Spio wint derby Merselo verspeelt in slotseconden zege Bridgen voor bruine bonen Internationale toernooien Red Caps Venray Maastricht te sterk voor softbalsters SVOC'01 klaar voor kraker Prima week korfbalsters DES Oranje Wit nog ongeslagen De Peelkorf mist kansen PEEL EN MAAS Donderdag 5 oktober 2006 - Pagina 27 BC Harten Drie Overloonse Bridgeclub BC Common Sense BC 2002 RV NRBC Venray BC De Kemphaan BC Klavertje Vier BC Venray SVOC'01 korfbal SV Merselo korfbal Oranje Wit SV Oostrum korfbal De Peelkorf Sportnieuws -info Angela van Tilburg (met bal) zoekt een medespeelster. Sanne van Els (r) van Merselo kijkt toe. Spio-HZPC 10-5 (2-3) Het eerste waterpoloherenteam van Spio, uitkomend in de bondsklas- se, heeft een uitstekende seizoensstart gemaakt. In zwembad de Sprank kon HZPC uit Horst de thuisploeg slechts twee kwarten bijhouden. Zodoende opende Spio eenvoudig het seizoen met een 10-5 zegen. Spio moest in haar eerste competitieduel aantre den tegen HZPC, een ploeg waar de Venraynaren zich in het verleden keer op keer op stuk beten. Spio had daarom een zeer gemotiveerd team op de been gebracht. Vanaf de eerste minuut legde Spio de uitploeg met een een hoog tempo op. Het waren echter de Horstenaren die van een verdedigingsfout profiteerde en daar mee de score opende. In de eerste twee kwarten ontliepen beide teams elkaar niet veel. Het was HZPC die die er 2-3 voorsprong op na hield. Vanaf De Stichting Venray-Divinolandia houdt op 17 november een bridge avond ten behoeve van een van de projecten in Brazilië. De bridgeavond wordt gehouden in danscentrum Janssen in Venray. Aanvang 19.45 uur. Bruine bonen zijn een van de hoofd bestanddelen van het menu in de armere gebieden van Brazilië. Het is ook gezond voedsel dat veel eiwit ten bevat. Ook Gonzaga in de staat Minas Gerais ligt in zo'n gebied. Deze gemeente ligt in het gebied waarin de Stichting Venray-Divinolandia actief is met projecten die de minst bedeelden ten goede komen. De gemeente wil een volkstuintjesproject gaan begin nen om groenteteelt te stimuleren om een betere en meer gevarieerde voe ding voor de locale bevolking en met name de kinderen te bewerkstelligen. Verder ziet de gemeente de tuintjes als een vorm van nieuwe inkomens verwerving voor minder draagkrach tige gezinnen. De bedoeling is dat de geteelde groenten ook gebruikt wor den voor de lunches van de lagere schooljeugd. Het volkstuinproject wil proberen door biologische teelt vita minen- en mineralenrijk voedsel te produceren, zowel voor de kinderen als de volwassenen in deze gezinnen, waarbij de verkoop van de resterende groentes ook nog zorgt voor verbe tering van hun economische situatie. Het project zal worden ontwikkeld in een wijk op ongeveer vijf kilometer van het centrum van de stad, Brejau- ba genaamd, waar ondermeer dertig arme gezinnen wonen. Behalve de gemeente werken er vooral vrijwilli gers aan mee en wordt ook de school jeugd ingeschakeld. Het KGV afdeling Komende tijd wordt het weer druk op de velden van Red Caps Venray. Dan worden namelijk, inmiddels voor de zestiende keer, de jaarlijkse toer nooien gehouden. Beide toernooien zijn vernoemd naar leden die helaas te vroeg overleden zijn, en die zeer veel voor de vereniging betekend hebben. Gestart wordt met het Gijs Gommans toernooi op zaterdag 7 