast aan het bredere publiek. De bij de bandleden gezamen lijke voorliefde voor rockmuziek leidde tot het Cold Turkey van nu. En de formatie heeft zich ontpopt als een superstrakke top-40-rock- coverband. Door het repertoire telkens uit te breiden met de laat ste rockhits, zoals die van Anouk, RHCP, Evanescence, Kane, Gavin deGraw, Maroon5 en U2, is Cold Turkey altijd bij de tijd. Naast de nieuwste hits spelen de bandle den natuurlijk ook 'gouwe ouwe' zoals Radar Love, Wiskey in the Jar en Hush. Ook nummers van The Police, Living Colour Pearl Jam, Racoon, Van Dik Hout en The Darkness passeren de revue. Gael lus is om 20.00 uur geopend, Cold Turkey speelt vanaf 21.30 uur, de entree is 4 euro. Voor het derde jaar houdt de kapel De Sigboldhemer uit Swol gen in de maand oktober een kapellenfestival. Liefhebbers van Tsjechische blaasmuziek zijn op zondag 22 oktober van 14.00 tot 18.00 uur van harte welkom in zaal Wilhelmina in Swolgen. De Sigboldhemer verzorgt van 14.00 tot 16.00 uur een afwisselend optreden met muziek en zang. Een zangeres van Tsjechische afkomst, Majka Weites, vormt tijdens deze uitvoeringen gezamenlijk met Jan Jacobs het zangduo. Het pro gramma wordt voortgezet door de bekende blaaskapel Freunde Echo uit Overloon. Deze kapel staat sinds 1969 garant voor de gezelligheid en kwaliteit van de Tsjechische blaasmuziek. Onlangs mochten de muzikanten nog hun cd presenteren, die met veel belangstelling in hun eigen dorp Overloon is ontvangen. Het orkest bestaat uit dertien muzikanten en een zangduo. De entree is gratis. Jongeren vinden Reindonk ouderwetse zender Inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum maken het meeste gebruik van de media radio, kabelkrant en teletekst van Streekomroep Reindonk. De kabelkrant van Reindonk wordt door 71,4 procent van de ondervraagden uit Meerlo- Wanssum bekeken en teletekst door 48,2 procent. De radio programma's van Reindonk worden door 78,6 procent beluisterd. In de gemeenten Horst aan de Maas en Seve- num ligt dit percentage enkele procenten lager. Wat opvalt is dat respondenten uit de gemeente Sevenum aange ven minder gebruik te maken van de media van Reindonk dan de respondenten uit de gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo- Wanssum. Voor de media televi sie en website geldt dat hiervan meer gebruik wordt gemaakt in de gemeente Horst aan de Maas. In de gemeente Meerlo-Wanssum werden 61 mensen van 18 jaar en ouder geïnterviewd. Stree komroep Reindonk moet meer gaan investeren in televisie en in het bereiken van de jongeren. De omroep heeft met name onder de jongeren een reputatie van een ouderwetse zender, zo blijkt uit het onderzoek dat de streekom roep onlangs onder haar kijkers hield. De enquête had als volledige titel 'Een kijk- en luis teronderzoek naar het gebruik en de waardering van het media-aan bod van Streekomroep Reindonk' en werd uitgevoerd door twee studentes Sociale Wetenschap pen. Tegelijkertijd met de kijk- en luisterenquête werd een tevredenheidonderzoek gehou den onder 111 leerlingen van het Dendron College in Horst. Daar uit bleek dat hoewel 75 procent wel bekend is met de omroep, de frequentie dat er gekeken of geluisterd wordt erg laag is. Navraag leerde dat de jongeren Reindonk maar een ouderwetse zender vinden waar oude muziek gedraaid wordt. Daarom moet er meer reclame worden gemaakt voor jongerenprogramma's, is de mening van de onderzoekers. Televisie steekt met kop en schou ders boven de andere media uit van Streekomroep Reindonk uit. Van de ondervraagden laat 81,5 procent weten dat zij wel eens naar