Zes woonwinkels naar de Brier Kleine Zelfstandige theater met een boodschap •m Van der Putt Advocaten Sectie ondernemingsrecht, tel. 0478-556677 Paters straat 15-17 Venray www.putt.nl Herdenkingsdienst voor overleden kinderen Tienerdisco Downstairs officieel open FC Floriade gaat verder onder de naam Limbition Jubileum tentoonstelling in 't Freulekeshuus ÜsES H Advocaten Adviseurs voor BOUWRECHT en MILIEURECHT Laat u inspireren door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 5 oktober 2006 - Pagina 5 Veel belangstelling voor Venrayse woonboulevard De nieuwe woonboulevard in de Brier is helemaal uit verkocht. Begin volgend jaar openen de zes winkels hun deuren. Vier zaken zijn hele maal nieuw in Venray: Beter Bed, Carpet Right, Gamma en Kwantum. Daarnaast ver huizen Praxis en LeenBakker van de Gouden Leeuw naar de woonboulevard die WoonMax gaat heten. De komst van Praxis en Leen Bakker was al langer bekend. Beide winkels moeten wijken voor woningbouw. De naam Gamma circuleerde ook al langer. Deze doe-het-zelfzaak had jaren geleden al interesse om naar De Hulst II te komen. Daar zou eerst woonboulevard Xenter gevestigd worden. Later is gekozen voor een kleinere locatie, ongeveer 13.000 vierkante meter verkoopopper vlakte, op bedrijventerrein De Brier. Xenter zou ruim twee ker zo groot worden. Projectontwikkelaar 3W Vast goed is blij dat alle bedrijfsruimtes verhuurd zijn. "Er komen inder daad zes winkelunits. Het zit nu helemaal vol", zegt een woord voerster van 3W Vastgoed. "Er was genoeg belangstelling om naar Venray te komen. Het is allemaal vrij snel gegaan. Het is ook een mooie groep winkels geworden." BeterBed is een van de nieuw komers. De beddenspeciaalzaak, met het hoofdkantoor in Uden, heeft tachtig filialen over heel Nederland. "We waren al langer op zoek naar een vestiging in de regio tussen Helmond en Venlo", zegt Dorien Hoozemans. "Wij onderzoeken van te voren heel goed of we een nieuw filiaal ope nen. Er moeten in de regio genoeg mensen wonen en de winkel mag geen concurrent worden van onze andere filialen." BeterBed heeft ook winkels in Helmond, Uden, Venlo, Weert en Roermond. De Venrayse vestiging is qua grootte en opzet vergelijkbaar met Weert. "We zochten al langer naar een locatie in Venray", zegt woord voerster Hoozemans. "Maar die hadden we tot nu toe niet gevon den. De nieuwe woonboulevard is wel geschikt. Het is van belang om met meerdere goede retailers bij elkaar te zitten. Dat verhoogt de aantrekkingskracht." Carpet Right is een winkel in vloerbedekking, laminaat en parket. Kwantum heeft 110 zelf bedieningswinkels in Nederland en Vlaanderen. Het is een van de grootste woondiscounters. Kwan tum vestigt zich in het gebouw naast de entree aan de Acacia straat. De andere ontsluiting is een aftakking van de afrit van de Deur- neseweg. De komst van de nieuwe boule vard leverde nogal wat protesten op van ondernemers in de buurt en omwonenden. Er lopen nog enkele beroepsprocedures. "Buurt bewoners vrezen voor aantasting van hun woon- en leefgenot. We moeten de uitkomst van de rechts zaken afwachten", zegt de woord voerster van 3W Vastgoed. Enkele ondernemers op bedrij venterrein De Brier zijn boos omdat ze geen detailhandel mogen bedrijven van de gemeen te.Terwijl er wel een uitzondering wordt gemaakt voor de woonbou levard. Leo Reintjes is boos omdat door de komst van WoonMax hij zijn percelen aan de Leunseweg niet meer kan ontsluiten aan de achterzijde. Hellen Trustfull tekent voor productie Vastenaktie 2006/2007 Hellen Trustfull uit Ven ray schreef voor 2006/2007 het stuk Kleine Zelfstandige in opdracht van Cordaid Vastenaktie 2006. Bijna vier jaar nadat ze als zelfstandige ondernemer is gestart, bete kent dit voor Trustfull dat haar vertelvoorstellingen ook lan delijk de aandacht trekken. Kleine Zelfstandige vertelt het verhaal van Affie, een ambiti euze Surinaamse vrouw die niet van ophouden