en zondag 8 oktober. Dit toernooi is bedoeld voor senioren honkbal en softbal. Voor beide groepen is het gelukt een inter nationaal deelnemersveld te regelen. Voor de honkballers komen, naast het eigen team, de Richmond Knights (GB), Sharks (Tongeren), Almere'90, Quisqueya Indians (Gent) en de Wan derers (Dortmund). De softbalsters nemen het op tegen Almere'90, Maas tricht en de Wanderers (Dortmund). Voor alle teams is dit toernooi een mooie gelegenheid om nog één keer te laten zien waartoe men in staat is. Na dit toernooi is het seizoen voor honk- en softbal afgelopen. Natuurlijk is het niet enkel sportiviteit wat hoog in het vaandel staat, ook gezelligheid is belangrijk. Dat komt onder andere tot uiting in het gezamenlijk dineren en ook een feestavond ontbreekt niet. Daarna is het de beurt aan het Jack Verstegen toernooi op zaterdag 14 en zondag 15 oktober. Dit is een nationaal toernooi voor de jeugd en de recreanten. Op zaterdag doen voor het eerst ook de Peanuts mee met dit toernooi. Dit zijn de jongste spelers van de vereniging. Tegenstanders zijn UW en Moorfielders. Voor de pupil len is er een overvol programma. Maar liefst zeven teams trekken tegen elkaar ten strijde: Houten Dragons, de derde periode liep HZPC echter constant achter de feiten aan. De uit ploeg kon simpelweg het fysiek veel sterkere Spio niet meer bijbenen. Spio straffe de fouten van de gasten gena deloos af en met een fel counterspel werd de stand al snel gelijk getrokken. Door ook nog te scoren uit een straf- worp en een man-meer situatie, legde Spio de basis voor de overwinning. Met een 6-4 voorsprong ging de thuis ploeg het laatste part in. Ook in het laatste part onderhield Spio het snelle maar ook gecontroleerde spel. Zonder veel moeite werd de voorsprong uit gebreid naar 10-5. De vrees voor de Horstenaren vooraf aan de wedstrijd bleek ongegrond, een goed opge bouwde wedstrijd waarin het tempo hoog lag leverde Spio een terechte overwinning op. Spio speelt dit sei zoen in de 4e klasse bond, waar het hoopt op een top zeven klassering. Venray stelt fondsen beschikbaar voor de aanschaf van gereedschappen en zaden, terwijl de Stichting Venray- Divinolandia met de opbrengst van de bridgedrive de bouw van een opslagloods voor gereedschap hoopt te kunnen bekostigen. Vorig jaar is de opbrengst van de bridgedrive besteed aan het bouwen van een materiaalop slagruimte en aanschaf van materiaal voor het voetbalschooltje in Divino- landia. Dit blijkt een enorm succes te zijn, omdat ook de schoolpresta ties van de deelnemende leerlingen sterk verbeteren. Aanmelden kan via het banknummer van de stichting: 44.19 96.906, ten name van Stichting Venray-Divinolandia in Venray. Over maken voor 14 november! Vergeet niet de speelsterkte te vermelden. De voorlaatste zitting van de eerste ronde om het clubkampioenschap is gespeeld. De hoogste zaalscore is behaald door de dames Fieke Arts en Riet de Wit. In geel waren de heren Jan den Hoedt en Harrie Oomen de winnaars met 57.63 procent, gevolgd door de heren Theo Jakobs en Henk Penninx met 54.44 procent. Derde waren de heren Peter Kooien en Jeu Steeghs met 54.05 procent. In rood waren de dames Fieke Arts en Riet de Wit de beste met 59 58 procent. De tweede plek ging naar de dames Nelly Penninx en Alda Verhoeven met 55.67 procent