de televisie-uitzendingen van de omroep kijkt. Dit wordt gevolgd door radio (74,9 procent) en kabelkrant (62,1 procent). Van de website maakt maar een klein gedeelte gebruik, 9,4 procent. Het Streekjournaal blijkt het popu lairste programma te zijn, de hei lige mis wordt weinig bekeken. De onderzoekers vragen zich af of deze zendtijd wellicht beter gebruikt kan worden om iets anders uit te zenden. Woningbouw Swolgen De Roermondse projectont wikkelaar Meervelt BV wil aan de Generaal Dempseystraat 27 in Swolgen een voormalige bedrijfs ruimte slopen en vervangen door een nieuwbouwwoning. Een plan dat wordt gesteund door het col lege van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum, dat eerder ook al toestemming gaf voor het ver anderen van het voormalige kan toorpand in een woning. Aan de Generaal Dempseystraat 27 ligt een voormalige bedrijfslocatie, die vroeger gebruikt werd door een aannemer. De bebouwing bestaat uit een voormalig kantoorpand en een verouderde loods. College op de fiets Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum wil zelf eens ervaren hoe het gesteld is met bijvoorbeeld de wegen, fietspaden en het openbaar groen in de verschillende dorpen. Om die reden stappen burgemeester Joep Hahn en de wethouders Leo Beterams (PK), Carla Brugman (PK) en Dickie Minken (PvdA) bin nenkort op de fiets voor twee ver- kenningstochten.Tijdens de eerste tocht worden de dorpen Meerlo, Swolgen en Tienray bezocht. Blit- terswijck,Wanssum en Geijsteren komen bij een tweede fietstocht aan de beurt. Dorpsraad Tienray vergadert De Tienrayse dorpsraad verga dert op dinsdag 24 oktober in Dienstencentrum Zonnehof. Aan vang: 20.00 uur. De agenda: 1) Opening 2) Notu len van vorige vergadering 3) Actielijst DOP 4) Leefbaarheid 5) Ruimtelijke Ordening 6) Rond vraag 7) Afsluiting. Meer informa tie: www.dorpsraadtienray.nl Kunstwerk Blitterswijck later op plein Het kunstwerk in Blitters wijck wordt niet eind dit jaar, maar begin 2007 op het plein geplaatst. "Er moeten nog wat aanpassingen gedaan worden aan de locatie. Waarschijnlijk wordt het ergens in febru ari onthuld", vertelt secretaris Sjaak Sluiters van de plaatse lijke dorpsraad. Het kunstwerk komt te staan op het plein, aan de kant van de basisschool, op een kleine groen strook. Kunstenaar Jos Beurskens is inmiddels druk met de uitvoe ring van het kunstwerk bezig.Voor het kunstwerk heeft de gemeente Meerlo-Wanssum 14.000 euro gereserveerd. Rondom het kunst werk, waarin verschillende onder werpen worden verbeeld, zoals de saamhorigheid van het dorp en de haat/-liefdeverhouding van de inwoners van Blitterswijck met de Maas, heeft de dorpsraad een ambitieus project opgezet om heel het dorp met kunst kennis te laten maken. Zo is de plaatse lijke basisschool al enige tijd bezig met activiteiten die met kunst te maken hebben en wordt in het dorp een manifestatie Beeldend Blitterswijck op touw gezet, waar aan onder meer tal van inwoners met uiteenlopende, kunstzinnige hobby's deelnemen. Vogelmarkt in Meerlo Vogelvereniging de Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 22 oktober weer haar maandelijkse vogelmarkt. Op deze markt worden vogels te koop aangeboden en belangstellenden kunnen er tevens terecht voor allerlei vogelbenodigdheden, zoals nestkastjes en nestmateriaal. Er is tevens een opkoper van vogels aanwezig, die zelf ook een groot assortiment aan vogels te koop zal aanbieden. De vogelmarkt wordt gehouden in sport- en feestzalen- complex 't Brugeind in Meerlo en duurt van 9-30 uur tot en met 12.00 uur. In verband met de nog steeds dreigende