Gemeente Ven ray Werken aan snellere procedures Tweede speellokaal St. Petrus' Bandenschool Dierziekte Blauwtong in Liessel - gevolgen voor Venray Gemeentebrede overlegtafel betrekt inwoners bij beleid Britse medaille voor de burgemeester Onteigenen: niet leuk, soms nodig Storings melding buiten kantoortijden Inzameling textiel PEEL EN MAAS door de brandweer. Gemeentehuis Openingstijden De groei van het aantal leerlingen van basisschool St. Petrus' Banden maakt dat de school moet worden uitgebreid met een tweede speellokaal. De uitbreiding was al opgenomen in het Huisvestingsprogramma 2006 en is inmiddels ook al goedgekeurd. De huidige speelplaats is echter te klein om er een speellokaal te bouwen. Daarom is ervoor gekozen de zolderruimte om te bouwen tot speellokaal. Met een aantal kleine aanpassingen en inves teringen wordt het speellokaal ook geschikt gemaakt als gymzaal voor de groepen 3 en 4. Om de brandveiligheid te vergroten wordt er een aanpassing doorgevoerd in de bestaande vluchtroute, zodat deze geschikt is voor deze leeftijds groepen. De plannen voor het speellokaal op de zolder zijn goedgekeurd Milieustation, Metaalweg ld in Venray: open maandag t/m vrijdag van 13.00 tot 18.00 ulfff zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. £5**/evere0 te lang Vijf keer per jaar wordt er huis-aan-huis textiel ingezameld door De Cirkel. De volgende ophaaldag is woensdag 11 oktober. Zie ook de afvalkalender. *V> Venrayfocus op mensen Donderdag 5 oktober 2006 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 40 Sinds 25 september gelden er in een 20-kilometergebied rond Liessel beperkende maatregelen voor bedrijfsmatige en hobby- matige houders van herkauwers. Venray valt binnen dit gebied. De zone is ingesteld omdat op een bedrijf in het Brabantse dorp een besmetting van de dierziekte blauwtong is vast gesteld. Voor eigenaars van herkauwers in deze zone gelden beperkende maatregelen. Zo is vervoer van herkauwers naar buiten het 20-kilo- metergebied verboden. Er zijn enkele uitzonderingen, zoals het vervoer van slachtdieren en nuchtere kalveren. Binnen het 20-kilometer gebied is het vervoer van herkauwers wel toegestaan, behalve als deze besmet zijn met blauwtong (of daar van verdacht worden). Het virus wordt overgedragen door bepaalde insectensoorten, zogenoemde knut- ten of culicoides. Het is dus zaak dat de dieren zo min mogelijk in contact komen met deze insecten. Daarom zijn de eigenaren van herkauwers verplicht om hun dieren van één uur voor zonsondergang tot één uur na zonsopgang in de stal te houden. Zo wordt het risico van verspreiding van het virus kleiner. Ook moet de eigenaar zijn dieren, de gebouwen waarin ze zijn ondergebracht en de omgeving daarvan behandelen met toegelaten of geregistreerde insec tenbestrijdingsmiddelen. De gemeente Venray gaat beginnen met een zogeheten 'gemeente- brede overlegtafel'. Dit is een manier om in een vroeg stadium relevante gesprekspartners bij belangrijke vraagstukken te betrek ken. De onderwerpen die aan de orde komen hangen samen met de doelstellingen van het collegeprogramma. Daarnaast is er ruimte voor onderwerpen die zich gedurende het jaar voordoen en niet van tevoren vast te leggen zijn. De gemeente overlegt veel met Venrayse mensen en organisaties om te weten wat er in de samenleving speelt en om de gemeente bij te staan bij het ontwikkelen van beleid. Dat wil de gemeente graag efficiënter organise ren. En dat wil zij bereiken door agendapunten slim aan elkaar te koppelen en alleen mensen en organisaties uit te nodigen die ook echt iets over die vraagstukken te melden hebben. Op 28 september is in het gemeentehuis het eindrapport gepresenteerd