weet. Het is een Surinaamse vertelvoorstelling overgoten met een 'saus Hollan- daise'.Affie is een zeer strijdbare vrouw die zichzelf de 'Koningin van de tegenslag' noemt en die tegen de verdrukking in blijft geloven in haar eigen stuwende kracht. De 54-jarige Hellen Trust full, die inmiddels al dertig jaar in Nederland woont en werkt, ziet persoonlijke raakvlakken met de hoofdpersoon uit de Kleine Zelf standige. Trustfull: "Affie is een vrouw die niet opgeeft, in zichzelf blijft geloven. Zij weigert zich de rol van slachtoffer te laten aan meten, en zich als een onmondig kind te laten dood knuffelen of te pamperen. Doorzettingsvermo gen, maar vooral zelfvertrouwen, ambitie en integriteit en vasthou den aan principes, zijn de belang rijkste middelen om haar doelen te bereiken. Ik zie daarvan dingen terug in mijn eigen leven. Ik kruip dan ook in de huid van Affie. De herinneringen aan Suriname, mijn moederland, zijn dan ook puur, onaangetast. Alles wat ik schrijf zijn pure herinneringen zoals ik het in mijn kindertijd zag." Volgens haar geeft Kleine Zelf standige een duidelijk beeld van vindingrijkheid en overlevings strategieën van de Surinaamse vrouw. "Maar het is zeer zeker ook herkenbaar voor andere mannen en vrouwen uit onze samenleving. Het is echt theater waarin ik wil laten zien dat mensen niet moe ten opgeven, door moeten gaan. Noem het een stuk powertraining, een stimulerend stuk. VAN DER PUTT mr. drs. P. van Hoef mr. M. Gerrits mw mr. C. Verrijdt Kleine Zelfstandige wijst ook op haar eigen rol in de samenle ving. Na veel wikken en wegen trok Hellen Trustfull in 2002 de stoute schoenen aan door een eigen bedrijf te starten. Ze schreef zich bij de Kamer van Koophandel in onder de naam Nengre Doro, vertellingen van de Slavenpoort. "Slavenpoort is een nostalgische naam die mij aan mijn jeugd doet denken. Mijn vertelvoorstellingen zijn dan ook eigentijdse verhalen die niet direct verwijzen naar de slavernij." SUCCES Hellen Trustfull had meteen al succes. Met haar voorstelling Spe ciale aanbieding: gratis normen en waarden won ze de tweede prijs bij de Kinjer Cultuurpries. Een jaar later werd Nengre Doro kwartaalwinnaar van de Venlose Start, een wedstrijd voor jonge ondernemers in Noord-Limburg, en werd opnieuw tweede in de finale. Voor haar de bevestiging dat haar werk een gat in de markt is. Sindsdien is ze samen met haar dochter Simone, docente drama en tevens dramatherapeut, bezig met het ontwikkelen van nieuwe vertelvoorstellingen. Het kost enorm veel tijd, want de liedtek sten, verhalen, gedichten en decor stukken zijn allemaal van eigen hand. De vertelvoorstellingen zijn verdeeld in drie categorieën: De Slavenpoort voor volwassenen, De Kinderpoort voor kinderen en De Puberpoort voor kinderen en volwassenen. "De vertelvoor stellingen voor volwassenen zijn geschikt voor theaters, maar ook voor organisaties en bedrijven die graag af willen wijken van de traditionele presentaties en op zoek zijn naar een nieuw elan en interesse hebben op cultureel en maatschappelijk gebied. We vin den het een uitgading om voor een speciale gelegenheid een ver telvoorstelling te bedenken." INSPIRATIE Als klein meisje in Suriname was de Venrayse altijd al creatief. En actief. "Samen met mijn broers zat ik iedere dag op de dwarsbalk van de Nengre Doro, de poort, op de thuiskomst van onze vader te wachten. Als ik op de poort zat, kon ik hem in de verte zien aan komen. Als meisje van negen jaar zat of stond ik soms midden op de dwarsbalk van de poort, hui zen ver gedichten te 'declameren' tot wanhoop van de buurt. Die beschouwde ik toen eigenlijk al als mijn publiek." Ze laat zich voor haar vertel voorstellingen dan ook inspireren door fantasiefiguren en mensen die leven of geleefd hebben. Zoals Max Cylinder, een prostituee, de Mata Hari van Paramaribo. Of Eli sabeth Samson, een vrouw die zich twee eeuwen geleden van uit het niets opwerkte