Genieten van uren fietsen zonder doel t Long Time Commin Wellness Weetjes if: HaiMj Pijnloze Definitieve Ontharing Astmatische klachten? Theo Kleeven Studio PUISTJES OF ACNE? Jullie gaan trouwen! Proficiat. Rimpelcorrectie en huidverjonging AeLdiCuvo/ Haarwerkspecialist Voor al uw voetproblemen, van steunzolen tot moderne orthopedische schoenen www.ewalts.nl Esthé Schoonheidssalon voor huidverbetering Mariëtte Lenssen, Wijzer Welzijn - Naar een verzorgingstehuis PEEL EN MAAS Constant Favier, manager regionaal centrum voor geestelijke gezondheidszorg Als manager van het regio naal centrum voor geestelijke gezondheidszorg in Venlo - het RCG Venlo - buigt Con stant Favier (49) zich over het geestelijk welzijn van men sen. Als privé-persoon zoekt de Venraynaar ook zelf naar de balans tussen lichamelijk en geestelijk welbevinden. En dat gaat hem niet altijd even gemakkelijk af. "Mijn partner ziet soms eerder dat ik even rust nodig heb dan ik zelf." Vragen en antwoorden over zelf signalen herkennen, tot rust komen en het geestelijk genot van uren fietsen zonder doel. De psychiatrie, een roeping voor u? "Nee, bepaald niet. Na de mid delbare school besloot ik om HBO chemie te gaan studeren. Dat heb ik precies een half jaar volgehou den. Toen wist ik het zeker: dit is een verkeerde keuze. In een krant zag ik een advertentie van het Catharina Ziekenhuis in Eindho ven voor de opleiding tot A-ver- pleegkundige: leren en werken tegelijkertijd. Dus geld verdienen tijdens de studie. Met name dat sprak me aan. Via de B-oplei ding rolde ik uiteindelijk in het management. Eerst zeven jaar als zorgmanager en ad interim mana ger bij VieCuri Medisch centrum voor Noord-Limburg, vervolgens vijf jaar als manager volwassenen en ouderen Riagg Noord-Limburg, en sinds 2004 als manager van het RCG Venlo. Het was dus geen roe ping, maar het bleek wel de goede plek voor mij te zijn. En wellicht zit er ook iets in mijn genen. Mijn moeder is verpleegkundige en mijn zus werkt ook in de verple ging. Alhoewel mijn twee broers iets totaal anders doen: een werkt er bij de marine, de ander is stuur man op de grote vaart." Wat spreekt u in de zorg en in de psychiatrie aan? "Ik ben altijd onder de indruk geweest van de grote proble men die mensen kunnen overko men en hoe ze daarmee omgaan. Wat me aanspreekt, is dat ik een steentje kan bijdragen om die pro blemen iets minder erg te laten zijn of in ieder geval niet te laten verergeren. En daar heb ik geen grootheidswaan in: ik besef dat mijn bijdrage soms minimaal is. Maar het geeft me wel voldoening dat ik tenminste iets kan doen en als manager voorwaardenschep pend bezig kan zijn." deel uit van GGZ Noord- en Midden-Limburg. Wat is dat precies? "GGZ NML heeft regionale cen tra in Venlo, Venray en Weert, en een GGZ-centrum in Roermond. Het RCG Venlo is onderdeel van GGZ NML en een samenwer kingsverband tussen GGZ NML en VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg. De centra bieden een breed én volledig zorgpakket van geestelijke gezondheidszorg aan, aan mensen met (ernstige) psychische problemen of psychia trische ziektebeelden. Dit gebeurt in verregaande samenwerking en/ of via integratie met de psychiatri sche afdelingen van de algemene ziekenhuizen in de regio Noord en Midden-Limburg. Het aanbod is gericht op volwassenen (18-65 jaar) en ouderen (65+). De voor zieningen worden ambulant, in deeltijd en klinisch aangeboden. De zorg wordt laagdrempelig en dichtbij de vertrouwde leefom geving van de cliënt aangeboden. De RCG's zijn