Venray moet 'Fraay' promoten De herinnering aan WOU levend houden 3 DAGEN 20% korting* Prénatal Oude raadhuis Venray wordt De Rooyerie 1 OKTOBER venray 'Voor wat hoort wat' werkt Alcoholcontroles bij kantines BOSS - w X Centrum Venray ->ifl Julicher Meijer 29 en 30 september en zondag 1 oktober MAN WOMAN /fm PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Onderzoek naar aantrekkingskracht centrum Venray kan zijn aantrek kingskracht nog beter duide lijk maken aan de consument door meer promotie-uitin gen te koppelen aan de slo gan 'Fraay Venray'. Dat is de uitkomst van een onderzoek onder consumenten en experts in Venray en omgeving. Het onderzoek vond plaats in opdracht van de stichting Cen trum Management Venray, die zich bezighoudt met de stadspromotie. Zij doet dit met de slogan 'Fraay Venray'. De stichting wilde graag weten hoe consumenten Venray beoordelen en hoe Venray ervoor kan zorgen dat consumenten langer en plezieriger in het stads centrum verblijven. Ook wilde ze graag weten hoe bekend 'Fraay' is. Het onderzoek werd uitgevoerd door marketingadviesbureau Keep It Simple, bestaande uit tweede jaars studenten van de HBO-oplei- ding MarketingManagement. Con sumenten wonend in een straal van 15 kilometer rond Venray werden ondervraagd, net als acht tien 'experts' (zoals ondernemers en ambtenaren). Ook werd telefo nisch een onderzoek uitgevoerd onder zeshonderd consumenten. Consumenten vinden dat Ven ray een leuk en compact stadscen trum heeft, zo leert het onderzoek. De Venrayse gemoedelijkheid en vriendelijkheid worden als zeer positief ervaren. Consumenten zijn ook tevreden over de bereik baarheid van Venray met de auto. De jaarlijkse kermis, discotheek The Zenith en het aanbod van de plaatselijke schouwburg worden alle een succes genoemd. Maar er zijn uiteraard ook wensen. De consumenten zouden graag wat meer landelijke winkelketens in Venray zien. Alle respondenten vinden de parkeergelegenheid goed, al betreuren ze dat het par keren geld kost. Het aanbod van culturele activiteiten zou groter mogen zijn, het openbaar vervoer wordt als zeer slecht beoordeeld. De experts noemen de combi natie van het dorpse karakter met de stedelijke voorzieningen het sterkste punt van Venray. Ze prij zen de gemoedelijke sfeer en het winkelaanbod. De ondernemers vinden het fijn dat er veel parti culiere vestigingen zijn in het cen trum, maar ketens als H&M, V&D en De Bijenkorf zouden ze even eens verwelkomen. De onderzoekers bepleiten een grotere rol voor het communi catieconcept 'Fraay Venray'. Het concept bestaat ruim een jaar en benadrukt de multifunctionaliteit van het stadscentrum: het wonen, de werkgelegenheid, het winkel centrum, het uitgaansleven en het parkeren. Uit het onderzoek blijkt dat de slogan 'Fraay Venray' rede lijk bekend is in Venray en omge ving. Verder weg wonende con sumenten zijn er minder bekend mee, maar wanneer wordt uitge legd wat het inhoudt reageren ze positief. De experts zijn positief over het concept. Zij geloven dat wanneer 'Fraay' duidelijk wordt gecommuniceerd, 'het balletje vanzelf zal gaan rollen'. Op de pleinen, in de winkelstra ten en op de toegangswegen van Venray moet het concept 'Fraay' altijd duidelijk aanwezig zijn, stel len de onderzoekers. Verder heb ben ze diverse sales promotions bedacht, van een Fraay Tas tot een Fraay Sleutelhanger. Ook moeten diverse media worden gebruikt om 'Fraay Venray' te promoten. Lest we forget in Venrayse bossen Deze week wordt nog eens stilgestaan bij de donkere dagen die de bevrijding van Venray in het