vogelgriep wor den op de markt geen kwartels en duiven toegelaten. Voor verdere inlichtingen, tel: 531221. Voor het verrichten van extra baggerwerkzaamheden in de industriehaven in Wans sum is een aanvullend krediet nodig van 50.000 euro. Het werk moet volgens het col lege van B en W snel gedaan worden, omdat anders de her stelwerkzaamheden aan de oevers niet uitgevoerd kunnen worden. Tussen eind novem ber en eind maart mogen in het winterbed van de Maas namelijk geen werkzaamhe den plaatsvinden. De baggerwerkzaamheden zijn in 2005 grotendeels verricht. Met het uitvoeren van de herstelwerk zaamheden is in 2006 gestart. Daarbij is gebleken dat er extra gebaggerd moet worden en dat er sprake is van extra grondafvoer als gevolg van de verdere afkalving van de oevers. De gemeenteraad van Meerlo- Wanssum gaf in september 2004 groen licht voor een grote opknap beurt van de jacht- en industrie haven in Wanssum. De gemeente moest op dat moment ongeveer één miljoen euro uittrekken voor achterstallig onderhoud en (bag- ger-)werkzaamheden. Ruim 5 ton was bestemd voor het uitvoeren van baggerwerkzaamheden en ruim 554.000 euro voor het weg werken van achterstallig onder houd en het herstel van oevers en damwanden. Binnen dit bud get was 97.500 euro geoormerkt voor onder meer verlichting, red- dingslijnen en meerpalen. Om de herstelwerkzaamheden aan de oevers te kunnen uitvoeren en in de insteekhaven weer voldoende vaardiepte te creëren, moet zo'n 3000 m3 slib extra worden weg gehaald. De kosten voor het uit voeren van deze aanvullende baggerwerkzaamheden bedragen circa 150.000 euro.Van dit bedrag kan 100.000 euro betaald worden uit het door de raad beschikbaar gestelde krediet voor het uitvoe ren van de herstelwerkzaamhe den aan de oevers, voor de aan vullende 50.000 euro is nu echter een extra krediet nodig. De com missie Ruimte buigt zich dinsdag 24 oktober over het voorstel van BenW Winterbed geen obstakel meer voor woningbouw De locatie van het voormalige Tuincentrum Wanssum aan de Burgemeester Ponjeestraat in Wanssum moet voorrang krijgen als bouwlocatie boven De Cuy- per en Volleberg aan de Meerlo- sebaan. Dat vindt het college van de gemeente Meerlo-Wanssum. Burgemeester en wethouders vra gen de politiek haar besluit van 20 februari 2006 te herzien, toen - op basis van de op dat moment bekende informatie - door de frac ties werd besloten om voorrang te geven aan een snelle ontwikke ling van de woningbouwlocaties De Cuyper en Volleberg. Een brief van Rijkswaterstaat heeft het college van B en W ech ter doen besluiten de politiek te vragen alsnog een andere keuze te maken. Rijkswaterstaat is op dit moment bezig om de winter bedden van de Maas opnieuw te bekijken en daar waar nodig aan te passen. De locatie bij het tuin centrum blijkt nu helemaal niet in het waterbergend winterbed van de Maas te liggen. Er is op deze bouwlocatie dus ten onrechte een vergunningenregime van kracht, aldus Rijkswaterstaat. Met andere woorden: het winterbed vormt geen obstakel meer voor woning bouw in het gebied en er kan op deze locatie snel gebouwd wor den. Reden voor het college om met een nieuw voorstel te komen, dat op dinsdag 20 november in de commissie Ruimte wordt bespro ken. Het tuincentrum en het agra risch bedrijf van de familie Bouten is door projectontwikkelaar Th. Vissers gekocht. Tot 2010 heeft Wanssum behoefte aan tachtig woningen. De gemeente zal de randvoorwaarden stellen bij de ontwikkeling van dit woningbouw plan. Ze heeft aan bureau BRO de opdracht gegeven om een plan te maken (gebaseerd op woningbe hoefte e.d.)