een enorme kwa liteitsinjectie voor de geestelijke gezondheidszorg in Noord- en Midden-Limburg. De basisvraag die wij hanteren is: wat is op welk moment nodig en wat past het beste bij de vraag van deze cli ënt?" Het RCG Venlo maakt onder- En wat Past het beste bi' de persoon Constant Favier? "Het zit in mijn aard dat alles een doel moet hebben. Noem het maar een soort van beroepsdeformatie. Als privé-persoon heb ik daar ook last van. Als ik bijvoorbeeld sport of beweeg, dan moet het een doel hebben. Simpel voorbeeld: ik bad minton iedere zondagavond met een vriendenclub. Dan spelen we een onderlinge competitie. Dat is heel doelgericht. Je probeert te scoren en van je tegenstander te winnen, hoe recreatief het eigen lijk ook is. Na anderhalf uur ben ik doodmoe, maar het voelt wel heerlijk aan. Mijn vrouw Charlotte vindt het heerlijk om te fietsen. Maar toen zij voorstelde om de fietsen achterop de auto te zet ten en ergens in Nederland een rondje te gaan fietsen, was mijn eerste reactie: 'wat een zinloze bezigheid om doelloos een rondje te fietsen. Je eindigt waar je begint en je bent dus in feite geen meter vooruit gekomen'. Maar dat bleek een misvatting." Want? "Want de beleving is heel anders. Ik fiets uren, ik kom inder daad op dezelfde plek uit waar ik ben begonnen, maar ik kom heer lijk tot rust. Ik had nooit gedacht dat een ronde fietsen zonder doel geestelijk zo ontspannend kon zijn. Het is goed voor mijn conditie en heel goed voor mijn geestelijk welzijn. En wat ook telt: het voedt het sociale leven van mijn vrouw en ik. We zijn nu echt samen met fietsen bezig. Dan hebben we toch andere gesprekken dan als we thuis op de bank zouden zit ten. Boeiend vind ik dat." Leeft u gezond? "Ja en nee. Ja, omdat ik niet rook, met mate drink en toch wel let op wat ik eet. Nee, omdat ik onvoldoende beweeg, heel veel uren werk en het werk niet kan loslaten. Geestelijk ben ik bij wijze van spreken 16 uur per dag manager. De overige 8 uur slaap ik. Ik ben voortdurend, bewust en onbewust, met mijn werk bezig. Al merk ik dat ik in toenemende mate leer om meer los te laten. Ik kan nu ook genieten van enkele dagen doelloos op het strand zit ten tijdens mijn vakantie. Dat was voor enkele jaren geleden vol strekt ondenkbaar. Dat vond ik zonde van de tijd. Nu geniet ik van de rust die het mij geeft." Sauna, kuuroord, wellness? "Die wereld is volledig aan mij voorbij gegaan. Ik ben nog nooit naar een sauna geweest, nog nooit naar een kuuroord, en met de hele wellness hype heb ik zelf niets." Bent u bewust bezig met uw geestelijk welzijn? "Door mijn werk heb ik geleerd om goed naar mezelf te luisteren. Door alle trainingen die ik heb gedaan, heb ik een goed inzicht in mezelf gekregen. Ik herken de signalen dat het tijd is om te ont spannen of een paar dagen vrij te nemen. Maar soms vergis ik me nog. Door de verhuizing naar een nieuw gebouw bij VieCuri in Venlo heb ik een hele drukke periode achter de rug en ik dacht dat ik onmisbaar was voor mijn werk. Daardoor ging ik voor het eerst sinds vele jaren niet op grote zomervakantie. Ik dacht dat ik dat wel aankon. Maar mijn vrouw merkte dat dit niet zo was. Zij hield mij de spiegel voor en ik moest inderdaad bekennen dat ze gelijk had. Dat is soms ook het paradoxale in mijn leven: tegen de cliënten zeggen dat ze de balans in hun leven goed bewaken, en zelf vaak spotten met die wijsheid." Simon de Rijk opent nieuwe praktijk voor fysio en manuele therapie De titel van een liedje van Bruce Springsteen, Long Time Commin', was