Rotary houdt concert Air 4 Care Afscheid van juf Dini Camps Ingezonden Websdesign gaat spam uitknijpen Info PlusBus in Venray Boek onderwijshistorie Oirlo uitverkocht Brunch voor mantelzorgers ANBO bezoekt museum Servatius MUNCKH0F PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 5 oktober 2006 - Pagina 7 Rotary Venray houdt in samenwerking met GGW De Peel op vrijdag 3 novem ber een fundraiseconcert. Het concert met de titel Air 4 Care wordt uitgevoerd dor het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht. De opbrengst is voor mantelzor- gers in Venray en omgeving. Het Orkest van de Koninklijke Lucht macht is een professioneel harmo nieorkest met 52 musici. De bezetting kan worden omschreven als een harmonieor kest aangevuld met ritmesectie. Het orkest is uniek in de wereld van de professionele blaasmu ziek omdat het de lichte muziek tot een belangrijk deel van haar orkestcultuur heeft gemaakt. Op 3 november kan men een avond lang genieten van prachtige muziek en gelijktijdig een bijdrage leveren aan een feestelijke brunch voor mantelzorgers. In Venray en omstreken zijn veel mantelzorgers dagelijks actief. Behalve de waar dering en het respect van dege nen voor wij zij zorgen, ontvan gen zij vaak geen beloning. Rotary Venray wil deze mensen op de Dag van de Mantelzorg daarom een extra attentie en een blijk van waardering geven dor hen een feestelijke brunch aan de bieden. Kaarten zijn te bestellen via www. air4care.nl., bij de heer Litjens via tel. (0478)641670 of bij Schouw burg Venray. Juf Dini Camps neemt na 42 jaar afscheid van het onder wijs. In Castenray was zij bekend als juf Camps en in de eerste jaren dat ze voor de klas stond als juffrouw Custers. Twee jaar geleden was er groot feest op school. Jus Dini vierde toen haar 40-jarige onderwijs- jubileum en haar 60e verjaar dag. Omdat er twee jaar geleden een groot feest is geweest is het afscheid minder groots opgezet, maar het wordt zeker een gezellig afscheid voor in de eerste plaats Dini en de kinderen en de ouders en collega's. Op basisschool De Stek in Castenray zijn de kinderen twee weken bezig met het project De tijd van toen. De hele school doet aan dit pro ject mee. In dat kader brachten de kinderen van de onderbouw een bezoek aan de molen van juf Helma in Merselo. Vrijdag 6 oktober is het afscheidsfeest van juf Dini en natuurlijk heeft dat feest iets te maken met De tijd van toen. Over dag is het feest voor de kinderen en's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur is iedereen van harte welkom op De Stek om afscheid te nemen van juf Dini en de resultaten van het schoolproject te bekijken. Na 20.00 uur is er op school een feest voor de oudervereniging, de mr en de collega's en oud-collega's van De Stek. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Jos Waals Nou moet het maar eens afge lopen zijn met dat zeveren, sorry, bandoeteren, over onze waakzame burgemeester. Ja, want kijk maar op een van de eerste bladzijden van de vorige gemeentegids. Daar staat hij ons te verwelkomen met de linkerhand half verscholen in de zak. Dat is een vaste gewoonte van hem als onze volksvertegen woordiger. Hij houdt welbewust de handen op de knip. Dat hij daarbij iets te ver gaat tijdens een plechtigheid op een ereveld moe ten we hem maar vergeven. Zelf hou ik ook beslist de linkerhand in de zak waar mijn eurotjes zitten. Weet nog goed van een bekende zakkenroller uit Amsterdam die zei dat hij nooit met zijn handen in de eigen zakken stond. Maar Jos Waals weet dus wel beter. Hij geeft zakkenrollers geen kans. D. De Wolff sr., Venray. Rooie Rie Na een periode van bijna vijf eeuwen krijgt het oude raadhuis aan de Grote Markt een nieuwe naam: de Rooyerie. Een naam van drie keer niks die klinkt alsof het een of andere snuisterijenwinkel betreft. Men kent ze wel: Champe- rie, Baderie, Galerie, Chocolaterie, Horlogerie, Parfumerie, Galanterie, enzovoort. Die laatste naam Galante rie wordt nogal eens verkeerd begrepen en gespeld als Galante Rie wat het woord