van het project 'Verbeteren aanvraagprocedures Venray'. Doel van het project is te komen tot het sneller afhan delen van procedures rondom bouwaanvragen, milieuaanvragen en ruimtelijke bestemmings wijzigingen van de agrarische sector. De conclusie van de bijeenkomst was dat integraal vooroverleg leidt tot snellere procedures. Afgelopen jaar hebben de gemeente Venray en een aantal ondernemers samen gewerkt om deze procedures efficiënter te maken. Het traject heeft geleid tot wederzijds begrip en een aantal praktische handvaten voor de uitvoering in de praktijk. Belangrijk is een integraal voorover leg over bouwen, milieu en ruimte lijke ordening, zodra een ondernemer concrete plannen heeft. Dat wil zeggen dat alle betrokken mede werkers van de gemeente met de ondernemer om de tafel gaan zitten om in het beginstadium van het plan duidelijke afspraken te maken. Zo komen alle uit te voeren procedures, eventuele ontbrekende gegevens en mogelijke obstakels in het begin van het traject aan het licht. Dit voor komt vertragingen en tegenvallers in de loop van de procedure. Kijkje in de keuken De ondernemers namen ook een kijkje in de keuken van de ambtena ren. Ze volgden het traject dat een plan vanaf binnenkomst tot besluit bij de gemeente doorloopt. Daarbij werd duidelijk dat veel misverstan den kunnen worden voorkomen door goede communicatie. Er werd druk gediscussieerd over goede, complete aanvragen, duidelijke procedures en handreikingen, en de ingewikkelde toetsing van de aanvragen. Enthousiast De betrokken agrarische onder nemers, agrarische adviseurs en ambtenaren zijn enthousiast over het traject. Wederzijdse vooroorde len zijn omgezet in samenwerking en een nieuwe aanpak. Centraal daarbij staan goede communicatie en goed vooroverleg bij elke nieuwe vergunningaanvraag. Nu komt het aan op het daadwerkelijk beginnen met de nieuwe aanpak. Een speciale werkgroep gaat om te beginnen aan de slag met drie geselecteerde aanvraagprocedures. Meer informatie Het totaaloverzicht van de maat regelen, de begrenzing van de 20-kilometergebieden en andere informatie over blauwtong staan op de website van het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwali teit: www.minlnv.nl/bluetongue. De informatie op deze website wordt voortdurend actueel gehouden. Het is namelijk mogelijk dat als gevolg van nieuwe ontwikkelingen de beperkende maatregelen gewijzigd worden. Voor vragen over de conse quenties van de maatregelen voor uw bedrijf kunt u tijdens kantoor tijden ook bellen met het LNV-loket 0800-2233322. Juiste gesprekspartners Voor de gemeentebrede overlegtafel wordt een pool van mensen en organi saties samengesteld waaruit de gemeente steeds de juiste gesprekspartners kan selecteren. Deze gesprekspartners moeten wél aan een aantal criteria voldoen. Zo moeten ze een achterban hebben die hen ook als vertegen woordiger erkent. Denk aan de Seniorenraad, het gehandicaptenplatform of een ondernemersvereniging. Ook professionele instellingen zoals Synthese en Wonen Venray tellen mee, omdat ze werken voor en met belangrijke doelgroepen van de gemeente. Burgerparticipatie De gemeentebrede overlegtafel is een nieuwe werkwijze om verder invul ling te geven aan burgerparticipatie. In 2007 moet deze nieuwe manier van werken al in de praktijk worden gebracht. Voor het einde van dit jaar gaat de gemeente de gesprekspartners informeren over de gemeentebrede overlegtafel. Leerproces De gemeentebrede overlegtafel is succesvol als het helpt om inwoners beter te betrekken bij de beleidsvorming. Daarbij gaat het om een leerproces, benadrukt Hassan Najja, wethouder bestuurlijke vernieuwing, leefbaarheid en communicatie: "We moeten zien