de kop die boven de uitnodiging voor de opening stond. Het zat er al lang aan te komen en nu is het dan zover. Simon de Rijk (39) is sinds 1 september de trotse eigenaar van een praktijk voor fysiotherapie en manuele the rapie in Venray. Daarmee geeft hij invulling aan een langge koesterde wens. Simon de Rijk werkte de voorbije jaren als fysiotherapeut in Duitsland. "Ik vind het een uitdaging om mensen zo snel mogelijk van hun klachten af te helpen." De veranderingen in het zorg stelsel en de flankerende wets wijzigingen hebben het voor fysiotherapeuten sinds 1 januari dit jaar gemakkelijker gemaakt om een eigen praktijk te beginnen. Mensen kunnen zelf kiezen welke fysiotherapeut ze willen consulte ren en hoeven niet meer eerst een verwijsbrief bij hun huisarts op te vragen. "Dat was voor mij heel goed nieuws. Sinds ik mijn studie heb afgerond, loop ik al met de gedach ten rond om een eigen praktijk te openen. Maar omdat je tot dit jaar afspraken moest maken met verzekeringsmaatschappijen en contracten moest afsluiten, was het voor mij haast ondoenlijk om een praktijk te beginnen. Nu is dat een stuk eenvoudiger geworden en heb ik de kans meteen aange grepen." Simon de Rijk, die van origine uit Den Haag komt, heeft zijn stu die in Utrecht gevolgd. "Ik ben begonnen met de studie medi cijnen, maar dat lag me toch niet zo. Ik ben vervolgens overgestapt naar de opleiding fysiotherapie, omdat dat mij de mogelijkheid gaf directer met mensen om te gaan en ze van hun klachten af te hel pen. Omdat ik enige verdieping in de studie miste, heb ik daarna de opleiding manuele therapie gevolgd." Omdat het moeilijk was na zijn studie werk in eigen land te vin den of een eigen praktijk te ope nen, belandde Simon de Rijk in Duitsland. "Daar was de vraag naar fysiotherapeuten groot. Ik heb het er altijd prima naar mijn zin gehad, maar omdat Duitsland te maken kreeg met ernstige bezuinigingen en er in Nederland veranderingen in de zorgwetgeving kwamen, ben ik uit Duitsland vertrokken en heb ik eindelijk invulling gegeven aan mijn wens om een eigen praktijk te beginnen." SCREENEN "Ik vind het leuk om mijn eigen klantenkring op te bouwen en werkzaam te zijn in Venray, maar de 'papieren rompslomp' is wel even wennen. Dat was ik natuur lijk niet gewend toen ik nog voor een baas werkte. Maar dat maakt het ook wel weer uitdagend." Juist ook omdat mensen nu zelf kunnen bepalen om zonder ver wijzing van de huisarts te komen, komen er nieuwe taken bij. "Als een patiënt bij mij komt, zal ik hem of haar eerst screenen, voor dat ik een intake en anamnese uit voer. Ik kijk of de patiënt geschikt is voor behandeling door een fysiotherapeut en of het niet ver standig is dat hij of zij eerst even naar de huisarts gaat. Er kan name lijk ook sprake zijn van een ernsti ge ziekte of iets anders, waardoor de patiënt eerst gezien moet wor den door een arts. We noemen dit de 'rode vlaggen'. Mocht ik hem of haar wel meteen zelf kunnen behandelen, dan gaan we over tot de intake en de anamnese. Boven dien wordt de huisarts meteen op de hoogte gesteld van de start van de behandelingen." Alhoewel er in Venray al relatief veel fysiotherapeuten werkzaam zijn, denkt Simon de Rijk veel te kunnen bieden en een toege voegde waarde te zijn. "Ik werk vanuit twee locaties in Venray mijn eigen praktijk Aan de Dril en in het Medisch Centrum Veltum waar ik op woensdag en vrijdag aanwezig ben. Naast fysiotherapie geef ik manueel therapeutische behandeling, die er in sommige gevallen voor kan zorgen dat de