tot eige naresse van een multinational. In de voorstelling Kleine Zelfstan dige vertolken veertien door haar zelf gemaakte vrouwfiguren een hoofdrol. "Het zijn de levenskun stenaressen in voor- en tegen spoed. Ervaringsdeskundigen, vrouwen die Affie stimuleren om met haar leven door te gaan. En er iets van te maken. Ze zijn ook mijn inspiratiebron om iets met het leven te doen." Wilt u meer weten of Hellen Trustfull of Nengre Doro, dan kunt u terecht op website www. nengredoro.nl Onder het thema Geen kind is zo aanwezig dan 't kind dat wordt gemist, wordt zaterdag 7 oktober in de St. Oda kerk in Ysselsteyn vanaf 13-30 uur een herdenkings dienst gehouden voor overleden kinderen. Ouders, broers en zus sen en andere familieleden, maar óók vrienden van overleden kin deren of hun familieleden, die van nabij het verdriet hebben gevoeld en nog voelen dat hun naasten heeft getroffen zijn welkom. Kapelaan Crasborn begeleid de dienst. Ook zijn er vertegenwoor digers aanwezig van de Vereni ging van Ouders van Overleden Kinderen (VOOK). Er is voor het thema Geen kind is zo aanwezig dan 't kind dat wordt gemist, geko zen omdat de ervaring is dat ieder die een kind verloren heeft, dit voelt als verlies van een stukje van jezelf. Het is fijn om dit immense verdriet te kunnen delen met anderen die kunnen en willen luisteren, een arm om je schouder leggen of er 'gewoon' voor je zijn, zelfs zonder woorden kunnen anderen veel voor je betekenen. Tijdens deze herdenking wordt getracht samen het onzegbare te zeggen. Met gedichten, liedjes, verhalen en momenten van stilte voor ieder zijn eigen gedachten. Want wanneer je kind is gestor ven heb je levenslang verdriet, verdriet waar je mee moet leren leven. Het voortdurende gemis is altijd aanwezig, maar hun naam zullen we altijd blijven noemen. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Lotgenoten zorgen voor de muzi kale omlijsting in deze dienst. De ouders van de kinderen die overleden zijn en naar de dienst komen, wordt gevraagd om op tijd te komen en een foto in een lijst mee te brengen. De kinderen en hun namen krijgen nadrukkelijk een plaats tijdens de dienst. Ver tegenwoordigers van VOOK, een 25 jaar oude zelfhulporganisatie voor ouders die een kind hebben verloren met door het hele land een netwerk aan contactouders, die klaar staan voor hun lotgeno ten, is met een informatiestand aanwezig. Zie ook www.vook.nl. Na afloop van de dienst is er gele genheid na te praten. Voor meer informatie kan men contact opne men met Saskia Aarts-Hendriks via tel. (0493)529492 (lotgenote), Truus Pijnenborg-Gommans via tel. (0493)529363 (contactouder) of Joske Roos-Hendriks via tel. (0478)542072 (contactouder). 1! ich Comfortabel Aanranding De politie onderzoekt de aan randing van een 15-jarig meisje uit Venray. Zij fietste dinsdagavond even na zeven uur over het fiets pad van de Henri Dunantstraat. Tussen het viaduct van de A73 en de rotonde van het Brukske werd ze ingehaald door een fietsende jongeman. Die pakte haar stuur vast en dwong haar op die manier te stoppen. Toen ze stilstonden kneep de jongen in haar borst. De aanrander is een jongeman van zo'n 16 jaar met een getinte huids kleur, heel korte zwarte haren. Hij is ongeveer 1.80 lang, droeg een korte zwarte jas en reed op een gammele zwarte oma fiets. De politie komt graag in contact met getuigen van de aanranding. Het tienercentrum in Venray is vorige week vrijdag feestelijk geopend. Na de officiële ope ning door de wethouder Mathieu Emonts heeft de massaal toege stroomde jeugd van Venray kun nen genieten van tienerdisco Downstairs in Venray. Waar naast optredens door de groep B-kwa- draat en een breakdance groep gedanst en genoten werd. De jeugd heeft eindelijk een eigen plek, zoals zowel het bestuur als wethouder Emonts vertelde. Het heeft enige tijd geduurd maar ein delijk dan toch een feit. Ook op zondagmiddag tijdens de open dag zijn