Nieuwe badkamer? KVG Venray bloeit als nooit tevoren Gezond gebak en actie Storing krijgt Leunse Proms er niet onder Jubilarissen FNV Venray Weer-U-Zon op Hiltho Activiteiten in De kleine Circustent bts totaalbouw Zakelijk bekeken PEEL EN MAAS Donderdag 5 oktober 2006 - Pagina 8 In kindercentrum De kleine Circustent aan de Wilgenstraat in Venray is altijd wel wat te beleven. Naast het lekker kunnen spelen met de groepsgenootjes op een van de zeven dagverblijfgroepen of de buitenschoolse opvang is er volop ruimte voor het samen buiten spelen met kinderen van de andere groepen. Daarnaast vin den er ook nog een aantal andere activiteiten plaats. Zo wordt er het hele jaar door, telkens in een peri ode van drie weken gewerkt rond een bepaald thema. De afgelo pen drie weken stond het thema Lichaam en kleding centraal. Onder leiding van de groepsleid sters zijn de kinderen in die peri ode bezig geweest met spelletjes waarbij de kinderen spelenderwijs lichaamsdelen leerden benoemen, er werden liedjes gezongen, ver haaltjes rond het thema voorge lezen en is er volop geknutseld waarbij de kinderen hun eigen portret of lichaam tekenden en op creatieve wijze invulden. Het hoogtepunt was echter toch wel de modeshow van eigen gemaak te kleding. Op heel verschillende wijze werd hier invulling aange geven: er was kleding gemaakt van vuilniszakken en plastic tas sen, hemdjes gemaakt van kar ton, prachtige hoeden, versierde t-shirts of eigen creaties van de kinderen samengesteld uit de beschikbare verkleedspullen.Afge- lopen donderdag werden al deze creaties getoond en showden de kinderen hun eigen gemaakte kleding op een echte - met ballon nen versierde- catwalk. Bijzonder bij deze modeshow was de grote belangstelling van 'onze buren', de bewoners van Verpleeghuis Beukenrode. Geïnteresseerde bezoekers van de dagbehandeling en bewoners van verschillende afdelingen waren uitgenodigd om naar de modeshow te komen kijken. Onze gasten hebben geno ten van de show en de spontani teit waarmee de kinderen hun eigengemaakte kleding showden. Het bezoek van de bewoners van Beukenrode komt voort uit de al enkele jaren bestaande samen werking tussen De kleine Circus tent en de afdeling dagbehande ling van Beukenrode. Hierbij gaan regelmatig een groepje kinderen op bezoek bij de dagbehandeling waarbij dan samen door kinderen en ouderen een activiteit gedaan wordt. De ouderen genieten van de aanwezigheid van de kinderen en worden zo op een spontane manier geprikkeld tot het mee doen aan de activiteit. Meteen aan sluitend op het thema Lichaam en kleding vinden deze en volgende week de opa- en omadagen plaats. Hiervoor hebben de kinderen hun opa's en oma's mogen uitnodigen om eens een keertje een kijkje te komen nemen op het kinderdag verblijf waar hun kleinkind(eren) minimaal twee of meer dagdelen per week verblijven. Tegenwoor dig zijn opa's en/of oma's vaak op de een of andere manier betrok ken bij de opvang van hun klein kinderen en we kunnen ons voor stellen dat zij ook graag eens een keer willen zien hoe de opvang op het kinderdagverblijf georgani seerd is.Tijdens de opa- en omada gen bieden we alle opa's en oma's de gelegenheid om op een van de dagen dat hun kleinkind De kleine Circustent bezoekt, 's ochtends van 9-00 tot 10.00 uur in de groep van hun kleinkind te komen kij ken. Samen met hun kleinkind kunnen ze de groepsruimtes bekij ken, samen deelnemen aan een eroensactrvrtert of zelf met hun kleinkind iets bouwen, een puz zel maken of een andere activiteit doen. Na deze opa- en omadagen staat de herfstvakantie al weer voor de deur en staat het thema herfst centraal bij de activiteiten die geboden worden op het kin dercentrum. De kleine Circustent is een van de kindercentra van SSK (Samen Sterk in Kinderop vang). Hier wordt in zeven groe pen opvang geboden aan kinde ren van nul tot vier jaar en -sinds het begin van het nieuwe school jaar- ook een groep voor buiten schoolse opvang voor kinderen van de basisscholen De Bongerd en de Hommel in de leeftijd van vier tot zes jaar. Kinderen kunnen hiervoor terecht voor voorschool se opvang, opvang na schooltijd en tijdens de vakanties. Omdat De kleine Circustent dichtbij beide