functiestoornissen in gewrichten door het manipuleren van deze gewrichten eerder kunnen wor den opgelost. Tevens heb ik veel cursussen gevolgd op het gebied van trainingsleer, waardoor ik ook sporters optimaal kan begeleiden Verder heb ik geen wachtlijsten en ben ik de eerste fysiotherapeut in Venray die zijn cliënten ook 's avonds behandelt. Ideaal vooi mensen die bijvoorbeeld dooi hun werk overdag moeilijk een behandeling kunnen inplannen." - Medisch Centrum Veltum Langstraat 100 in Venray -Aan de Dril 14 in Venray Voor informatie kunt u bel len met: 0478-516315 of 06 12392509. Informeer eens bij de klassiek homeopaat M. Camps Tel. 0478-571484 (Lid NVKH) Sinaasappel maakt vrolijk De geur van een sinaasappel zorgt ervoor dat de hersenen sero tonine aanmaken. Dit is een stof waarvan je vrolijk en opgewekt wordt. Niet alleen verse sinaasap pels, ook bijvoorbeeld een geur kaars met sinaasappelgeur maakt vrolijk. Seks vermindert kans op dementie Seks stimuleert de aanmaak van nieuwe hersencellen. Hierdoor vermindert de kans op dementie. Een wandeling of het oplossen van een cryptogram hebben het zelfde effect. Eet gezond voor sterke nagels Vitamine A, BI, B2, H (biotine), silicium en zink versterken je nagels. Zet dus wat vaker vol korenproducten, cashewnoten, citrusfruit of verse groenten op het menu. Cafeïne tegen cellulitis Heb je last van cellulitis? Cafe- ine helpt. In plaats van het kopen van een anticellulitis crème kun je ook wekelijks je lichaam met kof fie scrubben. Droog je nagels snel en effectief Nadat je je nagels hebt gelakt, kun je ze in een bakje koud water dompelen. Hierdoor drogen ze snel. Citroen tegen haarroos Om roos te verwijderen, kun je één of twee keer per week je haar wassen met een halve uitgeperste citroen. Even laten intrekken, uit spoelen en je bent zo van je roos af! Verbrand meer met Nordic Walking Steeds meer Nederlanders wan delen met stokken, oftewel Nor- die Walking. Met deze vorm van lopen verbrand je zo'n 40% meer calorieën dan met normaal wan delen. En dat zonder dat je langer of verder wandelt. massage studio Ontspanningsmassage Klassieke massage Hot-Stone massage Touch-Pro Stoelmassage Massage Party SHIATSU-PRAKTIJK Henny Geerets Lid NWP. Lid no: P1128 Vergoeding door div. ziektekostenverzekeringen m.i.v. 1-1 2006 ookVGZ Mr. Ruttenstraat 7 5861 BHWanssum tel. 0478-531927 Mind and Body Care TE ZWAAR NIET FIT TE LICHT Neem HERBALIFE! Gratis begeleiding en vetmeting. Geïnteresseerd? Bel dan: Helmy Thoone Tel. 0478-514 988 www.mindandbodycare.nl Custers kunstgebitten PRAKTIJK VOORlHUIDTHERAPIE KUNSTGEBITTEN Schelbergen Camp Nieuwhuisweg 5 5804 AN Venray Tel. 0478 571001 www.your-weddingplanner.nl (zonder inspuitingen en met langdurig resultaat) www.esthe.nl Rosmolenweg 3, 5807 EM Oostrum, tel. 0478-582494 Neoderma behandelingen en Professionele peeling Voor meer informatie: AddiCura, 0478 584840 De Bleek 68, Venray Donderdag 28 september 2006 - Pagina 28 Locaties: U kunt bij ons terecht voor de volgende massages: EINDSTRAAT 5 5801 CP VENRAY TEL 06-23784374 INFO@FEELMASSAGESTUDIO.NL WWW.FEELMASSAGESTUDIO.NL Loevestraat 1, 5961 TV Horst Tel 077-3986092, Mobiel 06-50507797 E-mail theokleeven@hetnet.nl Gespecialiseerd in haarwerk (pruiken en aanvullingen). Erkend door ziekenfonds. Vraag geheel vrijblijvend informatie. Lid van Nederlandse Vereniging van Haarwerk Ondernemers, www.nvho.nl nji.V.H.O. Erkend orthopedisch schoentechnisch bedrijf leverancier voor alle zorgverzekeraars Noorderhof 30 - 5804 BV Venray 0478 514000 