en derde waren de heren Rob v.d. Beele en JanTiggeloven met 55.42 procent. Volgende week de vijfde en laatste zitting van de eerste ronde. Aanvang 19.30 uur. Jt Bullfighters (Cuijk), Indians (Weert), Braves (Gouda), Mulo (Helmond), HCAW en het eigen team. De aspiran ten spelen op een veld en daarom zijn in deze categorie ook minder aanmel dingen mogelijk. De Houten Dragons, de Bullfighters hebben zich ook hier aangemeld en daarbij komt UW en dan het team van Red Caps. Op zon dag mogen de recreanten en de juni- Red Caps Venray-Maastricht 6- 16 Red Caps Venray is er niet in geslaagd de tweede plek in de com petitie te bemachtigen. In de thuis wedstrijd was de slagkracht van Maastricht te groot: 6-16.Al in de eer ste inning wist Maastricht een aantal fraaie honkslagen te produceren. Aan slag kon RCV in de eerste inning nog wel een puntje pakken. In de tweede inning werden er veel fouten gemaakt in het veld van RCV waardoor Maas tricht kon uitlopen. Pas in de derde inning wisten de slagvrouwen van RCV meerdere punten te scoren. De Maastrichtse slagvrouwen konden de goede pitches van Susan Willemsen echter goed raken waardoor een pit- De tweede competitieavond in de eerste ronde is gespeeld. In de gele lijn waren Toon den Brok en Jack Huijs de winnaars met 62.50 procent, gevolgd door Jan Aarts enThom Kalkman met 59.38 procent. Derde waren Bert en Nelly fdoet met 55.06 procent. In de rode lijn waren met 61.63 procent Irma Huijs en Adele van Leuken de winnaars. De tweede plaats ging naar Liny van Heuvel en Thea Waterreus met 58.73 procent en derde waren Maria Vloet en Hans Aerts met 57.44 procent. De tweede laddercompetitie is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 59,72 procent voor Rikie Cre- mers en Jose Verhaegh. Tweede met 53,47 procent waren Jeanne Korsmit en Jac. Huijs. Er was een gedeelde derde plaats met 52,97 procent voor Riet Dobbe met Cor van Elzakker en Ali Overbeek met Jan Lagarde. In rood ging de eerste plaats met 55 procent naar de paren Bets Bistervels met Nel Lagarde en Diny Steegs met Huub Lin- ders. Derde met 53,67 procent waren Nel Gorree met leny Worst. BC 2002 RV heeft voor de vierde keer de laddercompetitie gespeeld. Deze keer waren de winnaars Toon den Brok en Jan Steinvoort met 62,50 procent. De tweede plaats was voor Annie van den Munckhof en Clazien Baak met 58,75 procent. De derde plaats in de gele lijn ging naar Hen- nie Alkemade en Tony Jansen met 57 procent. De winnaar in rood was het gelegenheidspaar Annie Marinus en Rieky Cremers met 62,99 procent. De tweede plaats ging naar Thea v.d. Berg en Siem Leyen met 60,90 pro cent. Annemie Vossen en Doortje van Melick werden derde met 53,19 pro cent. De derde avond van het eerste com- petitieblok werd gespeeld in drie lij nen. In de A-lijn waren Tilly en Jan van der Heijden de winnaars met 62,50 procent, gevolgd door DokeVerheijen en Lou Gilissen met 58,08 procent. De derde plaats was voor Theo Jakobs en Andre Poels met 55,17 procent. In de B-lijn was de eerste plaats voor Nel Camps en Sraar van Meijel met 63,66 procent. De tweede plek werd bezet door Martin Janssen en Piet Rutten met 60,86 procent en de derde plaats was voor Annie Siroen en Trees van Ham met 60,06 procent. In de C-lijn scoorden Huub Camps en Jos Linders 65,63 procent en werden daarmee