scholen is gelegen worden de kinderen te voet door de groeps leidsters naar school gebracht en opgehaald. Hoewel De kleine Circustent een van de grotere kin derdagverblijven van SSK is, geeft de cirkelvormige bouw met aan beide zijden vier groepen rond een ruime speelhal, de inrichting van de groepen en het speelse kleurgebruik een warme uitstra ling en geeft hierdoor meteen een gevoel van geborgenheid en herkenbaarheid zaken die voor kinderen heel belangrijk zijn. Op vrijdag 13 oktober van 19.00 tot 21.00 uur wordt er een open huis gehouden waar (aanstaande) ouders en belangstellenden een kijkje kunnen komen nemen en de sfeer van het centrum kunnen komen proeven. Voor meer informatie kan men terecht bij Maria van Hoof via tel. (0478)517060 of bij Hilde Jennis- kens via tel. 104781517747. Armoede heeft wereldwijd, maar ook in Nederland een vrou welijk gezicht. De alleenstaande moedergezinnen en vrouwen tus sen de 55 en 64 jaar behoren tot de belangrijkste risicogroepen. De overheid beschouwt de vrouw als economisch zelfstandig en past de wet- en regelgeving daarop aan. In de praktijk is het wel zo, dat het opleidingsniveau van vrouwen stijgt, maar dat vertaalt zich nog te weinig in economische zelf standigheid. Nog altijd verdienen vrouwen vaak minder dan hun mannelijke collega's voor hetzelf de werk.Vrouwen zijn buitenshuis gaan werken, maar omdat ze vaak (kleine) deeltijdbanen hebben is economische zelfstandigheid voor de meeste onbereikbaar. En daar mee blijft het risico van armoede bestaan, bijvoorbeeld als een huwelijk of relatie misloopt. De situatie zal er alleen maar slechter op worden bij de invoering van de wet WMO in 2007. Het is daar om niet verwonderlijk dat vrou wenorganisatie het KVG, die in de eerste plaats opkomt voor het belang van de vrouw juist dit jaar, nu er nog onderhandeld wordt over deze wet, heel speciaal de aandacht richt op de financiële situatie van de vrouw. Het KVG is een vrouwengroep waar iedere vrouw welkom is. De vereniging is provinciaal en plaatselijk geor ganiseerd. De afdeling Venray telt ongeveer tweehonderd leden. Het doel is niet alleen een gezel ligheidsvereniging, maar er is ook aandacht voor de ontwikkeling van vrouwen en voor de rol van mannen en vrouwen in een snel veranderende wereld. De vereni ging wordt voortdurend geactu aliseerd al naar de behoefte en wens van de leden. In de periode september tot en met mei wordt iedere maand een ledenavond gehouden, waarbij een spreker is uitgenodigd die een inleiding houdt over een interessant en actueel onderwerp. Daarnaast is er discussie mogelijk en kunnen er vragen gesteld worden aan de inleider. Het thema 'armoede' krijgt dit jaar bij de ledenavonden extra aandacht; bijvoorbeeld door mevrouw Schepers, oud-lid van de Provinciale Staten in Limburg, zij geeft in oktober een lezing over dit onderwerp. Ook zijn er wat meer ontspannende ledenavon den zoals discussiebijeenkomsten, koffieochtenden en excursies. Ver der zijn er clubs op het gebied van wandelen/natuur, bewegen, litera tuur, kunst, tuinen, creativiteit en films. Dit jaar worden in elk geval een cursus bloemschikken, een creatieve cursus en een cursus meditatief tekenen aangeboden aan de leden. De bijeenkomsten zijn meestal in De Kemphaan in Venray. Op het plein is gratis par keergelegenheid. Alle vrouwen van Venray en omgeving zijn op dinsdag 10 oktober om 20.00 uur van harte welkom om, vrijblij vend, in de Kemphaan te komen kijken en luisteren. De lezing op deze thema-avond Armoede-wat je niet ziet is er niet!, wordt verzorgd door mevrouw Schepers. Wat zijn de oorzaken en wat is eraan te doen? Daarover discussiëren de bezoekers tijdens deze lezing. Voor informatie kan men contact opnemen met José Uijterwaal via tel.