of wat we hebben uitgedacht ook echt werkt. Als blijkt dat zaken béter kunnen, of als we bijvoorbeeld gespreks partners over het hoofd hebben gezien, dan zullen we dat herstellen". Medewerkers van de gemeente en agrariërs nemen op symbolische wijze afstand van knelpunten en vooronderstellingen. V.l.n.r. Hans Teunissen, Frans Deenen, Jos Nelissen, Erik Voesten en Wim de Mulder. Burgemeester Jos Waals is verrast en vereerd met een belangrijke onderscheiding van de Britse veteranen die onlangs een week in Venray te gast waren. De uitreiking van deze onderscheiding vond plaats tijdens de officiële ontvangst van de Britse veteranen door de burgemeester in de raadszaal van het gemeentehuis. De medaille is speciaal uitgegeven ter herdenking van het 60-jarig einde van de Tweede Wereldoorlog en wordt door de Britse veteranen toegekend aan personen die zich op bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor het behoud van de vrede. De betrokkenheid van de burgemeester bij de jaarlijkse herdenkingen op zowel de Britse als de Duitse militaire begraafplaatsen in onze gemeente gedurende de afgelopen vijftien jaar vormde de aanleiding voor de toekenning van deze onderscheiding. De medaille werd aan de burgemeester uitgereikt door de heer John Sleep, voorzitter van de Anglo-Dutch Bond, een groep Britse oorlogsveteranen en oorlogsweduwen, waarmee Venray al meer dan twintig jaar hechte banden onderhoudt. De gemeente gaat soms over tot het onteigenen van gronden. Dit doet zij echter niet snel. Voordat het zo ver komt, probeert de gemeente eerst op een minne lijke basis de gronden van de betreffende eigenaar te kopen. Pas als dat niet lukt en de grond echt nodig is voor de realisatie van een bestemmingsplan, bijvoorbeeld voor een nieuwe woonwijk, zal de gemeente tot onteigening overgaan. Omdat het gaat om een ontneming van iemands eigendom is een ontei geningsprocedure met veel waar borgen omkleed. Zo kunnen belang hebbenden twee keer aangeven waarom zij het niet met de ontei gening eens zijn. De eerste keer bij de gemeenteraad, voordat deze het besluit tot onteigening neemt. De tweede keer bij de Kroon (Koningin en Ministers), nadat de gemeente goedkeuring gevraagd heeft voor dit raadsbesluit. De Kroon kijkt of de gemeente terecht heeft besloten de gronden te onteigenen. Als dat het geval is, kan de gemeente de eigenaar dagvaarden voor de recht bank. De rechter kijkt vervolgens of de Kroon op de juiste gronden het raadsbesluit tot onteigening heeft goedgekeurd. Pas dan spreekt hij de onteigening uit. Daarna bepaalt de rechter wat de gemeente aan de eigenaar van de gronden moet betalen voor de grond. Daarbij geldt als uitgangspunt dat de eigenaar er in zijn vermogenspositie niet op achteruit, maar ook niet op vooruit mag gaan. De gemeente Venray is buiten kantooruren bereikbaar voor het melden van storingen in de druk- riolering in het buitengebied. Deze kunt u melden bij de 24-uurs storingsdienst van de gemeente Venray op telefoonnummer 0800 - 47 37 842. Een rioolverstop ping in huis of op uw eigen terrein kunt u niet bij de gemeente melden. Wel bij rioolontstoppingsbedrijven als Raedts Rioolservice: (0478) - 58 14 69 of De Aanpak: (0478) - 58 54 09. Melding per e-mail Storingen die de volgende werkdag behandeld kunnen worden, kunt u per e-mail doorgeven op gemeente@venray.nl. Voor het afhandelen van andere meldingen is de gemeente Venray buiten kan toortijden niet (telefonisch) bereik baar. Bij een calamiteit of gevaarlijke situatie kunt u de politie Limburg Noord bellen op 0900 - 8844 of, in noodgevallen, 112. p/annen aan pc9 hebben -c hp- procedures duren

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21