eerste. Joke Peters en Leo van Grootel waren tweede met 57,44 procent en de derde plaats was voor Margriet Mater en Charlotte Olislagers met 56,34 procent. oren hun honk- en softbalkwaliteiten laten zien. Tegenstanders zijn Bientót (Leiden), Adventist Stars en Robur'58 (Apeldoorn). Ook de Junioren zitten met vier teams vol.The Bears (Gouda), PSV en ook de Houten Dragons spe len met het eigen team op het toer nooi. De eerste wedstrijden starten om 10.00 uur. De prijsuitreikingen vinden rond 16.45 uurplaats. cherwissel noodzakelijk was. Hanne- ke Ensink was haar vervangster. Ook zij kreeg enkele honkslagen tegen. Er was echter te weinig tijd om de scha de te herstellen. In de evaluatie bleek maar weer dat spelen zonder coach lastig is. Reden om de wintercompe titie te gebruiken voor een zoektocht naar goede coach voor de Venrayse dames. Komend weekend spelen de Ven rayse softbaldames op het eigen tweedaags toernooi opnieuw tegen Maastricht en kunnen dan revanche nemen voor deze nederlaag. Tijdens dit toernooi spelen nog twee andere softbalteams en zeven honkbalteams uit binnen- en buitenland op de Ven rayse velden. Er is vrij bridge gespeeld. In oranje was de eerste plaats met 65,83 pro cent voor Jeanne Korsmit en Jac. Huijs. De tweede plaats was met 55,56 pro cent voor Greetje Koningstem en Wil Pas. Derde met 54,17 procent waren Mariet Backus en Truus van Gerwen. In rood waren Corrie van de Mortel en Gemma van Winkel de beste met 65,83 procent. Er was een gedeelde tweede plaats met 62,08 procent voor Jan Janssen met Frans Mertens en Mieke van Osch met Mientje Wester. In groen waren met 57,08 procent Jos Linders en Anton Volleberg de win naars. Er was een gedeelde tweede plaats met 56,25 procent voorJo Lin ders met Ali Overbeek en Truus met Tonny van de Heuvel. In het seizoen 2005/2006 was er een slemkampioen en dat waren Jo Linders enAnnelies Rooyakkers. Deze avond werd er weer vrij gespeeld en de uitslagen zijn als volgt: In de gele lijn waren Leent je Faas en Annie Siroen eerste met 68.23 procent. Tweede waren Jeanne Korsmit en Henk de Vries met 59.38 procent en op de derde plaats eindigden Truus Buyssen en Truus Michels met 55.63 procent. In groen eindigden op de eerste plaats Nelly Frederix en Ilse Tummers met 59.03 procent. Op een gedeelde tweede en derde plaats ein digden Ineke Aberson met Karla Men ger en Tonny Claessens met Wim Her mans met 52.78 procent. Ook werd er weer geviertald. Klavertje Vier 1 ver loor van de Bock 10 met 25 tegen 1. Klvavertje Vier 2 won van Cuyck met 19 tegen 11. De rode lijn is besproken. In de andere twee lijnen zijn de onderlinge verschillen, met nog twee speelavon den te gaan, bijzonder klein. Zowel in de gele als de groene lijn is het verschil tussen de nummers een en zeven niet meer dan ongeveer 5 pro cent. Dat wil zeggen dat de beslissing waarschijnlijk pas op de laatste avond gaat vallen. De dames Koopman- Man- ders en Blok- Kousemaker doen er dus goed aan alert te blijven. In de gele lijn waren Annie Rottgering met Toos Willems en Annette Paris met Mieke Stappers de besten. In de rode lijn werd de top drie gevormd door het echtpaar van Pelt, Jan Voesten met Willem Willems en Annie Boek- holt met Jan Steinvoort. In de groene lijn wisten Hermine Frankefort met Mariette Kuijer, Riet Blok met Fonny