najaar van 1944 inluidden. De stichting Lucky Seventh organiseert, na het succes van 2003, voor de twee de keer het bevrijdingskamp Lest we forget. Lucky Seventh laat samen met een groep vrijwilligers op een educatieve manier zien wat er in die dagen gebeurde en met welke middelen de geallieerde troepen deze uitputtingsslag streden. Het oorlogskamp, achter de bossen van McDonalds aan deA73 in Ven ray en te bereiken via de Maashe- seweg, is op zaterdag 30 septem ber en zondag 1 oktober voor het publiek opengesteld. Venraynaar Jan Giellen is een van de organi satoren van Lest we forget. Over het ontstaan van het bevrijdings kamp zegt hij het volgende: "Als vriendengroep hebben we in het verleden veel evenementen en herdenkingen ondersteund met voertuigen en voorwerpen al of niet in de uniformen uit die tijd. Ouderen en veteranen zijn rond gereden in de voertuigen die ze toen moesten gebruiken, en veel voor hun vaak zeer emotionele plaatsen zijn bezocht.Als restaura teurs en verzamelaars van voertui gen en voorwerpen uit de Tweede Wereldoorlog, is de geschiedenis zelf ook een belangrijk deel van onze hobby. Waarom zijn er bepaalde veldslagen geweest en wat waren de gevolgen, door wie werden ze gestreden en waar mee? Het is van belang deze tijd te blijven herinneren en herdenken, gezien de wanhoop waarmee de mensen in die tijd zijn geconfron teerd. Burgers en veel militairen hebben de bevrijding niet meege maakt, en zij die dit wel hebben meegemaakt kunnen er vaak nu nog moeilijk over praten. Blijven herinneren en gedenken, ook in de toekomst zodat deze zwarte bladzijden uit de geschiedenis, geschiedenis blijven en vooral jonge mensen er iets uit leren." Het stilaan wegvallen van oude ren en veteranen die de laatste getuigen zijn van de oorlog, is voor de organisatoren van Lest we forget geen aanleiding de herden kingen te staken. "Met de voertui gen en middelen is het naar onze mening goed mogelijk deze barre tijd te blijven herdenken en jeugd te waarschuwen voor deze gru welen, is zondermeer een must. Living historie en levende kam pen lijken hiervoor geknipt. De herinnering aan de tijd dat het anders was in ere houden, en de vele slachtoffers blijven herden ken, zonder de oorlog te verheer lijken tot een spel, Lest We Forget was de aanzet", aldus Giellen. SLAGVELD Het kamp wordt deze week bezocht door ruim 500 leerlingen van de groepen 7 en 8 van meer dan tien basisscholen uit de regio. Giellen: "De kinderen krijgen een stukje geschiedenisles in de prak tijk. Gebruiksvoorwerpen, ten ten en een verscheidenheid aan voertuigen zowel rups als wiel, ingepast in een landschap dat de sporen van weleer nog vertoont, vertellen samen met de vrijwil ligers de geschiedenis van deze streek in de laatste oorlogsjaren. Hoe zag de frontsoldaat het van uit z'n stelling, hoe kookte hij z'n potje. Dit en nog veel meer wordt op een educatieve manier in beeld gebracht. Op deze wijze hopen wij dat bij de kinderen de gebeurtenissen langer blijven han gen, dan dat ze dit stukje geschie denis leren vanaf een bladzijde uit een boek." Oost-Brabant en Noord-Limburg waren in het najaar van 1944 het strijdtoneel van een van de zwaar ste veldslagen die tijdens de Twee de Wereldoorlog op Nederlandse bodem plaatsvonden. In het stukje Venrayse bos herleeft het slagveld van weleer. Kanonnen, vracht auto's, jeeps, tanks en originele loopgraven markeren de hevige strijd die in de nadagen van WOU woedde. Heel realistisch weerge geven, al zijn vanzelfsprekend alle wapens onklaar gemaakt. Giellen verwijst naar een