Reparaties klaar terwijl u wacht. Voor een nieuwe prothese kunt u rechtstreeks bij ons terecht. Vergoedingen kunnen voor alle verzekeringen geregeld worden. Ons laboratorium is ook gespecialiseerd in implantaatprotheses. Voor meer informatie kunt u geheel vrijblijvend bij ons terecht. Erkent V.L.H.T. lid, medische hulpmiddelen naar maat volgens EU richtlijnen 93/42 EEC Tandtechnisch laboratorium AA. Custers Oirlos0iu0g 4, Oostrum (800 motor vanat NS station Venray) Tel.: 0478-581997 Fax. 0478-589335 ^jlu lu. ttlcusters.nl Behandelen van lichte en ernstige vormen van acne d.rn.v. verschillende behandel- vormen waaronder fruitzuren Henriëtte/vievermans-van Dijck Specialistische en exclusieve apparatuur. Gratis informatie omtrent de behandelmethodes. Gratis intakegesprek. U wordt altijd door een professioneel huidtherapeut behandeld. Vergoeding door de meeste zorgverzekeraars LANGSTRAAT 100. 5801 AG VENRAY. TEL. 0478 581352 f alle zorgverzekeraars Reparaties op afspraak en binnen 15 min. klaar. Zeer goede vergoedingen (min. 75%) voor een nieuwe prothese. Wij zijn ook gespecialiseerd in implantaatprotheses (klikgebit) Gratis controle van uw bestaande prothese Bel voor een afspraak of meer informatie Tandprothetische Praktijk Venray Leunseweg 20 (De Wieën) Venray, tel.: 0478-582356 Maar waar begin je mee? Neem contact op met YOUR WEDDINGPLANNER Zij maakt het niet duurder, wel makkelijker! En zij heeft vele voordelen in haar pakket, welke kunnen oplopen tot meer dan duizend euro. Jullie eigen inbreng en wensen blijven gegarandeerd. Geïnteresseerd? Maak dan snel een afspraak voor een vrijblijvend, kosteloos gesprek. i' Mijn oma woonde alleen en had al jaren enkele keren per week thuiszorg vanwege een niet genezende beenwond. Ze zat hele dagen voor de tv, omdat ze maar moeilijk opstond of liep. De thuiszorg zei, dat oma meer zorg nodig had en beter af was in een tehuis. Tegenwoordig heb je daar niet zomaar een plaats, dat is zoeken en wachten, en voor de zekerheid hadden we dat al eerder gedaan. De verhuizing was heel emotioneel voor haar. Ze had zoveel spullen waaraan ze gehecht was, die ze niet mee kon nemen. Maar ze zou wel veel meer aan spraak hebben en dat maakte ook wat goed. Dankzij een grondige renovatie kreeg ze bovendien een aardige ruimte ter beschikking; een huiskamer met keukenhoek, een ruime hal, een slaapkamer en een douche met toilet, alles volgens de laatste eisen voor de verzorging en toch mooi en gezellig. De dou che had een zitje, het toilet was verhoogd en er waren armsteunen om nog makkelijker op te kunnen staan, enz. Ook aan haar eigen spullen werden eisen gesteld. Haar "seniorenbed" moest worden vervangen door een elektrisch in hoogte verstelbaar bed en omdat ze veel in de kamer zat, kochten we voor haar een sta-opstoel op maat; zodat ze er goed in paste en haar kromgroeiende rug werd ontzien. Dat waren twee grote aanschaffingen, daarnaast had ze nog wat kleine dingen nodig, zoals een medicijnagenda en andere spulletjes die ervoor zorgden dat ze haar dagelijks leven weer min of meer kon oppakken. Wat knapte ze daarvan op! Ze was veel sneller gewend dan we hadden gedacht. Ze was dan ook echt beter af met haar nieuwe spulletjes en verzorging dan toen ze hiervan verstoken nog thuis woonde. Ze voelt zich minder afhan kelijk en onderneemt veel meer; met haar rollator maakt ze tehuis en omgeving "onveilig". En wij maken ons minder zorgen! Herkent u haar situatie? Laat u dan vrijblijvend door ons adviseren!

Peel en Maas | 2006 | | pagina 28