Kousemaker en Bella Huisman met Adri de Klerk iedereen achter zich te houden. Uitslagen DESA1-SVOCA1 4-4 SVOC 1-Swift 1 7-16 SVOC Cl-Heumen-Cl 3-9 Korfrakkers 3-SVOC 1 6-9 SVOC Dl-Swift Dl 5-7 De Treffers 2-SVOC 2 7-3 Merels Dl-SVOC D2 11-0 SVOC El-Erica El 3-1 SVOC 4-Peelkorf 5 4-8 DES 1-Welpen 1 3-1 Welpen 1-OranjeWit 2 0-0 Programma zaterdag 7 oktober SVOC Bl-Swift BI 13.30 SVOC B2-SVO B2 12.15 DES Cl-SVOC Cl 10.30 HBSV Dl-SVOC Dl 14.30 SVOC D2-Swift D2 11.00 Peelkorf Fl-SVOC F1 12.30 Oostrum F2-SVOC F2 13.30 Welpen 1-Peelkorf 2 15.10 Oranje Wit 2-Welpen 1 15.35 Merselo 2-Welpen 2 13.55 Welpen 2-Peelkorf 4 15.10 Programma zondag 8 oktober SVOC 1-OranjeWl 11.00 SVOC 2-Merselo 1 13.00 Roka 2-SVOC 3 13.00 Programma maandag 9 oktober SVOC Dl-Peelkorf Dl 18.30 Programma dinsdag 10 oktober HBSV-SVOC 20.00 Uitslagen Merselo Dl-Lottum Dl 2-2 OranjeWit Cl-SVO Cl 2-6 Miko 76-Oranje Wit B2 1-2 Nas Bl-OranjeWit BI 3-4 OranjeWitA2-LottumAl 4-7 OranjeWit Al-Gazelle Al 11-2 Merselo 1-HBSV 1 sen. 9-9 Merselo 2-Vonckel Girls midw. 7-6 Programma zaterdag 7 oktober Merselo 2-SVOC '01 2 welpen 13.55 Peelkorf 3-Merselo 2 welpen 14.55 Merselo 1-Oostrum 3 F-pup. 13.30 HBSV D2-Merselo D1 D-pup13.30 Emos Cl-OranjeWit Cl asp.Cl 11.00 OranjeWit B2-Eendracht BI 14.00 OranjeWit Bl-De Horst BI 15.30 ODOS Al-Oranje Wit A2jun.A2 14.30 Programma zondag 8 oktober SVOC'01 1-Merselo 1 13.00 Programma woensdag 11 oktober Merselo 2-De Peelkorf 5 midw. 20.00 Uitslagen Senioren-Emos 7-5 Senioren 2-HBSV 2 2-6 Midweek (3)-ODOS 3 8-6 Junioren Al-Gazelle Al 11-2 Junioren A2-Lottum Al 4-7 Nas Bl-Aspiranten BI 3-4 Miko'76Bl-AspirantenB2 1-2 Aspiranten Cl-SVO Cl 2-6 Aspiranten C2-De Peelkorf C2 0-3 Pupillen Dl-HBSV Dl 0-15 Swift (V) El-Pupillen El 6-0 Pupillen E2-HBSV El ai Peelkorf 2-welpen 1 a2 welpen 1-welpen 2 Wit ao SVOC 1-welpen 2 ao Programma zaterdag 7 oktober ODOS Al-Junioren A2 14.30 Aspiranten Bl-De Horst BI 15.30 Aspiranten B2-Eendracht (M) BI 14.00 Emos Cl-Aspiranten Cl 11.00 De Treffers Cl-Aspiranten C2 11.15 Swift (V) Dl-Pupillen Dl 12.15 DOT (V) E2-Pupillen E2 10.30 Peelkorf 1-welpen 1 13.55 welpen 2-welpen 1 Wit 14.45 welpen 2-SVOC 1 15.35 welpen 3-Peelkorf 3 13.30 Peelkorf 4-welpen 3 14.20 Programma zondag 8 oktober SVOC '01-Senioren 11.00 De Horst 2-Senioren 2 10.30 Programma maandag 9 oktober De Merels-Recreanten 20.00 Programma woensdag 11 oktober Midweek (3)-SVOC '01 4 20.00 Merselo-HBSV 9-9 (7-4). Doel punten Merselo: Marijke Loo- nen en Sanne van Els (beiden 2x), Diana v/d Duijn, Angela v. Tilburg, Yvonne Koppes, Petra Maassen, Sonja Poels. Afgelopen zondag heeft Merselo haar toeschouwers getrakteerd op een spannende wedstrijd. Tot op de laatste seconde was het spannend. Merselo behaalde uiteindelijk een 9-9 gelijkspel tegen HBSV en blijft koplo per in de 2e klasse. De geelzwarten begonnen voortva rend. Al in de eerste minuut scoorde Marijke Loonen de 1-0. De volgende De Korfrakkers-SVOC'Ol 6-9 (2- 8). Doelpunten SVOC'01: Debbie Wismans, Linda Claessens, Yvon ne Classens, Kim Dircks (allen 2x) en Loes Hellegers. De korfbalsters van SVOC'01 blij ven het uitstekend doen in de eerste klasse .Afgelopen zondag werd De Kor frakkers in Erp een helft volledig van de kunstgrasmat gespeeld en wonnen de gasten dikverdiend met 6-9. De gasten startten bijzonder