vele belangstellenden geweest om het centrum van bin nen te bewonderen. Een initiatief waar bij de buurtbewoners in eer ste instantie flinke reserves had den. Nadat er een goed gesprek met hen had plaatsgevonden heb ben deze bewoners zich volledig achter het initiatief geschaard. Blijkens ook de massale belang stelling tijdens de opening vanuit de buurt. Het tienercentrum is een initiatief van STAV (Stichting Tiener Activiteiten Venray) in samenwerking met Synthese. Vele activiteiten gaan volgen in samen werking met de tieners. De volgende disco is op vrijdag 13 oktober. Voor meer informatie over STAV kijk op www.tienera- citivieitenvenray. of e-mail info@ tieneractiviteitenvenray.nl. Het Facilitair Centrum Flori ade gaat verder onder de naam Limbition. Met de nieuwe naam accentueert het bureau zijn ambities en betrokken heid bij de regionale ontwik keling van het bedrijfsleven én wordt duidelijk gemaakt dat Limbition het voornemen heeft om zich ook na de Flori ade in 2012 te blijven inzetten voor het midden- en kleinbe drijf en de agrarische sector in Noord- en Midden-Limburg. Limbition wil een centrale rol gaan vervullen in de ontwik keling van Greenport Regio Venlo. Limbition - een samentrek king van Limburg en ambition, het Engelse woord voor ambitie - zal zich onder zijn nieuwe naam begin oktober tijdens de Green- port Manifestatie officieel presen teren. Aanleiding voor de oprich ting van het bureau is de komst van de Floriade in 2012 naar de Regio Venlo. De wereldtuinbouw tentoonstelling biedt Noord- en Midden-Limburg enorm veel kan sen. Er worden meer dan 2.5 mil joen bezoekers verwacht, er zal voor meer dan 100 miljoen euro worden geïnvesteerd, de regio wordt (internationaal op de kaart gezet en er liggen volop moge lijkheden voor een economische spin-off voor de korte én lange ter mijn. De Floriade zorgt voor een grote dynamiek bij het bedrijfsle ven en de agrarische sector in de regio. Er zijn veel (innovatieve) ideeën, initiatieven, plannen, wensen en ontluikende samen werkingsverbanden, die kunnen leiden tot kansrijke projecten en nieuwe business voor Noord- en Midden-Limburg. Om de kansen voor het midden- en kleinbedrijf en de agrarische sector optimaal en structureel te kunnen én te blijven benutten, is het van cru ciaal belang dat er één loket en steunpunt is voor het bedrijfsle ven: Limbition. Bij Limbition kun nen ondernemers uit het MKB en de agrarische sector hun ideeën en initiatieven aanmelden. Lim bition zorgt ervoor dat bedrijven met vergelijkbare of aanvullende plannen en projecten met elkaar worden gekoppeld en zoekt actief naar nieuwe vormen van (grens overschrijdende) samenwerking om ideeën kansrijk te laten uit werken. Limbition bewaakt zo de samenhang tussen projecten en jaagt synergie aan. Bovendien wordt op deze manier voorkomen dat ondernemers aan hetzelfde plan werken zonder dat ze dat van elkaar weten, of dat goede ideeën niet tot wasdom komen omdat de juiste partners niet met elkaar in contact worden gebracht. Met zijn functie en dienstverlening draagt Limbition bij aan het op de kaart zetten van de regio als een economisch, maatschappelijk en toeristisch aantrekkelijk woon-, werk- en verblijfgebied. Limbition is een initiatief van de Kamer van Koophandel Limburg-Noord, MKB- Limburg en de Limburgse Land en Tuinbouw Bond. Afgevaardigden van deze organisaties vormen samen het bestuur van Limbition. Limbition wordt mede gefinan cierd door de Europese Unie. De operationele uitvoering ligt in handen van programmamanager Erik Peters. Limbition is gevestigd bij MKB- Limburg. Meer informatie staat op www.limbition.nl. Op 11 december 2006 bestaat museum 't Freulekeshuus 25 jaar. Ter gelegenheid hiervan organiseert museum 't Freu lekeshuus een overzichtsten toonstelling. Het verleden, het heden en de toekomst worden in deze tentoonstelling belicht. Teruggekeken wordt er op 25 jaar verzamelen en