langgerekt lint van loopgraven in de Venrayse bossen. "Dit zijn de originele loop graven uit die tijd. Ze zijn alleen voor deze week opnieuw door ons uitgegraven. Hier staan we let terlijk en figuurlijk op het slagveld van weleer." In de bossen ligt een nage bootste veldkeuken. Een mortier stelling van de Engelsen, posten die aan elkaar worden geschakeld door werkende veldtelefoons, een compleet ingericht zendstation, hulpposten met een dokter en tandarts, een wapenhersteller, ori ginele uniformen en wapens. Alles is authentiek en wordt geleverd door leden van verenigingen die zich bezighouden met de Tweede Wereldoorlog. "In 2003 was Lest we forget een groot succes", aldus Giellen, "En ook deze week toont weer aan dat de jeugd belangstelling heeft voor wat zich hier in Venray in de Tweede Wereldoorlog heeft afge speeld. Voor ons is het belangrijk dat we op die manier er voor kun nen zorgen dat die oorlog nooit vergeten wordt." Prénatal Venray Schoolstraat 15B Ook op kinderwagen, kamers en te bestellen artikelen Niet op Stokke, Avent, Zwitsal en Boeken Vraag voor de voorwaarden in de winkel De Rooyerie is de nieuwe naam van het café-restaurant/ grand café in het voormalige raadhuis aan de Grote Markt. Bert Pelzer, een van de uitba ters, liet dat begin deze week aan de redactie van Peel Maas weten. Enkele weken geleden riepen Bert en Geert Pelzer in deze krant Venray op om een naam voor hun horecagelegenheid te verzinnen. "Ruim vierhonderd reacties heb ben we op onze oproep gekre gen", vertelt Bert Pelzer."De meest uiteenlopende namen, ook een aantal dezelfde, maar we zijn uit eindelijk helemaal terug naar de basis gegaan. Het moest iets met raad of Rooy worden. Het ding (oude raadhuis, red.) is immers van ons allemaal. Het is uiteinde lijk De Rooyerie geworden. Zelf gebruiken we de naam nu al een paar dagen en ik heb er een goed gevoel bij. Niet iedereen zal de naam mooi vinden, maar smaken verschillen nu eenmaal. De Rooy erie dekt wat ons betreft wel de lading.' Naar verwachting zullen de bouwwerkzaamheden eind okto ber gereed zijn, waarna het pand wordt overgedragen aan Geert en Bert Pelzer. Bert verwacht dat De Rooyerie medio januari zal ope nen. Dan kan An Leyssen - die de naam De Rooyerie inzond - gaan genieten van een prima diner in het spiksplinternieuwe restaurant van de gebroeders Pelzer. Vervolg VP 'Uitslag verkiezingen eerder bekend' Toch wil de gemeente ook hier mee doorgaan en er meer bekendheid aangeven. Er zijn in Venray een kleine vierhon derd mensen die blind of zeer slechtziend zijn. In samenwerk ing met het Gehandicapten Platform Venray en de Venrayse vertegenwoordiging van het Nederlands Instituut voor Blin den en Slechtzienden (NVBS) wordt deze groep gericht benaderd met informatie over het gebruik van een dergelijke stemmachine en een cd-rom waarop ze thuis al de instructie kunnen beluisteren. In een aan tal gemeenten is dit al eerder gedaan met prima resultaten. GRATIS PARKEREN I Boekenmarkt met prüvereej Festival uit de kunst Modeshows met live-muziek Provincie tevreden over nieuwe aanpak ruimtelijke ordening Bouwen op maat, bedrijfs- uitbreiding via maatwerk met een tegenprestatie in de vorm van aanleg natuur, nieuwe beken, sloten of greppels, hemelafwatering, sloop van bebouwing of tuinbouwkassen worden in de praktijk gewaar deerd. Dit blijkt uit een evalu atie van de provincie Limburg van de BOM+ regeling. Ook het flexibel omgaan met het contourenbeleid lijkt voor de ruimtelijke ontwikkeling in Limburg een positief effect te hebben. De provincie