."Hoe het eruit komt te zien en om hoeveel wonin gen het gaat, is nog niet bekend", aldus een woordvoerster van de gemeente Meerlo-Wanssum. De komende jaren worden 'slechts' een kleine dertig woningen gere aliseerd in bestaande plannen. In het gebied tussen de Beemdweg en Postbaan en op de plek van het voormalige hotel Verstraelen zijn nieuwe woningen voorzien. De dorpsraden in de gemeen te Meerlo-Wanssum willen hun krachten gaan bundelen in een overkoepelend orgaan. In gemeenschapshuis De Zand hoek in Wanssum wordt op donderdag 26 oktober voor de tweede keer gesproken over de oprichting van een dorps- radenoverleg, dat een aantal keren per jaar bijeenkomt om te praten over allerlei kwes ties die in Meerlo-Wanssum spelen. Tevens formuleren de dorpsraden dan een gezamen lijk standpunt op de concept nota Dorpsradenbeleid van de gemeente. "Het streven is om, net als in de gemeente Venray, te komen tot een dorpsraden- overleg, waarin vertegenwoor digers uit alle dorpen zitting hebben", zegt secretaris Sjaak Sluiters van de Blitterswijckse dorpsraad. Op 31 augustus vond onder leiding van zorg- en welzijnsorga nisatie Synthese een eerste bijeen komst plaats voor de vijf actieve dorpsraden in de gemeente Meer- lo-Wanssum.Tijdens deze vergade ring spraken de dorpsraden zich unaniem uit voor de oprichting van een platform van dorpsraden. Met uitzondering van Wanssum kent elk dorp in de gemeente Meerlo-Wanssum inmiddels een eigen dorpsraad. "Maar ook in Wanssum lijkt een dorpsraad op komst", vertelt Alle Postmus van Synthese. "De dorpsraden wil len hun krachten bundelen en onder meer samen praten over het nieuwe dorpsradenbeleid van de gemeente. De dorpsraden van Blitterswijck en Swolgen hebben Synthese gevraagd om dat traject te begeleiden." De bijeenkomst eind augustus stond volgens Postmus vooral in het teken van het kennismaken met elkaar. Maar ook overkoepe lende thema's kwamen aan de orde, zoals de ontwikkeling van de DOP's, leefbaarheid, reconstructie, dorpsradenbeleid en de reactive ring van de oude Maasarm.Tevens vertelde Sieb Nijssen, oud-voorzit ter van het dorpsradenoverleg in Venray, de vertegenwoordigers van de Meerlo-Wanssumse dorpsraden over het reilen en zeilen van het dorpsradenoverleg in de gemeen te Venray. In Venray brengt het dorpsradenoverleg bijvoorbeeld gevraagd en ongevraagd adviezen uit aan het gemeentebestuur over alle aangelegenheden die de dor pen gezamenlijk betreffen. Verder bevordert het de communicatie tussen het gemeentebestuur en de dorpen en de communicatie tussen de dorpen onderling. Ook behartigt het Venrayse dorpsra denoverleg de gezamenlijke belan gen van de dorpen. Daar waar de individuele dorpsraden zich met name bezighouden met het advi seren van het gemeentebestuur van de gemeente Venray met betrekking tot de leefbaarheid van het eigen dorp en het welzijn van de inwoners van het dorp, houdt het dorpsradenoverleg zich vooral bezig met het gezamenlijk belang. "Zo'n dorpsradenoverleg heeft veel voordelen", vindt Sjaak Slui ters. "Je hoeft het wiel niet steeds zelf uit te vinden en kunt bijvoor beeld met een gezamenlijk stand punt naar buiten treden over een bepaalde kwestie. Op die manier sta je toch sterker. Het is zinvol om ook in de gemeente Meerlo- Wanssum een dorpsradenoverleg op te richten, daar is iedereen het wel over eens." Naam: Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Donderdag 19 oktober 2006 - Pagina 11 niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Meerlo-Wanssum een abonnement waard Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11