een geheel andere betekenis geeft. Zo zal ook gebeuren met Rooyerie, dat wordt "Rooie Rie", let maar op. Maar: 'elk nadeel heb zijn voordeel', aldus een bekende Nederlander en zo ook hier. Het kan het begin zijn van de terugkeer van oude bijnamen die in vroegere jaren zo in zwang waren. Zo had je Rooie Nel en Zwarte Handrie, De Zwarte Zak en t Gael Bieën. Het hoofd van de jongens school werd aangeduid als Zwart Sjefke. Fietsenmaker Jacobs, die zijn werkplaats had vlak bij de ingang van Sint Anna, heette in de volksmond Zwart Pietje. Allemaal zonder uitzondering "kleurrijke" personen. Daar is Rooie Rie nu bij gekomen en aldus gespeld en geschreven verdient deze naam opgenomen te worden in de Rooi- se Namengalerie met namen zoals: Flora Floerts Scheie Maon Rillen Hannes en Naeje Pet, Sabel Han nes, dn Ellestieke,HelmTut,Toeën Pap, Pietje Bottermelk, Kollefriet- je, Tijs Bibbei, de Kwaak, Vrouw Snor, Wilde Jep, Kalde Koek, Ties Paraplu, Bert Braoj, Haske, Wage Gielke, Tontje Feem, Tieske d'n Aol, Jan Toep, Jan Lap, Willem Zuu- tjes, Begienenhaan, Grad Kniep, Hannes-mit-de-zoer-niere, 't Sikske, Kuüb Snot, de Glazere Jud, Tontje Hoerel, Gruun Jetje, Merie van den Buus, Maester Boerke, Zuute Har- rie, Tieske d'n Kruutboer, Jan den Duvel, Doeske, Maester Kinnebak, de Vliegende Sneejer,Thei Spek en nog veel meer. Deze mooie en treffende namen maken deel uit van ons culturele erfgoed en we willen ze graag bewaren, zoals we ook de naam Het Oude Raadhuis hadden willen bewaren als blijvend aandenken aan de plaats waar bijna vijfhon derd jaar lang het lokale bestuur zetelde. Maar helaas, het is te laat, de inzendtermijn is verstreken en binnenkort neemt Rooie Rie haar intrek in Het Oude Raadhuis. Twan van Els,Venray Alzheimer Café Het Alzheimer Café Venray zet op maandag 9 oktober de deuren weer open voor alle mensen met dementie, hun partners, familiele den en betrokkenen. Hulpverle ners en andere belangstellenden zijn ook welkom.Alle gasten leren en profiteren van eikaars kennis en kunde. Het thema deze avond is Omgaan met dementie. Gast spreker Karlijn Geleijnse, psycho loog van de GGZ Noord- en Mid den-Limburg, gaat de bezoekers informeren over de wijze waarop betrokkenen kunnen omgaan met hun familielid met dementie. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan in Venray Venray. Inloop vanaf 19.00 uur en aanvang programma 19-30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. Voor meer infor matie kan men contact opne men met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via tel. (0478)527066. niet ontvangen? Bel 582877! Nederland Leest Nederlanders worden tussen 20 oktober en 17 november aan gespoord een speciale editie van een markant boek in de Neder landse literatuur te lezen. Dit is een initiatief van de Stichting CPNB in nauwe samenwerking met de Vereniging van Openbare Bibliotheken. Ook Bibliotheek Venray nodigt, onder de noemer Nederland Leest, lezers uit met elkaar in discussie te gaan over dit boek. Voor de eerste editie is geko zen voor het boek Dubbelspel van Frank Martinus Arion. Hella S. Haasse is uitgenodigd dit jaar de eerste Lofrede van Nederland Leest te houden. Philip Freriks zal de komende jaren optreden als ambassadeur van de nieuwe lees bevorderingscampagne. Neder land Leest is geïnspireerd op de uiterst succesvolle Amerikaanse campagne One Book, One City. Deze wordt sinds 2001 in tientallen Amerikaan se steden en staten gehouden. De aldaar door de overheid en bibli otheken gestimuleerde discussies over telkens één boek blijken zowel het lezen als de gemeen schapszin te bevorderen. Het boek Dubbelspel (De Bezige Bij, 1973) wordt algemeen beschouwd als het magnum opus van de in Cura sao geboren en getogen schrijver Frank Martinus Arion, pseudo niem van Frank Efraim Martinus (17 december 1936). Hij ontving in 1974 voor dit boek de Van der Hoogt-prijs. NRC Handelsblad kwalificeerde Dubbelspel als de Grote Antilliaanse Roman. Voor degenen die geïnteresseerd zijn in het meedoen met deze