Limburg heeft veel energie gestoken in het ont wikkelingsgericht instrumenta rium binnen de ruimtelijke orde ning.Werd voorheen een aanvraag slechts getoetst op het wel of niet kunnen, de laatste jaren wordt vooral oplossingsgericht gedacht. Met andere woorden: onder welke condities kan wél worden meegewerkt. Twee instrumenten die hiervoor illustratief zijn zijn BOM+ en VORm.BOM (Bouwblok Op Maat)+ is gericht op het in samenhang bezien van agrarische bedrijfsontwikkelingen en verbe tering van de omgevingskwaliteit. In de meeste gevallen gaat het hierbij om landschappelijke ver beteringen. VORm (Verhandelbare Ontwikkelings Rechten methode) - het contourenbeleid - richt zich op het onder voorwaarden toe staan van woningbouw buiten de kernen. BOM+ is inmiddels drie jaar van kracht en er zijn na een aarzelende start een groot aantal initiatieven ontplooid. Met het contourenbeleid is pas een jaar gestart. Hier laten de geho noreerde initiatieven nog op zich wachten. Wel zijn al ongeveer 65 potentiële initiatieven in de voor overlegfase besproken. Over tien plannen heeft de kwaliteitscom missie inmiddels geadviseerd. Op basis hiervan kan de formele pro cedure worden opgestart. In juli 2006 is het eerste besluit geno men over een initiatief met een tegenprestatie.De resultaten van de BOM+ laten zien dat een ont wikkelingsgericht instrument par tijen kan aansporen om investerin gen in hun bedrijf voor een deel ten goede te laten komen aan het landelijk gebied. Dit op basis van een 'voor wat, hoort wat' aanpak. Zo wordt door middel van BOM+ circa 36 kilometer eensoortige en gemengde haagbeplanting aange legd en circa 27 hectare singel- en bosbeplanting. Daarnaast worden bijna 3400 solitaire bomen en ruim 10,5 kilometer laanbeplanting geplant. Aanvullend daarop is al vastgelegd dat 11 kilometer aan bestaande lijnvormige beplanting, 8 hectare aan bestaande singel- en bosbe planting en ruim 400 bestaande bomen duurzaam beheerd en onderhouden worden. Bovendien is als gevolg van deze agrarische aanvragen ruim 30.000 vierkante meter bebouwing (inclusief glas) gesloopt. In de afgelopen peri ode hebben circa 150 agrariërs gebruikgemaakt van deze rege ling. De politie van de regio Lim burg-Noord heeft afgelopen weekend met tien politiemen sen gerichte alcoholcontroles gehouden, van 13.00 tot 20.00 uur bij diverse sportkantines, waarbij 703 bestuurders heb ben moeten blazen. Er zijn in totaal drie bekeuringen uitge deeld, waarvan een persoon twee keer meer gedronken had dan maximaal toegestaan. Deze alcoholcontrole stond in het teken van de BOB-campagne en is gehouden in de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Lim burg. De zes zuidelijke politiere gio's werkten samen om de alco hol en sportkantine-actie vorm te geven. De controles zijn gehouden als inventarisatie van het alcohol gebruik door automobilisten in sportkantines. De portefeuille houders verkeer van de zes Zuid- Nederlandse politieregio's willen het alcoholgebruik door bestuur ders, afkomstig uit sportkantines, terugdringen. De politie vermoedt namelijk dat de norm met betrek king tot het alcoholgebruik na sporttrainingen en -wedstrijden niet altijd even nauw genomen wordt. Op verschillende manieren is aandacht gevraagd voor de actie. 