tentoon stellen. Het heden komt aan bod door een selectie van de meest bijzondere voorwer pen op een speciale manier te exposeren. Ook wordt er een tipje van de sluier opgelicht wat betreft de toekomst. Uit cijfers blijkt dat de belang stelling voor het museum toe neemt. In de afgelopen 25 jaar vonden zo'n 60.000 bezoekers de weg naar het museum. Er wer den 75 verschillende exposities gemaakt over de meest uiteenlo pende onderwerpen. Sinds 2004 Wouter Bos komt niet naar Venray Wouter Bos, lijsttrekker van de PvdA, heeft zijn bezoek aan Venray moeten afzeggen. Alle geplande activiteiten die bedoeld waren om directe contact tussen hem en de kiezer te bevorderen zijn voor 12 oktober afgeblazen. Dat betekent ook dat de geplan de activiteiten op 12 oktober op de Grote Markt niet doorgaan. Op dit moment zoeken bestuur van de PvdA afdeling Venray en het campagneteam van Wouter Bos naar een alternatief, maar dat zal zo schat het bestuur in zeer moeilijk worden. is het museum opgenomen in het Nationaal Museumregister, als elfde museum in Limburg. Voor een dergelijke opname dient het museum te voldoen aan bepaalde eisen, zoals een goed beheer en onderhoud van de collectie, een beleidsplan en een collectieplan en een jaarverslag. Het museum heeft 6000 voorwerpen in beheer, die betrekking hebben op hetVen- Autobrand geblust Een 31-jarige man uit Venray heeft zijn auto op een bijzon dere manier zelf geblust. Hij reed zaterdagmiddag in zijn auto op de Henri Dunantstraat toen hij plotseling rook uit de ventilato ren zag komen. Meteen zette hij de auto in de berm en schroefde het waterreservoir bij het motor blok los. Met het water dat in het reservoir zat, bluste de man ver volgens de rookontwikkeling. Op deze manier wist de man te voor komen dat zijn auto totaal uit zou branden. Dronken bestuurder In Venray viel het rijgedrag van een 51-jarige man uit Venray op. Ondanks dat een politiesurveil- lance heel langzaam ging rijden, haalde deze man de surveille rende agenten niet in. Nadat zij hun voertuig geparkeerd hadden, reed de man hen wel voorbij. Toen bleek, dat de man behoor lijk slingerend reed. Na controle bleek de man ruim twee maal de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed te hebben. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. rays erfgoed, van beeldende kunst, archeologie, gilden en schutte rijen, handel en nijverheid tot en met kleding en textiel. Plaatsge brek echter is de reden dat slechts 10% van de totale collectie voor het publiek te bezichtigen is. De overige 90% verblijft in een depot. De grootste wens is dan ook een nieuwe, ruimere locatie, Het streven is om samen met de GGZ Noord-en Midden-Limburg tot een Venrays Museum te komen op het Servaashof. Immers de geschiede nis van de psychiatrie in Venray, verzameld en gekoesterd door een groep oud-medewerkers van de instelling, gecombineerd met de collectie van 't Freulekeshuus kan het beeld van Venray volle diger maken. Onderhandelingen hierover zijn in volle gang. Als de plannen doorgang vinden is dat het mooiste geschenk dat het museum zich kan wensen. Voorlopig zou 't Freulekes huus blij zijn om ter gelegenheid van het 25 jarig jubileum in staat gesteld te worden het schilderij de Veemarkt van de Venrayse schil der Johan Jeuken te verwerven. Diefstal computers De politie onderzoekt de dief stal van enkele tientallen com puters. Die zijn in de nacht van maandag op dinsdag gestolen uit een oplegger die geparkeerd stond op de Ambachtstraat. Dat gebeurde terwijl de chauffeur in de cabine van de trekker lag te sla pen. Hij ontdekte de diefstal dins dagmorgen toen hij de lading ging lossen op een andere locatie. De totale waarde van de buit is nog onbekend. Si *rr- jS&SÈif Bezoek onze showroom: ,w_ Heidseweq 33, Venray-Heide 1 T 0478 533000 a 3 1 deCOMFORTABEL www.comfortabel-wonen.com WONENoonpo/t

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5