(0478)585136. De Hiltho consumentenbeurs wordt van vrijdag 6 tot en met woensdag 11 oktober gehouden in Horst. Op de Hiltho presente ren zich deze keer bijna 350 expo santen. Diverse thema's, shows, workshops en uiteenlopende pre sentaties voor een breed publiek, maken van de Hiltho 2006 een verfrissend en attractief evene ment. Traditiegetrouw presen teert ook Gommans de Echte Bakker zich op de Hilthobeurs, waarbij Gommans een heerlijk gezonde productinnovatie pre senteert: Smoothiegebak. "Al een jaar lang denken we na over het maken van gezond gebak en zijn we op de achtergrond bezig met productontwikkeling", aldus Bas Gommans. We wilden gebak dat écht gezond was, maar ook écht lekker. Dat viel nog niet mee maar uiteindelijk is het samen met ban ketbakker Wim Streng gelukt om tot het gewenste gebak te komen. Het eindresultaat Smoothiegebak presenteren we met trots aan ruim 70.000 consumenten uit de regio". Smoothiegebak is gebak gemaakt van yoghurt, vruchten en zonnebloempitten op een bodem van kwarkcake. Hierdoor is Smoot hiegebak zeer licht en gezond. Om het gebak extra gezond te maken heeft Gommans puur Aloe Verasap aan het product toegevoegd. Vanaf maandag 9 oktober zal Gommans het gezonde gebak ook presente ren in zijn winkels in Venray en Sevenum. Daarnaast heeft Echte Bakker Gommans een spectaculaire actie in de Echte Broodweek van 2 tot en met 7 oktober. Klanten kunnen in die week een heuse auto win nen of één van de 1.000 Echte Bakkersbonnen ter waarde van tien euro. Mensen leven steeds bewuster. Daardoor verlangen ze steeds meer naar verse, ambach telijke producten. En omdat Gom mans de specialist is in 'vers', zet hij alle verse producten tijdens de Echte Broodweek in de schijn werpers. Alle broden worden tij dens de Echte Broodweek in een speciale actiezak verpakt. Op de actiezak staat een unieke code. Met deze code kunnen klanten een kort spel spelen op www. echtvers.nl en prijzen winnen. De hoofdprijs is een Fiat Panda, maar er zijn ook 1.000 Echte Bakkers bonnen ter waarde van tien euro en Fiat rugzakken te winnen. Lokaal talent presenteerde zich samen met Harmonie Even dreigde het zater dagavond in de loods aan de Laagriebroekseweg grandioos mis te gaan. Al bij de eerste aankondiging van presentator Paul Rutten kondigde zich een stroomstoring aan, die leidde tot een valse start van de Leun se Proms. Het concert, bezocht door maar liefst 1300 mensen, werd na vier nummers dan ook voor 25 minu ten stilgelegd. Een kapotte aggre gaat was daar de oorzaak van.Toen die eenmaal vervangen werd, kon het concert in alle hevigheid los barsten. De Leunse Proms was een perfecte mix van klassiek en modern, van Harmonie St. Catha- rina Leunen,Veulen, Heide, samen met een aantal lokale artiesten. Het werd een muzikale hap pening met alleen maar hoogte punten. Het was alleen jammer dat het stuk over 11 september, geschreven door Stijn Rutten en ondersteund door een indrukwek kende video, door de storing niet helemaal uit de verf kwam. Maar voor de rest was het na afloop niets dan lof. FNV Bondgenoten Afdeling Ven- maatschap. Ze zijn gehuldigd door ray E.O. heeft een jaarvergadering Willem Noordman bondspenning- gehouden en haar zestigjarige meester van Utrecht en Willem bestaan gevierd in De Kemphaan. Banning bestuurder in Weert voor Tijdens deze avond zijn ook de uitkeringsgerechtigden en oude jubilarissen gehuldigd vanwege ren. Op de foto de jubilarissen: hun 60-, 50-, 40- en 25-jarig lid- 25 jaar van links naar rechts: L. Broers Merselo, L. v. Erkelens Venray, J. Vollenberg Venray, P. Kuypers Blitterswijck,A. Smedts Leunen, staand: F. Larmene Venray, T. Aslanidis Venray, G. Rongen Venray, M. Guachati Ven ray, P Kuypers Heide en W Poels Venray. 40 jaar van links naar rechts: G. Hagen, Tienray, M. Siebers Venray, J. Roosengarten Blitterswijck, L. janssen Ysselsteyn, L. Noyen Venray, J. SpreeuwenbergYsselsteyn enA.Kruize, Venray 50 en 60 jaar van links raar rechts: M. Loonen Venray, M. van Houdt Venray, J. van Soest Ysselsteyn, staand: M. Hendriks Blitterswijck, J. Pou- welsVenray, H.Jacobs GeijsterenJ.v/dVelde,Venray enW GuezenVen ray. Al meer dan 25 jaar levert Weer-U-Zon vakwerk in alumi nium/kunststof systemen voor nieuwbouw en renovatie. Ramen, deuren, veranda's, serres, rolluiken en zonwering, allemaal produc ten die niet alleen bescherming bieden tegen kou, warmte, regen en wind van buitenaf, maar ook tot verfraaiing in huis leiden. De rolluiken en zonwering kun nen bovendien voorzien worden van draadloos bedieningsgemak evenals tijdklokken en zon- en windmeters. Kwaliteit en vak manschap staan bij Weer-U-Zon op de