3VO nam deel aan de aktie door bij sportkantinehouders aandacht te vragen voor hun verantwoor delijkheid ten aanzien van hun bezoekers. Tevens werd aan alle kantinehouders BOB-pakketten beschikbaar gesteld. Hiermee hoopt de organisatie de aandacht van sporters te krijgen voor het gevaar van alcoholgebruik in de kantine in relatie tot het verkeer. Subsidie voor kunstproject Odapark De gemeente Venray geeft de stichting Odapark een subsi die van 8.750 euro voor jeugd- kunstproject 'Toys Are Us'. Het project is gericht op vernieu wing van het cultuuraanbod en actieve deelname van jon geren aan cultuureducatie. Het Odapark werkt hierin samen met diverse culturele instellingen en het basis- en voort gezet onderwijs. Naar verwachting zullen zo n zeshonderd leerlingen actief aan het project deelnemen. Het Odapark heeft voor dit educatieproject gerekend op een bijdrage van 17.500 euro van de provincie en de gemeente Venray. De adviescommissie Regionaal Actieplan Cultuurbereik (RAC) heeft een positief advies gegeven. Maar door een grotere overvraag uit diverse gemeenten is door de RAC slechts een maximale subsi die van 2.625 euro toegezegd. Om voor een bijdrage van het RAC in aanmerking te komen, dient ook de gemeente Venray subsidie te verlenen. Het Odapark vraagt minimaal 8.750 euro. Het tekort dat is ont staan door de lagere subsidietoe zegging van de RAC, wordt bijeen gebracht door eigen inkomsten en sponsoren. Mishandeling De politie arresteerde donder dagmiddag een 71-jarige man uit Venray op verdenking van mishan deling. De verdachte had al enkele jaren een relatie met een 64-jarige vrouw uit Venray, maar donderdag middag liep een verbale ruzie uit op mishandeling. De man wordt ervan verdacht zijn vriendin in het gezicht te hebben geslagen. De politie heeft de man aangehou den en onderzoekt de zaak. Inzegening beeld St. Antoniuskapel Nu de werkzaamheden rondom de St. Antoniuskapel aan de Stati onsweg zijn afgerond, wordt op zondag 1 oktober het beeld van St. Antonius van Padua ingezegend en herplaatst in de kapel. Dit eeuwen oude kapelletje aan de Stationsweg is in mei 2005 een tiental meters verplaatst richting Venray en ver volgens gerestaureerd, omdat het steeds drukker wordende verkeer en de afwatering de kapel bedreig de in haar voorbestaan. De ver plaatsing en restauratie is de groot ste klus in het 25-jarig bestaan van de Stichting Kruisen en Kapellen. Vele honderden vrijwilligersuren werden in het project gestoken. Er worden deze zondag een hei lige mis en een inzegening van het beeld gehouden. Na de mis wordt het beeld teruggeplaatst in de kapel. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Woningbouw op locatie De Steeg Er komen ongeveer veertig woningen op de locatie van de voormalige discotheek De Steeg in Leunen. Eigenaar Ton van Dijck heeft het perceel, inclusief de parkeerplaats aan de St. Cathari- nastraat, verkocht aan een pro jectontwikkelaar uit Gennep. Er komen zowel grondgebonden woningen als appartementen. Vol gens Van Dijck wilde de nieuwe eigenaar er ook een supermarkt vestigen, maar gaf de gemeente hiervoor geen toestemming. De discotheek in Leunen is gebouwd in 1982. Eind 2005 werd het nieuwe uitgaanscentrum Zenith op bedrijventerrein de Hulst II in Venray geopend. Sindsdien staat De Steeg leeg.Alle gebouwen wor den gesloopt om woningbouw mogelijk te maken. PAUL BROUWER MODE PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@ vandenmunckhof. nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof. nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Donderdag 28 september 2006 - Pagina 3 -• I V -T> c .uMlAtlS 103MB Krf I jr*v v - WOi een abonnement waard KOOPZONDAG Gratis kennismakingsgesprek HUGO BOSS WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 www.paulbrouwer.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3