sterk en Debbie Wismans liet met een doorloopbal al snel de 0-1 aanteke nen. Yvonne Classens verdubbelde de voorsprong door behendig met een hand haar doorloopbal af te ron den. Ook het volgende doelpunt was voor de gasten. Kim Dircks wist ook een doorloopbal te benutten: 0-3. Pas daarna kon de thuisploeg het eerste wapenfeit laten zien door de 1-3 te laten aantekenen. SVOC'01 liet in de rest van de eerste helft geen spaan heel van de thuisploeg. De volgende vier doelpunten kwamen aan de rech terkant van het scorebord te staan. Die werden benut door Loes Helle gers, met een prachtig afstandschot, Oranje Wit-Emos 7-5 (1-2). Doel punten Oranje Wit: Linda Houben (3x), Petra v.d. Haghen (2x), Linda van Deurzen en Loes Kateman De korfbalsters van Oranje Wit blij ven winnen in de eerste klasse korf bal. In Leunen werd Emos met een 7-5 nederlaag naar huis gestuurd. Door deze zege blijft Oranje Wit de onge slagen koploper. De wedstrijd tegen Emos begon al meteen met een aantal goede aanvallen van het aanvalsvak. De arbitrage van deze wedstrijd tole reerde totaal geen lichamelijk contact, waardoor het voor beide ploegen af en toe moeilijk was het eigen spelletje te blijven spelen. Toch paste Oranje Wit zich hier goed op aan en vooral ver dedigend gezien was de ploeg goed op dreef. Ondanks dat het 30 minuten duurde voordat het eerste doelpunt van de wedstrijd viel, was het een leuke pot om naar te kijken. Uitein delijk wist Linda van Deurzen doel te treffen met een mooi afstandsschot. Helaas kreeg Emos direct daarna een strafworp mee maar verzilverde die niet. Na een korte aanval van Oranje Wit mocht Emos het opnieuw probe ren met een strafworp en ditmaal was het raak. Na de wisseling van de vak ken kreeg Emos eigenlijk zijn eerste kans en met een ver afstandschot knal de de uitploeg de stand naar 1-2 in de rust. Oranje Wit was echter duidelijk de betere van de twee ploegen, en liet dat na rust dan ook zien. Linda Hou ben benutte een kans onder de korf doelpunten voor Merselo lieten niet lang op zich wachten en binnen tien minuten stonden de Merselose dames voor met 4-0. HBSV werd in deze openingsfase totaal overdon derd door het goed spelende Merselo en had geen antwoord op dit spel. Echter na deze tien minuten herstel den de gasten zich en vochten terug. Na twintig minuten stond het 4-3, nog steeds in het voordeel van Mer selo. In de 21e minuut scoorde Sanne van Els uit een strafworp en bracht Merselo voor met 5-3. Merselo had in het eind van de eerste helft moeite Yvonne Classens met een kleine kans, Kim Dircks met een afstandschot en Linda Claessens met een wegtrekbal. Vlak voor rust wist zowel Korfrakkers als SVOC'01 nog een maal tot scoren te komen. Voor SVOC'01 deed dat Debbie Wismans die daarmee haar tweede doelpunt scoorde. De twee de helft was slechts een flits van de eerste helft; de wind stak de kop op en ook de Korfrakkers zaten ons met vlagen behoorlijk dwars. Zij kwamen sterk terug tot 6-8. Scherp waren de gasten niet meer. Ze moesten hun spel dan ook drastisch aanpassen en tactisch de wedstrijd uit gaan spelen. Gelukkig ging dit vrij goed en hielden ze het hoofd koel. Linda Claessens was degene die uiteindelijk het von nis legde over deze wedstrijd. Een afgemaakte kans betekende de uitein delijke 6-9 eindstand. Met acht punten