campagne, heeft de bibliotheek in Venray een aantal exemplaren van het boek beschikbaar gesteld (zolang de voorraad strekt). Op 20 oktober om 19-30 uur wordt in de biblio theek het startsein voor de Ven- rayse campagne gegeven. Burge meester Waals is bereid gevonden op te treden als lokaal ambassa deur van de campagne Nederland leest. Vanaf 20 oktober wordt een speciale editie van Dubbelspel uit gedeeld aan leden vanaf veertien jaar op vertoon van een geldige lidmaatschapkaart van de biblio theek. Op 9 november van 20.00 tot 21.30 uur vindt in de ont vangstruimte van de bibliotheek een literaire bijeenkomst plaats rondom het boek Dubbelspel onder leiding van Victor Elfring. Men kan zich vooraf aanmel den voor deze superleeskring bij de balie van de bibliotheek, via tel. (0478)581970 of via e-mail balie@obvenray.nl. Op vrijdag 17 november van 19.00 tot 20.00 uur is er een feestelijke afsluiting van de campagne met Antilliaanse muziek in de bibliotheek. Ook zijn Ze beloven een fantastische seksleven en gouden bergen bovendien. In werkelijkheid vervuilen ze alleen uw com puter. Spam, de kanker van de digitale samenleving. WebsDe- sign uit Venray heeft een oplossing voor het gezwel: uitknijpen. Met de speciaal ervoor ontwikkelde Spamknij- per. Spam, oftewel ongewenste reclame-email, is het stadium van de vervelende grap gepasseerd. Deskundigen schatten dat inmid dels minstens de helft van alle ver stuurde elektronische berichten spam is. En het worden er dage lijks meer. Een Californisch markt onderzoeksbureau voorspelt dat er in 2007 wereldwijd zo n vijftig miljard spam-berichten per dag verzonden gaan worden. De miljoenen spam-mails vor men door hun aantal inmiddels een serieuze bedreiging voor de moderne communicatie via de mail. Samen met de meer crimi nele familieleden als virussen, spyware en phishing, die ook nog eens uit zijn op uw vertrouwelijke gegevens of geld. Tot nu toe voerden softwares- pecialisten aan beide zijden een voortdurende strijd. Met de Spamknijper lijkt er nu een doorbraak te zijn voor de good guys. De WebsDesign Spam knijper is een geïntegreerd hard en softwarebeveiligingssysteem dat alle digitale vuilnis filtert voor dat het de server binnenkomt. De Spamknijper bestaat uit tien hard ware- en softwarehindernissen. Elke beschermlaag kan worden bijgesteld en verfijnd. Daardoor worden spam, virussen en spy ware telkens de duimschroeven verder aangedraaid; het effect van de Spamknijper. De hardware wordt geïnstal leerd bij de web- en emailservers van WebsDesign. De zakelijke eindgebruikers nemen een abon nement. Dat kan al vanaf 25 euro per maand. Het systeem is geschikt voor bedrijven met enkele werk nemers tot grote organisaties. De Spamknijper bedient 25.000 emailgebruikers en kan dagelijks 15 miljoen mails behandelen. Voor info: WebsDesign 0478 511054 of www.spamknijper.nl Het Nationaal Fonds Ouderen- hulp is bezig met een driejarige toer met de INFO PlusBus door Nederland. Deze bus bevat infor matie voor ouderen over hulp middelen, mobiliteit, wonen en ontspanning. In de periode van 12 oktober tot en met 2 november wordt de INFO PlusBus in ver schillende gemeenten in de regio noordelijk Noord-Limburg gestati oneerd. Via de INFO PlusBus wil Ouderenhulp haar voorlichting zo dicht mogelijk bij de ouderen brengen. In samenwerking met de regionale welzijnsstichting Synthese informeert Ouderen- hulp over de lokale ontmoetings activiteiten en voorzieningen op het terrein van wonen, welzijn en zorg. Ook is er onder andere informatie over beveiliging van huizen en zijn er tips om oplich ting tegen te gaan. Daarnaast is er aandacht voor tal van hulpmid delen en financiële reeelineen waar ouderen aanspraak op kun nen maken. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp is het enige fonds in Nederland dat geld inzamelt uitsluitend bedoeld voor kwets bare ouderen. Hierbij richten zij zich op de volgende speerpunten: verminderen van eenzaamheid, verbetering van de zorg, vergro ten van de veiligheid, armoedebe strijding en gezond oud worden. De standplaatsen en tijden van de INFO PlusBus in de regio zijn: donderdag 12 oktober van 11.00 tot 17.00 uur op het Schouwburg plein in Venray. Maandag 16 okto ber van 11.00 tot 17.00 uur naast het gemeentehuis in Meerlo.Voor meer informatie kan men contact opnemen met Wim Lambers van het Nationaal Fonds Ouderen hulp via tel. (030)6567774 of met Mart Willems van Synthese via tel. (0485)348080. Zie ook www. ouderenhulp.nl. of www.infoplus- bus.nl. Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N oo rd - Li m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! Weigering Een 19-jarige inwoner van Ven ray is vorige week in Boxtel aan gehouden omdat de man geen gel dig plaatsbewijs had voor de trein. De man weigerde medewerking te verlenen aan verzoeken van het NS-personeel om te betalen, waar na de politie werd ingeschakeld. Ook in het bijzijn van de politie weigerde de Venraynaar alle mede werking. Daarbij werd de politie gehinderd door 22 jarige man uit Boxtel die ook na enkele vorde ringen, weigerde weg te gaan. Ook hij is aangehouden. De verkoop van het door Jan Strijbos geschreven boek Een schoolverleden achterna over de onderwijshistorie van Oirlo is buitengewoon goed verlopen. Van het boek met een oplage van 750 stuks waren alle exemplaren binnen vijf dagen volledig uit verkocht. Een aantal personen is reeds teleurgesteld. Degenen die na 27 september nog geld heb ben overgemaakt om een boek te bestellen, krijgen dit terug gestort. Van het boek volgt geen tweede druk. De foto-expositie in de gerenoveerde basisschool in Oirlo is een succes geworden. In totaal brachten in vijf dagen tijd ongeveer 1200 personen een bezoek aan de door Jan Strijbos samengestelde tentoonstelling. In het schoolgebouw waren onder meer ruim zeshonderd histori sche foto's geëxposeerd. Ook kon men oude films bekijken, was er een vooroorlogs schoolklasje ingericht en lagen er zestig jaar oude schoolboekjes ter inzage. Van de voormalige schoolgebou wen waren er bouwtekeningen uit 1850 en 1892 geëxposeerd. De foto's met bijschriften zijn te ver krijgen op een cd-rom. Hiervoor kan men contact opnemen met Jan Strijbos via tel.(0478) 571677 of e-mail jan.strijbos@hetnet.nl. De Rotary Venray houdt in het kader van de Dag van de Mantel zorg op zaterdag 11 november een brunch voor mantelzorgers. De brunch is bedoeld voor ieder een die op welke wijze dan ook zorg verleent aan partner, ouder, kind, familie of buur. Mantelzorg is geen vrijwilligerswerk en daarmee onderscheidt de mantelzorger zich van de vrijwilliger. Hoewel mantelzorgers steeds belangrijker worden in deze samenleving laten ze niet veel van zich horen en doen ze hun onmisbare werk in stilte. Daarom wil Rotaryclub Ven ray hen in het zonnetje zetten met een geheel verzorgde brunch. Tij dens deze feestelijke bijeenkomst kunnen ze ervaringen uitwisselen, elkaar tips geven en elkaar bemoe digen. Om aanwezig te kunnen zijn bij deze brunch kan men zich vanaf 23 oktober aanmelden. Dit kan bij Synthese Venray via tel. (0478)517317. Na aanmelding ont vangt men een schriftelijke uitno diging. De brunch duurt van 11.00 tot 13.00 uur en wordt gehouden in Dansschool Janssen in Venray. Dinsdag 10 oktober bestaat voor Anbo-leden de mogelijkheid een bezoek te brengen aan het museum op het St. Servatiuster- rein aan de Stationsweg 46 in Venray. Ook KBO leden zijn hier bij van harte uitgenodigd omdat dit bezoek mooi aansluit op de onlangs gehouden lezing over 100 jaar Psychiatrie in Venray. In vitri nes en opgebouwde scènes bevin den zich honderden voorwerpen, documenten, instrumenten en schilderijen. Deze zijn afkomstig van St. Anna en St. Servatius, res pectievelijk de vrouwen- en man- neninrichting die in 1975 fuseer den tot één psychiatrisch centrum. Dit bezoek aan het museum is een ware ontdekkingstocht door de geschiedenis van de psychiatrie. Dinsdag 10 oktober om 14.00 uur op het terrein van GGZ aan de Sta tionsweg bij ingang van de kapel. Opgeven voor 8 oktober bij Nol van