eerste plaats. De kunststof kozijnen van Weer-U-Zon hebben een lange levensduur en vergen weinig onderhoud. Daarnaast bie den kunststof kozijnen, zeker in combinatie met hoog rendement (HR++) glas, een uitstekende iso latie waardoor een flinke bespa ring op de energiekosten wordt gerealiseerd. De kozijnen zijn geproduceerd onder KOMO certi ficering en voorzien van een TUV keurmerk. Voor Weer-U-Zon is een garantie van 10 jaar op productie en montage dan ook heel gewoon. Ook dit jaar is Weer-U-Zon aanwe zig op de Hiltho 2006 van 6 tot en en ontdek welke noviteiten Weer- U-Zon allemaal te bieden heeft. Zoals bijvoorbeeld K-vision, het nieuwe profielsysteem van Köm- merling. Het systeem bevat vier varianten waarvan de toepassings mogelijkheden eindeloos zijn. Het K-vision systeem heeft een extreem goede geluidwering, iso latie en wind- en waterdichtheid. Nieuw, modern en vooral popu lair dat zijn de sereens van tegen woordig. Nieuw in de collectie is de Fixscreen, waarbij het doek geheel in de geleiding is wegge werkt. Het Fixscreen is windvast in elke positie en werkt tevens insectenwerend. De sereens zijn onderhouds- en gebruiksvrien delijk. Weer-U-Zon houdt alles in eigen hand. Van advies/idee tot en met de uiteindelijke montage. Dat houdt de prijs scherp. Men wil kwaliteit, deskundig advies, een strakke planning en betrouwbare service? Bezoek standnummer 02.09 tijdens de Hiltho 2006 in Horst. Wie verhinderd om naar de Hiltho te komen, kan ook inspira tie opdoen via www.weer-u-zon. nl. Weer-U-Zon, Linnenstraat 10, Horst tel 077-^084044 In een vorig artikel beschreef ik hoe via het hanteren van algemene voorwaarden een ondernemer zijn juridische positie in het handelsverkeer kan verbeteren. Nu wil ik een vrij onbekend recht bespreken, dat de positie van iedere onder nemer kan verbeteren, los van de vraag of hij algemene voorwaarden gebruikt. Als het bedrijf waarmee u zaken heeft gedaan failliet wordt ver klaard, blijft vaak niet meer over dan het indienen van de vordering bij de curator. Zijn algemene voorwaarden van toepassing, dan kan een beroep gedaan worden op het eigen- domsvoorbehoudsrecht, zodat geleverde zaken van de curator kunnen worden teruggevorderd. Als een dergelijk recht niet is afgesproken, lijkt er verder niets meer te doen te zijn dan afwach ten of de curator voldoende middelen vergaart om u (iets) te betalen. Ik verbaas mij er als curator in faillissementen vaak over, dat het recht van reclame volledig onbekend is. Dit recht kent het wetboek u toe en heeft niets te maken met publiciteit. Het biedt de mogelijkheid om, als u roerende zaken heeft verkocht en geleverd, deze zaken terug te vorderen als de koopsom niet (volledig) is voldaan. U kunt het schriftelijk ook tegen de curator inroepen! Belangrijk is wel dat het moet gaan om roerende zaken en dat het product zich nog in dezelfde staat bevindt, dat wil zeggen dat het niet mag zijn bewerkt of verwerkt in een ander product. Ook moet het product nog niet zijn doorverkocht. De belangrijkste voorwaarde is de termijn waarbinnen inroepen dient te geschieden, te weten voordat ofwel zes weken zijn verstreken nadat de betaalter mijn is afgelopen, ofwel zes weken nadat de koper het product geleverd heeft gekre gen. Verstrijkt een van deze termijnen, dan heeft dat de consequentie dat er geen beroep meer kan worden gedaan op het recht van reclame. Snel hande len is dus essentieel! Samengevat heeft u meer moge lijkheden dan u zich wellicht realiseert, als u heeft geleverd aan een kort daarna faillerend bedrijf. Via het recht van reclame vordert u uw zaken terug en beperkt u uw schade! Mr. Marcus Gerrits Van der Putt Advocaten bouw tegels sanitaiT ttNÖTÈS) .(.«OTfJj jtiriïïfï, Ingezonden mededeling Kloosterstraat 18 5844 AN Stevensbeek tel.(0485)381742 www.btstotaalbouw.nl met 11 nktnher Beznek de stand Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden In de BTS sanitairshowroom tonen we u alle mogelijkheden. Voor grote en kleine ruimtes, van standaard tot zeer luxe, van alle gerenommeerde merken. De vakmensen van ons bouw bedrijf kunnen naar wens de complete uitvoering verzorgen. Alles in één hand!

Peel en Maas | 2006 | | pagina 8