uit vijf wedstrijd heeft SVOC'01 een sterke seizoenstart achter de rug. Zondag komt koploper OranjeWit op bezoek. Om 11.00 uur zal er op de Heesakker gestreden wor den om de felbegeerde twee punten en de koppositie in de eerste klasse. en daarna bracht Petra van der Hag hen haar ploeg op voorsprong. Weer werd er een strafworp gegeven aan de tegenpartij waardoor deze weer langszij konden komen. Daarna kreeg Oranje Wit twee strafworpen mee en bouwde Loes Kateman de stand ver der uit naar 6-4. Met twee doelpunten voorsprong kon Oranje Wit gaan spe len op balbezit en dit lukte een tijdje vrij aardig. Vijf minuten voor tijd kreeg Emos opnieuw een strafworp mee en werd het toch nog even spannend. De Leunse dames bleven gelukkig rustig en Linda Houben wist zelfs nog een kans af te ronden waardoor de eind stand op 7-5 eindigde. Zondag gaat OranjeWit in de derby tegen SVOC'01, de nummer twee op de ranglijst met slechts twee punten minder, zijn koppositie in de eerste klasse verdedigen. Uitslagen Midweek Oostrum-Olympia 3-13 PupillenD Oostrum-HBSV 0-2 Aspiranten ODIO-Oostrum 1-1 Zaterdag 7 oktober F3 Merselol-OostrumF3 13.30 PupillenF2 Oostrum2-SVOC 13-30 PupillenFl Oostruml-Peelkorf 13-30 PupillenD SWIFT-Oostrum 11.00 Aspiranten Oostrum-MIKO 11.00 Zondag 8 oktober Senioren Olympia-Oostrum 13.00 Programma woensdag 11 oktober Oostrum-Erica aanvang 20.00 om zich te concentreren en maakte fouten waardoor HBSV terugkwam. Toch ging Merselo met een redelijk gerust hart de rust in: 7-4. In de rust hebben de dames uit Hout-Blerick een flinke peptalk gehad. Ze begonnen de tweede helft erg goed en vochten zich terug naar 7-7. Met nog vijftien minuten te gaan bleef het vanaf toen gelijk opgaan. Petra Maassen scoorde de 8-7 uit een strafworp, maar enkele minuten later stond HBSV weer op gelijke hoogte. Op dit moment in de wedstrijd DES-SVO (beker) 9-3 (4-1). Doel punten DES: Wendy Rouwens (4x), Sanne Rijbroek, Marloes Broeren, Wendy Kuijpers en Petra Branje (2x) DES-Ajola 5-2 (3-1). Doeljunten DES: Eva Rijbroel (2x), Laura Lamers, Marloes Broeren en Sanne Koopmans De korfbalsenioren van DES heb ben een prima week achter de rug. Eerst werd SVO in de bekercompe titie geëlimineerd. De dames uit Ooy werden met een 9-3 nederlaag terug naar huis gestuurd. En afgelopen zon dag werd de koploper uit de competi tie, Ajola, aan de zegekar gebonden: 5- 2. In beide wedstrijden stond de DES een prima partij voor te verdedigen Flamingo's-De Peelkorf 9-6 (5-4). Doelpunten De Peelkorf: Marianne Preston (3x), Tineke Vergeldt, Rian Alders en Nicole Tielen Een kans creëren is belangrijk, maar is niet genoeg om een wedstrijd te winnen. In een gelijkopgaande strijd, hebben de korfbalsters van De Peel korf uit verloren van Flamingo's: 9-6. In de eerste aanval van Flamingo's werd er meteen gescoord uit een afstands schot. Even later was het gelijk door een eveneens een afstandsschot van Ysselsteynse kant. Het snelle spel van Flamingo's zorgde ervoor dat ze genoeg ruimte maakten voor het afstandsschot en het werd dan ook al snel 3-1. Marianne Preston zorgde voor 3-2 en 3-3, maar Flamingo's bleef er voor zorgen dat de gasten achter Uitslagen De PeelkorfAl-De EendrachtAl 14-1 De Peelkorf D3-Wittenhorst Dl 3-1 Klimop (K) Bl-De Peelkorf BI 3-4 De Peelkorf El-De Merels El 0-11 De Peelkorf