Krey, telefoon 584588. Oud ijzeractie Voetbalclub Holthees-Smakt en carnavalsvereniging De Kaevers houden op zaterdag 21 oktober hun oud ijzeractie. Vanaf 9 00 uur wordt het oud ijzer in Smakt en Holthees opgehaald, evenals de spullen voor de rommelmarkt. Op zondag 22 oktober is de rommel markt in zaal t Trefpunt in Hol thees. Wie nog spullen of oud ijzer heeft, kan dit zaterdagvanaf 9 00 uur brengen naar het voetbalveld of naar zaal 'tTrefpunt. KreaDoe, Jaarbeurs Utrecht 2 en 4 november Busreis en entree 26,= p.p. Margriet Winterfair, Jaarbeurs Utrecht 1 8 en 21 november Busreis en entree 29,50 p.p. De 11de van de 11de, Keulen of Maastricht 1 1 november Busreis Keulen 16,50 p.p. Busreis Maastricht 15,= p.p. Diverse opstapplaatsen in Noord-Limburg. Kijk op www.munckhofreizen.nl voor meer informatie. Munckhof Reizen Tel. 077 397 88 88 info@munckhofreizen.nl www.munckhofreizen.nl Collecte Prinses Beatrixfonds De jaarlijkse collecte van het Prinses Beatrixfonds was door de inzet van de contactpersonen in de kerkdorpen, alle collectan ten en de gulle gevers weer een succes. De opbrengst bedraagt in totaal 8.484,00 euro. Venray centrum 5.358,83 euro. Heide 229,52 euro. Leunen 796,60 euro. Merselo 440,83 euro. Oirlo 457,37 euro. Oostrum 579,37 euro. Smakt/Hothees 264,24 euro. Veulen 242,74 euro enVredepeel 115,50 euro. Op heterdaad betrapt De politie heeft zondagmiddag rond 17.15 uur twee jongens van 14 en 15 uit Venray in de kraag gevat nadat ze op heterdaad betrapt waren bij fietsendiefstal. Een agent zag in zijn vrije tijd dat het tweetal zich nogal ver dacht gedroegen door verschil lende opritten en garagedeuren te bekijken. Het tweetal kwam op een gegeven moment van een oprit aan de Vossestaart en liep verdacht in snel tempo weg. Een derde persoon kwam op een fiets van de oprit en fietste snel weg. De agent heeft daarop zijn colle ga's gewaarschuwd die snel kwa men. De agenten zijn vervolgens naar de betreffende garage gegaan en zagen de deur op een kier staan. Verschillende fietsen waren omgegooid. Bij het inseinen van de bewoners, die op het moment niet thuis waren, bleek dat er een fiets uit de garage gestolen was. Twee jongens zijn aangehouden, de derde is gevlucht. De politie onderzoekt de zaak. Boete Een 31-jarige man uit Oostrum is vorige week in Den Bosch aan gehouden, omdat bij controle bleek dat hij nog een boete van 276 euro of vier dagen hechtenis had openstaan. Omdat de man geen geld had, is hij ingesloten. BMW gestolen De politie onderzoekt een inbraak in een woning aan de Lan- geweg die woensdagnacht plaats vond. De daders kwamen via de voordeur de woning binnen. In de woning vonden zij de sleutels van de auto, die op de oprit stond. Zij gingen er vandoor met deze auto, een zwarte BMW X3. Het Belgi sche kenteken is TES-127. Verder namen zij nog enkele telefoons, geld en een laptop mee. Dorpsraad Oostrum De Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag 10 oktober een ver gadering in D'n Oesterham. Aan vang 20.00 uur. Op de agenda staat ondermeer een bespreking DOP projecten en de voortgang gebiedsgericht werken. Dorpsraad Ysselsteyn Dorpsraad Ysselsteyn houdt op maandag 9 oktober een open bare vergadering vanaf 20.00 uur in zaal Roelanzia. Op de agenda staat spreekrecht publiek n.a.v. de agendapunten en de voortgang woningbouw. Griekse feestavond De Griekse vereniging Apollo in Venray houdt op zaterdag 28 oktober een Griekse feestavond in partycentrum De Witte Hoeve in Venray. Gedurende de avond kan men genieten van Griekse live muziek verzorgt door Duo Elli- nes en van een Griekse maaltijd verzorgd door restaurant Sirtaki. Het feest begint om 20.00 uur. De avond is zowel voor leden als niet-leden bedoeld. Entreekaarten zijn tot zaterdag 21 oktober te ver krijgen bij mevrouw A. Bosma aan de Sambastraat 21 in Venray, tel. (0478)584226 (tussen 17.00 en 20.00 uurY vrijdag tussen 9.00-17.00 uur er Antillinnnsp rlr^nkies en hsnips KEURMERK TOURINGCAR E D R IJ F

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7