Cl-DES (V) Cl 6-2 Welpen 1-Wëlpen 2 0-2 Oranje Wit (L) C2-De Peelkorf C2 0-3 Welpen 1-DES 1 2-3 ODOS D 1-De Peelkorf D1 3-3 Welpen 2-Oranje Wit 1 0-2 De Peelkorf D2-De Eendracht Dl 6-2 Programma zaterdag 7 oktober Swift (V)A2-De Peelkorf Al 15.30 HeumenCl-De Peelkorf Cl 1200 De Peelkorf C2-Roka Cl 13.00 De Peelkorf Dl-Olympia (O) Dl 12.35 DOT (V)D1-De Peelkorf D2 12.30 Peelkorf Fl-SVOC 1 12.30 Oostrum l-PeelkorfF2 12.30 DES 1-Welpen 1 13.30 Welpen 1-OranjeWit 1 13.55 Welpen 2-DES 1 14.20 SVOC 1-Welpen 2 15.10 mocht Merselo blij zijn als ze het gelijkspel konden behouden. Totdat Sonja Poels in de allerlaatste minuut de 9-8 scoorde. Blijdschap was er bij de Merselose dames en supporters, die dachten dat de zege binnen was, maar een halve minuut later stond HBSV weer op gelijke hoogte: 9-9. Dit was natuurlijk even slikken, maar een zeer verdiende uitslag, kijkend naar het verloop van de wedstrijd. Merselo is nog steeds volop in de race voor het kampioenschap in de 2e klasse. Volgende week staat SVOC'01 2 op het programma om 13.00 uur in Oirlo. waar beide tegenstanders geen ant woord op hadden. Tegen SVO draaide het aanvallend ook prima en via snel le combinaties werd de verdediging van SVO uitgespeeld. De aanvallende acties tegen Ajola waren in een te laag tempo zonder afwisseling zodat Ajola nog lang in de wedstrijd kon blijven. Uiteindelijk werd middels het afstand schot het verschil gemaakt. De felheid en de goede wedstrijdmentaliteit van dames van DES waren in deze beide wedstrijden mede bepalend voor het positieve resultaat Komende zondag staat de belang rijke zes puntenwedstrijd tegen Bos kant op het programma. Mocht DES in Boskant winnen dan kan men de rest van de competitie met een gerust hart tegemoet zien. de feiten aanliepen door 4-3 en 5-3 te scoren. De Peelkorf bleef echter aan haken door voor rust 5-4 te maken. Na de rust speelden de gasten met meer baltempo en dat leek ervoor te zorgen dat ze beter in hun spel kwamen. De thuisploeg scoorde daarentegen 6-4. Het aanvalsvak dat al een paar weken goed draait, kwam nu in de aanval en probeerde tot scoren te komen. 25 minuten lukte dat niet, ondanks het goed verzorgde spel. Ze hadden veel balbezit, maar maakten de kansen niet af. Gevolg was dat Flamingo's wel twee keer vlak achter elkaar scoorde. Twee minuten later was het alweer 8- 6, maar in de laatste minuut bepaalde de thuisploeg met de negende tref fer de eindstand op 9-6. Jammer dat het goede spel van De Peelkorf niet beloond wordt met doelpunten. De vechtlust is er, nu de score nog. OranjeWit 3-Welpen 3 13.30 Welpen 4-OranjeWit 3 14.20 Welpen 3-Merselo 2 14.45 SVOC 2-Welpen 4 15.10 Programma maandag 9 oktober SVOC '01 Dl-De Peelkorf Dl 18.30 Programma dinsdag 10 oktober OranjeWit 1-Wëlpen 2 18.30 OranjeWit 2-Wëlpen 1 18.55 Welpen 2-Welpen 1 19.20 Uitslagen Flamingo's-De Peelkorf 1 9-6 De Peelkorf 1-Lottum 1 12-10 Spes 2-De Peelkorf 2 12-6 De Peelkorf 3-De Eendracht 1 4-7 SVOC-De Peelkorf 5 4-8 De Peelkorf 6-Wittenhorst 10-8 Recreanten-Blue Stars 4-5 Programma zondag 8 oktober De Peelkorf 1-Swift 2 13.00 De Peelkorf 2-Vonckel Girls 1 11.00 Odos 2-De Peelkorf 4 13.00 Programma woensdag 11 oktober Merselo 2-De Peelkorf 5 20.00 De Peelkorf 6-De Merels 2 20.00 MKV-Recreanten 20.00 DrukVs

Peel en Maas | 2006 | | pagina 27